Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

zabka85
30. jún 2010

@bera28 Tak to nejduležitější Honzík to má za sebou a poslední zpráva je pul hodky po a hlavní je že dýchal sám trochu ze spaní plakal ale zvládaji to zatim dobře.Zítra je čeká UTZ jestli sedí shunt dobře 🙂
Ted mi psala kmoor že je malej jako by mu nic nedělaly prý je jako z divokých vajec 😀
Gratuluji k sedmičce o Karolínce mi taky tvrdily že bude mít rychlej metabolismus po manželovi ale u ní asi spočívá s tím že co sní to i vykadí ale až s dolším jídlem.Kadí cca 4krát deně a prý je to dost nevadí to ale mimča kadí prý mín.

juli-já si taky nebyla jistá tak sem zkusila jí zoubky namazat mastičkou proti bolesti a na znecilivění a byl klyd ted vím že je nevrlá ze zubu.ona je jen protivná a o něco mín jí jinak nic.

Všem: krásná fota 🙂

julianna78
30. jún 2010

ahojte 🙂
Simi gratulujem k váhe,pre nás bola sedmička tiež magická.
Bera super fotky.
Výsledky krv ok,žiadne zápalové markre,všetko v norme čo by naznačovalo chorobu.Má akurát zase málo železa tak dáme maltofer a zvýšené trolilinku pečenové testy,ale to má ona tú nedonos.hepato..neviem čo.Robili jej už aj utz a má to dobré,len jej to sledujú.
Lekárka si nemyslí že je to zo zubov,no ale z čoho potom, ona má dasná opuchnuté a dala som jej na to gel a tvárila sa spokojne.Teplota klesla má 37,9.Ono tie zuby ešte nevyzerajú na prerezanie,len sú strašne opuch.dasná.
Tak sa pobalíme a uvidím čo bude zajtra ráno ak nebude teplota ideme.Sme tam za 5h,v aute je klíma,bude v chládku,more ju osvieži tak nevidím dôvod ne íst.A ked sa teplota vráti dám panadol.Keby tá krv nebola dobrá tak nejdeme,ale jak píšeš Bera bude ju to boliet rovnako aj doma a mne teda bude určite lepšie na pláži 🙂

fajn
30. jún 2010

holky díky,Didka ráno teplota 38,5 a teď už jen 36,5 ale i když měla tak vysokou teplotu tak byla jak kdyby ji nic nebylo CRP 9 tak to je dobry ale má chycenej krk.
Moje matka prostě žije jen vnoučkama od ségry ,zrovna teď jsem se ji ptala co dala Kubovi za vízo tak prej 150kč no a na Andreu se ani nezeptala natož aby ji dala padesátku na zmrzku ☹ Když jsem poprve potratila tak mi řekla že aspoň vím že můžu mít děcka.
Honzík je teda borec že to takhle zvládl tak ať je brzo doma.
Peti ty jsi jak já vždycky jsem se nemohla dočkat toho celyho kila a když se přehouplo tak ta rafika tam zase seděla asi půl roku než se pohla 😀 ale teď už je mi to jedno každej den se vyserendí ,lítá jak drak tak jak má přibrat.
Matka s tím Hylakem na to může mlíko i jogurty ale ty kapky se nedávájí do mlíka

simicak
30. jún 2010

Honzik je sikula!!! Tak at to krasne sedi a jsou brzo doma a hlavne at mu to tam vydrzi moc moc dlouho bez dalsi operace!!!

fajn,to je des s mamkou. Ale u nas to delala tak nase babicka. Brala jen nas segry a sestrenky,mamciny sestrine deti,proste ne. Nam davala vse a taky je posrana s nasich deti a o ne nema zajem. I kdyz tam je to vse z jineho duvodu. Teta jak se vdala,tak se s babi prestala stykat a my tam byli kazdy vikend.
S mamky si nic nedelej. Mas svoji krasnou rodinku,dve sikulky princezny doma.... 😉
At je Ditce brzo lip a uplne bez teplot!

