Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
15. mar 2010

tanav asi ventiluje energii a stres..hodne detí to tak má,že pláče práve večer..asi moc nenaspíš co? jak to zvládaš přes den,zalehneš? ale ono to přejde a bude dobře,chce si vás užít co nejvíc no 😉 a má recht po tom všem 😅 😉

simicak
16. mar 2010

Dobre ranko,

Petrach,ja prave taky myslim,ze mozza zuby. Protoze ji ty teploty litaji a kdyz ji dame paralen,tak to jde hned dolu a uz ani nebreci,neni protivna a ani tak moc nekasle-a paralen prece neni proti kasli. K tomu ty teploty fakt litaji,ze ma pak nema.....................ale taky to treba muze byt tou bronch. nevim. Jdu ale dneska znova k doktorovi at ji prohlidne zase.

Cisticka fakt supr,jde to uplne poznat jak to projede ten vzduch,mame doma cerstvo a citim jak mi ten vzduch leze do plic. K tomu tam je i neco,ze si to muzes zaplnout a dela to vzuch vlhky,cerstvy jak po bource. Tak snad ji to trochu pomuze a ja mam taky astma a Veru exem.......

Maatka,drzim palecky na vysledky!!!!!

bera28
16. mar 2010

Mispul, držím palce, ať dobře dopadne schůzka s ředitelem školky.

maatkka, to je fajn, že je eeg lepší než předtím, hlavně bude důležitá ta interpretace doktora.
To si piš, že budu učit Kubajze názvy všech VC 😀 A povinně se mnou asi bude i koukat 😀

teto Pavcik, velká gratulace.

Táni, kontroly dopadnou dobře, uvidíš. teď už jste ve fázi, kdy bude jen líp 😉

Simi, a jakou jste koupili čističku vzduchu?? Já jsem jí chtěla taky, hlavně tedy zvlhčovač, ale řekli mi, že při používání nesmí být otevřené okno, jinak to zas tak nefunguje 😒 No a my máme otevřené okno celoročně.

Peti, to jsou fakt asi zubiska. Já bych o tom teď mohla vyprávět. Od včera mě bolí půlka huby a nemám zuabře, který by mě vzal 😠 Tak nevím co budu dělat.

mispuli
16. mar 2010

ahoj holky

všem držíme palečky na dobré výsledky 😉

tak naše schůzka odložena na čtvrtek ve stejnou dobu,včera totiž vypadlo z fr.,že jeho maminka jede na injekci na ortopedii a neměl by kdo pohlídat mišuli no a s sebou jií tam vzít nemůžeme,to bysme nevyřídili vůbec nic,do toho v pátek umřela bývalá kolegyně,tak má v pátek pohřeb,včera jsem to psala kolegyni,co je ted taky na mateřský a její první otázka byla,že prý slyšela,že v září nastupuju do práce,co je na tom pravdy,tak jsem jí napsala,že nic,protože o tom jsem jen tak uvažovala,ale s vedením o tom nemluvila a oni už všichni ví,že nastupuju,tak takhle vznikaj fámy 😀 😀 😀

míšo pořád bolí zubák? Já se včera večer málem vysr... z podoby,najednou křeče v břiše a lítala jsem celej večer,naštěstí už to přešlo,měla jsem strach,jestli to nemaj i děti,taky měly včera řidčí kakání,ale dobrý 😉

simicak
16. mar 2010

Bera je to Vicks Hepa,nebo tak nejak. Zere to 98%vseho. A pak chcem koupit pozirac vlhoskti,my mame opacny problem,mame doma moc vlhko a tvori se nam z toho pak plisne,ale to je docela drahe,tak setrime nato tedka
Vsak muzes vetra,my v noci o kno mame zavrene a jede cistic a pres den to mame ted v obyvaku. Jinak my teda tak akcne nevetrame,protoze by jsme zmrzli a pak tu je vetsi vlhokost atd.,tak nam se to uplne sikne.

Holkyna na deti co maji problemy s kaslem apod.. jsou dobre lazne na horach,jeskyne a more???? Je tam i to more?? Nemuzu to nikde najit.

mila01
16. mar 2010

Ahoj holky - teda člověk tu pár dní není a nemá šanci dočíst. 😀 Tak jsem to jen prolítla.

