Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

saskah7
1. dec 2010

ahojte, davno sa neozvala @mafynka.. som na nich zvedava... halooo, ozvi sa 😕

kikimaruska
1. dec 2010

Jinak včera jsem po delší době zvážila Kubíka, dostala se k nám taky vymoženost přesnější digitální váhy a nahý večer vážil 10,5 kg 😅...to sem tedy myslela, že už má 11,5...tak jsem ho rovnou i změřila a měří 88 cm.

maatkka
1. dec 2010

Ahojte baby kraaasne fotky 😵
simi stany su super - my zase zhaname taky mensi lebo sa nam sem uz nic nezmesti 😀 ale zase nie moc maly... taky akurat 🙂
my mame doma strasne teplo - Lilu beha hola alebo len v nohavickach (aby stihala sama na nocnik - mimochodom zatial uuuplne bez nehody 🙂 a kazdy den aj kaka do nocnika - co nechapem lebo mala uz dlhsie problem s tym kakanim (zadrziavala stolicu a ked kakala tak vzdy s placom) a zrazu uplne v pohode - tak sa mi potvrdilo to co som si aj myslela ze to bolo skor psychickeho charakteru) tak mm zapina vsetky radiatory (jemu to tak vyhovuje on je taky teplomilny) a ja ich aspon na noc nenapadne vypinam 🙂
mila vy ste ale sikulky!!! vsetky tri 🙂
denisee len sa radsej pozoruj (vooobec sa ti necudujem ja by som bola rovnaka) kym myslis optimisticky a pozitivne tak trocha opatrnosti nezaskodi 😉 pekne sa setri 🙂
peti uz viete ci sa stahujete? a drobec uz bude velkyyy chlapcek ked uz pojde do skolky 😵 som zvedava ako sa tak "zmeni" 😉
karmenta ja by som si tu knizku urcite tiez kupila (a som veeelmi rada ze take nieco existuje)... mne sa zda ze niektori lekari beru niektore veci tak ze ked su pre nich samozrejme ze by mali byz samozrejme aj pre mamicky (ako to s tym sacim reflexom - podla mna pre nich je to take samozrejme akoby cakali ze to budes vediet - aj ked predsa nemas odkial... ) a cvicite cvik na saci reflex???
inak ja som sa uz chcela kocika zbavit lebo nam tu len zavadzal (Lilu by v nom teda vonku urcite nezaspala) ale som si povedala ze uvidime ako ked bude sneh... a myslim ze sme dobre spravili ze sme si ho nechali lebo sa mi vidi ze ho po hadam 3/4 roku(?) znova vytiahneme lebo Lilinke sa dlhe chodenie po snehu nejako nevidi 😅 minuly rok este len ledva chodila a uz sa brodila v snehu a tento rok sa jej akosi nechce 😅 chvilu si pobeha ze "jeeejo sneh" a po chvilke chce ist domov 😨 ale este sme nevytiahli sanky - tak na to sa tesim 🙂
vsetkym chorym malym aj velkym skore uzdravenie!!!
hmmm... a mna by tiez zaujmalo ako sa maju @mafynka ale aj @majucha a @pertach??????????????

maatkka
1. dec 2010

😀 @petrach... ako Petulka??? chybas mi tu ☹

bera28
1. dec 2010

Kiki, tak to jsi dobrá, že sis pořídila váhu. My měli taky digitální, na vážení po příchodu z porodnice a akorát mě to stresovalo, takže šla brzy z domu 🙂 A teď jsem ráda, že nemáme ani klasickou osobní váhu, páč se znám a určitě bych ty vychrtliny pořád vážila. Takhle mám klid, i když vidím, že nic nepřibrali, tak to vlastně nemám nijak potvrzené 😀 😀 A taky už jsem měla být asi před měsícem s Anetkou na vážení a vyprdla jsem se na to.

Maatkka, když máš doma toho rybáře, tak budeš určitě vědět, zda se dají sehnat v obchodě ryby bez kostí. Teda kromě pangasia, to je jediná ryba, kterou svišťům dělám, ale už se jim asi přejedl 😖 Jinak my si dáváme ještě lososa a žraloka, ale pro děti se mi vůůůůůbec nechce ty kosti vybírat a jak se znám, určtě bych tak nějakou nechala a hned by se jim zabodla do krku.

