Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mila01
28. jún 2010

Ahoj holky.Tak člověk tu pár dní není a fakt nemám šanci reagovat.Přiznávám,že jsem prolítla poslední stránku,ale jen letmo. 😅 😅 Jsme teď pořád venku - doma bordel jak v tanku,ale to neva.Stíhám jen jakžtakž prádlo a měnit nádobí v myčce.Jinak nic. 😅 😀 Ale co,ono se to nezblázní.V pátek jsem JELA ( mám auto - huráááá) s holkama na odpo k babičce a samozřejmě jsem si je přivezla až včera večer.Dříve jsem je od babí nedostala.Přijela i švagrová s rodinou,tak jsme měli nááádherný rodinný víkend u bazénku,grilovačka - prostě paráda.Dneska v půl 3 vyzvednu holky a jedem do bazénu znova.

Pavčík - četla jsem tu,že nevíš,jak se chovat k tý blbce.Já bych to neřešila - za prvé je to až v srpnu,do té doby se ještě může cokoli změnit,třeba si najde svobodnýho chlapa a dá pokoj a za druhé - ty jsi nic neudělala,ona by měla řešit,jak se k tobě bude chovat a pokud má trošku slušnosti - nelezla by ti na oči.Normálně bych čekala,co bude dělat ona - volila bych vyčkávací taktiku - a pokud ona nic,ignorovala bych jí.Jako by byla vzduch - vždyť ona je póvl,který tam bude jen zaclánět. - fakt mě mrzí,že jí to nemůžu říct do očí. 😠 😠 😠

Petrach - jak jsi se ptala na tu školku,holky ještě chodí,u nás je do středy normální režim,až od čtvrtka najíždějí na prázdninový.Dnes a zítra tam budou do půl 3 a ve středu je vezmu v poledne a už zůstanou doma.Červenac mají docela dobře naplánovaný - ty dva dny budem doma,příští týden taky ( tam jsou ty svátky,tak buďto pojedem celá rodinka do Adršpašských skal a pokud nebude taťka doma,budem asi s babičkou a dědou),pak jedou na týden ke tchýni,Andrejka jen do pátku,protože v sobotu letí s mýma rodičema na Krétu,Kája bude doma,další týden má taťka dovču a je srpen.A to jedou jen na týden ke tchánovcům a možná je strčim na týden k našim na chatu.A bude po prázdninách. 😀

simicak
28. jún 2010

Holky,tak uz mam vysledky posledniho testu,bylo to na cystickou fibrozu a negativvni 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uz jsem mela nervy,uf uf uf uf 🙂

zabka,ono to je hodne o zvyku a taky cizina ma uzasne vyhody a to je to,ze ti n ikdo nevidi do talire,do niceho nekeca a vvubec muzes zacit zivot od nuly zase.

mila,teda vy si uzivate,tak krasne prazdiny!!!!! My jdem ted do knihovny na cteni pohadek a malovani a pak mrknout do det.centra,kde jsme jeste nebyli,co nabizi. Venku vedro,tak snad preziju 😖

zabka85
28. jún 2010

@simicak Gratuluji knegativním testum.... 😀
Já si nějak neumím přectavit žít v cizině ale možná je to tím že neumím jazyky teda lehce nj ale nic moc.ted s malou si to neumím přectavit možná před ní to jo ale to sme řešily zase že sme měli psa.Ale taky sme měly období že sme mohly jet na rok na Zéland a Australie ale pak to nedopadlo hlavně kvůli pesovi.pak už sem byla těhotná teda poprvý.
Ale začít od nuly by se mi líbylo... ☹

merj
28. jún 2010

@simicak teda to je zprava , moc gratuluji

petraguerra
28. jún 2010

Tak to jste se pekne prosli Zabka 🙂 Ja jsem z Radosova tj kousek od Hubertusu.Urcite to znas ,kdyz jezdite vodu.

