Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
15. apr 2010

Peti jééé todle vždy říkala rehabilitační mě....že nemocný jsem já a né David 😀

moooc blahopřeju ke kontrole a užij si krásné dny bez vojtění.....UŽ MÁŠ PADLÁÁÁ MAMINKO 😀

maatkka
15. apr 2010

Peti gratulacia obrovska k zbaveniu sa vojtovky!!!!!!!!!! 😀 Simonek je neuveritelny 😵 Veeeeeeeeeeeeeeelmi si to zasluzite!!!
No a teda neviem co by ta vasa neurologicka hovorila na mna 😝 Ja som na kazde sono mozgu zo zaciatku chodila po niekolkych prebdenych nociach prehladovanych dnoch a prevracanom rane od strachu - ako matoha...

bera28
15. apr 2010

Ahojky holčiny 🙂

Teda Milo, až zase pojedeš do Motola, tak dej vědět. My bydlíme 5 minut od nemocnice, tak bychom se mohly vidět. A moc, moc, moc gratuluji s bezva výsledkům.

Kiki, my jsme ty rybičky dostali, nekupovali. A tu tabuli taky. Ale není to ta z IKEA. Tahle má z obou stran tabuli na křídy, a do té ikeácká můžeš dát i roli papíru na kreslení pastelkama. Tu naši jsem viděla prodávat za 600 Kč, nevím kolik stojí v IKEA. Ty rybky by mohli mít i v hračkářství. Vím, že tady v Praze je prodávají v takových těch velkých hračkách jako Puntanela, Bambule,...

Janicko, to jsou vážně sluníčka zlatíčka 😵 😵 😵

Juli, taky máš být proč pyšná 😉 A trénujete opravdu poctivě 🙂 🙂

Peti, no suprová zpráva 🙂 🙂 🙂 Hele mně taky říkala doktorka na RHB, že se děti rozjely až poté, co jsem se dala psychicky do kupy já. A mám kámošku psychiatričku, tak si piš, že jsem ty své stavy s ní konzultovala a nestydím se za to. No ale jak ty teď budeš trávit dny bez scvičení to teda nevím 😀 😀

No a s tím ježděním, já mám řidičák od 18 (takže už hoooodně let 😀 ) , řídit mě baví, ale už jsem párkrát zjistila, že když jedu moc suverenně a myslím si, že mě se přeci nic stát nemůže, tak mě někdo ze shora vždycky upozorní, abych nebyla tak nafoukaná. To třeba jedu a najednou se objeví uprostřed silnice kámen a já musím na poslední chvíli brzdit. Přitom kdybych se pozorně dívala na silnici a nejela jak drak, tak ho vidím už dávno. Tak to vždycky sklapnu podpatky. A fakt si přeji, abych se nikdy nevybourala, hlavně ne s dětmi.

mila01
15. apr 2010

Jééé,Bera,tak to mě mrzí,to jsme se mohli včera sejít.Mám si koncem května jen zavolat a znovu tam jedem až 30.11.,ale tak třeba bysme se mohli sejít i někdy dříve - není to zas takový kus světa. 🙂 😉 S tim ježděním to mám absolutně jak ty - taky když začnu machrovat,přijde nějaké varování. 😉

Holky já si myslim,že Petrach neuroložka má v tomhle dost pravdu.Někdy je to spíše v nás,než v těch dětičkách a je na nás,abysme se zklidnili,začali jim věřit - oni to cítí a pak se rozjedou.Petrach - moc moc gratuluju,jste ohromní šikulky.No vidíš,dokonce jste nás předhonili. 🙂 😉 Je to super.Teda - tolik volného času - šup nohy na stůl a leháro.
😀 😀 😀

U nás se zrovna dospává,Kája vstávala v 5.45,byli jsme v mateřským centru,tak tam řádila a byla pěkně unavená.Za hodinu půjdem pro Andrejku do školky a jedem do města do lidušky na dramaťák.Teda ten má Ája,já musim s Kájou chodit 70min po městě,nějak jí zabavit a čekat na ségru.Prý nám tu otevřeli novou solnou jeskyni,tak to půjdu zjistit,hned bych koupila permici. 🙂 Káje na ty průdušky by to mohlo trošku pomoc.

