Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
14. júl 2009

Petrach ta váha je super 🙂 D měl v 5ti měsících 6750g a 66cm a když si vemeš že to měl Kubík od Kikimarušky v roce tak to by ho D nejspíš slupl jak malinu 🙂 Nakonec to ale všichni doženou a srovnají se

Denise klíďo si prázdniny udělejte 🙂 S vojtíškem můžeš dělat i takové to cvíčo formou hry 🙂 aspoň si odpočinete

andulka4
14. júl 2009

Denise dívala jsem se na tvoje videa na youtube a malý je naprosto perfektní 🙂 Na ti krabici se dostane úplně perfektně a na 4ech se taky houpe dobře 🙂 už to nebude dlouho trvat a poleze 🙂

vyzkoušej mu dát při tom jak se bude houpat na zemi pod něj plínku a trochu mu dopomož k lezení 🙂

je to přenádherné děcko a uvidíš že to všechno dožene 🙂 a ty budeš jen nevěřícně kroutit hlavou jak je to možné že do 14m jen ležel na zemi 🙂.....PROSTĚ JE TO BOREC

nanya
15. júl 2009

Ahojky,

maatkka: na alergologii nás neposlali, vlastně to nijak neřeší, prý se to nedá u tak malého miminka nijak zjistit, leda, že bychom dali na 14dní psa pryč a pak by se vidělo, zda problém ustoupil, ale náš pes nepřežije jinde mimo domov ani den. Zdechla by stestkem. Nežere ani, když nejsme oba doma. Má to prostě v hlavě vygřáchané. Má jen 2 kg, je to Pražský krysařík, má 2 roky, je to takové naše první miminko.....

kikimaruska: ono nevím, zda to je alergie na traviny či stromy nebo toho psa, nebo to je opravdu jen rýma, které se nedá jen tak zbavit. Prý se to ani zjistit u tak malého mimi nedá. Psa už máme dlouho, cca 2 roky, po celou dobu těhotenství už byla s námi, spí se mnou, ale vždy, když malého beru, sahám na něj či cokoli s ním, převleču si tričko a umyju ruce, vytírám v ložnici denně, aby tam bylo co jak nejméně mikrobů či kdejakého bordelu. Snad to není alergie, já celý život vyrůstala se psy a nedokážu si tak nějak život bez nich představit, i když pro malhého udělám cokoli 😔 , ale našeho psa tak leda utratit, všude jinde by se trápila a do týdne by bylo stejně po ní.

petrach: ono dr. žádné krevní odběry na toto téma nebrala, takže se nic nezjistí, nechci, aby se malý trápil, pořád zvažuji zbavení se psa, ale rve mi to srdce, na nic jiného nemyslím.....

jecidlo: žádné výsledky nebudou, jak jsem již psala, dr. se tímto problémem už dále nezabývala, jedinou možnost uvedla, dát psa pryč na 14 dní a pak by se vidělo, ale toto řešení je fakt nemyslitelné..... Jinak celé těhu spal pes semnou, nijak jsem se mu nevyhýbala... Tak snad to ta alergie nebude. Daneček kýchá pořád, pořád chrochtí, odsávám docela dost, je to bílý polořídký hlen. Dnes má ale ucpaný nos, ani nechrochtí nic, jen nemůže dýchat, pořád kapu Libenar a stříkám Vincentku a odsávám, ale ne a ne mu to nějak moc zprůchodnit, pořád se budí, cca po 5 minutách, to zase bude kojení na prd.... ☹ Už si aji zkrátil dobu kojení co 2 hodiny, myslím, si že to klidně můžu přičíst tomu ucpanému nosu, nespí, tak chce jíst... 😨 Jinak máme Pražského žlutého krysaříka, fenku 2 roky starou, už je taky božatko po dvou operacích, 1. pupeční kýla /vrozená/ a 2. luxace pately na zadní noze = vyklubování nohy /vrozená/, takže asi tak, a to nebudu mluvit o tom, kolik to vše stálo + problémy s tím doteď spojené, taky si už dost vytrpěla a teď bychom se jí měli zbavit? ☹

