Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
29. máj 2010

bocinka to je mi hrozne hrozne... hrozne luto 😢 😔 😢 😔 😢 😔 ☹ ☹ ☹

denisee
29. máj 2010

Bera: tak úspěch, Vojta dneska spí taky od půl 9 🙂 a po obědě spal 2 a půl hodinky. Dneska jsem s ním byla u táty, jeli jsme tam na oběd a vrátili se, až před 19h, bylo tu pod mrakem, ale dusno, myslela jsem, že bude líp a zítra má zas pršet ☹
V pondělí nás čeká poslední Prevenar a v úterý kontrola po dlouhé době na rehabilitaci. Jsme na půl12 tak to bude pěkně protivnej.

maatkka
29. máj 2010

Bera snad sa uz to vase spinkanie skoro zlomi... A skusala si si lahnut s nimi alebo im citat rozpravky? Ci ako vlastne zaspavaju?

bera28
29. máj 2010

Denisee, tak třeba už to bude se spaním lepší 🙂 Včera byl úplněk, tak se nedivím, že to byla taková hrůza.

Maatkka, když byli v malých postýlkách, tak jsme je tam dali, oni chvíli blbli a usnuli. A o těch velkých už jsem tady psala, společně jít spát prostě nemůžou. Je žádné pohádky nezajímají, oni když jsou spolu, tak chtějí hlavně blbnout, největší hitovka je, že si zpívají "kolo, kolo, bác", svlíkají se a na "bác" sebou žuchnou. A lehnout si s nima, no to ani náhodou. Ale když jsou každý zvlášť, tak jsou zlatí. Což je ovšem naprosto minimálně.

maatkka
30. máj 2010

Ahojte baby
tak my sme dnes vstavali uz o siedmej a nechapem kolko sme toho postihali doteraz 🙂
Uz sme boli vonku na ihrisku a v obchode Lilu uz spinka ja idem trochu poupratovat a ideme k nasim na neskory obed - aj ked ja som uz dokonca aj NAVARILA!!! mm asi odpadne 😀 To teda budeme mat na veceru a obed u nasich. Maju nieco pre Lilinku uz akoze na den deti tak som zvedava 😉 No a hlavne sme toho uz stihli pojeeest 🙂 To je nas vecny problem ked spinkame do 10-tej - to ma ranajky - potom stihame ledva jogurt a ide znova spinkat - spi tak od 13. do 15.30 - 16.h. az vtedy "obeduje" potom uz stihame len jedno jedlo (okolo 18.-19.h.) a mliecko (pred spanim) lebo okolo 20. - 21. hod. je uz v postielke...
No a baby chcela som sa spytat od kedy ste davali/budete davat take ze napr. prazenica roztek vo vajicku omeleta alebo kecup???
A este ze co mate v plane na MDD????? 🙂
Denisee tak to sa Vojtik riadne "zrichtoval" - som nevedela ze to az tak - chudiatko... A drzim palce na RHB - urcite budu nadseni 😉
Bera no mas to tazke s tymi tvojimi certikmi... 😀

lulu723
30. máj 2010

ahojte baby chcem sa spytat,ze jak to,ze sa vam deticky narodili takto skoro? 😕 ja cakam teraz druhe a co mam este dcerku skoro 2-rocnu tak sa stale snu namikam a zdvyham,ze ci sa nemoze aj z tymto spustit porod.dakujem za odpovede 😉

mimikuku
30. máj 2010

ahojte baby mam na predaj pre taketo malinke babatka nove bodinka..velkost 44, vobec nenosene, mal sa nam narodit drobec ale narodil sa vacsiii...tak ak nahodou budem rada ak mi napisete spravu

maatkka
30. máj 2010

Aaa este sa vam pochvalim fotkami z dneska 😀

bera28
30. máj 2010

Maatkka, vidíš, to my vstáváme mezi sedmou a osmou každý den 🙂 🙂 Omeletu jsem už prckům dávala, ale nechutnala jim, kečup doma nejíme, takže ten od nás nedostanou. No a ten zbytek nevím co znamená česky 😀

Lulu, tak to jsem teda ještě neslyšela, že by se spustil porod, když dítě zvedáš 😕 😕 To by asi mohla předčasně porodit většina mamin, ne 🙂 Fakt takové věci neřeš a užívej si těhu.