My zatim na ockovani zadnou reakci,,mala radila cely den jak drak. Tak snad to bude ok.i pres noc a zitra.

simicak
30. jún 2010

juliana,uzijte si krasne dovolenou a treba tam i zoubky prestanou tak bolet,kdyz bude mala v novem prostredi,more atd. 😉

zabka85
30. jún 2010

@fajn Snad se neptám blbě ale co je to za očkování co tu probíráte?malá zatím neměla reakci ani na hexu ani na prevenar.
@julianna78 přeju krásnou dovču 😎

A Honzíkovi vyřídím 😉

mila01
30. jún 2010

ahojky.

Gratuluji Honzíkovi k úspěšnému zákroku - je to šikulka,když už řádí. 😉 Snad už bude vše ok.Držím palce.

Fajn - tak snad už bude Didka bez teplot - nebyla třeba jen přehřátá?Ale to by neřádila,co?Ta mamka mě mrzí,věřím,že tě to mrzí.A co měla Andrejka na vízu?Nás to zajímá. 🙂

Bera - máte super sestřih a super zážitky z plavání.Jsem zase zapomněla,kdy že to jedete?

Juli - také přeju hezkou dovču a hlavně bez problémů.

Zabka - to je očkování na spalničky,zarděnky,příušnice,případně se k tomu dají dokoupit neštovice.Je to očkování živou ( oslabenou ) vakcínou,proto jsou na ní reakce a hlavně dítě předtím musí být absolutně zdravé.Nesmí být oslabené,aby si tělo s tou živou vakcínou poradilo,aby ho nepřemohla.Jsou dvě dávky tuším půl roku po sobě.

Jinak jsem nezklamala - opět jsem byla zy plačku,když jsem byla pro holky ve školce. 😀 😀

Jo a ještě mám jednu novinku ( nevím jestli dobrou,myslím že moc ne,ale naštěstí to nemusím řešit ) - můj synovec ( 20let ) čeká miminko.Bohužel s paní,kterou zná 3 měsíce.No,snad to bude dobré - ségra bude ve 42 babička.To je dobrý.

simicak
30. jún 2010

mila,jeee to je dobryyy. Tak to babicce gratulujem 😉 A muzes ji potesit mym pribehem.......my s manzou otehotneli po mesici spolu,hned spolu zacli zit ( protoze jsem musela emigrovat sem ) a jsme spolu 5 let a porad stastni,kazdy den si nekolikrat rikam,ze se milujem,mame dve krasne holky a ani jeden si neumime predstavit byt bez sebe. Treba bude mit synovec taky to stesti. A nasi znami,se po pul roce vzali,uz jsou spolu deset let,stastni a ted se jim narodila holcicka 😉

petrach
30. jún 2010

🙂 Honzík je pašak,jak to zvládnul..havne at jsou brzo doma..moc je pozdravuj,že posíláme velkou pusu..

Juli přeju at teplota zmizí a vy odjedete na dovču,,a užij si to..vy všichni 😉
fajn kašli na ni..me dnes vytočila zase moje bábí..máme ji tu na besede už pár dní..nekteří lidi jsou proste z jiné planety a bud ráda,že nejsi po ní..v tobe mají holky super mamču 😉

bero nádherné učesy a to plavčo musí byt suprové..krásné fotky

mila01
30. jún 2010

Simicak - já vim,že někdy je to dobrý,ale tady to bohužel není jen tím,že se znají tak málo.Je toho víc,synovec je dvacetiletý dost divoký kluk,nevychází moc s penězi,nemají vyřešené bydlení a jeho přítelkyně má ještě 3letou dceru.Moc bych jim přála,aby jim to vyšlo,ale jak ho znám,tak to bude blbý.Navíc on si neodpustí trávu a tak - no prostě tomu moc nevěřim. ☹ ☹

fajn
1. júl 2010

@zabka85 nevím co myslíš za očkování ,jestli ten Hylak tak to jsou jenom kapky na břicho a průjem.
Jinak bez teplot ,ale pro změnu od 6 hod blije ale protože má prázdny břicho tak jen sople a šťávy ☹ no to zase bude den.
Vízo bylo dobry jedna dvojka z biologie ta ji prostě nejde 😅

mila01
1. júl 2010

Fajn - 😕 😕 😕 teda co to u v vás řádí?To snad není možný,že by nějaká viróza?
Tak to je Andrejka dobrá,doufám,že ta naše bude taky taková. 😀

