Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
24. mar 2010

Tak prej přicházejí v úvahu další dvoje lázně...oboje na Moravě....Klimkovice a Velké losiny ☹ 😠 😖 😢 ☹ 😒

petrach
24. mar 2010

pavcik na Klímkovice je taky chvála..
merj samé dobré zpravy 🙂 to je supééér..

k tomu uzamčení by chtelo,se vyjadřit všichni tady..mužeme tuhle diskuzi nechat..me vadí že nás čtou lidi pro senzaci..
tak se holky vyjádřete,budem hlasovat 😉

maova ty jsi naše 😉 snad te sluníčko trošku dobije energií a spraví náladu

mispuli
24. mar 2010

pavci v klimkovicích je ted fajn,ne a byla tam argousek,i když já si pořád myslím,že jánky jsou nejlepší

k uzavření jsem na tom jako bera,je mi to celkem jedno,ale vidím to u nás chodím na strakonický a budějovický forum,obojí jsme zamkly a nový mamči už tak mezi nás nejdou ☹

myslím si,že už si většina koníkovek na nás zvykla a nekoukaj na nás jako na exoty a spoustě novejch maminek pomůže,když nás bude číst,ale když se rozhodnete diskuzi zavřít,tak se zavře 😉

merj jsem ráda,že máte samý super zprávičky,já bych si tak přála,aby se míša rozmluvila ☹ ☹

jinak paní za sociálky byla příjemná,zaškrtala si body,co Honzík na svůj věk splnuje a co ne a říkala,že jí to zase vychází na stupen 2,počkáme na vyjádření doktorů a co pak přijde za papír,ale vypadá to,že o peníze i v následujícím roce nepřijdeme 😉

argousek
24. mar 2010

pavcik tak já si myslím, že by byly dobrý ty Klimkovice 😉 Já osobně si je nemůžu vynachválit. Jsou tam kromě cvičení právě léčivé koupele a nám teda opravdu pomohly. Je to nějaká jodobromová voda s vysokým obsahem jodu, je mnohem slanější než voda u moře a působí to léčivě na nervovou soustavu. Velké losiny neznám, ale jedna maminka říkala, že to koupil někdo soukromě a že to tam nevede moc dobře. Ale těžko říct, možná je to drb, osobní zkušenost nemám.

argousek
24. mar 2010

a propo pavcik my jsme také původně žádali Jánky a nedostali jsme je, tak jsem byla také zklamaná a nakonec jsme byli v těch Klimkovicích opravdu spokojený. 🙂

nanya
24. mar 2010

Ahoj holky, dočtu vás večer.

Ale mám prosbu, dnes jsme byli na kontrole u dr. s těmi průduškami, řekla jsem jí, že mi Danielek sirupky blinká a že je stejně skoro celé vyplive, předepsala mi proto VENTOLIN INHALER N, ale v letáku je psáno, že ho mohou děti užívat až od 4 let! Dali byste mu to? Já teď nevím, asi mu raději budu dávat ten sirup. Dr. říkala, že na poslech je od minule 1000 a 1. Takže lepší, i když sirupy plive a blinká. Co byste dělaly vy?

pavcik
24. mar 2010

Nanya: mi tento ventolin máme už asi od 1.měsíce...ale mám mu ho dávat jen když má záchvaty dušnosti na rychlou pomoc...třeba když se moc rozčílí u cvičení. Jinak máme seretide

pavcik
24. mar 2010

No s těma lázněma se uvidí. Revizní z pojištovny zítra bude volat přimáři. Mě jde spíš o to že je to šíleně daleko ☹

maatkka
24. mar 2010

ahojte babulky aj ja docitam az vecer len chcem hodit par fotiek - dnes sme cely den stravili vonku 🙂 az teraz sme prisli... boli sme na Budatinskom zamku a na hrade Strecno... boli sme na pizzu a po sto rokoch aj s Lilinkou na nakup a na kavu v NC 🙂 po je paraaada takto behat po vonku po tej dlhej zime 😉 u nas je este teraz skoro 20 stupnov 🙂

denisee
24. mar 2010

Tak ohledně zamčení jsem byla nejdřív PRO, ale je to fakt, že si nás některé maminky se stejným osudem, chtějí třeba jen číst a to by pak nešlo 😒 Tak já jsem asi proto nechat to otevřený.

