Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

deina
5. feb 2010

Dakujem, baby. 🙂 On je taka citlivka, tak ho beriem niekedy tak - inak ako starsieho, viac sa onho obavam. Dnes mu to slo este horsie, chuda moje.

eviku80
5. feb 2010

Bera: jjj k Zobanové...je nemocná. V kolik jdete? My jdeme taky 19.3. v 8 ráno...se třeba uvidíme, teda s velkou pravděpodobností 🙂 jestli takhle všechny přesouvá, tak to bude ještě veselejší než normálně, to sebou raději vezmu i večeři a těšíme se na čau čau naživo 😀

A už teda budu všechno poslušně hlásit 😀

eviku80
5. feb 2010

Fajn...to máte se vším všudy 😒 ...medicína jde ukrutně rychle kupředu...moc vám přeju právě ten pokrok, co vám pomůže

denisee
5. feb 2010

Holky to není možný, už jsem to psala, ale že by se nás tu sešlo tolik Vodnářek, to je přece nějaký znamení ne?

U nás je už rýma i kašel na ústupu, zoubky jsou skoro venku. Tak přeji všem marůdkům, taky brzké uzdravení.

bera28
6. feb 2010

Denisee, to je fajn, že je líp. Zuby jsou prevít 😝

Eviku, my jdeme v 11,30, tak to se tam nejspíš potkáme 🙂 Minule jsem tam čekala 3,5 hodiny. A s tím čau čau tě asi zklamu, to je výsada Anetky, a ta se mnou nejde. Ale víš co? Já to naučím i Kubu, abychom vám s Vendíkem udělali radost 🙂

pavcik
6. feb 2010

Koukám že rozebíráte Zobanovou 🙂
Tak u ní jsem byla asi před 14 dny s Matějem a teď už konečně vím co mě příště čeká. 😀 Měli myslim začít ordinovat v půl druhý a místo toho jenom začala vycházet sestra vybírat kartičky pojištoven. Opravdu začali ordinovat až v půl třetí. Matěj už tam byl běsnej protože už jsme tam byli od 12h,blbně mi řekli kdy mám příjít a já tam raděj přijela ještě dřív. Odcházeli jsme až po 4. Jak jsem to nevěděla tak jsem pro Matýska měla jen jedno mlíko ☹ vyšetření bylo chaotický a nemám moc pocit že by ho vyšetřili,třeba dioptrije,protože se Matýsek moc nenechal.A zaplatila jsem ještě za těch pár minut v ordinaci a víc času v čekárně 250,- protože nepatřím pod spádovou oblast ☹ byl tam zmatek,hromada lidí,plná čekárna plus běhající děti. Ta jedna sestřička zaučovala novou a docela mě pobavilo když tam zvonil telefon a ta zaučující to nezvedala a nová se ptala kdy se zvedají tefony tak ta stará jí řekla že to moc nedělá a ještě se tomu smála 😠

bera28
6. feb 2010

Pavcik, tak my tam platíme vždy jen 30 Kč. Protože prcky prohlížela už v Podolí, tak k ní přešel Kuba automaticky. A švagrová je z Mostu, taky k ní jezdí se synem a platí vždy jen 30 Kč. A s tím čekáním to holt tak je. Jenže ona je zase fakt na nedonošence nejlepší, tak si klíďo počkám. 😉

maatkka
6. feb 2010

Ahojte baby
tak u nas sa v poslednych dnoch celkom pekne papa ale ziadne priberanie sa aj tak nekona lebo Julia aj podstatne viac kaka - 3x denne... neviem co si mam o tom mysliet - ci je to este v norme - lebo doteraz kakala 1x za den alebo aj za dva dni... myslite ze by to mohlo byt tym ze sa jej zvysil ten objem potravy? alebo tiez zo zubkov? aj ked jej sice isli 3 stolicky naraz ale tie uz ma prerezane... inak jej nic nie je teplotu nema je vesela brusko ju neboli tak neviem...
denisee a vy kolko mate uz zubkov?
petrach ako Simi? uz je dobre?
bera no som zvedava ako dlho jej to upratovanie vydrzi - dufam ze aspon do puberty 😀

vladimuraz
6. feb 2010

Ahoj holky, všechny zdravím. My jsme tento týden byly nějaké rozlítané, samá návštěva a akce, ale pro změnu má Klárka opět rýmu a chraptí, takže nás čeká zas domácí vězení, ach jo.

