Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
20. jún 2011

Lucia - moc mě mrzí,co musíš prožívat,snad už bude jen dobře.Moc bych ti to přála.

berryvajt
20. jún 2011

@fajn Sofia tak pred mesiacom sa rozbehla a na večeru vypila 180ml plus čo nechala Johanka ďalších 80ml...ale neboj sa odvtedy sa to zmenilo a ustálilo sa to na úrovni 160-180ml.Takže možno to bola náhoda,ale mala som obrovskú radosť.
@lucia00123 je mi strašne ľúto.Bože aké bolesti musel mať...je veľmi-veľmi statočný chlapček...len aby sa mu tak polepšilo,aby ho už previezli k vám.. 🙂
Trošku odvecí.Mám otázku.Baby sa postavili na 4.Zatiaľ sa hojdajú dopredu-dozadu.Kedy nastane čas,aby začali štvornožkovať?Týždeň-dva,alebo aj viac?A keď už štvornožkujú samé začnú aj sedieť?Johanku keď posadím,tak krásne sedí,ale Sofi zatiaľ nie.Ona sa prekláňa dopredu,tak ju nedám sedieť vôbec.
Druhá otázka:kto mi preloží toto:susp.vývin cerebellárnej symptomatológie...veľmi-veľmi pekne ďakujem.

mila01
20. jún 2011

Berryvajt - s překladem ti bohužel nepomůžu,to je pro mě šponělská vesnice.
Sofinku bych určitě nedávala sedět,když neudrží rovná záda.Když už se houpají na kolínkách,tak to může být otázka pár dnů a přijdou na to.No a z toho houpání se právě posadí - budou se houpat víc a víc,až na to přijdou.Prostě se připrav na to,že končí období relativního klidu a začíná honění a hledání princezem. 😀 😀

hakanka
20. jún 2011

@berryvajt suspektní ´= podezřelý, podezření
cerebellární - mozečkový (část mozku - mozeček, odpovídá za rovnováhu a přesnost pohybů)
tj. celkově: podezření na vývin příznaků, které vypadají jako postižení části mozku (mozečku) 😢 ,
snad tě moc nevylekám. Oni se lékaři často jistí, pokud by si byli jistí nebylo by tam to suspektní.

berryvajt
20. jún 2011

@hakanka ďakujem,..to mi stačí,neurolog iba napísal lekársky to,o čom sme sa bavili pri vyšetrení..len dúfam,že sa to nepotvrdí a všetko bude v poriadku...
@mila01 ďakujem za odpoveď.Ja ju zatiaľ nedávam sedieť vôbec.To len v rámci cvičení.Johanku tiež nie,iba keď je v kočíku a sama sa vytiahne do sedu,ale doma na koberci nie.
Ešte jedna otázka.Johanka mi už vyše týždňa odmieta zeleninu.Tak krásne papala,že až.Nevedela sa dočkať obeda a teraz zje 2-3 lyžičky a koniec.Nechce.Vyberie jedlo z rukami,odstrčí moju ruku,otočí sa...už nemám na ňu trpezlivosť.Ostatné jedlá zje.Aj ovocie,aj kaše,jogurty..neviem,čo s ňou mám robiť.Neviete mi poradiť?

simicak
20. jún 2011

@berryvajt tak ji tu zel.chvilku nedavej a zkus to pozdeji 😉 U nas je to taky tak,chvili se neco ji a pak najednou nechutna a pak zas zacne. A co zel.polivka treba?? Jestli vubec v nicem,tak nedavej chvilku,pak ji to mozna zas zachutna. Jinak drzim palecky s holkama 😉
@lucia00123 drzim Mireckovi moc palecky,bobek maly,snad lecba zabere!!! Je to statecny chlapak!!