Jinak naše Ája užívá prázdniny - ještě spí. 😀 Ta se má,já už tu řádim s Karolínou od 6,30.Venku to vypadá na pařák,tak zas vyrazíme k bazénu.

simicak
1. júl 2010

fajn,jeee ,to je Andrejka dobra,ja uz mela 3 v te dobe a 2 ani nemluvim. Uz vite kam pujde na stredni,priblizne???
Bobek Ditka,ma asi nejakou virozu.At je vam brzo lepe 😉

Mila,teda chudak ta jeho baba,zustane svobodna matka se dvema detma s takovouhle. To je synovec pekne cislo. Ale treba dostane rozum,i kdyz spis ne,co? 😖

Ta nase mura,nechce jist,co ji dam. Chce jist jen co si ukrade nebo najde. Takze snidani,buchtu,jsem ji dala do jedne hracky,tu uz snedla a ted si od Verunky jakoze ukradla jahodu,tak ji taky snedla. Ale kdyz ji to dam ja,tak to vyplivne 😖 Asi budu muset schovavat jidlo po byte 😀
Jinak teda koukam,ze polovina holek prazdninuji a chatuji. Tak si to vsichni uzijte to leto krasne. Mate mit tropy 😉

fajn
1. júl 2010

@simicak jo je dobrá já o svým vízu radši nemluvím. Chtěla být učitelka ale co je Didka taková vzteklina tak ona na ni nemá nervy tak říkala že učitelka ne že by ty děcka asi zabila 😀tak teď by chtěla do lékárny
@mila01 já nevím asi jak ji ty sople tečou do krku tak to potřebovala vyblít pak usnula na taburetu a spala až dofčil 😀

petrach
1. júl 2010

Fajn nemá tu střevní virozu? u nas decka meli ty horečky k tomu..tak snad né..
Andrei má teda krásné vysvedčení 😕 ty jooo takové jsem já nemela..doufám že se jí podaří si splnit ten sen s lékarnou..náhodou to je krásná práce a celkem čistá,v teple..

milo Elin stávala v 9.30 😀poptvora..ale večer chodí spát hrozne pozde,furt se tu neco deje a nedaří se nám jít spát dřív 😝

simi s tím jídlem u vás to je teda boj..malá bude pekne chytrá holka 😀hlavne schovávej trvanlivé 😀

maatkka
1. júl 2010

Veeelmi gratulujem Honzikovi k perfektnemu zvladnutiu operacie!!! Je to veeelky sikovnik 😵 uuuzasnyyy 😵 A tiez prajem skory navrat domov!!!
Bera to su perfis fotky z plavania 🙂
Simi jeeej krasne pribehy 😵 A to ja si vzdy ked si citam tie vase (s tvojim muzom) dialogy na fb hovorim ze vy dvaja ste sa museli dlllho hladat 😀 (vyzera to ze sa k sebe perfektne hodite) a pritom sa to u vas vsetko zbehlo takto rychlo 😀
To nam to zase celkom trvalo 😀 My sme sa vzali po 5tich rokoch "chodenia" asi 2 roky od zasnubenia...
A inak k tomu jedlu - prepac - ale ja som sa taaak nasmiala 😀 Aj na Petkynej rade nech schovavas trvanlive 😀 😀 😀
Fajn to ma mrzi ze Didka marodi ☹ Snad uz bude dobre - prajem rychle uzdravenie!!! A Andrejka je velkaaa sikulka 😉
Mas naozaj skveleee deti - mas byt na co hrda 🙂 Nechapem ich babku - ved to musi byt sen kazdej starej mamy - jedna taka sikovna v skole druha zvladla vsetky tie prekazky v zivote... 😵 😵
Spominam si ze si to tu uz pisala ze uprednostnuje deti tvojej sestry... fakt to nedokazem pochopit 😠

