Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
9. jan 2010

Argousku já taky rodila zničeho nic ☹ vše jsem měla ukázkové-krev,moč, stěry prostě všechno a přesto se dral ven ☹ PROSTĚ LEŽ

DENISSE TO VÍŠ ŽE VÁM NĚCO NAJDOU.....VŽDYCKY NĚCO NAJDOU.....RHB JSOU BABY BLÁZNIVÝ
a na utz jdu až 15.1....už teď bojím bojím

argousek
10. jan 2010

holky neblázněte, když budete dopředu myslete na to špatné, tak to k sobě přitáhnete. Andulko, nemáš se čeho bát, prostě se těš na to, že prcka uvidíš 😉
Jinak já jsem si to taky určitě přitáhla, protože už jsem začala přemýšlet nad tím, jak se ten 26. týden pomalu blíží. To je blbost, teď se snažím pořád myslet na to, že budu ještě přenášet a jakej to bude chlapák 😀
Takže holky jen pozitivně 😉

denisee
10. jan 2010

Andulka: já si pamatovala, že v pátek, tak budu na tebe myslet a dle argouska pozitivně 😀

Argousku: máš pravdu, já sama všem tohle říkám, psychika dělá hodně, ale někdy se člověk neubrání. Ale teď se budu snažit 🙂 🙂

maatkka
10. jan 2010

argousek spraaavne to robis 😉 🙂 😉
ja som si vtedy zase hovorila ze aspon 30 tt. a bude dobre... nooo nic som zjavne o predcasniatkach vtedy este netusia - inak by som takto hlupo nerozmyslala ☹
no a ja aj ked som mala preeklampsiu citila som sa super - k dr. som sla len s tym ze mi asi z toho tepla a sedaveho zamestnania puchnu nohy... a o par hodin na to bola Lilinka na svete ☹
niekedy nedavno ked bol mm s Lili vonku a ked prisli rovno zaspala a on niekam vtedy siel tak som sa sama doma tak nudila ze som si citala od zaciatku tuto temu... a usmiala som sa nad tym ked si arg. pisala ze Adamko bude zrejme jedinacik a nad tym uz teraz svietili tvoje tt. ... a tak som si vravela ze ked si sa aj ty tak bala ako ja a prekonala si to tak ze mozno aj ja raz...
andulka aj ja drzim palce... neviem ci to aj ty tak mas ale ja som sa vzdy na kazdy utz straaasne tesila... ale ten strach tam niekde v podvedomi aj tak bol... a to fakt neviem ako by som to brala teraz...
obdivujem vas baby... ja nad tym teraz aj sama castejsie rozmyslam lebo byvala spoluziacka - s ktorou som sedela celu strednu v lavici - caka tiez druhe babo a ja som sa pristihla ze jej uz aj trosku zavidim 😀 ale zase ked si to len predstavim hrozne sa bojim... u mna je to o to horsie ze som mala tu preeklampsiu a u tej je uz potom vzdy zvysene riziko ze sa bude opakovat... ☹ zatial co pri nejakych tych infekciach alebo tak by to bola skor riadna nahoda keby sa zopakoval predcasny porod... je tam nizsia pravdepodobnost...
denisee podla mna sa fakt nemas coho bat - ak sa im nieco nepaci pusti to jednym uchom dnu druhym vom - vsak sama dobre vies naco si vas tam drzia... podla mna je najdolezitejsie co povie neurolog a ten si mysli nieco ine nie??? ja si myslim ze uz teraz tam chodit su pre vas oboch len zbytocne stresy... ja som sa nestretla s tym aby cvicilo dieta ktore spravne chodi... a to nehovorim o tom ze asi tazko ho teraz uz udrzis... a take tie "chyby" na ktore uz teraz pozeraju pri detoch narodenych v termine nikto neriesi... to sa da urcite zvladnut aj bez rhb... ja som velky zastanca vojtovky ale v pripade ze ju odporuci neurolog a hlavne ze ju dieta naozaj potrebuje... no som zvedava co vam povedia - daj vediet 😉

andulka4
10. jan 2010

holky nevím kolik vám je let ale já budu mít za pár dní 30let a představa že rodím později je pro mne 😠
navíc nechci sedět x let doma s děckama

