Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
26. jan 2010

holky Didka skládala kostky a já ji říkám stejně to neposkládáš (ona se potom snaží seč ji síly stačí) a ona začala zpívat...kač kač kač kačena bude ztoho maminka nadšená 😀

vladimuraz
26. jan 2010

Fajn, 😀 😀 😀 ... jako vždycky.
Já zas dneska nadávala, že Klárka zlobí a ona mi říká : Klárka ne, hodná, tatínek zlobí (hmm, občas taky, ale jak to to dítě ví? 😝 ).

Erika, já si toho všimla už v minulém příspěvku, co dáváš za jídlo... my teda korigovali striktně i v jídle. Navíc když Klárka přibírala po mléku pěkně, nebylo třeba jí zatěžovat bříško dalším. Já bych takhle brzy nedala nic jiného než mléko.

petrach
26. jan 2010

fajn 😀 😀 my ji tady nemít,tak se nezasmejem 😉
vladi to víš,mají radary 😀 taky je to číslo..to je dobře

mispuli
26. jan 2010

vladi,viděla bych to na neděli dopo? Můžeš? Já byla s příkrmama opatrná i u míši a to bylo už kus dítěte,oproti honzíkovi 😉 ,ale zase od 10 měsíců pak jedla to ,co my 🙂 🙂 ,klárka je chytrá,nám dneska přišel ten psychologickej posudek,tak jsem zase viděla slzy v očích u franty,myslel si,že dopadneme líp,ale já si pořád myslím,že se za další rok zlepší,no ve výsledku tam napsala,že se jedná o chlapce s aktuálním intelektovým výkonem v pásmu středně těžkého mentálního handicapu,aktuální úroven rozumových schopností odpovídá mentálnímu věku 3,2r.při chronologickém věku 5,10r.IQ=49 ☹ ☹ ☹ ☹

fajn didka nezklame snad nikdy 😀 😀

fajn
26. jan 2010

mispuli to jako že odpovídá 2-3 rokům?????????????????????????????????????????a jak došla na to IQ??????

mispuli
26. jan 2010

fajn jj,podle nějakých tabulek a psychologických testů,dělal různý úkoly,který ona má daný a ona si píše +,když splní a -,když ne,a pak to nějak sečte,takže on hodně ztratil na tom,že neumí psát a malovat,to už prostě normální 3 letý dítě umí

fajn
26. jan 2010

na tak jak půjdem teď k psycholožce tak se musím na to IQ taky zeptat.
Myslím si že Honzík bude zase za rok úplně někde jinde

mispuli
26. jan 2010

né 2-3 roky,ale 3-4 roky,ale to máš skoro jedno 😅

fajn
26. jan 2010

no to není jedno
Ale 3-4 roky vždyť to zase není tak hrozné,když vezmeš co vše má za sebou .To by ta psycholožka ani nerozchodila kdyby se jí to stalo 😉

pavcik
26. jan 2010

Ahoj holky,několik dní jsem tu nebyla,nevim jak vám ale děsně mi blbne modrý koník. Bud mi nejde spustit vůbec nebo to trvá několik minut než se načte stránka že to vzdám a odejdu 😠

Dnes se mi dostalo nové informace ohledně Matěje. Že prý tyhle nedonošenci mají nárok na lázně a rehabilitační řikala že až bude Matějovi rok že to zařídíme a na 6 týdnů s nim pojedu do Jánských lázní.
Víte to taky někdo? Už jste tam někdy byly?Koukala jsem na ní jak spadlá z vyšně 🙂

petrach
26. jan 2010

mispuli jak psát 😕 to neumí vetšina předškoláku 😒 a kreslení není zas taková tragedie..
chápu že ten vysledek se čte desive,ale v realu je přeci neco jiného..sama ho denne vydíš..máš srovnání...pulku vecí nepředvede že se stydí,nezná prostředí..s tím iq to taky moc nechápu...jak to tak muže říct 😠

bera28
26. jan 2010

Fajn, sakra ať se dá Didka na politiku. To jsou fakt flášky 😀 😀 😀

Mispuli, to víš, že za rok bude zase všechno jinak. Ty děti se vyvíjejí naprosto neskutečně. Neboj, hlavu vzhůru 😉