Maatkka - četla jsem o tom vyšetření,držím moc moc palečky na ty výsledky.

Gratuluju ke všem pokrokům a marodům přeju brzké uzdravení.

Holky,chtěla jsem se zeptat - vy,co jste už měli 6 nemoc,měli děti také fleky na hlavě?Jsem z toho dost zmatená,celý minulý týden jsme to řešili se švagrovou,bydlí teda v jiném městě,takže jsem malou neviděla - má 7měsíční holčičku,měla jeden den 39,pak třeba den bez teploty,pak 37,5,38,ale vždy se to bez problémů srazilo,měla ty teploty jen nárazově - občas.Nakonev se jí objevili pupínky a na hlavě fleky.Její doktor jí diagnostikoval PO TELOFONU 6 nemoc,ani malou nechtěl vidět.Já mu teda nevěřim,v životě bych k němu už nepáchla ( po narození k nim přišel na první návštěvu a objednal jí po skončení 6nedělí - mezi tím malou neviděl ani jednou!!!!).

Bera - my máme zvlhčovač a nedám na něj dopustit.Čističku nám dolktorka nedoporučila - doma vyčistíme vzduch,pak vyjdem ven a pro malou by to byl ještě větší šok.Ale zvlhčovač je super a já ho používám i při otevřeném okně - nemá sice takový účinek,ale znát to je.Koupili jsme ten s nastavením vlhkosti - nastavím si tam třeba 60%,on spustí a když je požadovaná vlhkost,tak se sám vypne,když to klesne,tak se zase zapne - sám si to udržuje.A není zas tak drahý - stál mě 1500.

andulka4
16. mar 2010

6tá nemoc-u nás probíhaly teploty přesně 5dní (4dny okolo 39 a poslední den 40C) pak najednou nic a ráno všude pupínky jako by od kopřivy-hlavně na trupu (do 3dnů zmizely)

podle mne to 6tou nemají to by nebyly výkyvy teplot

mispuli
16. mar 2010

Míša měla u 6 nemoci kolísavý teploty,měla horečky vlastně jen v noci a přes den jen lehce zvýšenou,trvalo to tedy tuším 4 dny,pak se osypala a měla to i ve vlasech,ale nebylo to nějak bolestivý,nedrbala to,po 3 dnech nebylo po kopřivce ani památky

mila01
16. mar 2010

tak já nevim,podle mě taky šestou nemoc neměli.Mě jen zarazilo,že jí to u 7měsíčního dítěte diagnostikoval po telefonu a že jí nechtěl vidět,hlavně když měla ty fleky.Já bych si to neriskla.

mispuli
16. mar 2010

já si myslím,že šestou asi taky neměly,na to měly moc nízký teploty,ale pokud ta vyrážka zmizí,nevím,třeba to byla nějaká lehčí forma,nebo alergická reakce,těžko říct,já kdybych si nebyla jistá,tak bych tam šla,i když ji dr nechtěl vidět

co holky,jak si užily u babičky 🙂

mila01
16. mar 2010

no holky se tam měly jak blešky u psa v kožichu - proto tam tak rády jezděj 😀 .Akorát taťka to nějak nezvládl - podařilo se mu naložit,chtěl nás překvapit a přijel v noci domu - ze soboty na neděli.A děsně se divil,kde jsou holky. 😀 😀 Nemá dělat překvápka.Já to teda tušila - jeli s tchánem ( každý svým kamionem ) a manžel mi napsal,že dělaj víkend v Norsku,ale tchán v sobotu odpo napsal tchýni,že právě sjeli z lodi,tak mi to bylo jasný.Tak jsem pro ně ještě v noci jela na parkoviště,ráno jsem si nařídila budíka,dojela jsem v 8 pro holky a ony skočily na tátu,který samozřejmě ještě vychrupoval.Sice jsem se totálně nevyspala - ale co bych pro tu svojí rodinku neudělala. 😀 😀