U nás zase zhruba od 13,00 hod. chumelí, ale teda fest. Asi budu muset přidělat na kočár sněžnice 😀

karmenta
1. dec 2010

@bera28 @kikimaruska @maatkka holky díky moc. já si připadám opravdu jak debil, když se na něco zeptám tak mi je odpovězeno univerzální větou "je to nezralé, budeme to sledovat".. přijde mi jakobych mluvila s tiskovou mluvčí, ne doktorkou..
Cvik na sací reflex? to existuje? doktorka řekla "budeme to sledovat".. ptala jsem se jaktože nemá sací reflex když žužlá dudlík.. bez odpovědi.. Jsem z toho přístupu zklamaná.
Co se týče nedoklubka tak ho asi moc rádi nemají, ale mi je to fuk, kde jinde mám shánět info když sami nic neřeknou?

simicak
1. dec 2010

holky ja mam nakoupene vsechny darky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A psala petraguerra,ze se 15.12 stehuji do domecku!!!!!!!!!!!!!!

petraguerra
1. dec 2010

Ahoj Holky My se prosim 15stehujeme 😀 Dali nam ten cottage 😉 Mates se zacal zavirat do skrine ho porad honime kde je 😀

Ja jsem vedela,ze jsou nedonosenci,ale spis tedy uz vetsi okolo 1500g...atd,ale informace jsem ziskala az ze svoji zkusenosti.Tady byli vsiuchni strasne vstricni a nikdy nikdo nic nemlzil.Doktori sice trebas rekli je na tom lip,ale vse se muze obratit .Myslim,ze si drzi zadni vratka kdyb y se neco posr....

Ja na Nedoklubko chodim taky,obcas si tam clovek precte zajimave veci a muze poradit kdyz uz sam ma zkusenost.

Bera super ze je ti lip.
Denisee ja cekat druhy tak asi taky jsem u dr kazdy tyden 5krat-uz by jsem byla z nervama pryc.Ja uz by jsem nechtela prozit to co s Matesem 😒

denisee
1. dec 2010

simicak: to ti závidím, nám už teda taky chybí jen maličkosti.

kikimaruska: tak třeba bude prostě drobnější 😉 po tobě nebo tatínkovi. Já teda taky předevčírem vážila Vojtu ráno na lačno a trchu přibral 12,7kg a má cca92cm, ale my máme velkýho tatínka 😀

maatkka: já jen zírám, jak Lilinka krásně zvládá nočník. Je to super!!!! Taky doufám, že když si na to počkám, tak snad to aspoň půjde tak rychle jako vám. Zatím nemám odvahu, čekám, až mu vyleze ta poslední stolička, jinak si to s tou řídkou stolicí nelajznu.

karmenta: informace mi v nemocnici taky strašně chyběly!!!! V tomto směru jsem byla s postupem sester a lékařů taky nespokojená!!!! A jinak Vojta nikdy nedostal mlíčko za stříkačky, jen ho sondovali a když měl asi 1300g zkoušela jsem přikládat, ale pak jsem to odložila, až někdy na období 1500-1700g. Střídalo se sondování a kojení. Dudlík něchtěl.

kikimaruska
1. dec 2010

Petrach jsem taky dlouho neviděla, ani na Fb ted nějak nechodí 😒 , snad je všechno v pořádku 😔
@simicak : to jsi teda dobrá s dárkama 😀, já mám 99 % dárků pro Kubu doma a pro zbytek mám vymyšleno, ale nakupovat se pujde až z prosincového rodičáku...dřív to nejde 😉 . Pro část rodiny mám objednané kalendáře na 2010 s fotkama Kubíka jako loni, sklidily úspěch a je to i hezká památka.
@karmenta : mě řekli, že sací reflex ještě vyvinutý nemá, když jsem se ptala, co to má za hadičku (sondičku na krmení) a jak sílil, tak mu dávali pít z dudánka na stříkačce a postupně pak když jsme byli už spolu na pokoji,tak z lahvičky. Zkoušeli jsme i kojení, ale na to neměl sílu, neuměl se přisát, a když,tak se hned pustil a já měla ještě špatné bradavky...a přitom tolik mlíčka sem pro něj měla. A dudánka měl taky, jako jediný mimi! 😅 😀 ...jsem koukala a on měl v inkubátoru 4 dudany...tak říkám, proč jich tam má tolik, a sestry, že pořád tak strašně pláče, že mu ho zkoušely dát, aby se aspon na čas uklidnil..jenže dudu neuměl udržet a dudat, tak zkoušeli různé druhy....ale i tak byly ty dudany obří, proto sem tenkrát šla hledat co nejmenší. Jinak věta:"je to nezralé, budeme to sledovat...no, tak to zní teda dost ošklivě ☹ 😢 🙄 ...vyjadřovat se o miminku, jako je to.., budeme to... 😲 , to zas teda musím říct, že sestřičky i dr.se o malým vždycky vyjadřovali jako o miminku a živém tvorečkovi a spíš chválili a vždycky vystihovali ty pozitiva...bylo vidět, že o ty dětičky pečují s láskou, ikdyž nejsou jejich vlastní...