tentokráte budu rodit minimálně 3dny po termínu 🙂......to je jisté 🙂
a bát se.....jojo semtam nad tím popřemýšlím ale kdo se bojí nesmí do lesa 🙂

mispuli
10. jan 2010

andul já rodila míšu a bylo mi necelejch 32 😉

petrach
10. jan 2010

argousku jdeš na to správne 😉 a krásne Vám holky ty tydny letí..
atka já tu stranku četla nedávno taky a smála se u toho..je dobře že to holky překonali..ty to překonáš taky..
lepší než se pak zbytek života trápit..takhle zapomenete 😉 a navíc přibude další zlatíčko..

já chtela taky ješte jedno,jenže nám už to dr nedoporučují..je velká pravdepodobnost,že to bude zase..pry jsem mela velké štestí už u Elišky,to mi řekli ale až ted.. ☹ ale zas asi to tak melo být..jinak bych se asi bála a kdoví co by ted bylo..takže holky..všechno zlé je k nečemu dobré 🙂

denise myslím že kdyby jste meli jinou rhb,tak už vác davno nechala na pokoji...netrap se,bud ráda že je Vojtík tak šikovny,že chodí..že je v pořádku

já mám dnes desnou náladu už od rána 😝 stihli jsme se i chytnout s manžou..Elin je příšerne protivná už pár dní..malemu rostou zuby..pomoooooc...

fajn
10. jan 2010

peti asi je nějaká erupce ,Didka je taky protivná jak hrom. Pořád jen mrčí a mrčí

andulka4
10. jan 2010

ad ten věk....já to nemyslela zle 😀
přemýšlím nad tím spíš tak že s přibývajícím věkem je člověk lenivější, a hlavně taky bych chtěla do slušné práce atd

mispuli
10. jan 2010

andul já jsem doma už 6 let a jěště mě vlastně rok čeká,takže hloupnu,ale práci mám pořád,ve škole mi drží místo,docela bych chtěla nastoupit u žv září,ale zatím je to tak nějak nereálný,kvůli míšině věku,leda by se nám podařilo/a já věřím,že podaří/ mišáka odplínkovat a vyšli by mi vstříc a míšu přijali do školky dřív,uvidím ted po pololetí půjdeme s frantou na přátelský pohovor k mýmu řediteli,chceme přit om sfouknout i ty možnosti pro honzise

argi držím palce,taky by mě nikdy nenapadlo,že se mi bude tak strašně stejskat,ale kdybych s sebou v nemocnici,když se míša narodila,neměla honzisovu fotku,tak by mi bylo strašně

snažím se probudit mišáka,ale nechce se jí vstávat a já bych chtěla ještě jít ven než bude úplná tma,půjdeme nakrmit kačeny a ještě chvíli na boby,zítra na dopoledne si vezmou honzíka babi s dědou,franta ho nemůže odvézt do školky a děda se v tomhle počasí bojí s ním jet,ale chtějí si ho na dopoledne vzít,tak budu jedině ráda

bera28
10. jan 2010

Argousku, to je fajn, že jdeš na to pozitivně 🙂 Určitě to dotáhneš do termínu.

Andulko, já jsem rodila ve 33 letech. Jenže jsem předtím žádné děti nechtěla, chytlo mě to až půl roku před otěhotněním 🙂 Pak jsem si říkala že nejdřív jedno a tak za 2 roky další. No a všechno je jinak. Takže teď už žádné další nechystám 😎

Maatkka, taky jsem si říkala, vydržet alespoň do 30 tt a ani to se nepodařilo ☹

Peti, asi fakt budou nějaký erupce, protože u nás jsou taky všichni na pár facek.

Mispuli, Honzíkovi velkou pochvalu. Četla jsem si tvůj příspěvek na Č. Budějovicích. Vidíš jak je šikovný.

Denisee, souhlasím s Petrach, kdybyste měli jinou rhb, už tam dávno nechodíte!