Tak holky Matej jde 6.7. na ten scen mozku,myslim ze to bude do tunelu,protoze mu budou davat narkozu,pry mame pocitat s 6-8hod v nemocnici ☹ Kdyby ho neuspali ten by jim to tam asi rozboural 🙂 Alespon budeme vedet jestli je vse OK nebo jestli potrebuje neco extra,atd.

Mila tomu rikam prazdniny,holky to maji krasne rozplanovany,tak at vyjde pocasi. 😉

Simicak je to tady na prd ,ale zase spousta mist na vychazky a klidek oproti mestu.Vse ma svoje.Skoda,ze nebydlis blize mohli jsme se navstevovat a decka by si pohrali.Gratuluji k testum je super,ze vysli negativni. 🙂

bera28
28. jún 2010

Ahoj holky, dočetla jsem letem světem a stejně už si nic nepamatuji (to je z toho horka) 🙂 🙂

Mispuli, díkes za fotky spoďárů. Ještě bych chtěla stihnout jednou to Tesco, pro změnu opět jinou prodejnu, tak uvidím.

Simi, vítej v klubu kaskadérů horolezeckých 😉 🙂 🙂

Milo, jen si užívejte krásného počasí. A bazének na zahradě zááávidím 🙂 🙂 (ale samozřejmě přeju)

Já mám nějaký blázinec. Jak je krásně, tak hned po ránu vyrážíme ven, pak po obědě všichni tři spíme a pak zase navečer razíme. Dneska jsem si sepisovala, co ještě musím udělat, než odjedeme a fakt nevím, jak to stihnu. Prádlo vyperu, ale kdo ho v tom vedru bude žehlit, to fakt netuším 😝 😝

Holky, zítra na nás, prosím, myslete. Ráno vyrážíme do Podolí na 2letou prohlídku. Odpol jsou svišti objednaní ke kadeřnici, a to jsem měla jít ještě na informační schůzku do školky, ale z té jsem se omluvila, protože se nám to kryje a rozkrájet se neumím 🙂 Prý budou někdy v srpnu informace stejně na netu, tak si to aspoň přečtu, a kdyžtak se pak zeptám.

Viděly jste předpověď počasí?? Od soboty má být 33 stupňů, to bude v Dobronicích paráda, mnohem lepší jak v Praze
😎

fajn
28. jún 2010

ahojte tak to jsou super zprávy,ale u nás nic moc asi půjde Didka na operaci.
Peti myslím na vás ať to zvládnete

simicak
28. jún 2010

fajn,tak to je mi lito ☹ A s cim ma jit na operaci? Jestli se teda muzu zeptat? Budu na vas myslet,aby to zustalo zatim jen u asi a pak u nepotrebuje to 😉

Zabka,ja jak se stehovala tady,tak jsem neumela ani slovo anglicky,byla tehotna,nikoho tu neznala. TAk dlouho jsem tupe cumela do tv az jsem se jazyk trochu naucila a posledni rok uz si i delam zname. Nejtezsi v cizine je prvni rok a pul,ja jsem tady patym rokem a je to pro me uz vetsi domov nez ostrava kde jsem zila 22 let!!! Ale je pravda,ze ja jsem jina povaha,me nebavi byt od rodiny a ani se prestehovat tam,kde rec neumim.

bera,teplem jo? 😀 Jak vidim,tak jste rozlitani jak my,taky porad nekde litame a horka tu jsou hrozna,ja nad 22 stupnu umirat a do slova,tak fakt hnus. K dvoulete drzim palecky 😉 😉 A u holice at jim neustrihnou usi!!!

