Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petraguerra
8. dec 2010

Ahoj holky ja jsem psala uz vcera ale on konik mezi tim prestal fungovat 😖 My jsme meli vcera schuzku ve skole kvuli Matyskovo nastupu,predstavte si,ze asi toho assistenta mit nebude 😖 Reditelka rikala,ze ze pry ze shora delaji nejake skrty a nejsou penize 😒 Coz tedy neni novinka ani v CR.Jsem ji rikala at zkontaktuje dr v Readen ,protoze ta to Matesovi uplne doporucuje tak by se mohlo zazadat prez ni.Ve skolce maji 18deti i s temi co po novem roce nastupuji jsou na ne 3.Coz me taky prijde ok.Tedy myslim,ze skolky u nas vypadaji o moc lip nez tady....Matysek uz ma svuj obrazek hacek v satne i suplicek na vykresy....atd 😵 😵 Ma znak Zirafu s hulkama-jakoby pesi turistiku 🙂 Vrchni ucitelka ze skolky vypada prijemna my zaciname drive o dva dny nez ostatni chodit do skolky.S Matyskem cekaji dalsi 4deti.Tak rikala aby si zvyknul a lip ho mohli pozorovat co a jak s nim delam atd.Taky chteli porad vedet na jak dlouho ho chci do skolky davat 3,4,5dni.Jsem jim rikala,ze 5,ale pokud by z nej byli utahani si ho necham par dni doma. 😀 😀 Tak se smaly,ale on je smich prejde.Deti tam maji krasne naucene vzorne sedi na zidlickach....Tak budu referovat i dal co a jak probiha ve skolce.
Ja jsem vcera upekla 5druhu cukrovi Mates obihal okolo stolu a vzdycky si nejake ukradnul a strcil do pusy 😀 Taky valel testo a vykrajoval ale moc ho to nebavilo,valeni tedy jo,ale vykrajovani ne.

Denisee krasne fotky Danielek strrasne vyrostl jsem myslela ze to snad ani neni on 😕

Argousek moc hezka videa jsem tedy pekne vykulena jak Stepanek jede to je rychlik!Mates dela uplne stejne pohyby jako Adamek pokud se mu libi neco a jeste u toho slape na miste a ma otevrenou pusu dokoran 😀 Mama je tady z toho hotova jak on jucha 😀 Dela to i pokud ma nejaky vzruch.Ada krasne rekl deda to my jeste tak 3roky se k tomu dopracujeme 😝

Simco my vzdycky zdobili z 23 na 24 a to bylo znameni,ze snad ten Jezisek preci jen prijde kdyz uz prinesl stromecek.Ja jak si vzpomenu jak jsme vzdycky veceri zhltli aby se uz slo ke stromecku 😀 😀 😀 Koupila jsem letos novy stromek 150cm,at ma Matysek taky poradnej,predtim jsem mela uplne mini stromek asi 25-30cm i s podstabou 😝

Majucha myslim na vas vsechny moooc a ze srdce preju jen at je vse dobre a miminko to zvladne a vy taky a brzy jste doma vsichni 4 🙂

simicak
8. dec 2010

Holky,ja se koukla k majucha do alba a ma tam napsene,ze zijou oba dva 🙂 Nic vic tam nedala,tak snad bude vse ok. 😉

@majucha,gratluju k malickemu a preju hodne mooooc stesticka a zdravicka 😵 😵

tanav
8. dec 2010

Ahojte babulienky,
tak Vás srdečne zdravím po dlhšom čase. Nestíham, celý deň len domácnosť, Alex a chlapci, práčka, žehlička, varecha atď. Čo Vám budem rozprávať. 🙂 🙂 A keď mám chvíľu voľného času, tak sa učím a píšem diplomovku.
V piatok mám ďalší zápočet a písomnú skúšku z investičných projektov. No pakáreň. Už si pripadám ako robot.
A drahúšik / mám na mysli manžela/ ako štvrté dieťa. 😀 V piatok večer idem na vianočný večierok, pozvali ma z mojej práce. Teším sa.
Sľúbila som, že napíšem ako dopadli Alexíkove oslavy. Oslavovali sme doma s mojimi rodičmi, manželovou sestrou s rodinkou a bráško so ženou a ich detičky, moje krsňatká. Tortu som nepiekla, pekla mi ju kamarátka bola chutná, ako zákusok florida , šľahačka a vanilkový krém. Ozdobená nebola celkom podľa mojich predstáv, ale zjedla sa. Kúpili sme Alexíkovi stoličku na papkanie, dostal hračky a otepľovačky s bundičkou. Peniažky od mojich rodičov, tak mu niečo kúpim trochu neskôr, podľa potreby.
Nemám Vás dočítané, takže som mimo diania. Chcem poctivo dočítať.
Majucha, srdečne gratulujem k narodeniu synčeka a prajem mu veľa, veľa zdravíčka. 🙂
Alexík začal presne na deväť mesiacov korigovaného veku štvornožkovať, pekne skríženým vzorom, sám vstáva v postieľke, našlapuje na celú plosku nožičky. Motoricky sa veľmi posunul dopredu. Stále ešte cvičíme, rehabilitačná nás pochválila. Dostali sme prvú dávku Synagisu.
Bery, napíšeš nám do tabuľky lezenie ? Ďakujem. Tak idem čítať. Pa.

