Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

berryvajt
6. máj 2011

@bera28 ďakujem, ja také ambície nemám,mne stačí,ak budú usmievavé,zdravé,šťastné,také celkom normálne deti... 😀zato neuškodí,ak budú mať ukončenú vysokú školu a žiť niekde v zahraničí 🙂
@irsina83 tak to vám držím palce, nech len pekne sledujú,ako jej z telíčka vymiznú tie hemangiomy.... 😝 😝

mispuli
7. máj 2011

@bera28 Míšo Blatná zase není tak daleko od Písku a tím pádem ani od Protivína,kdybyste se chtěli někdy odpoledne přijet podívat,tak vás rádi uvidíme,píšu odpoledne,neboť jsem se teď v pondělí nečekaně vrátila už na trvalo do práce,takže u nás už nastal ten každodenní blázinec,děti ráno do školky,abych stihla bejt v práci,po obědě vyzvedávaj tchánovci Honzíka a Míša tam zůstává,buď ji stihnu vyzvednout před spaním nebo tam už i spí,záleží na tom,jak mám rozvrh nebo suplování

jo a kuchyně je nádherná,taky bych brala novou,ale já si budu muset ještě hodně let počkat

Leenka radši jsem nepřispívala,moc jsem doufala,že to Samko nakonec dokáže,ale strašně mi to připomnělo příběh tý mojjí kamarádky,kdy se jim Deniska narodila s vrozenou vadou střev,malá bojovala 4 měsíce,ale nakonec taky svůj boj prohrála,dodneška si pamatuju,jak mi Iva říkala,kdyby to bylo cokoliv jinýho,tak se s tím nechá něco dělat,operovat,transplantovat nebo tak,ale střeva bohužel nejdou,jen ti chci napsat,že Iva to nevzdala a nedávno jsem tady psala,že se jim narodila zdravá a donošená holčička 😉

simicak
7. máj 2011

@nanya moc na vas myslim a drzime vsechny palecky s holkama co mame!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

denisee
7. máj 2011

Tak včera jsem dala na celý den Vojtu k našim, začla mu děsná rýmá, pořád tu kýchal, pořád si chtěl pusinkovat Daníka atd...Večer mi ho přivezli a měl teplotu ☹ a jak na potvoru chlap odjel na celý víkend pryč. O 19:00 Daník do 22:00 kolika, plakal a do toho nemocnej ukňouranej Vojta, nakonec jsme spali všichni tři spolu v ložnici, ale je vám jasný, že jsem se vůbec nevyspala 😠
bera28: kuchyň je krásná, něco podobnýho by se mi líbilo ale v bílé a pracovní deska ze světlého dřeva. A tu Blatnou sis sehnala sama pro děti??
@mispuli : ty jo už jsi v práci a jak to zvládáš???

Vojta: mami to se neříká
Já: co se neříká
V: mami to se neříká
Já: co se teda neříká
V: ho-vno

denisee
7. máj 2011

nanya: ať jste v pořádku ty i miminko, drž se!!

simicak
7. máj 2011

Holky,tak my jedem do prcic tak leda,Viki z niceho nic zacala blit a jen polehava ☹ Snad do stredy budem vsichni ok. ☹

argousek
7. máj 2011

@simicak tak to je pech, hlavně aby jste byli zdraví do té středy 😉
@mispuli tak to musí být mazec, chodit do práce. Hele a co Honzík, jaké dělá pokroky? Máte něco nového?

Holky já dnes upekla dva dorty a zítra bude oslava, už se těším 😉 😀
Dneska je tady nádherný počasí, sluníčko, jasná obloha. Vypiju kafe a jdeme ven 😉

denisee
7. máj 2011

@simicak : ☹ , doufám a přeju, že to do středy zmizí.
@argousek : já chci fotky 🙂 a kousek dortu, když zbyde 😀 . Já jsem teď živá jen z čokolády, jak není kolem prcka čas.

