Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

sorbona13
14. máj 2009

ahoj holky, nestíhám vás dočítat 🙂
Sue: Ničeho se neboj, tentokrát to musí dobře dopadnout. Já mám podobné problémy jako ty, zřejmě také dědičné, máma ležela otevřená v nemocnici od 20tt a nakonec porodila v termínu.
Já ležím v nemocnici už od 22tt, čekám dvojčata a zkracuje se mi čípek, před 14ti dny měl už jen 1cm a prosakovaly plodové obaly, tento týden je nález stejný a prý se dá vydržet i v případě, že se čípek zkátí úplně a otevře se.
Jenom tě musí hodně hlídat a asi se ani hospitalizaci nevyhneš, ale všechno se dá vydržet, budu ti moc držet palce. Mně hodně tvrdne břicho, mám dráždivou dělohu a to má na ten čípek vliv, infekci vyloučili.
Miminka dokáží zachránit už od 24+0tt, to mi řekla doktorka při přijmu, že to je moje první meta a vidíš, zvládla jsem jí a teď čekám na druhou metu 30tt.

bera28
14. máj 2009

Kili, vidíš, jak jsou kluci šikovní! A ty, že nedělají pokroky. Můžeš na ně být pyšná.
Sue, držímě pěsti.
Sorbono, to ti to krásně utíká, co🙂 Jak se přehoupně 30tt, tak už to bude zívačka🙂
Holky, já jsem si dneska myslela, že mi snad někdo vyměnil dítě🙂 Byla jsem s Anetou na náhradní hodině plavání a bylo to vlastně poprvé, co jsem někde byla jen s jedním prckem. No a ona je pěkný vzteklina, chvíli neposedí, přebalit jí je nadlidský výkon. A najednou byla jak vyměněá. Posadila jsem jí na přebalovák, řekla jsem hačej a ani se nehnula. V ohrádce způsobně stála, usmívala se na mě, když jsem se sprchovala a byl klid. Plavala taky v poho a i po plavču byla prostě zlatíčko. No a doma zase najela na ty svoje vztekance. Fakt to nechápu. Kili, jak reagují kluci, když jdeš někam jen s jedním?
Jo a holky, můžete mi, prosím, pioradit jak na švagrovou? Teď odpol k nám přijela a přivezla Anetce krásný letní set oblečení, no ale velikost 0-3 měs. A není to poprvé, vlastně je to pokaždé. K Vánocům dostali spoustu krásného oblečení na novorozence. Ona vůbec nenakupuje podle velikostí na cedulkách, ale podle oka. Už jsem jí i říkala, že mají vel. 74 a 80 a ona si přihasí s 62. Tak já to pak vezmu a hned to prodám na MMB. Přitom jsou to vážně moc pěkné věci, užili by je. Jo a ještě se urazila, když jsem jí vrátila Aventí lahvičky, že už dětem víc jak 2 měs. lahvičku vůbec nedávám, že se učí pít ze speciálního hrnečku od Medely (stejně nic nevypijí🙂 Řekla mi, ať jí to nevracím, ať to vyhodím. Tak už je to v kontejneru. Předem díky za vaše názory.

denisee
14. máj 2009

bera: prosím tě, od kdy chodíš s dětma na plavání??? Já se pořád rozhoduju, kdy nás přihlásit a jestli je na to Vojta připravenej, ve vaně ho zkouším sprchovat, aby se nebál. A s tou švagrovou to je divný 😒 když už jsi jí to říkala a nepochopila to a jinak spolu vycházíte???

petrach
14. máj 2009

sue tentokrat to bude v pořadku,moc ti budem držet palce..tvoje maminka musí byt užasna žena,kolik toho zažila a dokazala,před ní se sklaním..ty si nepřipouštej nic jineho než vše dobřé 😉

sorbona tobe ty tydny hezky naskakují,to je nadhera jak se držíte,jste moc šikovní 🙂

kili tak vydíš,jsou to zlatíčka šikovne,jen to chtelo čas..moooc gratuluju obema prckum

bera tak to je škoda s tema vecma,je zvlaštní že jí neva,že je to k ničemu a prodaš to za pakatel,leda by jste šli nakupovat spolu,jestli to ustojíš,nebo jí top dej písemne,jako jmena detí a velikosti

mila tak jak?? určite parada,to bude slziček co 😀

holky musím se pochlubit,dneska mame první usmev 🙂 takovy nejdřív nesmelí,ale pak se mu zalibil a culil se snad 5 minut,díval se na me upřene,ja na neho cukrovala a pak se usmál 🙂 asi to nebude že se ted bude smát pořad,ale už se to učí

mila01
14. máj 2009

ahojky.

