Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
3. sep 2010

@bera28 : teda, to ti takhle nádherně mluví? To jsou šikulíni... Kuba má slov sice dost, ale hodně komolí, obrací, vymýšlí svoje a spojí jen 2 slova, věty celé ne...natož aby mě opravoval, že křupka není kroužek...no to opravdu koukám 😕 😵 😵 😵 . Neuroložka ale říkala, že je malej a čas na to rozmluvení má, hlavně, že se snaží a opakuje a je fakt,že se to rozjelo nedávno...má opravdu zájem mluvit.

A reflux jsme měli také...první 4 měsíce doma byly hrozné, zvracel mi po každém jídle...zkoušela sem také Nutriton, ale hlavně mít na ramenou, aby si odříhnul...a to ze začátku trvalo tedy dost dlouho...

bera28
3. sep 2010

Kiki, ale oni spolu fakt začali kecat už před rokem, tenkrát nějaké zkomoleniny, tzv."řeč dvojčat" a pak se postupně rozkecávali i s ostatníma. Počkej až se ti Kubík taky rozjede, to tě bude po pár dnech bolet hlava🙂 A čas na rozmluvení ještě je, v tomhle vím, že jsou svišti fakt napřed. A ve školce by ho to mohlo přinutit. Hlavně se musíme připravit na období "Proč?" To moje zbytky trpělivosti vezmou za své.

A kdepak se toulají ostatní? Co třeba @jecidlo, @kmoor, @zabka85, @sorbona13, @mila01, @andulka4, @janicka.slunicko, @leni96, @susika .....?????

susika
3. sep 2010

nestíham prispievať..bud tu nie som alebo napišem par viet na regiony a prchám....inak sme OK, tešíme sa do školky...malá nezbednica...no len dufam, ež je to ja nepokazím, lebo doki začína stresovať, aby sa to rpedchadzajuce nezopakovalo, aj ked teraz som už o niečo vo vyššom týždni....tak mi držte palce, aby osm to dobačovala ešte apson zo 4 týždne a potom možem roidť🙂)hovoria, že stačí aj do ukončeného 36+0, no ale bábo sa mi zdá krpaté, tak nech ešte pekne priberá....v 30+4 malo 1400g a o dva týždne aj niečo malo len 1500g a moc nepodrastlo..tak snád sa nezopakujem predchadzajúci problem....vraj mi vtedy nerastla placenta a bábo tam nemalo šancu na vývin, tak perto boal aj velmi s´tlačená bambulka moja....

bera28
3. sep 2010

@susika, to jsem ráda, že jsi dala vědět 😉 Tak ať ještě mimi vydrží měsíc v bříšku! Ale pak nám nezapomeň dát vědet 🙂 A co Zuzanka, jak papá?? U nás stále dost hrůza 😠

susika
3. sep 2010

no, u nás asi stale horšie a horšie...vymýšla, nemá čas sedieť pri stole...vobec si to neviem rpestaviť v školke..tam nikto nebude pri nej stať a ked bude vymýšlať, davať jej hrýzť chlebík alebo ju stale upomínať, aby papala, lebo nenarastie...aj tak je to prd platné aj doma...ona si zmyslí, že chce kresliť, alebo modelovať a možem jej ja rozprávať...už to robím aj tak, že odložím spred nej, aby to od jedu nepovylielaal po stole a ja kludne dojem, kým ona bud kričí alebo čo robí....aj tak nezaberá..tak uvidíme...
inak ani to nepomáha, ked papá s imými detičkami, ked im chutí..bude sa na ne pozerať, ako "pažravo" jedia a sama sa nenaje....
inak prave neviem, či mi tvrdne brucho alebo čo je to za pocity, elbo sa citim ako prvorodička..ja poviem, že mi tvrdne brucho, teda taký vnutorný tlak citim a nitkro mi to brucho chytí a je mäkké...vraj je zle, ked tvrdne zhora smerom dole, že kým tvrdne dole, tak ešte sa to dá...no ale ja citim normálne tlak až dole dole (medzi nohami)ako keby mi tam už len malo niečo puknúť a už to ide....bojim, bojim..fakjt

petraguerra
3. sep 2010

Bera nam to rekli jak ho chteli odpojit,ze bude jen lezet a koukat,nebude mluvit nic se nenauci....a spoustu dalsich "peknych" zprav.On trosku mluvi,ale jen skreky,vyskani a o nejakych byt jednoduchych slovech se me muze jen zdat natoz konverzace.S tim Maxem uz si clovek trosku popovida on docela pekne mluvi i napodobuje-fakt super.Matese nic takovyho nezajima-vubec jen dela han jako halo rika ham,oko,agata,ted zacal hodne rikat At`a.myslim ze to je Mata-ale nevim urcite.Porad verim tomu,ze mluvit bude i kdyz nevidim fakt prakticky zadny pokroky 😒 Doufam,ze je to tim trojjazycnym prostredim.....

