Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
9. dec 2009

Susika, ahoooooj po dlouhé době🙂 Teď jsem to přepla a už bylo po 😒
Jak se jinak daří??

Nanya, tak to je fakt nějaká divná ta vaše oční. Když má očka v pořádku, tak nechápu, proč vás sleduje. Anetka fakt nebyla na očním ani jednou. Kontakt Ti pošlu IP.

julianna78
9. dec 2009

Ja som to tiež neskoro zapla,ale nasla som to v archíve ctv....a celé som to prerevala.

http://www.ceskatelevize.cz/program/diagnoza/ro...

nanya
9. dec 2009

bera: děkuji za kontakt, zítra tam zkusím zavolat. Děkuji

Jo a zrovna jsem se dodívala, díky juli, že jsi ten odkaz sem hodila, já to taky na STV2 nestihla přepnout. Teď tu sedím a bečím jak kravka. Všechno se mi připomělo..... Je to maras 😕

simicak
9. dec 2009

Preji pekny vecer,
docetla jsem jen na rychlo,nejak nestiham.
Ja letos tak pect nechci,ale musim,jen zaklad,pernicky,van.rohlicky a linecke a tim koncim. Vanocni veceri se vsim dela manzel a uklid udelal jak jsme byli v ne mocncii,tak uz jen v sobotu dokoupit darky,ale vetsina uz je zabalena. Chybi mi jen manzel a neco pro Vikuli.

My dneska doletela mamka,tak byla s Verunkou a se mnou v taneckach se na ni podivat. Je to supr,jak sisla na Viki,hraje si s Veru,no zavidim vsem co maji babicky.Je to pekne,kdyz drzi moje mimusko a rika,jak je k rasna a tak 😵

Viki papka docela dobre,i kdyz teda min. Dneska tady byli z kliniky,tak uz ma skoro zpatky svoji vahu,pry zhubla trosicku a ze do va noc bude zpatky. Taky zacinam pomalu s prikrmy,jen teea predstavuji spis lzicku,vcera mela kasicku,snedla mini lzicku,tak snad ji bude chutnat.

petrach
9. dec 2009

susiko díky za odkaz,skoušela jsem se odpoledne podívat,ale malí me nenechal,mel nejaky špatny den a do toho to pečení..kuknu se rano v klidu..
a jak se máte holky????

simicak to je manža šikovný,že tak pomáhá 🙂
a jsem ráda že se Vikince začlo chutnat,ono po té nemoci to pujde ze začatku pomalu,hlavne že ti jí..
mamka zustane do vanoc? nebo vám odletí zase domu?
je to super vid..škoda že jste tak daleko..

tinuskaha
10. dec 2009

ahojte,dievcata od kedy moze babo lepok?
petrach ty si tusim raz spominala ze si kupila nejake susienky ale obsahovali lepok.dala si ich potom Simonkovi alebo nie?ake to boli susienky?sunarka?ja som ih tiez kupila ale nevsimla som si ze je na nich napisane ze obsahuju lepok.Bolo to napisane malinkymi pismenkami.Malemu som ich dala uz asi 4x po 4-5 keksikov do vyzivy.zatial zkiadna reakcia.moja dr.povedala ze by uz teoreticky mohol ze lepok sa moze od 6.mesiaca.poradte

bera28
10. dec 2009

Tinuska, lepek už můžeš dávat. Teď jsou opravdu nová doporučení, že by se měl dávat už v půl roce. A reakce žádná ani být nemůže, protože pokud by malý trpěl celiakií, tak ta se projevuje až po několika měsíčním podávání lepku. Ale buď v klidu, nic takové nebude.

petrach
10. dec 2009

ahoj holky 🙂
tinus lepek se prý má dávat od 6 mesíce,tak už skouším,ale nemá ty sušenky každy den..já mám od Hero baby..ale bude to to samé co Sunarky..když chutnají a není reakce,tak je to super..pry ted zase doporučují začínat s nima dřív,idealní je k tomu i kojit..ale to už my mateřinu máme jen 1x denne z mrazáku 😉

pavcik
10. dec 2009

Ahoj holky mám na vás otázku

Matýsek má hustší rýmu. Dávám mu do nosánku Marplus a pak to mu to odsaju odsávačkou na vysavač.
Jsou ještě nějaký lepší kapičky nebo i s rozprašovačem? Klidně i dražší ale aby mu aspoň chvilku vydržel nosánek čistej. Včera jsem s nim ani nebyla venku ale dnes s nim na chvíli na čerstvý vzduch zajdu.