denisee
30. máj 2010

Holky dneska jsem našla Vojtovi za ouškem takovou uzlinu na pohmat je to znát, ale i vidět, je to jak začínaj za ouškem vlasy 😒 . Co to může být???
Zítra jde na ten Prevenar, tak se když tak zeptám ☹ a ještě mě trápí pořád ty (kašovitý) stolice, na záchod chodí 2x denně, ale nikdy to nebylo tuhý, máte s tím někdo zkušenost?
Tak náš režim se po odebrání dudlíku asi opět dostává do normálu 🙂 . Mám radost, takže nám k tomu pomohla odřená bradička.

bera28
30. máj 2010

Denisee, klíďo to může být jen zvětšená uzlina. Anetka to měla kdysi vzadu na hlavičce a když jsem to ukazovala pediatričce, tak říkala, že u dětí jsou zvětšené uzliny velmi časté a většinou jsou vidět docela dlouho. Je to třeba reakce na nějakou zátěž nebo jen podráždění imunity. Jinak v tu dobu nebyla Aneta vůbec nemocná, takže jsme taky nevěděli, z čeho by to bylo. Ale za čas to fakt samo zmizelo.
No a se stolicí ti neporadím, u nás byly většinou bobky 🙂 🙂

Holky tady už je zase hnusně, pršelo a teď fučí 😒 😒
A blahopřeji k oddudlíkování. Chtěla jsem napsat, že to ani nebolelo, ale Vojtíka asi ta bradička jo, co?

denisee
30. máj 2010

Bera: tak na netu jsem si to našla, že ty zvětšené uzliny jsou u dětí dost časté, je možný, že je to k tý bradě, jak to měl zmokvaný, třeba se mu tam trošku něco dostalo. Teď už to má lepší.
Tady celý dopoledne strašně lilo a teď je tam všelijak, už se bojím, že nebude ani žádný léto ☹

olifcek
30. máj 2010

@denisee i ja to niekedy mavam, hehe...ale u mna je to asi vyrazka, taka ta podkozna....ale u deticiek, najma u stihlich, je to vraj caste x;o)))

stolica...netusim x;o(

maatkka
30. máj 2010

lulu ani podla mna teda z dvihania dcerky predcasne neporodis 🙂 aj ked keby si mala nejake problemy a rizikove tehu tak by si mala mat zrejme kludovy rezim a dietatko dvihat co najmenej...
najcastejsou pricinou predcasneho porodu su asi rozne infekcie... potom choroby matky (pred tehu alebo v tehotenstve) napr. u mna to bola preeklampsia - choroba ktora sa vyskytuje iba v tehu...
denisee Lilu ma tiez malokedy "bobky" 😀 vacsinou ma taku kasovitu stolicu 😝 neviem mozno preto ze pije este stale dost UM a papa jogurty a presnidavky - to su vsetko celkom riedke veci neviem... ale tiez som uz nad tym rozmyslala... tak ak sa budes na to pytat dr. tak daj prosim vedeiet 😉
baby a co s tym MDD - mate uz najake plany??? my akurat s mm rozmyslame...
a kde ste ostatne kocky 😕 ?????????? tinus nanya pavcik vladiii!! janicka?????????? ako sa mate?

hejdita
30. máj 2010

denesee to bude zvetsena uzlina i nase dcera to miva nekdy vetsinou kdyz ma jenom rymu tak se ji to vyhodi a za tyden az dva se to vstreba taky sem byla z toho prvne vcelku v soku....a neleknete se pokud se vam udela uzlinka i v trislech je to taky reakce na ockovani podle toho do ktere nozky se to pichne 🙂

simicak
30. máj 2010

Ahoj holky,
teda ani vse nedocitam,jeste me ceka kopa nadobi.

lulu,urcite zdvihanim porod nevyvolas a nejbezpecneji jak ji zvednout je ne se zohnout k ni ale drepnout,tak vahu ditete nezvedas brisnimi svaly a zadovymi,ale zabiraji stehna. 😉

Jinak u nas snad ani nic noveho,v patek v noci kraval a teplota a v sobotu zase nic,trosku boj s jidlem,je to potvora vybirava a hlvne masozrava. nechce nic sladkeho,zadne prilohy,cerealie........za to rybi prsty jedou,vajecina chutnala a flakota masa a jeste polivky teda papame. Takze fakt boj s ni 😖 Ale stale pracuju na vykrmovani 😀 Docela zacianm byt nervozni z tech krev.testu aby ji nenasli neco vazneho a kasel ted mame taky hroznyyyyyyy.
Jo a konene se mi podarili vytahnout ty stupidni nastrelene prilepene nausnice 😵 😵 😵 Malem me to stalo neht a prsty,fakt byli uplne na pevno,jsem tahala jak blazen..

