Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
1. feb 2011

Hynečkovi vše nej k svátku, hlavně aby už byl úplně fit 😉 🙂
Vladi, Kárka je boží 😵 😵

Tak jsem se před chvíli vrátila s Kubou z alergologie. Všechno jsem tam s Dr. probrala, tak mu frknul nový fučák - Seretide. Že prý na něj nebývají takové reakce, hlavně prý ten co měl, tak na něj děti fakt reagují i nechutenstvím 😖 😖 Poslechl si ho, na průdučkáxch nic nemá, takže dobrý 🙂 Navíc mu ještě napsal Helicid na reflux, protože valná většina astmatiků a lidí s chronickým kašlem reflux má - prostě si ho vykašlou. Ten bude mít teď na 2 měsíce, pak šlus. A hlavně mu odebrali 4 zkumavky krve - má alergologické vyšetření, znovu imunologii, základní krev, ale i třeba celiakii. Za 14 dní si mám volat pro výsledky. Tak z toho mám moooc dobrý pocit. Teda až na tu váhu. Kuba za těch 14 dní nemoci zhubnul 1 kg!!!! Takže nemá ani 12 kg. Mně asi trefí. Probrala jsem tam i variantu, že mu teď budu kupovat Nutridrinky, tak prý můžu. Jsem zvědavá, jestli jim budou chutnat, hned jsem zakoupila džusový a pak nějaký compact, což je malé balení, ale obsahuje stejné množství kcal jako velké. No a za 3 měsíce jdeme na další kontrolu.

Odpol jdeme ještě na akupresuru, potřebuji, aby jim trochu zaktivovala imunitu před tou ozdravovnou. No a já si jde ještě zrelaxovat na kosmetiku🙂 🙂
tak zatím papa.

argousek
1. feb 2011

Ahojte holky,
tak už jsem doma. Tak už psycholožky to dopadlo nad mé očekávání, autismus vyloučila a ani se nejedná o tu lehkou mentální retardaci, že spíš odpovídá spodní hranici průměru populace. A že je to hlavně nerovnoměrným vývojem extrémních nedonošenců a že je přesvědčená, že to Adámek dožene. Že opožděný vývoj tam je, že odpovídá na 3 roky a jsou mu 4, ale že se to dozráváním centrální nervové soustavy srovná Takže opravdu bomba spadnul mi kámen ze srdce, akorát teď nevím, jak to říct té ženské v tom SPC. Teď jsem mluvila s paní z rané péče a ta mi říkala, že stanovisko Kr. nemůže nikdo spochybnit, že je brána za velkou odbornici. Jak myslíte, že to mám té z toho SPC sdělit, že jsme byli na vyšetření jinde a že to je úplně jiná diagnóza než nám dali oni.

vladimuraz
1. feb 2011

@argousek : argousku, tak to je super výsledek, moc gratuluju!!!! To Ti spadl kámen ze srdce, viď? Jsem moc ráááda, teď už ho nebudeš tak pozorovat a budeš v klidu 😉

simicak
1. feb 2011

@argousek gratuluji 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Naprosto krasneee zpravy!!!!!!! A ja bych jim to urcite sdelila! Kdo mu delal diagnozu,ze je tak odlisna???? 😖 Verim,ze ti mmusel spadnout obrovsky balvam ze srdce 🙂 A spolupracoval tam Adamek?

fajn
1. feb 2011

@vladimuraz Hynečkovi vše nejlepší k svátku a také k půlročninám 😉
@argousek taky gratuluju k tomu že se nic nepotvrdilo a Adámek vše dožene.
My jdem ve čtvrtek k zápisu tak jsem zvědavá jak to tam bude probíhat.
@bera28 Seretide měla Didka taky a mudr. nám říkal že to už není a dostala Flixotide
@vladimuraz a dr. je fakt pěkně divná

maatkka
1. feb 2011

argousek to je teda bomba!!! 😀 to sa muselo kraaasne pocuvat 😉 a ako to tam prebiehalo?
vladi ja teda tiez prajem Hyneckovi len to najnajnaj... 😵 a zabudla som pochvalit Klarku - je nadherna 😵