Rehabilitace: pochvala za chůzi je prý v pořádku, vnitřní strana chodidel ještě trošku do vnitř, ale asi je to v normě co jsem pochopila, akorát má pořád vyšpulený to břicho a vystrčenej zadek. Koukla se jak ty dva cviky cvičíme-to je prý vše dobře. Takže cvičení zůstavá 1x denně. KO za 2 měsíce, a to na nás koukne po dlouhé době i doktorka.

Mispuli: takže už je po depce???

Maatkka: to je super, že máte takové možnosti na výlety v okolí nebo jak jste to měli daleko?
Zítra na vás myslíme!!!

I na Pavcik 😉

jecidlo
24. mar 2010

petrach: dik 😉 a jestli uz simonek zkousi lozit, tak zacne, Maruska mi to taky stridala, ale te seboou placne uz jenom, kdyz chce "utikat" a ty nozicky ju tak rychle neposlouchaji
Bera: nejak nejsem schopna si tu tabulku priblizit abych si to precetla, jako tusim co tam je, ale nemuzu si to prohlidnout ani kdyz to ulozim,..,..no jo ja a technika, no tak my jsme 8.2.2009 Maruska 1510 Matej 1420 byli jsme 30+0tt,41 cm,Matej otaceni 3,5 korigovane, maruska 6.mesic,lezeni Matej 6,5, Maruska 9,5,sezeni: Matej 8,5 Maruska sedi jenom sikmym sedem, takze vlastne jeste ne. Obchazeni nabytku Matej:9,5 Maruska jeste nic, samostatna chuze nic

holky nemate nejake tipy na dobiti baterek?Ale neco co muzu se dvema detma, nemam je moc kam soupnout, tatka prijede na 4 dny asi a pak zase frci a ja uz se vazne vlecu.
ale jeste se musim pochlubit ze jsem po 13,5 mesicich spala CELOU NOC!!!Snad jim to konecne doslo, ale nechci to zakriknout tuk tuk

argousek: 34tt to leti 😉

petrach
24. mar 2010

jecidlo bera má tabulku u swebe v albu a tam jde pekne číst..tady taky nic nepřečetla..
matka teda vy jste si užívali.. 🙂 aspon máš sílu na zítřek,budu držet pesti a dej vedet
mispuli aspon že o penízky nepřijdete,to by byla škoda..a Míša začne mluit,neboj,má ješte čas
pavcik na vás budu zítra taky myslet,at to zvládnerte bez nervu,drž se

jani2
24. mar 2010

ječidlo - tak Maruška vyzerá byť pohodlnejšia ako Matej 🙂 ....a väčšinou to býva práve naopak! 😉 ...dievčatá sú šikovnejšie....a dívala som sa na tvoje fotečky, obaja sú strašne zlatí, ale verím, že je to na teba samú poriadný zaberák!....a nechcem strašiť, ale počkaj až sa rozbehajú 🙂 🙂 🙂
pavčik - tie jánky ste mysleli Jánske Lázne?...ak áno, tak tam som 2 roky pracovala ako rehabka práve na detskej Vesne...je to tam skutočne pekné 😉
maatkka- tak dnes bolo skutočne krásne, ja som s Jankou bola tiež skoro celý deň vonku...a zajtra a pozajtra má byť ešte krajšie, už s teším!
...a k tomu uzamknutiu: som tu nová a ak by téma bola uzamknutá, tak by som sa ku vám asi ťažko dostala....ale na druhú stranu tiež mi nie je príjemné, keď si predstavím, že tu možno nakukujú ľudia len zo zvedavosti...takže ja sa prispôsobím väčšine! 😉

petrach
24. mar 2010

holky mi dnes byli taky pořad venku,malí teda řadil navečer v kočarku,nechtel tam byt a otáčel se a klekal u boudy..jsme jeli domu jako kolotoče s řevem 😀

ono s tím uzamčením to je težké,ale pokud se bude chtít nekdo přidat,tak se přidá ne? mužem dát do nazvu že radi uvítáme nové maminky..me neva že nas čtou mamonky nedonošenátek,ale všechno se tady napsat nedá,když vím že me čtou i sousedky 😠 tak jak holky chcete..

mila01
25. mar 2010

Dobré ranko - koukám že dneska jsem první - to bude asi tim,že už jsem vyprovodila holky do školky. 🙂 🙂 Peru cejchy,hodim je na balkon a razim do města - mám nějaký absťák v lítání po obchodech,tak ho jdu uspokojit. 😀 😀 Káju vyzvedávám ve 12,tak mám na to aspoň chvilku.

