Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

jecidlo
25. feb 2011

kmoor: to je fakt super!!!

na botoxu musim rict, ze dobry, bala jsem se toho straaaasne, ale byo to sup sup, spis mi prislo divne ze teda nejak extra si ju ani doktor neosahal,ale tak...mala ordinace mala chodbicka, chtel videt jak chodi no chude se tam malem prerazila, chuzi pry mame hranicni, ze je blbe ze u toho plosku nohy upne otaci, pry je chyba ze nam jeste nezkontrolovali kycle, mam je o to pozadat hned v laznich. dostala do kazde nohy jen dve injekce, brecela,ale za 5 minut v pohode. Ptala jsem se na prognozu co si mysli jak by mohla chodit v budoucnu, tak pry ted hodne napovi ten botox, jesti na nej zareaguje nebo ne, pry jestli ne, tak to bude pomala cesta, ze je tam i ta celkova nervnovaha. tak ted uz jen neonemocnet a hura do lazni.

simicak
25. feb 2011

@kmoor maly je krasny 😵 😵 😵 😵 😵 A jste fakt bojovnici a hlavne obrovsti sikulove 🙂

@nanya ja si klidne s tebou psat budu,ja to totiz taky neumim,tak se aspon procvicim 😀 😀 A pak si to vzajemne muzem opravovat a preposilat zpatky 😝 But if you really want,so this is a my e-mail - sigr22@seznam.cz 😉

simicak
25. feb 2011

@jecidlo tak to je supr,ze to nebya zadna hruza a snad budou i dobre zpravy 😉 a jak roste pupik a uz vis co cekate nebo chcete prekvapeni? Krasne ti nabihaji tydny,jak se tak koukam,leti to jako voda 🙂

simicak
25. feb 2011

Holky,,my porad kaslem a sypem,pridala jsem druhy inhalator 😖 Docela se desim,protoze mame letet domu za mesic,tak snad se nam nerozjdede bronch. 😖
@fajn,ty jsi tu psala neco na prudusky,jaky byl ten zabal? Ale ne psi sadlo,to bych tu asi nesehnala a ptat se radsi nato nebudu,protoze by na me pak cumeli,ze v Cesku zerem psi a sadlem se mazem 😝

jecidlo
25. feb 2011

simicak: jo pupik uz se vybuluje, a i min mi tvrdne bricho, tak t o zacinam videt ruzove, a pan doktor, to taky vidi zatim ruzove, sice ne moje tehotenstvi, ale to co tam videl 😉 ale v pondeli jdu na velky tak snad to bude videt lepe

nanya
25. feb 2011

@maatkka - 😀 jj, někdy mám delší vedení 🙂

@jecidlo - jsem ráda, že jste ten botox tak krásně zvládli, teď už jen, aby to zabralo a žádné nemoci, lázně určitě pomůžou 😉 A žeby holčička? Já bych strašně ráda taky holčičku, ale kdo ví, jestli vůbec nějaké to druhé bude 😔

@kmoor - malý je nádherný, ale opravdu vyrostl, mám z vás obrrrrr radost, jak to krásně dohání, šikulka jeden 😵

@simicak - tak to beru, ale já jsem teprve v začátcích, jakože jen podstatná jména, jako jsou země, lidské tělo, barvy, číslice od 0-100, rodinu, to, co mě segra naučí, pisnu ti teda na e-mail 🙂 něco snad vykutím a ty mi snad porozumíš 😀 Jo a ptala ses tady fajn, jaké zábaly, nám stačila obyč plínka rozstřihnutá na půl, aby jí nebylo tolik, zahřála jsem obyč slunečnicový olej v hrnci, tam plínu namočila, a až to mělo tu správnou teplotu, abych malého nespálila, omotala jsem mu to kolem hručníčku, na to jsem dala celofan, tolik nešustí jako sáček a lépe drží, a na to druhou suchou část té rozstřihnuté plínky a na to normoš oblečení, dávala jsem mu to na noc těsně před spaním, aby mu to moc nespadlo a fakt druhý den po kašli ani památka. Tak to třeba vyzkoušej, určitě tím nic nepokazíš 😉

simicak
25. feb 2011

@jecidlo,tak to je supr,ze to vypada cele ruzove 😀 😀 Hlavne at je vse ok.,drzim moc palecky!!!!!!!!!!!