Reflux jsme meli taky a z nej tedy vsechno litalo a jak pise Maruska ja ho zase posazovala otocenyho tvari ke me na stehno a masirovala zada vetsinou si odkrknul rychle.Vyvysenou jsme meli postylku dala jsem mu pod madraci polstar.

Susika me taky tvrdlo bricho asi od 20tydne a dole bylo to jako kdyz tam mam kamen.Vzdycky jsem si ho musela uplne chytit.Preju At se mimco narodi v terminu s poradnou vahou 😉

sorbona13
4. sep 2010

Ahoj holky, koukám,že je tady po nás sháňka 🙂 Nějak nemám poslední dobou čas vás sledovat, tak zdravím všechny "starší" i nové nedonošeňátka a přeji všem zdravíčko 🙂

U nás nastala jedna velká novinka a to ta, že od října nastupuju na poloviční úvazek do práce, budu chodit 2x týdně dopoledne, to budou kluci v jeslích a jednou týdně odpoledne, to bude hlídat manžel. Kluci už mají první dva dny docházky za sebou, poprvé tam byli na hodinu a podruhé na 2 hodiny, příští týden už půjdou dvakrát týdně po 2 hodinách. Zatím to zvládají bravurně, ani jednou nezabrečeli a hned se zapojili do hry s ostatními dětmi, až mi bylo líto, že se jim se mnou nechtělo moc domů .... A oba začali chodit, Kubík týden po kor. roku a Honzík 14 dní po kor. roku, tak je to teď doma trochu peklo oba uhlídat.

Mějte se všechny moc krásně a užívejte babí léto, které snad ještě přijde.

argousek
4. sep 2010

susika tak si nech napsat magnesium na to tvrdnutí břicha, to je jedno kde to cítíš. Já jsem měla malýho hodně dole a jak byl velkej, tak se dost tlačil na porodní cesty, tak jsem tam cítila taky trochu tlak.

sorbona to snad není ani pravda, že jsou ti tvoji kloučci, tak velký. Si pamatuju, jak si tenkrát psala ještě z porodnice 😅

mat29 nechci tě strašit, pokud by se to opakovalo, tak bych to raději řekla doktorce, aby náhodou nešlo o epilepsii 😒

petraguerra já myslím, že se Matýsek určitě rozmluví, pokud nejde o nějakou těžkou mentální retardaci, tak se prý rozmluví všichni, když slyší a vjemy jdou do mozku, tak musí jí taky ven 😉 Já myslím, že to u vás bude skutečně tím trojjazyčným prostředím

bera28
4. sep 2010

@susika, svišti jdou do školky za měsíc a moje jediná starost je, jestli tam budou jíst nebo bojkotovat jídlo tak, jak doma. No byla bych opravdu ráda, kdyby se rozjedli 🙂
A co říkal na tvrdnutí břicha doktor?? Já bych u něj byla pečená vařená 🙂 🙂 Myslím na Tebe a věžím, že to dotáhnete minimálně do 38 tt a budeš mít krásné donošené mimi 😉

@sorbona13, jeeee, tak to moc blahopřeji klukům k chůzi. Hned to šoupnu do tabulky pokroků. A tobě gratulace k práci. To jsme na tom stejně - taky jdu od října a svišti nastupují do školky 😉 Holt jako dvojčata mají výhodu, že je to v kolektivu fakt baví a nemusíme mít strach, že by se sháněli po mamince, co?! Hlavně že mají jeden druhého 😉

Petraguerra, já myslela, že ti to řekli někdy teď, že Matěj nebude mluvit 😕 Kdyby měl člověk věřit všemu, co mu sdělí lékaři hned na začátku, tak by se nejspíš zbláznil 😖

