Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

adajar
23. okt 2009

jecidlo bylo protoze malej byl uplne v poradku a pauza to opravdu nebyla u toho jednoho jsem stala nad nim a dychal. takze jsme jednu desku zrusili a prestalo to blbnout.

maartinkaa
23. okt 2009

jecidlo, ano my sme v poriadku az na to, ze mi chalani dostali nadchu-rymu a bojim sa aby z toho nevzniklo nieco horsie ☹ tak im tie sople stale odsavam a nostek im preplachujem tou morskou solou, alebo co to je /libenar/
a to jedenie to je zasa ina kapitola-ide ma porazit 🙄

maartinkaa
23. okt 2009

adajar, nas monitor sa ani neunuval zapipat ked som babatko z neho vzala 😀
asi preto ze su obidva blizko pri sebe a reagoval na druheho chlapceka

jeci, ty mas ako tie monitori, ak ich mas?

adajar
23. okt 2009

maartinka fakt aha no takze v podstate to mam jen pro svuj klid, ale jinak nevim no.

maartinkaa
23. okt 2009

no poviem ti, ze som sa pytala styroch lekarov na ich nazor a len jeden bol za monitor dychu 😀

mia81
23. okt 2009

maartinkaa mozem sa ta nieco opytat .Ty mas chlapcov v jednej postielke?

maartinkaa
23. okt 2009

mia ano mala som ich v jednej postielke uz teraz su kazdy sam, asi to bolo tym, ze to bolo blizko seba nie??

maartinkaa
23. okt 2009

aaaaaaaaaa ty mas tiez pansku nadielku 😀 😀 😀

adajar
23. okt 2009

maartinka no jako fakt bejt nejakej plasan tak asi nespim no, ale takhle jsem bylůa v pohode no.

maartinkaa
23. okt 2009

nam to este ani raz nepipalo a dufam, ze ani nebude a moji chlapci su aj tak velmi casto somnou v posteli 😀
nemam nervi kazde tri minuty vstat a davat im cumel, lebo ten ked im vypadne tak sa spusti orchester 😀 😀

mia81
23. okt 2009

ano mam .A presne preto ti monitor nepipal lebo si mala obidvoch pokope.napr. postielky by nemali byt blizko seba,dokonca ked mas otvorene okno a pofukuje vietor tak to stale blika,monitor by nemal byt blizko radiatora ked sa vykuruje .A lekari to su kapitola sama osebe.Ked som bola so strednym v porodnici tak ma pomaly vysmiali ,ze naco mi to je a teraz to zacali propagovat a vychvalovat.U nas v dedine zomreli na to babätka .A citala som o jednej pani ,ktorej nato zomrelo dieta potom mala dalsie 2 a obidve to mali tiez.

adajar
23. okt 2009

maarti no Danysek moc nedudla a docela hezky spinka no.

mia no ja nemam ani otevrene okno ani blizko radiatoru, ale je fakt ze mame blizko postele postylku.

jecidlo
23. okt 2009

maartinkaa: ja mam ty respisense na plinku a jeste jeden babysense v postylce, ale priznam se, ze matejovi ho jeste zapinam, ale Marusce uz ne, spava se mnou v posteli a uz se tak nejak nebojim. U nas monitor jeci akorat kdyz ho vyndam na kojeni a zapomenu vypnou, jako treba dneska v noci 😅 to me maji sousedi asi mooc radi.
No ryma umi pekne otravit, a co mate za problem s jidlem?

maartinkaa
23. okt 2009

no nechcu teraz dobre papat pre tie sopliky, tak im robim po 60 ml kazde dve hodiny, to ako tak stiahnu 😒

maatkka
23. okt 2009

Tak baby ja teda na monitor dychu nedam dopustit. Ten pocit ispoty a klud s ktorym som spavala hlavne tie prve mesiace sa neda nicim zaplatit. Urcite by som si ho zadovazila aj pri druhom dietatku aj keby sa nenarodilo predcasne. My ho pouzivame doteraz aj ked uz len na nocny spanok ale uz na konci mesiaca ho ideme vratit (mali sme ho pozicany z nemocnice). My sme ani raz nemali falosny poplach ale vedela som naisto ze funguje lebo piskal vzdy ked som Juliu vybrala a zabudla ho vypnut ked dosli baterky alebo sa odkotulala alebo postavila v postielke. Je to podla mna super vec hlavne pre predcasniatka lebo u nich je riziko vyskytu SIDS predsa len vysie ale uz aj kolko celkom zdravych babatiek nan zomrelo... Ked zachrani zivot jedinemu dietatku tak to nie je zbytocnost a ja velmi uznavam hlavne prevenciu vo vsetkom kym nie je neskoro... Nam sam primar z novorodeneckeho odporucil nechat si ho do korigovaneho roku kedze sme boli v rizikovej skupine ale podla mna je to vyhoda do toho pol roka potom je to uz viac menej len pre klud duse hlavne ak sa za prvy pol rok nic neudeje.
Adajar my mame od zaciatku len jednu tu dosku som v navode citala ze tak je to citlivejsie atd. Som az teraz pred nedavnom rozmyslala ze tam dam aj tu druhu ked zacala viac cestovat po celej postielke ale uz som sa na to vykaslala.
Andraa vela vela vela vela vela sil prajem. Mas nadherne dievcatko mas pre koho zit...