Holky,my dnes do nemocnice k dietologovi,tak jsem zvedava,jestli se prijde s necim novym. Zrovna mame prni krasny den po dlouhe dobe a ja ho stravim tam,ale docela se tesim 😝

berryvajt
20. jún 2011

@simicak ahoj, nič,ani zeleninovú polievku nechce.A milovala...len sa bojím,že keď jej dám iba kaše,ovocie,jogurty,tak už potom vôbec nebude chcieť zeleninku.Ale vyskúšam, nútiť ju nebudem..týždeň jej nedám a potom sa uvidí...

simicak
20. jún 2011

@berryvajt jeste me napadlo upec zel.placicky nejake,kdyz rada papa rukama a muzes tam pridat i syr,zkus neco najit na netu. Je to zdrave a treba do ni tu zel.dostanes a kdyz ne,tak fakt pockej. Nam to delala Viki s jogurty a mlikem,nekdy jedla i 3denne a pak proste nechtela vubec nic mlecneho a pak zas chtela hodne. Ono je tezko do nich neco vtlacit kdyz jsu rozzdhodnuti,ze nechcou 😖 A cim vic nalehas,tim hur.

denisee
20. jún 2011

@mila01 : to si dokážu živě představit ty muka. Já byla takhle bráchovi na svatbě, ale měla jsem nějaké střevní potíže, takže jsem taky jedla jen očima a já která zbožňuje všechno sladké. Tak, ať to vyšteření klapne 😉 . Krásný holčičky, už teda skoro slečny 🙂 máte.
@simicak : ttak napiš jak jste dopadly u doktora, myslím na vás.

simicak
20. jún 2011

Ahoj holky,tak treti vaha je 8,80kg 😵 😵 😵 😵 Takze prvni byla 9kg,druha 8,64kg a tady ta je zaverecna,vazili jsme ji primo s dietologem a s tou jsem spsokojena,protoze to tak vychazi. Dok.je s nama spokojeny,v srpnu teda jdem jeste do jine nemocnice,primo do detske a rikal,ze mozna by mohli zvazit pichani rustovveho hormony,ale ze si nemysli. Vysku mame tusim 78cm a neco,tam se drzi na sve linii co roste a vaha nam sla trosku nahoru,takze nezhubla. A vysvetlil mi,kdyz se dival do jeji knizky,kterou nosime na kazdou kliniku,co bylo spatne. Oni totiz ji minule zaznamenali do grafu jeji korigovany vek a to je mimo graf a dietolog ji dela nekorigovane,takze pro nej nema jeste dva roky a to je vlastne v grafu vys nez byla 😖 Rikal,ze to spatne nedela nikdo,ze normalne se rika,ze od 12m. se vek uz neupravuje,ale ze on to tak porad dela a pak kdyz to nekdo neupravi,tak ji vlastne 3mesice chybi a proto je dole. Hodne veci mi zas vysvetlil,tak sjem docela spokojena a klidna zase. Taky jsem se ptala,jestli poroste normalne,tak rikal ze jo,ze je jen mensi dite tedka,ze v tom nevidi nic jineho a po dohode se mnou,ze ji bude jeste nadale predepisovat ted jeji sunar,ten se normalne predepisuje do 18ti mesicu,takze uz by ho davno nemela mit,ale ze mu to nevadi a kdyz chci,tak ji ho jeste nejaky ten mesic nechame 🙂
Jo a kokupili jsme Viki dneska tenisky a uz ma docela pevne 😵 😵 😵 😵 😵 Uz neni v papirovych miminkovskych,ale ma klucici,ruzove jsme neshnali