Holky, Kuba se dneska vzbudil v 6,15 😝 😝 A 10 minut na to, dorazila i Anetka. To bylo probuzeníčko. Teď se tu ploužím jak mátoha. Ale venku je hezky, tak vyrazíme na prochajdu. Hezký den všem 🙂

petraguerra
4. sep 2010

Argousek ja jsem premyslela o tom jak ti rikali,ze Adamek nerozumi smyslu slov,tak nas malej tedy rozhodne rozumi,protoze pokud je v TV neco vtipneho tak se rehta jako blazen.A pamatovaka ma vetsiho nez ja,obcas e povede nejaka reklama a kdyz ji soupnou do tv on ji pozna hned jak ji zopakujou a ma zachvat smichu uz od zacatku a ja ani nevim cemu uz se smeje.....,protoze ji vubec nepoznam.V tom mluveni ma tedy diru jako hrom-mala od brachy zacala mluvit taky dele ,ale potom jela cesky i rusky uplne s prehledem ,ale taky zacala az okolo 4roku.Muj bracha ma totiz zenu rusku-my jsme mezinarodni rodinka 😀 😉

kikimaruska
4. sep 2010

@bera28 : no jsou to šikulíni 🙂. Jinak jsem se na to ptala a domlouvala ve školce a Kuba ještě nechodí na tech 5 dní v měsíci. Oficiálně až od toho července a nyní jen na návštěvy, takže to ofic.není nikde zapsané a můžeme chodit jak chceme...ale vždycky max.na hodinku a právě ani za něj nic neplatím... Jakmile bude práce, zkusila bych to urychlit, to pak i bude jedno, že bude of.častěji, protože rodičák už nebudu pobírat. U něj je hrozně znát, že je sám a nejsou tu děti, se kterýma by si povídal. Vidím u známé, malá je stejně nedonošená, stejně stará, ale má 3 sourozence a od jara mluví jako svišti od Berušky...ve větách...Ty učitelky jsou si vědomy, že mu to pomůže jak Kubovi, tak i pak jim, kdy bude zvyklej, naučí se líp mluvit atp. Navíc jsem koukala, že v oddělení je of.asi 15 dětí, ale pořád někdo chybí, jsou tam na ně 2-3 učitelky, takže dítko navíc jim vubec nevadí. Taky se tu všichni známe-holt vesnice...takže je to takové víc rodinné a je vidět, když jsou děti ve školce ze sourozencema, anebo jedináčci, tak aby nebyl moc izolovaný. Přeci je, ve městě jsem vyšla a všude plno dětí, spousta MC, ale tady jsme na vesnici...Tak tam aspon jednou týdně budeme chodit.

kikimaruska
4. sep 2010

@susika : hm, to mi něco připomíná. U stolečku nesedí víc jak pár vteřin, natož aby jedl. 😖 .Nají se zásadně jen v jídelní židličce, že nemuže utéct...a chleba také s krmením, jinak ho roztrhá na miniaturní kousky a opatlá uplně všechno, a nakonec talíř nebo misku hodí na zem 😒 . S tím bojujem stále. Navíc ve školce jim co sem koukala paní učitelka dá na stolek talíře, pak hrnky s pitím - vše je porcelánové...a děti to nesmí odnášet a samozřejmě sedí a svačí... a Kuba pochoduje všude okolo a talíř by hned hodil na zem ☹ ...kdybych ho nekrotila...ale učitelky říkají, že si s ním poradí, at se nebojím... No, si asi užijou. Nemužu ho odnaučit, aby to nádobí neházel na zem a nevylíval a neházel jeho obsah na zem a všude kolem...když to nechce. 😝

kikimaruska
4. sep 2010

@sorbona13 : jé, ahoj Sorbonko. Samé dobré zprávičky, tak at se Ti v práci líbí a kluci, at jsou stále spokojení 🙂

petraguerra
4. sep 2010

Kiki ja myslim,ze ty uci si umi udelat poradek myslim,ze my jsme na ty kluky preci jen mekkci a taky jak jsme s nima porad tak uz nam spousta veci ani neprijde-zvykli jsme si.Ja,kdyz malyho 50krat sundam ze stolu a on tam stejne sedi v zapeti zpatky tak uz na nej kaslu,protoze na to nemam nervy.Stejne tak i s tim jak minule spadnul z tech kostelnich schodu byla jsem rada,ze uz na ne nepoleze a byl zpatky do minuty 🙄 Moje sousedka v cr dela ve skolce a meli tam i autistu a plnej stav deti a zvladali ho taky-myslim,ze dokonce byl bez asistenta,ale ve skole uz ho ma moji znamou.Hlavne,ze je Kubik tak sikovnej a nebreci,kdyz jdes pryc. 😉 Matej ten je v pohode s kazdym,myslim,ze to je jak byli v ne,ocnici porad spousta lidi a pokazdy nekdo jinej-v tom mame vyhodu.