petrach
15. apr 2010

holky díky..
milo tu jeskyni doporučuju,já chodila s Eliškou a moc se nám to líbilo..já zchrupla,ona si pohrála..meli tam solné pískovište a i hračky-paráda

tanav
15. apr 2010

Peťka veľmi gratulujem k úspechom. 🙂 🙂 🙂

mila01
15. apr 2010

Petrach - já chodila s Andrejkou taky,ale pak jí zrušili a dneska mi v MC říkala jedna maminka,že jí otevřeli před týdnem ve městě ( předtím jsme jí měli tady kousek od baráku ).Tak já letim do školky.Pa

denisee
15. apr 2010

petrach: supeeeeeeeeeeeeeeer!!!!!!!!!!!!!!!!!. Moc gratuluji a strašně moc vám to přeju, mám radost 🙂

fajn
15. apr 2010

peti velikananánská gratulace Šimonkovi i tobě. Teď budeš mít tolik času že nebudeš vědět co s ním.

kikimaruska
15. apr 2010

petrach: moooc gratulujeme Šimonkovi k odebrání cvičení 🙂 🙂 🙂 je to šikulínek malej velkej 🙂 A s tou ps\ychikou, na tom něco bude. Bylo hodně vidět, když jsem uplně na vše byla sama a na pokraji zhroucení, kubík do toho stále plakal a vztekal se...a jakmile jsme odjeli k našim, mamka mi začala pomáhat, já se vyspala, uklidnila...bylo to o dost lepší. A i ted kdy mám náladu že by do mě nejradší mamka kopla(a právem), tak to Kubík vycítí... 🤐

Ještě k tomu cestování...já měla jako první aut taky favorita 😉 , ale v plynu a bomba zabrala celý kufr, pak se koupila fabie v Combi a vepředu s aerbagem, který prý jde vypnout ale jen u některých modelů...a u našeho zrovna ne, takže jezdil vzadu sám a ty první cesty jsem také stavěla a kontrolovala...kor když byl otočený a já na něj vubec neviděla....bála sem se zda neblinká, zda dýchá...dokonce jsem kvuli tomu tenkrát koupila i ten respirense monitor dechu, chtěla sem ho do autosedačky hlavně, jenže jsme zjistili, že ta věcička reaguje i na vibrace auta a tedy ne na dítě....a byl nám uplně na nic 🙄 , a když stejně začal pískat, bylo to tak potichu a auto hlučné, že to nebylo skoro slyšet.....takže kontrolovat kontrolovat....ted už je to mnohem lepší co sedí ve větší a po směru...to na něj vidím zrcátkem i tak....ale jezdit v ní začal až víc jak po ročních narozeninách, protože stále neměl 9 kg...a neuměl sám dobře sedět.

maatkaa: kouknu na ten odkaz, možná nejde otevřít, protože ho zrovna paní předělává (je to pracovní verze), juknu na to...

bera28
15. apr 2010

Fajn, ještě když jste byly v lázních, tak jsme se s holkama dohodly, že uděláme tabulku našich nedonošenečků. Aby bylo krásně vidět jak byli maličcí a jak to postupně všechno zvládali. Tak tě prosím, jestli bys mi poslala údaje za Didku. Tabulka je zde:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bera28/album...

julianna78
15. apr 2010

Ahojte,
Peti obrovitáááánska gratulácia Šimimu je to šikula šikovný 🙂 a ty si daj hned aj do druhej nohy frtana,abys nestratila rovnováhu.Teraz už máš vyhráno a už všetko hod za hlavu a užívaj si Šimiho.
Ano Kikimaruska malá zbiera burizony.Tu je des počasie boli sme vonku len doobeda,poobede už strašne lialo,lenže malá nevie spat doma od 12tej až teraz konečne zaspala od unavy.
Bera môžeš mi pls zapísat do tabulky obchádzanie nábytku.

kikimaruska
15. apr 2010

http://ivana.antalova.sweb.cz/BabyKlokánci//Nec...

snad ted by to mělo být v pořádku

bera28
15. apr 2010

Juli, doplním. Bude správně 8,5 měs. korig.??