maatkka
8. dec 2010

Ahojte baby
chvalim vsetky fotky - super! - deticky krasne a sikovne... ako inac 😉
argousek prosim ta co si to dala za link? som zvedava ale nejde mi to pustit...
simi ja som si pisala s Marketkou (majuchou) niekolko IP tak snad sa na mna nenastve ked to tu napisem... Risko sa narodil uz v nedelu v noci (aj ked sekciu mali naplanovanu az na pondelok) vazil 860 gramov a je len na cpap-e s minimom kysliku... obaja sa drzia aj ked u Markety sa vyvinula tazka preeklampsia takze to bol urcite des!!! neviem prestat na nich mysliet...
inak ja som momentalne "rozhodnuta" ze u nas sa druhe mimco nekona ☹ ked som o majuche hovorila mm tak aj on sa vyjadril ze teraz sa na nase druhe tehotenstvo boji aj pomysliet... takze tak...

argousek
8. dec 2010

@simicak no Adámek je celý tatínek, ten ze mně nemá ani prd 😝 Ale vypadá to, že Štěpán by mohl být podobou k mý straně. No uvidíme, ony se ty děti hrozně mění. No a ten jazykolam, to máme takovou knížku na rozvoj řeči a tohle tam čteme, pak vložím ještě nějaký video. Něco řekne fakt pěkně, něco si tak přesmykuje podle svýho 😀 Jinak fakt to holky hrozně letí, že. Však Míšovi od gucz už bude rok a ta pro mně bylo velkou inspirací nebo jak to říct s tím těhotenstvím, že když ona to zvládla, že to taky zvládnem a on už to bude rok.
@nanya tak ať máte brzy zrekonstruováno a Vánoce v novém

@petraguerra a jak vy se stěhováním??

Holky my měla dneska zase zastupitelstvo, bylo by to odbitý za 20 minut, ale ten bejvalej starosta ke všemu tisíce keců a jen plká a zdržuje. Je mi z něj nějak zle 😝

U nás taje, ale v noci prý má zase napadnout 10 čísel, to jsem zvědavá. Tohle počasí je na prd, nikam nemůžeme, protože nikde není prohrnuto a když to všechno taje a je cablačka, tak to Adámka na dvoře nebaví. Když je alespoň zima tak můžeme sáňkovat a lyžovat a takhle se jen plácáme 🙄

karmenta
8. dec 2010

Ahojte, kdybyste někdo prodával šátek na nošení miminek tak sem s ním ;)

Jinak se mějte zatím krásně, jdu vše poctivě pročíst

petraguerra
8. dec 2010

Majucha obrovska gratulace k Riskovi a tedy vahu ma o moooc lepsi nez rikali,ze? 🙂 Prejeme mu s Matyskem at se co nejdrive vyda s vami domu a ma spoustu sil na prekonani tohoto tezkeho zacatku 😔 Preju at se ti vse brzy srovna a muzes se jen radovat ze svych deti! 😉 🙂

Argousek ve stredu pristi tyden mame klice 🙂 Zatim jen balim veci.....a balim.....a balim....a pecu cukrovi...

petraguerra
8. dec 2010

Karmenta jak to dopadlo s dr a sestrama?Uz se neco resi????

