Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
26. jún 2010

Pavcik,budu na tebe moc myslet a drzim palec. Nezapomen zustat s chladnou hlavou cely vikend,sbal nejake sexy pradlo,kdyby neco, a krasne si to uzij. Zkus to brat tak,jako ze zzadna krize nebyla a jedete spolu na mini dovcu 😉 Preju hlavne hodne sil a pevne nervy!!!!!!!!

petraguerra
26. jún 2010

Pavcik i ja preji ,aby vam to tam pekne spolu vyslo a uzili jste si to. 😉

Kmoor uzij si sraz ze ZS my meli 11 .6. po 20letech,ale ja tam nebyla coz me mrzi ☹ Tak trebas priste me to vyjde lip.

Cekam navstevu kamaradka z Orkneyskych ostrovu se vraci z dovci na Slovensku tak u nas prespi,alespon si zase cesky pokecam!!!Jsem zvedava jaky pokrok uvidi u Mateje-nevidela ho tak 7mesicu! 😉Tedy myslim si,ze pokrok udelal 😕 😕Dnes jsme meli super pocasko potkali jsme dost znamych lidi tak cumeli jak malej vyrostl,merila jsem ho v tydnu a ma okolo 94cm.Doufam,ze mam metr spravne prilepeny.

Bera hlavne,aby jsi mela na cteni o dovoleny vubec cas! 🙂

merj
26. jún 2010

Ahojte,
tak jsem se sem dostala po par dnech a tady se udalo veci. A opet nove maminky. Holky drzte se a vse zdarne zvladejte a mimiskum at to moc dobre jde.

Nejprve dodatecne vsem oslavencum vse nejlepsi
@kmoor kdyz uz Honzik misto prijimani darku na svuj svatek darky nadeloval, tak at pokracuje v nadelovani "darku" dal a v nemocnici vse probiha, co mozna nejlepe.

@irsina83 i nas maly mel hemangiom. Udelal se mu po propusteni z porodnice. Relativne brzy prestal rust a na rocni kontrole ho uz nemel. Nikde s tim jsme nebyli. Jen nas upozornili, ze mame byt opatrnini a kdyby se neco s nim stalo, tak se ozvat.

A ted vas jdu poradne docist. Zatim jsem v rychlosti proletla jen posledni 2 strany.
hezky vecer

@pavcik Pavcik, teda vubec ti to nezavidim. A uprime, kdyz jsem Ti tu psala pred casem, ze je zapotrebi si vyrikat a udelat tlustou caru a zkusit to znova, netusila jsem, ze v tom je nekdo treti (asi ani ty). A uprimne to ja bych uz nerozdychala. Moc drzim palce at pokus o rodinu vyjde. A at si maximalne uzijete jako rodina ten tyden, ikdyz bude treti vzadu ☹ . Drz se.

merj
26. jún 2010

a ted vas jdu poradne docist. Zatim jsem probehla jen posledni strany.
Hezky vecer

pavcik
26. jún 2010

Ještě vás holky poprosím o radu a názor. Co si myslíte že bude lepší??? Chovat se jako by tam nebyla a přehlížet jí,třeba jí ani nepodat ruku,nepozdravit atd.....nebo pravý opak. Dělat k ní děsně milou,pozdravit,bavit se s ní atd.....prostě to co asi ona nečeká ani kuba. Být jako že milá ale zároveň bude ve mě mrcha
????????????????????prosím o radu 😀

maatkka
26. jún 2010

pavcik tak ja ti radit nemozem ale myslim ze ja by som sa tvarila ze mi nestoji ani za to aby som sa nou vobec zaoberala... byt k nej mila a bavit sa s nou by u mna urcite nehrozilo - to ba som ja nedala - lebo to by som jej musela medzi recou vrazit oplut ju alebo ovracat - a to by som neriskovala 😝
tak drzim palce!!! som velmi zvedava ako sa ten tyzden vyvinie... pevne nervy a vela sil!