maatkka
1. júl 2010

Ja neviem co sa to tej nasej dcere mohlo porobit 😕 ☹ Stale rozmyslam z coho moze mat tu zapchu??? Inak dnes este nekadila - tak som zvedala...
Ale inak jej vobec nic nie je. Ani brusko ju neboli. Teraz spinka - dva krat vyliezla z posltielky ale nakoniec sa nechala ukecat 🙂

fajn
1. júl 2010

matka tak hylak je i na zácpu .Didka ho brala asi rok vkuse každej den 2x a ji to pomáhalo hodně.
jinak děkuju za chválu obou holek. Didka už je v pohodě tak nevím asi to fakt byly ty sople ,už se dožaduje párky a nanuka ,už vypila hromadu kofoly 😀 tak snad už je dobře. U nás se taky vstávalo v 9,30 🙂 ale než se andrea vyklubala tak bylo 11 😵

petrach
1. júl 2010
fajn
1. júl 2010

@petrach hezkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý

petraguerra
1. júl 2010

Ahoj holky.Honzik je pasak ,ze vse tak zvladnul a uz radi! 😉 🙂

Fajn cloveka to zamrzi,kdyz babicka nedeli stejne-nebo si ani nevzpomene.Potrebovala by jsi od ni podporu zejmena moralni za vsechno co uz mas za sebou.Moje mami dava take brachovo male vic nez Matyskovi,ale u nas je to prirozene jsme v cizine.Pokud budeme v cr tak da oboum stejne-doufam 😕 🙂 Malej se taky vzdycky z tech hlenu pozvraci a ja tedy taky pokud je mam. 😖

Bera vylepany jsou poradne-ja malyho striham sama-ma to vzdy samej zub....

Mila a to ja znam jednu pani ta byla babi ve 33 😕rodila dokonce stejny den jako jeji dcera 🙂A tady v UK je to dost bezny-deti maji deti.Kolikrat holka 24let a 4decka-nechapu.Potom zijou pouze z podpor atd.Trebas synovec prekvapi-muj bracha nikdy o deti zajem nemel chlastal-nefetoval ani travu nekouril,ale blbej byl strasne a dnes super otec-fakt!To stejny bratranec ten si hral i s drogama a dnes dve deti co pro ne dejcha opravdu vybornej tata.

Matkaa to je teda s tim kakanim u Julinky

bera28
1. júl 2010

Zdravím z rozpařené Prahy 😝 😝 Dneska je tu teda fest dusno, už by mohlo sprchnoout a pak být zase krásně.

To je super, že operaci Honzík takhle dobře zvládnul! Je to pašák 😉

Milo, odjíždíme v sobotu ráno na 14 dní. Teda ten synovec asi bude číslo. A to si vážně chtějí to mimčo nechat? 😕

Fajn, to je supeeeer, že je Didce už dobře. Ono to klíďo mohlo být i z přehřátí. Aspoň tady je teda pařák fuj hnus.

Simi, bezva, že jste bez reakce na očko. A to jsi teda odvaz - takhle rychle otěhotnět, jít do cizí země,...Hlavně že vám to vyšlo! 🙂 A hlavně nazapoměň, kam jsi které jídlo schovala 😀 😀

Peti, těm tvým dětičkám to vždycky tak sluší 😵 😵 A je už Šímovi líp??

Petraquerra, tak to kdybych já stříhala sviště sama, tak jsou spíš bez uší, než bez vlasů. Chodí ke kadeřnici, ke které jsem dlouhá léta chodila já, pak jsem k ní naučila chodit i chlapa, no a od loňska stříhá i svišťáky. Ona si s tím vždycky tak vyhraje, je jedno jestli stříhá chlapa s 2 cm porostu nebo ženskou s vlasama k zadku. Fakt šikulka.