Kiki, teď jsem si přečetla příběh - mooooc hezky napsané. Jsem taky už zvažovala, že Ivance text pošlu, ale já píšu vždycky po půl roce článek na Cpapík. A hodlám v tom pokračovat až do té doby, než ho budou moci svišti psát sami 🙂 Přišlo by mi strašně líto to useknout v době, kdy už je vše OK. Myslím, že i takové ty běžné starosti a radosti těm rodičům, kteří to čtou, mohou pomoci. Tak se chci s Ivankou zkusit domluvit, jestli by mi pod ten text dovolila dát i odkaz na článek na Cpapíku, aby to bylo vždy co nejaktuálnější.

Jo a Kiki, Peti a další, můžete mi, prosím, vysvětlit co má s Babyklokánky a Zrnkama společné Baby café??? 😕 😕 Já v tom začínám mít slušný hokej, zdá se mi to takové roztříštěné.

A ta solná jeskyně je fakt bezvadná. Taky jsem do ní dřív chodila, dokonce snad do první, která byla v Praze otevřená 🙂 Jenže je to v centru a tam se mi se svištěma fakt nechce jezdit. Tak jste mě inspirovaly, abych se poohlédla po nějaké bližší 😉

argousek
15. apr 2010

petrach to je nádhera, je to borec, jen tak dál 😀 😀 😀

mispuli
16. apr 2010

ahoj holky,poctivě čtu,ale nějak jsem neměla sílu přispívat,byl to podivnej tejden a nejkrizovější byla středa ☹ ☹ ,jsem ráda,že už je pátek

blahopřejeme ke všem úspěchům,zvláště pak Šimulovi k vyřazení z vojtění

příběhy klokánků jsem si přečetla a poplakala si,vzpomněla jsme si,jak to bylo u nás a taky,že už jsou to 3 roky,co se nám H pomalu začínal vracet zpátky 😔 😔

mispuli
16. apr 2010

ještě jsem vám chtěla říct,že dneska je to přesně 6 let,kdy mi Honzíka poprvý vyndali z inkubátoru a my si ho mohli pochovat 😉 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mispuli/albu...

andulka4
16. apr 2010

Mispuli 🙂 je to neuvěřitelné jak to letí....co?

mispuli
16. apr 2010

Andulko jojo,když ho ted vidím a když se přijde pošmajchlit a řekne mi "Maminko já tě mám rád",tak se mi ani nechce věřit 🙂 🙂

fajn
16. apr 2010

ahoj,přejem krásné slunečné dopoledne i když u nás teda fučí jak hrom. Lucko to seš dobrá že si to tak pamatuješ je to fakt že to letí. Didka slavila už 5 narozky a tak jsem v lázních objednala malej dortík s kočičkou uprostřed a měla velikánskou radost. Pozvala jsem děcka s ktrerýma jsme byly nejvíc a mamky a jednoho taťku a bylo fajn. Děcka měly šampus my víno a pouštěly jsme písničky . Pak hodím fotky až je náš tatínek stáhne já to ještě neumím 😒
Jo ještě jedna hláška : lezu ze sprchy a Didina povídá-ty máš tak dlouhy prsa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😀 tak jsem si vzpoměla na Kameňák na Paulovou jak říká -ta přitažlivost zemská 😅
Jo a v bazénu mi říkala já jsem malá mašinka a ty seš velká mašina ☹

andulka4
16. apr 2010

Fajn ty hlášky mi tu chyběly 🙂

mispuli
16. apr 2010

Marcel pamatuju si to přesně z toho důvodu,že má moje mamča dneska narozky 🙂

petrach
16. apr 2010

Bera BC..je domovské forum kde ZRNKA vznikli a Babyklokánci..vetšina holek je z tama..i vetšina tech co pomáhají,přispívají..