kikimaruska
1. dec 2010

@petraguerra Tak ať se vám hezky bydlí v novém 🙂
@maatkka : Lili je šikulinda...snad se taky časem dočkáme...zatím to vypadá nadějněji...tak uvidíme.
@denisee No, táta má 177 cm a tlustej není, děda i jeho mamka (z otcovy strany) jsou vychrtlý a pomenší. Já mám 164 cm, s váhou taky nic moc a jako malý jsme se s bráchou narodily na 2 kg donošený, jako hubený dlouhý žížaly...takže asi nemá být po kom kus 😀

petraguerra
1. dec 2010

Holky a ja nemam jeste skoro zadne darky pro Matese jen pyjamo a jinak snad nic jen par veci pro holky do cr aby jim to mama dovezla.Ja totiz ani nevim co koupit,protoze Mates ma vseho az moc jsem zase vyhazela bednu hadru co jsou mensi nebo uz je chvili nosil.On toho ma strasne moc,kdyby to nebylo tak drahy postovny tak vas zasobuju 😀

maatkka
1. dec 2010

bera tak to prave preto ze mam rybara fakt neviem... ja ani neviem ake ryby maju v obchodoch 😅 my jeme len to co mm chyti alebo co svokor chova v rybniku... takze vacsinou pstruhy a stuky...
karmenta tak to je mi luto ze sa stretavas s takym pristupom... nam vlastne na jiske tiez vela toho nepovedali (ani som asi nerozumela tomu co hovoria) - myslim ze vtedy ani sami dr. este nevedeli ako to bude lebo sa vzdy mohlo nieco stat... potom neskor uz nam vsetko vysvetlovali co a ako a ja som si to vsetko dohladala na nete aby som sa s nimi vedela bavit a vedela na co presne sa mam pytat ... ten prvy cvik z vojtovky by mal tusim aj podporovat saci reflex... my sme ho cvicili asi po mesiaci... a my sme boli uz ku koncu v nemocnici vlastne len kvoli saciemu reflexu a papaniu... Lili zacala aspon ako-tak sat az po 38.tt.
simi ja uz mam asi tiez vsetko (bud doma alebo objednane a len cakam kedy to pride) uz aj baliaci papier a tasticky 🙂
Peti supeeeeer!!! tak to gratulujem... rychle stahovanie a nech sa vam krasne byva 😉
denisee maruska dakujeme 🙂 a drzim aj vam palce s nocnikom! Lilinke idu tiez teraz dve stolicky - takze uz len posledna a bude mat zubky komplet 🙂

simicak
1. dec 2010

Uz mam cas.

@maatkka to je fakt sikula s tim nocnikem 😵 Od segry mala se naucila sama,proste jednou se rozhodla,ze nechce do pliny a choidla na nocnik a to jeste nemela dva roky a pak ji nechtela ani na noc a budila se,ze chce curat a kakat a hotovo,zadne stresy. Jinak stan nakonec nekupujem,jelikoz jim delam domek ze stolu a deky a vsadim se,ze by stejne drepeli tam. Ale Veru jak byla ala,tak mela velkou jahodu stan 😵

@kikimaruska,my prave meli vyplat v sobotu a manzel at si zajedu ted,no sice doa pak hadka,ze jse utratila vsechny penize urcene na darky a ze on chtel taky kupovat,jenze on kupoval uz minuly mesic neco - idiot 🙄