Ječidlo - to fakt nevím,jak nabít baterky s dvěma malýma dětma a bez hlídání.Máte tam nějaké mateřské centrum?To mě dost pomáhá,holky si tam hrajou,já jen pozoruju a je chvilku klid.Včera jsme tam byli až do půl 7 večer. 😉 Nebo nějaké hřiště - ale ty za nima musíš ještě moc běhat,tak to se moc nenabiješ. ☹ 😒

Denise - výborné zprávy z rehabilitace,to je super.Gratuluju,věděli jsme,že je šikulka.

Pavčík,moc na tebe myslím ( ikdyž pořád nevím,co dnes budete v nemocnici dělat,proč tam jdete ),ale stejně moc držím palečky.A do těch lázní určitě jeďte,ikdyž je to daleko.Taky si myslím,že by to moc pomohlo.

Matka - na vás také moc myslím.Včerejšek jste si parádně užili,co?Krásné fotky.

Mispuli - nevěděla jsem,že jste tu řešili,že malá ještě nemluví.Včera jsme se o tom zrovna bavili v tom mateřském centru,byla tam kamarádka,co má holčičku - dva jí byli v lednu a občas řekne jen mama,nebo tata,jinak ukazuje.A Vojtava sestřenka ( manželova ) má syny o tři týdny staršího než je Kája,ten začal trošku mluvit asi před dvěma měsíci.Už s nim byli i na vyšetření a tam se jim skoro vysmáli,ať počkaj,že se rozmluví.Tak nevim.

Já už jsem se k tomu zamčení vyjádřila,že bych to nechala odemčené,ale samozřejmě se přizpůsobit,nevadí mi to.Má to opravdu svoje pro a proti.A jak už jsem jednou psala,nevadí mi,když na nás někdo kouká,jsem pyšná na to,co jsme tady všechny dokázali.Je spousta matek,které mají zdravé,donošené děti a vůbec si neuvědomí,jaké mají štěstí - někdy se k nim chovají jak ke kusu hadru.My si toho umíme vážit.

😉

bera28
25. mar 2010

Dobré ráno 🙂

Maatkka, to jste si teda krásně užili včerejšek. To počasí je báječné, ale v sobotu se má už zase začít ochlazovat a pršet 😒 Dnes na tebe myslím, jsem zvědavá s čím se vrátite.

Denisee, to je jasný, že vás pochvala nemohla minout. My jedeme na RHB s Kubou zítra ( po 6týdnech). Chci se zeptat na ten polštář (zda je třeba ho dětem dávat nebo se nemusí vůbec) a ještě jestli mám do přihlášky do školky nechat napsat nějaké upozornění týkající se motoriky nebo ne.

jecidlo, díkes za údaje, dnes doplním. Vždycky dávám i aktuální tabulku k sobě do alba, tam je to fakt líp čitelné. Ale kdybyste to, holky, nemohly přečíst, tak dejte vědět a já se s tím nějak poperu.

Milo, pod ten tvůj poslední odstavec bych se, s dovolením, hned podepsala. Krásně jsi to vyjádřila iza mě 😉

Peti, pokud se téma neuzamkne, doufám, že budeš nadále přispívat.
A vzkaz pro Petřiny sousedky: pořádně si přečtěte to, co napsala v posledním odstavci Mila!

Já jsem včera večer vyčistila koberec v pokojíčku a blížíme se do finále. Nejspíš v sobotu děti přestěhujeme. A dekorace dolepím, až příjdou.
Tak všem krásný jarní den.

denisee
25. mar 2010

Bera: 😀 😀 , je fakt, že se spíš taky obávám toho, jestli mě nečetou nějaký známý jen ze zvědavosti, ale myslím, že o nikom nevím.
Těším se na fotky z nového pokojíčku. Nám dnes ještě přivezou komodu a máme na čas s pokojíčkem vystaráno 🙂 . Čím prosím tě čistíš koberce?

Mila: obchody závidím 🙂 , ale já jdu dnes na pilates a cestou domu, taky jeden obchoďák v rychlosti projdu i když po cvičení sotva lezu 😀 A Kája chodí do školky jen na několik dnů v měsíci???