Všem těhulím posílám zbytky pozitivní energie 🙂

petrach
10. jan 2010

denise já myslela ře se Vojtík rozlozil v 10 kalendařne..tos me uklidnila..už jsem skoušela i lákat na mobil,tak hrozne se na nej třepal,natahoval a pak i řval..ale nelezl 😒

mispuli my byli venku skoro 2 hodky,krásná procházka...malí celou dobu hore a koukal..akorát Elin pořád stejná.. 😠 asi bude nemocná.,jinak už nevím

maatkka
10. jan 2010

bera ja keby som vtedy mala nejake problemy tak som tiez rada za kazy tyzden a tak... len ja som mala az do toho dna ked som porodila uuuplne bezproblemove tehu - vsetky vysledky na 1 a aj citila som sa skvelo...
ja som to mala tiez tak naplanovane ze 2 deti - medzi nimi tak 2 roky... aby som medzi md nesla na chvilu do roboty a zas na md... ale uz je jasne ze to tak nebude... a mozno to nebude vobec... a mozno petrach budeme za nejaky cas citat tuto stranku a budeme sa aj nado mnou usmievat 😉

dnes je aj to moje dieta ako z divych vajec 😀
uz dlhsie si vie napr. prisunut stolicku k oknu a pozera von... dneska si ju odtlacila k stolu vyliezla na nu a na stole bolo volske oko s parkom nakrajanym na koliecka a ona ho odtial povyberala a pojedla 😠 vsetci sa mi smeju ze to mam za to ze to s tou jej zdravou stravou az prehanam... potom vysypala krutonky a chrumala tie... ako keby som jej nedala najest... aspon mi ich potom pomahala zbierat a davala spat do sacku... no a pokazila zaluzie a rozbila misku na polievku ktoru mi priniesla svokra z Talianska ci odkial... a to som jej stale za zadkom...
a najnovsie stahuje postielku po celej izbe - neviem kde berie tu silu 😅
a ma nejake obdobie negativizmu ci ako sa tomu hovori... skoro na vsetko vravi "nie neni nejde"...

ale inak je zlata 😀 dneska mi robila varila mysicka kasicku... to vie uz davno ale uz vie aj ukazat tomu dala tomu dala... a tomu nic neostalo a tak utekal utekal a tuto sa choval... a snazi sa ma tak steglit ako ja ju 😵
a je hotova zo vsetkych deti a psov...nemusia byt ani nazivo - staci ze su v telke... len skoda ze aj na deti aj na psov hovori "babo" aj ked vie ako robi havo...

maatkka
10. jan 2010

a ozaj ked sa jej chce tamcovat vie si zapnut radio 🙂 len sa vzdy najskor toho zvuku trocha zlakne aj ked to caka ze zacne hrat 😒

petrach
10. jan 2010

matka tak ji nech,když jí to chutnalo,každy den to nemá..občas propste skusí i neco jiného..
teda uplne hledím,jak už dokaže plno vecí,nedavno to bylo miminko v kočarku..šlo to nejak hopem 😉

malí na me taky huláká když jík,už jsem mu taky dala ochutnat chleba 😉 jen trošku a dokonce ze syrem..jde vydet,že je to druhé díte a to si dávám hodne pozor,mám strach,po tom všem..

denisee
10. jan 2010

petrach: no bylo to tak, že když teda odečítám ty 3 měsíce. Tak v 9 se začal plazit a v 11 se začal houpat občas na kolínkách a pak zkoušel 2-3 krůčky po 4 a do 12m. se už pěkně rozlezl a vlastně se poprvé sám posadil, a pak to šlo celkem rychle 🙂