Petraquerra,no krajinu mate uplne uzasnou!!!!!! My nastesti byldime vedle obrovskeho parku pak to mame asi 15min.busem do lesoparku co je tusim nejvetsi ve stredni evrope nebo tak. Ale priroda teda nic moc!!!! Skoda ze jsme tak daleko odsebe,mohli jsme spolu drbat 😵

maatkka
28. jún 2010

fajn na akuuuuuu ?!?!?!

fajn
28. jún 2010

Didka když byla v inkubátoru tak měla trombozu ledviny a ona ji přestala růst. Teď jsme byly na kontrole a moči měla bílkovinu tak ji ještě dají Holtra na tlak ten má vysokej a musím sbírat moč za 24hod no a když to vše bude blby tak ta malá ledvina musí pryč. Ach jooooooo toho jsem se strašně bála já to asi nezvládnu strašně se bojím ☹

petraguerra
28. jún 2010

Fajn doufam,ze to neni nic vazneho?Ditka jim to tam vysvetli 🙂

Simicak no fakt skoda.Jses na tom jako ja ja jela do UK a znala mozna 20slov,myslela jsem si,ze zacatek bude sakra snazsi,ale vydrzeli jsme a to je hlavni 🙂Me bylo 29.a jsem tady uz pres 5let 😕 Zapomela jsem taky okomentovat Viki lezeni-tak uz vam to take zacalo,to uz si neposedis v klidu. 😝

Byli jsme odpoledne na hristi,dva kluci okolo 8let tam hrali fotbal a Matej se k nim pridal,do mice tedy nekopal,ale hazel jim ho a honil je ,kdyz za nim bezeli.To jsem cela rada,ze si pohral s detma 😀 😀 😵 Ten cervstvy vzduch nam vsem prospiva co?Potom tam prijel znamej autobusak s klukem tak ten si s nim taky pohral-F.na to moc neni.A ja jsem rada,ze se kluk pobavi i s nekym jinym.

Bera to si urcite na vasnici uzijete lip nez ve meste v tech horkach-pohodicka,klidek 🙂Tak at jsou svisti vyfesakovany zitra u kadernika a dobre dopadnete v nemocnici 😉

simicak
28. jún 2010

fajn,bobku,to budu moc moc moc moc drzet palecky!!!!!!!! A druha ledvina ji funguje normalne??? Ditka je bojivnik zazrak vsech zazrakku a urcite to vsechno zvladne levou zadni!!!!!

simicak
28. jún 2010

Petra...no skoda ze nebylime v baraku aspon,jste mohli prijet k nam na prazdniny nebo my k vam. HOld patrime obe mezi ty vyjimky tady,co jsme v byte 🙄 Tady je desne moc center a je co dela jako dopoledne tak i odpoledne,kdyz ma clovek energii,tak by se tu Matysek vyradil!!!!

petraguerra
28. jún 2010

Fajn a ta druha ledvina pracuje dobre ?Matej ma take jen jednu,prestala mu rust po plisni co prodelal,ale druha funguje dobre.Nam consultant rikal,ze spousta lidi zije jen s jednou ledvinou.Pokud ji druha bude fungovat jak ma-jen musis byt trosku opatrnejsi na koreni ,pitny rezim,pokud bude vysoka teplota tak sebrat moc a poslat na vysetreni a zbytecne nenechat ledviny prostydnout,ale to uz asi vse vis 😉

petraguerra
28. jún 2010

Simicak to jo kdyby F.nedelal nocni tak vas taky pozvu,ale on chce klid.Mame tady 2loznice sem by jste se vesli 🙂 Pristi tyden dela zkousky na autobus tak trebas se postehujeme nekam jinam a trebas do baraku 🙂

fajn
28. jún 2010

jo ta druhá funguje dobře ta převzala práci za tu druhou a je trošku větší.

zabka85
28. jún 2010

@petraguerra jo Radošov je taky fajn.Taky sme tam občas končily nebo až ve Vojkovicích protože je tam hned nádraží. 😀
@simicak Určitě se člověk naučí to jo mám dost známích a příbuzných v zahraničí.Většina je v Anglii a nestěžujou si to ne o rodinu tady by mi možná tolik taky nešlo jen snad o mojí mamku a ta je cestovací typ ta by jezdila určitě nejmín 2krát ročně na 14 dní jak ji znám.... 😀 A že začátky jsou těžký to říkají snad všichni....Ale o to máte větčí radost že ste to zvládly.
@bera28 neboj myslet budeme a pokusím se i sehnat kmoor jak jsou na tom at jim mužeme držet palce at je to jak je.A chtěla sem se zeptat do tabulky jak sou kulíšci šikovní ti holky hlásí pravý věk nebo korigovaně.Malá se začala otáčet přesně v 8 mněs.(5,5).
@fajn držím palce aby to dopadlo co nejlíp...