Pavcik, lázně pro nedonošence automaticky nejsou. Před cca 2 měsíci jsem to tady psala. Já jsem je chtěla vyběhat Kubovi a na RHB, kde jsme měli ten den i lékařku, nejen rehabilitační sestru, mně obě řekly, že nárok na ně nemá, protože není "nemocný", resp. nijak postižený. Že prý to dávají jen dětem, které to opravdu potřebují. Ještě se můžu zkusit zeptat ve čtvrtek Straňáka a dám Ti vědět. A to ti řekli v Podolí??

pavcik
26. jan 2010

JJ,to mi řekli v podolí,že je tu možnost. Že sice až bude rok tak se to může začít zařizovat,ale že by na to Matěj nárok mít měl. Ale to mi řekla rehabilitační. Tak uvidíme. Ale třeba by se to neschválilo,takže uvidíme. Já se v pondělí zeptám pediatra. No naše rehabilitační řikala že existujou stránky kde vyloženě taky chodí maminky nedonošenců o těch lázní existuje diskuze a tak. Tak zkusim trochu pátrat 😎

pavcik
26. jan 2010

a nezáleží to na pojištovně kdo jede do lázní a kdo ne? myslim,že doktoři napíší doporučení ale záleží na poj,ne?? Kdyby to tak bylo,tak já mám docela dobrou pojištovnu. No to je jedno,hrotit to nebudu jen by mě zajímalo jestli to nastane,či ne,protože bych musela hejbout s plánováním svatby a zařídit se dle toho celou domácnost aby beze mě mohla fungovat.

pavcik
26. jan 2010

bera: a kdo ti prosím vyplnoval ten formulář pro sociálku kvůli tomu rehab.lehátku??? pediatr nebo straňák?? ten papír už mám,jen vyplní nějaký doktor a zanesu to tam a uvidí se

bera28
26. jan 2010

Já myslím že pojišťovně je to jednu. Tu žádost o lázně píše lékař a pojišťovna prý u dětí nikdy problémy nedělá. Tak nevím, každpádně se zeptám Straňáka. A Jánský jsou dobrý, tam jsme byli na prodloužený víkend, když tam byl synovec a měli to tam fajn. Dokonce tam mohl být s nima na pokoji přes víkend i tatínek. Jo a jezdili i na koních.

pavcik
26. jan 2010

no tak to jsem teda zvědavá proč by to dejme tomu Straňák či pediatr nenapsal...? 😖
tak tam nejde o nemoc ale u dětí o tu rhb a ty všechny procedury,ne?? a tobě to řekli v Motole že na to nemáš nárok????

pavcik
26. jan 2010

a ještě mám dotaz?? je možný aby chlapeček měl opruzeninu na pindíkovi?? Matýsek má špičku takovou zarudlou a nevim zda na to můžu použít bepanten či něco lepšího jít koupit 😖

mispuli
26. jan 2010

petra:já to špatně napsala ne psat ve smyslu písmena,ale on si s tužkou prostě vůbec nerozumí,on neumí namalovat kolečko,všechno jsou jen čmáranice,holt to budeme pilovat 😉

pavcik,ani ne tak nedonošený děti jako děti,který měly nějakou mozkovou příhodu,já to taky netušila a dostali jsme se tam po tom úraze ve třech letech,takže jsme v jánkách na 6 neděl byli a opravdu tam můžou už kojenci opd roku a to na 6-8 týdnů,možná,že kdybysme se tam dostali někdy ve dvou ůetech,tak se taky posunul dál,protože tam s ním každý všední den intenzivně cvičí kvalifikovaná rehabilitační pracovnice,zrovna nedávno jsem psala nějaký podrobnosti mamince,měla dotaz na jánky na batolatech 😉 ,ted někdy to vyřizovala,tak si to zkus najít a písnout jí,jo a myslím,že na pojištovně to nezáleží,ale na revizním lékaři,ale myslím si že problémy by dělat neměli

pavcik
26. jan 2010

mispuli děkuju za info. No my měli to krvácení do mozku 4.stupně což mu ovlivňuje nehybnost levé strany a rehabilitační i řikala ( i co se týče toho rhb vojtova lehátka) že mudr by měl do zprávy napsat že je u nás hrozící DMO a cize nazvala tu nehybnost levé strany.

No mě by nevadilo tam jet i nejet. Ale jestli by ho to mohlo o dost posunout,tak bych byla vděčná. Ale šest týdnů to je mazec... dala bych to třeba na tři a za nějaký čas zase na tři.