@petraguerra,gratuuji k domku,to budete mit krasne vanoce To si mates hned postavi snehulaka na zahrade a hlavne jak on je tak venkovni,tak muze litat venku fakt cely den. Jak to budete mit daleko do prace?? Ja hracky co se nepouzivaji vic nez pul roku,vyhazuju nebo davam na charitu,takze treba kuchnku,nakupni kos s vecma...........a plno dalsich veci uz holky nemaji. Ale mela jsem stejne dilema s Veru,nastesti ona ne a presne vi co chce a na psala to v dopise a ma to mit. Jeste mi teda chybi hodinky a saty popelky

simicak
1. dec 2010

@karmenta,Viki dudlala dudlik od prvni noci narozeni,hned ja ji vytahli kyslik po porodu,tak ji museli dat dudel 😀 A jako fakt dudlala,byla vtipna. Primar rikal,ze tak rvala,ze ji ho museli dat,ze je to maly divoch. Vsechny ty male zabky na JIP spali a ona byla porad sama noha,ruka,vytrhane kanyly a dudel a to jeste nebyla 30tt. A co tim chci rict,ze dudlala,ale saci reflex taky nemela,i kdyz to nechapu,kdyz dudel se saje. Ale tusim ze to je tak,ze nejsou schopi dookupy sat,polykat a dychat.

maatkka
1. dec 2010

simi mne akurat stan vyfukla segra 🙂 - ze ona ho chce Liluske kupit - tak som zvedava aky jej vyberie... ide teraz do Mnichova tak povedala ze jej tam nejaky pozrie

kikimaruska
1. dec 2010

@simicak 😀 uplně slyším ty věty od sester a doktorů...řekli mi to samé...a já kdykoliv šla za malým, byl slyšet až na chodbě přes dvoje dveře. Přeřval prý i zdravé novorozence, co se tam vyhřívaly jen na teploučko... Ty ostatní dětičky tam koukaly a ležely....a Kuba bud spal, nebo vřískal...a to pak i doma první 2 měsíce 😝 😝 😝 😀

simicak
1. dec 2010

A ted vam napisu,co mam koupene 😀 😀 😝
pro Viki - buginku prastako pepa,do ni Mini mouse ( u toho ja kto rozbali,tak bude kricet jejicih jmena radosti,to vim urco 😵 ) pak takovy velky traktor s pluhem a na nich zviratka a samo to jezdi a dela zvuky,knizku peppy prasatka a detske voskovky nejake specialni.
pro Veru- peppu vesmirnou lod velkou,pak neco jak auto na ovladani,co skace,meni barvy,toci se....,stenatko na vodiku co chodi,steka a vrti ocasem,hodinky,saty,stolni hru,knizku a velkeho ponika,na ktereho se da malovat spec.fixama,da se vybarovat ruzne a je to pak smyvatelne a loutky na prst - 3 medvedi a ta kudrnata holka a pak princezny,krale atd. a maji ty loutky drevene hlavicky,malovane obliceje.
A spolecne maji detsky stolek se zidlickama a matraci velkou na zem,na kterou se mauje vodovyma fixama a dela to obrazky,takze cista tvorba 😝 A to je tusim vse Hlavne hodne darku se mi podarilo sehnat i o 50%levneji,cihali jsme doma na netu a cekali na nejlepsi akce. 🙂

kikimaruska
1. dec 2010

Tak já se taky přidám teda. Tu velkou tabuli z Ikey - magnetická a na fixy+ na křídy +magnetky+ příslušenství. Magnetickou tabulku malou, tu svítící magickou želvičku, takový větší auto a Mašinku Tomáše, mám objednaný dřevěný mašinky, to miluje. Od strejdy dostane větší odrážedlo-motorku ( a tu jeho menší dáme kamarádovi), od našich bude mít další Duplo lego a já nakonec dokoupila i lampičku ve tvaru hvězdičky...když dostane po Novém roce tu novou větší postýlku, tak aby ní měl světýlko...