vladimuraz
1. feb 2011

Holky, děkujeme za přání a za komplimenty Klárce. Nic jí nevyřídím, dneska zas zlobí, podle mně závidí Hynečkovi, že má svátek, protože prudí, že chce mít narozeniny 🙂 Já to video natočila špatně, je tma a je to blbě natočené, vložím ještě jedno z Vánoc, tam je taky píseň báječná...
Hyneček je od rána strašně veselej, dostal hrazdičku po Klárce, takovou hrací, tak má radost a pořád do toho buší a kope, jsem ráda, že je mu dobře.(ťuk,ťuk)

vladimuraz
1. feb 2011
fajn
1. feb 2011

@vladimuraz taky jsem zabudla pochválit Klárku 😀

argousek
1. feb 2011

holky tentokrát docela spolupracoval, jsem se až divila, docela to všechno věděl, jsem si sebou vzala kameru, že jí kdyžtak ukážu, co děláme doma, kdyby nechtěl nic dělat a nebylo to ani potřeba 😀

andulka4
1. feb 2011

Argousku strašně moc blahopřeji.....jsem štastná jako hrom že jste tak dobře dopadli
napiš o tom něco víc at mám představu co jste tam dělali a tak

jinak holky já vás vůbec nestíhám.......v pátek měl D 3roky tak večer dodám nějaké fotky z oslavy

Dianka už k záááápisu......bože toto letí 😉

denisee
1. feb 2011

Argousek: moc, moc gratuluji k výsledkům z psychologie 🙂
Hynečkovi vše nejlepší k svátku 😵

Dočtu později, jen jsem nakoukla kvůli Adámkovi.

merj
1. feb 2011

@argousek teda to je zprava dne!!! Tak a at ted uz ho jen vsichni chvali a rikaji jak je sikovny.
@vladimuraz Hyneckovi vse nejlepesi a hlavne zdravicko a Klarka je uzasna i kdyz obcas asi stoji trochu nervu, ale urcite ti to umi i vynahradit., vzdyt je uzasna, co umi
@andulka4 I Davidkovi vse nejlepsi a att je porad takovy sikovnicek

argousek
1. feb 2011

@vladimuraz taky přejeme Hynečkovi všechno nejjjjjj k svátku, ať už je jenom zdravoučkej a ať je na něj ségra hodná 😀

mila01
1. feb 2011

Argoušku - přidávám se,je to úúúžasná zpráva.Věřím,že ti spadl ohromný kámen ze srdce.Je to děs,ty diagnozy,které nás tak vyděsí.Moc ti přeju,ať už je jen dobře,Adam je šikulka a určitě ten vývoj dožene.Vždyť spousta donošených dětí je opožděná oproti ostatním a pak se to dožene ( proto jsou odklady do školy a tak ). 😉 😉

Vladi - přejeme Hynečkovi vše nej nej k svátku a hlavně hoooooodně zdravíčka. 😉 🙂

Denisee - teda tobě ty týdny krásně naskakujou,za 12 týdnů tu máme nové mimčo 🙂 😉 🙂

simicak
1. feb 2011

Vladi taky prejem Hyneckovi vsechno nejlepsi k svatku a hlavne to zdravicko 😉

vladimuraz
1. feb 2011

Holky, všem moc děkujeme, jste hrozně hodné 😵 😵 😵

bera28
1. feb 2011

Argousku, no to je bomba super zpráva!! Veliká gratulace 😵 😵 😵

@fajn, fakt? U nás v lékárně Seretide normálně měli. Tak jestli spíš nebyl nějaký výpadek ve výrobě. Už jsem mu ho večer foukla a fakt rozdíl. Když jsem mu předtím dávala ten Berodual, tak se hrozně rozkašlal a teď úplně v pohodě, ani se nekřenil, že by to bylo hnusný.

Já jsem teď dobalila svoje věci a zítra mě čekají sviští 😝 😝 Jsem zvědavá, jak zvládneme dnešní noc, protože jsem svišťům vyprala tu jejich havět, se kterou spí, takže se obávám, že jestli se v noci probudí, tak je budou hledat. Stačilo mi včera v noci, když mě Kubajz probudil pláčem a výkřiky "miluji džirafku, ale kam se mi ztratila?? Kde je moje džirafka?" 😀 A to jí měl akorát zahrabanou pod peřinou.

fajn
2. feb 2011

@bera28 tak takhle jsou u nás zase kočky 😀
Tak ať hezky odjedete a hlavně aby to pomohlo

bera28
2. feb 2011

Ahoj holčiny.
tak máme potvrzeno, že jsou svišti zdraví a můžeme zítra odjet. Hurá, hurá, hurá!!!

denisee
2. feb 2011

Bera: to balení nezávidím já to úplně nesnáším a pak taky vybalování..., ale jsem ráda, že můžete odjet a přeji, ať jste tam spokojení a líbí se vám 🙂 Bude tu bez tebe smutno.