@nanya tak zaklady zvladnu snad 😉 Napis mi v mailu neco o sve rodine,neoc jako maly sloh 😉 Ja se aspson natrenuju se psanimm.
Zabal zkusim a musi to byt slun.olej nebo to je jedno? To mi tusim delala moje babi,nejake olejove zabaly

simicak
25. feb 2011

@nanya a jestli jeste muzu poradit,tak nezacinej zaklady 😀 To se tak nikdy nikam nehnes,rovnou se posun do prostred knizky a proste prekladej clanky. Ja senikdy anlginu neucila,zaklady niky nedelala,skocila jsem do toho tak po hlave a jej to mooooc lepsi. Jak si to budes prekladat,tak se ty slova naucis a jak to budes prepisovat,tak se naucis casem i gramatiku,to proste pochopis z prekladu clanku do 3 mesicu. Zaklady ti budou na prd 😉 A dej si do googlu anglictinu,mas tam i hodne kurzu zadara a delej si pres to cviceni treba.

nanya
25. feb 2011

@simicak - zrovna jsem ti napsala e-mail 😀 o rodině, ale taaaaak krkolomě, že to snad ani nepřeložíš 😀 Jinak zkusím si asi překládat ty články, zatím fakt umím jen podstatná jména, neumím vůbec skládat věty, takže jsem používala internet a skloňování 😀 o tom snad ani nemůže být řeč 😀
Ohledně toho zábalu, podle mě může být jakýkoli olej.

bera28
25. feb 2011

Ahoj ženský, tak se zase hlásíme. další týden za námi a před námi už jen 12 dní 😖 😖 Kdybych neměla kurz, na kterém už takhle budu na první přednášky chybět, tak bych si to tady ještě o 14 dní protáhla.
@petrach, to je super, že už jsi zase na příjmu 😉 🙂 🙂 Peti, jak jsem četla, že jsou děti pořád nemocné, tak se domluv s doktorkou, ať ti napíše návrh na léčebnu. A neboj se, že by Eliška zameškala, všude je to i se školní výukou. Dětem by to určitě prospělo, ty by sis také orazila a když by se sešla prima parta ženských, tak je to úplný relax a pohoda. Já teď budu jezdit každý rok, ale musím si zajistit, aby to psali i Anetě.

Jecidlo, držím palce, ať botox zabere. Už balíš?? V úterý vyrážíte, co? Tak šťastnou cestu!

Denisko, já taky myslím, že váhu má mimouš dobrou. Hlavně teda cokoliv vyššího, než ty naše extrémně nedonošenecké váhy je vždycky lepší 😉 Ale jen se ještě hezky držte 2v1.

Nanya, ať se Danýsek brzy vyzdraví.

Simi, vy to taky zvládněte a ať jste brzy bez kašle.

Dneska přijel chlap, tak mám chvíli volna, zítra vyrážíme zase na celý den domů. Dopol jsme byli v sauně, tentokrít jsme to zvládli na 1*. Dvakrát v sauně a 2x v bazénku. A to si svišti ještě vymysleli, že musí sedět v sauně úplně nahoře. Já byla zpocená jak myš a oni v pohodě.
Včera si tady hráli s 6letou holčičkou na maminku a děti, poslouchali jí na slovo, až jsem si říkala, že bych mohla nenápadně zmizet a nechat je nové mamince. Kubajz tu prohání holky, když někam jdeme, tak hned na ně volá "Holko, počkej na mě u výtahu, jo. A neujeď mi!" 😀 Taky měli ORL vyšetření a jsou naprosto v pořádku.
Holky, mě se vůbec nechce vracet domů. Nám je tu tak hezky, že to bude jako dostat pěstí mezi oči.
No nic, mažu pro večeři a pak si jdeme hrát. Tak všem hezký víkend a šťastnou cestu do lázní pro Fajn a Jecidlo 😉

denisee
25. feb 2011

Bera: já tak závidím, já toho mám poslední doma plný kecky, jsem unavená, venku mráz no na prd.