Holky Vojta je pořád divnej, teď už asi 4 den, chytne tak jednou za den úplnej záchvat vzteku, kvůli maličkosti, ječí, brečí, řve, tříská s něčím a pak se uklidní a je po všem ☹ . Já se cítím tak bezmocně, když na něj nemám kvůli malýmu čas, pořád jen, až za chvilku, teď přebaluji,teď kojím ☹ ☹

bera28
8. máj 2011

@petrach, vyřid Nanya, že na ní myslím a držím palce.

@berryvajt, ale s VŠ a pobytem v zahraničí to také nejsou zrovna nízké ambice 🙂 🙂 Já nepotřebuji, aby byla Kubajz vrcholový sportovec, ale chci, aby nebyl nemehlo a měl ke sportu pozitivní vztah. Protože on jak je hubený a ještě sportovní antitalent, tak je ukázkový typ na šikanování. Aneta mu asi bude muset dělat bodyguarda 😀 😀

@mispuli, ale to máš dobré, že už pracuješ 😉 PAk tě stejně čekáají 2 měsíce prázdnin, ne? Tak to aspoň nebude od záží takový záhul. My budeme v létě zase v Dobronicích - 14 dní v červenci a 14 dní v srpnu, tak věřím, že návštěva výjde. Vlaďce už jsem to také hlásila 😀

@simicak, jak je dneska?? Je to lepší? Hlavně se uzdravte do středy, ať můžete odletět.

@denisee, hovno dobrý 😀 Já si myslím, že to Vojtíkovo chování je prostě jen reakce na brášku a na to, že na něj není tolik času, jako byl zvyklý. Líp by ti asi poradily holky s dětmi věkově od sebe.

@argousek, tak sem s fotkama.

U nás nic nového, Aneta měla ještě včera večer 38,3, ale v krku už jí prý nebolí, rýmu nemá, nekýchá, nekašle.Tak uvidím co dneska, snad to nechytne Kubajz.

Holky, nemáte tip, kde sehnat dvojdílné holčičí plavky?? Na Kubu jsom koupila, ale na Anetu nemůžu žádné dvojdílné splašit. A mám na to už jen pár dní 😖 😖
Všem hezkou neděli 😉

denisee
8. máj 2011

@bera28 : taky jsem Vojtovi teď kupovala plavky. Prošla jsem ty známý značky-obchody Lindex, Mark a Spencer, HM největší výběr měli v Lindex.Ale nevím jak na holky.
Holky jak jste přecházely s UM na krav.mlíko. Vojta si po probuzení vypil 200ml z flašky Sunar, ale sdělala jsem poslední krabici a rozhodla se, že už nekoupím. Dáváte mlíčko ráno k snídani? A jaký nebo nedáváte a jen nabízíte jiné mléčné výrobky. Díky

simicak
8. máj 2011

Ahoj holky, Vikous vypada lip,tak uvidime,jestli to chytne Verunka. Muj zub me uplne zabiji 😢 😢 😢 😢 😢 😢 Budu tam muset zavolat,jestli me vezme,nemuzu najit zadne emergency tady,vsechno soukrome a nato nemam ☹ K tomu nevim co bude delat,kdyz za dva dny od pondelka letim,to my asi taky moc nepomuze a pochybuji,ze me veme a me ty nervy v zubu zabiji. Vcera 4 prasky na bolest abych usla a i po praskach ty nervy boli 😢 Nenavidim zubare,krava,nic mi nebylo,kdyz jsem tam sla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@denisee to se uklidni casem,skoda,ze ho nevzali do te skolky.
@bera28 vy uz taky letite za chvili,ze? V cervnu? Neboj,nikdo ho sikanovat nebude,plno deti je nesportovnich,hlavni je,ze si umi kolem sebe sjednat poradek 😉