Maatkka a Pavcik taky na vás myslím!!!

petrach
25. mar 2010

milo jste taky raní ptáčata 😉 malí hulákal v 6 a nedal se odbyt,dnes stával hore řitkou 😝 ted už šel spát,nedalo se to poslouchat..
dnes jdem taky na rhb,už mám hruzu..pořad žadné pokroky..
bero proč ješte chodíte i vy?? u nas se pry vyřazuje s lozením..já se na to ptala posledne,jestli kontrolůují pak chuzi a pry ne,že není duvod.. 😕 všude je to jiné..když čtu jak Vojtíka furt mordují vojtovkou a přitom je už tak šikovní a dávno behá,tak mi to neleze do hlavy 🙄 😉

milo pavcik šli do nemocnice na vyšetření kvuli tomu poslednímu eeg,že jim tam neco špatne vyšlo a hrozí epilepsie ☹ ale veřím že to dobře dopadne..musí

jecidlo s tím dobytím taky neporadím,nejlíp se zbavit na pár hodin detí,což nehrozí..dokud nezačnou oba lítat,a nebudeš je moct vypustit na hřište,tak asi moc možností není,bohužel 😝

hoplky to víte že sem budu chodit,.jen jsem už nekolikrát slyšela naražky na to co tu píšu..dali jsme do opravy sousedum pc a já vás mám v oblíbených 😠 ale už s nima moc nekamaradím,nemám to zapotřebí 😉

nanya
25. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem vás konečně dčetla, ale už faaakt nevím, kdo co napsal 😀 😠

U nás pořád stejně, malý zahleněný, kašle a já jen odsávám. Už skoro vůbec nejí a nepije, včera jedl /kojo/ v jednu ráno a pak až v deset dopoledne, a to si jen cucnul, pak papal /opět kojo/ ve 4 hodiny odpoledne a pak až večer, pokaždé si jenom cucnul, plínky suché, nic nechce, příkrmy, kaše, čaj ze lžičky. Už nevím, co dělat. Sirupy plive a ten ventolin mu dávat nechci. Já už fakt nevím, co bude. Se začínám obávat nejhojšího 😢 Jinak je dcela čilý, včera si sednul ještě 4x, je to sice jen šikmý sed, ale snaha tu je. Jsem pyšná, ještě, kdyby začal aspoň pít.

jecidlo
25. mar 2010

tak si vas tu ctu a palim u toho obed 🙄
Jani2: jo maruska je pohodarka ona je vubec klidnejsi, zato Matej, je mu rok korigovane ani ne a on se ucvi PLIVAT a ma z toho desnou bzundu 😀
Mila: no detske centrum asi ne, ted jsme odstehovani na dedinu kam chodi davat vlci dobrou noc a oni jenom lezou jeste nechodi, takze veku jenom v kocare.
Petrach: na sousedy prd...jo a zadne pokroky koukala jsem na tu tabulku a treba pretaceni zacal Simonek driv nez maruska, jste vic nedonoseni a taky trosku mladsi, ono se to zda
Bera: v te fotogalerii jak psala Petrach je to citelne 😉 a ze jsme velici? Moje segra ma ani ne 5ti mesicniho chlapecka, ma 72 cm a drz se 9,2kg!!! 😀 plne kojen

petrach
25. mar 2010

nanya to je desné,pít musí,jinak bude dehydrovaný ☹ jakto že se to nelepší??? už je to dost dlouho,byli jste nemocní dřív než my a u nas je už to to skoro dobré,ješte odsávám a pokašlává,ale je to 100 a 1..pokud nebude pít,tak radšo zajedte na pohotovost..chudatko malé ☹ ☹

jecidlo teda synovec jede 😉 ale když je kojený,tak je to v pořadku..
s tou dedinou je to i nás..takové malé mestečko,kde zná každy každeho 😝 včera jsme vyrazili prvne na zahradku tady u nas..mame tu asi 200m rybník kde se dá koupat a u toho je hospudka a detské hřište,tam jsme v léte skoro každy den 😀

nanya
25. mar 2010

peti - je to děsné, hlavně na psychiku. Moc se o něj bojím. Dr. říkala, že na poslech je lepší, ale lidským okem sama vidím, že to moc dobré není ☹ Vůbec nechce jíst, je fakt dost zahleněný, tak nevím, jestli je napapaný těch hlenů, nebo co. Já už fakt nevím, jak do něj ty tekutiny a jídlo dostat, ani na sílu to nejde. Prostě to vyplivne nebo vůbec neotevře pusinu. Už mám doma x různých kaší různých chutí a konzistencí, x skleniček s příkrmy, x různých čajů. Já už fakt nevím, jemu prostě asi nic nechutná 😢