merj
20. jún 2011

Ahojte vsechny po dlouhe dobe.
Jen jsem to tu prolitla a zageristrovala nove nedockavce, kteri se hnali na svet. Moc jim vsem drzim palce at ten jejich zacatek je v mezich moznosti, co nejjednodussi. A vsem novym maminkam preji, at vzdy najdou silu pomahat bojovat svym drobeckum.
Z toho co jsem stacila zaregistrovat jsou fotky.
@fajn z Didky uz mas velkou slecnu.
@maatkka to same plati u Lilinky
@denisee cetla jsem, jak vas Danik potrapil, doufam, ze uz vse je ok a nic horsiho si vymyslet nebude.
@jecidlo teda tobe ty tydny krasne naskakuji, moc blahopreji a preji uz ted jen teseni na donosenatko
@nanya i tobe tydny naskakuji, tak snad si to zacnes uzivat
@petrach jsem moc rada jak se Simovi moc dari a jaky je sikulka
@mila01 moc blahopreji k velkemu vitezstvi, je to asi pro tebe aspon male pohlazeni pri tvem trapeni. A moc brzy drzim palce at se najde, co a jak muzes jist, aby jsi byla, co nejvice v pohode.
Omlouvam se, ze reaguji jen a neco, ale doopravdy to ted nestiham. Na netu jsem ted malo.

Jinak mas maly uz absolvoval kontrolu ve 3 trech letech (v lete MUDr. pry moc nebude). A z 0,845 kg a 35 cm mam za ty tri roky vyrostl na 13,8kg a 97 cm. Vse je vic nez ok (tuk, tuk, tuk). Jen jsme se museli vratit zpet k rehabilitaci ☹ kulata zada a spatna klemba.
A mam na vas prosbu. Maly ted jezdi na klasicke trikolce a k narozeninam bychom mu chteli dat "1st bike", prosim, pokud mate odzkousene nejake modely, dejte mi vedet.
diky a dobrou

PS:
@simicak ted jsem si vsimla, ze dietolog ti nezpusobil vrasky, tak to super

maatkka
21. jún 2011

Ahoj babenky
konecne mam trochu casu aj ked este som to tu nedoupratovala - ten bordel po tyzdni ked som ani prstom nepohla - nebol cas 😀 Boli sme znova v kempe. Miesto chaty sme boli s kamaratmi v meste - takze prva noc bez Lilinky sa nekonala - kedze sme potom isli za nou spat k nasim. V nedelu sme sa boli kupat v aquarelaxe v Kubine a vcera v ZOO v Ostrave. Vecer v Rajeckych za kaplanom - takze uz mame termin svadby a krstu - 24.9. 🙂
@nanya tesim sa ze UTZ dobre dopadol... este ste sa asi nespytali na pohlavie? mne prave dnes najkamoska volala po 3D UTZ ze cakaju chlapceka 😵
@mila01 dodatocne gratulujem Karolinke k narodeninkam... prajem len to naaaaj!!! 😵 a gratulujem aj Andrejke - musi to byt krasny pocit - pre nu aj pre vas!!! no a krasne fotky - ony su fakt krasavice 😉
a co to vysetrenie??? uz mas aj nejake vysledky? a ako sa citis?
@simicak ja som asi pipi 😀 ale mne sa paci ze vas dr. tak strazia ked sa im nieco nezda - mozes si byt ista ze je vsetko o.k. - viac by sa mi urcite nepacilo keby nieco zanedbali...
@argousek je mi to luto ze Adamka bolel ten zubok - ma ani nenapadlo ze uz take male deti maju so zubkami problemy...hlavne ze to tak super zvladol 😉 a co ten flak po kliestovi? boli ste u dr.? ja musim priznat ze by som urcite hned letela... mam tiez fobiu z kliestov po tom co byvaly spoluziak mal boreliozu... dostaval sa z nej tazko a dlllho... dlho bol v nemocnici a vraj ma aj nejake trvale nasledky 😔 my ked sme boli teraz druhy krat v tom kempe isla som Lilinku pohladkat po vlaskoch a presne tam mala kliesta - nastastie este nezaryteho - tak som stastna za tu nahodu...
@berryvajt aj vase princeznicky su nadherne 😵 no a s tou zeleninou moc neporadim lebo aj my s nou casto "bojujeme"...
@petrach ja sa taaak tesim ze ti drobec robi radost... no je to nadherny a uz velky chlapcek 😵
@denisee k tej tvojej ankete 🙂 Lilinka sa vzdy k lekarom doslova tesi... a vsetci ju uz davno chvalia ze paradne spolupracuje - ze bodaj by vsetky deti tak spolupracovali...
@lucia00123 az mi srdce zviera ked citam co pises o Mirkovi... nedokazem si ani predstavit co prezivas... prajem vam aj vasim chlapcekom vela vela sil a stastia!!! moc na vas myslim!
@merj dakujem aj vy uz mate velkeho chlapceka... za chvilu slavite 😉

