Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
7. sep 2010

Argousek: přečetla jsem si, že chceš zkusit vysadit mléčné výrobky(kasein). Jen chci na to reagovat, moje mamka si pořád myslí, že se Vojta o prázdninách rozpovídal právě z toho důvodu, že jsme asi v půlce června vysadili veškeré mléčné výrobky, kvůli pozitivnímu výsledku na kravské mléko. Takže bych to třeba na měsíc určitě vyzkoušela za to nic nedáš 😉

bera28
7. sep 2010

@denisee, tak proto svišťáci asi tak nádherně kecají. Vždyť oni mlíko vůbec nedostávali 😀 😀

mispuli
7. sep 2010

hele že by na tom něco bylo,Míša přestala pít mlíko o prázdninách a taky se najednou rozkecala 😀 😀

bera28
7. sep 2010

Ty jooooo 😀

bera28
7. sep 2010

Je holky, všimly jste si, že jdou v již odelsané zpávě opravit překlepy?? To tu dříve nebylo, ne?
Fakt se mi ten koník líbí čím dál víc 😉 😉

bera28
7. sep 2010

Funguje to 😉

mispuli
7. sep 2010

@bera28 jj funguje,já už to taky zkošela 😀 😀 😀

zabka85
7. sep 2010

@berryvajt Ahoj mi např cvičily poslední týden na pokoji nebo tak nějak.A držím palce na sona... 😉
Jinak gratulace K cození-Simi

zabka85
7. sep 2010

A TED TO NEDULEŽITĚJŠÍ........DNEŠNÍM DNEM SME VYŘAZENI Z REHABILITACE.NEVĚDĚLA SEM JESTLI JÁSAT NEBO BREČET 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

zabka85
7. sep 2010

@kmoor Prosimtě hlavu zvedal a bude zase jen co začnete cvičit,ale to ty víš vid??? 😉

A ještě sem se chtěla zeptat určitě ste některá bojovala s lezením dětiček na plovoucích podlahách...máte něco aby jim neklouzaly kolínka??? 🙂 malá je drak ale kloužejí to děsně takže se moc nechce vyloženě rozlézt.Má svuj prapodivnej styl... 😖

julianna78
8. sep 2010

Ahojte 🙂
Zabka obrovská gratulácia k vyradeniu 🙂 My ideme dnes do rizikovky.Super tip ti dala argousek,ja som niečo podobné spravila malej sama,odstrihla som ponožku a v hobby obchode kúpila takú fixku,s ktorou urobíš bodečky a potom fénom vysušíš a máš gumennú protišmikovú podrážku,dávala som to aj na ponožky a stála asi 20korún.

zabka85
8. sep 2010

OOOOOOO jak jste mocné 😲 ta fixa nebo našít kus gumoví rukavice ....mě taky napadly,ale stejně sem se chtěla zeptat.A ty nákoleníky taky supr a nestoji moc tak je zkusím sehnat tady protože mě z netu nikdy nic nepříde 😀
Děkuji

denisee
8. sep 2010

Holky: tak jsme přišli od krčního, mimochodem nepříjemnýho pana doktora. A máme se jít objednat na operaci-vyndání nosní mandle. Bude to ta klasická operace, ale slyšela jsem i o leaserových operacích, kdy se jdem po zákroku ten den domů. Ale platí se to v Praze prý asi 4tis. Máte někdo zkušenosti, díky.

argousek
8. sep 2010

denisee rozhodně bych si připlatila a šla do toho laseru. Já jsem se taky kdysi rozhodovala, nakonec jsme nešli. Ale kamarádka se synem byli na vyndání nosní mandle laserem a moc si to pochvalovala a jak píšeš tak ten den šli domů

denisee
8. sep 2010

Dneska jsem zajela do nemocnice na objednání a místo bylo až 19.10. S tím, že jeden den je nástup druhý zakrok a třetí den pouští domů, ale někdy se může přijít až v den zákroku. Sestra mi, ale nebyla schopná říct, jestli tam budu moc být s Vojtou přes noc, prý když bude volný lůžko. Tak nevím. Jdu hledat ještě infa k tomu leasru a když tak to tady v ČB zruším.

bera28
8. sep 2010

zabka, super zpráva, karolínka je šikovná holka.

