Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kati777
8. dec 2011

Ahojte,cakame na to odpojenie z ventilatora,ale nic z toho,mala predvcerom v noci zvracala,ukazalo sa,ze ma silnu infekciu,netoleruje teraz ani mliecko,ako ste boli na tom s tymi infekciami,stale zle spravy,nejak to zle zvladam aj ja,ake ste mali infekcie a malo niektore dietatko problem s prijimanim mliecka kvoli tomu???Par dni dobre spravy a potom sa to zas sype a vsetko sa kazi ☹

zzuzana82
8. dec 2011

@kati777 ahoj, to je mi luto, ale s tymi drobcami je to stale ako na hojdacke, my sme mali tak isto, uz bolo dobre a zrazu nejaky problem a sme boli spat. My sme mali par infekcii,hned nam vzdy nasadili ATB, a maleho krmili sondou, on vlastne z flasky papal az ku koncu, ale zvracat zvracal par krat ,ale aj to kvoli tomu, ze my sme mali aj reflux. Hlavne nevesaj hlavu, bude dobre ,uvidis 😉

luciferkax
8. dec 2011

AHOJTE MAMINY. Mám na vás prosbu, resp. otázku. Moja sestra sa rozhodla písať prácu do školy na tému "extrémne nedonosené detičky" (hlavne kvôli tomu, že aj ja doma takého drobca mám), má krátky dotáznik - 12 otázok, jednoduchých. Boli by ste ochotné niektoré odpovedať? Resp. poslali by ste mi cez IP váš mail? a ja by som vám poslala krátky dotazník? 🙂 Dakujeeeeeeem vopred za ochotu 🙂

kati777
9. dec 2011

Ahojte,za aky cas by malej mali zabrat ATB???Doktorka vravela,ze za 24 hodin by mali a mojej malej neklesly hodnoty a uz je viac ako 24 hodin ☹
Ma ich v infuziach kvoli tej infekcii

adra22
9. dec 2011

@kati777 moja my sme s infekciou bojovali skoro mesiac Dávidko nereagoval na atb menili mu v kuse ATB a nakoniec mu vymenili celú krvičku. Ale neboj u vás ATB zaberú len to chce čas.

kati777
9. dec 2011

a potom ked mu vymenili krvicku bolo uz dobre???

adra22
9. dec 2011

@kati777 nie stále mal infekciu až potom neskor keď ho preložili s JIRS na patologických novorodencov tak potom mu to prešlo.

kati777
11. dec 2011

mali ste niektore problemy s travenim???moja malicka uz papala pekne,mala uz skoro plne davky mliecka a pred par dnami zvracala a odvtedy netoleruje mliecko,moze to byt kvoli tej infekcii???

kati777
13. dec 2011

moja mala ma velmi tazku sepsu,je na tom zle,ako ste boli vy mamičky na tom s otravou krvi???

zzuzana82
13. dec 2011

@kati777 ahoj,tak s tymto Ti nebudem vediet poradit, my ked sme mali problem s krvou,ale to bola anemia, tak sme dostali transfuzie, neviem a ani si nepamat ci tu v poslednej dobe niektora mamicka nieco taketo spominala 😒 je mi to luto,uz aby sa Vam polepsilo ☹

adra22
14. dec 2011

@kati777 ahoj Dávidko prekonal sepsu ktorá nás trápila veľmi dlho nereagoval na ATB. Ale zvládol to aj keď vtedy nás doktorky veľmi strašili neviem čo by si chcela ešte vedieť vtedy keď nezaberali ATB podstúpil a výmenu krvi.

matita
14. dec 2011

@kati777 my sme sepsu sice nemali, ale bol s nami v nemocnici chlapcek, ktory ju mal a dostal sa z toho pekne. sice mal potom z toho trochu problemy s klbikom na nohe, ale casom sa to dalo do poriadku. drzim malickej palce, nech to co najlepsie zvladne.

tanav
14. dec 2011

@kati777 sepsa je u nedonosených detí veľmi častou a závažnou komplikáciou. Aj môj synček prekonal neskorú sepsu 72 hodín po narodení. Musel brať antibiotiká dosť vysokej rady Genta /gentamycín/. Tiež mal tranzfúziu počas 3 mesiacov 4 krát. Je to individuálne. Neboj sa bude dobre. Držím palce malinkej. V ktorom týždni sa narodila ?

kati777
16. dec 2011

Tak Laurinka nas vcera opustila,odisla za bracekom,nezvladla sepsu,teraz uz mame dvoch anjelikov 😔

adra22
16. dec 2011

@kati777 moja tak to ma naozaj velmi veľmi mrzí a prajem úprimnú sústrasť.