maartinkaa
23. okt 2009

aj ja som tak strasne chcela kojit a nepodarilo sa to, nedonosenecke v nitre to akosi nepovazovalo za dolezite davat deti matke na prikladanie a tak to aj dopadlo 😢

adajar
23. okt 2009

maarti no ja ho neukrmim jen svim mlickem tak mame napul bebu. A kdyz ho prilozim vypije 10-20ml vic nevytahne a obcas dam jeste odstrikane, ale toho moc taky neni

mispuli
23. okt 2009

holky.my byli dneska s honzisem po3/4 roce na logopedii a je ze mě pyšná máma,byl hrozně moc pochválenej, za to jaký udělal pokrok,že už mu je rozumět,akorát ted musíme pilovat sykavky a pak ještě nějaký písnenka,ale mám hroznou radost,jsme důkazem toho,že to někdy jde pomalejc,ale jde to 😉 😉 ,zároven nám potvrdila,že má ohromnou pamět a slušnou slovní zásobu

mám s ním ale taky trápení,začal ubližovat míše,škrábe jí v obličeji a vůbec nevím,co s tím,dostal na zadek,přes ruce,vysvětlování nepomáhá,chvilku jí dá pokoj a sotva se jí to zahojí,poškrabe ji zas ☹ 🙄 🙄

bobicek5
23. okt 2009

martinka, mia, aj moji chlapci spali asi do 2,5 mesiaca spolocne v postielke. Potom uz sme ich museli oddelit, kedze boli znacne "napasovani". Monitory mame tiez, a musim priznat, ze spavam kludnejsie. Ak by som si aj z toho mala spanku musela ukrajovat strazenim deti, to uz by som bola asi v blazinci 😀 . Nedam na monitory dopustit a najma u predcasne narodenych deti je to nutnost.

Martinka a mrzi ma, ze sa mali nenaucili sat. Je to skoda, tito malicki ten kontakt tak strasne potrebuju. ☹ My sme nastastie mali doktorku, ktora kojenie preferovala a este kym boli v inkubatore, mohla som ich vyberat a prikladat ich. Takze teraz ovladaju prsnik, flasku a aj dudle 😀 .

adajar
23. okt 2009

mispuli gratuluji za pochvalu. A s tim skrabanim nevim bohuzel

mia81
23. okt 2009

bobicek ja som ich mala pri vsetkych troch chlapcoch .Ani ja nane nedam dopustit [verili by ste ze su ludia ,ktory sa s toho smeju}.Inac u nas v rodine sa to vyskytlo v kazdej generacii {ja som mala 6 tyzd. a nebyt babky ,ktora my poskytla rychlu prvu pomoc tak tieto riadky nepisem}.

petrach
23. okt 2009

andraa patříš mezi nás..držím pesti a moc na vas myslím

mispuli veliká gratulace Honzíkovi 🙂 je to šikulka a ty taky 🙂
adajar ty jo me uplne uniklo že jste už od včera doma 😲 teda..a jak nová dr dneska?
marti u nas to kojení taky moc nepropagovali,až mel naučenou flašku a neumel vubec sát 😒 takže se vubec nechytl..doufám že budete brzo zdraví 😉

adajar
23. okt 2009

petrach dr uplne v pohode na spousty vecech jsme se schodli a tak no. rika ze to zvladnem spolu. a ze je krasnej a zatim bez velkych nasledku potom vsem. Ptala se na cviceni a tak celkem rozumna.

bera28
23. okt 2009

Adajar, všude dobře doma nejlíp, co🙂 Za pár dní si zaběhneš režim a bude pohoda. Koukám, že máš rozumnou dr., to je fajn.
Mispuli, velká gratulace, Honzík je pašák. Aby ne, když má skvělou mámu 😉
Co se týká monitorů, tak já bych bez nich asi vyšilovala. Takhle jsem v noci spala jak tuhoň, neb jsem věděla, že kdyžtak bude alarm. Což se , naštěstí, nestalo (ťuk, ťuk).

Na RHB s Kubou dobrý, máme jiný cvik, u toho předchozí se už se mnou rval a necvičil. A dneska mě Anetka i Kuba rozesmáli jak už dlouho ne. Měla jsem Kubajze připraveného v sedačce na oběd (podotýkám, že ve vysoké poloze), Anetka běhala po bytě, tak jsem šla připravovat do kuchyně jídlo. Po chvíli slyším hrozný Kubůj ječák, tak tam vletím a co nevidím:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bera28
23. okt 2009

Denisee, tak jsme na rehábce předvedli, jak umí Kubajz zdolávat překážky a byla velká pochvala. Už je totiž neobchází, ale překonává🙂 Takže správně je je přelézt. Tím si posiluje nohy. A taky zase hopsal na zebře😀 Už abych jí měla sehnanou.

fajn
23. okt 2009

bera 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

argousek
23. okt 2009

bera to je teda dračice 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mispuli Honzík je hvězda 😀 tak konečně se ta dřina vrátila, že 😉

petrach
23. okt 2009

bera ty se nenudíš 😀

denisee
23. okt 2009

Mispuli: krásné zprávy, moc vám to přeju.

Bera: ta fotka nemá chybu 😀 Kubík je šikula, když i hopsá na tý zebře, to znamená, že s rovnováhou nemá problémy...takže s tím chozením do prostoru, prostě se mu asi jen tak nechce.

Vojtík se zkouší pouštět do prostoru víc a víc, snaží se udělat těch několik krůčku sám, vydrží už i dýl stát, ale neumí se zvednout sám do stoje, musí pořád k něčemu dolézt a tam si o něco stoupnout. Ale to už tu myslím řešila i andulka, na to asi musí přijít nějak sám, časem.

Petrach: krásné fotky a oči má malej opravdu asi po tobě viď. 🙂

zuza.m
23. okt 2009

baby čo andraa?? ako je maxikovi???neviete nikto nič??velmi na nich myslim ...... 😢
andraa napiš ešte ...