Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

leeenka26
1. apr 2011

@kijusqa a tretie babetko nebude? Samko mozno ? 🙂

kijusqa
1. apr 2011

@leeenka26 uf uz ani nie,ja mam problem s maternicou ja by som dalsie asi zas nedonosila dopadlo by to rovnako ako teraz(ale nas tatinko by chlapa prijal tak sranduje ze do tretice ...ale moze uz len snivat,toto uz zas prezivat nechcem(podobne co zazivat teraz ty)

irsina83
1. apr 2011

@kijusqa aj ja chcem druhe dievcatko 😀 asi preto ze uz jednu zlatu blsku mam doma 😀

irsina83
1. apr 2011

@kijusqa a co mas s maternicou? ja mam srdieckovu 😀
@leeenka26 vidis to bol osud s tym menom a maly ho ma pravom 😀 zlatusik cmuk 😀

kijusqa
1. apr 2011

@irsina83 ja som si aj Sofi tak tajne vymodlila a potom aj Nellinku,ja som si tak nejak nevedela predstavit mat chlapca(aj keby ale bol tak to by bolo nieco ine samozrejme)ale som stastna ze mam dve baby a nas tatinko ze ma taky babinec(este aj havino je baba 🙂

kijusqa
1. apr 2011

@irsina83 hahaha aj ja mam srdieckovu ale prve tehotenstvo bolo bez problemov rodila som v 40tt sice cisarsky lebo Sofi sa netocila kvoli tomu ale teraz ma doktorka varovala ze mozu byt problemy a ze s touto matenicou mozem porodit od 30tt hocikedy a aj sa tak stalo ale teda tak skoro sme to necakali 26+6 takze aj ked som o tom vlatne vedela tak som na to aj zabudala a vobec nemaýslela ze sa take nieco aj stane ale stalo sa,tebe aj nieco na to povedali ze ci mozes mat druhe ze ci to neni riziko?

irsina83
1. apr 2011

@kijusqa ani ja si to neviem predstavit 😀 aj nasi priatelia co maju chlapcov pri nasej malej si zelaju dalsie dievcatko 😀 aj moja svagrina ma prveho chlapca kt. ma teraz 8 rokov a teraz caka druhe dievcatko a strasne sa tesi na maly ruzovy batoztek vonavy 😀 mojmu mm je to jedno co to bude ale asi tiez by chlapceka, on vravi ze pe zmenu...ale to je uplne jedno, hlavne aby bolo babatko zdrave... a co ta vasa fontanela?? meni sa?

irsina83
1. apr 2011

@kijusqa niie moj dr. sa milo usmieval...ja om porodila skor lebo som mala cysty na placente a placenta malu nevyzivovala a potom placenta krvacala ci ze mala bola vykrvacana...ale nemyslim si ze to bolo sposobene maternicou... lebo do kym sa mi neobjavili cysty tak vsetko bolo ok a ani naznak som nemala toho ze by som mohla potratit alebo daco podobne...bolo by to idealne tehu...ja neberiem ze s tou maternicou nieco je len ta sliznica ma iny tvar, problem by bol keby maternice cela komplet bola v tvare srdca ale ked je ,,len,, sliznica tak je to ok...mozno ozaj to moze sposobit ze sa babatko neotoci ale podla mna s nedonosenostou to nema nic...aspon v mojom pripade...

kijusqa
1. apr 2011

@irsina83 mne doktorka uz pri prvom tehu povedala ze s tou maternicou mozem byt rada ze som otehotnela a vobec donosila babo a pritom tiez som mala ukazkove tehotenstvo takze asi na tom nieco bude(ale to som mala taku kravu gyn.)a teraz mi to nova super gyn.povedala ze nech som preistotu na to pripravena ze prve tehotenstvo sa pri tejto maternici znasa dobre bez problemov ale druhe uz je komlikovanemja mam normalne maternicu srdcovitu,aj na ultr.je vidiet jak je predelena,dokocna ked som zacala v 7 tt krvacat si gyn myslela ze som uz potratila lebo uz babo nenasla tak ma poslala na cistenie do nemocnice a tam mi robili este kontrolny ultr.a naslo sa babo zive za drzhym rohom schovane 🙂 tak my sme sa narodili na 3 krat 🙂

petrach
1. apr 2011

@leeenka26 jsem ráda že malí tak bojuje...a ty s ním a to,že mu veříš,to mu pomuže nejvíc...báli jsme se všechny jako ty,víme jak moc zle ti ted je..já ted po 2 letech si říkám,byla jsem to já, byl to Šíma..a moc ti přeju,at máš už i ty to období,kdy budeš jen vzpomínat a budeš pyšná na to,co jste spolu dokázali vybojovat....drž se,myslím na malého