Jinak jak jsem již psala, dnes má nosík úplně ucpaný, přád se budí.... Už nevím, jak mu pomoct. Navíc mi manžel volal výsledky ze včerejších krevních odběrů, nic moc, hemoglobin jen 86 + ostatní hodnoty taky nic moc, takže opět a zase za 14 dní na krev, božatko moje, tolik krve, se ani nedivím, že se mu nestíhá nic dotvářet. Berou mu pokaždé 3 ampulky, odhadem cca 5 - 6 ml, což si myslím, že na takové miminko co 14 dní je, jakoby daroval pokaždé krev + to trápení...... bože, copak jsme si toho už nevytrpěli dost? Klidně bych si to vzala vše jen na sebe, hlavně, aby Danečkovi už bylo dobře..... Navíc, pořád bojujeme s kojením, mlíčka už moc nemám, nevím, čím to je, pořád se snažím odsávat, ale po kojení už ze sebe nedostatanu více než 5 ml, ale když malý pije, pořád polyká, i když teda nevím, odkud to tahá... 😨 Myslím si, že to bude tím mým stresem, pořád se něčeho obávám, možná další transfuze, Vojtovky...... Je toho na mě moc, nic nestíhám, ani se najíst, napít..... Navíc, nevím, jestli jsem to tu psala, co mi Daneček dělá u kojení?! Pije, pije, a najednou nedýchá, prostě jen pije, nakonec to skončí tak, že se chce nadechnout s plnou pusou mlíčka a tak to tak pak vypadá, kucká a kucká a kucká a ne a ne se dokuckat + celou tu dobu se nemůže nadechnout, modrá kolem pusinky, snaží se plakat, ale ani to už mu nejde bez kyslíičku, hodím ho přes rameno a silně hladím po zádech, nakonec se nadechne, někdy se to stává i 3x a vícekrát za kojení, někdy jen tak, když si odřihává, začne kuckat a má to stejný průběh, někdy si myslím, že nedýchá cca 20 vteřin, možná i o něco déle, připadá mi to jako věčnost, modrá, bojím se o něj, může mu to ublížit?????? Takovou dobu bez kyslíčku? Já se o něj hrozně bojím, vždy se rozbrečím, je pak jakoby vypnul, nepije, skoro nedýchá, jen tak povrchově, a asi za 10 minut, jakoby se probudil..... Je mi ze všeho už ouzko, pořád jen problémy, těhu jsem si neužívala a teď popravdě, ani to mateřství..... 😒 ☹ 😔

maatkka
15. júl 2009

Nanya neviem co ti na to napisat... ☹ Snad len ani nevies ako ti rozumiem. Ja som tiez vsetko tak prezivala ako ty. Navyse som mala strasne poporodne depresie stale som sa len bala ze sa malej nieco stane na nic ine som nemyslela. K tomu to krvacanie do mozgu injekcie strata mlieka... Nemohli sme ist ani von (najskor bola moc malicka - mali sme pockat kym bude mat aspon 3 kg a potom zase zacalo strasne mrznut). Nikoho okrem mm a maminy som pri malej nechcela lebo som sa strasne bala toho cim nas lekari v nemocnici stale strasili - slabej imunity - ze keby vtedy ochorela hrozil by jej dychaci pristroj. Takze som sedela sama doma s depkami. A vtedy este aj bez MK...
Strasne obdivujem take baby ako je napr. sorbona ze vsetkym plava tak lahucko - akoby to nic nebolo. U mna to bol (ako u teba) straaasny napor na psychyku. Je naozaj pravda ze pri predcasne narodenom babatku potrebujes ovela ovela viac trpezlivosti... Musis prezit tie tazke zaciatky. Den po dni...
A uvidis ako ti to ubehne a budes na to len spominat. My teraz konecne prezivame strasne krasne obdobie ked sa vsetko tak nejako rozbehlo a Lili spravi fakt kazdy den nieco nove a je den za dnom rozumnejsia. A ja konecne zacinam naozaj verit tomu ze vsetko bude vporiadku. A uzivat si to...
S tym psikom - neviem co by som robila na tvojom mieste. Ja psi zboznujem a prazsky krysarik bol vzdy mojim snom... Neviem ale myslim si ze to fakt nemusi byt nim tak aby ste zbytocne nespravili nieco co by ste mohli potom lutovat... Zda sa mi to divne ze ma tu alergiu (ak to alergia je) teraz v lete v case ked ju fakt mavam aj ja. Mozno keby to bolo v zime alebo na jesen skor by som verila ze je to z toho psika. Navyse ked s nim skoro vobec nie je v kontakte.