Fajn: my jdem taky k zápisu, ale v pátek do MŠ 😉 . Další MŠ mají zápisy, až přelom březen-duben a to už jsem asi v pr...., protože už koncem března nastupuji na matřskou a to už se tam musí do žádosti uvádět. Tak to Vojtu nejspíš nevemou, když zjistí, že čekám druhý.

V neděli jsem vzala V na divadýlko Včelí medvídky, seděl jak zařezanej, ale ke konci začal natahovat, že už je to hotový a že se bojí, tak jsme odešli o 5min dřív, za 14 dnů je Budulínek, tak to půjdem zase zkusit 🙂

Mila: utíká to 🙂 já si ani nějak nestíhám uvědomovat to těhotenství, kdyby se malej nehlásil 🙂 Břicho mám malý, takže mě to ani nijak neomezuje.

karmenta
2. feb 2011

Ahojte, holky, já už se na to fakt vykašlu ☹ jasně že v porovnání s vážnýma komplikacema je to zanedbatelné, ale že malá po mě taky musí podědit to špatné :( Jsou jí 3 měsíce a na obličeji jí vyrazily červené pupínky, podle popisu to vypadá na atopický exém. 😢 😢 😢 😢 😢

kikimaruska
2. feb 2011

Ahojky. Zas jen na skok, jelikož nemám svuj Pc a mrznu dole. Všem oslavencům všechno nejlepší 😵
@vladimuraz ...

a všem dalším gratulace ke krásným zprávám 🙂
@argousek ..

@bera28 super ,že už jste zdraví.Tak si to tam všichni moc užijte a načerpejte sílu a zdraví do zásoby😉 ,Nestíhám dočíst, to až večer, ale ten Seretide, pochopila sme dobře, že je to na proncipu Beroualu? A asi je taky na předpis..?
@karmenta s tím já nepomůžu..., ale třeba nezměnila si kosmetiku (třeba krém do zimy pro dětičky)...nebo něco v jídle...at je to brzy pryč...a není to exém... ☹

karmenta
2. feb 2011

@kikimaruska :(:( no jediné co jsme změnili byl přechod z Nenatal 0 na Nenatal 1.. Jinak vše při starém, stejná kosmetika, stejná jídla... Toto jsem našla na netu ---Exém, Forma kojenecká
Začíná typicky ve 3. měsíci života červenými pupínky až puchýřky s šupinami nebo mokváním na tvářích, bradě, ale může se šířit na trup, končetiny, celou hlavu. Kůže kolem úst, po stranách nosu a na místech, kde naléhají pleny, bývá nezměněna. Ekzém výrazně svědí, děti jsou neklidné a nemohou spát. --- je to úplně přesný, obličejík a hlavně čelíčko má jak červenou krupičku :( Má doškrábaný obličejík, nevěděla jsem proč, asi ji to chuděrku svědí. Kurnik šopa už taky :(:(

simicak
2. feb 2011

@karmenta a byla jsi u doktora?? bez k dok. at ti neco daji a treba to neni exem. Nase VEru mela exem jako mala vecne pod koleny,kolem pusy a na rukach a vyrostla z toho 😉 Tenkrat mi dok.rekla,ze hodne deti z exemu vyrostou,tak drzim palec.
@bera28 tak to gratuluji a krasne si to tam uzijte a hlavne at vam to i pomuze 😉 Jela bych hned s vama 🙂
@denisee drzim palec u zapisu at vvas vemou,hodne zamaskuj bricho at to na tobe nejde videt 😀 😝 Tady se nastesti berou vsechny deti,ale mas jen 15hod.tydne hrazene a zbytek bys musela platit a skolka je pekne draha. Nam ale staci tech 15hod. kdyz jsem doma.