zabka85
9. dec 2010

@karmenta Ahoj tak jak jsi dopadla u primáře? 😠

Jinak bych chtěla od vás děvčata radu.....uvažuju o koupi takový ty skákací zebry pro malou nebo nějaký odrážedlo takoví to nejobičejnější,ale nevím jestli můžu aby jí to k něčemu bylo nebo aby nás to nějak nebrzdilo zkrz vojtovku.ještě nechodí sama ale kolem skříní jí to jde dobře.A pokud by ho některá dávala pryč tak bych ho klidně odkoupila.díky 😎

karmenta
9. dec 2010

@petraguerra
@zabka85
holky nakonec se to vyřešilo nějak samo, jak jsem přišla na odd. tak než jsem stihla cokoli tak za mnou přišla staniční, všechno mi vysvětlovala, říkala co k čemu je atd.. A všechny sestry byly moc příjemné. Tak jsem si řekla že uvidím další den. A to byly také hodné, i paní doktorka nějak víc informovala, takže nevím, bud vycítili mou nasranost, nebo jsem měla extrémní smůlu na tu sestru.. Tak jsem to neřešila, beru to jako jednorázové selhání lidského faktoru, což se může stát, ikdyž by nemělo. Sama jsem zdravotní sestra a vím že to vždy není lehké, ale před návštěvama jsem vždy kmitala jak s vrtulkou u zadku ;) Ale kdyby se něco takového opakovalo tak bych už něco podnikla.

Jinak nám zítra držte palce, vážíme 1340g a budeme poprvé zkoušet přikládat 🙂

A díky že jste byly se mnou, že jste mi radily, člověk si aspon nepřipadá tak sám v boji s větrnými mlýny 😒

bera28
9. dec 2010

Ahoj holky,

omlouvám se, ale nemám ani dočteno, nějak to před Vánoci nestíhám 😖

Jen jsem postřehla, že se ozvala @petrach. Peti, Eliška je šikulka, krásně jí to ve škole jde. Jen je smutné, že máte doma takové trápení 😔 Tak ať to zvládnete vyřešit tak, aby se to dětí co nejméně dotýkalo. A snad si Vánoce aspoň trošku užijete 😉

@majucha, gratuluji narození Ríši. Přeji mu, ať si to na světě vybojuje a posílám spoustu sil i Tobě.

@zabka85, hopsadlo- zvířátko jsem svišťům kupovala v roce a půl, když už chodili. Na RHB mi to schválili. Ale stejně je to nijak nebere, teda teď jo, ale tenkrát teda nadšený nebyli🙂 Jo a jestli můžu poradit, tak obyčejný od vietnamců bych fakt nekupovala. Jsou v tom ftaláty, smrděj, prostě hnus. Pro dítě ani náhodou. Víc nás tady kupovalo koníka Rodyho, tak ho zkus pohledat. Ten je atestovaný, bez zdravotní závadnosti.

Jo a máte nádherný fotečky 😵 Koukám, že si děti zimy a Mikuláše užívaly.

Holky, nemáte náhodou některá zkušenost s cystou na vaječníku?? Jsem byla dnes na preventivní prohlídce u gyndaře a zjistil mi cystu, a to prý tak velkou, že kdyby nebylo před Vánocema, tak mě okamžitě pošle do nemocnice na operaci 😖 😖 Jsem objednaná na kontrolu na 3.1. a prý pokud tam bude, tak hned šupajdím. Přitom fakt žádné problémy nemám, kdybych nešla na prevenci, mě ani nenapadne k doktorovi lézt. Tak by mě zajímalo, jestli může sama zmizet nebo se aspoň nějak výrazně zmenšit.

zabka85
9. dec 2010

@karmenta Jo tak to je dobrý.Taky sme měli na každém oddělení jednu kterou sme nemuseli a když na mě jedna když sem byla poprvé u malé spustila že jestli neudržím slzy tak at odejdu,že nad inkubátorem jí tady řvát nebudu,protože malá potřebuje vědět že tu sem a né zhroucená tak mě to dost rozhodilo ale pak sem pochopila o čem byla řeč a několikrát sme se potkaly a vždy v dobrém a i na pokoj se snáma pak šla rozloučit než sme šli domů. 😀
Ale hlavně supr váha....a budu na vás myslet 😉

zabka85
9. dec 2010

@bera28 Ahoj já měla cistu a udajně taky velikou proto sem nemohla po potratu hned otěhotnět jako většina,ale na KO pak už nebyla.Mám k tomu sklony po mamce kterou muj dr.měl několikrát na sále až jí bral komplet takže mě hlídá víc.Takhle sem měla i srusty (jizvy) na děloze a taky se ztratily 😕
A u vietnamcu bych to nekoupila už jen že malá všechno dlabe. 😠 Já jen abych věděla.Samozřejmě že ty co se mi líbí jsou dost drahý ale uvidím.děkuji

mafynka
9. dec 2010

ahojte,,tak nas vcera pustili z nemocnice,,ale dnes to vyzeralo,ze sa tam zasa vratim,,bo desne bolesti a krce som mala,,tak na pravej strane,,kusok pod rebrami a kusok nad slepym crevom,,tak niekde v strede,,ale som myslela,ze pri kazdom pohybe bud umriem,alebo mi nejaky organ ide prasknut,,,potom to bolo pravidelne krce,,,ale po vyse hodine to preslo