sorbona13
10. jan 2010

Ahoj holky, poslední dobou jsem vás hoodně zanedbávala, ale neberte si to osobně 🙂 Doufám, že jsou všechny dětičky OK a dělají vám jen samou radost 🙂 Mezi svátky jsme byli na RHB a kluci obstáli na výbornou. Oba se přetáčejí na bříško a začíná být mezi nimi čím dál větší rozdíl v povaze. Honzík je takový do všeho hrr a ničeho se nebojí, Kubík je klidnější, všechno si nejdřív prohlídne a nemlátí do všeho tak, jako Honzík. Je s nim hrozná sranda, věčně se smějou a vůbec jsou poslední dobou pohodová miminka. Zatím pořád kojím, ale už týden dostávají k večeři kaši, tak se mi trochu ulevilo, že to není všechno jen na mě a přestala jsem mít neustále obavy, jestli mám dost mlíka 🙂 V sobotu jsme začali přikrmovat a moc to teda klukům nechutnalo. Dneska už dojedli zbytek malé skleničky mrkvičky, tak ještě prubnu mrkev s bramborem a pak začnu vařit. Oba váží 5,5kg a jsou dost drobní, oproti jejich sestřence, která je o 14 dní mladší (když počítám korig. věk), i když do délky narostli stejně. Naše mudra posledně povídala, že je na nich ta nedonošenost vidět, že jsou drobnější, než jiné děti 😠 Máme za sebou očkování druhou hexou a měli dostat i Prevenar, ale ten odložila, že ho naočkuje až po 3. hexe, že ještě nedostala zprávu z neurologie, že můžeme Prevenar očkovat. Já ale myslím, že jí ani žádnou zprávu nedostane, takže musím zítra do UPMD zavolat a zeptat se, jak to teda je. Nevíte o nějaké dobré pediatričce v Praze? Ta naše mudra není moc pečlivá, návštěvy jsou vždycky rychlovka, na co se nezeptám, to neudělá, viz. např. zvýšení dávkování maltoferu, co jsme přišli z porodnice, tak nám dávkování nenavýšila, nakonec jsem se zeptala, tak koukla do chytrý knížky a to dávkování nám zvedla. Pak jsem se ptala, jestli by neudělala testy krve, jak na tom s tím železem vlastně jsou a na to mi řekla, že máme dobrat maltofer, potom 3 týdny počkat a až pak ten krevní test udělá. Přitom v porodnici to testovali během užívání maltoferu, tak jsem u toho trochu zmatená.

Koukněte na fotky: http://picasaweb.google.com/rhejtikova

petrach
10. jan 2010

sorbono moc to nechápu..pokud dovolí očkovat hexu,tak mužouz i prevenar 😠 ..
nám neuroložka musela povolit očkovaní a pak to očkovala zaroven..
s tou váhou..náš malí v jejich mesících víc nemel..ted má přes 7kg a to po příkrmech a UM..asi bych ji vymenila,máš pravdu..a jdu na fotečky

maatkka
10. jan 2010

petrach denisee aj ja mam pocit ze to potom dlllho nic slo vsetko celkom rychlo 🙂
peti uvidis ze aj u vas to tak bude... ja uz pomaly zacinam zabudat aj ake to bolo tie stresy preco este nerobi to a to a kedy bude...
ja si niekedy namyslam ze uz fakt dobieha svoj realny vek lebo ked pozeram nejake tabulky tak vie viac-menej vsetko co by mala (okrem asi rozpravania) ale neviem to tak naozaj porovnat lebo nemame v okoli dieta jej veku...
inak pozerala som tvoj album a maly je takyyy chutnuckyyy 😵 a ake ma vlasky dlllhe 😵 to len my ich moc nemame 😀 a neuveritelne sa na teba podoba - Lili ked bola uplne malinka podobala sa na mm ale teraz sa mi nepodoba na nikoho 🙂
sorbona aj vase fotky som kukla - no kraaasny su smejinkovia 😵

leni96
10. jan 2010

argousku máš pozitivní myšlení a to je správný 🙂 , já se musím přiznat, že mám teď nějakou depku, v hlavě se mi honí vzpomínky na Leniččin předčasný porod a pak se rozbrečím, co když to bude znovu, ach jo ☹ .

Holky chtěla bych se zeptat, pořád mi tvrdne břicho asi tak 6xdenně, vím, že to není moc, ale tvrdne ikdyž jsem v klidu, tak nevím, jestli je to v pořádku, jsem z toho špatná. Magnézko užívám, ale výsledek nic moc.

Jinak čtu, jak máte šikovné prcky. Pamatuju si, jak jsem kdysi řešila, že Lenička ještě nechodí a ostatní v jejím věku už jo, ale teď by jim to natřela třeba při běhání, je fakt šikovná a vůbec nic jí neuteklo.

andulko tak mě 30-ka čeká zítra, kdysi jsem si myslela, že budu mít děti mnohem dřív, ale nějak jsem to odsouvala.Už teď si někdy říákm, jak to bude fajn, až budou děti velký a samostatný, že si třeba i odpočnu 😅 .
Já si ten podrobná UTZ užívala, vydržela bych se dívat mnohem dýl na toho našeho drobečka, jak se tam předvádí 🙂 . Všechno bude dobré uvidíš 😉 .

bera28
11. jan 2010

Leni, tak vše nej, nej, nej k dnešním narozkám. Hlavně zdraví a pohodové těhu.
Pokud Ti bříško tvrdne jen 6x denně, tak je to naprosto v normě. To se fakt nestrachuj.

