Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kili
autor
11. máj 2009

S. ale už začína docela rozumieť 🙂
začal si dávať oblečenie, napr. nohavice k nohaviciam, čiapku a tričko na hlavu, lebo tak sa oblieka, topánky a ponožky k nohám. dnes sa hral vonku s autíčkom a nechal ho pod stoličkami kde ho nemohol vidieť, tak sa ho pýtam, že kde má autíčko (a to sa s ním už dlhšiu dobu nehral), chvíľku sa tak poobzeral a potom si hneď spomenul a išiel za ním 😵

maatkka
11. máj 2009

Naposledy 7500 gramov teraz uz asi aj trosku viac :o)

petrach
11. máj 2009

🙂 kili tak vydíš,jsou to zlatíčka šikovne 🙂

jecidlo ono nic jineho nezbyde a pomuže to,možna nas to ješte taky čeká,malemu to vždycky strašne pomohlo,poskočil dopředu,oživl,začal pekne pít,proste to je občas potřeba..nas ješte asi nemyne operace tříselné kyli 😝

mila01
11. máj 2009

Ahoj holky,zdravím po delší době.Měli jsme doma taťku na prodloužený víkend ( nevim,jestli jsem to sem psala,manžel jezdí kamionem,takže je věčně v čudu a jsme s holkama samotinký,přijíždí domu jen na víkendy a to ještě ne pokaždý 😠 ),takže jsme si užívali - zahrádka,grilovačka,pouť v Zubrnicích...byla to paráda.Akorát jste mi hodně utekli,nestačim to dočíst - snad zítra.Zaregistrovala jsem jen nějaké nové maminky - moc vítám a zdravím.Jo a doufám,že všechny těhule máme ještě kulatý. 😀

Kili - zaregistrovala jsem tam tvojí zprávičku,že všichni mají pokroky až na vás - takový nesmysl.Podívej se na ty svoje šikovný zlatíčka,jsou báječný a neskutečně šikovný.Možná si ani neuvědomuješ,pro kolik mamin jsi hnacím motorem.

Jinak nám zítra držte palce,jdeme s Karolínkou k zápisu do školky.Může chodit od 2,5roku na 5 dní do měsíce,což je od prosince,takže už jí musíme zapsat.Chtěla bych,aby chodila tak od března,bude tam totiž ještě Andrejka jako předškolák,takže aspoň pár týdnů budou holky chodit spolu.Jo a ještě jdeme zítra s Andrejkou poprvé na logopedii,tak na nás myslete.Ája mi už dopředu oznámila,že tam jdeme zbytečně,že stejně nebude mluvit,tak jsem zvědavá. 😕

kili
autor
11. máj 2009

mila, dík, len ja fakt vidím, že sú v tom o dooosť pozadu. a to aj od vás. no ale čo už, hlavná vec, že je prognóza, že to raz doženú 😵 . Ale tie vaše pokroky mi depku tak skoro neprestanú robiť 😅 😔

petrach
11. máj 2009

mila tak budem držet,teší se? Andrejka pujde do školy?
Elin mela jít, ale mame odklad,ma neco s vydením,nevníma určite pismenka a tvary když jsou otočene,vydí a píše občas zrcadlove,byli jsme u psycholožky v pedagogicke poradne,chtela jsem odklad že se nevydrží soustředit a je moc detska a oni jí našli tohle

mila01
11. máj 2009

holky tak jsem se prokousala zatim na stranu 69 a pokusim se reagovat.Já jsem totiž děsná ostuda a nepopřála jsem Kikimarušce k narozeninám.Teda né jí,ale malýmu.Takže ty náš malý šikulko,všechno nej nej nej a ať jsi pořádný raubíř a pořád tak šikovný jako doteď.

Už jsem zjistila ty nové maminky - Ječidlo vítej a přidávám se k obdivům,jak bojuješ s kojením a jak vítězíš.Kloubouk dolů.Mě se bohužel Kája nikdy nepřisála,ale už to taky přemrzelo. 😉

Denisse - také vítej a také moc moc gratuluji malýmu k prvnímu roku.Nenech se rozhodit tím,že malý v roce neleze,mě se Kája v roce uměla jenom otočit na břicho,že by se mohla otočit i zpátky,to jí ani nenapadlo a nějaké válení sudů,to byl pro ní hluboký vesmír.To přišlo až na 14 měsících - takže od nás jste napřed a podívej se do alba,jak teď řádí a lítá.Vážně - hlavu vzhůru,prostě je pomalejší,no a co.

