Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
24. jún 2010

hotaska ta transfůze ho zase nastartuje a bude zase dýchat lepší 😉

fajn
24. jún 2010

Ahojte kecalky,
teda vy toho tolik semelete kdo to má číst. Ne dělám si srandu čtu vás každej den ale nějak nemám chuť nic psát ☹
Vítám nové mamušky a mimuška a přeju hodně sil maminkám a hodně zdravíčka miminkům.
@hotaska nebojte oni to určitě zvládnou a když už mají přes kilčo tak to bude dobrý. Ta krev jim fakt pomůže budou potom čiperky a bude se jim i lépe dýchat. Dianka jich taky měla několik a je to divoch neskutečnej. A na ventilaci mají určitě ještě chvilku nárok uvidíte za týden jakej udělají pokrok. Sestře vyřiď ať mrkne na nás kolik je tady bobků a hlavně ať odpočívá protože pak to bude teprve šrumec.

pavcik nech ho jít když je blbej tak ať jde. Ale malej mu to jednou vrátí neboj a určitě i za tebe. Já vždycky říkám lepši bez vola jak z volem. Bude to bolet ale seš holka která vydržela už tolik že tohle tě nemůže porazit. A jak pše bera hlavně nebreč před ním pask si pobreč něco rozbij ale ať to necvidí on.

Jinak Didka chodí do školky a je to boží tady je klid jak v hrobě akorát slyším kohouta od sousedů a vlaštovky švitořit 😀 .Ale pak nastane mazec. Jedem opět cvičit,včera když byla ve školce tak jsem převlíkla postele uklidila (vysála a utřela prach),posekla zahradu a pověsila prádlo co pračka vyprala. To by jeden nevěřil co se dá stihnout když není ocásek doma.Odpoledne jsme jeli ještě na jahody tak tech máme dom a 14kilo. Teď jsem dovařila marmeládu a piju kafe a pak budou jahodovy knedle.
Odpoledne jdem do školky mají taky rozloučení s prvňákama tak ztam bude diskotéka tak jsi jdem trsnout 😀 .
@adajar teda vy jste šikovní to Didka v 10 měsících vypadala jako 4 měsíční mimino a vy sedíte 😀 veliká gratulace.
Jinak co jste řešily tak k tomu nic nenapíšu protože vše tu bylo řečeno a hlavně řečeno dobře 😉. No nic jdu se oblíct a jedu pro toho raracha ať jde cvičit.

petrach
24. jún 2010

@hotaska vítej mezi námi..sestra leží u detí nebo je doma?? klidne nám ji sem nasmeruj..moc jí to pomuže,nebo třebas tlumoč..
já když jsem porodila,tak jsem bombardovala z porodnice švagrovou a ta sem nakukovala a musela mi hlásit..me v tu chvíli zajímalo jen jedno..jestli to deto přežijou a mají následky..a tady jsou holky super 🙂

k té intubaci..a transfuzi..asi proto se vrátil na dychák,že je slaboučky a ta transfuze mu pomuže..delá s nima divy..my jich meli snad 7-8 ted už nevím..menili malému po porodu komplet všechnu krev..a pak nekolikrát dávali transfuze..pokud už byl na Cpapu tak se na nej vrátí,neboj..jen si odpočine..
tak sestru pozdravuj,že držíme palce a uvydí že prdolky ji překvapí..tihle drobečci mají užasnou sílu bojovat

petrach
24. jún 2010

@fajn já si myslela že nemáš náladu..taky toho máš doma dost té práce.. 😝
a bude Didka chodit i o prazdninách do školky? u nás neberou deti,jen ty co jim mámy pracují..opravují školku..
takže ješte zítra a konec..užijte si odpoledne,určite to budou mít krásné.. 😉

petrach
24. jún 2010

Honzíkovi k dnešnímu svátku přejeme hodne zdravíčka,šteastíčka,lásky..at Všem okolo dokáže jaky je bojovník,at se nesplní žádná prognoza od dr..at Vám delá samou radost 🙂 🙂

hotaska
24. jún 2010

Holky jste milionový 😎, ségra za mimouška jezdí máme to asi 30km takže se to dá. Budu jí tlumočit a zkusím jí sem nějak nasměrovat ať může pokecat 😀

simicak
24. jún 2010

ahoj holky,

hotaska,tak jak psali holky,transfuze je nakopne zas budou lip dychat.My teda nemeli,ale hrozila nam a desne jsem panikarila a pak mi prave mamky co ji uz meli za sebou rekli,ze to ty prcky uplne nakoplo a zacli zas suprove dychat a krmit se ( uz byli vetsi trosku ). Budu drzet prckum palecky!!!!