denisee
21. jún 2011

@simicak : tak to jsem ráda, že je vše v pořádku 🙂
@merj : Vojta měl na 3letý prohlídce podobný míry 🙂 14,7kg a 98cm. Můžu se zeptat, jak přesně rehabilitujete na ty nožičky a záda.?
Já dnes byla u ortopeda a předepsal nám teda ty orotpedický vložky do bot, jinak diagnóza jen plochá noha, spíš se tvářil jako co tam dělám. Ale já to sama vidím, že má ty nohy špatný. Přemýšlím, když má Vojta nohu č.27 tak jsetli když mu dám do tenisek ty vložky nebudou mu najednou boty malý. Máte někdo zkušenost?
@maatkka : taky teda hodně záleží na přístupu doktorů, někteří se tváří, jak když tam to dítě ani není...to je pak teda trochu zaraženej.

nanya
21. jún 2011

Ahoj holky.

@maatkka - neptali, nebo manžel jo, ale prý bylo ještě brzy, to jsem byla 13tt, tuším, že pohlaví až tak okolo toho 20tt, ale já pořád zvažuji, zda to chci vědět, i když manžel chce a tchýně taky, tak uvidíme 🙂

Jo a @denisee , @merj - když tu píšete o těch výškách ve 3 letech, můžu se zeptat, kolik kluci měli ve dvou letech nekorigovaně? Mě všichni říkají, že je Danek malý, ve dvou letech okolo 84-85cm 😒

argousek
21. jún 2011

Holky, klíště nakonec dobrý, prý to na boreliózu nevypadá, máme to ještě 4 týdny hlídat 😉

merj
21. jún 2011

Ahojte,
@argousek tak to je super
@nanya vysku mam napsano v nekorigovanych 2 letech a mesici a to mel mlady 86 cm, ale roste silene skokove, letos v zime skoro nic a od brezna do kvetna dal 3 cm.
@denisee dej mi do zitra nejak to zkusim popsat.

argousek
21. jún 2011

@merj mně by to cvičení taky zajímalo 😉

simicak
21. jún 2011

@nanya my mame 2 roky a 78cm 😉 Takze maly neni. A ja byt znova tehu,tak to vedeet nechci tak jak u Verunky,bylo lepsi vzruso,u Vicki jsme to vedeli - manzel si to vydupal. A pohlavi od 16tt. kdyz se miminko dobre natoci 😉 A jak se citis ted???

@maatkka teda ty si uzivas,to mas zivot. Kdy jdes do prace? 😀 😀 😝 Krasne fotecky,mala je princeznicka uz velikaa.
@mila01 krasne fotky 🙂