A dnes jsme byli pro rozhodnutí do té církevní školky a nevzali ho jsem to normálně obrečela ☹ hlásilo se 85 a brali asi 20 dětí. Přednostně předškoláky a děti co tam mají sourozence. Do dalších školek jsou zápisy až konec března a to už budu na mateřský, a to se musí už psát i do té žádosti. Takže jsme bez šancí. Já to chci hlavně kvůli Vojtovi se tu se mnou nudí a až budu doma z druhým to už na něj bude ještě míň času, ale nebudu lhát, že by to bodlo i mě!!!!

bera28
25. feb 2011

Denisko, tak to je mi líto, že tato školka nevyšla ☹ A myslíš, že v těch dalších nebude žádná šance??
To chápu, že by ti to bodlo. Budeš mít práci s mimčem a ještě do toho Vojtíka. Třeba to výjde. držím pěsti 😉

kmoor
25. feb 2011

@bera28 Bero, prosim tě, nezapomeň nám tam dopsat první údaj do tabulky! koukala jsem na to a nejsme na tom úplně nejhůř 🙂

leni96
25. feb 2011

@adra22 - gratukuju k propuštění. Je to nádhera si mimíska po tak dlouhé době přivést domů a mít ho jen pro sebe 😉
@denisee - určitě je všechno v pořádku s tou váhou. Já měla teda jinakčí problém,mně zase doktor říkal, že malý má o čtvrt kila víc než by měl mít (jen už nevím, ve kterém to bylo týdnu). Mně asi nemocniční strava prospěla, ptz já přibrala i v nemocnici, já nevím, nějak se to na mě všechno lepilo 😀, já u malého přibrala 20 kg 😕
@maatkka - moc držím palečky, aby výsledky byly lepší a lepší a léků ubývalo 😉
@kmoor - malý je šikovný, všechno zvládne uvidíš 😉

andulka4
26. feb 2011

argousku máš ip-odepiš mi prosím dík

fajn
26. feb 2011

jecidlo tak co už máš sbaleno? já nemám vůbec nic kromě kávy,dnes jsem byla zvát na ples a mám asi 6 frťanů tak asi nic nepobalím . Zítra ještě peču na ples ,prodáváme domácí bufet a v pondělí ještě k mudře a v úterý jedem 😀
@bera28 úplně ti rozumím ,já se s Didkou taky nechtěla vracet. A inhalátor si zkus přes pneumologa my ho máme taky od pojištovn stál 5 000,- a máme ho zadara.
@denisee krásnej týden a váha taky super. Až se vrátíme z lázní tak doufám že ještě budeš 2 v 1

jecidlo
26. feb 2011

fajn, zatim nic, ukizim, peru, zehlim, ale pisu si seznam, doufam, ze zitra neco zvladnu jak budou spat jinak nemam sanci, jo a maruska ma teplotu ale ja jsem presvedena ze je to reakce na ten botox

leni96
26. feb 2011

@fajn ,@jecidlo - holky, přeju vám příjemný pobyt v lázních, užijte si to tam 😉, taky bych hned někam vyrazila 😀

simicak
27. feb 2011

@fajn @jecidlo krasne si uzijte lazne a hlavne at jste zdravi vsichni s detma 😉
@denisee to je blbe se skolkou,ale treba vas jeste nekde vezmou 😉 Ja jsem rada za tech 15hod.tydne co chodi Verunka,ji uz to se mnou doma taky nebavi.

