Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

hakanka
20. feb 2011

Ahoj, moje sestřenka leží na gynekologii, v 19. týdnu jí odtekla plodová voda. v současné době je v 22. týdnu, pořád je na hranici potratu, ale doufáme. Mohly byste mi prosím do IP napsat zkušenosti, odkazy na literaturu a vše ostatní, co vám pomohlo? Díky moc. Předpokládáme, že pokud se mimi udrží, narodí se velice nedonošené, myslím, že i 26 týden bude úspěch..

pehu
20. feb 2011

@karmenta Jak psala petrach, tak nás tam doporučila obvodní. Napřed se mi tam nechtělo, protože jsem měla strach, abychom nesondovali, ale naštěstí jsme dostali jen recept na spec. mléko infatrini 🙂 .

pehu
20. feb 2011

@petrach Kdyby vypil 150 ml, tak bych skákala metr dvacat 🙂 . Dnes měl druhou zeleninu mrkev a jedl ji dobře, ale odpoledne a večer mu mléko nic neříkalo ☹ . Asi nebude po nás. My jsme s manželem na mléčné výrobky. Pravděpodobně čeká, až bude tuhá strava celý den.

petrach
21. feb 2011

@pehu a kolik vypije za celí den mlíka? no to víš,příkrmy jsou příkrmy,neboj krásne se ti rozjí

Fajn 😉 konečne mám svuj net,huráááá

pehu
21. feb 2011

@petrach Pohybuje se od 480ml až po 510 ml dle jeho nálady. No, není to nic moc. Na svou váhu by měl do těla dostat 500 - 600 ml tekutin.

adra22
22. feb 2011

Ahojte baby tak mi to už máme potvrdené od doktorky v piatok sa ide domov, joj tak sa hrozne teším, máme 2370 gramov len ešte na štvrtok mu vychádza infúzia - imunoglobulíny tak až v piatok nás pustia.

simicak
22. feb 2011

@adra22 to jsou krasne zpravy 😵 😵 😵 😵 At vam to rychle utece do patku a jste doma 🙂

pehu
22. feb 2011

@adra22 Tak to je super 🙂)). Přejeme doma hodně pohody a radosti.

jecidlo
23. feb 2011

adra22 to je super, uplne vzpominam kdyz jsme sli domu my, je to krasny pocit🙂
holky my jedeme zitra na ten botulotoxin a mam z toho nervy jak to Maruska zvladne, neb spis jak to zvladnu ja ten jeji jekot:( jedinou utechou mi je ze proste fakt doufam, ze ji to pomuze.
petrach: no huraaa

denisee
23. feb 2011

adra22: Krásná zpráva, moc gratuluju 🙂

Holky já byla včera na kontrole a po dlouhé době zas i na ultrazvuku. Jsem 30+2tt. Prý mám nějak malé břicho, čípek trochu zkrácen, ale nic hrozného. A malej j v pořádku, ale mohl by vážit víc měl 1400g. Tak mu říkám, že to budem mít asi v rodině...No tak mě zas akorát vyplašil. Za 14 dnů jdu zas a prý když tak bych musela do nemocnice, a kdyby malej strádal, tak by musel ven. Ale přitom mi ani nedělal průtoky pupečníkem. Mě štve vždycky mě dopředu straší a pak to je dobrý. Tak já nevím jak bych to ovlivnila, je fakt že jsem zatím přibrala jen 4kg. Ale z nemocniční stravy ještě nikdo nepřibral a na psychiku by to asi taky nebylo zrovna nejlepší. Tak jsem si hne dupekla tvarohovou bábovku 😀