Mispuli ta fotka je nádherná..jen jsem chtela napsat,že na nekteré dny a okamžiky nikdy nezapomenet,jsou už navždy v nás..budem si je pamatovat do smrti..a tenhle je ten krásný okamžik,kdy jste se prvne tulili..tak to oslavte,i když třebas jen pusou..a je mi líto,že tyden stal za prd..bude líp,uvydíš..

fajn 😀 😀 😀 a opoždene gratulujeme Diance k narozeninám,Šíma posíla velikou pusu 🙂

julianna78
16. apr 2010

Ahojte 🙂 U nás konečne slnečno
Bera ano má 8,5korigovane.
Mispulu nádherná fotečka,ja som si včera tiež prečítala príbehy a aj poplakala.Mispuli aký úraz mal Honzis?nemusíš mi odpovedat,len nie som v obraze.
Peti vždy sa zabudne opýtat,dávaš ešte Šimimu bio gaiu.Neviem či mám dávat stále,alebo urobit prestávku?
Riešili ste šoférovanie,ja riadim bezproblemov u nás v meste,ale do Bratislavi by som sa neodvážila,ale jak bola malá v nemocke manža nemohol a ja som si nevedela predstavit,že malú neuvidím tak som šla a aj auto ostalo celé 🙂 ,no ale Prahu by som asi nezvládla,ešte tak na skútry to mám prejazdený aj Bangkok.

mispuli
16. apr 2010

Juli spadl ze židle,následkem pádu si poškodil shunt a následkem toho měl otok mozku a mozkovýho kmene 😔 😔

Peto díky,vím,že bude líp,ale ty kterých se týkala ona středa, už nám to nikdy nevrátí ☹ ☹ ,Frantovi umřela babička v nedožitých 96 letech a mě tragicky zahynula spolužačka z gymplu i se synem ☹ ☹ ☹

s řízením jsme na tom na štýru,když jsem si udělala před 3,5 lety řidičák,tak kdybych řídila pořád dál,tak by to asi bylo v pohodě,ale neměla jsem auto,do toho pak tem Honzisův úraz,no prostě strašně dlouho jsem v tom pak neseděla,a ted už mám zase strach,navíc ted ta tragická nehoda spolužačky,no prostě budu do toho muset zase proniknout,ale strach mám obrovskej 😠

petrach
16. apr 2010

mispuli to me mrzí.. ☹ to jsem nevedela..to je ta babička,ke které jste chodili na zahradu??
a s tou spolužačkou..to je o to horší,že i díte a byla mladá ☹ ☹

já se taky řízení bojím..řidičík mám od 18ti,i jsem jezdila,ale pak se zabyl nekdo hodne blízky a už jsem jela jen párkrát..a co mám deti,tak max tady v meste..a jen občas..mám z toho hruzu,ale chci začít..proste musím..

mispuli
16. apr 2010

Peto jj to byla stará babička,ale zase měla krásnej dlouhej život a umřela docela rychle,v neděli prodělala rozsáhlej infarfkt a ve středu zemřela,ztak se dlouho netrápila