simicak
26. jún 2010

Pavcik,to je tezke,ja vubec nevim,co v takove chvili delat. Ale asi bych ji podala ruku a rekla dobry den,proste tak jak kdyz potkas cizi babu na uradu a dal se s ni nebavila. Jen proste takkove to slusne,co se ve spolecnosti slusi. Zadne sceny,nebyt ani nejak kamaradska...... a k kmaznovi se chovej tak,ze bude vedet,ze ho miujes a ze o nej porad stojis a o rodinu s nim 😉
Jsem fakt zvedava,s jakou se vratis. Drzim palce i Vicki na nohach a rukach 😉

simicak
26. jún 2010

ale jak pise matka,nejak se s ni nezaobirej a jen pokkud ti ji Kuba bude predstavovat a to on asi neudela. Jen kdyby byla nevyhnutelna situace!!! Jinak bych ji ingorovala
Moc moc sil na tyden a uzij si to a ser na ni,uzij si rodinne pohody,Kuby a maleho a treba se i pobavis 😉

petrach
26. jún 2010

ahoj holky,

pavcik snas se k ní nechceš chovat mile 😕 delej že tam není..at se k vám ani neodvaží přiblížit,doufám,že tak drzá snad nebude babice jedna 😠 a žádné seznamování..se zeptej jak by se to líbilo tvemu,kdybys to chtela ty po nem..tak nebude mkít možnost s ní byt..pokud ji fakt nechal,tak to snad neudelá..drž se..myslím na vás at to klapne a užiješ si to..a furt nechápu ten mozek té druhé,že vubec má chut a odvahu jet taky 🙄 ☹ 😠 fakt mi chybí blicí smajlík..o nej požádám adminy 😉

@petraguerra petí myslím te pokroky uvydí hned ve dveřích 😉 tak si to užij,musí to byt težké v cizí zemi kde nikdo nepromluví česky 😒

my dnes stravili den jen se Šímoui,tastka delal dřevo s dedou v lese,Elin jela na pohádkoví les,s malím by to bylo na dlouho,tak jsme nejeli..uklidila jsem chalupu a navečer jsme šli s manžou a dedou na zahrádku na točené..mají tam hřište pro deti a pro vetší na volejbal..samo že plné písku,tak se Šíma vyřadil..potkali jsme znémé,tak jsem se zasekla a šli jsme domu až po 20hodce...to on už bežne spí 😉

bera28
27. jún 2010

Dobré ráno holky,

Pavcik, to se těžko radí, když člověk neví, jaké jste oba dva povahy. A pořád nechápu, proč tam ta slečna jede. To spolu navštěvují nějaký oddíl, který to soustředění pořádá nebo ji tam pozval tvůj přítel?? Pokud ji tam pozval,tak za dané situace ji měl teď oznámit, ať tam nejezdí. Jestli ale má na soustředění "nárok", tak pokud by nás chtěl chlap seznámit, tak bych se ze slušnosti seznámila, ale tím by to haslo. Rozhodně bych nevyhledávala společnost milenky svého přítele. A přehlížet ji mi příjde poněkud dětinské. Víš, já se přiznám, že mi není jasné, proč ten tvůj chlap nezvolil taktiku "zatloukat, zatloukat, zatloukat", když pak říká, že vztah se slečnou ukončil 😕 😕 😕 Každopádně si to tam užij, jak nejlépe budeš moci😉

Petraquerra, tak jaká byla návštěva? Coříkala kámoška na Matěje?? Zírala, co?!

merj
27. jún 2010

@pavcik moc preji at si uzijete krasny letni tyden
jak presne se mas chovat je tezke radit. Jednak nejake otazniky napsala Bera. A jsou i dalsi otazky jak tvuj pritel prezentuje v oddile vas vztah a jak lide z oddilu vi o "trojuhelniku". Urcite to bude pro tebe vrcholna diplomacie. Urcite musis na nasledujici tyden trpet "vypadkem" pameti, protoze kdyby jsi je mela hlidat, tak se ani neumejes a nedojdes si na wc. Proste bud dama, ktera se snazi byt nad veci. Asi bych "onu" neprehlizela, ale zamerne ani nevyhledavala jeji pritomnost. A pokud bys chtela mit s pritelem dulezite rozhovoru, zkuste si to rici pri prochazkach, tak aby lide z oddilu byli dost daleko. Vsadim se, ze stejne jako ty se radis s nama muze se tvuj pritel take radit, tak at nikdo nemuze pouzit proti tobe neco z vasi rozhovoru.
Drz se a pevne nervy a at mas slunicko z oblohy i v dusicce

lubinka20
27. jún 2010

@irsina83 sme v KE v novej nemocnici

simicak
27. jún 2010

krasnou nedeli holky,
my byli dneska poprve plavat s Vikuli a uplne byla nadsena!! Vodu tady mame na bazene jka ve vane,jsem fakt cumela,takze jsme tam byli 45minut a bylo supr. Pak jsme to vzali pres let asi 2hod.prochazkou a Veru je uplne vyrizena a spi. Viki spala v lese 😝