Denisee, s mandlema zkušenosti nemám a co přemýšlím, tak ani žádná z mých kámošek. Takže neporadím. Ale věřím, že to dopadne dobře 😉

Já jsem dnes byla na třídních schůzkách. Tak jsem se seznámila s paní učitelkou. No na pohled vypadá teda jak bubák, ale co mi říkala jedna maminka, tak je prý moc milá. Nahlásila jsem, že svišti nastoupí v říjnu. Jo a taky jsem je přihlásila na tanečky. Kuba bude jediný kluk mezi holkama 😀 😀
Ale co mě zarazilo - učitelka mi říkala, že je mám v den nástupu ráno přivést a po obědě vyzvednout 😕 Já je nechci vyzvedávat po obědě, ale až někdy odpoledne. Nevíte někdo, jestli když se chodí jen na 5 dní v měsíci, tak je to omezené jen na 4 hodiny denně?? Já mám pořád za to, že to je celých 5 dní, ne jen půlka dne.

zabka85
8. sep 2010

děkuji. 😀 ...a se školkou?Tak to nevím jistě ale kámoška ted bude taky dávat malího na těch pár dní a stěžovala si že jí ho budou muset vyzvedávat rodiče a další 4 hodky hlídat oni než dorazí z práce tak mi to zní nějak podobně... 😒

Jinak jsem ty nákoleníky vymyslela dneska tak, že se tu koupit nedají a mé zkušenosti s netem jsou děsné takže sem vzala mé ponožky s protiskuzovím pogumováním odstřihla chodidlo a našila na starší tepláčky... 😀 už sme to zkoušeli a malá je mnohem pohiblivější a líbí se jí to,tak sem spokojená a vzhledem ktomu že je ve visokém kleku tak nebudu kupovat origoš.Tohle jí na ten měsíc klidně dva stačí.asi toho moc nenaleze. 🙂

bera28
9. sep 2010

Ahoooj, tak už vím, jak je to se školkou🙂
"Podmínkou nároku na rodičovský příspěvek je, že dítě mladší 3 let nenavštěvuje jesle nebo jiné zařízení pro děti předškolního věku déle než 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci.
Dítě, které dovršilo 3 roky věku, může pravidelně navštěvovat mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení v rozsahu nepřevyšujícím 4 hodiny denně nebo nejvýše 5 kalendářních dnů v kalendářním měsíci."

Takže svišti budou chodit hezky na 5 celých dní, protože jim ještě nebyly 3 roky 🙂 🙂

argousek
9. sep 2010

Ahojte holčiny,

hlásím se jen na skok, včera jsme se rozhodli a vzali jeden last minute, tak dnes letíme na Malorku, tak na nás myslete, ať to se Štěpánkem zvládneme. A moc tady nekrafejte, ať nemusím potom hodně dočítat papa 😉 😉 😉

mispuli
9. sep 2010

@argousek užijte si to tam,už budete mít příjemné počasí a míň turistů,my jsme si odtud přivezli Honzíka,ale musím přiznat,že už bych tam nejela,ale my tenkrát byli v blbým termínu,moc horko,středisko plný uřvaných němčourů,ale půjčili jsme si auto a udělali super výlet,to se nám líbilo a hlavní město taky stojí za návštěvu,tak šťastnej let,ne že bych někam do teplíčka nejela 😉

simicak
9. sep 2010

ahoj holky 🙂

argousku,teda ty se mas!!! Tak si to tam krasne uzijte.Jedete v dobrou dobu,bude tam klidek a ne hlava na hlave a jak psala mispuli,kamoska tam byla a pronajali si auto a cely ostrov projezdili s detma a krasneee,rikala.

Bera,ja myslela,ze uz zacinaji skolku na cely tyden?? Tak aspon spocnes jeden den

denisse,zkusenost zadnou nemam,ale ja bych sla na ten laser. Ktereho jdete uz vis?

zabka,obrovska gratulace k propusteni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

My vcera byli nakrmit kone a ve meste,i kdyz teda prsi a sviti stridave. Holky mam dobre vycvicene,rano vstanou,Veru pomuze Viki a jdou najit babi nebo dedu nebo je vzbudit 😀 Vikous lita po baraku jak splasena,vcera presla cely barak sama 2x a desne se u toho chlame,takze se ji chozeni libi. A odpoledne prileti segra a s malym,stejne stary jak Vikous 😵 😵
Jsem moc zvedava,protoze segra je magor. On nesmi chodit,nesmi do pisku,nesmi nic jist,hrat si sam..........ona ho jen nosi na rukach a bude tu tri tydny,takze sse s mamkou urcite pobijou 😝 Jak byla mamka v cesku,tak ji rupli nervy a rekli ji,ze z neho vychova buzika,ktereho budou vsichni mlatit. Ona i co ho porodila,lprstala varit,mit nadobi,takze ten jeji se vrati z prace a musi umyt nadobi,ulklidit........no fakt sila. Snas se nepohadame,protoze k nemu nesmi ani jine deti,aby mu nahodou neublizili,takze bude ty moje blechy porad okrikovat. Ale stejne se tesim.