kikimaruska
16. apr 2010

Ahojky holky. Tak kubulík zaplul na chvíli do hajan a poté se chystáme na chvilku ven.
fajn: Diance také dodatečně všechno nejlepší 🙂
Mispuli: letí to hodně rychle, to je pravda. za chvilku slavíme dva roky...a ani se nenaděju a jsem zpátky v práci...nejvíc mi utekl právě ten čas od roka do dvou....asi tím že mám pořád čas přemýšlet o blbostech a ne být 100% vytížená ve vlastní domácnosti ...nakupovat, prostě žít jako rodina.
petrach: dobře si to holkám vysvětlila...já na BC nechodila...ale k Babyklokánkům a Zrnkům jsem se dostala přes Nedoklubko...asi jako jedna z mála. Mám pro Kubíka objednaný klobouček, sv.modrý s výšivkou babyklokánků a se jménem, tak se moc těším.
bera: já postupem času taky každý pulrok posílám aktualizaci do Nedoklubka i s fotkama 🙂 a po pravdě Cpapík vubec neznám, pujdu to omrknout. Ono před 2 lety nebylo vlastně skoro nic...já neměla ani žádnou literaturu....Nedoklubko vzniklo až 2 měs.po narození Kubíka myslím, takže to jsem našla jako první a začla číst, psát atp. ted když se kouknu tak v každé časopise jsou články o nedonošeňátkách a i v TV...to dřív nebylo ...a je dobře, že je to už mnohem lepší...ta informovanost. já měla jako vzor jednu maminku, se kterou jsem se potkávala na rizikovce, pak jsme spolu ležely na JIP, pak zas na rizikovce po porodu, pak jsme se vídaly na Jirp když jsme jezdily za malýma a nakonec jsme ležely spolu na Krčku....měla už druhé nedonošené mimi a věděla co bude, co se může stát, jak to vše chodí...moc mi pomohla těma informacema a vším. Je to moje nejlepší kamarádka a pravidelně se vídáme a s prckama i slavíme narozeniny....jedny svoje a jedny společný, letos plánujeme zase 🙂

kikimaruska
16. apr 2010

a co se týče jždění, tak řidičák mám od 18 též, takže 8 let (plus 9 let na traktor)...a je fakt že se musí jezdit. Tatka mi pak ale nechtěl pujčit auto rodiny a sehnal mi nepojízdnýho favorita, opravil (je automechanik)...a s tím sem najezdila hodně. Dojížděla sem totiž přes celou republiku v neděli do Holešova (u Zlína) a v pátek zase zpět do školy, pak do Pardubic, i do Prahy, přestože sem řekla, že tam já nikdy nepojedu...No a v práci jsem si musela dodělat ještě další zkoušky na maják....a nemyslete si, jak já byla po...strachy, když sem začínala jezdit se služebníma... Je to opravdu o tom jezdit a jezdit...(když je možnost)

bera28
16. apr 2010

Juli, tak do tabulky přidáno:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bera28/album...

Mispuli, sakra, to je mi líto 😔 😔 Babička se ale dožila nádherného věku a pokud ani dlouho netrpěla, tak aspoň tak.
Ale spolužačka byla mladá, navíc i s děckem. Uff, každá smrt je hrozná, ale když odejde někdo, kdo si měl ještě užívat života, tak to je tak nespravedlivé!

Fajn, Didka prostě patří do politiky 😀 😀 😀 Ta by ukecala každýho🙂

Peti, děkuji za vysvětlení 😉

Kiki, já jsem právě při problémech s jídlem u dětí kontaktovala Nedoklubko a teda byla jsem z nich dost rozladěná. Navíc když se děti narodily, tak ani moc příběhů na stránkách neměli, a to co tam bylo , nebylo dotažené do konce. Takže Nedoklubko mi neposkytlo žádné informace nebo podporu, kterou jsem tenkrát potřebovala.
Cpapík (www.cpapik.cz) vytvořil tatínek jednoho nedonošenečka z Podolí. Jsou tam příběhy prťavců, kteří se narodili v UPMD, ale určitě tam lze napat i článek o mimoušovi narozeném i v jiném neonatologickém centru. A je tam bezvadný, že si tam dáváš texty sama, sama si je aktualizuješ, dáváš fotky. No a já tam takhle na pokračování píšu příběh od narození dětí🙂
To víš, nedonošenečků hrozně přibývá, tak už o nich prostě musí být více slyšet 🙂 A je pravda, že nikdo ti nemůže pomoci a poradit víc, než ten, kdo si tím sám prošel.
Jo a já teda ježdění po Praze taky dvakrát nemiluji 😒 Do centra jen v nejnutnějším případě.

Holky, netušíte, kdy se má Simicak vracet zpět do Anglie??? Jestli do té doby vůbec začnou lítat letadla 🙂 No i když těm lidem na letištích asi do smíchu není 😖