simicak
28. jún 2010

fajn,tak hlavne ze funguje ta druha dobre 😉 Jak psala petra,s jednou ledvinou se da zit cely zivot a Ditka je fakt bojovnice!!!!! Ale verim,ze mas desne nervy a strach. Budem drzet vsichno moc palecky!!!!!!

Petra.....no tak nez my pujdem do baraku,tak uz ty nase decka budou vdane,zenate 😀 A bude F. hledat praci zas tam u vas nebo by jste se chteli prestehovat do jine casti nebo UK,Irsko........
Manzel taky dela nocni,teda ne kazdy den. Musi to byt na palici kazdy den,ja bych byla uplny magor a jsem hlavne sileny spac!!!!

petrach
28. jún 2010

Fajn kočko to je desné co tu čtu..já vím že jsi to už jednou psala,že to Didce hrozí..me to tak moooc mrzí..vím že to budou desné nervy a strach..ale musíš si říkat,že zvládla už horší veci,beruinka to zvládne,uvydíš..je to bojovnice..moc na vás myslím,držím co mužu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petraguerra
28. jún 2010

Fajn tak to urcite bude OK.Zase kdyby tam ta druha mela delat neplechu je lepsi ji odstranit.Moje babicka mela 3funkcni ledviny a prislo se na to az v 61letech,kdyz spadla do sklepa a v nemocnici ji delali rentgeny 😕 Ale chapu,ze se bojis-ja by jsem mela strach taky.

petraguerra
28. jún 2010

Simicak chci zustat tady Aberdeenshire kvuli doktorum uz vim co a jak.Skolku ma Matej az od ledna budou mu 3az v rijnu.

merj
28. jún 2010

@bera28 zitra to zvladnete hlavne prezijte to horko. Myslim, ze ani u Anetky ani u Kubika nemusis mit strach.
A pokud jeste potrebujes "mrnouskovske" spodary, tak zkus i H&M a MotherCare normalne o vikendu jsem nakoupila ve slevach a male slipy (5 ks jsem koupila za 135,-). A kamaradka pry sehnala male slipy v C&A.

@fajn Didky i Tebe je mi moc lito. V rodine mame dva lidi s nemocnymi ledvinami a vim, ze neni, co zavidet a neni to jednoduch boj. Na druhe strane mam kamaradku, jejiz dcera mela ve 6 letech rakovinu ledviny azustala ji jen jedna a dnes ji je 15 a zije pohodovy zivot bez problemu a jen mala jizva a 2x za rok kontrola v nemocnici nasvedcuje tomu, co ma za sebou.
At to ma Didka, co nejdrive za sebou a Ty muzes uz zase jen psat "Holky, Didka rekla ..." a my se na to vsechny budeme tesit, protoze Ddka nam vzdy umi prinest radost. Tak ted dej vedet, jak mame udelat trochu radosti my Tobe a Didce obe si to zaslouzite. To ze budeme drzet palce vsechny snad neni pochyb.

