Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

eviku80
30. jan 2010

Bera: jo jo jo Evička od Ivig, holky se byly na nás juknout. Taky vás znám ze cpapíku 😉 a děkujeme za přivítání

andulka4
30. jan 2010

Eviku tak tě tady u nás vítám staronová známá 😀

eviku80
30. jan 2010

Andulko 😉 děkuju

andulka4
30. jan 2010

Sorbon týýýjo ti jsou překrásní....a jsou úplně stejní, jak je poznáš? 😀

maatkka
30. jan 2010

sorbona ti su takiii vymakaniii 😵 krasni a sikovni 😵 nemam na nich slov - musis byt hrda mamina 😀
eviku a Vendelinek ahojte 😀 vidim ze ste tu nasli "stare zname" tak vas skusim aj ja na cpcpiku pohladat nech sa o vas nieco dozviem 😉

bera28
30. jan 2010

Sorbono, tak kluky máš fakt úžesné 😵 A opravdu moc, moc, moc šikovné🙂
Jsem zvědavá jak dlouho vydrží pesan u nich takhle v klidu ležet. Já už jsem čoklíka musela přestěhovat do kuchyně a udělat zátaras, protože jinak by jí zmasakrovali.

Byli jsme před obědem na procházce a holky, to je paráda. tady nádherně svítí sluníčko, takže balzám na nervy 😉 Jo a asi jsem vypadala dost zoufale, protože ke mně najednou v takovém malém kopečku přiskočil chlap a půlky cesty mi pomáhal s kočárem 🙂 🙂 Ale seznámit se nechtěl 😀

fajn
30. jan 2010

škoda ne? 😀 bera

fajn
30. jan 2010

vítám novou mamču

bera28
30. jan 2010

Fajn, taky jsem si říkala. Byl takový ochotný 😀 😀

fajn
30. jan 2010

jsme se vrátili z venku je tam nádherně. Jsem ušlá jak balon 😉

petrach
30. jan 2010

ahoj holky,

eviku ahooooooj 😉 už jsi přšla jak na fotky?
sorbono kluci jsou fakt mooooc šikovní,jsem z nich unešená 🙂
bera teda...vydíš a pak že rytíři vymřeli,poteší to ne?

holky dnes je tam jak na jaře,tak krasne svítí a ten vzduch,paráda..tatkla začal delat to zabradlí,došla jsem z práce a všude binec 😝

eviku80
30. jan 2010

Děkuju všem za přivítání 😉
Petrach: koukla jsem se na všechny fotky a teď v tom mam trochu guláš 😀 , ale každopádně jsou všechny prťata moc krásný....a já chtěla taky nějaký nahrát, ale nějak mě to vypadlo 😝, tak příště

jinak tady máme taky jaro, až na to, že nelze jezdit s kočárkem

merj
30. jan 2010

Hezky vecer vsem, ted se sem moc nedostavam, dostala jsem pracovni nabidku, kterou si nemohu dovolit odmitnout a tak cas, kdy maly spi, busim do notebooku, ale pracovne. A tak se omlouvam se vsem oslavencum, ze nestiham vcas gratulovat,ale verte, ze preji aspon v duchu jen to nejlepsi.

Tanav, tobe i malemu Alexovi preji moc sily bojovat, obcas to bude o nervy, ale to s kazdym deckem, ale radost je o to vetsi. Drz se.

Bera, tvoje zprava je super. Kdyz jsi vzpomenu jak jsi se jeste v lete trapila, jak Kubik bude chodit, tak tohle zni jako "atomovka". Proste Kubik asi pochopil, ze te uz dost potrapil a ze si zaslouzis slyset i neco hezkeho.