maatkka
1. dec 2010

simicak maruska super darceky...
baby ja sa vam musim este "postazovat" ze to moje dieta je tym nocnikom uplne posadnute... ja ho musim pred nou schovavat!!! 😀 dneska cely den chce na nom sediet a cikat a vylievat do zachodu a splachovat... som jej ho zobrala a ona revyyyyy ze kde ma serbliiik 😅 tak som jej ho musela dat 😀

kikimaruska
1. dec 2010

@maatkka : gratuluju, je to šikulinda, to říkám 😉 😀 . my jsme pokročili tak, že si sundavá pleny, že už je nechce...když je má, řekne, že má bobek..ale předem si neřekne 😖 a jinak každý den chodí sedat a trůnit...ale ještě tam nic nevyrobil...ale pokrok, že tam chodí už sám sedat....donedávna sem to vzdala, protože se se mnou jen pral a řval, nechtěl sedět ani za nic. ted už sedá a pleny se mu nelíběj, tak říkám, že si musí říct a že velký kluci chodí na nočník a ne do plínky...tak snad to zdárně bude pokračovat.

bera28
1. dec 2010

Čauky kecalíny 🙂
jak to, že jste ještě nezapadaly sněhem??Tady není vidět pomalu na krok 😝

Maatkka, to máte dobrý - přísun čerstvých ryb. Můj taťka byl taky vášnivý rybář a čerstvě chycené ryby jsou fakt nejlepší, mňam.
A buď v klidu, ono to pobláznění nočníkem Lilinku za pár dní přejde. Teď jí tam nech sedět jak dlouho bude chtít, ona se toho nabaží a pak už to pro ní bude úplně obyčejná věc.

Petraguerra, tak to máte asi ten nejlepší vánoční dárek, co?😵 😵 Moc gratuluji, to budou Vánoce. A stihnete všechno do toho 15. připravit na stěhování?

Simi, nejsi ty náhodou nakupovací maniak? 😀 😀 To teda svišťáci ode mě mají jen zlomek dárků, zato babička se i přes zákaz rozjela. tak budu mít po Vánocích co dělat, abych to postupně rozprodala. to bychom se tu už nehnuli. A hlavně nechci, aby to u nás vypadalo jako u švagrovců. Ti mají pro kluka snad 50 dárků, rozmazlenej je neskutečně 😠

Karmenta, svišti taky nikdy nepili ze stříkačky. Jen ze sondy a pak rovnou přechod na kojení (u Anety) a lahvička u Kuby. A problém s tím nebyl, tak nemusíš mít strach, že by třeba neuměla Viktorka sát, když jí to jen samo teče do žaludku. Oni sestry vědí jak poté stimulovat sací reflex a bez toho, aby byla sama schopná vypít dávku vás domů stejně nepustí.

Dnes mi přišlo potvrzení z ozdravovny a 3.2. odjíždíme na 5 týdnů. Už aby to bylo.

argousek
1. dec 2010

Ahojte holky jen jsem vás prolítla

@bera28 super s tou ozdravovnou,to uteče jak voda a pojedete 😉

@petraguerra to je krásná zpráva s tím bydlením, musíte být natěšení, tak ať už jste přestěhovaní 😉 To jsem zvědavá, co Matýsek na to 😀

Holky já nestíhám, teď jsem dozdobila perníčky. Odpoledne jsme byli venku, byla tady teda hrozná chumelenice, ale my chodíme ven za každého počasí. Adámek jezdil na lyžích po dvoře, moc mu to šlo. I se sám otočí a když spadne tak se i sám zvedne. Pak vložím nějaké foto, zkusím možná i video, ale nevím, musím ukecat manžela ať mi to sem vloží, já jsem antitalent 😀 Tak dobrou

petraguerra
1. dec 2010

Holky my u toho domku zahradu nemame,ale je to tady v Ballateru coz je super do prace to budu mit asi 2 max 5minut pesky,je to jen o ulici dal 😀 Pobaleny budeme snad rychle i kdyz ja uz z toho mam mzitky ted 😒Hlavne my nemame nabytek tak to bude rychle,jen Matesovo postel.Ale tech kramu hracky,deky,obleceni ja schovavam po Matesovi vsechno pro segru tak to mam asi 8velkych krabic+nase hadry-ty proberu jedna dve a mati uz ma skoro plny kufr a to je tam jen par veci 😖 A jidlo ...atd Urcite to zvladneme 😉 Mama me pomuze s balenim,

Simco jaky level mas ve skole?Ja snad ani nic moc kupovat nebudu on toho dostal tolik na narozeniny a Vanoce taky dostane od znamych tady a ani nebudeme mit misto ted,asi dostane uniformu do skolky,boty a to co bude potrebovat ono ho to stejne jestre tak uplne nezajima.