saskah7
9. dec 2010

@mafynka super, vitaj doma...som nakukala, ci sa neozves, ze co je s vami... uz si 31.tyzden, len tak dalej 😉

zabka85
9. dec 2010

@mafynka drž se...... 😉

mafynka
9. dec 2010

@saskah7
@zabka85 dakujem vam pekne

denisee
9. dec 2010

Holky jdu jen pro radu: mají vše děti doma modelínu Play-Doh???? Chtěla bych nějakou modelínu koupit, ale nevím která je kvalitní? Díky 😉

fajn
9. dec 2010

@denisee my ji máme ale nic moc to není. Akorát je to dobry že se to nelepí jako normální třeba na stůl nebo do koberce. Jinak ty věci co se ztoho udělají moc nedrží.

argousek
9. dec 2010

@karmenta super tak to jsem ráda, že je to v pohodě. Jinak přeju, ať se vám daří v přikládání. Ani se nenaděješ a pomažete domů 😉

@bera28 tý jo tak to s tou cystou fakt neporadím, ale držím palečky ať to máš dobrý 😉 Akorát je blbý se to dozvědět, před Vánoci, viď Budeš se akorát zbytečně nervovat 😒

@majucha gratuluji k narození Ríši a přeju hodně síly a zdraví, ať se vám oběma dobře daří a vše je v pořádku 😉

Jinak teda u nás teda hrozná zima, cesty jedna ledovka, se nedalo ani nikam pořádně vyjít 🙄

maatkka
9. dec 2010

@bera28 ja som mala cystu na vajecniku - dost velku tusim najviac mala cca 6 cm... zistila mi ju dr. ked som si bola dat potvrdit tehotenstvo a dr. mi vtedy povedala ze keby som nebola tehotna tak to ani nejak neriesi (ze veeela zien ma cysty a ani o tom casto nevedia)... kedze som bola na zaciatku tehu (co je samo o sebe tie prve tyzdne tak trochu riziko) vypisala ma na PNku (na 3 tyzdne) aby som odpocivala... potom mi ju len sledovala... cysta sa chvilu zvacsovala potom sa zacala zmensovat potom ju nebolo vidiet ked uz bola Lilinka v brusku velka... a na kontrole po sestonedeli som ju tam uz nemala... inak mi dr. vravela ze sa tie cysty zvyknu casto same vstrebat - ze proste prasknu a akoby sa "odplavia" pri ms - ze o tom ani nemusis vediet... ale citala som (neviem ci aj v niektorej teme tu na MK) ze nejakej babe ked cysta praskla mala velke bolesti... a aj ze sa to operuje... tak neviem...

bera28
9. dec 2010

@zabka85, tady jsem našla link na Rodyho a za slušnou cenu: http://www.nunynek.cz/zdravi/rehabilitace/mice-...
A co vím, tak mají ještě atestovaná zvířata v Bambuli a nejsou ani tak drahá, cca do 500 Kč.

Mafynka, vidíš, jak ti to pěkně utíká. Ještě tak měsíc vydrž a budeš v pohodě 😉

Denisee, tak s modelínou neporadím. Zatím se jí zdárně vyhýbám 🙂 🙂

Argousku, vzhledem k tomu, že mi fakt nic není, tak jsem v klidu. Akorát by mě naštvalo, kdyby cysta nezmizela a já musela po novém roce do nemocnice. Stejně bych to odmítla, páč 3.2. odjíždíme do té ozdravovny a potřebuji být 100% mobilní 🙂

bera28
9. dec 2010

@maatkka, tak to jsi mě povzbudila. Já taky doufám, že zmizí sama. Když mě ani nic nebolí 🙂 🙂 A prý pdle velikosti už jí musím mít dlouho, tak nevím. Žádné problémy nemám, tak věřím, že to tak bude i nadále 😉

petraguerra
9. dec 2010

Ahoj Bera cystu mela i kamaradka a taky ji zmizela si mysli,ze je to tim-ja myslim,ze mohla prasknout a vstrebat se.Pokud s tim nemas problemy myslim,ze se taky nic hrozneho nestane 😉

Zabka ja koupila kdysi hopsadlo na zaveseni a Mates v nem byl 2krat potom jsem mu ho uz nedala jsem se docetla,ze to neni zdrave 😖 Ale me ho tedy na 3x10minut denne doporucila fysio,ze se nechtel stavet na nohy vubec je nepouzival ke stani,jen k lezeni,sezeni.

