Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

maatkka
3. mar 2011

ahoj baby
tak my mame EEG uspesne za sebou (vysledky budu sice az na bud. tyzden ale aj) tak sa tesim lebo sestricka nam vravela ze vcera co mala na EEG tri deticky ani jedno jej tam nezaspalo a musia si to zopakovat... tak som rada ze nam sa to podarilo lebo udrzat Lilinku v noci hore (a tam uspat) je fakt o nervy...
hlavne dufam ze to bude o.k.!!!
simi chudiatko Viki ☹ co vam dnes povedali? a uz potom nezvracala? prajem vam vsetkym trom skore uzdravenie...
mila dakujeme za drzanie palcov - urcite pomohlo 😉
leni tak to vieees ze si prvy den v skolke urcite aj ja odplacem 😀
karmenta u nas je prevenar uz medzi povinnymi ockovaniami - takze aj my ho mame... akurat sme mali reakciu ked nam ho raz dr. dala dokopy s hexou - takze odvtedy sme ho davali zvlast a hexu zvlast a bolo to bez reakcie... (no a nam by ho dr. nedala do 5kg)... co na to vas neurolog?

mila01
3. mar 2011

Ahoj holky,přeju krásný sluníčkový den. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Škoda že mi ho trávíme doma,Kája má opět 38,4,zítra půjdem k doktorce. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Karmenta - Simi mě předběhla 🙂 ,i já si s tebou dovolím nesouhlasit ohledně toho očkování.Fakt nevím,proč si všichni myslí,že mi tady dostáváme to nejhorší a třeba v Anglii je vše lepší.( ještě víc mě rozčílí,když to někdo napíše o Americe 😠 ).Pediatrická péče ( nejen neonatologie ) je u nás na velmi dobré úrovni a mám zprávy i od dvou kamarádek,co žijí v Londýně,že nám tu péči závidí.A rozhodně si nemyslím,že oni dostávájí špičkové vakcíny a my nějaký odpad.
Jinak k tomu prevenaru.Starší holka má 10x píchané ucho,takže jsem byla hodně ráda,když s prevenarem vylezli a hned jsme ho dávali.Ono to tomu píchání nezabrání,ale infekce se nerozvine a neohrožuje jí na životě,nebo větším způsobem na zdraví.No a u nedonošené Káji nám jí doktorka doporučila hned,přesně z důvodů,co píše Simi.Ve 3 letech má za sebou 3x zápal plic a nesčetněkrát chycené průdušky.Ale v čem máš pravdu,tak to si myslim je to pořadí očkování.My jsme začínali hexou o měsíc později než normálně donošenci a pak už šlo vše podle očkovacího kalendáře,jen TBC nám dávali až nakonec ve dvou letech.

mila01
3. mar 2011

Maatkka - jsme se minuli 🙂 🙂 - tak to je super,Lilinka je neskutečná šikulka.Určitě to bude dobré,držím palce,až mám bílé klouby. 😀 😀 😀

A k té školce - jen bulte,já to taky i obou holek obulila,víc teda u Andrejky - byla první,bulila jsem celé dopoledne,že si myslí,že jsem jí opustila a ona si v pohodě hrála s dětma. 😀Ale já jsem fakt plačka - obulela jsem i první den ve škole. 😀

Simi - tak co Viki?

simicak
3. mar 2011

Viki - to co jsem cekala,je to virus,muze to trvat nekolik tydnu,nic nato neni a sli jsme domu. Jo a radi to vsude 😀 No hlavne,ze manzel je spokojeny,ze mi to potvrdil doktor 🙄 Proste budem snoplit,kaslat atd. asi az do leta.

Cesky narod je zdebilizovany tv,novinama atd.,cesko ma jedno z nejlepsich zdrav.systemu ve svete a tak samo i socialnich. Porad vsichni rvou,ze dostavaji malo penez na materske a sedi doma 3 roky - luxus,ze nemuou do prace bo nejsou statni skolky - luxus,ze plati zza leky - luxus vubec se dostat k nekomu,kdo je predepise 😀 ,ze vse zdrazuje - vsude ve svete, ze ve svete jsou ale vetsi platy - vse je drazsi 3 x tolik,tak musi byt vetsi...........ja bych mohla povidat. Muzu srovat Uk,Irsko,Amerika,Italie,Spanelsko.........proste Ceskou je zhyckany narod a nevazi si toho ( protoze o tom nevi) Vetsina mladych co vycestuje,je rado,e se muzou zpatkky vratit 😀