simicak
30. máj 2010

denisee,to je uzlina,ja to jako mala taky obcas mivala a viki to mela pred 3 mesici v zadu na hlavne,pokud se ti hybe pod prstem trosku,tak je to 100prc. uzlina.

lulu723
31. máj 2010

aha dakujem baby viem,ze sa tym nevyvola porod,ale clovek nikdy nevie 😉

mila01
31. máj 2010

Dobré ranko,holky.Tak nám taťka zase odjel,tak můžu na pc. 😀 😀 O víkendu jsem nic nestíhala,v sobotu jsme dopo byli na pohádkovém lese,bylo to něco úúúúúžasného,holky lítali,soutěžili,strašně se jim to líbilo.Měli to moc hezky udělaný,spousta pohádkových postaviček.Na konci jsme si opekli buřta,šli jsme ještě do cukrárny na zmrzlinku,pak domu,že si dáme rychlý oběd - ale nejdříve jsem zkusila dát Káju spát,jestli jako neusne,tak jsem se po hodině vzbudila já,Kája řádila s tátou a se ségrou v obýváku,už napapaný,tak jsme se jen převlíkli a jeli na cyklostezku.Já,manžel a Andrejka na bruslích,Kája na kole.Večer jsem padla a usnula s půl 9. 😀 😀
Tady je holky taky hnusně a už mě to fakt štve.Zítra jsem chtěla odvést Káju k našim na chatu,aby tam řádila do konce týdne,ale nevim nevim,má být hnusně.Chcete se zasmát?V pátek jsme měli na 4 hodinu objednanou solnou jeskyni,v půl jsme vyrazili na parkoviště pro auto,jen jsme vyšli - šíííílenej slejvák,okamžitě všude rybníky vody,takže jsme zase mašírovali zpátky a seděli jsme doma. 😠 😠 Dneska máme jít zase ve 4,tak jsem zvědavá. 😕 😕

Mattka - krásné fotky - Julinka stokrát jinak.Ptala jsi se na nějaké MDD - nevim,co tim myslíš??????

Denise - super že jste oddudlíkovaný - velká gratulace.Taky myslím,že ta uzlina nic nebude.

Simi - tak malá už je frajerka s novýma naušničkama?Super.My s tim naštěstí problémy neměli,obě holky mají píchaný ouška.

fajn
31. máj 2010

MDD je Mezinárodní den dětí 😀

mila01
31. máj 2010

😀 😀 😀 😀 Fajn - díky. 😀 😀 Já hlupaňa.Pořád jsem přemýšlela,co by to tak mohlo být. 😀 😀 😀

Tak u nás jsou tyto plány - v sobotu jsme byli na tom pohádkovém lese,včera na dětském dnu na nábřeží ( kolotoče,soutěže),ve středu jdeme do domu dětí na táborák a v sobotu na dětský den tady na sídlišti - také soutěže,nějaké stánky a tak.Jinak nějaké dárky nebo tak nekupujem.Navíc holky měli dětský den ve školce a zítra mají ve školce hledání pokladu. - to by jim mohlo stačit. 😅 😅

maatkka
31. máj 2010

Mila 😀
Tak to ste mali fakt uuuzasny den 😉 Presne take nieco si aj ja predstavujem 😀 Len my sme este na vela veci malinki 😀
U nas prave zacalo svietit slniecko 😎 tak rozmyslame ze by sme to vyuzili a sli do Bojnic do ZOO (kvoli Julinke lebo ona zboznuje zvieratka) lebo neviem neviem ako bude zajtra 😠
Zajtra aj keby bolo skaredsie mohli by sme skocit aspon na nase oblubene miesto 😉 do Rajeckych Teplic a dostane nejaku drobnostku len 🙂
Inak mna priiiserne skriabe v krku tak dufam ze odo mna nieco "nepreskoci" na Lilu... musim davat bacha... a neboskavat ju... to je pre mna strasneeeeeee 😅

bera28
31. máj 2010

Milo, teda to musel být báječný víkend. A jak to jde Káje na kole, dobrý? Máte ty postranní kolečka nebo už bez nich??