My dnes byli v detskem centru s vicki,tak tam pan hral na kytaru detem,meli tam opici drahu,balonkovy bazenek.....supr,tak budem chodit kazdy ctvrtek.

Jiinak jsem teda poctive docetla,ale uz jsem zza pomnela,co jsem cetla. 😅 Takze nemuzu se vyjadrit.

kikimaruska
24. jún 2010

Ahojky holčinky. Takže též vítám všechny nové maminky a miminka...a přejeme nej nej oslavencům. Nějak nestíhám dočítat, natož reagovat 😅 . Četla sem e jste rozebírali schunty, tak já vím co to je díky té své kmarádce, její klučík má schunty též od narození a jak píší holky, někomu vydrží docela dlouho (než se musí zase povolit a odmotat) a někomu se ucpává. Já s tím tedy zkušenost nemám.

Jinak holky nádherné fotečky 🙂 , koukám a dívám se i do fotoblogů, ale jednostlivě reagovat nějak nestíhám
@kmoor : tak at Vám to dobře dopadne a jste brzy zase doma, držíme všechny prstíčky 🙂

a všem novým miminkám samozřejmě také...

Kubík už spinká po obídku, tak jdu poklidit a potom jdeme zase ven...tak zatím 🙂

maatkka
24. jún 2010

Vseeeetko naj naj naj... Honzikom 😉 🙂 😵

mispuli
24. jún 2010

i my se připojujeme a všem dalším Honzíkům přejeme jen to nejlepší

my dneska máme "velký svátek,malé narozeniny",je to přesně 6let,co jsme si Honzíka přinesli domů z nemocnice https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mispuli/albu... a dneska je z něj chlapák http://supka.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Harachovku... k svátku dostane povleční na velkou postel sMaxipsem Fíkem a rybu jako věrník,Míša i má za sebou na fotce http://supka.rajce.idnes.cz/cervnove_momentky/#...

simicak
24. jún 2010

Honzikum vse nejlepsi k svatku!

Mispuli,no vyrost ti hodne a jaky fesak je z nej 😵

simicak
24. jún 2010

Viki zesliza z gauce po nohach!!!! Vzdycky jde kousek dopredu po hlave,pak si zacouva,nacouva a zesleze po nozkach 😵 A ted se naucila delat ty ty ty. Naprahne celou rucku ( jako by nam chtela jednu vlepit ) a pak s ni mava a krici tetete 😀

Maatka,dobry fotbal,koukali jste?? Jsme vam fandili 😉

maatkka
24. jún 2010

Simi ani mi "nevrav"!!! Skoro som infarkt dostala 😀 Aj zaciatok cvicenia som zmeskala ale stalo mi to za to 😀
Ideme s mm oslavovat 😀 😀 😀

simicak
24. jún 2010

maatka,my jsme fancili cela rodina. Verunka kricela........go England,go England 😀 a kdyz jste dali gola,tak Vikous zvedla ruce nad hlavu a kricela...Neee,ne,ne,neeee 😀
Manzel byl tady z nich na nervy,chudak 😀

argousek
24. jún 2010

také vše nej všem Honzíkům 😀

mispuli to je teda něco jak to letí, už máš krásný velký děti 😅

bera28
24. jún 2010

Hezký večer všem 🙂

Honzíkům dodatečně vše nejlepší k svátku.

@hotaska, já mám taky dvojky 26+0, PV byla 950g a 800 g. Teď už jim jsou 2 roky a jsou v pohodě, teda až na to, že nemají exra pozitivní vztah k jídlu 😖 Tak ať se sestra k nám přidá.

Milo, tak tiramisu bohužel neporadím. A jak dopadlo, zvládla jsi ho???

Fajn, to věřím, že je pohodička, když je zvěř mimo dům 🙂 A co stihne člověk udělat věcí, že? A jaká byla diskoška ve školce???