bera28
10. dec 2009

Pavcik, myslím, že bohatě stačí to, co používáš. Já střídám Stérimar bébe a Physiomer Baby. Všechno je to stejně na jedno brdo🙂

adajar
10. dec 2009

Ahoj holky koukam ze pisete jak divy nestiham cist Danysek je na me zavislak trosku jak jsme spolu sami cele dny no. takze nic moc nestiham. Jinak muj krk je nic moc nemuzu moc polikat se mi spojili 2 afty v jeden a je to dost humus, ale to jsou malickosti. Jinak v sobotu jsme slavili tatkovi narozky a prisli kamoska s dcerkou no a v utery holcinka mela nestovice takze cekame jestli je chytne nebo ne. A Dalsi lepsi zprava manzel maji v praci Praseci chripku nejspis ceka se na potvrzeni. super tejden fakt. A co tady noveho?? Urcite velke pokroky.

fajn
10. dec 2009

Adajar tak ať se vám to hnusný vyhne. Ségry dcera má taky neštovice tak ti mají do konce vystaráno neboť má tři děti,tak jestli to všechny dostanou potěš noha. Tak se neuvidíme ani na vánoce.
nany na oční chodíme co 4 měsíce a taky rozkapávají oči ,ale Didka měla ROP3
Peti důležity je že je odkud brát
Jinak dnes Didku psycholožka pochválila že je to úplně jiná holčička než když jsme tam byly poprve. Říkala že má vysokej intelek že je hrozně šikovná na počítání. Dala ji úkol že má nachystat 7 kostek a čekala prej že to neudělá. že prej se děti strašně těší a jsou hr do kostek a pak zapomenou kolik jich mělo nachystat a Didka NEZAPOMĚLA 😀
Akorát říkala že ještě ale neumí když ji jenom řekne jakej je rozdíl mezi psem a ptákem tak to neví. Ale když ji to ukáže tak druhej úkol už prej splní 😒 ,no ale nemůžem chtít zázraky. Říkala že splnila i úkoly ze 7 roků a že ji chybí trpělivost a ta jemná motorika. Ale prej to přijde tak nevím. A když ji tam přečetla DIDKA že Ta E je te tak šla do kolen. Prej až přijdem v březnu tak už budou spolu číst knížku 😀
No a ve městě to bylo něco ,všude tramvaje ,autobusy koleje no zážitků jak prase. Než jsme došly k autu tak jsem musela pojmenovat všechny dopravní značky, všechny kanály prohlídnouta hlavně rozbity sklepní okýnka. Ale jinak mám depku ani nevím proč a přitom bych se mohla vytěšovat. Taky jsem ji říkala jak mám VÁs a jak si pomáháme a strašně se divila že až tak když se neznáme. Tak jsem ji řekla že o tom to je ,že když se člověk potřebuje někomu svěřit tak vám protože víte o co gou a ne když to budu říkát kamošce která o tom ví prd. No a teď si jdu vypít kafe a půjdem chvilku ještě ven. Po dlouhé době vykouklo sluníčko tak aspoň na chvilku. Stejně bude hned vem mě mě bolí nožička. 😀

bera28
10. dec 2009

Fajn, to jsou FAJN zprávy 😀 Vždyť my víme, že Didka je šikulinka🙂 A přesně jak píšeš, nemůžeme chtít všechno hned, ono to časem příjde. Závidím Ti, že je u vás slunko, tady už hodinu leje jak z konve, takže ven půjdeme až později (a kdoví jestli 😒 )
Adajar, no to máš pěkné 😖 Snad se vám ty neštovice a prasečka vyhnou. Držím palce. A hlavně ať i tobě je líp.
My měli dneska noc - Kuba od 23,00 do 6,00 kňučel, brečel, prděl - bolelo ho břicho. Takže po obědě jdeme povinně spát 🙂

argousek
10. dec 2009

fajn gratuluju však vy už jste za vodou 😉 To budou všichni čumět až vystuduje vysokou s takový intelektem 😀 😀 😀