bera28
25. mar 2010

Denisee, já jsem taky ráda, že už bude pokojíček z krku 😉 Na koberce si půjčuji stroj na čištění a čistím si ho sama. Chtěla jsem ti poslat link na tu firmu, ale mají provozovny jen v Praze a stř. Čechách 😒 Já jsem jich zkoušela více a tato mi vyhovuje, protože mají i vlastní prášek na čištění, který smrdí jen do té doby, než to uschne. A jednou se mi stalo, že jsem se musela na 3 týdny vystěhovat z ložnice, jaký byl puch 😝 😝

Milo, doufám, že jsi na nákupech uspěla líp jak já v pondělí. Všude měli takového pěkného oblečení, ale když jsem to na sebe vzala, tak jsem byla jak natelký buřt 😠 Takže jsem si nic nekoupila.

Peti, na sousedy se vybodni, co je jim do toho, co píšeš. Že sousedko?!
Anetku taky vyřadili z RHB, když začala lézt, ale Kubu si tam nechávají na kontroly kvůli těm poporodním komplikacím. Předtím jsme tam chodili 1x za 14 dní a teď jdeme po 6 týdnech. Vždycky ho tam akorát nechá běhat v tělocvičně, přelézat atd. a říká mi, co třeba ještě není 100%.

Nanya, ten Ventolin se nemusíš bát dávat. Oni skoro všude píšou, že to není vhodné pro tak malé děti, ale nedonošenci to dostávají. Já mám pro Kubu pohotovnostně Berodual a kámoška používala pro nedonošenečka 27+6 tt, právě ten Ventolin a měli ho cca na 3 měsíce. Určitě bude lepší, když ho nasadíš, než to nechat být.

Jecidlo, Matej je ďábel 😀 😀 A nechceš si sehnat nějakou chůvu? To mohu vřele doporučit, fakt to bodne.

argousek
25. mar 2010

Nanya já bych to nepodceňovala, Adámek měl také takové období, že nechtěl nic jíst a musela jsem jít až na sílu. Když jsem to říkala doktorce, tak ta na něm nic neshledala a tvrdila mi, že je to nedonošeností. Brala mu i moč a nic nezjistila. Já jsem si pak prosadila, aby nás poslala do nemocnice, protože už jsem byla zoufalá. A tam mu z uri testu (chytal se přímý proud moči) zjistili infekci močových cest. Přeléčili to antibiotiky a od té doby klid a jí normálně. Naopak dnes máme někdy pocit, že sní i nás. 😀 Nechci tě strašit, ale byla bych opatrná

nanya
25. mar 2010

argousku - my měli moč vyšetřovanou nedávno, teď při té 6. nemoci. Měl ji v naprostém pořádku. Je fakt, že dost hlení, asi je těmi hleny i najedený, má to ve stolici, plno toho odsávám a ještě to i blinká. Jestli se do dvou dnů nic nezmění, zajedu k dr. a ať nás někam pošle. Už se mi ztrácí před očima ☹

maatkka
25. mar 2010

Ahojte baby tak prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 5.5. nam drzte vsetko co mate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Budu nas operovat!!!
Ocna nam predbezne povedala nieco okolo toho a aby sme sa pripravili na hospitalizaciu ☹ pretoze oni to sice robia "ambulantne" ale samozrejme vzhladom na nase neuro problemy ☹ je pre nas anestezia nebezpecnejsia 😢 a tak si nas tam urcite nechaju na dopozorovanie nejaky cas ☹ Baby ja sa tak hrozitansky bojim... hlavne tej anestezie teda... sa mi snivalo ze uz mala ist Lilu na tu operacnu salu a ja som im ju nechcela dat... ze som sa tam s nimi pobila a usla s nou.

Nanya to je uz fakt dlho... Ako my co sme boli tych niekolko dni taki chori ze nepapala tak som s malou bola 2x na pohotovosti 2x u nasej dr. a teda 2 dni v tej nemocnici... tak strasne som sa o nu bala... takze ti naozaj roumiem... zelam vela sil a nech uz je konecne lepsie!