Maatkka, blahopřání klukům slovenským k postupu na MS. Chlap na to čučel, oči přilepený na obrazovce, já se zrovna vrátila z nákupu, Anetka měla na hlavě koš na hračky a Kuba nikde. Tak se ptám kde je, on stále upřený zrak na Tv a odpoví s ledovým klidem: pod postelí 😎 Půl hodiny byl zalezlý po postelí a vůbec netuším, co tam takovou dobu dělal 🙂 🙂

Mispuli, teda to vážně letí. A fotky mooooc hezké 😉

Já jsem dnes volala pediatričce kvůli tomu kakání svišťů a docela mě uklidnila, že prý to u Anetky zcela jistě není reakce na BKM, ale oba mají nějspíš nějakou lehkou virozku, která se sice u každého projevuje jinak, ale původ stejný. Takže samozřejmě tak 3 dny bez mlíka a 1x denně Smectu, ale nic vážného. Ufff, fakt jsem si oddychla, protože jogurty i tvaroh Anetě zachutnaly.

Holky, sháním tipy na nějaké knížky, které bych si vzala na prázdniny. Co tak čtete a můžete doporučit?? Buď něco historického (jako Tudorovci atd.) nebo nějakou oddychovku (nejlépe českou), ale ne červenou knihovnu. Předem díky!

slavma
24. jún 2010

Ahojte volám sa Mariana a mám tiež predčasniatko,volá sa Jakubko.Narodil sa v 30tt. mal1600g a 42cm.,váhovo sem nepatríme ale rada by som sa k vám pridala. Cítam vás už rok ,ale nikdy som nenašla odvahu pridať sa.A teraz niečo o Jakubkovi, po narodení prekonal ťažkú sepsu,na dýchačke bol 12dní,mal krvácanie do mozgu 3st. Cvičíme vojtovku,absolvovali sme magnetoterapiu a teraz chodime na akupunktúru laserom. Zatial nesedíme,ani nechodíme ale už pár dní sa staviame na štyri .To je asi tak všetko a teším sa na príspevky do vašich diskusií.

petraguerra
24. jún 2010

Ahoj slovaci prvne blahopreji k fotbalu,drzeli se ti vasi kluci statecne. 🙂 🙂 🙂 To musi byt ted Slovensko vzhuru nohama!

Bera moje nejoblibenejsi knizky jsou od Jamese Herriota,zasmejes se u toho-moc pekne psane.To je jedna vec proc jsem chtela vzdycky do britanie.Na dovolenou je to ctivo uplne jako stvoreny. 🙂 Ja mela jednu knizku s sebou v anglii a holky co se mnou bydlely si ji pujcovaly a uz maji kazda take v knihovne sbirku-napsal jich vic.Dobre jsou fakt vsechny.Nebo muzu doporucit Lobsang Rampa- Treti oko.

Mispuli teda krasny fotky a malej uz vubec neni malej!Ani nemuzu uverit ,ze Matej bude za chvili taky takovej chlap!Jak je to mozny,ze cas tak strasne leti?

Simicak tak Viki bude ve finale asi fanynka anglie vid ,ti se tedy maji,kdyz uz tak mala fandi 🙂

petraguerra
24. jún 2010

Ahoj Slavma asi bude Jakoubek drive lezt nez sedet,ze?Bere to na preskacku 🙂 Me Matej zacal sedet asi okolo roku,ted si to uz nepamatuji presne,lezt zacal v 15 mes a chodit ve 21mes. 🙂

argousek
25. jún 2010

bera můžu potvrdit Lobsang Rampu- Treti oko jsem četla taky a taky se mi to moc líbilo 😉
já jsem si teď koupila Ermu Bombeckovou Svátost manželství a taky napsala Manželství, pouta, která škrtí 🙂) je to podaný s nadsázkou a popisuje problémy každodeního života, jak je řeší každá z nás 🙂

mila01
25. jún 2010

Ahoj holky - jsem koukal,že se tu zas ponocovalo,co?To nemáte v noci nic lepšího na práci? 😀 😀 😀

Mám novinku - mám autoooooo.Před chvílí jsem si pro něj došla.Vojtu zítra čeká asi docela dlouhej hovor s tim mechanikem - je to náš známej,tak to proberou u pivka,ale promluvit si o tom musej.Dneska mi o tom autu říkal,ale prý to probere hlavně s nim,bylo totiž ve stavu,že jsem se mohla s holkama kdykoli zabít.Až mě docela mrazí.Teď je naprosto v pořáku a hlavně - bude mi na něm dělat pravidelný servis,budeme ve spojení my dva a nebude to přes manžela,tak snad už bude vše ok.Akorát pořád přemýšlim,jestli nemáme tohle prodat a mám vyhlídlího krásnýho scénika.