Diance,Kubíkovi a a Anetce všechno nééééééj....teda to tak letí♥
jecidlo já se tu chlámu jak umíš popsat situaci.. 😀
denis krásné fotky,fakt moc moc a Vojtíšek na té poslední s bříškem,tu si zarámuj..ta je boží!!!!!!!!!!!!!!..a drž se..
@kijusqa to ani není možné,že to dr nevydela,že tam mimi je..ty brdooo..to máme zdravotnictví teda

mám vám napsat o našich nemocech? 😠 😝 Eli má zánet ucha,bere atb,Šíma už je dobral,ten řádí jak černá ruka

kijusqa
1. apr 2011

@petrach to bolo ale vtedy tak nedopatrenim lebo to som u nej este nemala zalozenu kartu tak nevedela ze mam dvojizu(srdieckovu)maternicu tak ked kukla ultr.tak vlastne videla akokeby normalne maternicu a tam nic nebolo,az ked ma poslala do nemocnice si spomenula ze som jej to spominala tak ze nech ma este raz pozru a tam za druhym rohom schovana fazulka,keby som u nej tu kartu mala zalozenu tak by to mala napisane cervenym (jak to potom aj urobila)takze toto jej nedavam za vinu,ale tu radost ked mi ho ukazali zasa na ultr.-ze pozrite tu je a bije mu srdiecko si nevies ani predstavit.potom som uz bola na rizikovom a potom sme uz porodili 🙂

leeenka26
1. apr 2011

@kijusqa citala som tvoj prispevok aj o tom, ako bola mala schovana ,,za rohom" v maternici, tak to ste mali ake stastie boze moj, to je ake krasne. Si musela byt dobre stastna potom, ked ta gynda posle na kyret a oni zistia ze babo zije 🙂)
@petrach dufam, ze uz budem na to len spominat a aj v dobrom ako pises. na niektore veci ale asi nikdy nezabudnem aj v zlom :(

kijusqa
1. apr 2011

@leeenka26 hahaha tomu ver ze stastna,uz cela rodina v smutku ze som potratila a to sme vyse pol roka skusali babo a ja im zrazu volam ze este je taaaam este zijeeee 🙂 tak si ma tam nechali par dni lebo od toho krvacania bol ten vak v ktorom ta fazulka je taky zdeformovany tak cakali co bude a on sa za par dni znova pekne zagulatil takze to ze tu mam teraz Nelli je neskutocne stastie a strasne si ju uzivam 🙂

leeenka26
1. apr 2011

@kijusqa Boze to je krasne 🙂

kijusqa
1. apr 2011

@leeenka26 🙂 🙂 🙂

leeenka26
1. apr 2011

@kijusqa inac ja ziadne problemy nastastie nemam, ja som mala len tu prekliatu infekciu ☹ ale tiez sa bojim potom druhy krat otehotniet, ze nahodou sa zas nieco stane. Ako je mozne ze infekciu nerozpoznaju lekari? Ved som pravidelne chodila na prehliadky...Ja to dodnes nechapem, beru ti krv ako upiry a nic ti nepovedia ze je nieco zle. Gynda ani neurobi vyter, ani nezoberie krv, ked som za nou bola v den porodu, ze mam spinenie. Ja na toto nemozem ani pomysliet, taku mam husiu kozu z toho. Ale o tom potom, nechala som sa uniest 🙂 A gynekologa si momentalne hladam v ba a neviem neviem este nemam poriadne vybrate. A to musim ist za 3 tyzdne na prehliadku :(( ach

leeenka26
1. apr 2011

@kijusqa asi tak, aj 4 smejka by som dala na tvojom mieste 😀 😀 😀 😀

fajn
2. apr 2011

@leeenka26 tak jak se daří Samkovi

duracelko
2. apr 2011

ahojte nepatrime asi sem, ale aj tak sa chcem opytat ako ste zvladli predčasný pôrod a čo teraz dalej... moj maličký sa narodil v nedokonč. 33 t. mal 2190g/46 cm. u mna porod vyvolali kiahne ktoré som ako 37 -ročná chytila od nejakého cudzieho dietata v maters. centre... ja som malého ani nevidela, lebo som infekčná pre okolie, aj pre babatko... som doma od včera pustili ma na 5 den, odsávam si mliečko snazim sa každe 3 hodiny, a pevne verim ze budem malinkého dojčit... len musim vydrzat, a počkat kym mi ho daju...