Jinak holky,ja taky zazadala o skolku pro Viki,asi pul hodky chuze 😀 ale jestli nic do te doby nezmeni,tak by mela cely den hrazeny statem,kdyz to zmeni,tak ji dam do blizsi skolky,ale je to od 3let az,jenze je tam cekaci list,tak se deti hlasi dva roky predem aspon.
A chytla jsem bacila od holek a uz jsem tuberak taky 😖

maatkka
27. feb 2011

Ahojte baby
tak uz aj my sme chore ☹ Vcera sme boli na oslave (babka mala 80) a vobec nic tomu nenasvedcovalo. Lilinka tam behala tancovala o 106 - dokonca s detmi!!! A v noci ma zobudila uplne horuca - mala az 39,7!!! Moc jej to neklesalo ani po cipkoch - stale mala okolo 39 st. Tak sme jej davali zabaly. Boli sme aj na pohotovosti lebo bola taka apaticka len mi lezala na rukach ☹ Samozrejme nic neje a pije len tak po trosinkach. Teplota jej pod 38st. vobec neklesa ☹ Zajtra ideme k nasej dr. tak nam tuto noc prosim drzte palce - nech je lepsia ako posledna....
Mne je tiez dost blbo a kaslem ale nemam teplotu. Mm chudacik nas tu obskakuje ale uz aj on sa mi priznal ze mu nie je moc dobre a to ide zajtra do roboty...

leni96
27. feb 2011

@maatkka - chuďátko malé, ať je jí brzo líp, my to měli taky, vysoké teploty několik dnů až se mi to zdálo nenormální, čípky a sirupy sice pomohly, ale vždycky jen na chvilku, pak letěla teplota zase nahoru 😖 , nakonec jsme skončili s antibiotikama a pak už bylo dobře. Brzké uzdravení vám přeju 😉
@simicak - hodně štěstí se školkou, ať vám to vyjde 😉 a brzké uzdravení 😉

denisee
28. feb 2011

maatkka: tak jak je Lilince?

jecidlo a fajn: hezky si to v lázních užijte, ať se vyhnou nemoci a vrátíte se vy i dětičky spokojené, plné energie 🙂 A já doufám, že vás tu budu moc ještě přivítat 2v1 🙂

simicak: taky přeju, ať školka klapne. Bylo by škoda kdyby se ty naše děti nedostaly. Tady jsou další zápisy 28.3. tak zkusím ještě asi 3 školky, které jsou teda už taky z ruky, ale zase by tam vozil Vojtu manžel měl by to cestou do práce.

mila01
28. feb 2011

Ahoj holky,bohužel nestíhám dočíst,jen pár posledních příspěvků a koukám,že nic moc,že se hodně marodí.

Maatkka - tak co Julinka,kleslo to trochu?Byli jste u doktora?Dej vědět,snad to bude dobrý,moc na vás myslim,taky nesnášim vysoký horečky.

Adra22 - také gratuluju k propuštění,to je ta nejkrásnější zpráva. 🙂 😉

Denise - ta školka mě mrzí,je to pech,když má člověk takle smůlu.Budu držet palce na ty ostatní,snad něco vyjde.A super,jak ti naskakují týdny,ještě 9 a jedeš. 😀 😉

Holky moc vám závidim ty lázně a zároveň přeju - užijte si to.

Simi - taky držím palce na školku,snad to vyjde. 😉

Holky, potřebuju poradit.Kamarádka má holku v první třídě,chodí s Andrejkou do třídy a má dost velké problémy se soustředěním a tak.Doporučili jí pedagogicko-psychologickou poradnu,jestli není hyperaktivní.No a teď co potřebuju.Ta holčička je jak sestra naší Karolínky,jsou si hodně podobné,chovají se stejně,tak mám podezření,abysme nedopadli taky tak.Pokud by se to týkalo Káji,chtěla bych to začít nějak řešit už teď,ne až ve škole.Na netu píšou,že existujou různé výchovné metody a podobně,jak jí připravit na školu a tak.Nemáte s tim některá zkušenosti?Nemyslím s tou školou,ale s tou hyperaktivitou.