kikimaruska
4. sep 2010

To máš pravdu, přišel do styku se spoustou lidí a nebojí se dospělých (někdy to snad ani není dobře). Šel by s každým kamkoliv. Je fakt, když jsme někde uplně sami, tak na mě visí víc a i se začíná stydět, ale rychle si zvykne. Učitelka mi říkala, když tam přišel sám včera, že šel hned k ní...protože jí už znal z minula.

maatkka
4. sep 2010

Maruska tak to je Kubik presne ako nasa Lilu v tomto... ona si tiez vsetko necha od deti necha si brat svoje veci - ja ju najnovsie ucim (nie aby veci inym poziciavala ako vacsina ludi ale) ze svoje veci nemusi pozicat ak nechce a chce sa s nimi prave hrat - lebo jej vsetko beru... ked sme napr. na smyklavke a je tam viac deti tak sa zaradi do radu a caka ale necha sa predbiehat odstrkovat - len caka kym sa vsetci smyknu az potom ide ona... (Tiez si myslim ako Petka ze sa to casom zmeni a v skolke urcite 😉 Este aby sme ich nemuseli krotit 🙂). Urcite viac doveruje dospelym ako detom. Podla mna je to aj tym ze ma nie prave najlepsie skusenosti s mojim synovcom - ktory bol pre nu zo zaciatku doslova nebezpecny... Teraz ked je uz vacsia tak si na seba zvykaju ale musim sa casto velmi ovladat aby som ju pred nim "neochranovala"... Inak ju casto nechavam nech si sama poradi... ale s nim sa niekedy neda.
No a ked uz pisem o synovcovi tak si mi pripomenula ako ked niekedy na zaciatku prisiel do jasli a vsetky deti pekne sedeli pred sebou mali taniere pohare a ten krcah s cajom a Danko sadnut ani za nic behal tam s chlebom... zobral krcah a popolieval cajom kvety...
Bera ano ked uz viem ze je to laryngitida aspon viem co robit... lebo vtedy som si pripadala strasne bezmocna ked som netusila co sa deje...
Inak to si ani necakala ze to pojde tak lahucko s tym odplienkovavanim co? 😀 Obaja su super! Aj s rozpravanim a napominanim a opravovanim 😀
Susika drziiiiiiiiiim palceeeeeee!!!!!!!!!!! Inak na tvrdnutie bruska ma tiez napadlo magnezko.
Peti ja tiez nevidim dovod preco by ti maly nemal hovorit - hlavne ked ako pises vsetkemu rozumie 😉 Hihi a ma zjavne aj zmysel pre humor 😀

simicak
4. sep 2010

ahoj holky,nedocitam,tak jen pisnu jak se mame.
Pocasi mame krasne,vecer sice prselo,ale zase se nam vyjasnuje
Vicki prazdiny opet svedci,v Cesku zacala po 4 a vstavat u nabytku,ve Spanelsku papat jak za tri deti a v Irsku zaciname chodit. Lita za jednu ruku jak drak a obcas udela nejake samostatne krucky 😵

maatkka
4. sep 2010

Bera ja vobec neviem kvoli comu moze mat Lilu "nabeh" na laryngitidu...
Viem ze sa jej da predchadzat napr. castym vetranim aj v zime (co aj robime!) zvlhcovanim vzduchu (co aj robime!) otuzovanim (co aj robime!) a dieta by nemalo spinkat s plysovymi hrackami a pod. (co Julia vobec nespava)...
Nebyva v noci naobliekana ma uplne tenucku prikryvku... takze nemoze byt nejaka prehriata. Navyse sa vyskytuje hlavne pocas vykurovacieho obdobia a to nam este vobec nekurili a vonku bolo dost chladno takze ani vo vnutri teplo nebolo. Chora tiez nebyva... tak ja neviem.