mispuli
8. máj 2011

přejeme krásný slunečný den

@denisee ,
@argousek ,
@bera28 nejdřív jsem dost remcala,že budu nastupovat až v září,i když mi rodičák skončil na začátku března,ale pak jsem si velice rychle zvykla na to,že děti mám dopoledne ve školce a já pohodu,fakt bych to doporučovala každej mámě,která končí s rodičákem,krásně jsem se dala během těch 2 měsíců dohromady,no a v půlce dubna jsem se byla v práci bavit o úvazku od září,no a kolegyně,co je těhotná akorát marodila,takže jsme se dohodli s ředitelem,že kdyby něco,tak za ní zaskočím,no a nakonec jsem teď od 1. nastoupila,nejdřív jsem měla docela obavy,přeci jen jsem byla doma 7 let a navíc jsem dostala doučit přírodopisy,což opravdu není můj obor a pak tělocviky,což je můj obor,ale na druhém stupni a já mám teď i národku,ale zapracovala jsem se rychle děti mě zatím neprudí,takže spokojenost a peníze jsou třeba a za chvíli jsou velký prázdniny,takže se aspoň otrkám a seznámím s dětma 😉

@denisee neboj to není jenom tím,že jste přišli domů s danískem,to je prostě období ve vývoji a když máte jen jeden hysteráček za den,tak jste vlastně v pohodě 😉 ,Míša mívala i několik za den a to pak byla na zabití,přejde to,dej mu čas 😉
@bera28 kdybys potřebovala jen spodek plavek,tak ti klidně pošlu,já na podzim vyaukčila pro Míšu balík věcí a paní mi tam jen tak mimichodem přihodila asi 4 plavečky,spodní díl a myslím,že to nestačíme unosit,ale jinak mě by se líbili třeba tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44731909&tab=1, a já možná ještě půjdu do těhle,protože já prostě Minnie na Míše miluju 😅 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44732651&tab=1 ,

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41180424&tab=1,
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44058273&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44268545&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44773640&tab=1

mispuli
8. máj 2011

@bera28 teď jsem ještě koukala do letáku z Lidlu a od pondělka mají mít i dětský plavky,já v lidlu ocela ráda pro děti nakupuju,nemají to drahý a vždycky nám to dlouho vydrží,přijde mi,že maj ty velikosti vždycky jakoby o číslo větší http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-5A8D6019-27...

argousek
8. máj 2011

Holky, tak my jsme si dneska oslavu moc užili, zítra vložím foto, dnes už se mi do toho nechce 😝
Akorát nám teda dneska Štěpán spadnul se schodů, nebyla to vejška a nic se mu nestalo, Zaplať Pánu Bohu 😉 Adámek mu otevřel dveře na terasu a protože mně viděl na zahradě, tak vyrazil. Manžel si zase myslel, že jsem na terase, tak ho nehlídal. Chápete to 😝 ??
@denisee u nás to bylo taky hrozný a hlavně ze začátku, Adámek třeba schválně při kojení pokřikoval nebo chodil těsně k nám a jukal na něj. No hrůza. Budiž ti útěchou, že to všechno přejde a bude líp 😉 Teď Adámek Štěpánka zbožňuje 😉

Holky prosím o radu, mám teď možnost prodávat drogerii Dedra a Oriflame, co si o tom myslíte? Nebudu nikomu nic nutit, jen ukážu katalog a zeptám se jestli, by z toho kámošky něco nechtěli. Myslíte, že je to otravování nebo je to v pohodě. By mně zajímal váš názor, co si o takovém prodeji myslíte. Mně se při mateřský hodí každá kačka a tak bych to chtěla zkusit. Kdyby jste měla některá nějakou radu, jak si při mateřské přivydělat tak mi písněte do IP.

denisee
8. máj 2011

@argousek : tak si mě trochu uklidnila, snad to vážně odezní.
S tímto prodejem nemám zkušenost, ale nebudeš muset do toho taky něco investovat? Aby se to pak vyplatilo?

