Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

merj
27. okt 2009

Ahojte vsechny a hezky den,
clovek se sem par dni nepodiva a vy se rozpisete, kdo to ma pak stihat cist 😉 😀 😀

Vladi, i my mame psychologii za sebou a dopadli jsme uplne stejne. Jen hyperaktivitu a spol dle psycholozky nemame. Maly se totiz v cizim prostredi dele rozkoukava a nez se stacil rozradit, tak jsme odchazeli.

Mispuli, vim, ze kazda takova zprava nepotesi. Ale porad jste jeste nemluvili s tou pani z Poradny a podle toho, co vim od kamaradek, ktere uci, dnes se smahem deti, ktere se hure uci, neposilaji do zvlastni skoly. Tak se zkus tim netrapit. Je to jen nazor jedne ucitelky ze skolky.

Adajar, videla jsem fotky a maly je krasny. Prijde mi uplne neskutecne, ze pred rokem jsme meli doma stejneho mrnouska a ted tu u mne leziskoro 10-kilovy a 80 cm dlouhy klacek 🙂, ktery kdyz je vzhuru chvili neposedi a neskutecne ho vse zajima.

petrach
27. okt 2009

ahoj holky,

mispuli no ono to manžu asi desne překvapilo a rozhodilo no.. 😒
ja si taky myslím že za necelé 2 roky bude zas uplne jiny,ted ty pokroky delá daleko rychlej a pamatováka má dobreho,jak jsi pala podle tech basniček atd,možna tím chtela kravka jen říct že je živejší a ona se musí víc snažit ho zaujmout..to je ale její problem,ne váš 😉
vubec se tím netrap,my dali Elin taky odklad a jsem jen rada,taky nemela na školu..
ted šel do 1 třídy kamaradčin chlapeček 26tt..mel desne problemy a moře diagnoz,a fakt nepeknych,nikdo neveřil že bude v pořadku a chodí do lidovky 😉 musím jí napsat jak to zvládají..

petrach
27. okt 2009

marti už jsem včera nakukovala i vedle do nedonošenátek,tak vydíš jaké maš doma šikulky 🙂 moc gratuluju

vladi ty jo vy ty nemoce snad pestujete..dala jí dr neco na imunitu? tak snad to nic nebude..a taky moc gratuluju k te kontrole,ony se deti u tech psycholožek chovají uplne jinak než doma 😀 to znam od Elišky
vy ješte chodíte na rhb? a cvičíte??? 😲

adajar vaše dr bude dobrá 🙂 podle toho co píšeš,dobře sis vybrala 😉

tak a jdu se pochlubit..meli jsme dnes rhb,donesla jsem jí kartu at si přečte co napsala neuroložka,takže..
pry ma normální neurologicky nalez..ptala jsem se na to CKP lehké dipareickeho tipu a to už nemá,odpovída gestačnímu veku,že nektere deti už v jeho mesících doženou i ten kalendařní,ale u nej je to pry jeho povahou..je proste línejší..krasne vše zacvičí jak má,jen mu se nechce se moc hybat a že pak to rozbalí a nebudem se stačit divit..uplne se bojím tomu uveřit,pořad podvedome čekám sprchu

argousek
27. okt 2009

mispuli vykašli se na to, rok je ještě dlouhá doba, bude zase někde jinde. Já bych trvala na normální škole s asistentem 😉 A i kdyby to nevyšlo, tak znám spoustu dětí, které šli to zvláštní a za rok je přendali do normální školy. Bude to dobrý 😉 je to šikula, jen potřebuje ještě trochu času po tom všem čím si prošel 😉

maatkka
27. okt 2009

Ahojte
Mispuli dobre ti baby pisu. Co bude za viac ako rok u deti nevieme ani my same 😉 a nie to este nejaka zenska aj ked je s Honzikom casto...
Petrach to su krasne spravy z rhb 🙂
Adajar ja som si az teraz uvedomila ze som vam negratulovala k navratu domov... takze veeelikaaanska gratulacia 🙂
My sme dnes boli v tej rizikovke a predstavte si ze naposledy! Sme normalne ze vyradeni 🙂 Ja som to vobec necakala tak ma to o to viac potesilo. Navyse nas vychvalili 🙂 (az na to skulenie ale s tym si uz "musi poradit ocna") a kazali nam uz len douzivat vsetky lieky co ma od narodenia (maltofer vigantol pyridoxin acidum folicum cebion) a mozme ich kooonecne vysadit. Urcite budem zo zaciatku kazde rano a vecer v case podavania liekov rozmyslat na co som zabudla lebo to robim uz tak uplne automaticky... A vratili sme aj ten monitor dychu takze dnes asi trosicku nervozna prva noc bez 🙂