maatkka
23. feb 2011

Ahojte babulky
dlhsie som sa tu neukazala a som mylsela ze budem mat co docitavaaat - a ani nie... 🙂
Mna stale este trapia moje zdravotne problemy... Aspon mi uz jedny krvne testy vysli lepsie tak mi to zdvyhlo naladu. Ja co som sa vzdy vyhybala liekom ako sa len dalo ich mam teraz plnu skrinku... No a do toho som bola uz 4x u zubarky - stale s tym istym zubom - takze proste nic moc...
Ale vsetci sa o mna vzorne starali - hlavne mm 😵 a Lilinka nam tiez robi len radost 😵
Vladi sloniky su krasne a nadherna myslienka - mas dobru dusicku 😵 A co drobec??? Uz je zdravucky???
Mafynka veeeelmi gratulujem k syncekovi - krasne ste to zvladli 🙂
Kmoor to su uuuzasne spravy!!! Velmi velmi sa tesim 🙂 a prajem nech sa slova tej vasej rehabky co najskor vyplnia 😉
Petrach rada ta vidim 😉 A drobec nech je ryyychlo o.k. Juuuj nech uz je jar a snad uz bude potom po vsetkych tych chorobach!

maatkka
23. feb 2011

Aha nevsimla som si poslednu stranku 😀
Takze este... denisee mne sa 1400 gramov nevidi malo na zaciatok 31.tt. Niekde som citala ze vaha v tomto tyzdni sa pohybuje okolo 1500 gramov - ale ze je to len priemer a su rozne odchylky... Navyse vieme ze tie UTZ pristroje nemeraju presne 😉
Budem velmi drzat palce na dalsiu ko - ale urcite drobec zase nieco priberie a bude to o.k. Nedaj sa vyplasit!!!!!!!!! 😉 Ale je fajn ze ta tak sleduju... Ja som bola na sono v 30-tom tt. den pred porodom - pripominam ze Lilinka mala po narodeni 1020gramov - a dr. sa na tom sone nevidelo nic zvlastne!!!
Jecidlo aj vy uz mate pekny tyzden 😉
Moooc na vas myslim tehulky!!! 🙂
Adra supeeeeeeer!!! To bude v piatok radosti 😵 Tesim sa s vami!

maatkka
23. feb 2011

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy kym vas mam este "zapnute" 😀 Prave mi volala moja najlepsia kamaratka ze je tehotnaaa (6.tt.)!!! 😵 😵 😵 Ja tu reveeeeeeem 😀 Straaaaaaaaaaaaasne sa tesim 😵 Ako ked bola tehotna segra 🙂 Prosim drzte vsetky palce nech to dopadne ako ma!!! Ona je taka super! Zasluzi si len to najlepsie!!! 😵

merj
23. feb 2011

Ahojte, posilam slunecny, ale mrazivý pozdrav.

@adra22 super zprvava

@petrach dodatecne vse nej Simonkovi k narozeninam hlavne hodne zdravi a pak uz vse bude ok.. A Tobe preji, kdyz uz zivot si s Tebou, tak osklive zahral, tak at on je ted ten muzsky, kterz ti bude delat jen a jen radost. Holka, drz se.

@jecidlo drzim palce, at Maruska to zvladne, co nejlepe a pak si uzijte lazne a @fajn vy take

@denisee nevim, zda je ten tvuj dr. tak nervozni z toho, ze jsi poprve porodila driv, ale maly pribiva podle tabulek na zacatku 31 tt ma mit 1320 a na konci 1500 a jelikoz jsi teprve 2 dny z 31tt, tak zadny problem. Koho by mel resit, kdyz chce neco resit, zda jsi ty nepribrala malo a aby jsi se ty nevycerpala, ale na druhou stranu jsou jedna tehulka pribere 10 kg a jina klidne 25 kg a obe porodi 3 kg mimi. Tak se drz a pricitej tydny a uzivej si to 😉

Jinak nas maly se sam "odplenkoval". Minule pondeli odmitl dat cistou plenku. A od te doby si plenku prinese vzdy, kdyz se chce vycurat nebo vykakat. Pririti se s plenkou a do 5 minut je plna. Ted ho jeste zlomit, aby nechtel tu plenku a sel na nocnik nebo zachod. K tomu ma porad odpor, ale zasadni.