Ja dnes vzala holky plavat asi po pul roce,tak budem chodit casteji,se jim libilo,nikdo se mi neutopil a voda docela usla. U nas je totiz hnusny bazen s ledovou vodou a ted se trosku zlepsili s tou teplotou,tak uvidime,jestli mi po tom plavani holky neonemocni. A v patek by jsme se meli jit podivat na fotbal,Verunka chce hrat,tak snad se ji bude libit a zacne chodit. Ted porad prudi,ze chce kopacky koupit

berryvajt
21. jún 2011

@maatkka ďakujem,,,ty máš doma tiež veľkú fešandu.Krásne fotky ste robili. 🙂 Skúsim tak,že jej týždeň nedám zeleninku.Uvidíme,čo potom....
Krásny zvyšok týždňa vám prajem.Ozvem sa až 29.-eho po kontrole. 🙂

maatkka
21. jún 2011

@simicak no to pise ta prava 😀 ja tiez rada citam kade vselikde sa tulate 😀 my sme teraz zacali chodit plavat do toho aquarelaxu a Lilu je tam ako odtrhnuta z retaze 😀 vsetko chce vyskusat - neboji sa ani na tej smyklavke kde sa bojim ja 😀 nooo do prace idem od septembra... a uz mi to zacina byt aj dost luto ze uz nebudeme mat tolko casu byt vsetci traja stale spolu 😔
ja by som urcite nevydrzala nevediet pohlavie dietatka - ja uz rozmyslam ze by som pri druhom vyskusala tie testy na urcenie pohlavia uz od nejakeho 10.tt. 😀 alebo to urcenie z krvi
@nanya podla mna to tiez nie je malo... Lilinka tusim mala tiez tak nejak (mozno len trochu viac)... a teraz este nema ani tri a uz ma skoro meter (99cm) a skoro 17 kil! (16,8kg) 🙂 a ma kamosku ktora je o 4 mesiace starsia (narodena normalne v termine) a je o dooost mensia

mila01
21. jún 2011

Ahoj holky,tak mám po vyšetření,díky že jste na mě mysleli.Jdu si postěžovat,jak mi ubližovali 😉 😉 .28 hodin bez jídla,včera jsem musela vypít 3litry pití,to ještě docela šlo,ale ráno v 9 mi dali 1,5litru té tekutiny,nebyla hnusná,jak normální voda,ale nepustili mě na záchod,musela jsem jí vypít za hoďku a půl.V životě jsem nepotřebovala tolik čůrat,normálně mi bylo špatně,nemohla jsem ani dýchat,byla tam se mnou máma,tak tam zaklepala,že teda jako fakt musim,že tam omdlívám,tak mě hnedka odváděli,že teda trochu jo.Pak jsem projela tunelem,vyfotili mi břicho,napíchli mi žílu a napustili mě nějakou jodovou látkou.To bylo nepříjemný,cítila jsem to v celém těle a pak jsem projela podruhý,druhé foto a bylo to.Pak jsem tam ještě musela čekat,jestli mi nebude špatně a teď to ze mě bude pár dní vycházet - docela síla - čistá voda.A to jsem se o víkendu po 36 dnech zbavila střevních potíží a je to tu zas. 😠 😠

Zítra jedu s kamarádkou na borůvky,normálně se děsně těšim.Napeču koláče - sice je nemůžu,ale fakt se nemůžu dočkat. 😀 😀

Barryvajt - hele já bych si z té zeleniny nedělala hlavu.Prostě jí na nějakou dobu přestaň dávat,určitě to bude přechodný.Mě se tohle u holek stávalo taky a vlastně do dneška mají období,že najednou něco nechtějí jíst.Princezny jsou malý,určitě jim neuškodí,když budou nějaký čas třeba jenom na mlíku.Mě Andrejka vůbec nechtěla příkrmy a víc jak do roka byla tak na 90% na mléčné stravě a nijak jsme to neřešili.

Denisee - jojo,byli to muka.Dneska bych se nezřízeně cpala,ale bojim se,abych se nenafoukla - ale co,stejně už jsem jak balon 😀 😀

Simicak - jsem ráda,že jste tak dopadli.Holt budete mít menší holčičku,no a co,nemůžou být všechny jak žirafy,ne?Hlavně že tě trochu uklidnil,tyhle stresy jsou hrozný a převážně zbytečný.Jednomu doktorovi se něco nelíbí a člověk z toho pak nespí.

