Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

nanya
4. feb 2010

maatkka - jo a to plavání strašně chci, ale mám ty bradavice na noze a nerada bych tam nakazila jiné děti, bylo by to ode mne velmi bezohlednéééé... 😒 I když to doposud ode mne nikdo nechytil, a to je mám už 7 let. Bohužel to řeším až od května minulého roku a stále ne a ne se jich zbavit 😠

pavcik
4. feb 2010

no nás má na starosti nějaká Císařová. Mě rhb řekla že ona to nepotrvzuje,a že neurolog to nerad potvrzuje tohle protože to nebere za potřebné. Že spíš napíše nějaký pokračovací kočárek když už se dítě nevejde do běžného ale tohle on nepodporuje,tak uvidim.
Tadyta ženská taky ví že jsem na rodičáku,ale prostě ví že máme taťku
který taky vydělává. Řekla at tam napíšem i výdaje no ale nevim jak podle jejich tabulek budem vyhovovat či,ne ☹ ale udělám pro to maximum. Představa že budu ještě rok cvičit na sedačce,lince a koberci mě děsí,ale dalo by se to,no ☹

Jinak Matýsek má na tom dudlíku teploměru 37,7 tak nevím zda ten stupeň odečítat nebo ne. Ale nějak mu nešmakuje mlíko a čaj taky bojkotuje tak to asi budou ty zuby. Od včera mi toho moc nenačůral tak to ted hlídám

petrach
4. feb 2010

matka tys to přesne vystihla..já to tak neumím napsat 😉
takhle přesne to beru já,když cvičím,tak trpíme oba,ale když třebas vynechám že je nemocny,mám zase vyčitky,že pro nej nic nedelám..
nanya tohle ti fakt pomuže a nekdy stačí pár tydnu,...

pavcik ono fakt zaleží na babe co te má na starosti 😠 já myslím že u nas to bude to samé s tím příspevkem

nanya
4. feb 2010

peti, děkuji za povzbuzení, snad postačí např. 2 měsíce, jakmlile se rozleze, zkusím to plavání a bobatha. Ale dokud neuvidím pokroky, vojtovka to snad jistí. Jsem už bezradná. Lituju ho a aji sebe. Nevím, jak to popsat. Když jsem s ním dnes cvičila, ořvala jsem to jako blázen. Samozřejmě plakal, co plakal, řval, až došlo i na slzičky. Po docvičení pořád pofňukával a teď usnul. Uvidím za týden, jak to bude dál. Ale bojím se toho, že on je jeden z těch, co to hůře nesou. Pak už nevím, co budu dělat, kdyby to na něj bylo moc... Teď občas fňukne i ze spaní. Dělali vám to taky malí? Pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, že to nemá vliv na psychiku... 😢 Možná přesně toto přesvědčení mi nedalo doteď cvičit, ale asi to jinak nepůjde...

bera28
4. feb 2010

Pavcik, mně to potvrzovala Dr. která měla Kubu na starost v rámci RHB v Motole. A pokud dítě cvičí Vojtovku a vyhlídky jsou takové, že ještě nějakou dobu cvičit bude, tak to potvrzuje úplně automaticky. Upřímně mi příjde padlé na hlavu upřednostňovat kočárek před stolem, pokud je vývoj takový, že žádný pokračovací kočárek potřebovat nebude. Chápu to u dětí s DMO, kde se nerozchodí a v kočárku zůstanou kdoví jak dlouho (viz synovec v 8 letech), ale u "jen" nedonošených mi to hlava nebere 😨

Maatkka, ty to vždycky napíšeš tak výstižně 😉

peti, hlavně že je líp. Horší to bude s manželem, u chlapů je smrtelná nemoc i rýma, co teprve toto 🙂

bera28
4. feb 2010

Nanya, nevím, v které knížce to bylo, snad Dítě ve Vojtově terapii, fakt už si nevzpomínám, ale bylo tam krásně popsáno, že pokud matka není vnitřně smířená s cvičením a je vynervovaná, tak to samozřejmě přenáší na dítě, které to o to hůř nese. U nás to bylo "v pohodě" - u cvičení někdy řvali,někdy se jen vztekali, ale jakmile se docvičilo a dala jsem ruce pryč, tak byl klid. No a teď už jsme si s Kubou vypilovali i to cvíčo na baloně a u toho se dokonce směje 🙂 🙂

petrach
4. feb 2010

jo malí řve pořad jako tur..jen ho nesu ke stolu už to skouší..při svíču deláme i blbiny,ted jsem ho učila třebas houpat na kolínkách a tomu se řehnil a pak začne,jakmile začneme cvičit znovu..i slzy občas tečou..
ale po oblečení je klid..