Pavla to tu psala,ze se s pritelem rozesli,ze ji opustil a ze priznal,ze ma jinou. Pak si ale promluvili a on ze to zkusi znova a budou se oba dva snazit a s milenkou to ukoncil. Jenze jeste predtim,kdyz byli spolu,tak ji pozval na to soustredeni. Milence ale rekl,ze se vraci k Pavle a ze ji bere s sebou i na to soustredeni,ale milenka mu rekla,ze jede stejne,ze uz ma tak naplanovanou dovolenou-proste husa. Pavla to tu psala tak pred tydnem jak to bylo

mispuli
27. jún 2010

ahoj holky,my se před hoďkou vrátili,byli jsme na víkend u našich a báječně si ho užili 😉 ,včera dopoledne jsme s dětma jeli do města autobusem ,zpátky pak šli pěšky,po onbědě,když Míša a pak prej i Honzík spali,jsme byli s manžou na bruslích,kousíček od nás u sídliště udělali odpočinkovou zonu a u ní ovál na inliny nebo na kolo,je to tam moc hezký,tak jsme se dojeli podívat tam,pak jsme to otočili a jeli na druhou stranu,kolem řeky,v hospůdce jsme dali pivko a jeli domů,děti se mezitím vyspaly a vyrazily jsem ke známejm na zahradu,děti daly koupačku v bazénku,my pivko a grilovačkua domu k našim jsme přijeli ve 3/4 na deset večer,no fakt paráda 🙂 🙂

ted čekáme na fotbal a po fotbale pojedme na zahradu k manželovo rodičům,aby se děti ještě proběhly a ugrilujeme nějaký párečky

Bera tohle jsou ty kalhotky,co jsme koupila tady u vietnamců,jedny stáli 25 kč a včera v tom tescu měli zrovna akce na hadry a ten pack 5 slipů nebo kalhotek měli za 125 kč,byly potištěný,čistý v malých velikostech jsem tam neviděla

petraguerra
27. jún 2010

Ahojte navsteva odjela ja jsem uplne mrtva spala jsem 5hodin.To koukali ,kdyz tady byli naposledy pry malej jeste lezl po kolenou a na nohy stoupl jen obcas.Nebyli tady asi od zari09.S Markem byl malej jedna ruka,porad si ho nekam vodil,aby mohl koukat z okna atd.S Ajkou ho to moc nebavilo ona to s detma neumi,je jedinacek a kdyz videli maleho uplne poprve tak ho neumela ani vzit do naruci.Pri odjezdu jim tedy dal pusu obema,i kdyz ho o to premlouvala cele rano 🙂 Chtel s nima jit ven,ale kdyz videl,ze nejdu ja tak by asi nesel -coz me potesilo,preci jen by ho asi kazdy neukradl 🙂 🙂 Jsem na tom podobne jak Simicak taky nemam zadnou kamaradku tady.Mela jsem jednu co obcas s malym prisla,ale on vzdycky Mateje mlatil a navic se ted extremne vzteka-coz ja nesnasim a jeste by to od nej Matej pochytil!Hlavne to bylo tak,ze oni vzdy chodili ke me a my u nich byli jen jednou pritom maji zahradu,hriste mohli decka byt venku....Ted vedle bydli polka ma holcicku 6mesicu tak trebas s tou se budeme kamaradit.ona urcite Mateje ve vyvoji brzo dohoni tak by mel taky kamaradku na hrani ,hriste,..atpod.