Denisee mne je to uz aj trosku smiesne co si na vas vsetko na tych rhb vsimaju... ale vlastne vam len potvrdia ze je vsetko v poriadku takze super 🙂
Ten hrad aj zamok su od nas cca 10 min. autom 🙂 Ono tu je vela zaujimavych miest na prechadzky v okoli. Bez Lili sme chodili s mm vacsinou na "prechadzky" tak do nakupnych centier 😀 takze teraz si to uzivame 🙂

Co sa tyka zamknutia... ja by som tiez bola pre (hlavne keby som vedela ze ma tu citaju zvedavi susedia ze Petka 😉 😀 ) ale na druhej strane keby som tu bola "nova" a narazila by som na tuto temu uzamknutu a nemohla si najskor nieco pocitat asi by som sa neodhodlala sa pridat... Takze mne je to tiez viac menej jedno... Myslim ze ti co si nas tu citat chceli si pocitali a ja som sa uz tiez "naucila" byt hrda na to co sme "dokazali" 🙂 Ale ja tiez niekedy rozmyslam ci napisat vsetko co vam napisat chcem lebo viem ze ine mamy ktore to budu citat a "nezazili" nikdy nepochopia ale uz je mi vlastne celkom fuk co si myslia...
Ja ak by som to tu zamkla tak kvoli tebe Peti 😀 😉

erika160669
25. mar 2010

Dievcence ze nedonosene deticky byvaju hladnejsie ako donosene.Aj ja si niekedy myslim ze maly by zjedol aj mna.Podla mna hrozne vela papa.Takze aj ja si myslim ze ak nechce papat ze tam mozno niekde bude chyba.Maleho 3 tyzdne prehanalo doslova prehanalo a nas detsky nezistil nic ale chvala bohu aj tak priberal.Davala som mu ryzovy vyvar varenu mrkvu a jeho nechcelo zapiect a tak sme isli do nemocnice a tam mu zistili ze ma alergiu na laktozu.Papal NUTRILON AR a teraz papa NUTRILON HA. a odvtedy mame pokoj.

pavcik
25. mar 2010

Ahoj holky,jsem tu na skok. Naštěstí je tu net.
Takže: bohužel nám to dopadlo špatně a špatný eeg se opět opakuje. Nebudem tu do zítra ale minimálně do pondělí kdy se bude dělat další eeg. K phenomaletenu mu přidali další lék. A dokonce epileptický záchvat měl i tady. To protáčení očí je to ono ☹
holky kdyby jste to tu viděli...ty děti nemocný tady,postižený a tak ☹ no děs.
Takže nejspíš se o víkendu nebude nic dít,jen mu budu zvyšovat dávky toho novýho léku jak na to zareaguje ☹

Mila01: do nemocnice jsme museli proto,že minulýý týden nám vyšlo špatně eeg a neurolog nás radši poslal na specializovaný pracoviště,tady se to potvrdilo tak snad se to podchytí.

Jen se vás zeptám.....slyšely jste něco o tom,že magnetická rezonance může zvýšit riziko epilepsie a taky to naopak rozjede? Mě to řikala naše rehabilitační,že si to nemáme nechat dělat a tady se to prý dělá. Tak to asi odmítnu.

A ohledně lázní: bohužel ty jánky opravdu nebudou,tak snad vyjdou ty Klimkovice...slyšela jsem na to chválu,tak snad. Držte palce.

Zítra večer se sem pokusim zase zajít,pokud budou novinky.

Tak holčiny,zatim se mějte

tanav
25. mar 2010

Pavcik, veľmi veľmi Vám obom držím palce. Nech je čím skôr všetko v poriadku a môžte ísť domov.

bera28
25. mar 2010

Maatkka, už aby byla operace za vámi.Neboj, budu držet vše, co mám!

Eriko, tak u nás to bylo donedávna naopak - věčný boj s jídlem, prostě jíst nepotřebovali. A takových je tady víc, lumpíků 😠

Pavcik, hlavně že je to podchycené. Uvidíš, jaká bude reakce na léky. Je dobře, že se to zjistilo takto brzy.
O tom, že MRI může zvýšit riziko epi jsem neslyšela, ale to by ti spíš vysvětlili v nemocnici. Nebo se zkus kouknout tady, jestli není nějaká diskuse o epilepsii. Nějak mě nenapadá, proč by to tak mělo být 😕 Že by tím randálem při vyšetření???? Narkozou to asi nebude, tak fakt nevím.