merj
15. júl 2009

Ahojte všechny,
po dlouhé době zase píši, ale čtu vše pravidelně. A držím vám všem palce.
I my zjišťovali hrazení Prevenaru a dozvěděli jsme se v pojišťovně, že pojišťovna má bonusový systém, ze kterého je možné z části uhradit očkování. Ale!!! čast dětí má hrazenou ze státního rozpočtu dle vyhláška č. 537/2006 Sb.
Jedná se o deti do 5 let z následujících skupin:
• primární defekty imunity s klinickým projevem : poruchy tvorby imunoglobulinů, T lymfocytů, fagocytózy a komplementu
• závažné sekundární imunodeficity, zejména hemato-onkologická a onkologická onemocnění po chemoterapii, transplantace orgánů, HIV
• asplenie funkční i anatomické u dětí před dovršením druhého roku věku
• transplantace kmenových hemopoetických buněk
• chronická plicní onemocnění, zejména vrozené vady a poruchy respiračního traktu, bronchopulmonáílní dysplazie
• recidivující otitidy v rozsahu 4 atak a více za rok
• pacienti s kochleárními implantáty a likvoreou
• pacienti po prodělaných bakteriálních meningitidách a septikémiích

nanya
15. júl 2009

maatkka: Určitě počkáme, jestli to je opravdu psem, nechci nic uspěchat, a jak píšeš, pak toho litovat. Jinak je supr, že už to máte vše za sebou, já se pořád bojím, jak na tom Daneček dobudoucna vlastně bude. Nevím, jak bych to zvládala, kdyby nedej bože bylo něco hodně špatně, nechci to ani vyslovovat, ani na to pomyslet..... Taky jste to neměli lehké a krásně jste to zvládli a malá je nádhernáááá, zrovna jsem zkoukla fotečky. Jinak Sorboně taky závidím, kluci ji dělají jen a jen samou radost, rostou jako houby po dešti a krásně papkají, to my jsme začali krásně papkat, až jsme se opravdu blížili k těm dvěma kilečkům. Sorbona by na své klučiny měla být hrdáááá, a to určitě patřičně je 😵

petrach
15. júl 2009

ahojky
nanya ja te chapu,taky se hned sypu a z manžovi strany pořad slyším,že jsem hysterka a moc všechno prožívam,že malemu nic není atd,,kdo nazažil,nepochopí
me tohle u pití mali delam asi mesíc,co pišeš,pil pil a zapomel se nadechnout,pak jsem zjistila,že mu to hodne teklo a dala jine lahvičky,jenže u Danečka to pujde težko když je kojeny..sleduj ho a po chvilkach pomalu vytahuj prso at se prodychává..ne moc rychle,jak mu ho vemeš rychle,tak prave rychle polkne a zalikne se mlíkem..on se to naučí,ale jsou to desne nervy,ja jsem se nabrečela a hroutila ☹

merj ahojky,co u vas noveho,jak se mate?
denise Vojtíšek je pašak,ja už chci taky vydet ty pokroky..ted se ti to cvičení vrací,začína nadherne období
tvuj muž je dobry,že cvičí..u nas se to moc neujalo

petrach
15. júl 2009

nany ješte jak píšeš co bys delala,kdyby mu neco bylo..ja si myslím,že tohle by dr už řekli.kdyby neco bylo,nikdo nam neřekne že budou v pohode,kdyby nahodou neco,ten první rok je očistec,snažíme se delat maximum,cvičíme a tak,venujem se na 100 procent a nevim jak u holek,ale i ja občas pomyslím co kdyby a pak se podívam do postylky a vím že to bude dobre,musí a i kdyby ne,tak jsou naši a nedame je...
musíme si tím holt projít,neda se to bohužel přeskočit,ale bude to stat za to..Danula bude uplne v pořadku!!!!
vojtíte?