My na MDD nic neplánujeme, protože má být stejně hnusně a pořád pršet. Teď je tu 12 stupňů, fuuuj 😝 Akce jsou v parku plánované pro děti z mateřských škol a odpol ze základních. Navíc jdu zítra dopol s Anetou plavat na náhradní hodinu a ve středu zase s oběma, tak toho moc jiného zvládat nebudeme. Oni stejně po plavču vždycky vytuhnou.
Teda mě už štve ta zima. Vždyť je jak na podzim a ne na jaře nebo už skoro létě 😠

Dnešní nioc byla opět "báječná". Kubajz naklusal ve 3 k nám, za pět minut už si to přimašírovala i Aneta. Oba se tu do 4 vrtěli a pak už jsem to nevydržela a poslal chlapa spát k nim do pokojíčku. Tak si tam odnesl matraci a nezamhouřil až do rána oči, protože Kuba spal s ním na zemi a Aneta pochodovala mezi postelí a zemí. Teď jsou samozžejmě protivní, nevyspalí. Fakt už nevím, co zkusit, je to čím dál horší. Teď už se nevyspíme nikdo.

mila01
31. máj 2010

Bera - Kája má ještě kolečko,kupovali jsme jí kolo před měsícem,tak jsme to ani nezkoušeli.Andrejka taky začala jezdit ve 3 letech a bez koleček se naučila loni ( v 5 ),takže to nebudem nijak hrotit.Akorát Kája jak vidí =Aju na bruslích,tak by chtěla taky - ale na to se mi zdá ještě malá.

S tim spaním - to je těžký.Asi bych ti neměla radit zrovna já,kdysi jsem zastávala ten názor,že děti ve svém pokojíčku,rodiče v ložnici,žádné rozmazlování a podobně.No a přiznávám - sice neuspávám,holky usínají ami ve svém pokoji,ale už třičtvrtě roku si tam každý večer stěhuju matraci ( koupila jsem si kuli tomu jednu navíc ) a spim s nima v pokojíčku na zemi.Je mi tam zima,pohodlí nic moc,ale dělám to tak.A Vojta když přijede,tak spí sám v ložnici.No a předtím to bylo tak,že Kája měla postýlku v ložnici a já s Andrejkou jsme spali na letišti.A když přijel Vojta - spal v pokojíčku.Na tvém místě bych se jim přizpůsobila - ale samozřejmě,správný je to,vydržet a naučit je spát samostatně ve svých postelých v pokojíčku.

Mattka - to je jasný,že tohle ještě s Jůlinkou nemůžete - ale ono to přijde,neboj. 😉 My jsme letos byli poprvé takle někde na dětském dni,přiznávám,že to nijak neslavíme,jen využíváme toho,že ty akce jsou,ale že je to ke dni dětí,je mi tak nějak jedno. 🙂 Dříve jsme nedělali vůbec nic.

Holky tady je taky pěkná zima.A stejně jako Mattka - taky mě škrábe v krku - to už snad není možný. 😠 😠 😠

bera28
31. máj 2010

Milo, ale stejně je Kája dobrá, jak se rychle naučila jezdit na kole. Já jsem zvědavá, co svišti příští rok. No a letos snad zkusíme od někoho ten Firstbike.
A koukám, že máš stejný názor jako já na rozmazlování dětí. To se mi líbí 😉 To víš, pro nás je to teď docela šok, protože pokud byli svišti v malých postýlkách, tak jsme fakt měli pohodičku a leckdo nám je záviděl 🙂 A teď už teda fakt není co 😒 A holky teda vydrží ve svých postelích a nechtějí k tobě na zem? Aspoň to kdyby u nás fungovalo. No a jsem zvědavá jak to bude v létě, to jim bereme s sebou cestovní postýlky. Včera už jsem objednala na MMB chůvičky, abych aspoň věděla, jestli právě nezdrhají z chaloupky 😉
Se nedivím, že tě škrábe v krku. Vždyť je počasí jak na podzim. Ale teď jsem se dívala na předpověď a od soboty už by to mělo být fajn a až 23 stupňů.
Babička vzala svišťáky ven do kočáru, tak se snad prospí. No a já taky 🙂 🙂

denisee
31. máj 2010

Holky tak máme poslední očkování Prevenaru za sebou. Uzlina doktorce přijde spíš jak nějakej lymfom. A ohledně stolice, nám hned vypsala žádanku na celiakii, alergii na kr. mléko. Pak na nějaký infekce, jaterní testy, krevní obraz, toxoplazmózu. Tak tam ve středu zajdu a za 10 dnů budou vysledky. jsem ráda, že to navrhla sama a nemusela jsem si to škemrat, jak u jiných doktorů.