Holky, k Vašim včerejším narozeninám dodatečně přeji všechno nej, nej, hlavně hodně zdraví Vám i Vašim blízkým, hodně štěstí a pohody a ať Vám dětičky dělají jen a jen radost. Andulce samozřejmě bezproblémové těhotenství nejméně do 38.tt a Táně, ať má Alexíka brzy doma.

Táni, kdy k němu nastoupíš? Při téhle váze už byste mohli i kojit...

V letu jsem přelétla, o čem byla řeč, takže :
Fajn, jestli Tě trošku vyvede z depky ohledně věku to, že já letos oslavím 36..... 😀 Hrozně se mi líbí, že se nevzdáváš a že Tě ani horší Didky výsledky úplně nesejmou. Didka je zázrak a Ty určitě správně doufáš, že se časem najde další metoda, jak jí pomoct. Ale i tak, důležité je, že vidí!!!!

Nanya, gratuluju k tomu nejsprávnějšímu rozhodnutí, co jsi udělala. A nenech se ničím a nikým odradit, stojí to za to!

Deina, to jsem tu možná psala já, že se mi Klára po Hexe blokla. První vakcínu dostala v 10. měsících, kdy už lezla po kolínkách a dovedla se postavit k nábytku, pak měla reakci, horečky, zabrzdila se a dalších 5 měsíců nepředvedla nic nového - i naše dětská se divila. Pak začala hned chodit, nějaké obcházení nábytku snad úplně vynechala.

Maatkka, já upadla do depky, když jsem Tě viděla na fotkách, prý jak kůň.... ha, ha. Jsi krásná maminka
😉

Tak už to zas nedopíšu, Klárkouš ječí... Já už jsem z ní na nervy, holky, taky Vám dělají děti takový binec? My tu máme pořád, jak když padne bomba. Klárka denně vytahá milion hraček, s každou věcí si hrajeme pár minut a jde od toho... Všude leží knížky, pastelky... včera tu byla na návštěvě kamarádka s dvojčaty, to už fakt nebylo kam šlápnout.... Potřebovala bych někam aspoň na jeden den vypadnout, ale nemáme hlídání. Mamka se vůbec nemůže vzpamatovat z taťkovy smrti, tchánovci daleko, naposled nám jí někdo hlídal asi před 5 měsícema, do toho má to svoje vzdorovitý období... nejradši jsem, když jde večer spát 😝 . Snad nás ta ponorka brzy přejde.

pavcik
6. feb 2010

Bera: a jak to že když nás má taky z podolí tak po mě chtěla ty peníze??? já jí zaškrtim...jako je to jedno ale má měřit stejným metrem,můra jedna

fajn
6. feb 2010

vladi a holky děkuju
Jestli tě Vladi potěší tak u nás to vypadá takhle už dva roky. Prostě uklidím a za zadkem jde Didina a vytahuje a do toho ještě říká pojď něco dělat mě už to tady celej den nebaví. Odházíme sníh já jsem jak přejetá tankem vylezem domů a první je pojď něco dělat asi jsem se venku celou dobu flákala

Peti a jak vy?

vladimuraz
6. feb 2010

Fajn, díky 😉 . My máme ještě k tomu všechno opatlaný, Klára pořád kouká z okna a musí k tomu být přilepená jazykem, zrcadla na skříních hnus, rukama od jogurtu ošahá půlku bytu, než dojde k umyvadlu... no jsem nějaká podebraná a všechno mně rozčiluje. O tom, že jsou k neutahání, fakt nepochybuju. Já koupila Klárce taky malinké hrablo, takže hrabe sníh se mnou nebo taťkou, ale domů lezem po čtyřech jen my, ona je v pohodě. Teď máme každý večer řev, nechce chodit spát. I když přes den spí max. hodinu, večer si povídá v postýlce klidně do 21,30 hod i dýl...