Tak jsem si holky poplakala na besídce - fakt nádherný,měli nacvičený kántry tanec a potom básničky a písničky,pak jsme každá dostali kytičku,šli jsme s nima na koberec a tancovali s nima na písničku z kazeťáku.No byla to fakt nádhera,zase mám slzy v očích,jen o tom píšu. 🙂 😉

Zdravím novou těhulku a moc moc držím palečky.Zůstaň tu s námi a dávej vědět,myslíme na tebe.Určitě to bude dobrý,snad tě tentokrát pořádně pohlídaj.Už jsi si moc prožila - doufám že to bude mít dobrý konec.

Bera - prosim tě a má ta švagrová svoje děti?Předpokládám,že asi ne.Já fakt nevim,co ti na to poradit,kdyby mi to udělala poněkolikáté,tak jí asi narovinu řeknu,že to snad dělá schválně,nebo že je vážně pitomá.

Denisee - musím se přidat k těm,co ti plavání doporučujou.Já chodila s Kájou od 10 měsíců,bylo to super a moc nám to pomohlo.Neváhej a přihlašte se,je to dobrá věc.

Když jsem sem teď najížděla,našla jsem na hlavní stránce album chlapečka,který se narodil tuším 26+0tt,v dubnu.Nepamatuju si jméno - neviděli jste to?Jestli náš čteš ( myslím tu maminku ),ozvi se a přidej se.Pokud tu chceš jen číst - moc držim palečky.Je tam fotka,jak držíš malého v náručí - je to hodně dojemný.Snad to bude dobré.

Jinak naše Kája měla odpoledne zase 38,3,pokud se do zítra fakt neosype,jedu k doktorce,už toho mám dost. ☹ 😠 Celý den řádí a přitom má horečky jak brno. 😕 😕

petrach
14. máj 2009

milo ja jim držím palce už dlouho a bude to v pořadku,Matysek je šikulka veliky bojovník a maminka taky,brzo se k nam přidají

petrach
14. máj 2009

pavcik fotky jsou nadherne,mam z vas radost,určite sis to užila moc gratuluju obema,Matyskovi to určite moc pomuže byt u tebe

bera28
14. máj 2009

Denisee, plavat chodíme od března, to bylo prckům 9 měsíců korig. Mohli jsme už i dřív (po 3 dávkách Hexy a Prevenaru, což bylo v půlce ledna), ale to už bylo plno a další běh začínal právě až v březnu. Prckové milovali vodu od narození, takže jsou spokojení.
Mila, tak to muselo být pěkné. Ale s tou horečkou je to dost divný. Já bych zítra k Dr. šla, ať máš klid před víkendem.
K té švagrové - oni nejsou z Prahy, takže společné nakupování nehrozí. A právě že dítě má, takže tyhle její zkraty nechápu. Ale jinak spolu vycházíme dobře, takže mi to nemůže dělat ani naschvál🙂

mila01
14. máj 2009

Petrach - díky že jsi na to reagovala - fakt mě to zaujalo,skoukla jsem celé to album,není tam bohužel moc informací,jen o tom krvácení - pokud to je vážně dobré,tak je to super.To že je Matýsek velký bojovník jsem poznala už dle toho Agpar skore ( snad to píšu dobře ) - ten v životě něco vydrží a jen tak se neztratí.A ty poslední fotky jsou opravdu moc pěkné.Nevěděla jsem o nich - ale palce jim držim taky.

No a ten úsměv - to je paráda,že je mu do smíchu.Aspoň taky pozná,že je na světě i veselo. 😉

bera28
14. máj 2009

Holky, tak jsem konečně dala pár fotek do alba, kdybyste se chtěly na prcky podívat. Hezký večer.

denisee
14. máj 2009

Petrach:gratulace k úsměvu 🙂 je to strašně krásný viď.
bera: zrovna dnes odpo jsem vaše fotky hledala, čteš mi myšlenky 🙂 prckové jsou nádherný a šikovný, takový veselí čertíci. Jste krásná rodinka.