bera28
16. mar 2010

Holky, jen pro pobavení - před chvíli jste měly být u nás. Frajerka Anetka se svlíkla, vč. plínky, stoupla si na jediný koberec, který máme pro děti pod oknem v obýváku a začala čůrat. Hrozně se jí to líbilo. Počůrala knížky, které tam ležely. Do toho se začal svlíkat samozřekmě Kuba 😠 Tak jsem přinesla nočníky, které jsou uschované zatím pod zámkem, šupla jsem Anetu do vany, že jí osprchuju, Kuba si vzal do koupelny nočník, začal ho okusovat, pak si vyndal stupínek a že si oblečený vleze k Anetě pod sprchu. To už jsem byla jak chobotnice, pod každým chapadlem jednoho predátora. No a když jsem chtěla Anetku oblíknout, tak odmítá mít na sobě plínku. Tak tady asi bude chodit jen v tepláčkách a hezky si do nich čůrat 😠

andulka4
16. mar 2010

Bero 😀 já bych už dávno vysela na nejbližší větvi 😀

D perlí svými hláškami
"babi mam hlad udělej žízek" nebo "dědečku tady nešeď tady šedím já" a úplně nejlepší byla včera. Chtěl mlíko tak říká "tati udělej mliko" no šla jsem ho udělat já ale trvalo mi nto tak říká "tati už máš nějaké mlíko"

no nechápu kde to to naše 2leté děcko bere
😀 😀 😀

dousedce včera na chodbě říká
"teto nechoď tam je tam žima" 😀 😀 😀

tak si říkám jestli to nemá z té Vojtovky 😝

mispuli
16. mar 2010

Míšo,musím se smát,Anetka si je s Míšou tak podobná,ty dvě by si rozuměly 🙂 ,ty dvě k sobě a z bytu máme kůlničku na dříví 😀 😀

já měla trochu horší zážitek včera večer,ale pohled na mě taky musel bejt asi dobrej,tatky šel na masáž,mě braly křeče do břicha,musela jsem rychle na záchod,toho samo využila míša a už seděla na skřínkách mezi umyvadlama,střídavě pouštěla vodu,pak si stoupla a jala se na těch skřínkách otočit se,zavadila o skleničku,ta spadla do umyvadla a roztříštila se na milion kousků,já hovn.. u zadku,jsem vylítla ze záchodu ,popadla jí a nesla ji pryč,do toho si to tam samozřejmě nakráčel honzis,tak jsem musela odnýst ještě jeho,aby nešlápli do střepů,rychle vysavač,všechno vysát a pak jsem se teprve mohla dosr..

jinak taky čekám,až bude venku teplejc a začneme chodit jen v teplákách a kalhotkách,míša si občas na nočnajs sedne,ale většinou obráceně,spíš ho používá k tomu,aby do něj šlapala,takže šílím,aby si v něm nezlomila nohu 😖

jo zapomněla jsem vám napsat,že asi pře měsícem se H naučil skákat odrazem z obou nohou,pořád to nemoh pochopit,bud se odrážel z jedný nebo to byl takovej patvar a dneska po dlouhý době sednul na tříkolku a dokonce šteloval nohy na šlapky,ale pořád mu to nejde ušlápnout 😒

mila a to ani manžel nevyužil toho,že jste byli sami 😀 😀 ,ale musel si to ráno užívat,když mu ty blešky skočily do postele,co 😀 😀

mispuli
16. mar 2010

jo a ještě k těm hláškám,vždycky se musím smát když třeba H češešme,strašně se u toho cuká a do toho říká" Kdyby jsi se necukal,tak už to máš dávno rozčesaný",nebo mu stříháme nehty a zase "Kdyby si se nevrtěl,tak už máš ty nehty ostříhaný",on přesně ví,co mu chci říct,tak to říká předem

andul je šikula,když nás tady nezásobí hláškama didka od fajn,tak aspon davídek 😉

mišák právě vytuhla s flaškou v puse na naší posteli u krtečka

simicak
16. mar 2010

Nase veru je zas uchyl od mala. Mamiiii,divej,tatka ma velikeho binduuuuuu ( penis) Tatiiii,utikej,mamka bude nahata ( kdyz jdu zs sprchy se prevlikonout ), Tati,ja nechi aby si byl stary,ja chci aby si byl OK. . Tati,ty jsi stary a smrdis!
A v nedeli tady byl den matek a ja ji rikam,Veru ty sji mi ani nenamalovala obrazek. Se na me kouka a pak mi rika....Mami,nevzdavej to! 😀
A nejlepsi je vecer,kdyz me ukecava,ze nechce sprchu,ze chce smrdet.