Jinak zpatecni let nas ceka v sobotu v noci,kdy je vyroci ter.utoku na dvojcata,k tomu debilove chcou palit koran nekde a Anglie ma hlasene utoky,tak zvysene kontroly 🙄 Ale rikam si,ze letime v noci a vetsinou se utoci pres den,takze jsem pozitivni 😝

petrach
9. sep 2010

Simi veliká obra gratulace Viki k chuzi!!!!!!!!! 🙂
Zabko a Vám k vyřazení..to jsou ty nej okamžiky co si budeš pamatovat do smrti..máš doma velikou šikulku-po mamionce samozřejme 😉

Kmoor tak moooc rada čtu že se máte dobře..neuro taky dopadlo dobře,že je trochu pozadu neva,to dožene,že se nebudete astačit divit..hlavní je že už je zase čilí a štastný brouček..mám fakt velkou radost 🙂 🙂

Berywayt tak jak???????? co ty vysledky???????????? tak moc krásne jsi napsala o holkám a mateřství..jsi užasná maminka..držím vám moc pesti a bude líp a líp,uvydíš,pohlad za me berušky až k nim pujdeš♥

petrach
9. sep 2010

Agrí na tebe bych zapomela..štastnou cestu a krásnou dovolenou

Bero s tou prací to je pxch,snad ti vyjde neco lepšího,ted se budeš mít čím bavit s tema volbama..kdy skusíte tu školku?
Mispuli ty máš dobrí tipy na dárky,vždycky neco objevíš..ted budou vánoce,takl hledej a házej to sem..at mám motivaci..a Honzík je šikulka s tím jídlem ve školce,je super že se mu tam tak líbí..♥

bera28
9. sep 2010

Argousku, krásnou dovču! A neboj, určitě to se Štěpánkem zvládnete, není důvod, prosč by to nezvládl 😉

Simi, tady je to udělané tak, že dítě do tří let věku nemůže chodit na víc, jak 5 dní v měsíci, jinak bych si musela zrušit rodičák. Ale zase u dvojčat to druhé může chodit bez omezení, takže klíďo každý den od rána do večera 😉
Koukala jsem na fotky na FB a vážně to máte krásné. A přeji příjemný let zpět, i když zrovna v blbé datum 😖

maatkka
9. sep 2010

argousek supeeer - tak si to uzite!!! 🙂
@berryvajt tak ako??? Netrpezlivo cakam na dobre spravy 😉

berryvajt
9. sep 2010

Ahojte, včera baby dostali transfúziu, dnes už mali úplne inú farbu..Johanka má srdiečko v poriadku 😉 😉 😉 a u Sofinky kontrola dopadla tak ako minule. 😒 😒 Nezhoršilo sa to, ale nevidia ani zmenu, takže sa to nezačalo vstrebávať.Trošku som sa začala báť,čo bude,ako bude..či z toho vôbec niečo bude( ☹ ).ale teším sa, že sa to nezhoršilo.Baby krásne priberajú.Sofia má 1210g a Johanka 1280g.Ja mám toľko energie, keby sa dalo,začala by som s ňou tú rehabilitáciu už dnes....ale je ešte malilinká.Takže tak.Môj zlatý mi musí stiahnuť fotky do počítača, potom ich dám na koníka, už sú také krásne, hlavne keď sa usmievajú - bože nevedela som,že sa dá tak ľúbiť...

berryvajt
9. sep 2010

----už sú aj fotky, síce skenované z albumu, ale sú... 🙂 🙂 🙂

maatkka
9. sep 2010

@berryvajt babulky su naaadherneee 😵 😵
neboj nic... vy mate len mesiac nie??? to nam v tej dobe este len na krvacanie prisli... potom sa dokonca zhorsovalo - a kvoli tomu nam naordinovali tu 30 - dnovu intenzivnu kuru cerebrolysinu... az po nejakej dobe sa to zacalo lepsit... a cvicit sme tiez zacali az tak tesne pred dvomi kg... ja verim ze to bude dobre... moooooooc drzim paste!!!

bera28
9. sep 2010

berryvajt, no holčiny jsou úžasné. A jak to utíká, už měsíc🙂 Výsledky taky dobré, ne? Důležité je, že nedošlo ke zhoršení.

Já jsem teď dorazila ze cvičení a doma totální bengál. Jindy touhle dobou už svišti spí a teď jsem už z předsíně slyšela Anetku jak volá " maminka přišla". Načež se ke mně přiřítila a hned žalovala:"Kuba se poblil do postele a na koberec. A udělal bobek do plíny" Tady smradu jako v hradu 😖
Kuba má totiž od včera průjem, ale přitom jí normálně. Jsem si myslela, že to bude od zubu (roste mu poslední stolička), ale to blití asi od zubu nebude, co? 😖 U nás se nikdy dřív ani neprůjmovalo. Tak jsem mu dneska dala 2x Smectu. Co mu mám, holky, ještě zkusit dát, když to zítra nepřejde? Máte s průjmem a zvracením zkušenosti?? A jaký se dává dětem čaj? Sladkýho Kubíka mu dávat nechci a obyč vodu mi nepije.