musíš se sama uklidnit,ty ho netyraš,ty mu pomáháš...když to budeš brát takhle,tak i on bude víc v pohode..a je pravda,že je už vetší a na cvičení nebyl doted zvyklí,takže se huř začíná,má už vetší sílu...

bera přesne..umírááá..s ovladačem v ruce u tv 😀 😝 myslím že mu není ani z pulky tak zle,jak bylo me..rano dal ksfe a to já nedám ani ted 😉

denisee
4. feb 2010

Pavcik: na rhb stůl jsem na sociálku přinesla potvrzení z prácáku(že beru rodičák) a manžel od účetní taky potvrzení o příjmu , pak potvrzení z rehabilitace od doktorky a ještě předběžnou fakturu od firmy co nám ten stůl dělala. Ale byli tam naprosto v pohodě 😉

Nany: pokud měl v další zprávě bez koordinační poruchy, tak se vám to od narození zlepšilo ten hypertonus. Vojta měl CKP3(centrální koordninační poruchu) a asi v 9 měsících jsme byli pouze ve formě lehká koordinační porucha CKP1, ale jinak jsme to už úplně vycvičili Vojtovkou a z neurologie nás vyřadili. A jinak ty volné nožičky zkouší rehabka tak, že když byl malej na břiše, tak měl skrčený nožkyv kolenou a ona chytla pod kotníkem a zatřásla, a tak oni poznaj jestli je v kotníku uvolněná.
Musím běžet , je vzhůru...

pavcik
4. feb 2010

hoooooooooooooolkkkkkkkkkkkkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Mates se ted několikrát pokusil otočit na bok a já tu řvu dojetím jak želva 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nanya
4. feb 2010

pavcik, gratuluji, vím, jak se cítíš... užívej si to plnými doušky 😵

pavcik
4. feb 2010

sice je to se záklonem hlavy ale je to první akce oproti tomu nehybnýmu ležení na zádech. A udělal to několikrát. Jak málo stačí k radosti.
Holky ty naše děti to všechny zvládnul...ted tomu věřim jak mi to Máťa ukázal 🙂

tanav
4. feb 2010

Gratulujem Pavcik a Matejovi k pokrokom.
Mĺčky čitám Vaše príspevky a premýšľam čo všetko ma ešte len čaká. Dookola si pozerám Vaše albumy a
som presvedčená, že keď ste to zvládli Vy, zvládnem to aj ja. Dávate mi silu. Všetky.
Alexík má 1630 g. Včera sme klokankovali. Tichučko spinkal, sem tam sa trochu povrtel. Potom si podložil ruky pod bradu a spal ďalej. 🙂

nanya
4. feb 2010

Tak teď jsem docvičila po druhé dnes, cvičila jsem 8 minut, asi to tak bude vycházet, myslíte, že stačí 3x denně? Víc to asi nedám. Navíc jsem teď volala manželovi, co na večeři a tak a řekla jsem mu, že ode dneška cvičím a on mě od toho odrazoval, že on by to nedělal a tak. Zase ve mě budí pochyby, chjo...

pavcik
4. feb 2010

nanya: dle mého názoru cvičením nic nezkazíš,nenech se nikým odradit

andulka4
4. feb 2010

Pavcik....moc blahopřeju

nanya
4. feb 2010

tanav - určtě to zvládnete, mylý je táááák šikovný. Váhu máte úplně úžasnou. Za chvilku jste doma. Užívej klokánkování. Malý tě cítí na blízku a je mu určitě krásně, když je u tebe, zpátky u maminky. 😉

bera28
4. feb 2010

Pavcik, supeeeeer!!! 😵 😵 😵 😵

Nanya, je škoda, pokud tě manžel ve cvičení nepodporuje. Copak on nevidí, že to prcek potřebuje?? Pokud budeš takhle dál pochybovat, tak to se na Vojtovku fakt radši vyprdni a sežeň si jiné způsoby rehabilitace, které sice třeba nebudou tak účinné, ale zase s nimi budeš smířená.

nanya
4. feb 2010

bera - manžel to svádí na lenost, ale já myslím, že to tím není... ☹ Zkusím ve vojtovce vytrvat, buď teď, nebo už se k tomu nedokopu 🙄 Dneškem jsem to započala. Zatnu zuby a vydržííím. Snad. 😠

bera28
4. feb 2010

Nanya, mooc ti držím palce. Počkej, až uvidíš výsledky, to bude paráda!