Karmenta je mozne,ze ta sestra mela spatny den nebo trebas ,ze toho na ni bylo dost....Hlavne aby se ty holky tam snazili a spis ty mamky podporovaly nez nervovaly ,ze?To by se ti tu v uk nestalo,tady si nikdo nic nedovoli-ono to bude v cr brzy taky tak se to zdravotnictvi ubira cestou zapadu...

Mafynka tak nohy hore a odpocivat a za chvili jsi 38tyden 🙂 Drzis se skvele! 😉

Saskah jak se dari Petovi s kyslikem?Jeste ho ma nebo uz mu ho vzali???Na kolikatce je?Myslim na vas jak to tam s tolika detma zvladas-ty by jsi mela mit jmeno supermatka 😀

Holky my dnes byli na plicnim na kontrole+rano na ockovani na chripku.Ockovani uplne v klidu vubec nepipnul,ale tedy kopnul nohou tak mu tam s tou jehlou vic rejdila,ale drzel se skvele ani slza.Jsem na nej vzdycky tak pysna,ze neplace. 😀 Na plicnim jsme dopadli dobre dalsi kontrola za 9mesicu 🙂 Dr byl moooc spokojeny,rikal,ze je fakt super,ze neni nijak casteji nemocnej a vubec jak roste.Ted nastvu Simcu( 😀) nase vaha dnes 15.9kg+98.2cm,ten jede jako das.Take jsem tam potkala mamku od kamaradky ona ma kluka asi o 16mesicu starsiho nez Mates taky predcasne a s jeji dcerou jsme meli inkubatory vedle sebe-ta koukala jak Mates roste je vetsi nez jeji syn+ho videla po porodu,tak jen kroutila hlavou jak se zmenil. 😵 A tedy musim jen chvalit on je fakt hodnej muzu ho pustit normalne mezi hracky v tom detskym koutku a on si hraje.Me se z toho chce az bulit jak vidim tu zmenu to drive vubec neexistovalo-jen lital jako drak u niceho nevydrzel....Ja jsem tak hrda!!! 😵 😵 😵 🙂 😀

maatkka
9. dec 2010

peti jeeej to sa kraaasne cita 😵 drobec je sikulkooo 😵
bera aj ja drzim palce nech cysta nerobi problemy... najlepsie nech tam na tej kontrole uz ani nie je 😉
mafynka supeeer sa drzite!!! len tak dalej 🙂

zabka85
9. dec 2010

@bera28 Jo děkuji právě na tuhle sem nejela jako první 😀
@petraguerra No tak o tom sem ani neuvažovala jen sem chtěla něco takovího jako že by jí to zabavilo a získala rovnováhu 😎 A gratuluji ke skvělím výsledkum.

Jinak naše dnešní váha je 8700g a cca 71cm 😀 jen nechce pořát chodit sama.... ☹

petraguerra
9. dec 2010

Zabka vaha miry paradni a neboj za chvili se Karolinka pusti a bude litat jako sus tak se zatim raduj ze jeste nemusis tak kmitat 🙂

Matkaa dekuji 🙂

zabka85
9. dec 2010

@petraguerra Jééé já bych tak ráda kmitala 🙂 možná bych něco zhubla 😀

petraguerra
9. dec 2010

Zabka jestli jses po me tak tedy se moc netes 😀 😀 K nicemu ti to moc nebude. 😀

simicak
10. dec 2010

ja nemam poradne docteno,tak zatim narychlo

@denisee mame ji plno,dela se s ni dobre,v koberci ji teda zaslapanou mame,ale da se to vycistit a od kamosky mala ji pravidelne tady vyzira a je zdrava ( zatim ) 😀 Takze to je i trosku jedle asi 😝 A je dobre,ze kdyz ji nechas venku,tak to co si udelat ztvrdne jak beton.

@bera28 segra jich mela nekolik a nikdy ji s tim nic nedelali,vzdeycky sami zmizly nebo praskly......tusim ze dok.rikali,ze do 6cm to je ok.,ale uz si to nepamatuji.

Doctu vas pozdeji,bo uz vic nevim,jsem zapomnela,co jsem vylustiila a padim do skolky. Manzel prikoupil vic darku,takze uz to nemame kde schovavat,takze nas Jezuch bude bohaty,uz se tesim na holky,jak budou rozbalovat. Dneska mame krasne teploucko,vcera jsem tu meli navstevu,tak mi deti dratama na stromecek pripevnili vyrobky svoje a taky tam mam od Vikouse stromecky prstovyma barvama pripevvnene............stromek zacina byt krasne skaredy 😀 😵