argousek
28. jún 2010

fajn dovedu si představit, že chytáš nerva, ale neboj nic to nebude. Ona to zvládne, má za sebou mnohem horší věci a ty hlavně nebul, musíš jí být oporou 😉

bera zítřejší prohlídka bude v pohodě, uvidíš, jak je vychválej 😀 😀 😀

jinak my jsme dopoledne venku, máme to před barákem chládek a odpoledne jsme do 5 doma a pak jdeme na hodinu ven. Ty vedra to je teda něco, mám Štěpánka pořád u prsa 😝 Adámek má kašel, tak se nemůže koupat, tak doufám, že ho to brzy přejde, napustili jsme kvůli němu bazén, tak aby ho užil. Snad se mezitím voda vyhřeje, aby se mu tam líbilo, protože studenou nemá rád 😀

bera28
28. jún 2010

Holky, děkujeme za zítřejší držení palečků 😉

Fajn, to si piš, že budeme všichni držet Didce palečky, aby operace dobře dopadla! To je furt něco, viď?! Jak už holky psaly, s jednou ledvinou se dá normálně žáít. Kámoš jí měl také od mala nefunkční, zhruba ve 20 letech mu jí vzali. Žije naprosto normální život, dokonce dělá řidiče tiráku, takže ani nijaký extra pravidelný režim nemá a všechny kontroly vždy dopadají na edničku. Tak věřím, že stejné to bude i u Didky (teda až na toho řidiče tiráku 🙂 )

Petraquerra a Simi, dneska jsem si s kamarádkou povídala o Irsku, Anglii, Skotsku. Minulý týden se vrátila z Glastonbury a úplně nadšená 🙂 A výhledově plánuje nějaký delší čas v Irsku. Příroda je prý naprosto úžasná.
Simi, gratulace k výsledkům vyšetření!

@zabka85 v tabulce jsou údaje korigovaně, takže doplním 5,5. Teda ale mě někdo nabídnout Austrálii a Zéland na rok (klíďo by stačilo i na měsíc 🙂 , tak neváhám ani minutu, balím, sviště nechám tatínkovi a letííím 😎 😎

Merj, díky za tip na kalhotky, tak to sfouknu na Andělu při jednom. Teď jenom najít někde čas 😖

Argousku, ať je Adámkovi brzy dobře a může řádit v bazénku. A ty jsi velká šikulka, jak hezky kojíš
😉

mila01
29. jún 2010

Dobré ranko,kecadlíny. 😀 Zase mám co dočítat.Nějak to tu zanedbávám,ale času je teď tak málo. 😉

Fajn - holky už napsaly všechno,co se dalo.Taky bych byla mrtvá strachy,to je jasný.Ale zase je lepší to vyndat,když není funční - bůh ví,co by tam udělala za paseku.A stejně tak bůh ví,kolik z nás žije s jednou ledvinou a ani o tom nevíme.Dávej vědět,budem na tebe a Didku moc myslet a držet palečky.

Bera - taky držím palečky na dvouleté,ať se svišťáci předvedou v plné kráse. 😀 A u toho holiče už byli,nebo to je premiéra?Mě nechtěla sedět u holiče Andrejka,když byla malá,tak jem u ní stála a celou dobu jí uplácela lentilkama.Pak jsem řikala holičce,že musí spěchat - docházeli zásoby. 😀 No a Káje se u holiče líbí - nakrucuje se před holičem a řiká - ještě tady a ještě tady.... 😀 😀
Jedete na chaloupku?Nějak mi to uniklo.Moc si to tam užijte.Máte tam net,nebo se odmlčíš?Děj vědět.Ale máš recht,co v Praze v takovém krásném počasí - maršte do přírody. 😀 My včera zase celé odpo u bazénu,akorát jsem si večer hodila na opálená ramena batoh a docela to pálí - asi jsem je trochu sedřela. 😠 ☹ Dneska vyzvednu holky naposledy po spinkání v půl 3 ( nechávám je tam spát,aby Kája nebyla odpoledne protivná a co myslíte?Včera mi ž od dveří hlásila - jsem nespinkala.Taky byla na pěst. 😠 😠 ) a razíme na zahrádku,odpo koupím kytičky do školky a zítra půjdou už jen do obídku.No a pak to začne. 😀 😀 Jinak jsem si řikala,jak si dneska užiju poslední volno - a kamarádka mi v 10 přiveze roční dceru na hlídání,musí k doktorovi.No nemám já pech? 😀 😀