Mispuli, ta zprava zni dost desive, ale at se na mne vetsina psychologu a spol. nezlobi, ale obcas by potrebovali pomoc a vysetreni oni. Kdyz si vzpomenu, jak probihalo psychologicke vysetreni naseho maleho a od dalsich maminek, vim, ze i u starsich deti to probiha stejne, tak pevne doufam, ze psychologicky posudek nikdy potrebovat nebudeme. Bohuzel je hrozna smula, ze nase deti naji od mala nalepku "nedonosene" a hned na nich vsichni hledaji chyby. Vim , ze te to musi vzdy hrozne zabolet, kdyz si prectes podobnou zpravu, ale snad te Honzik kazdym dnem presvedcuje, ze i psycholozka je clovekje jen clovek a je omylna. A neni duvod proc by Honzik nemel jit stejnym tempem dopredu a za rok jim to natre. A ze nebude zadny krasopisec? Bud se nauci psat, tak aby to po sobe precetl nebo dostane notebooka a bude to busit do nej.

Sorbono, kde mas ty male mrnousky, kluci jsou paradni sikulici.

Tehulky, drzte se a odpocivejte. Vim, ze to musi byt obcas na bednu byt mezi 4 stenami, ale urcite tam nejste sami, mate nastesti jeste v sobe toho maleho uzlicka, tak at vam to tak, co nejdele vydrzi.

Eviku, vitej a at se tobe a Vendelinkovi dari, co nejlepe.

Vsem dobrou noc.

andulka4
30. jan 2010

ahoj holky
do fotoalba jsem přidala fotky z oslavy 2.narozenin a přidávám i video jak jsme museli několikrát foukat svíčky

https://www.youtube.com/watch?v=A2DitboXUOc
bera28
30. jan 2010

Andulko, nádhera! Hlavně že byl oheň, co? 😀 😀 😀 A to parádní kolo co dostal. A helmu jste mu taky pořídili??

Merj, aspoň příjde při práci i na jiné myšlenky. To je také důležité.

Já jsem tu do teď měla dvě kámošky z práce, tak to bylo moc příjemné odpoledne a večer. Po delší době jsme zase podrbaly. Dokonce mi pomohly i s koupáním a krmením, to byla paráda 🙂 A s jednou jsem se domluvila, že s námi pojede v létě na dovču, co jezdíme vždycky parta do Blatné, tak se už teď těším.
Holky, já musím fakt udělat něco, aby ti svišťové přibrali. Kámošky je už nějaký měsíc neviděly, tak z nich byly úplně unešený, ale když jsem je pak svlíkla na koupání, tak říkaly, že jsou jak chodící kostřičky ☹ Oni tak opravdu vypadají ☹ ☹ Já už fakt nevím, co s tím...

andulka4
30. jan 2010

Beruš na kolo je ještě malý......však jsi se určitě dívala i na ostatní videa z dneška jak na tom blbne jak na odrážedle 🙂

ale v létě už to určitě zvládne-chybí mu tak 2cm aby dosáhl na kolo celou ploskou a né jen špičkou

hemu dostane hned jak sleze sníh a ještě chceme velké odrážedlo

vladimuraz
30. jan 2010

Andulko, všude stejný, my jsme zapalovali snad 20x 😀 😀 😀 Davídkovi to hrozně sluší.

Bera, nechci Tě nijak zklamat, ale ti naši nežravci fakt vykrmit nejdou. Klára vždycky začne jíst, pak jí skolí nějaká nemoc a je všechno v háji. Víš kolikrát my jsme se už vrátili na naši magickou hranici 10 kg? Jestli se Ti to nějak podaří, dám cokoliv, když mi prozradíš, jak jsi to udělala 😉

Sorbona, kluci jsou fakt úžasní a šikovní.

andulka4
30. jan 2010

Beruš no já se divím že to řešíš. D má 14kg, jí určitě víc než já (když nejsem těhu) a je jak kolo drátu.....žebra mu jen trčí. Já se ani nedivím že tak vypadají při tom jejich energetickém výdeji.

snad je netrápíš hladem, ne? no tak je to OK 😝

fajn
31. jan 2010

ahoj tak u nás dnes budíček 6,30 to u nás není zvykem.