A to tam s ním necvičíš ty ale kvalifikovaní??? Já myslela že bych cvičila já a oni na mě dohlíželi.
NO ale revizní lekař z té dané pojištovny ne??? no kouknu do batolat

mispuli
26. jan 2010

no ono můžeš obojí,já zase byla ráda,že s ním cvičí ona,už byl ve věku,kdy já měla problémy s ním hnout,taky jsem si myslela,že těch 6 neděl nedám,ale nakonec tam bylo hezky a ráda na to vzpomínám,kdybych neměla míšu,tak bych klidně jela zase 😉 a s touto diagnozou nemusíš mít strach,že když zažádáš,že byste to nedostali,jo a s revizním máš pravdu,nějak mi to nedocvaklo 🙂 🙂 🙂

pavcik
26. jan 2010

no tak to jsem zvědavá,jak dlouho bude trvat to papírování a schvalování....to by mi asi dali nějaký termín nebo si budu já muset nějak rozmyslet kdy jet. Ale asi tak červen no....
já bych taky uvítala kdyby cvičila jen odbornice,aspon bych si oddáchla...a na víkendy je možnost jezdit domů???

fajn
26. jan 2010

pavcik já jsem žádala teď začátkem roku a ještě nic. Žádné papírování ty nemáš prostě jsem řekla dětské dr. a ona vše napsala a já jsem dala jenom podpis

pavcik
26. jan 2010

no já jsem zvyklá když jsem vyřizovala ještě zaživa své mamince,cokoli co bylo potřeba přes revizáka a tak,že jsem radši vše dělala osobně,předávala zprávy,radši osobně donesla revizákovi a ten mi to klidně potvrdil stejný den a nemuselo to chodit přes podatelny a tak. Protože to mi bylo řečeno že než to dojde do podatelny,která to roztřídí atd atd tak to trvá třeba o 3 až 4 týdny déle než když si to během jednoho dne sama vyběhám
Takhle jsem to vyběhala s kyslíkovým přístrojem domů jelikož mamina už nemohla dýchat normálně...od doktorů z pojištovny k doktorovi jeden den a pak ta kyslíková firma do doručila asi za 3 dny a máma mohla jít domů...sice na posledních 36h ve svým životě ale byla doma ☹

mispuli
26. jan 2010

pavli to záleží na domluvě,byly tam ženský,coto neměly domů daleko,a tak ty jezdily na víkendy domů,u nás to nepřipadalo v úvahu,my to měli strááášně daleko, jak dlouho trvá vyřízení nevím,u nás to moc dlouho nebylo,protože žádost dávala už doktorka,když jsme byli ještě v motole a termín jsme dostali brzo,protože se nějak zrovna uvolnilo místo,obvykle to asi trvá dýl,ale to ti spíš řekne ta janka 😉 ,taky už je to skoro 3 roky,co jsme tam byli my

a jak říkám,mě taky vyhovovalo,že cvičila ona,aspon jsem měla jistotu,že je to správně a nemusela jsem se s ním mordovat 😉

tanav
26. jan 2010

Ahojte Babulienky,
tak sa hlásim aj ja, už zase som niejaká plačlivá. Celý deň sa snažím natrepať do hlavičky ten strategický manažment a príde večer a už som v tom zase. Nenormálna depka. ☹ Som doma sama celé doobedie až do 15,00 keď prídu chlapci zo školy. Snažím sa zamestnávať, aby som iba nedumala nad malým.
Včera som bola pri Alexinovi, spinkal. V nedeľu ho vážili, má 1380 g. Od stredy minulého týždňa pribral
115 g. Sestrička mi ho vybrala klokankovať, tak striedavo sa tváril, že spí a potom nás s manželom obidvoch špehoval. Už mi je zase za ním strašne smutno. Zajtra idem za jeho lekárkou, tak uvidím kam sme sa zase pohli.

Pozdravujem Pavcik, ja som tu nová. 🙂

pavcik
26. jan 2010

taky zdravím tanav 🙂

mispuli
26. jan 2010

tanav nesmutni,je to krása,jak to malej zvládá a jestli bude takhle nádherně přibírat dál,tak ho máte za chviličku doma 😉 😉 ,já vím jsou to řeči,ze všeho nejradši bych tě objala,tak aspon na dálku přes net 😉 a je dobře,že se máš čím zaměstnat,já tenkrát neměla nic,byla jsem tu sama,vás jsem neznala a utápěla jsem se

tanav
26. jan 2010

A pozdravujem aj Vladimuraz, zabudla som. 🙂 🙂 🙂