simicak
3. mar 2011

a s tema skolkam - vsude je materska max. rok a pak musis do prace a ne do statni skolky,vsude jsou sourkome!!!!!! A nikoho nezajima,ze tvuj cely plat jde na skolku,nechces zpatky,vrat materskou cos dostal. Nikde nic neni zadaramo tollik statniho jako v Cr a Uk je asi na druhem miste,ale ti podporuji jen muslimskoku vetsinu 😝

mila01
3. mar 2011

Simi - tak to mě mrzí,snad to nebude až do léta 😀

Jinak máš absolutně pravdu.Já mám někdy pocit,že jsme národ stěžovatelů a notorických pesimistů a nadávatelů.Tady pořád každý čeká,že se o něj někdo postará ( nejlépe stát ) a cokoli se komukoli nelíbí,tak je tady veeeelmi populární nadávat.

karmenta
3. mar 2011

ahojte, ještě k tomu očkování - já vycházím z toho co mi říkají kamarádky zdrav. sestry co dělají v Rakousku nebo Anglii a z jejich pohledu na tom teda tak skvěle v ČR nejsme :( Ale zas na druhou stranu kamarádka co žije ve Francii říkala že děs a hrůza, dokud nezaplatila x stovek euro tak by jí ani rodit do nemocnice nevzali..

Ale jinak díky moc za poznatky s očkováním 🙂

simicak
3. mar 2011

@karmenta chtela bych videt zdrav.sestru,co si tady chvali zdravotnictvi,manzel delal v Cr a dela tady a ted tu delal i doktor z ceska,jeho znamy, a nikdo si to nechvali. Vzdyt tady v tehu nemas ultrazvuku,nevidas gynekologa,lpro deti tu neni pediatr,nejsou preventrivky na gynde.........
Ale Rakousko verim,ze ma dobre zdrav.i Nemecko,ale Nemecko co vim,tak jen pokud si priplatis.
A jak ses vlastne rozhodla,jdes ockovat nebo ne?

simicak
3. mar 2011

Ja teda jedine co si tady chvalim na zdravotnictvi je to,ze ti pri porodu napichaji vsechno mozne od bolesti a zblbnuti a tak samo u zubare 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 Miluju drogy 😝

@mila01 presne to vystihujes,ale asi kazdy narod ma svoje. Nekde si porad stezujou,nekde porad chlastaji,nekde jsou gumy ( Amerika 😝 )
A docela je vtipne,jak Cr stale obvinuje EU z rasismu vuci cikanum,ze zijou v ghetech,jsou utoky na ne a cikani utikaji do Uk,kde teda pakistani atd.taky zijou ve ctvrtich,kde pomalu bily nevstoupi jednou nohou,bodaji se tady atd. 😀 Jsou tady Britske vyborne skoly ( protoze jsou bile) a pak ty horsi skoly ( zmixovane s cernochy,pakistanci atd.)
Ve Francii taky cikani zijou mimo spolecnost..................tak fakt mi nejde do havy,ze vzdycky v novinach pisou o Cr,ze se tam rasismus nelepsi 😀 To te nemyslim,ze jsem rastistka,ale jen jako dalsi poznatek,jak zpravy matou lidi.

mila01
4. mar 2011

Ahojky.Tak u nás moc veselo není,byli jsme u doktorky a Kája má zánět průdušek s náběhem na zápal plic.Nějak se doktorce nelíbila pravá plíce zepředu,že je tam nález,má ATB a v pondělí běžíme zase na přeposlech.Kdybysme s tim neměli zkušenosti,tak už ležíme v nemocnici,ale že je to už popáté,tak nás už s klidem nechává doma.Jinak tady řádí,momentálně nemá teplotu,ale měla jí celou noc a vůbec jsem nespala.Teď se jí pokusim uspat a sebe ne,přijde ze školy Andrejka,tak ať tu nechrápu. 😀 Je to bomba,když jsou dvě,krásně se střídaj a doplňujou,když jedna usne,druhá se vzbudí a podobně. 😀

adajar
4. mar 2011

Ahoj holky kdo chce najde me na FB ja se tu loucim pp

petrach
4. mar 2011

Ahoj kočky,

vás dočíst..moc mi to nejde se přiznám..jen sem se dívala,kolik tu je marodu...tak přeju at jste všichni brzo zdraví..
kmoor krásné fotky Honzíčka..on je proste užasný,tak ti to musím napsat 😉

my včera bvyli u zápisu do školky..tak mi to púřišlo divné,je to ješte rok,ale zapsaný už byt musí..naštestí mi ho vemou a pujdu do práce..ted se jen zbavit plínek 😝

holky už jsou v lázních?