nanya
23. feb 2011

Ahoj holky.
Tak a Danek je nemocný, začalo to rýmou, ale to byly nudle až na koberci, pokaždé, když kýchnul, no a včera večer už děsně kašlal, ale nasucho :( Až se v postýlce celý poblindil, už druhý den mu dávám Hedelix, tak snad to zabere, včera večer po poblinkání, když už byl svlečený, dostal olejový zábal, tj. plínka v teplém oleji kolem hrudníčku, pak sáček a pak opět plenka a normoš oblíknout. No, nevím, jestli to pomohlo, ale dneska ještě ani jednou nezakuckal 😨

@adra22 - těším se s tebou, jak už tady někdo psal, taky si úplně čistě vzpomínám, když nám onehdy oznámili, že půjdeme domů, sice se ve mě tehdy prolínaly pocity radosti, ale i trošičku strachu, jak to vše zvládnu, a myslím, že doma je doma a že si člověk udělá vše podle sebe...

@jecidlo - držím palečky, abyste to zvládly obě 😉 a určitě zvládnete, hlavně, že to pomůže 😵

@denisee - moc krásný týden těhotenství, a taky si nemyslím, že by 1400g bylo na ten týden málo 😕

@maatkka - jsem ráda, že ti vyšly nějaké testy už lépe a věřím, že ti to trošičku zvedlo náladu. Ja opravdu nechápu, jak taková mladá, štíhlá a krásná ženská může mít takovéto problémy. Věřím, že se to nějak časem uklidní... Zubaře nezávidím, ale taky mě to v nejbližší době čeká :( Mám už všechny 4 osmičky, ale jedna, ještě úplně nedorostlá, mi roste tak nějak nakřivo, jakože směrem do líčka, už tam mám tom líčku uvnitř díru, jak tam ten zub stále naráží, bolí to děsně, hlavně při jídle 😠 😒 Nejlepší kamarádce držím palečky 😉

@merj - super odplenkování, hlavně, že to pochopil a super, že úplně sám 🙂 Držím palečky, aby se odpor k nočníku brzy prolomil. Já chci opět zkoušet nočník, jak bude Danielek zdravý. Ale určitě to zase první den po prá nehodách vzdám 😀

jecidlo
23. feb 2011

jo holky ani nevim jesti jsem vam psala jak jsem naprdla, jak jsem byli v SRPNU na te rezonanci, a rekli mi ze vsechno dobry, tak ted pro toho neurologa v Praze mu napsal zpravu s vysledkem a je tam: zajizvení v mozku, které se vyskytuje okolo mozkových komor v čelním a temenním laloku. Zajizvení je na obou stranách mozku, více ale vpravo. Docela jsem to rozdychavala. Hlavne jsem nepochopila, proc mi to nerekl hned po tom ☹

denisee
23. feb 2011

Holky, děkuji za povzbuzení 🙂
maatkka: a kdy jdeš ještě na nějakou další kontrolu??? Nebo diagnóza je už stanovená a prognóza atd.... víš víc?

jecidlo: tohle úplně nenávidím, nic nikdo neřekne a pak neseš zprávu jinýmu doktorovi a co se z ní člověk nedočte. To samý jsem měla u Vojty, až tam jsem si přečetla, že má spastickou diparézu. A jiný další věci... Snad to nebude nic znamenat.

Merj: s plínkama bojujeme pořád ☹ už je to víc jak měsíc co mu doma nedávám pleny, chodí si sám na nočník, chce se svlíkat jen sám, všechno sám. Jsou třeba 3 dny kdy to stíhá dobře max. má jen trochu mokro ve slipech a pak přijde den jako dnes a on se klidně skoro 4x počůrá komplet celej ☹ Já už nevím co s ním je to jak na houpačce. Ven mu plíny ještě dávám, ale to si tam čůrá vesele dál ani to nemá potřebu hlásit. On mi odříká celou teorii, že mi to venku řekne a počůráý stromeček atd atd.............. Tak co s tím?????????