Slavma - vítám tě u nás.Jsem ráda,když takle někdo napíše,že nás čte a že mu to třeba i trochu pomůže - je vidět,že je dobře,že jsme to nezamkli.Třeba takle pomůžeme daleko více maminám,které nenajdou odvahu nebo třeba nemají potřebu psát,jen si čtou.Určitě u nás zůstaň,ono to není jenom o váze.Jsem ráda,že jste všechno překonali.S tím pohybem jste na tom podobně jako mi,také u nás vše dlouho trvalo - no a teď zrovna Kája lítá s dětmi ve školce na zahradě - slyšim je otevřeným oknem,máme školku hned vedle. 🙂 😉

Pavčík - kdepak jsi?Jsme tu pro tebe,moc na tebe myslím.

Jo a vystoupení jsem včera přežila bez slz,bylo to hodně legrační,hrály různé scénky,tak jsem se docela nasmála. 😉 😉 No nic,je volno,jdu uklízet a uplácat taťkovi to tiramisu - pak dám vědět. 😀 Koupila jsem si na to flašku rumu,asi odpoledne skočím pro kolu - to je moje oblíbené pití - asi se mi dnes bude dobře spát. 😀 😀

petrach
25. jún 2010

Ahoj Holky 😉

Mispuli Honzík je vetší a vetší..me se moc líbí ty jeho vlásky,že je má delší,hrozne mu to sluší 😉 a sem se dívala i na Míšu a přijde mi,že jde do Honzíkovi podoby..oted jsem si toho nikdy nevšimla,ale na té fotce s vetrníkem je mu podobná desne 😉

milo gratuluju k oprave autka..my prodali loni druhé auto,že stejne nejezdím a ted me to desne štve..občas už sednu i za volant,není to žádná sláva..ale na nákup už bych dojela a zrovna dnes bych to potřebovala..manža maká ráno,já odpolko,střídáme se u detí a není nakoupené.. 😝
jdou holky do školky i příští tyden?? my dnes končíme,Elin nesla kytky..
jo ješte se chci zeptat,máte aktovku??? elin má na narozky ted..ale všechny jí byli desne velké,tak má tu nejmenší velikost od Herlitzu..skusím hodit fotku..ed mám obavy,jestli jí to tam všechno vleze

Argousku Bomeckovou mám doma taky a čte se užasne...doporučuju..jinak ty ostatní c
o píšešte skusím sehnat taky,já čtu hodne,teda spíš sem četla před malím,ted nejak nestíhám a taky máme internet 😀
@slavma vítej mezi námi..proč jsi nenapsala dřív 😉
náš malí taky prvne plazil,pak lozil a sedel až nakonec 😉 gratuluju ke stavení na kolínka 🙂 🙂 🙂

petrach
25. jún 2010

na téhle fotce mela horečku,tak vypadá hrozne beruška..ale jde vydet aktovka 😀

petrach
25. jún 2010
mila01
25. jún 2010

Petrach - koukám,že máme stejný vkus. 😉 My máme taky Herlitz.Je pravda,že byla trochu dražší,ale je kvalitní a to rozhodlo.Ale vůbec nevim,jak to mají velikostně - prostě jsme vybrali tuhle na netu,že se nám líbila,nechala jsem jí objednat do krámu,Ája si jí prohlídla,vyzkoušela a vzali jsme jí.Má penál,láhev na pití,box na svačinu,taštičku na krk a větratelnou velkou tašku na tělocvik.Vevnitř má dva rozdělené fochy,všechno by se tam mělo vejít.Tady jsem ti jí vyfotila.

mila01
25. jún 2010

Když už jsem stahovala fotky,dám sem ještě tu mojí prdelku,jak včera vystupovala a naší novou kočičku - ne v bytě,ale u babí na zahrádce.

slavma
25. jún 2010

Ahojte dievčatá,dakujem za privítanie. Petrach ja som počítačový antitalent a nemala som odvahu vám sem liezť. No ked ste uvažovali o tom, že to uzamknete tak my to prišlo velmi lúto a vtedy som sa rozhodla pridat sa k vám. Ale odvahu som nabrala až včera po manželovom prehováraní. Ste super maminy a vela som sa od vás naučila. Jakubko búva tak mam trocha času na písanie, inak sa dostanem k internetu až večer,ked čertíkovia zaspia.Prajem krásny den.

