Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

janicka.slunicko
28. feb 2010

merj. a jak si vyvyrovala, ja co jsem cetla tak pokazde čtu neco jiného,jsem pak stoho blazen.

Pavcik.rada bych ti poradila,ale ja vam toho moc neporadim to spiš vy napak ,se budu ptat ja vas. ale to určite skoč mudr.

merj
28. feb 2010

Janicka.slunicko, nezlob se kolik minut jsme vyvarovali to uz si dnes nepamatuji. To ze jsme meli na lahvickach a odsavacce fleky od vodniho kamene si pamatuji, ale jak dlouho jsme vyvarovali uz si nepamatuji. Promin. My tenkrat vyvarovali jen tyden, nez se podarilo sehnat sterilak do mikrovlnky.

bera28
28. feb 2010

Mispuli, tak to bych si dala taky líbit takovou zabijačku. Jak říká Kuba - mňam, mňam papů 😀 Prosím, prosím, hoď mi odkaz na rajče, já jsem si ty tvoje fotky zapomněla dát do oblíbených. Ať se pokochám oslavou.

Fajn, vy jste obě s Didkou fakt péra 😀 😀 😀

Maatkka, vše neeeeej 🙂 A máš krásné fotečky 😉

janičko, transfúze jsou u těchto prťavců naprosto standardní, vždycky jim moc pomohou. Uvidíš, že se zlepší i dýchání 😉 Ten vodní kámen nevadí, buď v klidu. Já jsem vyvařovala tak 3 minuty, déle ne.

Nickaveru, určitě to budeš s Nikou také prožívat, neboj. A ještě si pořádně užiješ, to si piš! Kortikoidy dostával Kuba, měl jednu kůru do žíly a pak ještě těsně před odchodem z porodnice pár dní kortikoidy na inhalaci. Taky byl takový oteklý, ale to po skončení podávání během pár dní zmizí. Jo kortikoidy jsou hnus, ale zase nezapomeň, že je nedostává nějak extra dlouho, takže se nežádoucí účinky můžou naprosto minimalizovat.

Merj, no nevím, nevím, zase to s tím jarem prý nění tak horké. Aspoň jsem to dneska četla na netu 😒 Mně zas dneska přivezla mamka psa, měla jí na víkend, a jetaky úplně oškubaná. Vypadá děsně, má všude zuby. Ale ona už nemohla chodit, jak byla chlupatá. Tak si jí pak děti vozily tady v kočárku, co má Anetka pro panenku 🙂

Pavcik, já jsem to s časem dělala tak, že jsou to posouvala tak nějak postupně a během 5 dní jsme byli zase na svým.
S nehtíkem ti neporadím. Ale co se týká těch pupínků, tak to má fakt buď od toho slintání (to měl i Kubajz, když ještě dudlal a slintal), ale klíďo to může být i alergie. Nedávala jsi nějaké nové jídlo nebo nedostal něco jiného o víkendu??

No nic, jdu žehlit. Chlap se právě vrátil z tenisu, dřepí u TV a mně začíná druhá směna 😝 😝

janicka.slunicko
28. feb 2010

a mam je tam nechat ty lahvičky a nebo je muzu vyndat a dat do te nadoby na ster.do mikrovlky.
doufam ze privezeme o vikend tu mikrovlnku,abych to mohla delat v ní.

simicak
28. feb 2010

Ahoj holky,tak to teda byla palba,docitala jsem velmi rychle,tak snad vsechno.

Uk ma dobre na zdrav.ze jsou tady pristupne nektere veci,ale treba tubera se tady neockuje. ja si stejne myslim,ze zapal plic je mnojem castejsi nez tubera v dnesni dobe,tak mi to ani tak neva. Ale zas tady neni pristupny doktor a vysetreni,to uz musis fakt umirat. Cele tehu nevidis gynekologa a mas jen 2x ultrazvuk,vic jen pokud krvacis nebo tak,zadne bolesti brich je nezajima,to je v tehu normalni a sestinedelni kontrola probiha tak,ze ti zmeri tlak 😀

Veci tady jsou levne,cesko je pekne predrazene,svine!! Uprimne nechapu,z ceho tam zijou lidi co maji dve deti a mamka je na materske a to od plen,sunaru a oblecku a jidla a vseho. Nas dovolena v cesku stoji jak dovolena u more,takze manzel do ceska nesnasi jezdit,utratime plno penez za nic a jse ve smradlave ostrave 😵

Janicka,tak nam rikali,ze se musi sterilizovat po kazdem odstrikani a vsechno jsem musela mit sterilni. A s mirkovlnkou jsme meli stejny problem,nakonec jsme koupili parni sterilizator do zasuvky a doted sterilizuji kazdou lahev po pouziti-asi zvyk.