Andulko Davídek je fakt frajer a té radosti co dokážou dvě svíčky. 🙂 Dort byl krásnej

Bera já bych si potom taky vzala recept na to jak přibrat,teda u sebe ne já se nadechnu a mám kilo navrchu ale pro tu zdechlinku co mám. Včera ráno vstávala v 8 furt otravovala že chce jít ven tak se Andrea smilovala a šla s ní na kopec . Po obědě jsem šla já a to celou cestu táhla sáňky a taky zpátky a já jsem se těšila jak bude spát. Večer bylo ještě 21,30 a ta žila jak kdyby ani venku nebyla. Jak píše Andulka oni prostě přibrat ani nemůžou když jsou tak akční. Andulko ty řekneš že Davídek má vidět žebra ve dvou letech při 14kg. Didina má 5 let 102cm a 13kg ☹ ,já vypadám jak kdybych ji sežrala vše co ji nachystám 🙂

argoušku tak do té školky bych šla určitě,já ještě asi nemám přestřihnutou pupeční šňůru ale už se fakt těším až zase nastoupí. 😉

Tanav a jak Alexík?

tinuskaha
31. jan 2010

Ahoj holky dakujem ze ste sneh z Ciech poslali aj na Vychodne Slovensko 🙂 dobre ze byvam v panelaku a nemusim odadzovat tie haldy snehu 😀

petrach
31. jan 2010

tinus není zač,máme ho už dost..odhazuju pořad 😝 😝
andulko video paradní,Davídek je desne šikovný 🙂

fajn jsou to nezmaři..me Elin udelala budíček v 6h,zbudila aj maleho a pak slavnostne řekla že je ospalá a jde si lehnout 😠 no a malí řadil,tak jsme vstali,už mám i obed nachyystany,jen osmažit řízky 😅

maatkka
31. jan 2010

andulka jeeeeeeeej ten sa taaak kraaasne tesiii 😵 nie je fakt nic krajsie na svete ako taka radost v detskych ockach 😵 😵 😵
no peti ty si aka sikulka 😉 my sme len pred nedavnom vstali a papali... vlastne ja som este ani neranajkovala... bordel je tu ako v tanku a Lilinka este viac "upratuje" a ja sedim pri pc a pijem kavu 🙂 a to ideme po obede ked sa Lili vyspi k segre na obed a na "sankovacku" vratime sa neviem kedy takze by som uz fakt mala nieco zacat robit... 😝

tanav
31. jan 2010

Ahojte maminky,
tak sa hlásim z Popradu, zima ako v ruskom filme. Snehu nemáme až tak veľa.
Pozdravujem všetky naše malinké kuriatka. Zdravím aj Argousek, Merj a Eviku80.
Ak som na niekoho zabudla, tak ma prosím ospravedlňte.
Alexík je zatiaľ v poriadku. Má 1470 g a dnes ho budú znovu vážiť. Asi bude musieť dostať ešte tranzfúziu krvi.
Bola som v piatok pri ňom. Klokankovali sme. Nespinkal, oči mal otvorené a dvíhal si na mojich prsiach hlavičku.
Bola som s tou jeho lekárkou minulý týždeň v stredu. Sono mozgu je OK. Neudiali sa žiadne negatívne zmeny.
Vraj je ich miláčik a bude im za ním smutno, keď pôjde domov.
:- ) Chcem vložiť fotku na MK, ale neviem ako. Pomôžete mi ?
Skúšku som zrobila na Áčko takže 1.
12.2. má čaká ešte jedna z podnikového hospodárstva.
Peťko a Adík su zdraví. Aďko má dnes zápas v hokeji. Prídu dnes k nám moji rodičia. Takže nám bude veselšie.
Manžel je v práci a ja varím obed. Včera som bola v Nowom Targu kúpiť Alexíkovi kočiarik.
Pa-pa.