Kaji od mili přejeme se Šimulkou vše nej k včerejšímu svatečku 🙂
jecidlo jsou prdolci ješte spaví? u nas se začlo zas chrnet,co jsou ty vedra a dneska v noci dal rekort od 20.30-6 hodin

denisee
15. júl 2009

andulko: nechceš být naše rehabka 😀 hned bysme tě brali 😉 v srpnu jedem na prodloužený víkend do Jeseníku, tam cvičit nebudem, tak to budou malý prázdniny 🙂
Jak si to myslela s tou plínkou, když se bude houpat, že jí mám pod ním tahat??? A děkujem za pochvalu a povzbuzení. 🙂

petrach: nevíš jak se má pavcik???

Všem marůdkům, rychlé uzdravení. Držte se holky...

jecidlo
15. júl 2009

Maatka: a to ze nectvernozkujete nebo jak se to pise 😅 tak to je moc spatne? To proste musi byt? To nemuzete jako preskocit?

Nanya: s tim kojenim se radi zkouset kojit jakoby v zaklonu aby nebyl tak silny spousteci reflex. Zkus to aspon na zacatku jak se mliko uvolni. Ono to muze byt hodne silne, me se obcas zacnou davit bobci aj ted a to uz jsme mega velky 😒

Petrach: no uz jsme zpatky do naseho denniho zabehleho rezimu, rano vstavame v 7 pak hodku spi, dalsi krmeni, zase spi, hodka povidani, krmeni, zase spi povidani, krmeni...no uz mi z toho jde hlava kolem🙂)ale jo, rekla bych ze ted zase chrni vic casto, treab ted oba rezou polena🙂) v noci vstavame porad jednou, ale Maruska se ted uz tvari ze by ani nemusela, ale MUSI, budim je jeste zaraz ty prsa by stejne nevydrzela.
Jo a uz jsem se domluvila u jine doktorky, sice nas vezme az od zari, protoze ma cely srpen dovcu, ale i tak se tesim. Byla moc prijemna.
Jo a chci se jeste zeptat, vy chodite jako k detskemu a jeste zvlast na neonatologii?ja to nechapu...to je jako nejaky jeste spesl doktor pro nedonosence nebo jak je to?

petrach
15. júl 2009

jecidlo vy nechodíte na neonatologii? to je poradna v te nemocnici kde se narodil,je prave pro nedonošené deti,sami si ho važí,meří,skouší co už umí a neumí,jestli jde všechno jak má..vas tam neposlali? nas si pozvali oni při propuštení

denis najed si na album pavcik,ted jsem se dlouho nedívala,teda dlouho..tyden..Matysek je šikulka veliká...a pavcik toho ted mela moc,myslím že sem začne chodit,až se vše uklidní a budou doma..taky se kuknu jak se vede,fotky dava pravidelne..

jecidlo
15. júl 2009

petrach: aha no oni tomu u nas rikaji neurologie a rehabilitace, jo tam jsme byli v Praze 2x a pak nam rekli, ze uz nemusime, uz jsem myslela, ze jsme zase neco propasli 😝

fajn
15. júl 2009

ahoj holky. Asi vás všechny nedočtu,ale jenom trochu jsem to tady proletěla. Prevenar jsme dostali zadarmo ale až ve dvou letech ,protože byla pořád nemocná a měla i nějakého bacila na kteryho platí to očkování.

Jinak mám asi týden depku od toho měření dnes jsem si měla volat pro výsledky a dr. už volala v pondělí jestli nemůžem hned přijet. No tak to už jsem věděla že to je v prd..Tak Dianka vyfasovala léky na vysokej tlak a ještě ji to asi vyvolává ta malá ledvinka co ji moc nefunguje. Teď se máme rozhodnout jestli to dát ven. Dr. říkala že když to dáme ven tak nám stejně nikdo nezaručí jestli ji to ten tlak zase upraví do normálu. Holky se na to fakt vyseru ,chvilku je klid a pak zase něco ,já prostě nemůžu mít chvilku klid. Zase si říkám než ju nechat řezat a stejně být na práškách tak je lepší být jen na práškách a bez jizvy. To je fakt hrozny ,když je to dospělej ale vlastní děcko. Nany úplně ti přesně rozumím prostě se pořád stachuješ a už se asi budem strachovat celej život. Cikáni mají děcek a zdravy a nebo to děcko někdo zabije a my se furt strachujem. Já už tady 3 dny brečím a ještě jsem na to sama ,protože manžel je týden pryč. Je mi ji stašně líto ,co si musela vytrpět když se narodila a teď zase. To je fakt na ožrání