Holky poraďte s tím přechodem z UM na kravské? nikdo nic????

argousek
8. máj 2011

@denisee My jsme taky ve 3 letech přešli na kravské mléko, dávám ho jednou denně buď jako kakao nebo mlíko s troškou cukru s flašky. Kupuju polotučné v PET flašce z Alberta 😉

simicak
9. máj 2011

@denisee my prechazime prpisti mesic,jak ma Vicki 2 roky. Oba dva jeji dietologove rekli,ze uz sunar nema vyznam od 18teho mesice,ze ji ho nechaji do dvou let,jen kvuli te vaze a pak na plnotucne cerstve kravi mliko. Ptala jsem se nato pak i na detske klinice nasi a rekli mi to same,tak nevim. Ale u nas to je fuk,jelikoz Viki stejne vypije max 120ml za den,takze nam to velky rozdi nedela.
A neboj,u nas ma Verunka zase obdobi zarleni,takze s ni byla i u dok.s bolesti bricha,co ma mesic a ma to psychologickeho puvodu,takze jak nam to odeznelo,kdyz byla Viki malicka,tak ted se to vratilo,ale Verunnka je v puberte,te detske,takze ma tezke obdobi ted 😖

@argousek nam se zas mminule Veru ztratila v obchode a to upozornuju,ze tady to je jak v Praze na Vaclavaku,manzel myslel,ze je se mnou a ja ze je s nim,takze dokud jsem ji nenasla,tak nikdo ani nevedel,ze je ztracena!!!!!!! Nastesti to byli asi 3minutky a stala a plakala tam s hlidacem u dveri,bobek. A v ten tyden se ztratila mala i od kamaradky,otocila se a ve vterine byla pryc a musela ji i policistum popisovat a pak ji nastesti nasli...............ti to pisu kvui tomu,jak kdyz si dva lidi nerozumi,co se muze stat. Jeste ze se nic vazneho u vas nestalo a uz se tesim na fotecky. Co nakonec dostal za ty darecky??

simicak
9. máj 2011

@denisee a jestli se ptas,jak jsme to udelali,tak u nas zadny problem. Vikous byla na kravim mliku v Cesku a pila to upllne stejne jak ten sunar,takze nam staci nalit jine mliko do flasky. A kamaradka mela prpoblemy s tim,tak zacinali tak,ze kravi michali se sunarem a prvni kraviho jen ctvrtku a pak pulku a takto zvysovali nekolik tydnu az deti pili jen kravi mliko. Ale vim,ze jim ten prechod trval mozna 2-3mesice nez byli jen na kravim mliku a deti si toho ze to postupne suli ani nevsimly

maatkka
9. máj 2011

ahojte babenky
@petrach ahoj 🙂 pozdrav prosim nanyu ze na nu moooc myslim... a nevie este do kedy bude musiet byt v nemocnici? ach jaaaj viem si zivo predstavit ze to musi byt pre nu tazke bez Danielka 😔
@denisee my sme teda este tiez na UM ale zacala som uz teraz pred nedavnom davat Lilu po troske aj KM nech si pomalycky zvyka - lebo tiez neviem ci ma nejaky vyznam UM este po troch rokoch... a nerobi jej to vobec problem - teda myslim ze jej chuti viac ako UM... ja sa chystam zrusit jej aj flasku ked uz nebude pit UM
baby moje birmovna "dcera" (uz 17-rocna 🙂) vcera - na den matiek 🙂 porodila krasneho zdraveho 3870 gramoveho synceka Lukaska... cely porod od prvych kontrakcii do narodenia maleho trval asi 4 hodinky 🙂 tak sa moooc tesim 🙂 a moja naj kamoska ma uz polku tehu za sebou 🙂 hrozne my ten cas teraz leti - to asi ked sa mi uz krati RD a blizi sa mi navrat do prace 😀