No jo vlastně, Peti, jak je? Už je Šimonkovi dobře? Nějak ty střevní chřipky řádí, mně taky psala před chvílí kamarádka, že to malej má.

mispuli
6. feb 2010

vladi u nás ještě hůř,několikrát denně vysávám,pořád je nadrobeno,oblečení roztahaný všude,míša přenáší boty,věci,hračky,knížky.... 😖 😖

odpoleden spí mišák aspon 2 hodky,takže dřív jak v půl desátý večer neusne,honzík už kolikrát spí,donedávna jsem se s ní zavírala v ložnici,ale ona se naučila otevírat dveře,tak jsem nás tam zamkla,no a řev na celej barák,že nemůže z ložnice ven 😅 😅

s tím odpočinkem tě chápu,my naštěstí hlídání máme,a tak jedeme po 7 letech lyžovat,pojedeme ted ve středu do neděle do rakouska,tak se "netěším",taky potřebuju načerpat síly,mišák pořád nechce mluvit,všechno pozná,ale mluvit nechce,jen hejká a ječí 😠 😠

jo a neutahání,kolkrát vypadaj,že usnou ve stoje a najednou jak když je polije sprchou,oklepou se a jedou nanovo

eviku80
6. feb 2010

Pavcik: to já úplně zírám, po mě nikdy nechtěli ani 30 Kč a to jsme 100km od Prahy??? Raději se na to ptát teda nebudu, aby si to nerozmyslela 🙂

eviku80
6. feb 2010

Peti jak je Šimulovi?

pavcik
6. feb 2010

Tak to my holky ani neřikejte...to mě teda pěkně sejří. Za ty peníze mám skoro celý mlíko pro Matěje na celý týden ☹ to tam mám sto chutí zavolat...ale je fakt že mi vypsala doklad,no 😠

bera28
6. feb 2010

Pavcik, treba změnila od nového roku podmínky. Já jsem tam byla s Kubou naposledy loni v červnu, a to se poplatek platil. Pak je asi u dětí zrušily, tak proto Evik neplatí nic. Počkej do toho 19.3. a my ti dáme vědět, jestli po nás nějaké prašule chtěla nebo ne.

Maatkka, to musí být krása, když ti hezky papá. Snad se toho někdy taky dožiju 🙂 A s tím kakáním to může souviset. Kubajz, když měl světlé chvilky, a "žral", tak mi kadil také třeba 3x denně. Jinak jen 1x. Takže to stejně bylo na prd, protože všechno co snědl, šlo zase ven 🙂

Vladi, úplně tě chápu. A nemáš nějakou kámošku, která by mohla Klárku občas pohlídat? Nebo zkus nějakou agenturu na hlídání a domluv se na příležitostném pohlídání. Já se přiznám, že kdybych neměla chůvu pro děti, tak to nezvládám. Jak bych neměla kdy načerpat energii a orazit si bez nich, tak už bych ryla někde hubou v zemi 😒 Ani nevíš, jak se těším na léto. To jsme celé 2 měsíce pryč, mezi lidma, svišťové mezi dětma, a i když tam mám s nima paradoxně víc práce, tak ti lidé kolem a možnost, že je můžu šoupnout mezi ostatní děti, to je k nezaplacení! A s tím bordýlkem, to mi, holky ani nemluvte. My nakupujeme dětem jenom hračky, které je v něčem rozvíjí, jinak bysme tady měli skladiště. Ale znáte to, návštěvy pořád něco nosí. Tak já to, co mi příjde úplně mimo, buď odnesu na burzu nebo prodám na internetu nebo někomu dám.
Jo a včera měli taky dobrou zábavu - motorkou rozjížděli sušenky po koberci. A já si naivně myslela, že je jedí, takže vždycky, když přišli pro další, tak jsem jim dala.

Mispuli, lyžovačka bude určitě úžasná! Hlavně si to pořádně užij a odpočívej, resp. načerpej síly.