argousek
15. júl 2009

fajn nestresuj se 🙄 Nic není tak horký, jako když se to uvaří 😉
Já jsem byla taky na nervy z těch uzlíků na hlasivkách a poradila jsem se s jednou doktorkou, co se o Adámka starala, když byl na JIP a ona mi říkala, že je zásadně proti vrtání se v těhle nedonošených dětech, pokud to není opravdu nutné. Takže mi doporučila ať ten zákrok zrušíme a domluvíme se jen na sledování. Včera jsme byli u homeopatky, tak jsme vyfasovali asi čtvery homeopatika, tak jsme zvědavý, jak to zabere. Dostali jsme něco pro uvolnění stresu, něco pro nedonošený děti a něco na ty uzlíky. Nebere se to všechno v tahu, dala nám takovej postup, podle kterýho to máme brát, tak jsme na to zvědavý. Já bych ti doporučovala také kvůli tomu tlaku navštívit homeopata 😉 Může se to brát současně s léky, které doporučila doktorka. Ona ho proměřila nějakou tou elektroléčbou podle Dr. Volla a zjistila, že má v sobě hodně nahromaděnýho stresu, že prý v tom inkubátoru musel hrozně trpět ☹ A ty homeopatika by to měly pomoc uvolnit a zároveň dostal ještě homeopatika na dozrávání, což předepisuje prý všem nedonošeným 😒

andulka4
15. júl 2009

Fajn to mě mrzí....snad to brzo skončí

Denis normálně mu jí protáhneš kolem bříška a jemně se ho pokusíš nadzvednout a poposuneš ho

maatkka
15. júl 2009

Jecidlo ja vlastne stale ani neviem ci je to moc zle ak nebude stvornozit. Nam raz rehabka povedala ze ked sa aspon spravne plazi tak ze strieda lavu ruku pravu nohu a pravu ruku lavu nohu (do kriza) tak ze nebude tragedia ked nepolezie po styroch. Ale pri tom sa nas stale vypytuje ci uz stvornozi a zdoraznuje ze to je najdolezitejsi pohyb pre mimco tak neviem. Pocula som ze dieta ktore cvici vojtovku by malo prejst vsetkymi fazami a aj ja by som to tak chcela. Ale uz kusocek na styroch prejde tak to este nevzdavam...
A neurologia a rehabilitacie je asi nieco ine ako neonatologia. My chodime aj na neuro (vacsinou ko reflexov a tak sono mozgu...) aj na rehab. (cvicit) a na neonat. (u nas sa tomu hovori aj rizikova poradna).
Videla som fotky pavcik ze ma uz drobca doma 🙂 Casto na nich myslim...
Fajn to je mi luto s tym tlakom. Ja ho mam tiez stale nanic do porodu. Ale okrem toho ze uzivam lieky o tom skoro ani neviem. Na Didke sa to nejako prejavuje? Ma s tym nejake problemy? Velmi naozaj velmi by som vam priala aby sa jej to upravilo. Ja by som ju asi operovat tiez nedala neviem... A mas absolutnu pravdu - je to strach na cely zivot... Nikdy som to pred tym ako sme mali Lili tak nebrala. Keby som vedela ako strasne hrozne moc sa o nu budem bat tak by tu asi ani nebola 😅

jecidlo
15. júl 2009

Fajn: je mi lito, ze se zase neco vylouplo:( Snad vam zaberou ty prasky a na tu operaci jit nebudete muset ☹

Maatka: no ja jsem prave slysela, ze ne vsechny deti si projdou vsemi fazemi, tak se ptam jak moc je to dulezite...spis to cloveku prida na klidu, kdyz je vsechno tak jak ma. My jdeme na rehabku v patek po hoooodne dlouhe dobe, tak jsem zvedava co na nas vymysli. Chcu aby nas uz pustila z hacku!

No a z te rizikove jsem teda zmatena a jak dlouho jste tam chodily nebo chodite? Nas po porodu samozrejme pozvali jeste na kontrolu do Prahy, ale jen 2x bo usoudili, ze jsou sikovni a pak ze nas predavaji do Lbc, ono to do te Prahy neni zase az takovy kousek. Mame jit pak az na to psychologicke posouzeni ve 2 letech. No a tady jdeme jenom jednou za cas na Neurologii a Maruska na rehabku. A co se tam jako sleduje? No ja bych se nedivila, kdyby nas tam nas pan doktor proste jen "zapomnel" poslat!

susika
15. júl 2009

nany- ja presne viem, o čom píšeš. malá mi mala sople 6 týždnov a tiež už som nevedela, čo robiť zo szúfalstva.už som plakala aj ja snou, ked som odsávala. celé tie týždne som bola na všetko sama a eter k tomu aj choré dieťa, ja som ich tiež od nej chytila. takže potom som začala rozmýšlať, že to asi alergia nebola, lebo vtedy všetko kvitlo a tatino je alergik asi na všetko podal testov, aj ked mu celý rok nič nie je 😀 😀 😀 ale si myslím, že ked už je bábo zžité s hafanom, tak by som rozmýšlala, že to asi tým nebude....

denisee-andulka to asi myslela, aby si tu plienočku asi ťahala a aby ju on akože chytal. ja som také kadejaké somariny robila s malou, ked chcela loziť, ale bála sa rozbehnúť, iba sa hupala 😀 😀 ale s hračkou, čo má rád

maatka-ony velmi preferujú štvornoženie, lb pri tom sa posilujú všetky svaly a hlavne sa rovná chrbtica.niektoré deti to aj tak preskočia. malá mi išla ako z knižky.a štvornožkovala veru riadne dlho. už som sa bála, kedy začne chodiť. po štyroch začala ísť 9.5.2008 až do 19.1.2009 😀 20.1.2009 sme boli vonku a naučila sa chodiť v snehu v tom hrubom oblečku, čo nosila v zime 😀 😀 😀 inak s tou poporodnou depkou som bola na tom rovnako.ete k tomu som ostala s malou sama, tatino zmizol do práce asi na dva mesaice do zahraničia a ja osm doma plakala, odsávala mlieko, stridavo trpela zápalmi v prsníkoch, mlieko netieklo, nemala som sa kedy poriadne najesť, málo som spala. no proste total binec. našťastie malá bola zlaté dieťa, aj ked papala pravidelne aj v noci každé 2,5-3 hodky sa budila, predsa sa ten režim dal ako tak dodržať.ale aspon mi nikto nekvákal za ušami, že som streska. 😀 😀za tú prácu v zahraničí som niekdy vdačná aj teraz, ked malá vymýšla a ja som už s nervami v....... 😀 😀 😀

fajn-si ma dorazila, že malej dali lieky na tlak..páni, takému drobcovi?ach jo, som na tom rovnako s rozhodovaním. keby sa to dá, všetko, čo si preskákala malá, by som vzala na seba.našťastie je zatial pokoj, uvidíme do kedy.ja sa totiž obávam, že nás začnú po poradni pehánať koli jej váhe.nejako nepriberá herečka.naposledy koncom mája mala len necelých 9 kíl, takže za posledný štvrťrok nepribrala skoro nič.a pritom papá normálne ☹

argousek.malej dokina je tiež aj homeopatka, normálne rozmýšlam, že sa na to popýtam....napíš prosim do IP názvy tých liekov na stres a na to dozrievanie novorodencov. veru, na ten stres by sa to zišlo aj mne.nejako sa vo mne hromadí.....

andulka4
15. júl 2009

Néééé myslela jsem to omotat to pod něj a jako by ho nadzvednout 🙂 Byla to praktika našich babiček a našich rodičů 🙂 Moc se to nedoporučuje ale párkrát to neva

Denise při tom jak se houpe mu dávej nožky více k sobě....má je moc rozčapené
jde vidět že je ještě slaboučký ale všechno dožene a bude naprosto bez chyby.....to že sním dřeš a cvičíš se ti jednou ohromně vrátí 🙂

věř mi vím o čem mluvím 🙂

petrach
15. júl 2009

fajn už jsem dneska dumala,že ti napišu smsku,toho jsem se obavala.když ses neozvala..chudatko male..ja bych z te operace mela taky strach,skus se poptat u vice doktoru,otravuj třeba i v nemocnici,at maš víc nazoru a pak se rozhodnete co udelate..snad ji zaberou ty leky a nebude to potřeba,ale i tak 😒 to už bude brat pořad?