😉

mila01
14. máj 2009

Bera - co říct - máš krásnou rodinu. 😉 🙂 Prckové jsou moc milý a roztomilý,také na nich není poznat,že jsou nedonošený.

petrach
14. máj 2009

bera vypadate hrozne štastne,maš krasne detičky

mila01
15. máj 2009

Ahoj,tak u nás hlásím probdělou noc.Večer jsem Káje naměřila 40.5teplotu,ale pak jsem si všimla,že se mi na rychloběžce utrhla rtuť a měří to ve dvou válečcích,takže to naštěstí asi nebylo správně - ale vyděsilo mě to pěkně.Digitálem v podpaždí jsem jí naměřila 38,6,ale ona to ještě moc dobře nedrží,kroutí se u toho,dneska musim koupit novou rychloběžku do zadečku.V noci byla bez teplot,ale spala děsně neklidně,otáčela se asi každých 10 sekund a v kuse spala jednou skoro dvě hodiny,jinak tak půl hoďky a strašně kňourala.Chtěla jsem se vypravit k doktorce,ale má dnes od 10 a Kája zrovna usnula a navíc jsem při ukládání oběvila dvě nové stoličky. 🙂 Jsou to ty druhé,zatim jen dole ( nahoru mě nenechala podívat ),jedna už má dvě špičičky venku,druhá má propadlinu a vevnitř je to rozřízlí.( předtim jedla lipo a začala u toho brečet - asi se do toho kousla a rozřízla si to tim bonbonem ).Takže doktorku asi oželíme.

Navíc je dnes u nás lampionový průvod a pak ohňostroj,chtěla jsem tam s holkama jít - teď nevim,jestli to vydržím. 😠 😠

Tak těhulky - hlaste se,je vše ok?Sorbona,měřili ti zase čípek?Sue - počítám do toho i tebe. 😉

petrach
15. máj 2009

mila teda vy si užívate detske nemoci ve velkem,co? ten lampionak by me teda taky mrzel,tak třeba to budou jen ty zuby 😉

jecidlo kdepak te mame?
fajn taky dochazka nic moc 😀
tehulky se nehlasí,tak to bude v pořadku 🙂

andulka4
15. máj 2009

Petrah blahopřeju k úsměvu

denisee
15. máj 2009

vladimuraz: psala jsi, že budete o prázdninách jezdit do Šikulky na plavčo. Já jsem jim tam psala a o p
rázdniny prý otvíráj zkrácené kurzy, nevíš co tím myslí. Pak je to až v září, tak jsem na vážkách kam se přihlásit 😒
Díky

argousek
15. máj 2009

Ahoj holky,
nějak vás tady teď nestíhám. Tak jen ve zkratce:
- držím těhulkám palce ať se drží, co nejdéle 😉 Co každý týden, ale každý den navíc je dobrý 😉
- bera ta tvoje švagrová musí být nějaká ujetá a nebo je možný, že nerozumí česky 😀
- mila gratulujeme k zoubkům a ať je to brzy za vámi 😉

My jsme teď přijeli z té hipoterapie a jsme absolutně nadšení. Nejdřív byl Adámek celkem apatickej a koníčka Martina 🙂 celkem ignoroval. I to vypadalo, že to dnes nedopadne a že ani nepojede, protože kňoural a nechtěl se svést. Nakonec se nechal přemluvit a jel s tou instruktorkou a pak ho nechali jet i samotného. A nakonec po něm chtěla, aby si ho sám pohladil a on pořád nechtěl, tak ona mu říkala, že dokud ho nepohladí, že nemůže dolů a on ho začal sám hladit, to jsem ani nečekala. No prostě nádhera, příště vezmeme foťák a něco vyfotíme. 😉

sorbona13
15. máj 2009

Ahoj holky, tak dnes na vizitě mi bylo řečeno, že když vydržíme ještě do 28+0tt (to je příští středa), tak je to nejhorší riziko za námi a ve 30tt by mě mohli pustit domů, jestli se to nějak rapidně nezhorší. Dělali mi glykemický index a cukrovka se tam skoro neprojevila, jen hodně mírně zvýšená, tak jsem se ptala, jestli sem tam něco sladkého můžu a na to mi doktor řekl, že to jako neslyšel, ale že chápe, že ležet tady na sucharech taky nejde...tak teď nevím, jestli si něco občas dát můžu, nebo mám vydržet radši tu dietu? 😖
argousek: hipoterapie je super, já mám jednoho koníka vlastního, ale ten by se na to moc nehodil, je to pěknej divoch 🙂

andulka4
15. máj 2009

holky a zkoušela jste některá kineziologii?

pavcik
15. máj 2009

Ahojky holky.
Od toho dne co jsem se vrátila z porodnice tak mám děsně moc lítání ohledně porodnice za Matýskem a do toho musim ještě chodit za svojí mámou mimo Prahu do nemocnice takže je to fakt náročný. Do albíka se chystám napsat příběh jak to vše bylo ale až budu mít více času.Ale ve zkratce to napíšu i ted.

