Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
29. jún 2010

Bera nooo... to sa dalo cakat 😀 Mas byt na co hrda... ti poviem!!! 😉 Ja som z tvojich deti uuuplne unesena aki su uuuzasniii 😵 😵 😵
A dakujem za radu... Uz som sa ukludnila lebo som bola uplne rozhodena z toho ako strasne plakala... A mas pravdu - ona je dr. vie co robi a ja nemam preco jej neverit... ja som medicinu nestudovala... Toho cipku nam kazala dat "trosku" tak som dala asi tretinku - no taku mensiu polovicu... No nic uvidime za tie dva dni - dufam ze to bude o.k.
Drzim palce u kadernika - nech sa to obide bez slziciek a nech im to pristane 😉 A este aj nech vam vyjde vylet 🙂
A Simi este na teba som zabudla - gratulujem k negativnym vysledkom 🙂 Ste si vydychli co? 😉 Super!

argousek
29. jún 2010

bera nečekala jsem ani jiné zprávy, gratuluju 😀 😀 😀

maatka a zkuste ještě sušené švestky a taky jsou dobrý probiotika biopron junior (je to pro děti od 3. měsíce) a je to na srovnání střevní mikroflóry. Je to takovej prášek, kterej můžeš zamíchat do jídla nebo do mlíka. Ten hylak mi přijde hořkej pro dítě 😒

maatkka
29. jún 2010

@merj dakujem... no u nas to trva uz vyse tyzdna... tak preto sme uz boli u dr. dnes...

maatkka
29. jún 2010

arg. dakujem za rady... my sme skusali zatial len rascovy vyvar feniklovy caj a stavu zo slivkoveho kompotu... ved mna to prekvapilo lebo viem ze je vela liekov a probiotik aj pre male deticky tak preco nam dala prave toto? ale uz neriesim... len dufam ze to pomoze...

bera28
29. jún 2010

Maatkka, tu Lactulosu, jak píše Merj, máme vyzkoušenou. Fungovala 😉 A probiotika také, dávám Laktobacílky Baby.

Petrach, představ si, že jsme se tam potkali s Vendelínkem Soukupem. To už je taky pořádný chlapisko. A jak je hodňoučký 😵

bera28
29. jún 2010

A ještě foto z Podolí

merj
29. jún 2010

@bera28 teda tezka zavist, ze jste vyrazeni 😉 . Nas ceka kontrola az v rijnu ve 2 korigovane.
A s tim pitim to je u nas boj, ikdyz jsme zjistili, ze kdyz se maly nekde nudi, tak pije. V sobotu jsme byli vsichni na podvecernim nakupu a za hodinu v obchode vypil pres tri dcl a v nedeli za 3/4 hodiny jizdy v aute vypil skoro 2,5 dcl. No, a za vcera jsem do neho s bidou natlacila 2 dcl, proste nemel cas, kdyz jsem malemu rekla at se jde napit dozvedela jsem se : "ne, hrat"

bera28
29. jún 2010

@merj, však vás také v říjnu vyřadí, uvidíš 😉 A s tím, že když jsou důležitější věci na práci, než pití, to máš naprostou pravdu. U nás se pije jen pokud jsou přivázaní v židli a nic jiného je nerozptyluje 😖

Si představte, že vůbec neusnuli, pořád tu řádí, ale jsou protivní a ukňouraní. Vidím to tak, že jim kadeřnice asi fakt ušmikne uši, jestli se tak budou předvádět jako teď. Ale zase je velká šance, že večer vytuhnou hned po večeři🙂 🙂

maatkka
29. jún 2010

bera ja tiez potichucky 😀 a samozrejme v dobrom 😉 zavidim ako kraaasne ste sa z toho vsetkeho "vylyzali" - tiez mas take chcvilky urcite ked si uvedomujes ake ste mali veeelikaaanske stastie vsak??? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 🙂