Merj - teda vy už máte doma pěkného frajera,tři roky,to to letí.Máš pravdu,tohle bylo velké potěšení a člověku je pak hnedka líp. 😉 S tím kolem s tebou souhlasím,také jsme kupovali loni- chtěli jsme k narozkám,ale nakonec to do června nevydrželo a Kája drandila už v dubnu. 😉 🙂 My máme kolo Keller,mají ho ve sportisimu,stojí asi 1700kč.Jsme s ním naprosto spokojený,Kája má 12tku,Andrejka 16tku,ta už na něm jezdí 4 roky a je jak nový.Mají ho v červené a modré barvě a je opravdu kvalitní.Navíc je ze sportu,takže máme bezplatný každoroční servis a cena si myslím že není přehnaná.

Maatkka - teda vy si užíváte,to je super.Zkoukla jsem fotky,jako vždy krásný.
Výsledky budou až za pár dní,mám si zavolat,dám vědět.

Nanya - super že je vše ok.Pokud vydržíš nenechat si říct pohlaví,tak klobouk dolů.Já se ptala už při prvním ultrazvuku v 5tt,kdy mi potvrzovali těhotenství - byla jsem strašně zvědavá. 😀

Argoušek - tak snad to bude dobrý s tim klíštětem.Taky mám letos bobky,my jsme sice celá rodina očkovaná,ale Andrejce to letos propadlo a než jsme to zjistili,propásli jsme tu vhodnou dobu na očkování,takže až příští rok.Budeme stříkat a prohlížet,no.Držím palce ať je vše ok.

simicak
21. jún 2011

@mila01 teda smekam klobouk,ja bych hlady omldivala a byla desne agresivni!!!!! Jak jsi to vydrzela tak dlouho nejist????? drzim palce s vysledky at dopadnou co nejlip se jen da 😉 Koukam,ze te ta jodova latka nakopla se psanim 😀 Takovyyy sloh 😀
Jsi me nazhavila s tim pecenim,tak zitra upecu asi makovy kolac,boruvky mi tu nerostou v okolo a v obchode jsou silene drahe. Jak to udelas,ze odolas a nesnis zadny?

@maatkka 😀 😀 uz abys byla v praci a na blbosti nebyly cas 😀 😀

denisee
21. jún 2011

@nanya : Vojta měl ve 2 letech 11,5kg a 87cm.
@simicak : tak vy budete mít doma fotbalistku 🙂 a to si hraje s míčem třeba i doma nebo jak na to přišla? Vojta je do míčů blázen, má fotbalovej, na basket, volejbal, florbal, na ragby, na pimk ponk, tenis.... 😀 prostě všude jsou jen míče.
@mila01 : jak jen trošku na záchod, když bych šla tak už bych to nedokázala zastavit 😀 . Borůvkový koláč miluju, ale nenávidím trhání, teda jako malá jsem to nemusela.

Tak jsme si vyzvedli ty ortopedické vložky do bot, přijdou mi dost tvrdé, tak snad ho z toho nebudou bolet nožičky.

mila01
21. jún 2011

Simicak - no koukám,že jsem to s tou délkou nějak přehnala 😀 😀 .Já byla agresivní v tu chvíli,když mě nechtěli pustit na záchod,normálně mi až tekly slzy a byla jsem pěkně vzteklá - fakt jsem takový pocit ještě nezažila.Jojo,já děsně ráda peču a ani jedna holka mi to nejí 😀 😠 😀 😠 .Ony jsou na čokoládu,sušenky a tak,ale ať upeču co upeču,tak to ani neochutnaj.Tak peču na víkend chlapům,když přijedou z cest.Jak odolám nevím,ale pořád ještě mám v živé paměti ty křeče a bolesti,atk asi odolám.Musela bych si totiž každou kuličku loupat a vybírat zrníčka a to fakt nevim nevim 😀 😀 .