V sobout 25.4 mě začalo tvrdnout intenzivně břicho a bolelo. Vyhledali jsme nemocnici v Jablonci nad Nisou a tam si mě na noc nechali a dali mi do žíly magnesko.Bolesti trochu povolili ale tvrdnutí neustalo. V neděli ráno jsem zjistila že mi odtekla plodová voda,vše zmonitorovali a nic nezjistili ale i tak volali do Podolí a převezli mě sanitkou. I tam bylo vše dobrý.Nebo se to aspon zdálo. Dali mi totiž v jablonci injekci (asi ty kortikojdy na plíce miminka) která mě rozpumpovala a tak se asi dalo lehce zaměnit jestli tluče moje srdce nebo miminka.A v podolí na porodní vyšetřovně sestřička nemohla najít ozvy mimča a tak přišel doktor a přirožil sondu aby na utz viděl kde je srdíčko. Sestřička přiložila monitor a pak se na sebe jen s doktorem koukli a doktor jen zařval že se jede urychleně na sál a musí se udělat akutní císař. Najednou tam bylo takovejch lidí. Doslova se mnou běželi na operační sál. Jen mi rychle řekli že malý nedýchá a že musí jít ven. Pak už jsem jen spala.

No a dva dny po porodu nám bylo řečeno že za těch strašných okolností co se všechno stalo vzniklo to krvácení do mozku. Nejde to vrátit ani odsát protože je to v tkáni. Týden co týden se to zhoršuje a hromadí se mu tam mozkomíšní mok ale ještě to nechtějí odsát,čekají až by toho tam bylo víc. Takže asi tak.

Malej měl dobrou porodní váhu. Byl by to býval pěkný macek kdyby se narodil tak jak měl. Už takhle na konci 27tt měl 1480g.

Takže asi tak.

kili
autor
15. máj 2009

pavcik, tak to bol teda riadny macek, moje dve deti mali presne toľko dohromady a to sa narodili 27+3
moc mu držím palce, nech všetko dobre dopadne a hádam mu tá váha pomôže 😔

denisee
15. máj 2009

pavcik: tak tě tady u nás moc vítám. I když by bylo samozřejmě lepší, kdybys sem nemusela, ale stalo se a jdem dál 😉 Já mám Vojtíka narozeného 11.5.08 takže taky býk a měl být původní TP 11.8.08., tak je narozen 26+3, původně z dvojčátek ☹
Za Matýskem tedy dojíždíš na JIP??? Vojtíka jsem měla na JIP 6týdnů a pak ho převezli na intermedián a dalších 6týdnů už jsem tam ležela s ním v Č.Budějovicích jsme měli inkubátory na pokoji 🙂
Držím pěsti, ať je vše v pořádku a probíhá bez komplikací. Hodně sil! A budu určitě čekat na další zprávičky. Držte se ty i tvůj maličkej bojovníček

argousek
15. máj 2009

andulko já jsem na to založila téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Já nevím, ještě jsem to nezkoušela, ale říkala jsem si, že by to nebylo špatné to vyzkoušet. Myslím, si že ti naši nedonošenci můžou mít z období před porodem a po porodu, kdy byli v inkubátoru jakýsi blok, který by se dal pomocí kineziologii odstranit. Ale musí si člověk najít dobrého kineziologa, aby to nebyl žádný šarlatán.

pavcik však když je krvácení do mozku, tak se to může ještě vstřebat, ne. Znám pár dětí, které to prodělaly a vstřebalo se to 😉 Držíme palečky 😉

maatkka
15. máj 2009

Pavcik je mi taaak srasne moc luto cim si teraz prechadzas. Ked som citala ten tvoj pribeh slzy mi tiekli po tvari. Trochu mi to pripomenulo ako so mnou bezali na operacku ako nam povedali ze mala Liluska silne krvacanie do mozgu... Co vam ohladom toho povedali aku ma malicky prognozu alebo tak??? Nam sice este ani teraz nevedia s istotou dokopy nic povedat ale na to ako strasidelne to vyzeralo sa to krvacanie pekne vstrebalo az na nejaku zrazeninku ktoru tam ma stale. Moc moc na vas myslim a z celej sily drzim paste. Budem sa tesit na kazdy tvoj prispevok a verim ze to budu uz len lepsie spravy.

petrach
16. máj 2009

pavcik když čtu tvuj příbeh,tak je mi smutno..proč si tohle musí prožít tolik lidiček ☹
Matysek je bojovník,to víš i ty sama,snaží se se z toho všeho dostat..
jak jsem už psala,se mnou ležela paní a Pavlík mel krvacení taky,dr ji pořad strašili tím nejhorším,strašne si vytrpela a nakonec to prcek zvladl
budem vam držet pesti,at jsou už jen dobre zpravy a matysek az se uzdravuje zlatíčko..moc vam to spolu sluší

sorbona dobre zpravy 🙂 ale nech ti nestačí 30tt!!! radši tam pobud,nenech se poslat domu,je to na palici ja vím,alůe takhle je to nejlepší,když si vas hlídají..to sladke si myslím klido mužeš 😉

argousku tak to je super,že se to Adovi líbilo,on si zvykne a bude se tešit,určite mu to prospeje
kessi,jani kde pak jste,vše v pořadku???