Holky hoďte do alba nějaké fotečky,ať se mrknem.

Jani,máte tam 34tt - to je tak krásný pohled.Uplně super.A dva týdny v nemocnici - to vydržíš,už to máš za pár. 😀

Kessy a Sorbona - také vám to tam roste,vydržte holky,není den,abych si na vás nevzpomněla.

Kili - máš naprostou pravdu,není důležitý kdy co doženou,ale hlavní je,že to jde dopředu a to jde - to je vidět.

Petrach - Andrejka půjde do školky až za rok,ona je rozená v únoru,takže až příští únor jí bude 6 a další záři jde.Teď po prázdninách bude předškolák,takže bude chodit s Karolínkou do stejného oddělení ( u nás je to míchaný,ne dělený podle věku ).Ve čtvrtek máme besídku ke dni matek,tak se strašně těšim,nacvičili kántry tance,pořídili jsme na to oblečení,kluci budou mít košile,džíny a kovbojský klobouky,holky volánky a džínové sukýnky - pak hodím fotku.Zase si zaslzym - mě tyhle věci hrozně dojímaj - obrečela jsem i když mi učitelka dávála přihlášku pro Káju,ať si to doma vyplnim,ať se s tim zítra nezdržuju přímo tam. 😉 🙂

mila01
11. máj 2009

Petrach - Andrejka půjde samozřejmě do školy - ne do školky - už se mi to nějak motá.Dorazila jsem před chvílí ze školy a mám už fakt dost. 😀 😀

sorbona13
12. máj 2009

jecidlo: ležím v Podolí už šestý týden ...
mila: díky, my to zvládneme, s podporou vás všech určitě 🙂

petrach
12. máj 2009

milo my jdem na besídku dneska,budou za berušky a broučky a slzet budu taky,jako pokažde,pak to maskuju,ale nebudu tam sama 😉

jecidlo
12. máj 2009

sorbona13: tak to jsi v tech nejlepsich rukou! ale to musi byt desne na hlavu byt tam tak dlouho zavrena co? My tam jedeme 3.6 na kontrolu na neurologii tak doufam, ze to budes jeste 3 v 1!

a jeste mam holky dotaz k te transfuzi. Dava se "cizi" krev nebo je mozne dat krev od nekoho z rodicu?

fajn
12. máj 2009

jecidlo Didka taky dostávala krev a nikdy se nezeptali jestli nechcem dát naši,vždycky dostala cizí. Dostávala to ještě v inkubátoru pak už ne pak dostávala železo v kapkách

bera28
12. máj 2009

Ahoj holky, teda fakt jste se rozjely 🙂 Jsem ráda, že je tu i kili. S dvojčata je práce, co? Ale já jsem zrovna minulý týden říkala kámošce, že si to teď teprve opravdu užívám a začíná to být pohodička. Hrají si většinou spolu a vystačí si, takže jsem i zredukovala chůvu jen na dvě odpoledne (z toho jedno chodí se mnou a sdětmi plavat, to bych sama fakt nezvládla🙂
Jecidlo, transfuzi mel kluk po 14 dnech co jsme byli z porodnice. Mel hemoglobin 86 a po transfúzi se to výrazně zlepšilo. Maltofer jsem dávala jen 3 měsíce, od té doby mají KO v pořádku, holka dokonce nad normu. Vlastně dáváme jen Vigantol a krom Maltoferu jsme ani nic dalšího neužívali. Krev se dává cizí, dle krevní skupiny. Neboj se, je to hoooodně kontrolovaný a dělají i testy křížení.
Minulý týden jsem jela s prckama k dr. aby poslechla Kubu, pořád hrozně chrchlá. Ale na průduškách to nemá. Dávám mu Hedelix, ale je to furt stejné. Jinak je úplně v poho, takže odpol vyrážíme na plavání. Hned mi Dr. prcky zvážila a změřila (bylo jim 10 měs. korigovaně) a Kuba má 8000g a 74,5 cm, Aneta 7600g a 72 cm. Dala jsem jí zprávy z Podolí (10 měsíční prohlídka) a měla z toho radost. Taky jsem jí vyprávěla o pediatrovi, který jim do zprávy napsal, že jsou asteničtí, a že mě fakt naštval. Ale ona je naprostý profík a je stejného názoru jako já, a to, že je důležitější, že je chce neurolog v korigovaném roce už vyřadit z evidence, než to, jestli mají o kilo míň nebo víc.
Co se týká cvičení, tak je určitě pravda, že každé vynechání znamená krok zpátky, ale kluk teď s tím kašlem taky týden necvičí, zato ho motivuji k lezení hraním. No a za ten týden se rozlezl tak, že po koberci už jen leze a na plovoučce se snaží, ale pak mu to uklouzne a začne se plazit.
Fajn, Didka má fakt hlášky🙂