nanya
4. feb 2010

bera, moc děkuji, ani netušíš, jaká vlna podpory mě od tebe zasáhla 😉

mispuli
4. feb 2010

nany já to řeknu trošku jinak,my přestali cvičit,když honzík začal chodit,vždycky jsem s ním cvičila já,no a po letech se přišlo na to,že jsme přestali moc brzo,museli jsme se k tomu vrátit a s honzíkem cvičí manžel,protože na mě má už moc síly.sice mě od toho nikdy neodrazoval,ale jemu samotnýmu se do toho nechtělo a nakonec musí,oba

tak zkus chvilku vydržet,jestli uvidíš výsledky a já si mylsím,že uvidíš 😉

eviku80
4. feb 2010

Pavcik: to by bylo super, kdyby to vyšlo najednou. Já to ještě ani nezačala vyřizovat 🙂 já mám na všechno dost času a pak se divím, že Vendik nikam nespěchá 😝 Jinak OBROVKÁ GRATULACE, jen tak dál....a tu radost si úplně umim představit a mám ji s tebou 😀

Nanya: je dobře, že jdeš na RHB dřív, alespoň se ujistíš jak to cvičit a alespoň trošku tě to uklidní...
Jestli cítíš, že ti bude líp, když cvičit budete, tak rozhodně nepřemejšlej a cvič.....já myslim, že maminka ví nejlíp, co její brouček potřebuje...já s Vojtěním dlouho bojovala, naše báječná RHB ví a tak mě zásobuje hodně i hracíma cvikama a vším možným a já to tak míchám, že mě to ani nepříjde....myslím na vás, ať to zvládnete

pavcik
5. feb 2010

Evik...to by bylo opravdu fajn. Já si mám volat příští pátek pediatrovi jak na tom s tou zprávou je. Dal si na to 14 dní. Pak další úterý kdybych už měla to štěstí a měla jí u sebe bych jela do Podolí a tam jim to nechala tak týden než tam pojedu znovu. A jakmile bych to měla v ruce vše od odborníků tak to teda osobně odvezu na vozp a pak se děj vůle boží 🙂 zeptám se jich tam jak dlouho jim to cca bude trvat a za nějaký ten týden zkusim zavolat do těch lázní jestli to tam mají abych mohla ladit termín 🙂
a hlavně se ted pokusim zakousnout do příprav svatby abych tam mohla být v teplejším počasí. Jenže nevim kde dřív začít 😀

Nanya: přesně jak píše evik,ty si maminka a jedině ty víš co je pro něj nejlepší páč vy jste si celou dobu nejblíž. Prostě cvič,měj vůli a trpělivost a jakmile budou vidět první výsledky ještě ti všichni budou děkovat a klepat na záda jakej seš borec co si s malým zvládla 😉

deina
5. feb 2010

Ahojte. Nestalo sa niekedy vasim detom to, ze odrazu prestali robit nieco, co uz robili dobre? 😕 Maly mi uz par dni nepasie koniky tak ako predtym. Islo mu to krasne, hlavicku daval pekne vysoko, dokonca zacal rucky vytierat (v laktoch) a posledne dni nic. Aj sa snazi, ale proste mu to nejde, dvihne tu hlavicku len tak ako asi pred dvoma mesiacmi. 😒 Zda sa mi, ze kedysi davnejsie niektora z vas cosi podobne spominala, ze sa stalo po ockovani - a potom sa to rozbehlo?

andulka4
5. feb 2010

to bude určitě tím že je těžší než před 2ma měsícema a prostě se neunese 😀 Neboj musí posílit a zase to bude ok

deina
5. feb 2010

Nebude to tym. Ved pred tyzdnom krasne dvihal hlavicku a odrazu nic, dviha ju len ak ako pred 2 mesiacmi. Vahovy rozdiel je minimalny, nepriberal mi vela tento tyzden, rozdiel je len 150g. To by prenho nemalo byt take, ze kvoli 150g neunesie hlavicku. Nejako sa mi to nepozdava...

andulka4
5. feb 2010

aha tak to jsem špatně pochopila.....myslela jsem že se to zhoršuje pozvolna
no jinak nevím a neumím poradit

maatkka
5. feb 2010

deina tiez sa mi zda ze to tu baby spominali - tusim v tom zmysle ze niekedy ked sa babo uci nieco nove tak nachvilu prestane robit to co uz vedelo... Lili zase napr. ked uz ako-tak chodila akoby prestala (a zacala znova lozit) a ked znova zacala tak uz zrazu chodila krajsie 🙂

deina
5. feb 2010

Lili ako dlho trvalo, kym sa zase zacala s tym, co "zabudla"? 😕 Zvlastne to je... Ale mozne by to bolo, zacal teraz s tym, ze ked je tahany do sedu, nielen krasne drzi hlavicku, ale sam sa taha.

fajn
5. feb 2010

ANDULKO a MERJ všechno nejlepší k dnešním narozeninám hodně zdravíčka, pohody a lásky a Andulce krásnou 38-40tt 🙂