adajar tak to je teda hrůza, tak snad tam tu prasečí chřipku nepotvrdí 😉

holky mně se dneska stala taková pitomá věc, představte si, že jsem snědla plechovku s tuňákem, kterej už v červnu prošel. Pořád jsem tam hledala na víčku datum spotřeby a nemohla jsem to nikde vyčíst, tak jsem si říkala, že to je divný, že to není nikde napsaný. No nic když už jsem ho měla celej snědenej a studovala jsem etiketu, jestli tam nejsou éčka, tak jsem na to narazila mezi složením, takovým malým písmenkem napsaný. My jsme to teda měli uchovávaný v lednici, ale nevím, je mi z toho divně, aby to nějak neublížilo mrňousovi ☹

fajn
10. dec 2009

arg. myslím že mu to neublíží,určitě tam byla napsaná minimální trvanlivost a to zase není tak moc půl roku. Ještě když to bylo v ledničce. Zle je ti jenom proto že na to myslíš hlavně že ti chutnal 😉
Já onehdy u nás v obchodě koupila sušenky a až jsme je snědli tak ty byly do ledna 2009 . Tady u nás člověk musí kontrolovat i rohlík jestli není prošlej. neboj bude to v pohodě.

pavcik
10. dec 2009

holky já se picnu...Matýsek asi začíná mít i menší kašel. Co mu na to mám v případě nouze dát? Teplotu zatim nemá ale rýma ta je pěkná potvora. Sotva dýchá a odsávání nenávidí. Sotva zapnu lux a ještě ani nezačnu tak řve jak pavián 😔

bera28
10. dec 2009

Pavcik, nám doporučila Dr. na kašel Hedelix a opravdu to pomáhá. Ale pokud se mu kašel rozjede, tak nepočítej s tím, že ho přejde dřív jak za týden, 10 dní.

fajn
10. dec 2009

pavcik taky je dobry přes den dávat Hedelix a večer na noc stoptusin sirup. Uvidíš jak na tom bude ale asi bych zašla dr. Jestli má rýmu tak mu udělá výtěr a tím zjistí jestli to má virovy nebo bakterialni nemusí mít horečky. Zvedni mu postýlku v hlavě ať rýma teče dolů a hodně ho chovej ať to teče pryč a odsávej . Když odsaješ je ta rýma bílá průhledná nebo zelená?Jestli je dozelena tak je to na antibiotika dobrej je Pamycon a nejlepší jsou Garasone kapky

argousek
10. dec 2009

pavcik tak já dávám při kašli 3x denně mucosolvan a už jsem ho párkrát dala, když měl rýmu a začal jen pokuckávat a zažehnali jsme to. Ono to slouží i k odhlenění.
Jinak tenhle mucosolvan ale myslím že právě i ten stoptusin se má dát maximálně v 5h večer ne později, protože by mohl víc kašlat. Na zklidnění nočního kašle jsem dávala jitrocelový sirup mucoplant 😉

pavcik
10. dec 2009

holky děkuju za rady...ještě teda zaběhnu do lékárny....je mi ho chuděry líto. Rýmičku má průhlednou a hustou.

fajn
10. dec 2009

stoptusin je na noc aby se nekašlalo,ale mucosolvan je jenom fakt do 5 hodin. mucoplant na dobrou noc taky dobry. holky kdybyste viděly naši lékárnu doma .Ségra vždycky říká že takhle zásobenou lékarničku ještě neviděla,vždycky zavolá jestli nemám a já mám 😀

petrach
10. dec 2009

Fajn já to pořád říkám že Dianka ma hlavičku jako makovičku!!!!!!!!!!!!!! 🙂 já mám takovou radost,tak nedepkuj a oslav to,pekne večer decku u ordinace u bude hned ružovo 😉
a musela jsem se smát,jak píšeš argi s tema rybičkama..no to vím jiste,že ty vyroky má Dianka po tobe 😀

adajar ta chřipka už je všude,bohužel..hlavne at se drží prcek zdraví..snad se vám to vyhne,držím moc moc palce!!