pehu
28. feb 2011

@mila01
Ahoj,
dětem ve škole se doporučuje střídat činnost a děti hyperaktivní např. během vyučování zaměstnat, aby se na chvíli protáhly jako např. doplň. kapesníky, vyber sešity, dones atd. Také jsou pro ně dobré cvičení na udržení pozornosti. Slouží k tomu různé pracovní listy, kde kroužkují např. nějaký znak ukrytý mezi obrázky. Toto mohou dělat i děti předškolního věku. Také je dobré během hodiny v ZŠ si např. s malými dětmi během hodiny zacvičit, či zazpívat.
Co se týče malošků 🙂, tak si myslím, že jsou také dobré pracovní listy např. na rozvoj grafomotoriky (uvolňovací cviky). Co se pamatuji, tak jsou pro předškoláky Šimonovy pracovní listy, myslím od nakladtelství Portál. Je to několik dílů, např. cvičení na řeč a na uvolňování ruky. Při této aktivitě se dítě musí soustředit a pomalu si zvyká, co ji bude čekat ve škole. Také jsou dobré výukové programy na PC, které jsou už pro děti MŠ. Některé jsou zvlášť dělané pro děti s dys poruchami a pozornosti, ale je to v podstatě stejné jako normální výuk. programy. Dobrá firma je Terasoft (např. Dětský koutek 1 -4, Kreslení pro děti, Pexesa, Geometrie - je i pro MŠ). Máme to pro děti nainstalované a i hyperaktivní dítě od počítače musíme odtrhávat 🙂. Taky je na netu stránka www.alik.cz, kde jsou hry a aktivity pro děti a nabízí tam i výuk. programy, ale jsou spíše pro děti školou povinné.
Jinak si myslím, že Kája je ještě malá a CNS teprve dozrává. Já jsem zvědavá na našeho maloška, protože si myslím, že bude taky hyperaktivní 🙂.

mila01
28. feb 2011

pehu - díky moc.Tak nějak vim,jak to funguje v té škole,mám sestru učitelku na prvním stupni,takže k ní kdyžtak půjdu na radu,spíš by mě zajímalo,jak se pozná rozjívené dítě od toho s hyperaktivitou.Když jsem odcházela z porodnice,tak jsem četla spoustu článků o nedonošencích a i v těch pořadech o hyperaktivitě říkají,že nedonošenci k tomu mají dost velké dispozice.Ale z nedonošenecké poradny nás vyřadili už ve 2 letech a teď nějak nevím,na koho se obrátit.Nikdy jsem to neřešila,prostě jsem jí brala jako živé dítě,které se rádo předvádí a tak.Ale v pátek jsme s kamarádkou řešili tu její holčičku,také jsme vždycky říkali,že je neposedná,živá a ráda se předvádí.Teď má najednou problémy ve škole,začala nosit trojky,je nesoustředěná,není hloupá.Tak půjdou do té poradny,aby jim poradili,jaký k ní mají mít přístup a jak jí pomoci a taky aby na to měli papír,právě kuli škole.Tak mě napadlo,že bych to chtěla zkusit zjistit u Káji už teď ( na netu píšou,že se to dá zjistit mezi 3 a 4 rokem,Káje budou v červnu 4 ),abysme to kdyžtak řešili už teď a v té první třídě byl klid - on je to docela záhul,co si budem povídat,ta první třída.Zítra mám schůzku s její učitelkou ze školky,to je takový nestranný pozorovatel,tak mi snad taky poradí.Ono je to i tim,že starší dcera je ohromnej kliďas a když to srovnávám s ní,tak Kája je děsnej " pošuk ". 😀 😉
Díky moc,na ty stránky se určitě podívám.

mispuli
28. feb 2011

@mila01 reaguju na hyperaktivitu,vždycky jsme si mysleli,že H je hyperaktivní,jako maličkej určitě byl,možná jak se snažil strašně rychle to dohnat,ale během času se sklidňoval,když jsme ho dávali tenkrát do školky do Krtečka,tak jsme jim říkali,že je hyperaktivní,ale tam nás rychle vyvedli z omylu,že hyperaktivita vypadá jinak,no a teď za ten půlrok,co je tady v normální školce s asistentkou,tak je z něj skoro až moc klidný dítě 😀 😀 ,zrovna dneska mě potěšila naše asistentka a minulej tejden i učitelky ze školky,byly tady jarňáky,tak bylo jen malinko dětiček a pospojovaný a učitelky se tam střídaly i z jiných tříd,a všechny si ho moc chválily ,jakej udělal velkej pokrok,že je daleko samostatnější a už si i umí rát s dětma,tak se občas dmu pýchou,co všechno dokázal 😉 😉 ,myslím si,že u Kájinky je to taky o čase,jinak Šimonovo listy máme a jsou fajn,taky máme spoustu těch knížek pro předškoláky nebo v Levnejch knihách vychází takový pracovní sešity,to strašně baví Míšu a občas jen zírám,co všechno umí