julianna78
29. jún 2010

Ahoj holky 🙂 Postupne dočítávam.
Bera stráááááášne moc gratulujem,lepšie sa ani dopadnút nedalo,ale iné sme ani nečakali 🙂 Svištom obrovská gratulácia a hurá do škôlky 😀
Simi som rada,že ko dopadla dobre,už ostáva len to rýchle spalovanie,tiež by mi bodlo.Medveda ešte robíte.Malá ho robila kým si nerozbila držku.Ja sa zase opakujem škoda,že ste tak daleko tie dve krpane by si rozumeli.
Fajn moc moc držím Didke palčeky,ale oneboj ona to zvládne,nepoznám väčšieho bojovníka.
Maatka malá ked mala zápchu tak som tiež vyskúšala všetko slivkovú štavu aj biogaiu som dávala,ale nám zabrala čerstvo odštavená mrkva.
My sa tiež pridávame k marodom,malá mala včera 38,8 dala som jej vlažvný kúpel a na noc paralen.Ráno bez teploty,šli sme k dr a mala moč aj crp negatívne,soplík nemá,nekašle,hrdlo ju nebolí.Papá,pije bez problémov nič jej nie je okrem tej teploty.Dnes na obed mala zase 38,3 teplotu.Doteraz nebola chorá a teraz neviem čo jej môže byt.
Petraguera možna keby sme ten infatrini pili stále,tak priberáme,lenže ja mám nárok na 1flašku denne a aj to doplácam 50centov za kus.

simicak
29. jún 2010

bera,tak to velikanskaaaaaaaa gratulace!!!!!!!!! Svisti jsou proste sikulove a jinak to dopadnout dneska ani nemohlo 😉

maatka,jej,tak to me mrzi,bobek mala,snad se brzo vykadi.Zkus do nic cpat vsechno proti zacpe,ty susene svestky,teplou vodu - ta prozene.......snad se ji brzo ulevi a pujde to vse ven!

juliana,bobek mala,at jste brzo zdravi!!! Medveda uz nechodime,jen teda obcas,ted pro zmenu lozi s vyplazenym jazykem az na bradu a vzdycha u toho 😀 Jojo,to by si poblbli ti nasi posuci mali 😀

My dnes byli u jedne maminky,indky,tak jsem unavena,vyrizena. Zitra nas ceka ockovani!!!!!!! a taky nase slavne vazeni 😖
Dneska vikous zkousel v tv chytnou fotbalistu 😀 Jak byl zaber s dalky na ne,tak z toho jednoho byla nervozni a prohanela ho rpstama po obrazovce,nez ji utek ze zaberu.
JInak tady porad hnusna horko,bleee,fakt zdecham

petraguerra
29. jún 2010

Juliana to musite doplacet jo?Ja tady mam infatrini zdarma,skoda,ze nejste bliz dala by jsem ti nejake zdarma od Mateje.Ten opravdu krasne roste urcite uz ma pres 14kg+93cm,pristi tyden ho budou pred magnetickou rezon,vazit-budu vedet presne 😉 Ja si fakt myslim,ze mu to pomohlo a potom ten kyslik jak mel 20mes-nespotrebovaval energii na dychani,ale na rust.

Bera take gratuluji k uspechu v nemocnici.Tvoje deti jsou moooc sikovni 🙂 🙂 To je parada,kdyz ti doktori odpadavaji!My jezdime obcas za nasi physio na navstevu aby se potesila jak malyho rozbehala.Musim rict,ze me obcas ty kontroly chybi-asi jsem uchyl. 😕

Matkaa ja jsem kdysi po operaci mela cipky take a vzdycky sli pryc i s h.....,ale pomahali.Snad bude mala brzy s tim kakanim v pohode-zkus cervstve ovoce to by ji mohlo pomoc.

Simicak a kdyby se to Vikce podarilo a vytahla ho z obrazovky to by jste teprve koukali 😀 😵

simicak
29. jún 2010

petra,no to bych cumela teda a jeste by ho mohla svliknout z toho dresu 😀 pak by to byla nase borka 😝

My taky mame mliko zadara,dostavame 500ml na den a pijem 300ml. Jo a holky vzali mi rodicka,ceska vlada vytvorila skvely zakon ted novy,ze ten kdo zije v zzahranici a pobira mat.nebo rodicak,tak od 1.kvetna na to nema narok i pres to,ze pracovall v cr a odvadel soc. a dane tam do doby tehotenstvi. To jsou svine!!! Myslite,ze mi vrati i ty dane a socialni a zdravotni????
A jeste pecka je,ze ty co ziji mimo EU,jako usa,australie apod.,tak nato narok maji. Fakt vtipne. Tak ja jsem ted uplne bez jakehokoliv prijmu. Ale neva,vyridim si zdrav. v cesku,zrusim a uz s tou zemi nemam co docineni. Porad po me chcou jen penize a to co mi maji davat,tak mi porad nejak berou 😀