mispuli
23. feb 2011

@denisee reaguju opožděně,nějak teprve dočítám,tvůj dr mě tedy taky nevyvádí z údivu,myslím,že váha je krásná,Míša měla na konci 32.tt odhadem na utz 1720g,ještě těsně před narozením mi dělali utz znova a odhad byl 1740,nakonec měla 1610 a všichni se tvářil,že váha je v pohodě,užívej si krásný těhotenství a nenech se vystresovat 😉 😉

leni96
23. feb 2011

Ahoj holky, já jen v rychlosti, musím vás dočíst 🙂. Vyšetření v Praze dopadlo dobře, Lenička byla moc šikovná, jsme zařazeni mezi uchazeče o KI. Teď budeme jednou měsíčně dojíždět do Prahy po dobu půl roku a pak se rozhodne, jestli nás komise schválí 🙂.

fajn
24. feb 2011

Všem Matýskům přejem hodně zdravíčka

maatkka
24. feb 2011

Krasne (aspon u nas) slnecne ale mrazive rano baby 😉 Mne spachtosi este spia 🙂 Som zvedava co budeme dnes robit lebo do toho mrazu sa mi akosi vobec nechce... Rozmyslam koho by sme sli navstivit 😀
Nanya velmi prajem Danielkovi rychle uzdravenie... ako je na tom? Snad ten zabal teda pomohol...
Jecidlo to je fakt truba ten dr. keby ti to povedal mohla si sa na to hned spytat a vedela by si o co sa jedna... mozno to ani nic nie je a ty sa teraz mozes zbytocne takto stresovat...
Leni to su super spravy 😉 drzim palce - urcite to vyjde 🙂
Denisee drzim palce s tym odplienkovanim - nech sa to uz zlomi...
No a ku mne... mne to zacalo (to som uz pisala) tou tachykardiou (tu mam uz od porodu ale s liekmi je to o.k.) ale vtedy v noci to bolo hrozne... dr. na internom to pripisuje tomu prolapsu chlopne co mam - takze mi len zvysila lieky... to pomohlo na to srdce ale stale mi bolo hrozne zle tocila sa mi hlava nevladala som triasla som sa a vobec som nemohla spat... tak som sla k mojej dr. ta mi vzala krv - a vysledky boli hrozne - hlavne pecenove testy... tak mi dala lieky a robila mi dalsie testy (vysledky pridu az do troch tyzdnov)... znova mi brala krv - tam mi to uz vsetko vyrazne kleslo... poslala ma teda na sono pecene - ale tam ma objednali az na 22.3. a na ko mam prist znova o tri tyzdne...
dr. mi sama riadne nevie povedat co to ako malo znamenat - chce pockat na vsetky vysledky aj vysledky z toho sona... do toho ten zub a problemy s uchom... uz bolo toho na mna fakt vela lebo nikdy doteraz som nemala ziadne zdravotne problemy... ja netvrdim ze moj zivotny styl je nejaky extra vzorny ale nikdy v zivote som nefajcila alkohol som pila fakt veeeeelmi vynimocne uz nepijem ani kavu a caj nejem velmi mastne ani vyprazane ziadne udeniny ani biele pecivo ziadne cipsy a taketo veci - akurat tak sladkosti... liekom sa vyhybam ako sa da... tak fakt neviem z coho som mohla mat napr. tie pecenove testy o tolko vyssie (nejaka ta norma je od 0,01 do 0,6 a ja som mala 4,7)

denisee
24. feb 2011

leni96: tak, ať vám to schválí co nejdřív 😉
maatkka: tak to je nepříjemné a ještě čekat takovou dobu na výsledky 😠 . Snad to nebude nic vážného. Moc držím pěsti.
Já už mám holky něco vypráno a vyžehleno na miminko 🙂 to je věcí 😅 , ještě plny, osušky, věc do kočárku, postýlky.... radši už to chystám, když je venku steně zima.