simicak
16. dec 2011

@kati777 preji uprimnou soustrast 😔

zzuzana82
16. dec 2011

@kati777 uprimnu sustrast ☹

kati777
16. dec 2011

Dakujem Vam...strasne to boli,to sa neda ani opisat 😔

matita
17. dec 2011

@kati777 katka, je mi strasne luto 😔 drz sa.

mirkave
17. dec 2011

@kati777 😢 ☹

tanav
18. dec 2011

@kati777 Je mi to veľmi ľúto. Úprimnú sústrasť. 😢 😢 😢

donalona
20. dec 2011

@kati777 je mi to luto

donalona
20. dec 2011

ahojte, som v 26 tt, maly sa ma zatial dobre,ale tvrdne mi brusko, od zaciatku som rizikova kvoli infekciam atd, mam mat kludovy rezim, no mam byt pripravena aj na predcasny porod. Viete mi povedat kedy sa narodili predcasne vase deticky a ci uz v tomto tyzdni mozu byt zdrave???hladala som na fore, ale je to rozhadzane dost, pomohli by ste mi. a este otazocka, preco sa tak malicke deti rodia cisarskym? dakujem

zzuzana82
20. dec 2011

@donalona ahoj, my sme sa narodili v 30tt a sme v pohode, samozrejme ze maly trosku zaostava ,co sa tyka pretacania, sedenia a tychto veci,oproti normalnym detom jeho veku,ale to dobehne, inak nemame ziadne zdravotne problemy (musim zaklopat). Deticky narodene takto skoro mozu mat na zaciatku problemy ale aj nemusia, nikto Ti dopredu nemoze povedat co Vas caka, 😒 Hlavne dodrzuj co Ti radia lekari, aby babetko vydrzalo v brusku co najdlhsie, kazdy jeden den navyse je super. A preco cisarsky? Ja som mala akutny cisarsky kvoli preeklamsii, maly musel ist ihned von. Nemala som ziadne kontrakcie ani nic,tak preto 😒

donalona
20. dec 2011

@zzuzana82 dakujem za odpoved. ja saom aj tak objednana na cisarsky, len mi nebolo jasne preco aj taketo male deticky sa takto rodia. je teda mozne aby bolo dietatko mentalne v poriadku aj ked sa narodi takto skoro?pretoze co sa samotneho prezitia tyka, viem, ze medicina robi rychle kroky. bol maly aj v inkubatore?resp.po akom case ho pustili domov?zelam vam vsetko dobre

zzuzana82
20. dec 2011

@donalona urcite ano, ono je to ale tazko povedat takto skoro,predsa len ta psychicka (mentalna) stranka sa prejavi tak neskor ak by bolo nieco zle 😖 No v inkubatore sme boli asi ako kazdy v tejto teme, my sme boli konkretne 6tyzdnov a ked sme dosiahli vahu 1650gr tak sme sli do postielky, vsetko zalezi ako sa babetku dari a aku ma vahu, dolezite je aby si vedelo uz samo udrzat teplotu a aj vaha 😉 a domov sme sli po 2mesiacoch aj nejake drobne.Drzim Ti palce nech to vydrzite co najdlhsie, teda az do konca 🙂

alexandra
20. dec 2011

@donalona Hlavne sa upokoj, ja som pri synovi bola otvorena na prst od 21tt, rizikova, a neviem este aka, brucho mi tvrdlo nonstop, a maly sa narodil 39+1 uplne donoseny 😉 Dodrzuj kludny rezim, oddychuj a nepanikar.

donalona
20. dec 2011

dakujem baby. verim ze malicky bude ok nech sa narodi kedykolvek🙂

kijusqa
20. dec 2011

@donalona mne sa Nelli narodila v 26tt s vahou 956g a je uplne v poriadku ci mentalne(teda zatial) aj fyzicky,teraz v 8.11 mala jeden rok inak mala by ho mat az vo febr.myslim ze vobec nezaostava za febru.rovesnikmi a robi vsetko co iny dokonca v niektorych veciach napr sedie vedela aj skor,uz v 6 mes.(korigovane)vedela sama sediet co ine deti co boli tak stare ako ona vedeli az v 7-8 mes.Ale vsetko je samozrejme individualne,my sme mali stastie ze Nellka je na tom tak super ako je ze sme nemali ziadne komplikacie pri porode ani potom,len rastla a priberala,to ti darmo niekto povie ze deti sa aj v 26 tt rodia v poriadku a zdrave,aj moze aj nemusia,v inkubatore bola asi 2 mes.a ked mala 2 kg bola este 2 tt v posielke a isli sme domov,

tinuskaha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz