Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
19. nov 2009

Ahooooj holky.

Tak jsme se dnes vrátili z obávané neurologie. Zvládli jsme to na jedničkuúúúúúúúúúú. Odpovídáme 5 měsíci a je nám 4 a půl 😉 v něčem dokonce dosahujeme i dále. Pochválila pěkné držení a oporu tělíčka při pasení koníčků a taky to, že se už směje nahlas, povídá a snaží se udržet rovnováhu v sedu. Jsem moc šťastná, že to tak dopadlo. Prý to zvládl na jedničku 😉 Jsem na něj taaaak pyšná. Na dalši jdeme za 4 měsíce. A už zase se bojím 😒

merj
19. nov 2009

Dnes jsem tu jen na skok, ale byla jsem zvedava na Argouska.
Argousku, moc blahopreji k dobrym zpravam, tak ted se opatruj a pekne si to uzij az do 40tt.
Nanya, verim, ze dobre zpravy vzdy potesi, tak tak dobre pokracujte

petrach
19. nov 2009

nanya super super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 neboj se nemáš čeho 😉 když vas chvalí už ted 😉

vladimuraz
19. nov 2009

Ahoj holky, zdravím po dovolené.
My jsme si v Beskydech báječně užívali, je tam teď fakt kráááásně. Ovšem já si přivezla domů chřipku, celý minulý týden jsem byla jak zmlácený pes, Klárku si samozřejmě nikdo nevzal, takže to chytla ode mně. Já nevím, co s tou imunitou budu dělat, u nás vždycky něco přitáhnu já a nakazím ostatní, je listopad a já už byla letos 9x nemocná, buď chřipka nebo zánět průdušek.... Klárka má naštěstí jen rýmu, horečky ne.
Koukám, že Bera je u moře, no to tedy závidím, taky jsme chtěli jet místo té pokažené letní dovolené, ale já mám pořád obavy brát Klárku do letadla, tak nakonec zůstane jen u těch hor. Musím říct, že celý týden byla Klárka strašně hodná, až jsem byla překvapená. A hlavně - krásně jedla!!! Jenže to už zase návratem domů skončilo, všechno. Zlobí jak drak a nejí nic 😖 Jediný pokrok je polední spaní bez plínek, teď máme už jen jednu na noc.

Argoušku, moc gratuluju k super zprávám, držím palečky, ať je všechno v pořádku dalších 24 týdnů 😉

Denisee, úžasný video, o tomhle se Ti před třema měsíci ani nesnilo, viď? Já Ti říkala, že ty pokroky jsou ve skocích, že dlouho nic a pak to jde hrozně rychle. Vojtíšek šikulka, chodí mnohem líp než Klárka.

Maatka, tak krásný video, Julinka je skvělá.

Fajn, Vy z těch nemocí taky nevyjdete, co? A ještě chlap do toho, no hrůůůza 🙂

Nanya, taky velká gratulace, tady jsou všechny dětičky tak úžasně šikovný,to je paráda.

Omlouvám se všem, na koho jsem zapomněla, jsem zas v běhu, rychle něco písnu a letím zamíchat zítřejším obědem, dopíšu řádku a utíkám k žehličce.... znáte to 😉

maatkka
19. nov 2009

ahojte baby
som vas prisla len pozdravit 😀
no ale musim napisat aj nanya tesim sa s tebou... a trosicku aj zavidim ze vasa neurologicka vas dokaze tak pochvalit za to ze zodpovedate korigovanemu veku (lebo to dovod na pochvalu urcite je a veliky 😉 ) to asi len ta nasa neuznava moc korigovanie a tak mam z nej potom pocit ze je vzdy z Lilusky nejaka sklamana alebo co... ☹ som zvedava kedy s nami bude spokojna... ale ja verim ze aj to zanedlho bude 🙂

maartinkaa
20. nov 2009

denis, matkka.... kraaaaaaaaaaasne videika, aby sme aj my uz boli tak daleko 😉
nanya, aj ja som sa bala a vidis dobre to dopadlo 😉
fajn: aj my uz mame lazaret 😀 😀 😀 normalna retazova reakcia, dnes som volala za vysledky krvi a brunko musi antibiotika a hugo zatial nie, ale aj jemu ich pre istotu doktorka predpisala, inac ostatne vysledky mame super, a co sa tyka mna, je mi na skapanie 😝 😝 😝 😝

maartinkaa
20. nov 2009

peti: zasa som si musela pozriet tvoj album, tie tvoje ratolesti maju tak nadherne kukadla 😵 😵

nanya
20. nov 2009

maatkka: to máte opravdu divnou neuroložku, že neuznává korigovaný věk. A přitom Lilinka je tak úžasná a tolik toho umí. Zvládla vše bravůrdně. Já jsem moc ráda, že nás pochávlila, už tak jsem týden dopředu měla průjem a málem zase ztratila mléko. Už jsem klidnější a i prsa mám zase plnější 😉

pavcik
20. nov 2009

Ahoj holky,jak se tu máte....sem tam sem juknu ale psát sem nemám moc čas.
Matýsek nám dělá radost,stále cvičíme vojtovku a nemáme jí rádi. Ale smějeme se už od ucha k uchu a trochu už brumláme. Trpíme prdíkama ale na to máme pomocníka probiotický kapičky...naštěstí za poloviční cenu 🙂
no a jinak už se těšíme jestli k nám přiletí ježíšek 🙂 vážíme něco přes 6 kilo. A dostáváme očkování synagis.

Jinak jsem si včera koupila tu novou knihu "narodilo se předčasně"..začetla jsem se zatim do prvních stran ale vypadá že to bude dobrá knížka. Akorát se mi při čtení vhánějí slzy do očí když se k tomu v těch řádkách vracim a maminky tmk popisujou jak taky procházely peklem ☹

petrach
20. nov 2009

ahoj holky,

pavcik vaše váha me dostala 🙂 to už ke kus krasného chlapa..s tema prdíkama jsme to meli to samé a bez probio kapek se nedalo byt,ted už je pomalu vy\sazujem a vypada že už to bude dobré..a vojtovku nemá rad asi nikdo 😀 neboj,jednou se jí zbavíme 😀 čím dřív,tím líp

nanya ty nervy před neuroložkou mám to samé 😝

marti tvoji kluci jsou taky nadherní 🙂 a starší to nechytli od vás? me stačí jedno nachlazené mimčo,dve musí byt zahul,jak to zvládáš,pomuže ti nekdo s nima?? přeju at atb brzo zaberou,broučkum 😉

matka když nechvalí neuroložka,asi velká fanatička 😝 tak chvalíme my a myslím to opravdu upřímne..je Julinka moooc šikovná,hrozne brzo se rozchodila a hlavinku má taky chytrou 🙂

vladi bere mala neco na imunitu??? to je dost 9x nemocná..hodne jsem slyšela chvalu na to oscilo cocsinum..tak nejak,ale blbe to asi píšu 😀 pomohlo by i neco kdybys brala i ty
budou fotečky z hor? hod nejakou,at víme jak Klarinka porostla 😉

my jsme byli dnes u dr,na poslech vše v pořadku a ani nezakašlal,jsem ho asi polečila tou timianovou mastičkou,tak jsme si udelali vylet do Zlína 😀 po ránu..ale jsem rada že to nic není

vladimuraz
20. nov 2009

Petrach, 9x nemocná jsem byla já, Klárka naštěstí ne 😉 .To je fajn, že je malý v pořádku, výlet v tomhle počasí nemusel být špatný, ne? 🙂 Já na horách moc nefotila, já měla co dělat, abych ty túry s kočárkem zvládla, měla jsem toho občas plné zoubky 😝 . Ale nejnovější podobu ze včera jsem hodila do alba.

Pavčik, Vy máte krásnou váhu, to je něco, tolik jsme měli asi v 10. měsících 🙂

petrach
20. nov 2009

vladi tak já čtu 😀 aspon že né teda Klarka 😀 ale tobe to teda taky nepřeju 😉 skus neco na imunitu..Elišce ted valím cečko+echinaceu..a zatím musím zaklepat že nic nedonesla a to jsou okolo všichni nemocní..

fajn a jak u vás??

argousek
20. nov 2009

tááák holky, teď mi volala paní z genetiky ten zopakovaný triple test vyšel negativně, tak jsem zrušila tu amniocentézu a jsem šťastná jak blecha. Poslední 3 dny jsem kvůli tomu pořádně nespala a teď z toho mám na krajíčku, když si představím, jaké riziko jsem mohla zase podstoupit, kdybych si to nenechala zopakovat

tinuskaha
20. nov 2009

argousek tesim sa s tebou 🙂 drzim palce

fajn
20. nov 2009

SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEr

U nás pořád stejny mě už ty sople serou furt slyším chrchlání a smrkání.
Tady je mlha celej den jak kráva,ale šla jsem s Didkou ven .To kdyby viděl pneumolog a dětská tak mě střelí. Ale zase si říkám že když bude chodit do školky a školy tak tam taky musí nějak dojít.

vladimuraz
20. nov 2009

Argoušku, to je super !!!!!! Tak a teď si rychle začni těhotenství užívat, už bude všechno jen dobré !!!!!!

petrach
20. nov 2009

🙂 argoušku nadheraaaaaaaa 🙂 🙂 mám hroznou radost,pošli prckovi do bříška neco moc dobreho a odpočin si 🙂

fajn a tobe je dobře? at to zas nechytneš spátky 😒 to je teda pech 😠

denisee
20. nov 2009

argousek: to je super zpráva!
vladimuraz : my byli v srpnu v Jeseníkách a taky se nám děsně líbilo, jela bych hned znovu.
maatkka: ta Julinka je takovej smíšek, je to šťastná a veselá holčička, krásné video 🙂

Holky tak já už mám taky rýmu, a to jsem se taky cpala Echinaceou+C ☹ , tak čekáme kdy to od nás chytne Vojtěch, já už těm přeparátům snad ani nevěřím, přijde mi, že vyhazuju peníze oknem. Taky ještě přemýšlím o oscilu 😒

A Vojtík se večer před koupáním poprvé vyčůral do nočníku 🙂 , on z něj vždycky s pláčem utíkal. Nevydržel na něm sedět.

andulka4
20. nov 2009

Argousku....no parááádička paráááda,co jsem ti ty truhlíku říkala 🙂

hele a máte odrážedlo?

leni96
20. nov 2009

argousku - super zprávy 🙂
andulka4- děkuju a samozřejmě i tobě gratuluju k mimískovi 😉 , já nějak nestíhám to tady všechno číst, Lenička mě pořádně zaměstnává celý den, tak alespoň večer na vás mrknu, jak se daří .

argousek
20. nov 2009

andulko nevím jestli to je otázka na mně ale jojo odrážedlo máme, ale Adámek na něm moc nejezdí. Jedno to má motorku a tam se mu zadrávají nožičky za zadní kolečka, asi mu to je malý a druhý má auto a to má vzadu opěradlo, tak to pořád tlačí. Chtěla jsem mu koupit k Vánocům tříkolku, ale myslím, že už mu možná budou malý, že to je spíš pro menší děti, tak uvidíme buď na jaře koupíme už kolo s postraníma kolečkama a nebo šlapací traktor.
Tak se holčiny hezky vyspěte, mně se dneska bude spát určitě dobře 😀

andulka4
20. nov 2009

jojo bylo to na vás....ale já myslela takové to velké odrážedlo jako je třeba FirstBike

argousek
20. nov 2009

ty myslíš takové to odrážedlo, co vypadá jako kolo ale bez šlapek?? Tak to by u nás asi zatím neuspělo, myslím, že by na tom Adámek neuměl. Přitom kolikrát vydím takový malý dětičky a už na tom drandí, ale Adámek není zas tak fyzicky zdatnej, aby to zmáknul.
Musím vám říct, že je teď hrozně umanutej. Jdeme třeba na procházku a on se umane, že už nechci jít a obrátí se vrací se k domovu. Takže ho pořád někde nahánim, dneska se tak trucnul, že jsme se museli fakt vrátit, protože ne a ne nepůjde. Přijde mi, že ho popadlo zase nějaké období vzdoru. Když si ukazujeme v knížce, tak to vydrží jen chvíli a pak začne zlobit a nic s ním není. Přitom než jsme jeli do těch lázní, tak si tak rád prohlížel v knížkách. 😒