duracelko
2. apr 2011

@leeenka26 ahoj. ja tiez sa cudujem nemala som zaznam v tehot. knizke ze ci mi robili test na protilátky na rubeolu, a mohli by robit pri tom všetkom aj na kiahne. keby som to vedela nemam protilatky, tak medzi deti ani nejdem a davala by som si vacsi pozor...

duracelko
2. apr 2011

@leeenka26 ty už mas maličkoho doma ?? alebo je stale v nemocnici v inkubátore??

mila01
2. apr 2011

Ahoj holky,tak jsem tu dva dny nebyla a vy jste toho teda napovídali 😀 😀 .Poctivě jsem dočetla.

Leeenka - je mi moc líto,že Samuelek musel na operaci,ale je fajn,že to super zvládnul.Doufám že dnes už je zase líp.

Denisee - moc jsem na tebe včera myslela,škoda že to vyšetření nedopadlo dobře.Ale na druhou stranu - ať tam malého pohlídaj a nebudeš tam dlouho,necelé dva týdny - to za zdravého chlapečka stojí.Máš aspoň výhodu,že to víš takle dopředu,můžete to trochu naplánovat.U nás to tenkrát bylo z hodiny na hodinu - v noci jsem začala krvácet,povolala telefonem babičku,odvezla se na pohotovost a vrátila se za 10 týdnů. 😠 😀 Určitě čekám na tvoje zprávy a budu tě poctivě informovat - slibuju.

Jinak všechny zdravím,nestíhám na vše reagovat - přijel nám po 3 týdnech taťka. 😀 😀

leeenka26
2. apr 2011

@duracelko nie nie sme este doma, na to si este dost dlho pockame.

leeenka26
2. apr 2011

Inak samko po operacii celkom pohoda, dnes sme za nim boli, a nie je nic zhorsene, takze to je pre mna velke plus, lebo som sa vcera bala dost, a tak este nechcem kricat hop, ale snad uz nejake prejavy zle po operacii nebudu.

leeenka26
2. apr 2011

@duracelko kiahne si dostala??? pekne. Pozeram ze malicky je uz na svete, ako ste dopadli? Je v poriadku?

leeenka26
2. apr 2011

@duracelko aha, prepac, teraz som citala ten prispevok predtym takze uz mi to je jasne. To musi byt tazke mat babetko v nemocnici a ty doma. Je mi to luto. Viem ako sa citis :( Neboj sa, bud ,,rada" ze si rodila nie az tak moc skoro, mate obrovske sance urcite. Neboj sa, dobre to dopadne. Hlavu hore.

duracelko
3. apr 2011

@leeenka26 držím samkovi palce, predsa on sa narodil taký maličký... môj je trochu vacsi ale hrozia komplikácie ze dostal odo mna tiez kiahne, a to by také malé a slabé bábo nemuselo prezit. mna pustili domou nie som s nim v nemocke.

mila01
3. apr 2011

Ahoj holky,právě jsem dostala nádhernou zprávu od Denisky - malý Daník si to vyřešil sám 😀 😀 😀 :

DNES VE 2:45 RÁNO JSEM PŘIROZENĚ PORODILA DANÍKA.1880G,OBA JSME OK.POROD BYL RYCHLÝ BEZ PROBLÉMU.HŘEJE SE V INKUBÁTORU A ZÍTRA BYCH MOHLA LEŽET S NIM NA NEO.

mispuli
3. apr 2011

@mila01 jé to je krása,to je super,že to šlo samo a dobře,váha nádherná,to půjdou za chvilku domů,malej se jen dohřeje

tak Daníku vítej na světě a ať se ti tu líbí 😉

fajn
3. apr 2011

jůůůůůůůůůůůů tak přejem všechno nejlepší a hlavně hoooooooooooooodně zdravíčka. 🙂 🙂 🙂