Ja taky dneska holky gruntovala a pak prisla kamaradka s malou a mam tu j ak kdybych neuklizela tyden,ach jo.
A vcera bylo 8stupnu,tak jsem byla v satech a jarnim kabatu 😵

pavcik,nam se Vverunka pretocila vzcyky nejak sama, i v cesku na dovolene,tam je vy mate vlastne o hoku vic a vzdycky je hned pretocena,nevim jak to dela. JInak se to posouva treba o 15min. kazdy den,to pak zalezi jak si rychle zvyka. Kamaradka byla v las vegas pres vanoce a tam je den noc a naopak a pak ji doma trvalo pretocit malou 5tydnu na nas cas,rikala,ze kdyby to tusila,tak nikde neleti. Mala v noci mela den,tak s ni byla vzhuru a jak sla spat,tak ji vstaval syn,takze spala denne 2hodky-chudak.

A uz nevim co jsem chtela napsat dal 😀

JO nase Vikule je ted jak kure na grilu,se ji to zalibilo a porad se toci na brusek,pri prebaleni,oblikani pri vsem a to tak nesnasela byt na brichu,ted uz zjistujeze se na nem muze tocit a trosku pohybovat smerem kde chce.
A taky co ji manzel krmil dva dny,tak zacla jistkrasne otvira pusu,nemusim delat zadne triky,takze snida,obedva a veceri a sni porci co by mela a mozna i vvic a mlika pije denne porad toho pul litra,tak snad ji to vydrzi. Jsem zvedava na vazeni.

A jak tu nekdo psal s kortikoidy,Viki ma ted inhalator se sterodiy tusim,ale dok.rikal,ze tam pry nejsou zadne vedl.ucinky,zatim nci nemela a uz je na tom 3 dny a pry to bude pouzivat nekolik mesicu Ale co to ma,tak zacina konecne vykuckavat hleny-to poznam,protoze pak vzdycky zazvyka a spolkne to 😖 A uz se i i zda,ze tak moc nesype jak dycha,tak snad uz nam nic nehrozi.
Ja jdu na plicni zitra,jsem kaslala 2 mesice,tak ze jsem blila,ale nez na meprisla rada na plicni,tak uz me ten kasel i presel.
A to je vse od Kosu,tak dobrou 😀

simicak
28. feb 2010

A k tem cenam vam muzu dat porovnani- 7 bodycek za 120kc,sportovn kalhoty pro Verunku 100kc,sunar neco jak nutrilon nebo beba 200kc a je ho vice o dost!!.
Ja mam ale ted stesti,ze kamaradka ma holcicku o neco starsi nez viki,takze nekupuji oblecky,hracky,hrazdy,hopsadla.vubec nic. Ona mi to tu jen vozi a ja prebiram co chci a ma krasne znackove veci z next a nebo i co nemela mala na sobe-taky toho hodne dostala. Dneska mi dovezla oblecky na 3-6 mesicu 2 velke cerne pytle,tak se zas budu prehrabovat 😵
A detske pridavky j sou tady pro vsechny stejne a pokryji ji pro malou sunar na cely mesic a pokud kupuji neznackove pleny,tak i polovinu plen na mesic-takze viki je zadara 😝

pavcik
28. feb 2010

prý nic jinýho o víkendu neměl než běžně dostává. No snad se to spraví....
no já jsem dnes asi o 15 minut už šoupla,ale taky proto že už byl Mates přetaženej...ale postupně to budu dělat tak po 5-10 minutách....

petrach
28. feb 2010

jani existujíé s sáčky na sterilizaco do mikrovlnky,jsou na tuším 10 použití a 1ks asi 80kč..nebo pak ješte tablety do vody,taky na sterilizaci..budeš klidnejší..klidne nech odsavačku v té vode,aler spíš bych se bála,že si ji tím vyvařováním ve vode brzo odrovnáš..
s transfuze nemusíš mít strach,nám pokažde moc pomohla a udelal nejaký pokrok,malí mel tuším 5x ..
a doufám že vyšetření dopadne dobře a budou už jen dobré zpravy..moc vám držím pesti,a taky tobe,at se držíš,jsou to hrozné časy a nervy..drž se kočko

nicka hurá,dobré zpravy 🙂 uvydíš že bude líp a líp..a co váha berušky,přibíráte?

bera druhá smena 😝 já odpadávám čím dál dřív,malí stavá hrozne brzo 😝 manža zas kutí na domečku a moc nepomuže 😖

simi Viki je šikulka 🙂
zítra at jsou dobré zpravy a nic ti nenajdou 😉
tak me napadlo,nekteré holky si objednávají přes net veco z anglie,nechcš nám delůat dealerku? 😀
jo a máte i sekáče? pry ty veci u nas v sekači,jsou u vas vyhozenéjsem ted nekde četla 😀

pavcik
28. feb 2010

Jo jinak holky jsem vám ani neřekla že jsem konečně úspěšně vybrala dovolenou....já se tak těšim že se toho snad ani nedožiju..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrach
28. feb 2010

a kam???????