mispuli
24. feb 2011

@denisee čím dřív budeš nachystaná,tím dýl bude určitě mimi v bříšku 😉 😉 ,jestli jsi nekoukala,holky maj v pondělí srazík va Chňapíkovi,kdyby se vám s Vojtíkem chtělo

matýskům a Matějům taky všechno nej

maatkka
24. feb 2011

@denisee dakujem...
a to chystanie veciciek... jeeeej 😵 zavidim 😉
ja sa uz tesim ked budem kupovat aspon co to pre kamoskine "brusko" 😵 zatial je uplne na zaciatku takze mam priiisny zakaz 🙂 ale bola som aspon v knihkupectve a kupila som jej knihy "Tehotenstvo den za dnom" 🙂 " Tehotensky dennicek" 🙂 "Dennik nasho dietatka" 🙂 a este mam odlozene "Vzhuru do jinace" 🙂 a "Velku knihu o matke a dietati" 🙂 😀 😀 😀

maatkka
24. feb 2011

@nanya aj tebe moc dakujem...

nanya
24. feb 2011

@maatkka - děkuji za optání, ano Danečkovi je už snad lépe, už vůbec nesoplí, ale ještě trošku těžčeji dýchá přes nosánek, ale co zažívám snad poprvé, je to, že nechce vůbec jíst 😕 ráno do něj násilím nacpu jogurt, který sní zpoloviny a pak nejí nic, až dovečera, kdy sní kaši, ale o to by ani tak nešlo, ale za celý den do něj nasoukám MAX. 30 ml tekutin 😢 😒 Nevím, čím by to mohlo být, je fakt, že se mu tlačí hodně zubů ven, a že je po rýmě, ale žádné léky nebere, tak nemá mít čím zkaženou chuť 😒 Snad to brzy přejde, protože to je na palici, mám se co držet, když mi dělá scény při jídle, nerada bych někdy pak litovala svého činu, kdyby mi ujela ruka 🤐

Holky, co umíte anglicky, nechce si semnou v AJ něco psát, třeba přes e-mail? Začala jsem se o to zajímat a učit se, doučuje mě ségra, ktereá je na základce 😀 , přeci jen, kdybychom nešli do toho druhého mimi, a to hlavně kvůli financím, tak budu shánět co nevidt práci, a všude chtějí cizí jazyk. Zatím toho moc neumím ale dopisování by mi určitě pomohlo 😉

nanya
24. feb 2011

@maatkka - já zapomněla, zač ty mi děkuješ ? 🙂

argousek
25. feb 2011

@jecidlo tak co na tom bottoxu??

kmoor
25. feb 2011

čau holky, teda vy toho nakecáte, už se vůbec neorientuju, kdo je kdo a kdo koho má a jaký má problémy 😲
my teda intenzivně cvičíme a shodly jsme se s rehab., že nebýt operací, tak by malej už dávno chodil...ale vypadá to, že to chce honem honem všechno dohnat, už se přetáčí sám na břicho, aspoň na jednu stranu a nohy má fakt silný, páč už se zvedá i na kolínka, jenže hlavu dycky zaboří a to je fakt prdel, vypadá u toho jak housenka 😀
včera jsem volala neuroložce, aby zavolala do ústí neurochirurgovi, páč nás čeká kontrola. ale už nejde udělat další sono, máme už úplně srostlou fontanelu, takže když budou chtít vidět vnitřek, tak musím na magnet nobo ct, a to se mi moc nechce, zas v tý nemocnici 😒 takže kdyby to odložili, tak bych se vůbec nezlobila!
no v pondělí budu vědět, kdy tam jedem.
jinak lump roste jako z vody, už dělá opičky po mámě, je zvědavej jak opice, ten nám ještě ukáže! a to furt vzpomínám, jakej to byl králíček maličkej 😀
to počasí je pěkně na prd, vůbec nechodíme ven, malej by hned chroptil...i tak máme hodně běhání, dr., rehabilitace, k našim, teď budou zas výlety do ústí, no to si ještě užijem....
ale už to beru líp, fakt držíme a bojujem, nesmím to zakřiknout, ťuky ťuk...
tak zas příští týden se tu stavím a napíšu....páááááá

maatkka
25. feb 2011

@nanya 😀 to bolo dodatocne podakovanie este za ten predtym prispevok od teba - o tom ze veris ze sa mi zdravotne polepsi... 😉

@kmoor ja to pisem stale ze maly je sikulkooo 😵 moc vam to prajem!!!