maatkka
25. jún 2010

Ahojte
mispuli Honzik je uz takyyy chlapisko?!? A rastie vam do krasy 😉 A na vasu Misicku mam ja slabost 😀 Je to kraaaasne dievcatko 😵
Bera 😀
Inak aj u nas su problemy s kakanim ☹ Ako som tu pred nedavnom pisala ze ma Lili riedku stolicu - tak teraz presny opak ☹ taku tvrdu ze sa nemoze vykakat... Davala som jej rascovy cajik aj vodu zo slivkoveho kompotu ale zatial ziadna zmena... Ak jej to cez vikend neprejde tak v pondelok valime k dr.
No a jedenie u nas v poslednej dobe des a hroza 😠 Len same "blbosti" - teda jogurty ovocne presnidavky pribinaciky hrozno melon... ale ziadne ine ovocie zeleninu maso cestoviny... nic. Papala aspon take hustejsie polievky ale uz sa ich asi prejedla lebo uz ani tie nechce ☹
Petrag dakujeme 🙂 Vcera a dnes nikto o nicom inom ani nehovori 😀 Akoby sme boli majstri sveta 😀 😀 😀
Argousek taketo knihy (zo zivota "o vztahoch" - vtipne napisane 😉 ) aj ja rada citam 🙂
Mila no huraaa ze je auto o.k. 🙂 to teda bolo v "pekne" nebezpecnom stave 😒
A vystupenie zavidiiim 🙂 ako vzdy 😉
Peti nam prednedavnom to auto ukradli (skodu superb - neviem ci si pamatate) a stale ma to strasne mrzi lebo to bolo super auto... no ale teraz mame alfu a je tiez velmi pekna - ovela menej "zerie" 🙂
A Eliska mala kraaasnu tortu - vidiet ze je to uz velka baba ze H.M. ziadne medvediky atp. 😀 Aj tasku do skoly ma krasnu - ty sa bojis ze do nej vsetko nevojde 😕 ja mam pocit ze ju zpoza nej nebude ani vidiet 😀
No a @slavma... ahoj vitam ta a som veeelmi rada ze si sa rozhodla k nam pridat... sme na tom dost podobne - my sme tiez 30.tt. s krvacanim III. st. (Julinka mala len 1020 gramov a 35 cm...) takze ma zaujima vsetko o Jakubkovi 😉 a velmi sa tesim na tvoje prispevky 🙂

pavcik
25. jún 2010

ahoj holky,
tak novinky u nás. Je s ní už dva měsíce. Prý je to o chemii. Mají spolu hodně společnýho.
Nicméně, nedokáže se vzdát Matěje,bez něj nemůže být,takže dohoda zní tak,že se ještě pokusíme jestli to co mu chybí jsme spolu schopný sdílet a dělat je spolu rádi,včetně sexu.
Asi si myslíte že jsem blbá,ale tady nejde o mě ale je v tom to naše dítě.
Kuba plánuje jako každý rok plavecký soustředění...chtěla jsem tam už druhý rokem s ním....no a ejhle,vylezlo z něj že tam má jet s ní. Tak jsem zaťala zuby,dala mu najevo že když mi ukáže snahu že na vše časem zapomenu.
Takže dámy.......jedeme spolu na soustředění a bude tam i ona. Včera jí přede mnou volal a ukončil to sní a ví že tam jedeme jako rodina. Možná si myslíte že to je chyba ale on se soustředění nevzdá a já ho tam nemůžu nechat jet když vim co by se tam dělo. A hlavně nechci tam jet jako kontrola ale už mě nebaví být věčně sama na dítě doma,takže ted se budeme snažit fakt dělat hodně sportu a být furt fuč a ne zavřený doma ale vše společně
Bude to chtít hodně síly ale já to dám,musim si věřit

mila01
25. jún 2010

Holky - prosím prosím,vy tu všichni píšete o nějakém fotbale - jsem mimo,co se stalo?Přiznávám,že ten jde absolutně kolem mě,protože mě vůbec nebaví,ale všichni tu o něčem básníte - jsem mimo. 😕 😕

Dodatečně přeju vše nej nej Honzíkům,já hlupaňa na to včera zapomněla.

Maatkka - nám se také stává,že po řídké stolici přijde zácpa,ale do dvou - tří dnů se to upraví,tak uvidíš,snad to bude ok.

Jinak jsem zrovna mluvila s manželem,je ještě v DE a je to zajímavý.Hodně si píšeme sms,psala jsem mu i tom autě,že si s nim chce ten mechanik promluvit a v jakém to bylo stavu a tak - a prý mu nic nepřišlo.Můj manžel má zázračný telefon ( a sen všech mužů ) - chodí mu jen pozitivní sms,ty negativní se někde ztrácejí v éteru. 😀 😠