rohacka
4. sep 2010

Maatkka - moje deti maju obaja laryngitidy, vraj to moze byt predzvest buducej alergie alebo astmy. Tiez robime to co ty pises, a myslim, ze to aj pomaha. V spalni mame celu zimu vypnuty radiator. A Rectodelt nosime stale so sebou, ked spime mimo domu. Ale rectodelt davam, len ked je to naozaj silne. Stale najprv skusam len otvorit okno alebo v lete k otvorenemu mrazaku. Nechavam potom spat pri otvorenom okne - aj v zime - s ciapkou na hlave a poriadne zakryte. Na hrdlo davam teply olejovy obklad, Fenistil + lyzicku kalcioveho sirupu. Az ked toto nezaberie a kasel je stale hrozny, tak davam Rectodelt. Dieta by z toho malo vyrast. Ja mam laryngitidy doteraz, co je v dospelosti rarita. Takze moje to maju po mne. Niekedy moze laryngitidu sposobit aj nahla zmena pocasia, napr. ked sa prudko otepli alebo prudko ochladi (co teda naozaj nedavno bolo), ale aj inverzne pocasie - hmla. Tak ti prajem vela rozvahy, mna to stale uplne rozklepe, ked pocujem ten kasel ako stary hrniec 😔 . Aj ked sme to uz velakrat zazili, stale je to stres.

maatkka
4. sep 2010

@rohacka preeeesne takto nam to podala aj nasa dr. este aj to so zmenami pocasia hmlami... starym hrncom... fakt akoby som ju pocula. Velmi pekne ti dakujem! A prajem nech sa vam to uz neopakuje... ved Dorotka je uz velka uz by sa ani nemalo...

zabka85
4. sep 2010

Ahoj děvčata tak mi sme měli jet na dovolenou,ale počasí nám to nedovolilo.Jinak sem tu už byla a dočítala ale nic nenapsala.malá se už cca tři dny pokouší posadit a vtipně se u toho vzteká 😀 ,ale už jí to jde dokáže se posadit správně přes bok s opíráním o jednu ruku a druhou si hraje,tak nevím jestli to mám brát jako že už se posadila.Dlouho to ještě nevydrží ale jde jí to to je hlavní.Dalším uspěchem je že umíme berany,berany a dává pěkný rány manželovi málem přerazila nos když to chtěl ukázat má tam už druhý den malou modřinku 😝 .A skvěle ovládá paci paci to se naučila během cca tří dnu.A ještě když sem jí natáhla přes postýlku jako že je uklidím chrastítka na gumě tak po složené dece pod kterou byl schovanej velkej plyšák se vyšplhala na kolena a dost dlouho do nich tloukla takže asi další dovednost.Jinak to celkem jde.14 jedeme na KO do Mostu tak sem zvědavá co nám poví.Docela se těším nečekám nic hroznýho spíš pochvaly.

argousek
4. sep 2010

zabka gratuluju k pokrokům 😉

petraguerra Adámek taky rozumí, to ona vyjádřila to podezření, protože vůbec nereagoval, když se ho na něco ptala, ale dá se to lehce prověřit. Stačí dávat jednoduché úkoly a nenaznačit gestem ani jinak a sledovat, jak dítě bude reagovat, jestli úkol splní. Jako třeba odnes ten papírek do koše, přines mi ovládání ať si pustíme televizi, dones boty půjdeme ven a když na to dítě reaguje, tak obsahu slov rozumí 😉

zabka85
4. sep 2010

Děkuji.... 😀
A ještě sem zapoměla kmoor se má s Honzíkem dobře.Uvidíme se snad tenhle týden,

petrach
4. sep 2010

Ahoj holky,teda vy úíšete,jde vydet že je venku hnusne 😀
beru chválím že vyvolala holky 😉 😀

Sorbono gratulace prckum k chuzi a přeju at se líbí v jeslích a Tobe upřímne schvalůuju že jdeš do práce,uvydíš jak Ti bude fajn,přijdeš mezi lidi..

Zabko Karolínce zase gratulace k sezení..šikulka..určite to zvládne rychle..a pozdravuj kmoor
Matko Laringitídu mají deti známích a starší mel záchvat jen 2x..ale co říkala tak fakt to je šílené..tak se holky i s Rohačkou držte,to nepřeju nikomu a doufám že už se to nezopakuje♥

Mispuli že se Honzíkovi nelíbí bazen,je lepší tam nejezdit,než ho trápit..on to musí vstřebat..i je to nové prostředí,noví lidé.hlavne že ve školve se mu líbí..máte už plán na víkend?