bera28
27. okt 2009

Mispuli, holky už napsaly všechno, takže nemám co dodat. Prostě počkej co bude za rok, teď to neřeš.

Maatkka, to je paráda. Věřím, že ti spadl kámen ze srdce.

Petrach, taky super zprávy. Teda holky, ti naši prckové jsou ale šikulové 😉

petrach
27. okt 2009

mattka no supeeeer,ani si Julinka nepočkala s vyřazením do 2 let,jak je bežnééé 🙂
ja to říkám pořad že je moc šikovná holka 😉

adajar
28. okt 2009

Ahoj holky tak vcera jsme byli na ocnim a na utz hlavy.
Takze ocni je v poradku uz nas nechteji videt.
UTZ hlůavy je v poradku pan doktor rikal ze strukrury vypadaji jako kdyby byl donoseny a je tam znamky jen mirne nezralosti.

maatka gratuluji moc moc.

petrach je taky krasne zpravy super.

merj
28. okt 2009

Ahojte a hezky svatecni den,

teda holky mam pocit, ze nam ti nasi mrnousove davaji najevo, ze tech doktoru maji uz dost, a delaji vse pro to, aby uz k nim nemuseli.

I nas uz take chteji videt v rizikove poradne az na kontrole ve 2 korigovanych letech. Coz je super, protoze s doktoru nam zbyla jen imunologie (1x 1/4 roku) a bohuzel pribylo kardio, pri rocni kontrole malemu zjistili nedomykavost jedne chlopne ☹ , tak se z toho snad nic zavazneho nevyvrbi.

Jinak , kdyz tu Bera zacal psat o vanocich tak jsem si rikala, co tak brzo a uz take nakupuji 🙂 A mam pro vas jeden typ. Koupili jsme malemu latkovou kostku za uplne super cenu (cena u dodavatele 190, my 99). A na vanoce jsme nevydrzeli 😉 . Kostka je asi 15x15x15 cm v 5 stranach jsou vyndavaci dilky a na 6. je kapsicka. Je lehka, takze se s ni da i koulet a hazet. Pokud budete chtit kontatk ta napiste na IP, aby to tady nesmazali. Fotku jsem dala do alba https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... .

jecidlo
28. okt 2009

maartinkaa: super, ze jste v poradku! 😉

maatkaa: vam taky, Julinka je moooc sikovna 😵

petrach: my jdeme zitra a ocekavam nejaky podobny komentar, teda spis v nej doufam. A cvicite teda jeste dal?

merj: doufam, ze to srdicko bude brzy vporadku

petrach
28. okt 2009

jecidlo si piš že cvičíme,neuroložka řekla že stačí 3x a rhb by pry ješte vydržela 4x 😒 ale přiznám se že jak to neuroložka řekla,hned jsme večer vypustili a je to uplne jiné,než ta honka s koupáním a ješte odsavat..takže když budem stíhat tak 4x a jinak 3x

zítra hned napiš,tuším velikanskou pochvalu u obou 😉 stejne jsou oba šikovní i bez cvičení...
merj a co vám řekli dr? snad se to brzo spraví..my taky chodíme na kardio..
jo podobnou kostku ma Elin,šil jí naš znamí čalouník 😉

merj
28. okt 2009

ahojte,
jecidlo, kontakty jsem ti poslala na IP.

i my doufame, ze srdicko nebude zlobit, pred rokem nebyl zadny problem. Poradne nevime nic. Protoze doktorka, ktera ho vysetrila a uz nemela cas nic vysvetlovat, protoze mela skluz, a rekla, ze bude vse ve zprave, co posle. Zprava dorazila vcera a tam je hafo zkratek a cisel a v zaveru je"zatim bez omezeni, kontrola za pul roku". Takze jsem to preposila kamaradce, ktera je lekarka, aby mi to trochu objasnila.