Denisee - musela jsem to zastavit,protože jinak by mi dali další tu látku na napití,u toho vyšetření musí být plný močový měchýř,aby prý nějak neklesla střeva,nebo co.Takže jsem jen popustila a šla. 😀 😀

Ty ortopedické vložky fakt nevím,nemáme žádné zkušenosti.Ale snad to půjde,já si myslim,že tím chozením změknou.Ale ze začátku ho to možná bolet bude. ☹

simicak
21. jún 2011

@mila01 tak to abys zacla uz loupat at to do soboty stihnes 😀 😀 se tu uplne chlamu,neuveris tomu,ale vidim te zive,jak loupes boruvky a vybiras zrnicka 😀 😀 😀 😀 U nas to jime ja a Veru a nekdy tatka.
@denisee ja ani nevim,kde na to prisla. Ona kopala do balonu od 12m. a tatka si s ni kope a ted uz chodi kopat do parku,pak byla s nim parkrat na fotbale,ma doma i 2 fotbalove dresy.........ona fotbal miluje proste. Fotbal a malovani. A doma mame taky vsechny balony snad 😀 😀 😀

simicak
21. jún 2011

@mila01 ja zurim,dkyz mam hlad,me klesne desne hladina cukru a jsem agresivni i vuci svym nevinnym detem 😀 Takze my kdyz se odnekud vracime a ja vyhladovim,kdyz tam vse sezerem a mame malo jidla,tak prvni vejdem domu a ja jdu jist a chlap doma zuri,z jsem sobec,ze ani deti nesvlecu a ze oni maji taky hlad,ale ja proste nevydrzim a musim se najist. Ve me asi nekdo jeste zzije a zere mi moje jidlo a ja pak mam porad hlad i kdyz jim 😝

argousek
21. jún 2011

@merj my máme tohle odrážedlo a je super, Adoušek ho miluje, jmenuje se to myslím Tootoo výrobce Yedoo
Jinak já taky ráda peču, my jsme teda všichni buchtový, takže k snídani máme nejraději buchtu, takže já peču pořád 😉

nanya
22. jún 2011

Holky, děkuji za uklidnění s výškami, snad to fakt málo není, ale já mu věk nekoriguji, tak se mi zdálo na dva roky 84 /85 fakt málo... I když my s tatínkem zrovna taky výškami neoplýváme 😉 Kdyby byl holčičkou, tak to neřeším, ale stejně vím, že to nezměním...

@mila01 - ja bych vydržela si pohlaví neříct, u Danielka jsme si ho říct nenechali, do poslední chvíle jsme si mysleli, že čekáme holčičku, no a když vytáhli chlapečka, byla jsem v šoku, ale mile 🙂 Myslím, že to manžel nevydrží a ve 20tt na UZ se zeptá, uvažuju, že by to dr. řekl jenom jemu a mi ne, ale to mi přijde divné, tak ještě uvidíme...
@simicak - cítím se dobře, ale dost mě píchá v podbříšku, takové jehly, občas se musím i přikrčit, možná je to růstem dělohy. Ale trápí mě výtok, který mi přijde dost vodňatý, a zápach? Takový divný, jako bych se 2 dny neumyla a přidala sperma 😀 Ale teď dva dny nic, jen trošku výtoku, což je myslím normoš a bez zápachu, uvažovala jsem, že zajdu do poradny dříve, ale když se to teď uklidnilo, tak asi ne. Na UZ - genetice mi zjistili cukr v moči, což fakt nevím, co to znamená...

denisee
22. jún 2011

@nanya : Vojta měl 87cm ve 2 letech taky nekorigovaně. A je na něm vidět, že je drobnější něž jiný 3leťáci, ale oni se podle mě vytáhnou později, třeba na základce. Můj muž má 192cm, tak snad bude po něm.

Máme odrážedlo jako Zuzka a velká spokojenost!

denisee
22. jún 2011