Simi vám ty vylety proste svedčí🙂 gratulujuuuuu ke kručkum
Petí on se Máta zklidní,to jak píšeš že řádil..no když vydí tedi občas tak je z toho paf,rozdivočí se a je to hned..Elin kolem 2-3 roku mydlila sousedku taky a jednoho dne jí sousedka vrátila a byl klid..snad se kamaradka nenašvala a má rozum..chce to byt s detmi častejc,u vás je blbé že tam nikoho nemáte 😒

susika
4. sep 2010

@kikimaruska -malá to naštastie nerobí..ale čo robí je. že ked žuje a prestane jej to chutiť, aelbo zbadá, že neikto niečo v ruke má iné, tak to vypluje na zem, je jedno, či je vonku, či dnu an podlahu..z toho am ide rzhodiť..vsvetlujem ale nezaberá...
prave je hore, letím za nou🙂

mispuli
4. sep 2010

@petrach já si myslím,že bazén se mu líbí,ale kdyby si tam moh dělat ,co chce,ale jakmile chce někdo,aby ho poslouchal a dělal něco podle něj,tak je zle,zrovna včera se tu s ním vztekal manžel,H stále nemůže pochopit systém pyramidy,prostě dát dvě kostičky kousek od sebe a třetí postavit na ně,prostě pořád staví komín ,no a my víme,že je to jeden z bodů,co o něm požaduje psycholožka,a on to prostě dělat nebude,už z principu,že to po něm někdo chce 🙄 🙄 ,no holt toho bejka,kterým měl bejt v sobě nezapře.

program na víkend není žádnej,jsme doma,děti s manželem byli na chvilku na zahradě,jeli totiž vyzvednout k tchýni oběd,dneska jsme dělala jen knedlíky 🙂 ,teď tam vylezlo sluníčko,tak manžel šel na fotbal a my tam za chvíli vyrazíme za ním,je tam pěkný dětský hřiště,ale vzhledem k tomu že se právě hraje zápas,tak se mi tam s dětma nechce bejt celý 2 hodiny,stačí konec utkání,pak si zajdeme do hospůdky pro pizzu a máme vyřešenou i večeři 😉

@zabka85 když jsme znovu koukala na ty vaše fotky z čundru,.tak jsem si vzpomněla,jak jsme jezdili za kamarádem do Chodova a na Loket vyráželi na výlet,moc se mi tam líbilo 😉

jinak jak už jsem psala obě naše děti měly taky laryngitýdu,každej jednou a já u toho ani jednou nebyla,H ji měl,když jsem ležela v porodnici po narození Míši,byl u našich a naši taky volali záchranku a když přijela,tak už byl v pohodě,od tý doby nic a Míša ji měla jednou když jsme byla na tréninku,Franta ji nějak instinktivně vystrčil na balkon,pak volala kamarádovi,co je doktor u záchranky a anesteziolog zároveň a temn ho pochváli,že to udělal správně,taky nám právě doporučil,že kdyby se to opakovalo,tak bud na mráz nebo otevřít mrazák 😉

zabka85
4. sep 2010

@mispuli no tak tohle jsou vlasně svatošky.šli sme z Lokte ta Vary.V Lokti je skvělej ten anfiteatr,a celkově Slavkovský lesy jsou krásný 😎 ted sme byli na Teplí-horní tok.Manžel mě chce ukecat aby sme jely spoulu v říjnu Teplou.Tady jsou nějaké fota tohle je jeden z useku, já a manžel 😀 ....A musím podotknout že tenhle byl ten lepčí nad nim je jeden kterýho se trochu obávám víc.No jo pokud je tu některá z Varu tak mi muže fandit až se budu po krk ve vodě za otočenou lodí snažit se dostat do Ohře 😀

zabka85
4. sep 2010

Manžela mi to nenačetlo 😀

bera28
4. sep 2010

Kiki, to jsou tedy ve školce hodně vstřícní. Na jednu stranu je taková vesnická školka lepší, než městská. Je tam méně dětí a asi i větší pohodička. Já když jsem byla na jaře na dnech otevřených dveří ve školkách, tak to bylo normálně za provozu a docela síla - kvanta dětí, tak 2 učitelky, každý si dělal co chtěl 😖 V jedné třídě si hráli na mumie v rakvích a ve druhé byla taky nějaká morbidní hra. A včera jsem na procházce potkala školku, kde šlo přesně 37 dětí a 2 úči - jedna vpředu, druhá vzadu, ploužily se tady po parku, s dětma vůbec nepromluvily, ty šly ve dvojstupech, půlka jich byla jak hastroši, rozepnutý mikiny, bundy, fučel studený vítr a nikoho to nezajímalo, jedna holčička měla na zádech batoh, že ani nebyla vidět, no říkala jsem si, že doufám, že to není naše školka 😖 😖 Tady je fakt šílený přetlak a těch 25 dětí ve třídě vážně je, i těhle prťavců. No snad to zvládneme.