maatkka
4. mar 2011

Caute baby
aj u vas je tak krasne? Ja uz chcem ist vooon!!! 😉
Idem sa pochvalit... mm bol dnes u dr. dat potvrdit Lilinke tu prihlasku do skolky a rovno mu teda aj povedala vysledky EEG... nemala to este presne napisane v sprave (ale tomu by sme aj tak moc nerozumeli) ale povedala mu ze ma moze potesit a ze vysledky su pekne!!! 😵 Neuro-kontrolu a EEG mame az o rok... Tak sa straaasne tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵

@mila01 teda Karolinky (aj teba samozrejme) je mi fakt strasne luto ☹ to je hrozne ze sa vam to takto "opakuje" ☹ tak hlavne nech tie atb rychlo zaberu a nech je to v pondelok ovela lepsie! skore uzdravenie!!!
simi aj vam rychle uzdravenie... aj ostatnym marodom...
@petrach hej baby uz odisli 😉 (tusim sli od prveho)
gratulujem k zapisu do skolky 🙂 my budeme vediet ci Lilu beru az niekedy v maji... a vy uz ste zdravi?

petrach
4. mar 2011

matkka jj je zdraví..konečne 🙂 lítá po venku jako drak na motorce,do potoka,už i na písku byl v,ezený,pořád peru
gratuluju k vysledkum.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denisee
4. mar 2011

mila: tak, ať v pondělí přeposlech dopadne už lépe. A ATB zaberou.
petrach: Šimonek si to teď chce vše vynahradit, když předtím kvůli nemocem nemohl 🙂
maatkka: Super!!!! krásný zprávy. To je tak dobře 🙂

mila01
5. mar 2011

Dobré ranko.Tak u nás se konečně trochu spalo. 🙂 🙂 Večer sice měla zase přes 38,ale hned zabral nurofen a od té doby dobrý.Andrejku jsem odlifrovala ráno k babičce a teď tu sedim s " nádhernou " vidinou samoty.Až do zítřejšího odpoledne tu budeme sedět s Kájou sami.Taťka se nám zasekl někde v Belgii,takže dorazí až za týden a to navíc příští víkend jedu zas já pryč pracovně,takže se uvidíme až 19.března.Úžasné vyhlídky.Horší je,že jsem to od ní asi chytla.Leze mi teplota,bolí mě dýchací trubice,začínám chrchlat. 😠 😠

Petrach- to je super,že už jste z nemocí venku,taky jste si pořádně užili,co?Snad máte na dlouho pokoj.

Maatkka - tak to jsou opravdu suuuuuper zprávy.Mám velkou radost a za rok to bude určitě stejný.

Holky držim hrozně palce na tu školku ( Peti Šimonkovi gratuluju k zápisu ),je to důležitý,aby je vzali,ty naši prckové to fakt potřebujou.

Přeju všem krásnou sobotu,u nás začíná vylejzat sluníčko a teplota už se vyhoupla přes nulu,má být krásně. 🙂 🙂

argousek
5. mar 2011

@maatkka gratuluju k výsledkům EEG, Lilinka je veliiiiiiká šikulka, oddychla sis, viď

@mila01 tak ať jste brzy zdravý. Tohle stonání je vopruz.
Já teda musím zaklepat, my jsme ještě za celou zimu nezamarodili, tak snad to ještě vydržíme, zachvíli je tu jarooooo

U nás nic nového, Štěpánek je hroznej drak, už si s Adámkem docela vyhrajou 🙂 Mně teď na jaře picne, páč musíme koupit oboum kloučkům nový boty a novou autosedačku, tak to abychom vysypali prasátko

Tady je dneska nádherný počasí, bude chodit masopustní průvod, tak se těšíme.

Moc se omlouvám, ale teď my nezbývá moc času 😉 Tak já zase zajdu nakouknout, mějte se kráááásně papa--.,.

simicak
5. mar 2011

Ahoj holky,
@mila01 je supr ze ATB zabiraji no a tobe hodne sil nez prijede tatka a hlavne se uzdrav!!!! Hruza,koukam,ze porad nekdo maroduje
@petrach supr,ze vy jste zdravi 🙂
@argousek ani nemluv,taky nas ceka nakupovani obleceni na jaro-leto,nastesti Vikous neroste a nosi porad ty miminkovske boty 😀 😖 🙄 Ma stejnou nohu uz pul roku!!!