Peti, čekám na zprávy o Šimulovi.

bera28
6. feb 2010

Jo ještě jsem zapomněla napsat, že se mi podařilo od rána do Kuby dostat 350 ml šípového čaje. Sice po lžičkách, ale NEZAHUŠTĚNÉHO!!!!!
Anetka nula nula nic 😠

leni96
6. feb 2010

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím, v nemocnici jsem strávila skoro 3 týdny. Zatím to vypadá všechno dobře, mám hlavně odpočívat. Snad už půjdu do nemocnice jen rodit a doufám, že v termínu 😀 . V pondělí jdu na kontrolu, tak snad budu moct pak i na nějakou procházku, zatím pa Lenka.

fajn
6. feb 2010

bera sušenky dobry

leni SUPERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR zpráva těším se stebou tak se drž

bera28
6. feb 2010

Leni, super!!!!! To si piš, že teď už půjdeš jen rodit, a to v termínu 😉

andulka4
6. feb 2010

LENÍÍÍ ahoj, a proč tě tam drželi tak dlouho?

mispuli
6. feb 2010

bera vás se švištákama chci poznat osobně,až bude hezky,pěkně si k nám uděláte výlet

vladi já vím,že jsi na všechno sama,počkej jen co bude hezky,vyrazíme s dětičkama na holečkovy sady nebo někam provětrat a my dvě splu na odrb,kyž nám to ted nevyšlo,ale jinak na cyklokrose byla bomba atmosféra,byli jsme na ženskejch dopoledne a na elito odpoledne,mám štybara nafocenýho,jak jede kolem mě 😀

denisee
6. feb 2010

maatkka: Vojtovi chybí poslední 4 stoličky a špičáky, jinak Vojta má stoĺici pořád tak 2-3denně. Ale když mu rostly ruby, tak jí měl řidší. A taky když má mléčné výrobky 😉 jinak mi teď bojkotuje jogurty a kaše ☹

Holky s tím nepořádkem je to u nás stejné, Vojta má teď období, že si něco vezme a začne to všude rozhazovat, on si s tím nehraje, ale háže to ☹

Bera: já Vojtovi pořídila na Avent hrneček tohle pítko - http://www.aventbaby.cz/kouzelna-hubicka-sport-.... Z toho vypil víc (cca300-400ml) , ale stejně mi to přijde málo, tak jsem se zas vrátila k lahvičce od Canpol Babies s brčkem a to vypije někdy i 700ml, to tě nechci naštvat, ale poradit. 😉

bera28
6. feb 2010

Denisee, moc děkuji za tip! Vojtík je pašák. Jenže u nás je problém, že oni prostě nevezmou do pusy nic, z čeho by jim ta voda tekla poté, co nasajou. Jediná vyjímka byla ta flaštička Jupíkovská, ale vydrželo jim to zhruba týden a pak už zase nechtěli ani z ní 😠 Takže fakt jediné, co zvládnou je lžička.

Mispuli, my zase budeme přes léto v jižních Čechách, tak bychom se mohly někde srazit.
Budeme určitě v Dobronicích u Bechyně, 14 dní ve červenci a 14 dní v srpnu. A v Mačkově u Blatné poslední týden v červenci.
Denisee, ty to tuším, v Mačkově také znáš? Holky jihočešky, to bysme se tam vážně mohly sejít, p=okud nebudete někde mimo, co vy na to????

pavcik
6. feb 2010

holky jak má cca vypadat lezení?? Já dnes dala Matyho na bříško a jak se vztekal,tak opravdu hodně zvednul prdýlku a jakože nožky dával pod tělíčko,ale vždy to udělal jednou a hned se rozplácnul. A tak z toho bříška šel jakoby na bok tim jak špulil prdku 😀 sranda na něj koukat. Sice se u toho vzteká ale to dělá pořád,a kdybych ho z toho hned běžela vysvobodit tak nebude dělat ani nic v 15 😉
Ted mi šmudla držkuje i na zádek...dala jsem ho bez plenky do postýlky aby se vyvětral a taky už je to s námitkama. Ale to pasení ho tak unavilo že doufám v lepší spinkání.