fajn
9. máj 2011

ahojte.
Taky na Nany myslím jak to zvládá. UM jsem taky zrušila asi kolem 3 roku a žádnej problém nebyl.
Jinak holky já už doma mám fakt velkou holku i kdzž na to nevypadá,dnes jsem ji našla za zubama druhej zub . Teď u oběda mi říká že ju bolí zub a tak jsem ji zkusila jestli se ji náhodou nevyklá a oni se ji vyklají oba. Ach jooooooo to je fakz hrozny jak ten čas strašně letí. Ve středu mají ve školce vystoupení ke svátku matek tak to budu určitě brečet dojetím pak hodím fotky .
@maatkka gratuluju k miminku to byl teda macek 🙂
@argousek já bych to zkusila

denisee
9. máj 2011

Vojta a tříletá kontrola 🙂 14,7kg a 97cm, mudra ho chválila až do nebes 😀 , chtěla mu stáhnout předkožku sondou, ale Daník tam už brečel, tak říkala, že to necháme po prázdninách a objednali jsme se teda na ortopedii, ona by to asi neřešila, má prý trochu nohy do X , ale to má většina tříleťáku. Jdem, až 21.6. Akorát Daníkovi trochu začal vylézat pupík, takl to přiští týden na 6titýdenní kontrole probereme možná náš pošle k rehabce co ona na to a rovnou i co na ty Vojtovo nohy.
Nabízela mi očkovaní proti rotavirům, ale asi do toho nepůjdu, co myslíte?

mispuli
9. máj 2011

@denisee koukám jak to Vojta všechno taky dohnal

ad tvůj dotaz na kravský mlíko,asi záleží na jedinci,honzis pil umělku v pohodě a v momentě,kdy jsme ji zrušili,tak přestal pít mlíko úplně,kravský prostě nechtěl,nechtěl ani žádný jogurty,lipánky,atd,sýry dodneška vůbec,pak začal sem tam něco nárazově,teď taky,až asi před půl rokem najednou z ničeho nic začal chtít kuličky s mlíkem Nesquick,nebo čtverečky s mlíkem a občas i to ochucený mlíko z toho vymlaskne,sem tam nějakej jogurt nebo pribiňák a tím končí,Míša když přestala pít umělý,tak obyč taky echtěla,ale pak občas přišla,když viděla,že máme v hrnečku,tak chtěla napít a ta tedy si občas nechá nalít do hrnku a ve školce ho pije i kakao,ale do flašky už ho nechce,jo a my kupuje jihočeský od Madety

Míša má zítra besídku ke dni matek a dneska cestou domů bourala,letěla pusou napřed,takže má sedřenej ret a pod nosem,vypadá jako kříženec Hitlera a Angeliny Jolie 😅 😅

simicak
9. máj 2011

Ahoj holky,tak my se uz balima 🙂 Hlasi nam,ze do soboty mame mit krasne a vikend zatazeno,ale teplo,tak to je supr,to uz planujem vyletovat po Barcelone atd. Mame 5min.od hotelu vlak,tak vsude to bude kousek se dostat a horku by jsme vyletovat s holkama a s mnou ( nesnasim vedra) neslo. Hotel mame primo na plazi,tak holky uz zabalili kybliky,balonky a plno hracek,ted se to manzel snazi nekde nacpat 😝 Zub dnes prestal bolet,rano jeste volala,at me veme zubarka a ta tam je,az jak my uz tu nejsme,tak mi to vyslo,uf. Tak s nad uz nas zadne bliti a komplikace necekaji,tuk,tuk,tuk. zitra rano jeste muzim do skoly na vstupni testy,vyzvednout leky pro vikouse a ve stredu rano letime 🙂

simicak
9. máj 2011

@mispuli bobek maly ☹ tak snad do zitrka splaskne.

denisee
9. máj 2011

@mispuli : to je zákon schválnosti 😖
@simicak : krásnou dovolenou!