andulka4
12. máj 2009

Bera broučci jsou strašně šikovní a ta váha i výška je super

mila01
12. máj 2009

Ahoj holky.
Bera - prdelkové jsou vážně šikovný a takový akorát. 🙂 😉 Akorát se chci zeptat ( jsem fakt asi nevzdělanec ) co je to asteničtí?V životě jsem to slovo neslyšela.A že vás chtějí v roce vyřadit - no tak to je super.My jsme bez problémů a vyřadili nás až v 19 měsících.Takže velká gratulace. 😉

Petrach - dej vědět co besídka,jak jsi si zabulela a co dělali. 😉

Sorbona - jsem přesvědčená o tom,že to zvládnete.Všechno bude v poho a budeš mít dva krásné a čiperné rarášky - ještě si budeš přát,aby byli klidnější. 😀 😀

O transfůzích naštěstí nic nevím,pořád nás s nima strašili,brali jí krev,ale nakonec to ustála bez nich,ale od holek a dětí na oddělení vím,že to není žádná tragédie a všem to hodně pomohlo,uplně je to nastartovalo k dalším pokrokům.

Fajn - Didka má fakt skvělý hlášky.Taky máme veselo,nevim,jestli jsem vám to už psala,pokud jo,tak se omlouvám,pokud ne,tak se aspoň pobavíte - před několika týdny byli holky na zahradě,Andrejka přišla za dědou a jen tak mezi řečí mu řiká - dědo,ukaž mi pinďoura.Ten byl z toho tak v šoku,že mu až upadla brada.A holky - neukázal. 😀 😕

denisee
12. máj 2009

Tak jsem vás holky, dočetla, ale jen v rychlosti. Děkujeme za přání k narozeninám. Včerejší oslava proběhla dobře, ale byl tu blázinec, znáte to 😀. Jsem z toho nějaká zničená, ráno jsme byli na roční prohlídce 7kg a 71cm. Ještě musíme na kardio.kontrolu po operaci srdce. O to jsem si musela, říct. Jinak by se na to asi zapomnělo 😒 , nikdo to neřešil.
Zítra jdem po měsíci na rehabku. Tak pak dám vědět co je zas u nás nového. Jo a taky dostanem od sociálky příspěvek na rehabilitační dětský stůl na cvíčo, stojí 23000 a budem ho mít zdarma. Tak cvičení zdar!!!
😀 Mi 😀
mila: holčičky jsou moc krásné... děkuju za povzbuzení, moc to pomáhá 🙂 tak jsem taky vytvořila album, v rychlosti.

bera: to bych chtěla vidět co by váš doktor řekl na nás v 9měs. korigovaně, za měsíc nebudeme mít určitě víc jak vy 🙂

mila01
12. máj 2009

Jééé,já jsem vám nenapsala to nejdůležitější - máme Karolínku zapsanou ve školce,takže v prosinci nastupuje.Bylo to hrozně hezký,hrála si s učitelkou ( zrovna tam byla učitelka z oddělení,kam chodí Andrejka a Kája bude chodit taky k ní),hnedka jí chytla za ruku a běžela s ní do herny.Říkala jsem ředitelce,že chci až tak od března a ona na to - jen nám jí sem šoupněte už v prosinci a hned si to zapsala. 🙂 🙂