jecidlo
29. okt 2009

merj: tenhle pristup doktoru me fakt se*e, oni ti reknou, ze ma malej nejakou vadu na srdicku, ikdyby to nebylo vazne, tak porad je to tvoje dite a mas o nej preci strach a nechapu, ze si nemuzou najit ty 2 minuty aby k tomu neco rekli 😠 je fajn, ze mas aspon tu kamosku co ti to muze pretlumocit, protoze louskat lekarskou zpravu sam to je nebezpecne.

petrach: ozvu, jsem nervni uz ted, hlavne jdu zase sama s nima to bude zase sou. Jeden v kocare druhej u doktora nebo lepe oba u doktora, kdy pomaha sestra, deti nastesti nervou, protoze jsou vykuleny co se deje, ale ja jsem z toho spocena jak blazen, no uidime. Jo a koukala jsem v knihkupectvi na tu knizku narodilo se predcasne, ale prohlidla jsem ju jenom zbezne, vim, ze kdyby byla na trhu kdyz se mi prcci narodili, tak po ni skocim, ale takhle radeji snad ani nechci cist co se nam stat mohlo, jen jsem nalistovala sekci o prikrmech a pisou 6m korigovane a sama vis, ze je tohle individualni. Jeste si ju pak prolistuju. Me by spis zajimalo jestli je tam neco hodnotneho spis o te psychice deti. My jsme snad fyzicky O.K ( i kdyz nerikej hop dokud nepreskocis), ale moc doufam, ze se to neodrazi jinde. Ja zatim jedine co jsem si vsimla je ze je Matej extremne lekavej a ma doslova smrt v ocich treba z neznamejch zvuku.
Koukam, ze mas radost z ubrani aspon jendoho cviku pockej co to bude za euforii az nebudete muset vubec 😀

petrach
29. okt 2009

jecidlo je to spíš fakt pro maminky čestve narozenych detí..jestli chceš tak ti ji pošlu a mužeěš číst..me tu stejne bude ležet,už ji mám přečtenou..

tak držím pesti 😉
merj a u vas doufám že kamaradka nic neobjeví važneho,ten přístup je fakt desny..

bera28
29. okt 2009

Ahoj holky, tak jsem se vrátila s Kubou z RHB, nešel nám vůbec ten nový cvik, tak ho cvičit nemáme a máme zase jiný🙂 A zase jsem slyšela, že to chce trpělivost, že na něj nemám spěchat atd. No jo, jenže když víme, že to krvácení do mozku bylo v centru hybnosti dol. končetin, tak jak mám být trpělivá, že. Podle všeho to vypadá, že má na nohách pozměněnou citlivost (třeba když leze svlečený, tak zvedá bérce od podložky, ale když je oblečený, tak leze bez chyby). A taky je to u něj i psychické, protože už se nám párkrát podařilo ho postavit bez držení, ale vydržel jen po tu dobu, než mu došlo, že stojí a nedrží se. No zkrátka má ještě 2,5 měsíce na to, aby začal chodit a byl ještě v normě. Do té doby ho cvičením sedřu z kůže, a to by v tom byl čert, aby se nerozchodil! Dneska s ním jdu večer na plavčo, zabírám teď každou volnou hodinu, která tam je😀
Jecidlo, doufám, že u Dr. vše OK.
Jo a dala jsem nové fotky na rajce, tak jestli chcete, jukněte: bera.rajce.idnes.cz

fajn
29. okt 2009

ahojte
já vůbec nestíhám. Didina opět nemocná a já chrchlu jak kdybych měla plíce vykašlat ven.
Do toho má tchýně 70 a chce cukroví ,takže kdo peče? no já s Didkou. Si dovedete představit ten bordel moje nervy na pochodu. A to chce od každyho kolem 200ks. Se zbláznila ,ale její věc bude mít ještě příští vánoce 🙂