argousek
20. nov 2009

chtěla jsem napsat vidím a ne vydím 😅

maatkka
21. nov 2009

Ahojte babenky
vsetkym veli pekne dakujem za pochvaly ste zlate 🙂
argousek ja uz som to nechcela pisat ale mi to proste neda 😉 ja sa taaaak tesiiiim s vami 😵
nanya nieco mi o tom strachu pred neuro vysetrenim hovor... ja som vazne par krat aj vracala zo zaciatku z nervozity taaak strasne som sa bala ze nam na sone povie ze sa to krvacanie zhorsilo alebo rozsirilo dalej... a po tom poslednom sone ked nam znova naordinovala tie njekcie (to som bola sama inak chodi mm vzdy s nami) som si sadla na tu lavicku ked dr. odisla a plakala som a plakala... mala spala v kociku a ja som tam sedela a revala keby ma tam niekto videl tak neviem...
inak uz mame len 2 posledne injekcie - na tento pondelok a na buduci - a koncime strasne dufam ze navzdy s nimi...
no a to som nepisala ale ked sme sa boli ukazat s tymi soplikmi u nasej dr. (pediatricko-neurologicky) tak nam kazala ukazat ako Lili chodi a spokojna s tym urcite nebola... aj ked je pravda ze sa mala vobec nepredviedla 😝 a ja by som taaak hrozne chcela aby nas pochvalila ked pojdeme o par dni na ten odlozeny prevenar... aj ked neuro vysetrenie mame u nej az o dva mesiace - a to si predstavujem ze za tu dobu uz bude s malej unesena 😀
inak ja na nu nemozem nic zle povedat - aj ked sa mi zda dost narocna... ale je vzdy mila a nic nezanedbava...
no a "obligatne" ale uprimne zelanie 😉 - vsetkym marodom prajem skoreeee uzdravenie...

petrach
21. nov 2009

matka ona to dopiluje,žadné díte nechodí hned jak má,ani ty donošené..jen ty naše pořad nekdo hlídá 😒
normálne by si toho nikdo nevšiml,ale holt chodíte na neuro 😉

argousku jaká byla noc 😉 to se spalo co? moooc ti to přeju..
leni a jak se jinak máte? už dlouho nepřispíváš?

my máme domací rekord,učím maleho na čaj,před jídlem mu dám hlt a mezi jidlem po lžičkách a jak má hlad,tak ho ani neplive 😀 trošku už dal i včera 😉

argousek
21. nov 2009

jojo holky dneska jsem spala tak tvrdě, že se mi ani ráno nechtělo vstávat 😀

jinak petrach gratulace k čajíku 😉

maatka ono se to s tou chůzí zlepší 😉 Adámek chodí pořádně až ve třech letech a pěkně to vypiloval až po těch lázních 😉

Jinak u nás je nádherný počasí, 22°C, takže to táhne ven. Adámek spí, tak jsem ostříhala thuje na zahrádce, ale teď si jdu taky chvíli odpočinout, abych na to jeho odpolední zlobení nabrala síly 😀

Všem přeju krásný a pohodový víkend 🙂 🙂 🙂

fajn
21. nov 2009

arg. tak to ti závidím ,tady je už 3 den jak v prádelně.
Ke všem úspěchům gratuluju ,jak k čajíku tak nany tak Julince atd...

u nás už je ponorka ,dnes jsem říkala mm že si uděláme vánoce dnes mám nějakou vánoční náladu a nemůžu vydržet ty dárky ve skříni 😀

petrach
21. nov 2009

fajn dobry nápad,taky už je mám ve skříni,už budu v tydnu balit a psat co komu vlastne mám,at to za mesíc víme 😀
dnes jsme se byli podívat u znamych na 2 mesíčního prcka,vubec nechapu,že byl Šimulka tak maličky 😀 a to má skoro 5kg 😀

andulka4
21. nov 2009

Peti kamarádčin syn má přesně 3m a má 8kg 😀 já zas hledím protože D nebyl nikdy tak široký 😀
ty děcka jsou všechny božííí