🙂 🙂

fajn
31. jan 2010

tanav tak to je fajn že je v pořádku. Didka měla taky transfúze krve,jak ji pořád dělali odběry tak pak museli doplnit. Potom se taky vždycky jakoby vzpamatovala a zase bylo líp.

tinus já jsem taky poslala trochu sněhu ať si taky užijete 😉

matka já jsem taky ještě zalezla do postele a jenom jsem poslouchala televizu a Didku jak mě hledala. To bylo jenom ...kde je mama ach jo je jenom moje sakrble 😅 ani jsem nedýchala aby mě nenašla 🙂

tinuskaha
31. jan 2010

Tanav super spravicky🙂blahozelam k Acku 😉

Neskor vas precitam 😉

bera28
31. jan 2010

Andulko, jenže ty máš tu výhodu, že ti Davídek baští, takže víš, že má vše, co potřebuje. Jenže ti moji svišťáci berou jídlo jak nutné zlo 🙄 🙄 Navíc jsem si včera přečetla v MF Dnes rozsáhlý článek o anorexii a bulimii u dětí. Fakt jsem zírala - je spousta dětí okolo 8-10 let, u kterých je diagnostikovaná anorexie nebo bulimie. A já mám hrůzu, že jednou svišťáci skončí taky tak ☹ Hlavně když tam psala, že pokud dítě trpí poruchou příjmu potravy, tak nedoroste své výšky a může mít v budoucnu i problémy se selháváním orgánů.
No jo holky, to víte, já tragédka. Tak mi přesně 2 dny vydrželo se radovat z dobrých zpráv z Podolí a teď trpím hrůzou, že si tím jejich nejedením způsobí zbytečné problémy. Jsem fakt magor, já vím, ale tohle je moje noční můra.

Fajn, a za jak dlouho tě našla?? 😀

Tinus, tady sněží od pátku tak nějak každý den. Teď zrovna před chvílí přestalo, tak šli svišťové s tátou ven a já vařím oběd. No teda vařím, spíš jsem hodila kuře do remosky a jsem na internetu🙂

Maatkka, užijte si sáňovačku!

Tanav, super, vidíš, jak jsi se krásně připravila na zkoušku. Jsi jednička! A ještě lepší zpráva je ta ohledně Alexova mozku. Bezva, že je to OK. Teď už by žádné komplikace tohoto rázu nastat neměly. A jaký jsi koupila kočárek?? K těm fotkám - jestli chceš vložit fotku do toho rámečku před tvým jménem, tak to uděláš v "Nastavení" - úplně nahoře na obrazovce, ještě na logem Modrého koníka. A pokud chceš dát fotky do Fotoalba, tak si najeď na záložku Fotoalba, na "Moje alba" a teď by tam mělo být něco jako vytvořit album. Jo a pozor, dají se ukládat fotky jen do 700kb.

tanav
31. jan 2010

Kúpila som kočiar X-lander XA, ale minuloročný model. Dúfam, že bude dobrý. Veľký prehľad o kočiaroch nemám. Ten sa páčil mne aj manželovi. Nové modely ešte nemali v predaji. Je šedý.
No tú skúšku som urobila dobre, ale ide mi to dosť ťažko a dlhšie naučiť sa. Stále mi ubiehavajú myšlienky k Alexovi. Idem vložiť fotku.

fajn
31. jan 2010

tanav to je šikovníček hezkej. a jak má dlouhy prstíky dej mu pusinku od nás s Didkou
A taky gratuluju ke zkoušce

tinuskaha
31. jan 2010

Tanav maly ne zlatunky.chrustik.ako keby som videla svojho.Pokom ma take dlhe prsticky? 😉

tanav
31. jan 2010

Ja neviem, ale má ich naozaj také dlhé. Každý si to všimne. Aj na fotke, aj v kamere. Asi z neho bude
zlodej. 🙂 🙂 🙂