Jinak veliké gratulace všem co už nemusí 4x cvičit že Peti,všem komu zrušili nějakou poradnu,no prostě všem pokrokům.
Jecidlo Didka je taky hodně lekavá ,třeba když hraje televize a najednou je tam něco jinyho tak utíká pryč. Nebo když si hraje a najednou promluvím tak rychle od toho mete .
Knížku bych si taky koupila kdyby byla Didka malá,ale teď až už jsem si to musela sama všechno zkusit a na vše přijít sama tak teď už asi ne.
Tak já jdu píct dokud to děcko je chvilku v posteli. Taaaaaaaak se mi nechce. Pak vyfotím a pošlu aspoň na čumednu když ne na košt. 😀 😝 tak pa pa.

petrach
29. okt 2009

fajn ty tak umíš pect?? to teda kobouk dolu 😉
u vas se ty nemoci taky pekne zabydleli,jak se neda ani ven,tak je to na palici,to ti veřím..
ja kdy mužu tak utíkám z domu 😀chodím dobrovolne jednou tydne na zaskok do obchodu ke tchyni

bera když jsem vydela video jak Kubík lezl k te skříni nahoru,tak myslím že v nohách to nebude 😀 spíš ta psychika,ješte se bojí pustit,jinak se mí zda že řadí pekne..ale chapu te,ja taky pořad plaším,bojím se i když mi dr říkají celkem pozitivní zpravy..

petrach
29. okt 2009

bera nadherne fotky..dala jsem si vas mezi oblibence at nemusím pořad hledat 😉

holky chtela jsem se zeptat,jakou značku mate krmících židli a jestli už deti sedeli když do ní šli..
jecidlo tak jak?
adajar u vas taky nejak ticho 😀 nemáš čas co?

jecidlo
29. okt 2009

tak dobryyyy🙂 az na to, ze jsme byli objednani na 13.30 a na radu se dostali ve 3 a deti uz byly protivne a hladove, tak Maruska odpovida korigovanemu veku a Matej se pana doktora bal, trepal zoufale rucickama a natahoval, pak se pokousel prchnout, takze zdaleka nepredvedl vsechno co umi, presto pan doktor zkonstatoval, ze je nejakej zrychlenej, pak se na nej byl divat jeste do kocarku a jenom pronesl, ze je to fakt POŠUK, ale jako diagnozu to napsane nastesti nema🙂) takze se mi oddechlo o cviceni nepadlo ani slovo a jdeme znovu az v lednu 😵

zidlicku jsem jeste nevyndala, uz se na to ale brzy chystam

fajn: ja nejen ze neumim pect ale ani varit 😅 takze obdivuju a jeste to mnozstvi!!! a co ty si mylsim o tom lekani a bojeni se. Vcera zacal uplne brecet kdyz sel tatka dom a neslo mu odemknout, bo ma nove klice a ty moc nesedi, tak strachal trochu dyl. On se dycky zacne tak trepat ☹

bera: krasny fotky

sorbona13
29. okt 2009

jecidlo: TO JE NAPROSTO ÚÚÚŽASNÝ!!!!! Cvičila jsi s dětma vojtovku? My jdeme na neurologii 12.11, tak jsem zvědavá, jestli nějaký cvik dostaneme. Kluci pasou koníčky, už se snaží i otevírat dlaně, smějou se a broukají, nic nenormálního na nich nevidím 🙂

fajn: jsi šikulka, já bych se na to tchyni asi vyflákla 🙂 Letos asi péct nebudu, říkám si to každý rok, tak to snad letos konečně dodržím 🙂

bera: super fotky 🙂

jecidlo
29. okt 2009

Sorbona: meli jsme chvilku cviceni s Maruskou kvuli tomu, ze davala hlavu na stranu jinak ne 😉 a jak zvladas? porad v pohode 2 deti a prace? me to zni jako sci-fi 😀 😀

mila01
29. okt 2009

Ahoooooooj holky - dobrá zpráva,dneska jsem si přivezla domu opravený počítač,už jsem zase na netu.Opravdu vás nezvládnu dočíst - vždy jsem sem jen nakoukla,ale určitě mi všechny novinky připomenete. 😉 🙂 😀

Zítra si ho zapnu hned ráno a budu tu.Teď musim stáhnout neskutečný kvantum fotek ( máme za ty měsíce nafocený 3 paměťový karty - je to od května),vyřídim mejly,zkouknu mimibazar,Andrejka potřebuje šatičky a pak určitě dodám nové foto.