sorbona13
16. máj 2009

pavcik: držím moc pěsti, ať Matýsek všechno zvládne, určitě je to bojovník a bude v pořádku, i přes ten rychlý vstup do života.

bera28
16. máj 2009

Pavcik, moc a moc držíme všichni pěsti. Uvidíš, že to dobře dopadne. A ta váha je naprosto úžasná! Můj kluk měl také krvácení do mozku, 1. st. A teď je v pořádku! Krásně se mu vstřebalo (to ještě v Podolí), pak se mu tam udělaly cystičky, které se nejdřív zvětšovaly a když mu dělali sono 14 dní po propuštění, tak už byly menší. No a za další 3 měsíce tam nebyly vůbec. A to nám Dr. R. (taky se s ním potkáš na intermediálu) říkal, že cysty v žádném případě zmizet nemůžou, jen se mohou zmenšit. No a vidíš, zmizely úplně.
Holky, taky u vás tak prší? Ale na příští týden hlásí letní teploty, až 27 stupňů. Já už se těším jak malá.
Používáte někdo cyklosedačku pro prcka? My jsme nejprve uvaživali o vozíku za kolo, ale každý nás odradil, že by to s dvěma byla fuška a museli bysme jezdit jen po rovině. No a my jezdíme v létě hodně moc, tak jsme nakonec zvolili cyklosedačky, ale zatím nemám vybraný žádný typ, tak pátrám. Doufám, že se jim to bude líbit.
Argousku, tak to je paráda, že se to Adámkovi líbilo. Koníci mooooc pomáhají.
Andulko, já jsem u kinezioložky byla, dostala jsem na ní kontakt od kámošky, která se sama zabývá různými alternativními metodami. Kinezioložka byla fakt dobrá, dala mi i Bachovy esence, ale já fakt nedokážu posoudit, jestli mi to pomohlo nebo ne. Pak jsem tam šla ještě i kvůli dětem, když nechtěli tak dlouhou dobu jíst, a to vím stopro, že to bylo k ničemu. Je mi jasný, že předčasně narozené děti musí mít z takového příchodu na svět blok. To vidím i u těch našich, kteří si nenechají šáhnout do pusy, protože mají podvědomý strach a nepříjemné pocity ještě z intubace a všemožného sondování a odsávání. Myslím si, že možná, až budou větší a bude možné pracovat přímo s nimi. Takhle to dělala přese mě. Když jsem ležela na rizikovém, tak tam se mnou byla maminka, jejíž 10letá dcera byla náměsíčná a pár návštěv u kinezioložky jí toho zbavilo.

fajn
16. máj 2009

tak já byla s Andreou když ji byly dva roky a ona koktala. A řeknu že to bylo akorát na vytahování peněz a efekt žádnej. Jezdila jsem s ní do Brna jednou za měsíc tak to bylo opravdu peněz dost ,ale co by člověk neudělal pro svoje děcko že. Nakonec nám opravdu pomohla až logopedka a za rok byla v pohodě

Jinak všechny zdravím,těhulkám ať to rychle a hlavně v pohodě utíká,a nemocným ať se brzo uzdraví.

Mě už zase dojede tchýně ☹ už asi 5 sobotu po sobě no děs. Co umřel děda je tady pořád doufám že se to časem zase upraví a bude jezdit zase jednou za čas

Peti to máš radost že když už se usmívá a trošku reaguje a za chvilku nám budeš psát jak se přetočil .Tak hodně štěstí.

Já jdu vařit ,ale vůbec se mi nechce jsem dnes jak po mladejch byla jsem furt vzhůru a zdáli se mi úplny blbosti. Tak čauky a já se zase ozvu. Dnes tady máme pro maminky vystoupení tak se jdu podívat Andrea bude přednášet a hrát na kytaru ,tak já snad brečet nebudu 😀 ,ale taky jsem ve školce bulela 😉

petrach
16. máj 2009

fajn budeš 😀
on ten usmev asi jen skoušel,od te doby nic 😒 potvurka
u nas je taky hnusne,manža jede na ryby a my budem sami doma,teda až odpoledne a v noci,v takovem počasí,se mu divím