Holky, držte mi, prosím, palce. Za hoďku jdu dělat jeden pohovor. Tak ať to zvládnu, budu tam mít přesilu asi 5 chlapů 😝

zabka85
1. júl 2010

@bera28 Držím ted tam někde jsi....
@mila01 Jo tak to vím jen ta zkratka mi nic neřekla 🙂
@petrach Krásný ratolesti 🙂 🙂 🙂

Jinak Honzík zatim dobrý ale ještě nevím jak dopadl UTZ .Prý uř se usmíval a řádil že si chtěl hrát. 😀

petraguerra
1. júl 2010

Bera drzim pesti,at je strcis do kapsy 😉 Ja malyho striham prave proto-on by tam 100pro nesedel a usi by mu spis amputovali tam. 😀

simicak
1. júl 2010

caute baby,
ja jsem uplne vyrizena. Rano skolka,dotkor,pak s viki na drama a story - uplne to zrala,bubliny praskali,tancili ruzne tanecky s rukama atd.pohadka,cvicenicko............sezrala jiim oblacek z p ohadky ( z vaty ) 😀 Nastesti nebyla sama,kazdy tam z tem malych zkusil 😀 a pak zas skolka,mesto,detske centnrum a u kamaradky.........jsem hotova,vsude slapu pul hodky,tak si to predstavete!!!
Ale ted zacne krom te drama a story chodit i na muziaklni hodkku pro malicke,pak delaji puldeni vylety a hradi to detske centrum kazd epondeli,ja jen budu platit 30kc za rodinu,neplati se pak vstupne nikde,nedoplaci vlak.....a DELAJI HODKU PRO MAMKY,HLIDAJI TAM DETI A NAM DELAJI NEHTY,KOSMETIKU!!!! Kazdou stredu,takze tam me maji urcite 😵 😵 Je to zadarmo samozrejme. Takze mame program na cele leto a i na pristi rok. Zlate detske centra!!!!!!Kazdzy den neco rano i odpoledne.

Bera,odvaz,ja nejsem,proste to byla nahoda a otehu jsem hned!!! Manzel nikdy deti nechtel v zivote,vsichni jsou zmetci,on ma rad jen ty sve a tech by ted chtel nejak moc 😝

Uz nevim co jsem docitala,jdu dat kafco a pripravit se na ukladani. Zitra ma manza narozky chudak a planuji s viki bazen dopoledne a pak jdem na jednu akci pro deti- jjizda na oslech ,skakaci hrad atd. a v nedeli tu mame karneval,tak tak samo

simicak
1. júl 2010

jo a byla u dok.kvuli tem naladam a rikala,ze to vubec neni na antidepresiva a psychiatra,tak mi dala nejake info,jake vitaminy a co zkusit a taky ohledne meho ztraty libida na sex cislo na konzultace,kde budem chodit s manzou-ted bude stestim bez sebe bo uz me k tomu dlouho ukecaval. Akorat nevim teda,kde dame deti 😖

simicak
1. júl 2010

bera drzim palec u povohoru!!!!!!!!!!!!

maatkka
1. júl 2010

Bera tak ako???

Peti kraaasne fotky 😵 😵

Aj my sme sa dnes trosku vonku fotili 🙂

maatkka
1. júl 2010

Simcak tak to detske centrum znie uuuuuplne perfektne!!! 😲 😀 Aj ten relax pre maminy - supeeer!!!

simicak
1. júl 2010

maatka,krasne fotky a ty hory v pozadi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Zavidim!!!! A mala ma ty ocicka krasne spravene!!!!! Kocka je to velika 😉
Centrum supr,ja bydlim mezi dvema,vsude to mam tak pul hodky chuze,takze to muzu prave nakombinovat a hlavne nechteji zato hrozne prachy jako v cesku. Delaji i kurz angliny a hlidaji ti tam dite ve stejne mistnosti a taky zadara,coz je supr. Ale to mam zrovna s vikousem zpivani a pohadky v tom druhem. Sice ty centra nejsou tak krasne a velke jak u nas,ale zato maji vse skoro zadara a nebo za min.poplatek a delaji od baby masazich,znakovek......vsechno. A ja pokecam s maminama.

Bera,tak co???? jaky mas pocit z toho pohovoru?