fajn
29. jún 2010

tak u nás teplota 39 já prostě nemůžu mít chvilku klidu. A to dnes byla zlatá tak jsme spolu hráli fotbal a házeli balonem no paráda. Jinak vám všem děkuju říkala jsem to svojí matce a ta mi na to neřekla vůbec nic strašně to bolí a je mi smutno. Ještě že mám vás

zabka85
29. jún 2010

@fajn Co nás hlavně máš holky 😉
@bera28 Tenkrát sme měly pesa a snim to bylo víc než obtížný.A nechat doma nepřicházelo v uvahu ani u jednoho z nás.Je to utulkář kterej by umřel steskem měl co dělat ustát mích 15týdnů v Mostě. 😒
A fota jsou krásná a gratuluji k uspěchu na KO.

Jinak mám info o Marušce-KMOOR.zítra jde Honzík na sál ale neví v kolik tak na ně myslete 🙂 Shunt neni správně v komoře takže to předělaj...

A my byly dnes na Prevenaru č.2 a tak nás dr, zvážila a změřila......malá má 6,5kg a 61,5 cm. 😀

petraguerra
29. jún 2010

Fajn ty s tvoji mamkou nevychazis dobre,nebo jen nevi co rict?Cloveku vzdycky pomuze slyset i jine nazory a podporu od druheho.Kdyz se narodil malej tak jsme nemeli internet a ja na nem neumela,aby jsem trebas zasla do knihovny...atd.Urcite by me to pomohlo hlavne v dobe kdy chteli malyho odpojit-to jsem byla totalne v riti.Jak jsem se trosku naucila tak jsem se prihlasila sem i kdyz jsem na stranky chodila uz dele,ale neumela jsem nic napsat ani se zaregistrovat 😝 🙄 Tvoje Didka je skutecny zazrak,vzdyt kolik deti melo stesti jako ona a jak ma prorizlou pusu 🙂 To ma jiste po mamince-ty urcite zadne komentare od mamky nepotrebujes 😉

Simicak ty uz by si to chtela rovnou se stryptyzem jo 😀

Zabka na Kmoor a Jenicka urcite zitra vzpomenu,at uz to ma za sebou a supajdi s mamcou domu 😉 Mala ti roste krasne jen tak dal.

janicka.slunicko
29. jún 2010

Ahojik holky tedka mam chvilku,je to zahul,byly jsme na kyčlích a Valča ma takovou vlošku vypada to jak pytel a Ríša musí mít plenu navíc,a mam cvicit s nožičkama ,tak mame navíc cvicení,zítra jdeme poprve na rehabku,tak jsem zvedava jestly nam také nepřihodej další cviky..
Holky vy jste toho napisaly ,tak to nemam sanci ani reagovat,tak snad jste všichni ok,mejte se.papa

simicak
30. jún 2010

dobre ranko,
Honzickovi drzim dneska moc moc moc palecky!!!!!!!!

zabka,teda,vy jste nas uz predtloustli,to ti mala krasne roste. My jdem dneska na ockovani a na vazeni. Mame to stupidni MMR tusim,se mi tam ani nechce,ale musim.

Fajn,treba jen mamka nevi,co v takovych chvili rict 😉 A kdy se definitivne rozhodne jestli bude ta operace zapotrebi? Doktori jsou dnesni dobre machri a urcite to bude delt odbornik,ktery dela takovych operaci rocne moc moc 😉

Petra,jasne ze nahateho,kdyz uz muzu mit doma fotbalistku.......

mispuli
30. jún 2010

ahoj hoky

přejeme další krásnej slunečný den

nás dneska čeká rozloučení v Krtečkovi,od zítřka jsou prázdniny a v září nastupuje H tady do školky s asistentkou,tak asi budeme brečet všichni,no nicméně tety slíbily,že když budou pořádat nějakou akci,tak se nám ozvou a asi bych chtěla,aby tam jezdil H v pondělí odpoledne na keramiku