My koupili holkam takovvy stan domecek s kresly,tak je ted doma klid,jsou porad tam a hrajou si 😵 Jinak neni ani nic noveho.

bera28
2. feb 2011

@karmeta, jestli máš ty AE, tak je skutečně vysoká pravděpodobnost, že ho bude mít malá taky. Ale netruchli, já jsem měla atopák taky od třech měsíců a do 3 let mi zmizel. Pak se mi objevil znovu až zhruba v 25 letech. A třeba to ani není atopák, co malá má. Svišti ho po mě nepodědili, takže třeba to bude dobrý 😉

Denisee, držím palečky na zápis. Hezky si užívej těhu🙂 🙂

@kikimaruska, Seretide je dvousložkový, je to kombinace úlevového (jako Berodual) a kortíků (jako Budiair). A ano, je na předpis. Dnes mi naše pediatrička říkala, že tyto dvousložkové přípravky mnohé děti snášejí líp a i jim líp zabírají, než když jsou samostatně. Tak věřím, že to tak bude i u nás, protože fakt od včerejška velmi výrazné zlepšení kašle, vlastně už skoro nekašle 🙂 🙂

Holky, tak já už se s vámi loučím, pořád balím a už nevím, kam to mám dávat. Já snad beru úplně všechno 🙂 🙂 Mějte se tu všechny moc hezky, marůdci ať se brzy uzdraví, těhulky ať si užívají bezproblémové těhu, prckové ať dělají pokroky a ať nepřibyde žádné další mimčo 😉
Pokud to bude schůdné, tak se vám ozvu z Říčan. Jinak pa za 5 týdnů 😉

karmenta
2. feb 2011

@simicak ještě jsem u kožaře nebyla, praktická dr. řekla že je to dermatitida. No já jako malá (teda pak i velká 😒 ) chodila od doktora k doktorovi a stejně se jim nepodařilo mě exému zbavit ☹ Akorát na mě vždy napaplali další a další krémy a masti a bylo to ještě horší (u mě je to teda blbé že mám i alergii na teplo, takže když se namažu a kůže nedýchá tak se osypu ještě víc).. Tak snad aspon toto malá nepodědí ☹ Jinak se chci zeptat, používáme přípravky co v porodnici - Johnsons šampon na mytí a pak navíc Hipp do koupele (ten v porodnici neměly), natíráme krémem Johnsons hydratační. Myslíš že by se jí udělala alergie po 3měsících používání?

@bera28 ☹ tak to máš dobré, já z něho nevyrostla ☹ Trošku mě straší že se to objevilo přesně v těch 3měsících jak píšou, ale třeba je to shoda náhod 🙂

simicak
2. feb 2011

@karmenta me tady vzdycky vsichni radili,ze nic nepouzivat max.po koupani natrit prirodnim oleje. Ale zadne Hipp,Johnsons atd.ze to je chemie pry i dyz prisou,ze neni. Takze ja Viki nikdy nic do vany nedavala a jen na konci namazala panenskym oliv.olejem tusim. Muze ji to vysusovat,zkus s tim prestat a hodne mastit kuzi at to nema tak suche a svedive. Od sestrenky neter ma exxem od narozeni,rvala cele noci a byla uplne cela ruda,flekata - bobek ☹ Kamaradka ma tady atopi.exem uplne silny,nesmi ani myt nadobi nic a deti nepodedili. Urcite ma mala vetsi sanci,ze to sdedi,kdyz to mas ty,ale nemusi,muze to zmiznout casem. 😉 Tusim ze kdyz chces snizit sanci,tak je pak nato spec,dieta jak zacnes s prikrmama....kravi mliko pozdeji,jahody,cibule,celer,tropicke plody atd.az od roka a kiwi do 3 let zadne......ja kdysi mela knizecku od pediatricky. A pecivo taky od roka. Tenkrat mi rikala pediatr.,ze nekdo te diete neveri a nekteri pediatri jo,ze to zalezi na me.

@bera28 krasne si to uzijte 😵

maatkka
2. feb 2011

@bera28 hm uz ta asi nestihnem... ale ak by nahodou 😀 tak stastnu cestu a uzite si to... aj mne tu budes tych 5 tyzdnov chybat 😉

merj
2. feb 2011

@bera28 uzijte si to, a at vám to vsem trem porspeje