Simi: někdy se vztekáme, že se nám naušnice pořád rozepínaj a ty si měla opačný problém 😀 , hlavně že se podařilo. Přeji, ať krev vyjde v pořádku

merj
31. máj 2010

Preji hezky den vsem, protoze venku je vic nez hnusne ☹

Sorbono, dodatecne vse nej klukum k narozeninam. Jsou to velci sikulici a urcite se s nima nuda nezazije.

Denisee, i u nas byly obcas kasovite stolice. Krevni obrazy a vse vychazelo ok, ale kdyz malemu udelali kultivaci ze stolice, tak zjistili, ze na v nerovnovaze strevni floru, stacilo vetsinou na cas davat jineprobiotika nez probioticke kapky a ono se to srovnalo. Moc bych ti prala, aby i u Vojtika to mel jen takovouto pricinu.
A velkou pochvalu si zaslouzi Vojtik za odlozeni dudlika.

Bera, s tim spanim. To u nas neni take moc slavne. Maleho ulozime do postylky, tam spi do 1 az 2 a pak se probudi a behem chvile usne tvrde na ruce, ale kdyz ho polozime do postylky v tu chvili je vzhuru. Minuly tyden jsem ho takto ukladala hodinu. Takze vetsinou vymeknu a dam ho k nam do postele, to nehne ani brvou a spi az do rana.

Jinak u nas nic noveho. Maly ma porad ve strevech bakterii, ale je bez problemu. Tak uz se mame pomalu zacit pokouset davat mu normalni jidlo. Zatim jsme zavedli vsechnu zeleninu a ovoce a pridali jeho mliko. Na stesti bez reakce. Tak koncem tydne se vrhneme i na maso.

Zatim se mejte vsechny moc fajn a prezijte to hnusne pocasi

maatkka
31. máj 2010

Denisee tak teraz si ma vyplasila 😨 ze to s tou stolicou moze suvisiet s niektorym z tychto problemov ☹ A kedy budete mat vysledky? Ja teraz neviem co robit... ci ist s tym za dr. 😒
Inak nase plany totalne stroskotali. Samozrejme zacalo liat - neviem co som cakala ked sa tu sice na chvilu ukazalo slnko ale vsade naokolo boli burkove mracna. Tak sme si vsetci traja spolu lahli a dve hodky sme si pospali. Potom sme sa boli najest. No a na zajtra sa ohlasil svokor na navstevu ale je mi to jedno aj tak bude prsat 😠
Bera uz aj ja mam riadne nervy z toho hnusneho pocasia 😠 Pomaly jun a vonku 10 stupnov a prsi a prsi a prsi 😠
Mozme ist na MDD tak nanajvis do nejakeho nakupneho centra a na taky den deti sa mozem akurat tak vykaslat! 😠 Som videla niekde tenprogram... Malovanie na tvar - nic pre Lili skakaci hrad a podobne atrakcie - nic pre Lili no a nejaky koncert alebo co ani nehovorim 😠
Mila ved aj my sme prave chceli vyuzit toho ze by bolo urcite vsade nieco pre deti... A mila spavas s detmi kvoli nim ci kvoli sebe? 😉 😀

denisee
31. máj 2010

Merj: si mi připomněla, že Vojtovi vlastně taky sestra udělala výtěr ze zadečku. Taky doufám, že to nebude nic vážného.

Maatkka: ve středu ho vezmu na krev a za 10 mám volat pro výsledky, tak zkusím zavolat v pátek11.6.. Tak zkus vydržet a uvidíš jak dopadneme my. všude čtu pokud dítě prospívá, tak by to nemělo být nic vážného. Ale jak jsem už asi psala, řeším to i kvůli odplínkování, takovou stolice bych asi bez plínek neuhlídala a nechtěla to uklízet.

Počasí , děs!! Co s těma dětma máme dělat?? 😒 Můžu jít do dětského centra, ale to tam nechám s jednou kávou 100kč a to se nedá každý den 😠

maatkka
31. máj 2010

No nam robili vyter zo zadocku vlastne nedavno - vtedy ked sme boli na tych infuziach... a krv na vsetko mozne jej brali kvoli tym predoperacnym vysetreniam... myslite ze by z toho na nieco take prisli?
Inak ved papa vsetko a pribera dobre si myslim... Neboli ju brusko nema ziadne problemy. Asi skusim tie probiotika ako pise merj.
Inak denisee Lilu ma sice riedku stolicu ale vacsinou vidim na nej ked "tisne" no ale tiez neviem ako to bude s tym odplienkovavanim teda... 😒