Janičko sluníčko,jsem ráda,že si to doma užíváte a dokážu si představit,jakej je to pro tebe záhul,všechno to cvičení a ještě ke všemu 2x,ale neboj časem se dočkáš sladké odměny 😉

kmoor na Honzíka budu moc myslet,vím jaký to je,atkže přeju,ať to tentokrát dopadne dobře a shunt zase funguje tak jak má a to ,co nejdelší dobu 😉

julianna78
30. jún 2010

Dobré ránko 🙂
Fajn mrzí ma,že si smutná z maminky,ale my tu všetci držíme Didke moc palce a zvládnete to,neboj 🙂mamka možná len nevie ako reagovat,najprv to trošku predýcha a určite ta podporí.
Zabka krásne miery ma malá modelka 🙂 Za chvílu nás predbehnete.
Honzíkovi dnes moc držíme palce,aby všetko dobre dopadlo.
Vikinku nesh očkovanie nebolí...a ked sa naučí vytahovat vyzlečených fotbalistov z tv tak nech myslí aj na mna 😀 Moja malá pozerala rozprávku z tučniakom a ked vybehol z obrazu tak ho hladala za telkou a nevedela pochopit kde je.
U nás to budú asi zuby.malá mala do večera strašne opuchnité horné dasná,teraz ideme pre istotu na krvný obraz.My máme íst zajtra do chorvatska a teraz neviem čo robit,pokila to bude len zo zubov tak by sme mohli podla vást íst?
Aby nebolo dost aj psa mám chorého.

mila01
30. jún 2010

Ahojky.Tak mám dnes holky naposledy ve školce,ráno Andrejka nesla kytičky,celou dobu jsem se držela,až když zaslzela učitelka,tak jsem spustila taky.A asi to ořvu v poledne,až tam pro ně půjdem,až uvidim při odchodu to její místečko opuštěné.Vůbec si neumim představit,že tam na tom místě uvidím od září jiné dítě.Jsem na tohle hrozná cíťa.😢

Fajn - to si piš,že máš nás. 😉Třeba fakt mamka nevěděla,co říct.Moje zase vždycky něco plácne,protože neví,jak reagovat.Malá bude dobrá - vždyť na ní myslí tolik tetiček,že to ani jinak dopadnout nemůže. 😀 😀

Bera - tak co,máš doma ostříhané fešáky?Gratuluji k vyřazení - ale upřímně,nic jiného jsem nečekala. 😀A tu školku ti plně schvaluju,my taky chodili od 2,5,žádné korigovaně,prostě jim jednou bude tolik a hotovo.S občankou taky nebudou čekat do korigovaného věku,ne? 😀 😀 😀Já jsem fakt moc ráda,že jsem tam Káju dala,když je ta možnost a jsou v pořádku - tak určitě.

Simi - promiň,uplně jsem ti zapomněla pogratulovat k těm výsledkům.Když jsem tady četla,že ta cystická fybroza je negativní,měla jsem hroznou radost.Kamarádky syn jí má,tak vím co to je za strašnou nemoc.Když si psala,že vám na ní dělají testy,uplně se mi sevřel žaludek a hrozně jsem vám přála,ať je to negativní.Supeeeer.

Všem marodům přeju brzké uzdravení.U nás se chraptí - to bude ten horký vzduch s kombinací ledového bazénu. ☹ 😠Dneska je tu zataženo,tak pokud se to nevybere,půjdem asi radši na prolejzky.

Jo a ještě se musím pochlubit,Andrejka se včera naučila plavat.Ještě si není moc jistá,ale 6metrový bazén už přeplave.

mila01
30. jún 2010

Mispuli - zapomněla jsem - nádherné fotky.

maatkka
30. jún 2010

Ahojte babenky
docitam vas ked bude drobcek spat... len som vas chcela narychlo poprosit este o radu... ked jej mam davat dva dni aj ten Hylak tak tie dva dni vobec nesmie mlieko a mliecne vyrobky - ked sa to nemoze "kombinovat"???

simicak
30. jún 2010

6,91kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Holky,me u te vahy vyrhkly slzy do oci 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ja se snad tech 7kc dockam 😀 Jsem ten nejlepsi vykrmovac. Za odmenu s Vikousem mlsame hranolky 😝 Ja jsem tak stastnaaaaaaaaaaaaa!!!!!
Ockovani v pohode,to MMr mame za mesic,ted to bylo hips tusim. jinak ani moc neplakala,tak snad budem i bez horecek. Ptala jsem se na to MMR,jeslti oddalovat a tak jak mi rekli na neonatalogii,tak na klinice a i ockovaci pani,ze ne,ze nejsou zadne rekace prokazany a ze nemam cist blboviny. Ze se stale lidi nato snazi neco najit. Tak budu verit.

Mila,tak si to poradne obul,ja jsem stejna!!! 😉 Me jak se holky budou vdavat,tak me vyhodi oddavajici z obradu,jak budu rvat 😀 ( i kdyz zenichy samozrejme vyberu ja)

mispuli,at se malemu libi ve skolce,aspon spocnes!!! Moc krasne fota,zavidim bazen!!