Matkaa mam radost z Lili jaka je sikulka s tim nocnikem,tak hladce kdyby to slo u nas!Jenze nas Mates je ocividne naprosto spokojenej s kakancem na zadku. 😖

petraguerra
1. dec 2010

Argousek ty uz peces cukrovi?Ja delam jen 3druhy a stejne nejvic chutna pred Vanocema,kdyz se krade 😀

argousek
2. dec 2010

@petraguerra jojo perníčky, ony se musejí dát uležet do chladu, aby změkly, tak už jsem to upekla teď. Pak pečeme ještě linecký slepovaný a pak ještě udělám taky jeden nějakej druh a pak ještě jedno nepečený. Tak aby bylo když přijde nějaká návštěva. Ještě něco dostaneme od tchýně. To máš pravdu s tím kradením, manžel mi toho tady půlku snědl.

argousek
2. dec 2010

@maatkka Lili je šikulka, nech jí ať se s nočníkem zabaví, alespoň to bude umět rychle a budete bez nehody 😉

@karmenta na ten sací reflex je podle mně dobrá masáž. Doporučuju knížku Masáže dětí a kojenců od Jany Hašplové. Dobrá je také orofaciální stimulace, zkus pohledat na netu. Je dobré hladit často na tvářích a kolem pusinky. My jsme zjistili až kolem 2,5 let, že má hypotonii obličejových svalů, takže i proto byl možná ten zklus v té řeči.

mafynka
2. dec 2010

ahojte kocky, ste zlate,ze ste si na mna spomenuli..no my zatial drzime zubami nechtami,,,v pondelok nam dali pesar, teda to sitie zavrhli nadobro,,ako sem tam mi s nim stvrdne brusko, hlavne,ked sa otacam na posteli...a trochu mam ten zlty vytok,,zatial ma nekontrolovali,,tak hadam bude vsetko ok,,,ak by sa krcok neskratil do konca buduceho tyzdna,tak by ma mozno aj domov pustili,ale to mi doki povedal, ze len ak bude vsetko v pohode a bude velmi odvazny, tak s tym moc neratam,,,a vcera sme zacali 30tt..tak hadam este daco potiahneme

simicak
2. dec 2010

@petraguerra vy nebudete mit zahradu? ja myslela,ze se stehujete,aby jste meli zahradu prave. A proc e teda stehujete vlastne? To mate supr,e nemate nabytek,to bude rychlejsi to stehovani,nebudete muset nic montovat. My mame vse vlastni,tak by to byl horor.

@mafynka tak to je supr,ja si uz byla jista,ze uz mas snad fakt odrozeno 😵 Tak se drzte,krasne vam ty dny nabihaji!!!!

@bera28 ja nejsem ani,ale jelikoz nemame babicky atd.,tak musime vse nakopit sami. a holky jsou nastesti hodne a hracek si vazi a ja co mame deti,vanoce miluji 😵 Jsem maniak 😀 😝

@argousku,ja se chystam na peceni o vikendu,jsem nechtela vubec,ale nejak me to chytlo. Mam v planu linecke,van.rohlicky,nejake kokosove kulicky a snad pernicky,ale nesezenu asi prasek do perniku 😖

Nam porad c humeli a chumeli,sice nejsme nejak zapdani,ale na boby na tazeni to bude. Vikous vcera vecer zacla blit a pul noci,rano ok.ale prujem,takze ma urco nejaky virus. Veru uz je trosku lepsi,tak ji mozna vemu na chvilku ven. Chlap jde do obhcodu,tak musi koupit balici papir at muzu darky vecer zabalit a hotovo. Jsem se rozhodla,ze usporadam 12 vanocni party doma s kamaradkama a jejich detma,tak se tesim. Uz am pro ne i darky,deti si je daji k nam pod stromek a budem se cpat a delat bordel 🙂

majucha
2. dec 2010

@maatkka ahojky, já se hlásím ještě 2v1, ale začíná to být fakt napínavý jak pokročil čas ☹ dnes jsme 28+2, váhový odhad nedělali, prý to po tejdnu nemá cenu, ale byla bych šťastná za 700g... průtoky pořád "jen"nulový, další kontrolu mám zítra, pořád mě straší jak je to vážný, už mi z toho hrabe ☹