simicak
28. feb 2010

petrach,no jak jsem byla se segrou v sekaci v ove a co tam byi veci z nextu,tak se prodavali nektere jak tady nove-fak brutalne predrazene!! Sekace tady mame,funguji jako charita,takze tam davaji lidi veci zdarma a oni je pak prodavaji a ty kdyz je kupujes,tak prispivas-kazdy sekac to ma na nazvu v obhodu na co prispivas. A veci maji dobreale kdyz jdes na vyprodeje,tak je koupis taky i nove za stejnou cenu. Anglice je silena na vyprodeje,josu tu snad porad a kupujes obleceni o 80% levenejsi,takze ja mama znackove halenky i za 60kc apod.
No a tak je dobra ebay,tam koupis krabici oblecni za babku,tk nakupuje kamoska,me bavi se v tom prebirat.

Pavcik,jakou dovolenou???????

pavcik
28. feb 2010

No pojedeme v polovině června všichni k moři. Teda ještě s Matějovou prababičkou (Kubovou babičku) nemělo by tam být ještě vedro ale krásný jaro. Je to na Lefkadu.
Takže to máme do konce roku docela divoký....měly by proběhnout lázně...dovolená,svatba..a pak jsem si dneska vyplakala 😀 na začátku podzimu novou kuchyň a koupelnu s wc... 😀
Takže máme co dělat....a to jsme chtěli ještě jednou koncem září k moři

simicak
28. feb 2010

pavcik ty se teda mas!!!!! a kde je Lefkada teda vubec netusim 😅 A ty se budes vdavat??? jeeeee ............a kdy?
My taky letos dovolenujem,duben cesko,kveten spanelsko,srpen irsko a snad listopad more jeste,jeslti nakradem nekde 😀

janicka.slunicko
28. feb 2010

Jak pišete o tech hadrech, tak zrovna mi dneska moje segra(dvojce),řekla že pojedou na jaře do anglie, ona tam před třemi lety dělala a že se tam pojedou podivat tam kde dělaly. tak pry už se těší až mi tam nakoupi věci na mimina,jsou tam strašně levné. Tak to abych ji napsala seznam.... 😀
jinak děkuji za rady. 🙂

petrach
28. feb 2010

teda holky závydííííím..u nas tak,,malta,, míchačku máme vlastní 😀 chtela bych k moři hlavne kvuli Elišce,joo ale kdy,asi až budem oba delat..my jezdíme jen tady pod stan,to mi neva,ale s malím nechci,zdá se mi brzo,tak pojedou muj s malou asi samy
jo a já teda mám jet na srazík s holkama na víkend,co si píšem..tot celá naše kultura 😝 😕 😀

pavcik ty xhceš tatku utahat 😀 máte toho požehnane,ale zas radši dokud se mu chce,pak s ním nehneš 😉

pavcik
28. feb 2010

no a hlavně ted jsou zase u nás slzy 😀 😀 😀 mi došlo že jaký kuchyn na podzim...nejlíp by se to dělalo,kdyby jsme byli v těch lázní a nemuseli jsme řešit nějaký přesouváním jinam...on by to tu vklidu zvládnul. Jako lázně se dají šoupnout třeba na konec srpna září ale tady jde o to,že ted je tam 20 procent sleva 😠 takže musim trochu zapracovat...momentálně slzy nezabíraj,musim na vyšší level 😀

petrach
28. feb 2010

pavcik make-up už máš tak bež do toho 😉 😀 teda pokud sis ho nerozmazala 😀 😀

jani a mají tam i pidi oblečky,tady toho mec není,určite si napiš seznam i vetší,hodne ušetříš 😉
a gratuluju k 2 tydnum 😉

simicak
28. feb 2010

petrach vy stavite? Ja bych jela radsi pod stan nez k mori,chcem taky pod stan na dva dny tady kousek,ja chci i s vikiale prvni se poradim s doktorem jeslti uz muze a taky podle pocasi a jeslti bude porad nemocna,tak urco nejedu.

janicka,no napis si seznam,jsou tu i levne znackove detske boty..vsechno.

pavcik,jaky je dasli level?? 😀 u nas je to jednoduche,sex a dostanu to co chci 😝 Takze me staci jeden level 😀

pavcik
28. feb 2010

lefkada je v řecku...
a jinak jak píšete o hadrech...já nakupuju z anglie,takže lepší ceny

petrach
28. feb 2010

simi už máme vcelku hotovo,jen dodelávky,pořad je neco...ted delal narychlo zabradlí a branku u schodište,furt mel moře času a jak malí plazí,tak ho to donutilo..a delá i venku vstup na zahradu,to ted momentálne..
známí byli už loni u moře,malá 4 mesíce,32tt 😒 já bych se bála..