Chcete se zasmát?V úterý se mě Andrejka ptala v autobuse,proč se ten most v Děčíně jmenuje Tyršův - tak jsem jí řekla,že po jednom pánovi.Tak se zeptala,jestli ještě žije,jestli ho zná - tak jsem jí řekla,že ne.Tak byla smutná,že ona nikoho nezná,ale maminka zná všechny.Pán na sedadle za náma málem spadnul smíchy do uličky,když se mě ptala,jestli jsem chodila s Tyršem do školy.Co z ní vypadlo na Masarykově náměstí si domyslíte,tak jsem jí ještě utvrdila,že po škole jsem si ještě chodila hrát do pralesa a dinosaury a jeli jsme domu. 😠 😠

bera28
29. okt 2009

Mila, to je radosti z počítače, co🙂 Mě jsi pobavila Andrejkou. Ty děti jsou ale rozumbradové🙂

Jecidlo, bezva. Starý Straňák je super doktor a pohodář.

Sorbono neboj, u vás to bude taky OK. Když děti neměly žádné krvácení nebo nebyly dlouho bez kyslíku, tak se fakt není čeho bát.

Petrach, já jsem pro děti kupovala židličky Babypoint Fábula a jsme s nima spokojení. Dala jsem jim je až když samy seděly, předtím měly lehátka.

Fajn, to smekám, já totiž péct neumím. Na to mám toho svého chlapa, ale ten vánoční cukroví také neumí, tak nevím, jak to u nás letos bude. Asi budeme muset odjet zase k příbuzným🙂 Ať je Didka btzy zdravá! To víš, podzim a všude bacily☹

Merj, vidíš, vidíš, Vánoce se blíží🙂 Kostku jsi vybrala mooooc pěknou. Mně už chybí koupit jen tu zebru a kočárek pro Anetku. Jinak už jsem pořídila stan na doma (buď v něm budou děti nebo já😀), mobily a odrážedlo.

Zítra chceme jet na výlet do Berouna. snad ti medvědi ještě nebudou spát zimním spánkem. Krásný večer všem.

bera28
29. okt 2009

Jo a ještě přidávám perlu do hitparády tatínků. Ten náš prohlásil, že jsem Anetku rozmazlila Bachovkama. Je totiž najednou hrozně mazlivá a protože ví, že u mě nepochodí, tak se pořád věší na tatínka a když jí náhodou položí, tak k němu vztahuje ručičky a hází hoooodně smutné pohledy. No a za to můžu já tím, že jí dávám Bachovy esence🙂 To je někdy fakt mužská logika!

petrach
29. okt 2009

milo to je vyrok 😀 😀 a jsem rada že jsi tu zase s nami 😉
jecidlo ja jsem se tak nasmála 😀 ted dr bude taky pošuk ne?? tak vydíš že je vše v pohode,ja vam to necvičení celkem zavydím,ale zas uznávám že máš deti dve,tak ti odpouštím jo? 😀 😀 a moc moc gratuluju...

bera naš malí je mazliví i bez bachovek 😀 a nechce nikoho než me 😒 fakt tak ted tyden je to desné,jak zmizím z dohledu tak je řev,ne pláč a nedej bože ho nechat dyl s manžou,mu řve na rukách a u me vykládá..tak ho mám prozmenu rozmazleného..

sorbona13
30. okt 2009

jecidlo: zatím se to zvládat dá, pracuju v době, kdy kluci spí, což je většinou po obědě 3 hodinky a potom večer, když přijede domů manžel a klukům se věnuje. Oni teď vyžadují hodně pozornosti, koupila jsem si knížku s říkankama a pořád jim něco povídám a oni krásně žvatlají a smějou se, až začnou mluvit, tak mi asi praskne hlava 🙂