argousku hod ty homeo i sem,at nepišeš každe zvlašt,hlavne ty pro nedonošence,diky..je to zajémave,kdo ti to poradil?

jecidlo ta neonatologie je me přijde spíš pro jejich kontrolu,jak se detičky mají doma..jinak delaji to co neuroložka
a vam neuroložka nedala cvičit vojtu? tohle nechapu,tady cvičí všichni nedonošenci,tak mi to přijde divne a zavydím 😀 co vam řekla na kontrole,jestli neva že se ptam?

holky tady je desna bouřka a Eliška je na taboře ve stanu s podsadou a ja kača ji vybrala stan pod stromama a už 2 noc nespím,mam desny strach a manža se mi smeje,bych ho 😠

susika
15. júl 2009

andulka-už si spomínam. mne to radila moja starká, teda malej babka, že to tak robili detičkám, ked lozili. 😀ja osm to nerobila, malá bola hrozne rýchla, ked štvornožila. rozbehla sa a nestíhala som za nou utekať 😀

video som ešte nepozerala, ale daj an radu, že nožičky ku sebe.malá lozila ako bola, lozila ale celkom pekne, len nožky mala daleko od seba.aj som jej ich dávala bližšie, ale ona si ich vždy dala ako chcela ona. a chodidlá pekne prstíkmi dnua pätami von, nech sa tvorí klemba. malá ich mala vytočené von, aj ked sme cvičili vojtovku. teda aspon myslím, že rpeto má teraz ploché nohy, lebo sa nenamáhali tie "vnutorné" svaliky na chodidle.tým že je chodidlo tak,a ko som ti napísala, to som si len všimla u iných loziacich detí,t ak sa na chodidle vytvorí taká "mištička", ked je smorom von, tak tá mištička tam nie je...... 😀 😀 mozno je to blbosť, ale ja si to do ted vyčítam... 😖

andulka4
15. júl 2009

Susika to máš pravdi protože dítě tak jak lezla tvá malá lézt nesmí. Nevím ale jestli to má souvislost na ploché nožky.

argousek
16. júl 2009

holky ono je to s tou homeopatii složitější, já bych to sama asi Adámkovi nenaordinovala. Podle mně potřeba podrobné vyšetření přímo od homeopata, protože my máme daný přesný postup, jak ty homeopatika dávat. Nedávají se najednou, ale mělo by to navazovat a mezitím jsou různé pauzy, kdy se nemá dávat nic a čeká se jak zareaguje tělo. Taky ho vyšetřila EAV-elektroakupunkturou dle dr.Volla, vkládám odkaz, kdyby jste si chtěli přečíst, jak to funguje - http://www.fildan.cz/?a=3&b=2&c=2&lang=cs
Takže pokud by jste to chtěli zkusit, tak na stránkách www.boiron.cz je seznam homeopatů nebo jestli by jste chtěli poslat nějaký dotaz té naší homeopatce, tak mi napište do IP a já vám pošlu její email

argousek
16. júl 2009

Tak nám dnes přišel dopis z pojišťovny, že nám ty lázně schválili. Tak jsem na jednu stranu hrozně ráda a na druhou stranu mám z toho všeho obavy 😅

sorbona13
16. júl 2009

ahoj holky, jsem tu zase jen na skok, buď pracuju nebo kojím, celkem mazec...kluci mají v Podolí přezdívku "rekordmani", ráno vypil Kubík 65ml, tak nám bylo na vizitě nakázáno, že máme kojit jen 10 min. a pak je zvážit, aby se nepřejídali...no a když jsem Honzíka při dalším kojení po 10 min. zvážila, tak vypil 70ml 😀 😀
Oni se prostě nedají 😵 😅
Asi nás vykopnou dřív, než budeme mít 2kg, mají tady hodně dětí a málo místa...