Pavcik ja by jsem se ridila dle situace a intuice.

simicak
27. jún 2010

Koukam,ze kazdy uzival vikend 😉

Bera,tak to zavvidim,to jste meli fakt supr,taky bych si neco ugrilovala a dala si pivecko na zahradce 😵 😵 😵 😵

Petraquerra,tak sis aspon pokecala cesky,co? Ja tady mam kamosku,mame deti stejny vek a zname se od prvviho tehu,to ona cekala kluka a pak jsme spolu cekali i druhe ditka. Ale nebydli moc kokusek,ale jezdi tady 1xtydne,my nemame auto a my k nim na vikendy,taky maji zahradu. A pak tu teda mame hodne detskcyh center,tak tam pokecam s maminkama. Ja spis touzim po nejake sousedce co ma stejne stare deti,kde muzu vecer na kafco nebo na chvii na pokec a ta se mi prave ted stehuje. Tak snad potkam nekoho jineho.
A skotky maminky tky neznas? Jinak teda rozmazlene spratky ja uplne nesnasimm,se ti nedivim!!! 🙄 Zvlast ty,co jen druhe deti bijou a neumi si hrat

petraguerra
27. jún 2010

Simicak prave ja znam jen skotky nebo polky ta co jsem o ni psala je anglicanka.Maleho neuhodi a potreboval by to ten je ted protivnej v lednu Mateje tak majznul,az mu tekla z tvare krev.Matej potom buli a nechce si s nim hrat ☹ Tady je na prd ze jsem tady jedina ceska siroko daleko.Ja chodim kazdy den do prace a detska centra funguji od 10-12hod,takze nic pro me.Pres prazdniny jsou zase vsechna zavrena.Tady v Ballateru jsou holky co maji deti kaceny nevezmou te mezi sebe,oni se znaji od mala a drzi si tady hry na nejlepsi kamaradky i v dospelosti-nechapu to.Jitka z Aberdeenu ma v A berdeenu par cesek a slovenek s detma a oni se tam tez pachtuji do ruznych skupin,nebo ji s sebou nevezmou ven-fakt to tady nechapu jako kdyz o neco jde.Ja pokud pujdu ven a bude tam dalsich 5holek s detma tak nemam problem jet s nima a bavit se o deckach atd.Fakt postavene na hlavu.

zabka85
27. jún 2010

Ahoj tak sme přežily dva dny u babičky a jsme zase zpět.Bylo to zajímavé malí už cca týden rostl nějaký zub a v pátek sme přišli na to že jí rostou hned oba horní tak je trochu protiva ale není uječená tak je to dobrý.

@bera28 Lovce draků ted scháním ale nemám na něj penízky abych si ho koupila.Slunce mi koupila mamina do nemocnice.Miluju tyhle příběhy a on píše opravdu užasně.

@pavcik Každopádně vám držím palce i s Karolínkou a k tomu jak se kní chovat? Já sem na tohle mogor i když bych se asi snažila se jí vyhnout a přehlížet jí ale určitě bych si něco na ní neodpustila.
Z toho důvodu mi v poctatě muj manžel "zakázal" seznamovat se s novou přítelkyní mého otce která je o pul roku mladčí než já.Prý bych to nedala bez toho že by mě otec vyhodil 😀 ....záleží na tvé nátuře ale budu na tebe myslet. 😉

kmoor pokud mě budeš informovat co a jak v nemocnici tak to sem klidně s tvým požehnáním dám.Písni aspon pokud pujdete na reoperaci atr vám můžeme hromadně držet pěstičky i pěsti.PROSTĚ SE MOC DRŽ ZLATO.

Přidávám ještě fota z vandru.MOOOc sme si to užily 😎 .1.je na nádraží ráno.Já sem ta nalevo s naším psíkem a můj manžel stojí za mnou taky uplně v levo. č 2. jsem já po 25 kylácích terénem-přechod přes svatošské skály- ☹

simicak
27. jún 2010

petraq......tak to mate fakt na hovno,to jsou divne zenske 😖 Nase detske centra jedou od 9 rana do nejak 4 nebo 5 odpoledne. To mate nejak malo hodin tam,ne?? Co nabizi? U nas zdarma baby masaze,znakovku pro deti,pro male telocvvicnu a zpivani a play and stay pro vetsi,kde si hrajou,maji svacinu a pak se taky zpiva a tanci,pak poradensstvi pro mlade tehotne,pro pary tusim atd. a pres prazdniny letni play and stay a bude tam nejaky chlap se zviratky atd.,craft....docela dost toho. A ted nejake druhe,co je taky kousek od nas,tak dela pry i kazde pondeli vylety s detma za 1 libru,ale je to do 3 let jenom. Tam se chci zitra podivat,pry toho nabizi vic.