pavcik radši zabehni zítra k dr,nám hrozne pomáhá ta timiánová mastička,ted jsem mazala 14 dní a pomohlo fakt hodne..používá ji i hodne znamích a všichni chvalí..pak máme mar sprej,libenar..ale ten mi nepřijde moc dobry a nasivin pro deti,ono ti už poradí v lékarne

bera u nás noc to samé,jsem troska..včera celí den protivka,dnes to samé,nevím co s ním je..mám nachystané pečení a nemužu..ted si chvilku hrají na dece,tak jsem nabehla za váma

fajn
10. dec 2009

peti no decky by to chtělo ale ne jednu. Andrea jak už jsem vám psala se přihlásila na ty debilni stránky a my s chlapem neděláme nic jinyho než že kolem toho lítáme. Je to 60EUR na rok a ta smlouva je na dva roky takže 4 000,- tisíce v prdeli. Ta tady sedí a čamčí ,starej řve a mám ju zabit. Hlavně že to není víc a je zdravá ,vím že ty peníze nemáme jen tak na vyhazov ale se už neposeru. Nalítlo jich takhle víc.Včera jsem byla u advokátky a ta říkala zaplatit že když to odklikla tak to uzavřela. Policajti říkají neplati tak i ČOIka tak si vyberte.
Starymu sem taky říkala že on se ožral a sedl za volant a auto na sračku a nikdo ho nezabil a bylo víc peněz. Tak ještě dnes jel na soud zeptat se na exekuce protože oni tím vyhrožujou,takže tak

petrach
10. dec 2009

fajn to je taky síla..ona se poučila,fakt co nadeláš? jasne že to naštve 😒

fajn
11. dec 2009

musím taky z veselejšího soudku

Didka:maminko kde se vyrábí maso a řízky?
Já: maso se nevyrábí ,maso je z prasete
D:a proč ten řízek není růžovej
J: a proč by měl být růžovej?
D:když prase je růžovy! 😀 A kde to prase snáší to maso? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 taky v kurníku?
J:prase nesnáší maso .Jenom slepice a ptáčci snáší vajíčka.

bera28
11. dec 2009

Fajn, Didka zae nezklamala 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Si představuju prase v kurníku, jak snáší řízky 😀

argousek
11. dec 2009

fajn 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jinak s tou Andy to naštve, ale stane se. Můj manžel si zase objednal telefon od nějakého inzerenta přes net, za telefon zaplatil 4000 a on mu poslal úplně jinej v hodně asi 1000. Tak byl manžel na policajtech, ti se nejdřív hrozně angažovali a pak mu přišlo poštou rozhodnutí, že to odkládají a je to vyřízený. Takže peníze v prr a člověk si na tom chlápkovi nic nevezme

hejdita
11. dec 2009

tak dneska mi to neda nereagovat fajn to je kraaasa jaky mas doma poklad 🙂

jinak vas obdivuju vim ze kazda maminka by se snazila o svoje miminko bojovat do posledni chvile ale co vi vsechno trpite a bojujete s detmi to je opravdu jenom k obdivu klobouk dolu prede vsemi opravdu ....

fajn
11. dec 2009

hejdita děkuju a děkuju i za holky ,ale ta tvoje poslední fotka tak ta taky nemá chybu 😀 . Máš aspoň uklizeno před svátkama,Klárka ví co je zapotřebí udělat a ne sedět u PC 😀

chip00
11. dec 2009

Ahoj. Ja mam doma holčičku jmenuje se Jessica, narodila se na 24+5 tedy 1.rijna 08 meřila 34cm a vážila 750g jinak jsme mely termin 14.-28.ledna 09. Narodila se v Usti nad Labem cisarskym rezem. Máme větší problém s očima..V lékařských zprávách se moc dobře nevyznám a nikdo semnou moc nekomunikuje..Je mi to divné..Jessince dělali operaci očí na 8.týdnu bez mého souhlasu.Před operací měla ROP 3 na pravo a po 5 dnech udělali další na levo.Měsíc po operaci měla ROP 4 moc tomu nerozumim..Také má za čočkou šedobělavou odchlípenou sítnici..Závěr lékařske zprávy zní :st.p. ROP IV 1.dx.,ROP V. 1.sin. Amotio ret.part.1. dx., totalis 1.sin.Byla bych moc vděčná za každý pokus o vysvětlení 🙂.
Jinak máme také ploche nožky..Malá je ale moc šikovná a hodně se snaží!!