Juliana,jsem se ulne smala s tim tucnakem 😀 😀 😀 😀
Jinak ja bych jela,pokud ty horecky nema cely den celou noc a daji se stahnout paralenem a pokud nema kasel nejaky velky,prujem....... My leteli do ceska s bronch. a plicni infekci a prujmem........a nakaonec ji to jen udelalo dobre. Sama poznas,jestli to mala zvladne nebo ne 😉

maatkka
30. jún 2010

juli ked ma drobec vsetky testy neg. priklanam sa k tym zubkom...
petra veeeelmi drzim palce na MRI budem na vas moc moc moc mysliet nech mate odtial len dobre spravy... nas to asi neskor tiez caka - teda skor CT...
fajn a to co taka vysoka teplota??? inak ja si myslim to co baby ze tvoja mamina len nevedela ako zareagovat... urcite jej to je velmi luto - ved je to jej vlastna vnucka... asi sa bala aby nepovedala nieco co by ta este viac rozosmutnilo... moj ocino je taky isty... ja viem ako ho niektore veci vo vnutri bolia aj ked navonok moze vyzerat ze sa ho to vobec nedotklo...
zabka dakujem za info o kmoor - mooooooooooooooc na nich myslim...
mispuli suuuper fotky!!!
simi sa tesim ze sa tesis 😀 😵

petrach
30. jún 2010

ahoj holky,
je toho co dočítam..bvy me zničíte 😝 😀
asi určite nekoho zapomenu..

bero velká gratulace k vyřazení..jj a Vendík je nádherný..já mám na nej slabost😀
Kmor budem moc moc držet palce..at je všechno v pořadku,musí mít desné nervy
Simi gratulace k dobrým vysledkum 🙂 a k váze ješte víc!!!!!!! teda hranolky..ta si dává beruška do tela 😀
Milo já dnes byla platit školku a je to zvláštní,když víš že tam už nebudeš chodit..celkem me to vzalo 😉

Mispuli ,krásné fotečky!! 🙂 🙂
Mstka čtu že jste taky marod,ach joo.taky často že jo?
náš malí chytl v nedeli desnou rymu,z toho kašlal a dnes řekla dr že to má na pruduškách..takže na to má sirup..me už klepne,furt jsme na hromady od 1 narozenin 😖

Fajn máš nás..tys mi desne pomohla,když jsem byla na dne a ted je řada na me..vím že máš strach z komplikací,atd..ale určite to bude dobré..neboj ten tvuj zázrak jim to zase natře všem 😉 už víte kdy by šla? takhle se budeš trápit,dokud to nebude za váma..s tou mamkoui..no coment--znám to taky ☹

petraguerra
30. jún 2010

Matkaa dekujeme ,malej to pristi tyden urcite zvladne-mel narkozu a byl na tom daleko hur.Hlavne,at jsou dobry vysledky.

Simicak promin,ale nejak me uniklo kolik mela Viki pred tim? Skoro 7kg to uz je pekna vaha ne! 😉Alespon se nemusis tahat se 14jako ja 😝

maatkka
30. jún 2010

Peti Lilu praveze nie je vobec casto chora... (klop-klop-klop) aj v karte ma napisane "dieta s velmi nizkou chorobnostou..." ci ako to... 1x bola chora ked mala 1,5 roka... potom pred nedavnom este raz... a teraz jej nic nie je - je vesela dokonca aj lepsie papa paradne pije... len sa proste nemoze vykakat... teda vykaka sa normalne ale pri tom hrozne place ☹
Julinka dneska vobec nespala... druhy krat nejako vyliezla z postielky a uz v nej potom nechcela byt... tak sme sa najedli a isli sme von - boli sme asi dve hodinky ale museli sme ist domov lebo uz nam bolo teplooo... ale za chvilku ideme zase (na vodne dielo) - uz je tam trochu chladnejsie 🙂
zatial to super zvladame bez mlieka a ml. vyrobkov... rano mala croasan... na desiatu melon a dve mandarinky... na obed polievku... neskor aj hl. jedlo... teraz este take pecivko a uz bude mat hadam len pred spanim presnidavku... medzi tym chrumky a tak... vypila asi 7dcl vody... chvilku sice vymyslala ze chce pribinacik (ked ho zbadala v chladnicke) ale nechala sa ukecat ze jej ocko donesie nieco lepsie z obchodu - tak som zvedava s cim pride 😀

bera28
30. jún 2010

Ahoj kočky 🙂

Juli, pokud má malá jen teplotu a u doktorky jsi u ní byla, tak bych klíďo do Chorvatska vyrazila. Pokud je to od zubů, tak je fuk, jestli bude doma nebo v cizině. A ty se budeš mít určitě u moře lépe, jak doma, ne?🙂