holky užijte si lázně,já když byla s H ,tak jsem strašně nechtěla jet,6 tejdnů byla dost dlouhá doba,ale nakonec se mi odtud taky nechtělo,a hlavně fakt odpočinek 😉 😉

mila01
28. feb 2011

mispuli - díky moc.Honzík je fantastickej,moc ti gratuluji k takovým pokrokům,je mi jasný,že jsi pyšná,taky máš na co. 😉 🙂 .Jenže u nás je to naprosto obráceně.Kája byla neskutečně hodný a klidný miminko,když začala chodit,tak dost zdivočela a o nějakém zklidňování nemůže být ani řeč,právě naopak.Čím je starší,tím víc lumpačí a je divočejší.Já netvrdim,že je hyperaktivní,jen jsem chtěla znát vaše názory a zkušenosti,mám prostě jen podezření a chtěla bych mít jistotu a nenásilně jí zklidňovat.Ona se umí soustředit,když hrajeme pexeso,tak se u toho klroutí,blbne a nakonec vyhraje - má úžasný postřeh a pamatováka,ale neposedí u toho.

vladimuraz
28. feb 2011

Ahoj holky, zdravím. Nemám nic dočteno, nestíhám. Všichni jsme zas nemocní, nejvíc to klasicky odnesl Hyneček, už týden má strašlivý kašel, rýmu, teplotu, nic mu nezabralo, tak dneska dostal dýchat Ventolin. Tak snad to bude lepší. Klárka měla jen kašel bez teplot, já klasika-krk,horečka,klouby, kašel, rýma... Než dočtu, tak budu reagovat na Milu

@mila01 : sice se píše, že hyperaktivita je diagnostikovaná od 4let, psycholožka, co viděla Klárku ve dvou letech měla jasno hned 😝 Když jsem si přečetla něco o ADHD, tak jsem uznala, že má pravdu. Ve školce je sice Klára hodná, učitelky říkají, že hyperaktivní není, ale je to tím, že není mezi svými a cítí autoritu. Až se v té školce otrká, tak jim tam, myslím, ukáže. Doma pořád lítá jak fretka, dělá milion věcí najednou, odbíhá od jídla,když sedí, tak aspoň houpe nohama, do nečeho kope... chytrá je taky jako opice, momentálně u nás frčí puzzle, skládá obrázky ze 60 dílů a nemá k tomu ani tu předlohu- nechápu. Já pořád na ty předlohy koukám, ona jede bez. Ale neposedí minutu, i ve spánku se pořád převaluje, hází sebou, ale spí.Co hračky, Milo? Hraje si malá dlouho s jednou nebo každý den vykramaří všechno, co má 😉 ? Vůbec si neumím představit, jak se budeME učit, to bude asi něco na mé nervy - a i na Klárčiny.

mispuli
28. feb 2011

@vladimuraz Vladi ale to je u nás naprosto to samý,v klidu nevydrží ani chvilku,přesně jak píšeš,pořád aspo%n kope nohama,nebo si kroutí vlasy,nebo musí mít něco v ruce,čím okolo sebe šermuje nebo mlatí o něco,nebo aspoň poskakuje,ale ve školce,jak cítí autoritu je v klidu.. 😅 ,ale pokroky tam jsou,ale učení se s ním si tedy vůbec nedokážu představit,navíc dodneška tužku neumí vzít do ruky,nenamaluje vůbec nic,no prostě detaily budu řešit,až to bude nutný,zatím mám takovou představu,že mu kdyžtak pořídí klávesnici s pc,abecedu zná,tak bude psát tak,vždyť,kdo dneska píše ručně,že?