berryvajt
9. máj 2011

Ahojte baby.Dúfam,že ste mali krásny víkend.My sme mali na prd.S Johankou som bola v nemocnici.V sobotu vracala celý deň tak večer som ju brala na pohotovosť a nechali nás v nemocke.Dostala infúzku a dnes som ju zobrala domov.Výsledky mala ok,síce nás tam chceli ešte nechať jednu noc kôli poisťovni,ale odmietala som to.Nemám kde dať Sofiu,takže som ju zobrala poobede domov.Primárovi sa to mooooc neľúbilo.Dúfam,že aj naďalej bude v poriadku malá,aby sme sa nemuseli vrátiť.Drží diétu,dám si pozor,čo papá.V nemocni sme sa vrátili do 80.-tych rokov.Hrôza,katastrofa.Ten prístup sestriečiek a lekárov.Som neskutočne sklamaná. 😢 Veľmi.
Ale už je to za nami,dúfam,že malá bude v poriadku.

argousek
9. máj 2011

@mispuli Chudák malá 😅 😅

@simicak Krásně si to užijte 😉 😉 😉

@berryvajt Určitě už bude v pořádku 😉

Dneska Štěpánek spadnul do koryta s vodou, kam chodí pít náš pes, pořád si tam tak máchal kyblík a najednou tam sletěl celej, bylo tam málo vody, takže se nic nestalo, ale byl teda pěkně vyvalenej 😀 😀

maatkka
9. máj 2011

babule akosi sa nam tu mnozia kadejake nehody 😨 vidno ze maju deticky vacsi vybeh ked je pekne 🙂 nastastie nic vazne - tak si nadalej davajte pozor - teda na drobcov 😉

@berryvajt to je mi luto ze ste museli do nemocnice... aj to ze mate odtial zle skusenosti 😠 hlavne nech uz je Johanka v poriadku!!!
my sme mali pekny vikend... boli sme sa vozit na motorkach a stvorkolkach - to bolo super! mm ma na to uz dlho ukecaval tak lutujem ze som nesla uz skor... budem chodit castejsie 🙂 potom sme grilovali do vecera... boli sme sa clnkovat a dneska sme boli hrat minigolf a dokonca som vyhrala 🙂 Lilinka sa hrala dve hodiny na piesku - ani sme o nej nevedeli kym sme nedohrali - a je aj trosku opalena uz 🙂

@simicak riadne si uzite dovcu! 😉

@fajn tak gratulujem k prvemu trvalemu zubku... je to fakt uz velka baba ta vasa Didka 😵

@denisee vam gratulujem k uspesnej prehliadke - hlavne k tej chvale 😉

berryvajt
10. máj 2011

@maatkka no tak, tomu sa hovorí aktívny rodinný víkend. 🙂 to je super,my budeme mať cez víkend oslavu. V sobotu bude vítanie detičiek (mimoriadne iba pre nás 🙂 ) a v nedeľu krstiny.Moc sa teším.Maličká už je v poriadku,ale zato si dám pozor na papanie, tak dúfam,že aj počasie bude dobré a nič nám nezabráni, aby sme si užili krásny spoločný víkend. 🙂
jaj a zle som ti minule písala, moc sa teším,že malinku prijali do škôlky.My to (je to neuveriteľné),ale budeme musieť riešiť už o rok,aby dostali miesto,ako trojročné.Veľa detičiek, škôlky zrušené, 🤐 ,paráda.Rodič nech sa stará.

simicak
10. máj 2011

Holky,tak Viki neni dobre,ma prujem,nezvraci,nastesti pije a papa. . Na 11 mame schuzku s doktorem,ale vypadato,ze asi ja a Vikulka zustanem nakonec doma ☹ Tak nam drzte palecky!!!! Celoiu zimu byla zdrava,vsechny virusy ji minule a zrovna ted ☹