Maatkka, rohacka, děkuji za vysvětlení laryngitidy 😉 Takže to není nakažlivé?? Spíš něco jako astmatický záchvat? Teda ženský, přeji, ať už se to u vás neopakuje!

Simi, vy budete muset na dvči jezdit ještě častěji 😀 😀 Vyloženě to Vikině prospívá 🙂 Tak si užívejte a třeba bude ještě nějaké překvápko 😉

Zabka, super zprávy, jen tak dál! a pozdravuj kmoor a Honzíka.

Peti, díky za pochvalu😀 A u vás bylo dnes hnusně?? Tady nádherně, byli jsme venku jen v mikině, opravdu se to vydařilo.

Susika, to snad píšeš o naší Anetce - ta taky s přehledem vyflusne jídlo kamkoliv. Nebo si šťourá rukama v puse a pak to hází okolo sebe 😖 Vůbec jí chybí takový ten klasický vztah k jídlu - mám hlad, najím se. Takové to, že se jedná o naprosto normální běžnou věc, jako třeba čůrání. No jsem zvědavá, co si na toto téma budeme psát třeba za rok
😕

Holky, já jsem měla dneska příjemný zážitek, byla jsem se svištěma v drogošce a přišla ke mně paní, jestli prý to není Kubík s Anetkou. Tak říkám že ano a odkud je zná? Prý ze Cpapíku, poznala je podle fotek. Taky má nedonošeňátko, 26+3, necelý rok. Tak jsme si hned popovídaly 🙂 🙂 Aspoň člověk zjistí, že ty diskuse a stránky pro nedonošence opravdu někomu pomáhají 🙂

mispuli
5. sep 2010

@zabka85 brácha kdysi jel Ohři,byla to jeho první voda v životě a prej docela dobrý 😉 ,já bych vodu taky jela,tak možná příští rok a asi Otavu,máme to tu nejblíž a Vltava bejvá plná,chceme jen kousek,aby to zažily děti 😉

jinak jsme si včerejšek nakonec užili,na hřiště jsme dorazili docela pozdě,ale to bylo dobře,bylo tam dost dětí,za 25 minut skončil zápas a většina lidí odešla a děti si to tam užívaly,já taky,nosili se gročíčky,protože když zalezlo sluníčko,tak se ochladilo,já ho normálně nepiju,ale tentokrát mi přišel k chuti,tak jsem měla malý pivo a 2 grogy,říkala jsme ještě jeden a je mi všechno jedno 😀 😀 😀 ,Míša tedy odešla se šrámem na tváři a prorženým retem anhoře i dole,brácha ji shodil z klouzačky,naštěstí úplně dole,tak se jen vzala přes pusu,ale krve bylo jako z vola 😅 ,chvíli pláč,ale pak dobrý,nakonec tam zůstala jen jedna starší holčička a měla s sebou kočárek,v něm dvojčátka panenky,xo měly dudlíky,holky Míša tam stála snad 20 minut a vyndavala a vracela miminkům dudlíky,takže o dárku k Vánocům je asi rozhodnuto,a to jsem si mylsela,že nás to zatí míjí 😝 😅 😅 ,pro Honzise mám zatím yhlídnutý tohle kolo http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33520523&tab=1 sice jezdit neumí,ale myslím,že uýž by se moh naučit a v nejhorším zůstane pro Míšu,protže ta se to naučí stopro

jinak musím pochválit Míšu a i Honzíka,dneska spolu poprvé spali v pokojíčku,H na velký posteli a M na malý po něm,Míša přišla v pět ráno,Honzík tedy už v jednu,ale to u něj není nic neovyklýho,já se pak musela přestěhovat do pokojíčku na H postel,protože na mě po rozvalení dětí zbyl pruh asi 25 cm širokej,ale stejně mám bloklý záda kolem lopatky

no nic jdu vařit