mila01
12. máj 2009

Denisee - zkoukla jsem ti album - malý je nááádherný a vůbec bych na něm nepoznala,že je nedonošenec.Navíc mám slabost pro Vojtíšky - mám manžela Vojtu a Andrejce jsme v bříšku říkali až do 32tt Vojtíšku,pak nám řekli,že je to holka. 😀 😉 No ten stůl,to je super - ještě jsem o tom u nikoho neslyšela.Ale určitě to pomůže,mi cvičili na kuchyňskym,ten je nízkem,musela jsem se u toho krčit,boleli mě záda - prostě to nebylo ono.Držim palce ať to vyjde. 😉 Jinak si myslim,že i míry máte pěkný,malý je drobný,ale no a co.Sousedka má kluka rozenýho v lednu 2008 a má 8 kilo.A je přenášenej - prostě je drobnej,no.My zase máme buřtíka. 😀 A neboj,za chvilku ti poleze a bude chodit - ty koníky pase nádherně.

denisee
12. máj 2009

mila: gratuluju k přijetí do školky, víme jak to v dnešní době se školkama je ☹

O tom cvičebním stole mi řekla rehábka, škoda, že mi to teda neřekla už dřív, protože jsme doma cvičili taky všude možně. Máme už 6cviků a je to už makačka. Příští týden pro něj manžel jede. Myslím si, že to neví víc lidí.
Jdem obědvat. Zatím. 🙂

bera28
12. máj 2009

Mila, stenický znamená neduživý, slabý🙂) No fakt bych neřekla, že jsou až tak neduživí. Gratuluji k zápisu. Super!! A u vás taky dobrý hlášky🙂
Denisee, ten stůl je úžasný. To máš skvělý, že ho budete mít zdarma. My ho máme půjčený od masérů a fakt je rozdíl cvičit na něm a na něčem jiném. Je to mnohem pohodlnější a můžeš si ho nastavit jak chceš.
Andulko, hrozně moc se mi líbí Tvoje videa. Davídek je báječný a jak si krásně vykračuje.
Holky, Anetka dnes vymyslela novou lumpárnu. Postaví se v postýlce, pak se pustí, chvíli stojí, nato žuchne, začne se smát a tak pořád dokola. Kubajz na ní čučí a chce to opakovat. Jenže on ještě nestojí☹
Minulý týden jim kámoška přivezla dárek - chodítko Activity od Chicco. Je super, akorát s ním Anetka nechce chodit, ale Kubajz si k němu klekne, chytne se a "chodí" s ním po kolenou.

argousek
12. máj 2009

mila tak to jsi mně fakt pobavila. To musel být děda docela v šoku 😀 Ještě že se na to nezeptala někoho kolemjdoucího, když jste třeba venku 😀 To by bylo fakt k popukání. To by mně zajímalo, jak by jsi na to reagovala 😀 "Pane nezlobte se, ona to tak nemyslela, nic nám neukazujte" 😀

fajn
12. máj 2009

denisee fotečky moc krásny a Vojtíšek je teda kus chlapajzna 🙂 a to kukuč nádhera. Když jsem si ty fotky prohlížela tak mi i slza ukápla jsem dnes nějak naměkko už od rána. Ráno jsme byly s Didkou na houpačče a já ji říkám že bych chtěla taky takovou houpačku že se má.A ona řekla že mi taky koupí a že si na ňu vyskočím a že mě bude houpat 😀 😅 no vidíte a už zase čamčím ☹ . Tak jsem ji řekla že už se těším a za co tu houpačku koupí a ona že si veme peníze v peněžence a v lékárně to koupí.

Mili taky gratuluju ke školce ,nás to čeká už od září. andrejka taky fakt dobrý s tím dědou.

o tom stole jsem to taky neslyšela ,já taky cvičila na stole a byl to děs na dece to klozalo a pak jsem vymyslela igelit a bylo po klouzání

Bera neboj malej na to taky přijde.

Holky ,ale že máme šikovny dětičky

argousek
12. máj 2009

jo a gratuluju k zápisu, to je teda opravdu šikulka, když ji vezmou takhle brzy 😉

mispuli
12. máj 2009

fajn:mluvíš mi z duše,máme šikovný a krásný dětičky, a každej jejich úspěch ať dřív nebo později je obrovskou odměnou za lásku a péči 😉 😉