pavcik a z kama nakupuješ? nekde na netu?

pavcik
28. feb 2010

no další level musim vymyslet....sex asi nezabere...už tu nadhazuje že se to teda posune o rok,takže u mě jsou už opravdový slzy,ne jen hraný ☹ ta firma má slevy jednou do roka a tentokrát je má fakt velký 20% 😖
se mi líbí jak občas otáčí korunu u blbosti a tohodle kde by lítali tisíce až desetitisíce to chce posouvat 😠

pavcik
28. feb 2010

petrach...na internetu...na mimibazaru,je spousta ženských co jezdí do anglie pro next....libru dá za 35,-ale furt je to levnější jak tady a blíží se to k polovině. Já mám oblíbenou jednu ženskou...zrovna dnes pro mě třídí zboží a kéž by tu bylo tento týden 🙂

janicka.slunicko
28. feb 2010

ju dekuji,prdelkam jsou dva tydny,manžel mi je dneska vyfotil,když tam nemužu to je hrozny,snad brzy už.
Zítra jdu do nemocnice na vyšetření ,tak snad mi ´povedí s čeho to mam,ale vubec se o nelepší,je to hrozny.
ješte vam musím holky napsat,že se mě ptal doktor když jsem byla u mimin,že jestli souhlasim že by tam měla natačet televize na oddělení jirp kde jsou miminka, tak jsem souhlasila. Pak mi doktor řekl že tam byly z novy a že stal u inkubatoru u Val.Ale že neví jestli to bude v tom novém serialu VIZITA a nebo v OBCANSKEM JUDO. tak mi jeste budeme je mít slavní... 😀

petrach
28. feb 2010

pavcik dáš mi kontakt prosím prosím?? klidne SZ nebo na FB 😉

a hledím,jak nekteré holky přestali sem chodit,jen objevili FB 😀 😝
adajar,tinus,kikimaruš...mila tu taky dlouho nebyla 😕denisa 🙄

simicak
28. feb 2010

petrach,tak to mate supr,ze mate domecke,ja bych c htela moc zahradu!!!!!
4 mesice a ve 32tt.narozena?
Tak to bych nejela,ja od tech 6 mesicu,kdy uz jsou prikrmy a to se nebojim. Tady je hodne levne litat do spanelska,je to kousek. Takze nas pro nas 4,all incl. na 10 dni,3 hvezdicky,vlastni plaz,vnitrni bazen,stresni vyhrivany a vyrivka na strese vyslo se vsim i letema na 25 000kc a je tam krasne. Uz jsme tam byli v tom miste jen v jinem hotelu,tak vime presne kde letime. Je tam obchod kousek,autobusy od hotelu jezd vsude i barcelona,tam ale s malou nejedem a mame v cene pro verunku i detsky klub co je tam 2x denne,tak to se ji bude moc libit.

pavcik,on nechce povolit ty lazne nebo svatbu? tak pockej az se uklidni a zkus to priste v lepsi nalade 😉

pavcik
28. feb 2010

on nechce povolit kuchyň 😀

petrach napíšu ti to....když bys třeba nechtěla kupovat úplně novej next,tak je tam zase spousta maminek co prodávají nextík nošenej,jen to chce mít trpělivost hledat...ale je tam našeptávač,takže se to dá 😀

petrach
28. feb 2010

jani já bych taky souhlasila,máš bojovníčky a máš se čím chlubit..
já dala maleho fotečky na letačky na Zrnka,sdružení které pomáha nedonošeným detem a jejich rodičum..ted tu bude první schuzka s maminkama co mají deti ješte na jipce,jako povzbuzení..ukázat naše deti,bude tu i primář neonatologie..a chtel k tomu i příbeh,tak ho má taky 😀 pokud to nekomu pomuže,tak proč ne..

snad ti přijdou na to,čím to je..třebas i nervy udelají svoje..

petrach
28. feb 2010

simi já ve španelsku byla,jsou tam hrozne hodní lidi,je tam krásne..a taky jsme byli v kvetnu a krásne teplo..to si užijete 🙂

pavcik musíš na to jít pomalu,přes Mátu..neco vymyslet,jako že to delá pro nej 😉

janicka.slunicko
28. feb 2010

petrach. to je hezké,to bych udělala to samé,když člověk muže někomu pomoci,tak to zahřeje na srdičku strasně moc.

pavcik
28. feb 2010

petrach: nezabírá nic,už i klečim a brečim 🙄 už je tak naštvanej že místo aby dejchal tak funí nahlas 😀 a to už je co říct 😀