Sorbono, zírám, jak už jsou kluci velcí! My máme pediatričku úžasnou, ale to bys měla na druhý konec Prahy 😒 No ale pokud by ti to nevadilo, tak ti kontakt samozřejmě dám. S tím očkováním souhlasím s Petrach - pokud povolili Hexu znamená to, že se může i Prevenar. A z Podolí nic neposílají. Straňák to napíše po zprávy po vyšetření hned, jak dovolí očkovat. Tak do Podolí ani nevolej.
No a koukni se, jak jsou hubení ti moji. Do délky odpovídají i kalendářnímu věku, jen ta váha zaostává.

Maatkka, přesně jak píšeš - taky už pomalu začínám zapomínat na to, když člověk řešil že něco neumí, co už by umět měli. Naštěstí jsem neměla nikdy čas na to, abych sledovala nějaké tabulky a četla chytré knížky, takže mě to docela míjelo🙂

pavcik
11. jan 2010

Ahoj sorbono 🙂 nám se s Kubíkem taky kluci líbí. Byl unešenej jak mají ty čepičky k rozeznání. Krásně vám rostou a nemyslim si že na nich ta nedonošenost je vidět. Jsou to prostě dvojčata a myslim si že ti bývají drobnější. Přesně jak píše Bera....Straňák to rovnou píše do zprávy...nám furt píše neočkovat 😠 a přitom už Matějovi stáhnul pfenomaleten na dvakrát čtvrt tablety což taky vypovídá že se mu začíná líbit,takže příští návštěvu se ho na plnou hubu zeptám kdy už budeme moc očkovat.
On je občas tak náladovej a tak zbytečně na mě vyjede že už jsem ho tuhle chtěla poslat do prdele. Ale pak bez omluvy se zklidní a uzná že to přehnal. Já mám taky dobrýho pediatra ale mám ho v oblasti kde bera a to je pro tebe dálava. Ale je senzační. Mám Karla Kopeckýho. Byl to i můj pediatr před pár lety 😀

pavcik
11. jan 2010

jinak tady je takovýho sněhu že jsem včera radši nebyla venku. Ale dnes už jsem v 6h šla venčit psisko abych se vyvenčila 😀 čekám až se Maty probere,nakrmíme a jdeme ven i s kočárem ale teda děs jak to prohrnou a ted míjejí tu uličku co prohrnuly tak ty bočnice to vlastně zadělají a musim nadzvednout kočár. Tohle je spíš pro chlapy 🙂
Dnes jdeme zase plavat a tentokrát půjde do bazénu taťka. Tak jsem na něj zvědavá. Pak to video chci dát na FB tak se pak můžete kouknout na pavlina bernreiterova....ale ještě musim zapracovat na tom že mi to video blbne v tom že jde bez zvuku 😖

petrach
11. jan 2010

Leni všechno nejlepší k dnešním náctinám 😉 hlavne ti přeju,at si vychtnáš i ten poslední 40tt 😀 oteklé nohy,velké bříško..je to krása 🙂 strach je normální po tom co jste si zažili u Leničky,musíš veřit,že ted to bude jiné,protože ono to je jiné 😉 a koukám že to bude chlapeček,gratulujuuuuu 🙂

pavcik hned te na FB kontaktuju 😀 teda až odpo,až tam budu..
sorbono me taky přijdou uplne normálne velcí,ten váš dr bude pako 😉nejsou tlustí a budou se líp hybat..vubec to neřeš..a na tech fotkách se pořád smejí 🙂
matka já srovnání mám a dohnala to 😉nekteré deti v jejím veku řeknou max mama a ham 😅takže ješte tak pul roku a přijdeš na to,že chceš druhé díte 😀

holky jen vám jdu říct,že dneska a zítra bude na ČT1 v Sama doma o předčasne narozených detech..dnes o vztazík a zítra kojení,tak kuknete,,je to ve 12.30..
ale tehule na to nekoukejte jo?