Nam uz je lip,teda holky jsou lepsi,ja si na svuj stav spis zvykla. Akorat Viki nam dietuje,tak to jsou moje nervy,sotva pribrala,tak to chce hned shodit a pak to zas budem pul roku nabirat ☹ Kdyz ji dame lzicku polivky nebo neceho,tak si to zakreckuje a chodi s tim i hodinu v puse a i kdyze se napije,tak to pije tak opatrne,aby to nahodou nespolkla-to jedovate jidlo. A pak jde spat,tak zapluve mi do ruky,vyplivne to co melak obedu. To delam,aby se mi tim neudusila. Fakt nervy moje.
Jinak tady je pekne hnusne a pekna kosa,jste nam sebrali nase krasne pocasicko. Tak si uzijte krasny vikend 😉

zabka85
5. mar 2011

@karmenta Ahoj já teda musím souhlasit se simičákem že já bych bez toho malou nenechala.Nechci strašit ale právě jedný kamarádce z nedonošenců malej umřel na pneumokoka-zápal plic,a těžkej....Nám dávaly hexu a prevenar na střídačku po 14 dnech.Mezi tím nám píchly ještě Tuberkulozu a ted nás budou čekat ty horší(živý) na spalničky....A nás se doktorka neptala a bezplatně nám dávala tu P13 🙂

mila01
5. mar 2011

Simi - teda já tě obdivuju,to by bylo něco na moje nervi.Tohle bych fakt nezvládla.Teď jak měla Kája teploty,tak jsem jí krmila ( seděla na gauči zabalená v dece,fakt mi jí bylo líto hnát ke stolu ) a když to nešlo hezky lžička za lžičkou,tak už jsem byla nervní a ječela,že nejí. 😅 😅 Fakt klobouk dolů.Jo mimochodem,asi tě naštvu,ale tohle vám musim napsat,včera se mě doktorka ptala,když psala recept,kolik Kája váží,že už jí dlouho nevážila.Tak řikám - nevim,necelých 14,tak jí radši postavila na váhu a 16,9kg.Tak na to reagovala slovy - teda Kájo,ty se nezdáš. 😀 😀 Je fakt,že byla oblečená,ale upřímně,ty kalhoty a tričko víc jak půl kila nedaly - možná ani to ne. 😅

Jinak u nás se dneska po obědě spalo od 12 do 15.30,sice s přestávkama,kdy se vzbudila,oznámila mi,že nevstává,otočila se a spala dál.Už sem se bála,že se jí přitížilo,pak najednou s úsměvem vstala a řádila až do teď.Jsem zvědavá,jak teď bude spát.

simicak
6. mar 2011

@mila01 vubec neobdivuj,prootze ja se u toho desne rozciluji a Vikous chodi za dvere,jak to plive a rve..........no hruza!!!! Ale vcera pry jedla pekne,rikal tatka ( mu se neda verit,on si mysli,ze kdyz sni 4lzicky,ze ji to staci a pry ji normalne a neni ani hubena 😀 🙄 ) takze jsem se rozhodla,ze kdyz nebude chtit,tak ji nebudu proste ted nutit a hotovo. Protoe takhle obe rvem a stejne nic nesni.
Jde videt,ze je ji lip,kdyz uz radi 😉 A jak ty?

maatkka
6. mar 2011

Simi tak to Julia dietuje velmi podobne... ani ja na to nemam uz nervy a ked nechce nechavam ju tak lebo je to uuuplne zbytocne... mozno ju boli hrdlo alebo co ☹
@petrach Peti prosim ta ty si pisala ze mal maly nejaku divnu reakciu na ockovanie... to bolo MMR?
my by sme asi mali dr. pripomenut ze my to ockovanie este nemame (a ideme do skolky) lebo ona na to mozno aj zabudla... 😖

maatkka
7. mar 2011

Tak prihlaska do skolky odnesena 🙂 Riaditelka velmi mila... aj ucitelky... deticky vysmiate... mam z tej skolky dobry pocit 🙂 Dufam ze sa bude aj Lilinke pacit 😵

mispuli
7. mar 2011

ahoj ženský

nereaguju,páč nestíhám 😅 😀 😀

jediný,co jsem zaregistrovala ad očkování,nikomu to nevyvracím,ale já nejsem zastánce dávání něčeho navíc,prevenar jsme nedala ani u jednoho,ale je pravda,že moc nemarodí,tak nemám důvod,u nás jen kašle a rýmy a od toho nás to stejně neušetří,a samo záleží na tom,co zrovna chytnete,kamarádka má dvojčata,obě naočkovaný a přesto jí malá onemocněla pneumokovým zápalem plic,ale jak říkám,nikoho od toho nezrazuju a pokud pociťujete riziko,tak do toho určitě jděte

co se týká péčedoktorů,já si nemůžu stěžovat,zachránili Honzíka,mě a všude jsme se setkali se vstřícným jednáním,takže souhlasím s Milou,že jsme národ stěžovatelů a pořád je nám to málo