zabka,ty se maaaaaas!!! Taky bych hned nekde jela pod stan. Zrovna dneska jsme s manzou vzpominlai,jak jsme jako deti chodili do lese,pod stan atdd. Naes veru sla dneska lesoparkem a uplne posrana strachy 😖

Jo a asi dam Verunku na tenis,v cervenci bude mit dve lekce zadara a ak se uvidi jestli ji to bde bavit a nebo balet,i kdyz teda ona chce balet. Tak uvidime,taky podle penez

zabka85
27. jún 2010

@simicak jo bylo to hrozně fajn být na chvilku bez princezny.to by sme ještě chtěli koncem srpna začátkem září na vodu aspon na víkend ale to je stále ještě nejasný.Uvidíme jak to bude s cvičením atd. 😵

simicak
27. jún 2010

zabka,pro me naprosto nepredstavitelne byt vikend bez deti!!!!!!!! Uplne zavidim 😉

zabka85
27. jún 2010

@simicak jakto???Už sem tu psala že bych se chtěla vrátit k dřívějším koníčkům což je aersoft, tremping,vodáctví...a to s malou dřív jak ve dvou třech letech nepujde.Tím pádem počítám docela dost s babičkou z mí strany.Ona pro malou žije a nemůže se jí nabažit takže pokud by do budoucna měla malou alespon jeden víkend v měsíci tak by to bylo supr a přijatelné pro obě strany.Mamča by jí brala mít klidně každý víkend ale to nedám zase já.Myslím si že toho musím využít právě dokud je malá protože já nevim např. až jí bude 5-6 tak se nás nepustí a zučastnovat se bude s námi všeho.I když mamina by sní chtěla at už semnou nebo bez jezdit od dvou tří let na dovolenou k moři.

simicak
27. jún 2010

zabka,my zijem v zahranici,takze nemame babicky,teticky..........zadne hlidani. TAkze jedem 24hod. 7 dnu v tydnu.
Tak to mas supr,to si mala teda krasne uzije a jednou bude mit nadherne vzpominky na detsvi a babicky zavidim. As pon mas relax a muzes se na malou tesit. Me nekdy ty nase mury male lezou na nervy,protozze si neodpocinu a s manzou nevime co to je si zajit do kina,na veceri,na pivo bez deti!!!!!!!!!!!!! Uz to tak mame 4 roky!!!

zabka85
27. jún 2010

@simicak Ted v dobrym jo-to je mi vás líto.... 😉
Jo ale to k životu v zahraničí asi patří a co poslat děti na prázdniny sem???nebo ještě pár let a pak je nacpat na tábor nebo tak něco.Já sem vždycky tvrdila že bych chtěla aby moje děti byli otrkaný v tom smyslu aby jezdily ke známím,na tábory atd.
já jela na první nebylo mi ani šest asi měsíc před 6 narozkama a jezdily sme děsně rádi.Dokonce i manžu sem potkala na jednom z mích posledním táboru 😀

irsina83
27. jún 2010

@bera28
@kmoor
@mejr dakujem, ze skusenosti, no to je prave to ze my male ten hemangiom na nosteku a stale rastie...kedze je to na tvaricke tak mi vraveli ze je moznost odstranit ho s laserom...len si to musime obehat ze co a ako...dam vediet ako sme dopadli, ideme tam v piatok...

simicak
27. jún 2010

zabka,az budou vetsi,tak je poslu treba k nasim,ti ziji v Irsku,ale ted jsou jeste male. Kdyz jsem byla ted na jare v Cr,tak Veru ( 3.5roku ) si vzala segra na vikend. Ono to neni zas tak lehke poslat nekde,ty kdyz das deti hlidat k babi,tabor..........kdyz se neco stane,tak prijedes. Ja kdyz je poslu do zahranici,kdyz se neco stane,tak mi jo sakra potrva se tam dostat. Ale az budou vesti,tak snad tady taky delaji tabory,tak bych je supla urcite. Ja byla na prvnim tabore taky v 6ti letech nebo snad jeste min!!!
A blbe to fakt je,ja byh tak rada vyrazila nekde bez nicih s manzelem. I kdyz ten je teda zavislak. Tady je bezna vec hlidani,ale zas uplne cizimu dat deti,nato nemam odvahu. Letos jsem chtela Veru poslat uz k nasim do irska,ale jeste by tak dlouho nevydrzela a na vikend se to nevyplati a stejne je mi to prd platne bo zustava Viki a ta ma cerstvy rocek a je to mimino a jest ecasto litame po doktorech,tak si musime par let pockat 😖