S tím žitím v jiné zemi jsem to tady asi už psala - moc vás obdivuju - já měla problém přesídlit z jednoho sídliště na druhé - a to je v jednom městě.Manžel je teď momentálně v Norsku,pak jede Německo a pak do Skotska.Kdyby to šlo,chtěla bych jet s nim,tak budem na chvililinku sousedky. 😀

mispuli
29. jún 2010

ahoj taky nestíhám reagovat,tak jen všem držíme palečky,aby všechno dobře dopadlo,jak je takhle hezky,tak jsme venku nebo u tchánovců na zahradě s bazénemtak přejeme hezký den,já jdu za chvíli ke kadeřnici a Míša na hlídání k dědovi

mila01
29. jún 2010

Maatkka - zkoukla jsem na FB to vítání - nááádhera,pěkně jsem si pobulela - kdo neviděl,doporučuji.

maatkka
29. jún 2010

Ahojte
tak ja som hotova baby... Lili ma stale problem s tym kakom ☹ Teraz dva dni nekekala a vcera zase s hroznyyym placom 😢 Tak sme dnes boli u dr. - chcela som jej najskor len volat (nech nam poradi nejake probiotika) ale radsej sme ju tam vzali nech ju aj pozrie. Prehmatala jej brusko a povedala ze tam normalne citi ake ma plne crevo ☹ ale Lilu brusko neboli - normalne si ho nechala mackat... Dala nam nejake cipky - vraj by sa po nich mala vykakat - ale je na nich napisane ze su od 10 rokov!!! dr. na to povedala ze vie co robi... tak som jej dala len tretinku... No a horor 😢 Julinka plakala asi pol hodinu - tak dlho v kuse asi este neplakala nikdy v zivote. Potom (malo ju akoze prehnat) vykakala maly "bobek" aj s tym cipkom 😔 Tak teraz neviem co mam robit - ci jej ho dat este raz vecer alebo co???
No a dala nam este endiex - co su lieky na hnacku!?! a samozrejme od 6 rokov... ale nad tym sa uz ani nepozastavujem... ze jej ich mame davat len 2 dni a ak sa to neupravi tak mame recept (este nevybraty) na nejaky sirup ci co to...
Babyyy ja uz nechcem aby sa takto trapila chudiatko moje 😢 Davame jej aj racsovy a feniklovy cajik a stavu zo slivkoveho kompotu... a nic.
Musim zase odlozit to odplienkovavanie lebo sa bojim aby si to (nocnik a vsetko okolo toho) nespojila s tymto... ☹

Mila hmmm... 🙂 Ja som to pozerala uz asi pat krat a vzdy si hovorim ze uz plakat nebudem a co myslis... revem znova 🙂 Uz dlho som nevidela nic take dojimave (nie smutne) 🙂

Fajn baby ti to tu uz naozaj vsetko krasne napisali a maju pravdu... Didka je zazrak nad zazraky... a velmi ma mrzi ze po tom co uz ma za sebou ju mozno znova caka nieco taketo 😢 Viem si uplne predstavit ako velmi sa bojis... asi viac ako ona... musis byt statocna a byt jej oporou... nic ine nam neostava... Velmi budeme vsetky drzat paste a urcite to zvladnete nejlepsie ako sa len da!!! Ak to bude nutne...

bera28
29. jún 2010

Ahooooj 🙂
hlásíme příjezd z Podolí.

Milo, jedeme na 14 dní do Dobronic, chlap pracovně a já tam teda budu mít s prckama galeje, ale zase budeme pořád v přírodě 😉 Je to hned u Lužnice a plánujeme s nimi i raft, který jsme loni kvůli velké vodě museli zrušit. Tak snad to letos výjde. Ke kadeřnici jdou už potřetí. Oni snad chodí častěji, než já 😀 😀 Poprvé tam strašně vyváděl Kuba, zato Anetka byla ve svém živlu a prohlížela se v zrcadlech. podruhé to bylo přesně naopak, tak jsme zvědavá, co předvedou dneska. A co hlídání? Top moc neodpočíváš, co? 🙂