A ještě vám musim říct...dnes jsem měla nečekaný návštěvy. Kubovi rodiče kteří jsou rozvedení. Nejdřív jeho mamka (M babička) to bylo v pohodě,byla s nim hodinu venku tak já aspoň vysála celej byt.
Ale pak jeho táta a to bylo něco...on je trochu "jiný" a "zvláštní" a nas..l mě tím že do svý pusy dával Matějovi prstíčky a jednotlivě je olizoval a dával je do pusy 😝 a pak ještě jeho pacičkou si jezdil po svý mastný hlavě jako že ho Matýsek hladí. Jsem ho furt okřikovala ať to jako nedělá ☹ to byl zas zážitek. Jsem hned šla Matěje umýt jak odešel a za chvíli s nim jdu ještě do vany a tam ho pořádně vydrhnu,je jím úplně cítit 😖 😝 🙄

vladimuraz
6. feb 2010

Bera, super, kolik Kubík vypil, to jsem ještě nezažila. Ale musím přiznat, že Klárka měla tento týden taky několik slabých chvilek a pila kolem 200 ml, ale muselo to být hodně sladký. Zjistila jsem, že ze sortimentu Kubíků jí chutná ten třešňový, tak jí to ředím a má dny, kdy i trochu vypije 😝
Jinak hračky taky kupuju jen takový, co jí něco dají, ale znáte to, návštěvy přinesou leccos, hlavně aby něco přinesli. Podle jiných dětí toho nemáme moc, ale v našem malém bytě je to stejně všude. Ale už si nebudu stěžovat, já vím, že dvě děti nadělají samozřejmě víc bordýlku, to je jasný, co bera, mispuli??? 🙂 Asi mám nějakou zimní depku, to určitě brzy přejde. Tatínek vzal Klárku a starší dceru na hokej, tak mám chvilku pro sebe, ale asi to budu muset věnovat úklidu,jak jinak....
S letním srazíkem plně souhlasím, my to máme do Dobronic kousek, jedni známí mají kousíček odtud chatu, občas k nim jezdíme. Nebo si Bera s rodinkou udělá výlet do Tábora, na nějakém hřišti nebo u nás na zahradě bude jistě fajn.

Leni, držím palce až do konce, tzn. 38.-40.tt 😉

vladimuraz
6. feb 2010

Pavcik, lezení si nejlíp představíš, když si ho zkusíš - normálně jdeš na 4, střídáš končetiny a posunuješ se tak dopředu 🙂 . Matýsek sice dělá něco jiného, ale nevadí, hlavně, že něco dělá, super!!!!

denisee
6. feb 2010

Bera: Mačkovice, bohužel neznám, ale snad to nějak vyjde a sejdeme se 🙂

Pavcik: promiň, ale úplně jsem teď dostala záchvat smíchu 😀 , ale plně tě chápu, že ti to všechno vadilo, hlavně to s těma prstíkama brrrrrrrrrrr, fuj.

pavcik
6. feb 2010

denis: tak jsem ráda že jsem tě rozesmála,jako fakt....musíme mít dobrou náladu. Já už to taky rozdýchala ale v tu dobu jsem myslela že ho vemu pod krkem a vyhodim oknem.
A taky mě vytočil další věcí. Vypíná se nám během dne tv,nevím čím to je. A jak se vypla a obrazovka byla černá,tak viděl že je zaprášená 😠 hold jsem jen stihla vysát a prach měl počkat na později kdyby nepřišel,že??? a on za mnou přilítne do kuchyně kde mu dělám oběd že chce hadr a že to otře. Tak jsem mu zase rázně řekla ať se stará o svojí tv a nediriguje mi domácnost. Že si to utřu až já uznám za vhodný...Jednou nám to udělal u nich doma kde nebydlí a bydleli jsme tam my,a napsal na tu televizi datum,a nápis utřít a podepsal se tam!!!! 😠 to vypovídá o všem,že??? Takže jsem ho slušně poslala někam a řekla ať si uklidí doma kde žije jak prase a bezdomovec 😒