bera: co ty jsi ale za matku, rozmazlit dítě Bachovkama 😀 😀

nanya
30. okt 2009

Ahojky holkyyy,

tak se opět a zase hlásím po dlouhé době a zase s dotázkem ☹

Prosím vás, nevíte, jak je to s tím očkováním? My jsme měli jít 26.10.09 na 1. očokvání hexa + Prevenar, ale malý měl rýmu a hrozně hlenil, trošku pokašlával, tak jsem dr. poprosila o odklad, ale ona by mu to nejspíš normálně naočkovala i přes tu rýmu, což mě teda štve..... Překulila oči a odložila nám to na 2.11.09 s tím, že už dostane jen 2 injekce místo 3, a to proto, že mu už bude kalendářně 7 měsíců a už se nedávají 3 injekce, tak v tom teda teď pěkně plavu, platí to i pro nedonošecne? Je sice pravda, že bude mít 7 měsíců kalendářně, ale korigovaně mu budou 4 měsíce. Tak aby byl opravdu teda chráněný, když teda dostane jen 2 ? 😖

mila01
30. okt 2009

Ahojky 🙂 🙂 🙂

nanya - co to máte za doktorku?Mě teda obě holky před očkováním prohlídne,poslechne si je,podívá se do krku,zeptá se mě na jejich stav a pak jde teprve očkovat.Loni Andrejku neočkovala jenom kuli tomu,že se jí zanítila dírka pod náušničkou,tak nám dala mastičku,ať to nejdříve vyléčíme a že očkovat se bude potom,aby jí nezatěžovala organismus,když jí to trochu hnisá.A to je Andrejka donošené dítě a bylo jí v té době skoro 5 let.Mě to teda přijde strašně nezodpovědné očkovat,když je dítě nastydlé a myslim si,že jsi to udělala uplně správně,když jsi to nechala odložit.Vždyť to očkování je zásah do organismu a když je ten organismus oslabenej,tak bůh ví,co všechno by se mohlo stát.S počtem vakcín ti neporadim,to neznám.Nás doktorka nikdy nebrala podle korigovaného věku,ale vždy podle toho,kdy se Karolínka narodila a očkování jsme měli odložené jen o měsíc,první hexu dostala ve 4 měsících.Ale je fakt,že třeba když se očkuje prevenar první dávka do 1 roku,dávaj se 3 dávky,když po 1 roce,dávaj se jen 2 dávky a u starších jen 1 dávka.Stejné je to i očkování na meningokoka - čekali jsme,až bude Káje 1 rok,abysme mohli dávat už jen 1 dávku,tak třeba je to i u hexy - ale nikdy jsem o tom neslyšela.Zkus to radši ještě někde zjistit.

nanya
30. okt 2009

mila01: děkuji za odpověď. Zkusila jsem napsat do poradny na netu, tak snad se mi ta MUDr. ozve. Volala jsem na neurologii, ale tam se po telefonu na mě tvářila tak všelijak, že to musí vědět moje dětská dr.... takže jsem vlastně nic nezjistila, doktoři si o mě asi myslí, že vše moc žeru, ale moje dětská dr. nejednou pochybila a tak už jí moc nevěřím, že ví, co dělá. Např. brala Danielkovi každý týden krev, a ne zrovna málo, a to jen proto, aby zjistila, jestli mu už nepřibyly červené krvinky /byl dost anemický/, ale tak nějak si neuvědomila, že když mu pořád tu krev bere, a to každý týden, že se to těžko zpraví a kor u tak malého miminka. Musela jí zavolat až moje dětská kardioložka a od té doby nám nebrala krev ani jednou. No a tak je to se vším: příkrmy, čaj, strašně mi pořád říká, co a jak mám dělat, prostě nejraději by ho vychovávala asi ona sama..... 😠

vladimuraz
30. okt 2009

Nanya, Vaše doktorka má opravdu nějaké divné postupy, toto jsem ještě neslyšela. Radši se ještě někde vyptej, no ale kde, viď? U nás proběhlo očkování až na doporučení neuroložky, 1. hexu Klárka dostala až v 10 měsících. Poslední 4. nemáme dodnes. Jenže když není řeč ani s Vaší neuroložkou, tak to je těžký. Tak zkus zavolat na neonatologii, kde jste s malým leželi, tam by Ti určitě řekli. Ono co doktor to názor, ale tohle je fakt nějaké divné.