Simi, fotbalista dobrý 😀 A gratulace k váze!!! Za chvíli nás doženete😀

Fajn, tak jak to vypadá s Didkou? Co teplota? A z mamky si nic nedělej. Co myslíš včera u nás - volala jsem jí, že jsou svišťáci komplet vyřazení a jediné, co jí zajímalo bylo, co se bude dělat s tím, že nepřibírají 😖 No samozřejmě nic, že.

Mispuli, teda ten bazén na zahradě závidííííím. Nádhera.

Milo, tak jsme stříhání tentokrát zvládli v pohodě. Kubajz je ostříhán na trestance. Anetce jsme chtěla nechat udělat základ na holčičí učes, zatím teda vypadá jak král Kazisvět, ale jinak dobrý😀 Tojsi mě taky potěšila se školkou. Teď ještě to odplínkování a můžou mazat.
A nebul, že skončila školka, po prázdninách bude škola🙂

Peti, tak ať vás choroby brzy opustí!!!

A jak pak se asi daří Jeníčkovi od Kmoor??

Jinak my jsme dnes absolvovali poslední předprázdninovou hodinu plavání. Byla taková volnější a děsně jsme se tam vyblbli. Teda hlavně tatínci, kteří po sobě stříleli z vodních pistolí😀 Nasadili jsme svišťům ploutve a ti byli nadšení. Pořád se divili, co to mají za boty, tak jsme jim řekli, že to teď budou jejich nové nohy a budou jak kačeny🙂 A když jsme jeli domů, tak Kubík pořád vyprávěl zážitky z bazénu. Když jsme se ho zeptala co měl na noze, tak chvíl přemýšlel a pak z něj vypadlo "boty kačeny" 😀 Tak to jsme byli mrtví smíchy.
Jo a holky, pozor, mám slipy pro Kubu.Byla jsme v Tescu, samozřejmě nic, ale v C&A balík 10ks, krásné barevné a jen za 125 Kč. No nekupte to, že.
Od rána peru, takže mě čeká noční žehlení 😝 😝
Tak zatím papa.

simicak
30. jún 2010

Bera,krasne ucesy,kam chodi?? 😀 Maly neni trestanec,to ma dobre a kazisvet 😀 😀

Maatka,bobek mala jeste poradne nekadi?? Chudak ☹

Petrach,at se brzo uzdravite,clovek by rek,ze pres leto bude mit klid a prd. I kdyz teda u nas ja musim zaklepat,zdravi 3 mesice 😉 Hranolky byli za odmenu. Ona kdyby jedla jak ostatni deti,tak proste ma 6kg i ve 30 snad 🙄 Takze na snidani mela hrachovku s chlebem,svacina hranolky,obed dusena mrkev,hrasek,kure,maslo,syr......fakt musime davat tucna jidla. Varim pro ni zdrave docela,ale mame doporucenou doktory i nutelu,buchty ( ty delam s ovocem ). Fakt co sni,hned vykadi nebo nevim. K tomu je tak vybirava,ze cheba sni jen nekde romoceny,jogurty uz nejednou....hruza. To Veru by sezrala i hovno 😝 My vzdycky s mamkou cihali na dalsi kilo a pak proste stop a prestala na birat,tak ted dlouho cihae na tu sedmicku. tak mamca byla taky nadsena

S tema mamkama holky,moje mamka se ted stara,ale zas vzdycky placne kravinu.....Mami,delaji ji testy na fibriozu...jezis marija,to mi ani nerikej,to bude na kysliku!!!! Proste me desne stresuje,ale nechtene. jinak teda musim hlasit kazde deka,kazdy test a vsechno.

Petraguerra,drzim palce s vysledky!!!!!! Vahu jsme meli 6.57kg,ale my jsme okolo 6-6.5kg uz pul roku,hubli,nenabirali.......proste hruza. Proto delali tak moc testu,kvuli te vahy. Nastesti jsme prosli,takze to je rychlym metabolismem. A jak bude mit 7kg,tak snad fakt to neudrzim a budu rvat tam jak hystera 😀