petraguerra
27. jún 2010

Zabka tak na svatosky jste si vyrazili,ja to misto mam take rada.Jsem od K.Varu.S hlidanim jsem na tom stejne jako Simicak bydlim ve Skotsku Matese mam 21hod denne na krku do prace chodim na 3hodiny.Taky by jsem se ho rada "zbavila "na par hodin v tydnu,ale je to takovej grazlik,ze ho nikdo nechce 😢

Simicak tady je to vesnice asi 1400obyvatel -ty play gr.nedelaji nic specialniho,jen tam decka litaji hrajou si s hrackama.Vsichni krom Mateje kterej se snazil porad utict ven.Takze ja to prostala vzdy u dveri,aby nezdrhnul 😒 Ale mel aspon trosku kontakt s detma jinak je porad jen s nami a to je me nejvic lito.My meli vzdy plno deti kolem jak jsme rostli a on je stale sam 😖 Taky by jsem chtela,aby mel kamarady.Jo a chteji za to 2£ za PG.Me to tam nikdy nebavilo-chodila jsem tam jen kvuli malymu-ted musim makat od po-pa tak ma smulu uplne.

simicak
27. jún 2010

Petko a Matysek by uz mel v zari zacit skolku,ne?? Vzdyt bude mit 3,tak ma tech 15hod. zadara. Ja prave premyslim jak to dat male od zari,ted chodi na 3hod.kazdy den a chci prave udelat jeden den 6hod. a druhy den misto skolky ten tenis nebo neco.
Tak to mas blby s temi centry 😖 My tady mame vsude i knihovy,tam jdem zitra,kde ctou pohadky,malujou,dostanou susenku - free,male se to tam taky moc libi,minule tam meli divadlo prave.
A co tak plavani?? Myslis ze by se tam nevyradil a ze by ho neuhlidali?? I kdyz vlastne to je az o 4 let bez rodicu tusim. Mas to tezke holka.....ja mam veru ve skolce na dop oledne a kdyz jdu s Vikuli,tak ta si na play group hraje ( ozira veci a trha detem vlasy ) a ja muzu mit kafco a podrbat aspon.

simicak
27. jún 2010

holky vite co udelal ta nase mala mura dneska???? Normalne vylezl skritek na Veruncinu zidli a z ni na stul!!!!!! Pak ji to manzel zasunul,tak zurila,ze nemuze splhat. Ona je fakt uz vsude,to bude horor jak zacne chodit!!!

zabka85
27. jún 2010

@simicak No fakt vám to zahraničí nezávidím. ☹ ,jo a malá je fakt číslo 🙂

@irsina83 Prošvihla sem diskuzi ale ležela semnou v Mostě holčina a její malá(800g-26tt) má hemangiom na nose na jedný straně+na kořeni nosu a měla ho až k oku a nad obočí.Opravdu velikej.Měla i nahoře strup.Nejdřív s tím nic nedělali jako že je malá a na lejzr musí mít určitou váhu.Než ale měla váhu tak se to zvětčilo tak že už se to odstranit nedalo.Dostala prášky na snížení krevního tlaku-pozor tím pádem i snižovali srdeční akci tak byla nadšená-a o něco se jim to změnčilo,ale pak se to zastavilo a už nevděli co dál tak jim je nechali a čekají.Posílala mi nedávno fota a má to malá stejně veliký jen jí slezl strup a zesvětlalo jí to ale velikost zustala a nemění se.Jinak se to prý odstranuje v obličeji a na krku.Může to mizet až cca do 7 let samo.

@petraguerra jo svatošky jsou krásný i lesy kolem.Je to taková skoro tradiční trasa.Dojely sme do Novího sedla vlakem z CHebu a došli sme na hubertus tam přespaly a druhý den jen na vlak a zase k princezně ale manža s klukama jely na softovou akci až do neděle a všichni dneska brečí nad zrasovanýma nohama.... 😀 mě bohatě po dlouhý době lenošení stačila ta štreka 😖

V tom zahraničí je možná líp ale stejně to nemáte lehký... 😅