Mila jako bys popisovala Míšu 😀 😀 sice nebyla až tak klidný miminko ale taky to stupňuje,už jsme s ní byli na šití tvářičky loni na jaře a před 3 nedělema jsme byli zase,škubla si to kousek od očička,naštěstí to nebylo na šití,ale jizvu mít bude,páč stripíky,kteýma jí to přalapilisi servala hned večer a nalepenýho tam nic nesnesla,jinak je chytrá jak vopice,na tříkolce se naučila jezdit během týdne,takový to kolo bez šlapek jsme ani nekupovali,páč jsem uznala,že by bylo zbytečný,jednou si to půjčila od sousedky a hned věděla,co má dělat,abecedu zná taky ceou,napočítá do 12,no jak říkám chytrá a neposedná,když ji vidím,tak se musím smát,já byla stejná 😀 😀

maatkka
28. feb 2011

leni velmi pekne dakujem... vy ste si to tiez "uzivali" ☹ hlavne ze uz ste fit...
my mame tiez ATB - vsetci traja!!! Lilinka prvy krat ☹ teplotu ma stale okolo 38,5 - 39st. - strasneee 😢 dr. nam nakazala davat na noc diazepam uz pri teplote nad 38,5 (ako inac kvoli krvacaniu do mozgu ☹ ) dnes aj s takouto teplotou celkom vyvadzala ale potom zaspala a spi do teraz... mna boli hrdlo a hlava ako asi este nikdy a mm ma tiez teplotu a zimnicu a ledva stoji na nohach ☹
aj ostatnym dakujem ze na nas myslite... snad jej lieky rychlo zaberu...
fajn jecidlo - pripajam sa k ostatnym babam a prajem aby ste si to liecenie uzili tak ako bera s detickami 😉 a hlavne nech moooc pomoze!
denisee skolka ma moc mrzi ale verim ze jedna z tych ostatnych vyjde... baby myslite ze mozem dat prihlasky do viacerych skolok? ja som na nete citala ze by sa to nemalo... ale ak mi Lilu tiez do tej vybratej nezoberu tak si mozem rovno hladat nove zamestnanie - kedze drzat mi ho urcite nebudu...
mispuli to su ale kraaasne spravy od Honzika! 😵 je to velky sikulo! - mas byt na co hrda!
vladi je mi hrozne luto ze ste na tom s chorobou podobne ako my - chora cela rodina... hlavne Hynecka ☹ verim ze kedze uz sa otepluje tak ta zima "odnesie" aj vsetky jeho chorobky a uz bude len zdravucky!!!
a mas naaadhernu profilovu fotku 😵
mila ja viem k hyperaktivite a porucham pozornosti len to co viem od segry... ona stale vahala ci ist so synovcom k nejakemu psychologovi a nechala to nakoniec az ked uz musela ist kvoli odkladu skolskej dochadzky a ked jej to uz aj ucitelky v skolke radili... ale podla mna tiez mohla ist aj skor (a mozno by ten odklad ani nepotreboval)... ona chcela ist uz minuly rok ale kazdy (vlastne aj vratane mna 😖 ) ju presviecal ze za ten rok sa maly este celkom zmeni a skolu urcite zvladne - no on vobec nie je na skolu pripraveny... ale uz za tu chvilu co k psychologicke chodia naucila segru vela veci ako uputat a udrzat jeho pozornost ked nieco robia a tak (tiez im dava rozne zadania na doma - take tie pracovne listy rozne ulohy a tak) a ked uz po takej kratkej chvilke vidi segra rozdiel tak preto si myslim ze keby s tym zacali skor mohlo ist do skoly aj bez odkladu...
inak baby tie vase deti su perfektne 🙂 ja stale (v porovnani so synovcom) tvrdim ze Julinka nie je hyperaktivna ale teda ze by vydrzala pri nejakom pexese puzzle alebo pracovnom zosite alebo dlhsie pri jedenj hracke tak to teda nehrozi 😕
simi peti a vy ako? ste este marod? (dufam ze nie samozrejme 😉)...