mispuli
16. mar 2010

simi taky dobrý 😀 😀 ,chce smrdět 😀 😀

andulka4
16. mar 2010

😀
holky ty hlášky jsou fakt super

Mispuli a malá už taky mluví? Oni jsou s D stejně staří né?

simicak
16. mar 2010

A nejlepsi jak byla Viki pidi mimino a ja kojila a odstrikavala,tak si Veru ve vlaku vytahla plysaka z batohu,vyhrhla triko,nakojila plysaka z jedne kozy,pak z druhe kozy,hodila ho pres rameno a nahlas si grgla-jsem myslela,ze v tom vlaku padnu smichy. A doma mi chodila na pumpu odstrikavat mliko,nasadila si to na prsicka a jela jak drak.

Decka jsou bozi. My ted mame obdobi mooooc otazke,nevim nekdy co odpovidat.

mispuli
16. mar 2010

ne andulko,míša se zabejčila a nechce mluvit 😢

andulka4
16. mar 2010

no však počkej ona si to pěkně zapisuje do hlavičky a pak to na tebe vysype až se z toh po.... 😀 😀 😀

mispuli
16. mar 2010

taky v to doufám,ona už krásně říkala několik slov a pak najednou přestala,rozumí naprosto všemu,všechny obrázky ukáže,co chi to udělá,ale mluvení se nám zaseklo,mám obavy,jestli na to nemělo vliv očkování spalniček,ale těžko říct

denisee
16. mar 2010

Holky: díky za pobavení, děti jsou perfektní 😀 😀 , tady hnus počasí, ospalá nálada 😒

mispuli
16. mar 2010

denisee,at nepíšu do ip,9.4. jedeme dopo na rehábu,takže zase domlouváme s hokama srazík 🙂 🙂

mispuli
16. mar 2010

peti nafotila jsem nějaký věcičky,jen nevím malýho rozměry,tak jsem to hodila spíš podle odhadu,co míša v roce nosila 😉 ,snad se mi podaří večer přesvědčit fr.,aby mi to stáhnul do počítače,abych to mohla zítra přetáhnout 😉

bera28
16. mar 2010

Holky, tak já teď u těch vašich hlášek čůrám smíchy 😀 😀 😀 😀 😀

Denisee, tady taky počasí na h...o, déšť, sníh, vítr. To jsem fakt zvědavá, kde je sakra to jaro!!!!!!!

Milo, a můžeš mi, prosím, napsat značku toho zvlhčovače??

Mispuli, očkováním spalniček mě ani nestraš! Já sjem teď v lékárně vyplajzla 3150 Kč za vakcínu 😝 😝 😝 a vzhledem k tomu, že to bude první živá vakcína, tak mám docela hrůzu. Jsem ráda, že jsme to s doktorkou posunuly až na 2 roky věku, ale teď už se nám očkování blíží (máme se objednat na duben).
Holky, měl některý váš pidižvík reakci na tuhle vakcínu????

Jo a ještě jeden dotaz - dáváte dětem kupovaný kompoty???

mispuli
16. mar 2010

Míšo kupovaný kompoty jíme,nejradši maj jahody a broskve,občas ananas,ale ten spíš míša 😉

ty sis vakcínu kupovala,nějakou spešl? My to měli taky posunutý místo v 15.měsíci ji M dostla v 19 a H dokonce až s ní v 5,5 letech,ani nevím jestli dostali priorix nebo trivivak,ale myslím,že to druhý,měla jsem z toho neskutečnou hrůzu,hlavně u honzise,aby neměl horečky,lae neměl jí ani jeden z nich,akorát sem pojala podezření,že míša přestala právě pak mluvit ☹

bera28
16. mar 2010

Luci, díky za info. Já žádnou spešl nemám, mám normální Priorix-Tetra. Já jsem to chtěla dát bez neštovic, což mi i doktorka schválila, ale jen u Anetky. Kuba je na hraně rizikovosti, tak tam se Dr. přiklonila k tomu, dát i neštovice. No a nakonec jsme se dohodly, že se dají teda neštovice oběma, protože dávat každému z dvojčat jinou vakcínu je nesmysl.

mispuli
16. mar 2010

já že jsem nic neplatila,tak proto mě to překvapilo a to jako ani předčasně narozený nemaj nárok na tuhle vakcínu zadarmo?

bera28
16. mar 2010

Luci, bohužel nemají 😠