Honzík při kontrole na rehábě byl pochválenej,že se rozmluvil,cvičit v ordinaci s ním byl jen taťka,my byly s Míšou v čekárně a z ordinace se ozývalo " já chci ne",to je teď honzíkovo oblíbený 😉 ,jo a taky čuňuje,i když už miň,prostě občas na všechno odpovídá čuně,čuně,když je naštvanej,tak to křičí hodně intenzivně nahlas,naposledy u zubařky,ale setřička mu naštěstí rozumněla co je,co je 😀

deni:vítej,já o stole slyšela,ale jen proto,že chodíme ke stejný doktorce jako vy,přemejšleli jsme o tom,ale nemáme ho kam dát,tak to nějak válčíme na posteli

Mili gratuluju ke školce,náš honzík do školky chodí,ale vozíme ho každej den do speciální v Písku a je to strašně fajn,moc mu to pomohlo

denisee
12. máj 2009

fajn: já jsem dneska taky nějak na měkko, jak jsme byli v poradně a všechny ty donošený dětičky (mladší než Vojtík)tam hopsali a já nevím co ještě. A ten můj šmudla si tam, tak ležel a smál se na mě. No prostě ho strašně miluju i kdyby, tak měl ležet už pořád a moc ho obdivuju, co už všechno dokázal v co jsme ani na samém začátku nedoufali.
Já si taky na komodu ušila takovou speciální podložku z vyššího molitanu a pod to dala ty protiskluzovky. Ale na mě je moc vysoko a kuchyňský stůl nízko. Takhle s tím stolem se snad i na to cvíčo budu těšit (ba ne to asi stejně ne 🙂 )
mispuli: a vy ještě teda taky cvičíte???

mila01
12. máj 2009

Holky mě už fakt jebne.Od 3 máme objednané koníky,tak jsme se začali chystat,že tam procházkou vyrazíme,Kája se vzbudila a má zase 38.Tak k nám jede teta,naloží Andrejku do auta a zajedou tam aspoň oni.My jsme opět doma.Teda co se zas děje - hraje si,řádí a hoří.A to jsme měli jít zítra na očkování - spalničky,příušnice,neštovice,zarděnky. 😠

maatkka
12. máj 2009

Bozeee mila to je mi fakt luto... Hadam to rychlo prejde ked sa hra a vyvadza. To by bol krasny zazitok tie koniky. No co uz tek nabuduce? Zatial si to uzije aspon Andrejka a vam o tom porozprava.
Inak baby ste ma dojali dnes ako to tu tak citam...
My sme boli dnes prepichovat tie uska na nausnicky. Styri hodiny od siedmej do jedenastej sme ich kazdych 10 potom kazdych 5 min. striekali lydocainom a oplatilo sa - zaba ani nemukla 😀 Dr. mala prave volno tak nas zobrala aj na sono mozgu aby sme nemuseli chodit zase o tyzden. Povedala ze tam ma este jednu malu zrazeninku po tom krvacani do mozgu ale ze je to tak o 85 % lepsie. Neviem co si mam o tom mysliet lebo nam nedala tu spravu nemohla som si ju prestudovat 😒

maatkka
12. máj 2009

a je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna v nausnickach moja princeznicka 😀 😀 😀 😀 😀

mila01
12. máj 2009

maatkka - dej fotečku,jsme zvědavé 🙂 🙂 😉 Super že je vše lepší,ikdyž vám nedala zprávu,tak by vám to určitě neřikala,kdyby to tak nebylo. 😉

S těma koníkama,my chodíme každé úterý ve tři hodiny,to mi tak nevadí,ale těšila jsem se,že je dneska hezky,že půjdem pěšky - máme to asi 15 minut procházkou,pak půjdem tady do jednoho krámku,švagrová je těhotná,tak jsem chtěla koupit nějaká trička a kabátky a místo toho teplota.Ach jo,tak jsem tady zase zavřená a malá je protivná - taky by chtěla ven. 😠 😠

mispuli
12. máj 2009

Deni:cvičíme s honzíkem,přestali jsme už před lety a ve 4 letech začali zas,kvůli mluvení,neb jak říká kolářová:" Všechno souvisí se vším"

U nás dětičky v pohodě,jen Míša pořád hejká a křičí,pořád se jí nechtěj rozjet zubáci,už přes 2 měsíce jsou vidět a pořád nic a mě šíleně rozbolela hlava,ale koukám,že na barometru je tlak dolů,tak je to jasný,občas na to trpím
😖

mila.a´t se to v nic nerozjede,nemůžou to taky bejt zubáci,nebo už má kája všechny?