jecidlo
16. júl 2009

Petrach: my jsme byli na neurologii v praze a i v Lbc. V Praze mi prijde, ze jsou vylozene PROTI cviceni vojtovky, alespon v nasem pripade se pan doktor vyjadril, ze je zbytecne deti ji trapit. Je ale fakt, ze naposledy jsme tam byli, kdyz nam bylo korigovane 6 nedel. rekl ze na 6 nedel, jsme krasni. Maruska se na nej usmala a pan doktor nam prave rekl, ze uz k nim do Phy nemusime. No a v Lbc jsme byli zatim jen jednou a to jeste pred oficilanim terminem porodu a taky nas na rehabku neposlal. Ja se teda priznam, ze mi to u tak moc malych deti prijd skoro jako muceni ja s tim mam osobne problem, Maruska, kdyz jsem se s ni pokousela cvicit, tak se tvarila silene vydesene a urazene a skoro pak ode me nechtela pit:(
Dalsi kontrolu mame na konci mesice.
Jsem zvedava co reknou se cvicenim Sorbone, ale jak jsem slysela, ze nekde se cvici Vojtovka uz v porodnici, tak to jsem tam teda nevidela u nikoho.
A o Elisku se neboj, ona to zvladne 😉

Argousek: ja myslim, ze se vam tam bude urcite moc libit! a s tim, jak jsi psala, ze musel v inkubatoru trpet, na to je lepsi ani nemyslet a hlavne si to nepredstavovat, protoze z toho by mi hrablo! My v nem byli "jenom" mesic, ale kdyz breceli, tahali si hadicky a clovek je nesmel pochovat nic...musela jsem vzdycky pryc ☹ pak uplne kvetu, kdyz mi nejaka maminka radi ze je nemam rozmazlovat a nechat vyrvat, ze oni se uklidni!! 😠

Sorbona: ja rikala, ze klidne vsadim boty🙂))Do konce cervence jste doma!I kdyz tim prejidanim se docela divim, me teda zacali hezky papat, jenom Maruska, az tyden pred propustenim, ale to taky mela 40ml naordinovane a dala si 60-80ml, ale asi jsme vazili o neco vic.
A to planujes zvladat takhle praci a kluky aj az vas propusti? Ono to teda jde jeste tak bych rekla mesic, kdy ti bobci hodne spi, ale pak toho casu az tak moc neni. Jenom tak na konika, najist, uvarit, vyprat, uklid to je bokovka a jinak porad kolem deti. Ale jak jsem te videla, tak ty jsi asi odhodlana zvladat vsechno co? 😀

sorbona13
16. júl 2009

jecidlo: my máme v kartě napsáno: kontrolovat kojení, u Honzíka 35ml, u Kubíka 30ml, ale samozřejmě to uhlídat nejde, v 15hod. vyžahli 50 a 40ml 🙂
S tou prací to chci zvládnout co to půjde, ale kdyby to mělo být na úkor dětí, tak s tím seknu (i když by mi to bylo teda hooodně líto). Budu pracovat po večerech, až přijede manža a převezme starost o děti na chvíli zase on 🙂 Zatím docela žasnu, že nejsem ani moc utahaná, i když se moc nevyspím, jsem nějak nastartovaná po těch měsících ležení v porodnici, tak si ten frmol teď náramně užívám 🙂

jecidlo
16. júl 2009

sorbona: tak sand ti ten elan vydrzi, ja byla taky v porodnici plna adrenalinu, ale ten pak uz doma chybel a dostavila se silena unava, ale jestli ti bude manza pomahat, tak to snad zvladnete 😉

petrach
16. júl 2009

Ahoj holky.
jecidlo u nas se vojti hned v porodnici a znam jen jednu holčičku co nemusela,byla 32 tt.jinak cvičí všichni
sorbono teda to jsou borci.mohli by to naučit Šimulu..

dneska mi psala holčina z porodky,odstříkavala mliko jako ja a psala,že se naštvala a nedala male celi den flašku jen prso,do te doby nevedela co to je a ted po 4 mesicich kojí ☹ tak to me dorazilo..ale když vydim jak blbe me teče mliko když odsavam,tak nevim jestli by to vytahl,jde to fakt desne malo,tak ted nad tim dumam..

dneska mi došla po 2 mesicich odpoved na dotaz pres net z lekařske poradny,ohledne Šmoulovi diagnozy CKP diparetickeho typu lehka a teda když jsem to nevedela bylo mi lip

☹ desne!!!!manža je naštvany že odpoji net,že hledam jen samou hruzu,že to bude dobre..třeba tam bylo,že deti do 5 mesicu jsou v pohode a pak se teprve projevi,jak moc to bude špatne s nožkama..holky mam depku ☹