Maatkka, neměj strach z toho, že jsou léky určené pro větší děti. Pokud ti je doktorka dala, tak je to v pořádku a fakt ví, co dělá. Kubajz měl po propuštění z porodnice inhalátor, na kterém bylo napsáno buď od 6 let. Důležité je, aby to pomohlo. A toho čípku jsi jí měla dát jen třetinu?? Jestli to není málo, a proto vykakala jen ten bobek. Já bych jí dala přesně podle doporučení doktorky. Každopádně držím palečky, ať se to co nejdříve spraví.

No a teď k nám 😉 Prohlídka dopadla jak nejlépe mohla - svišti jsou už úplně vyřazení a nikdo už je sledovat nebude 😵 😵 . Nejprve jsme byli u pediatra - vážení, měření, dokonce jim brali i krev (poprvé!!). To bylo řevu, teda Kuba ten řval jak pavián. Pak řekl sestřičce: Doktorka udělala bebí, Ty ty ty doktorko." A bylo vymalováno 🙂 🙂 Oba jsou naprosto v pořádku, takže nás propustili. Potom jsme se šli podívat na oddělení, tak hned se chteli dívat na domečky. Jeden takový moc milý doktorky si je vzal na ruku a šel jim ukázat inkubátory s miminama. No ti byli nadšení. A povídal, že když příjdou nedonošenci, tak se tam vůbec těch všech přístrojů nebojí, zato když se tam objeví "normální" dítě, tak do místnosti ani nevleze a toho všeho se bojí. No a potom nás čekala ještě prohlídka u psycholožky a jsme na sviště pyšná, protože všechno to, co s nima doma dělám a umí to, tak to předvedli. Zase na druhou stranu věci, které mě ani nenapadly, že bych je mohla učit (Jako třeba rozlišit mezi malým, středním a největším), tak to samozřejmě vůbec netušili, co se po nich chce. A pak ještě musí vypilovat více jemnou motoriku. Také jsem se při té příležitosti zeptala, jaký má názor na to, že už jsou přijatí do školky. Tak prý jednoznačně doporučuje a není třeba to odkládat, protože nejsou nijak pozadu. To bylo něco pro mě - já bych je tam chtěla šoupnout hned ve 2,5 letech (což je 30.9.) a chlap že prý až po novém roce - ve 2,5 korigovaně (ha ha ha). Ta už nás také vidět nechce, tak jsme se se všemi rozloučili, já zamáčkla slzu a jeli jsme domů. Teď si musíme chvíli odpočinout a pak šup ke kadeřnici.
Jo, a aby to nebylo vše jen pozitivní, tak kolikpak myslíte, že svišti dnes vypili vody?? NIC, ani kapku. Fakt nechápu, jak to, že nepijí ani v tomhle pařáku 😖

merj
29. jún 2010

@maatkka, je mi lito, ze Lili ma problemy. Ale nase Dr. mi rikala, ze do tri dnu nemam nic resit. I nam se obcas stane, ze maly nejde vice dnu. Nam Dr. v pripade, ze by se nam to nezdalo a nez k ni vyrazime doporucila Lactulosu, ta se dava i detem pred rokem veku, (http://www.lekarna.cz/lactulosa-biomedica-1x250..., http://www.docsimon.cz/zbozi/lactulose-al-sirup... ) a nebo Hylak (http://www.docsimon.cz/zbozi/hylak-forte-sol-1x...). Hylak urovnavastredvni mikrofloru a davali jsme ho v opacnepripade. A Lactulosu jsme jeste nedavali, tak nevim jak pusobit. A pokud chces neco prirodniho, tak take se doporucuje hrušková šťáva a strouhana syrova mrkev. Jo, Dr. nas take upozornovala, ze se nekdy muze ve stolici objevit krev, protoze tuha stolice muse poskodit strevo nebo konecnik. At je Lili brzy lepe.