mispuli
11. jan 2010

ahoj holky,jestli se chcete mrknout,jak vyrostli ti naši dva nedonošenci 😀 😀 😀 ,tak se jukněte sem http://supka.rajce.idnes.cz/

jinak matkaa,já už to tady kdysi psala,u honzíka jsem měla těžkou preeklampsii,měla jsem z toho otravu i ve svém těle,ale stejně jsem věděla,že chceme ještě jednou dítko,většina gynekologů mi řekla,že by se to opakovat nemělo a hle opakovalo,přesto toho nelituju a jsem šťastná,že máme dvě 🙂 🙂

bera vůbec bych neřekla,že jsi stejně stará se mnou,tipovala jsem tě o dost mladší 😉

jinak holky mě fb nic neříká,tak doufám,že se s vámi budu i nadále potkávat tady na mk

maatkka
11. jan 2010

leni vseeetko naj naj naj k okruhlym narodeninam 🙂 tiez ti prajem ten 38.-40. tt. 😉 a vela zdravia stastia a radosti z deticiek...
peti mysliiis??? 😀 no v kazdom pripade ti dakujem 😵
ja sa stale vypytujem segry ona si lepsie pamata co a ako synovec (narodeny v 41. tt. s vahou 3030 g 🙂 ) a on teda tiez nebol nejaky "rychlik" 😀 (a hlavne to nikto neriesil) - rozpravat zacal az pred 3. marodeninami a plienky na noc mal tiez dost dlho... za to teraz ma 4 roky a je mudry sikovny a hlavne ukecany... aj ked hyperaktivny...
bera ja tiez tie tabulky pozeram az teraz 😉

maatkka
11. jan 2010

mispuli ja o vas viem... 😀 bola si veeelmi odvazna a mas za to aj kraaasnu "odmenu" 😉
mne moja dr. tiez vravi ze sa to nemusi opakovat a ze ak sa preekl. opakuje tak sa to dalsie tehu vacsinou podari dlhsie udrzat... ved aj u vas to tak bolo 🙂 ja si pamatam ze som si kedysi len tak pocitala ze u vas to bol rozdiel nejakych 5-tich tyzdnov tak ze keby som ja rodila v takom 35. tt. ... riadna blbost viem 😀 ale ja uz fakt rozmyslam vseliak...

sorbona13
11. jan 2010

Bera, Pavcik: moc díky za info, dneska jsem volala mudře a prý teď Prevenar nemají, snad jim přijde zítra nebo pozítří. A to nám už od července opakují, že už ho pro nás mají, že na něj máme nárok zdarma 😠 Asi ho dali někomu jinému.

Pavcik: už jsem si tě přidala na FB do přátel 😉

Petrach: oni jsou oba hrozní smíškové, smějou se prakticky skoro pořád 😵

argousek
11. jan 2010

leni také přeji vše neeeeeeej k narozeninám hlavně pevné zdravíčko, štěstíčko, lásku a spokojenost 😉

fajn
11. jan 2010

Leni i já přeju vše nejlepší k narozeninám hlavně teď těch 40tt a k tomu ještě hodně zdraví ,štěstí ,pohody ,lásky
Matka neboj kdo se bojí nesmí do lesa...já vím že se bojíš dělám si jen srandu ale oni si tě určitě teď víc pohlídají
Sorbonko já jsem to nemyslela ,ale ty se nemáš čeho bát chlapáci jsou krásní,šikovní a jestli budou hyperaktivní to by mohli být i kdyby byli normál narození .Tak žádny depky a užívej si to už se to určitě nebude opakovat

Jinak musím dát příspěvek...Didka mi pomáhala dnes vařit (jako každej den 😉 )a stála na stoličce a já ji říkám dávej akorát pozor ať s té stoličky nespadneš.To byses mohla polámat a nebo si vyrazit zuby ,a ona mi odpověděla...to bych potom musela mět Kosmodisk 😀 😀 😀 .Já se s ní fakt pose...,pořád chce něco objednávat
Mě teda FB taky moc nechytl tak tady asi Mispuli zůstanem spolu 🙂