Míša měla včera narozky tudíž ode dneška chodí do školky na každý den a já nastoupila na téměř půlroční neplacené volno 😨 😅 ,přidám vám sem fotečky ze společné oslavy Honzíka a Míši

denisee
7. mar 2011

Michalce dodatečně vše nejlepší k narozeninám. Měli jste krásný dort. Z čeho byl, hledám inspiraci? Myslím čokoládový piškot nebo jaký a náplň?
A Míša je ve školce spokojená viď?

simicak
7. mar 2011

@mispuli tak Mise vsechno nejlepsi k narozeninam a dort sjte meli fakt krasnyy 😵 😵 A at se ji moooc libi ve skolce a ty pekne spocni doma v klidecku.
@denisee teda koukam a tobe ty vikendy leti,to je krasna 😵 Uz to mas za par?? A co doktor,vse je ok. a budes prenaset? 🙂
@maatkka gratuluji k zapisu a at se tam lilince pak libi 😉

My konecne mame pekne,tak cely den litali,zitra skola,pak navsteva,vcera navsteva..porad nekde,jak porad nemocna,tak vsude piju litry caje a preivam do vecera. K tomu me ceka velky uklid bo dorazi synovec a manzel dela kazdy den 😖
Vikous dietuje cim dal vic,tak me uplne sere s tim!!!!!!!! Fakt moje nervy,uz se zas na vazeni vubec netesim,jdem 15teho v utery,tak ji musim necim vyrkkmitale ludra ted nechce vubec nic 🙄

mispuli
7. mar 2011

@denisee dort byl domácí,dělal mi ho kamarádka,vevnitř byl mramorovanej piškot promazávanej pudinkovým krémem,prej byl moc dobrej,já ho neochutnala,nesmím marcipán ani kakao,tak se mi nechtělo vydloubávat jen ty kousky,co bych směla

ve školce se jí asi líbí,prej je tam moc šikovná,potřebuje jí jako sůl,vždyť víš,jakej je to malej ďáblík a tady k tomu nemá tolika prostoru

hodím vám sem odkaz na webovky naší školky,v levém sloupci v odkazu oblíbené odkazy,jsou fotografie a jsou tam poslední z karnevalu,tam byste našly i Míšu a Honzíka http://www.ms2protivin.estranky.cz/ ,zároveň jsou v mikulášský a Honzík i v prvním sněhu 😉

simi tady je taky krásně,ale my jsme doma,děti přichcíplý

petrach
7. mar 2011

@mispuli ten dort vypadá suprove..opoždene přejeme Myšáčkovi všechno nejlepší,at se jí ve školce moc líbí 😉 ty brdo to letí ten čas 😕 😉

matka jj bylo to po MMR..přestal chodit a otekli mu nohy,ani se nepohnul..mela jsem peknou depku tenkrát..když tak přemýšlím,máme toho zqa sebou už hodne,hodne se zapomene a neco zustane

denise krásne ti ty tydny naskakují 🙂 ted vlastne jedeš jako by poprvé..to je supéééér
simi musí to byt desné nervy když malá nejí 😒 já si to neumím představit,já šojtřím,když malí nejí a to je když je nemocný..jinak je kyselina..ale tím te nechci naštvat

@argousek se ted taky nenudíš co? 😀 ale jsou to uplne jiné starosti jak když byl tak maličký Adámek..a ten se má jak? jak školka?

milo už je líp? pomuže ti nekdo,nebo to zvládáš sama?

mispuli
8. mar 2011

@petrach letí to,letí,co si budeme namlouvat,o prázdninách honzis vyrazí do 1. třídy a já zpátky do práce 😅 😅

mě po MMR přestala Míša mluvit,na 3/4 roku se zasekla a to už před tím docela hezky mluvila

taky mě nedávno přepadly myšlenky,co všechno už máme za sebou a pořád držíme,hlavně Honzis,hrozně moc ho obdivuju,i když občas je na zabití,ale který dítě není,že jo 😀 😀 ,když jsem se zeptala manžela na co myslel 24.2. před 7 lety,tak se zamyslel a řek mi,to ti říkat nebudu,asi to nebyly příjemný vzpomínky,jsem ráda,že je to za námi a že život je milosrdnej, člověk zapomíná a snaží se uchovávat jen to hezký,tak vám přeju,ať je toho,co nejvíc ,na co můžeme vzpomínat

petrach
8. mar 2011

@mispuli tos napsala dobře..uplne jsi to vystihla..já si ted pořád říkám,když mám depku,že sou lidi na tom huř..máme zdravé deti,my jsme zdraví a nejak zase bude a bude líp 😉