Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
11. mar 2010

ahoj holky jen rychlovka fajn se ozvala maj se dobře,didce se tam moc líbí,prej tam chce zůstat napořád 😀 ,jen njídlo prej nic moc,ale jinak dobrý

jdu vzbudit spáče,udělat jatýrka,po půl pátý vezeme dětičky k babi s dědou a jedeme na hokej,snad dneska liberec porzíme a nebude tedy poslední v týhle sezoně

bera já bych ti přihodila mišku,taky dveře otvírá a overaly na spaní jsme už zrušily,protože se taky svlíká 😀 😀 😀

janicka.slunicko
11. mar 2010

Ahojik holky. dneska jsem byla za sluničkama, a zadne zmeny nejsou,tak to je dobře že se stav nezhorsuje. Jsem si vyfotila Val nahatou, ješte mi Risu musím. Konečne se mi to povedlo, pokaždé jsou zachumlany,ale hlavně že se jim takhle líbí, sestrička ríkala že si takhle pripadají jako v mamincině břišku. jsou to zlatička.

Holky mějte se a opatrujte se.papa

bera28
11. mar 2010

Jani, tak super, že žádné změny k horšímu. Jsou to stateční šikulkové.

Já jsem před chvíli myslela, že mě klepne. Stavila se tu máma, tak že prý vyvenčí psa. Svišťům jsme řekla, ať na ní počkají v předsíni. Tak si tam povídali a za chvilku slyším cvaknutí a jak utíkají. Kubajz otevřel dveře na chodbu a zdrhli z bytu. Jsem už viděla, jak se řítí ze schodů dolů. Naštěstí nabrali opačná směr a zdrhali po schodech nahoru. Ufff, ale dušička ve mě byla v tu chvíli malá. Tak jsem udělala na dveře ceduli "Zamykat nahoře, utíkají predátoři" 😀

janicka.slunicko
11. mar 2010

Tak to se nedivim že jsi mela dušicku... Tak to mě neco pripomělo, když jsem byla malá tak naši také musely zamykat nahoře zamek, nebot ja jsem byla naměsičná a chodila jsem na chodbu. To jednou mama ležela v postely a tata koukal na telku, a najednou cvaknutí dverí, mama si myslela že je to tata a tata si myslel že je to mama. A oba se sesly na chodbě,a koukaly na sebe.. a ja za dverma..tak to bylo také super vyděsení...

simicak
11. mar 2010

Jani to je supr,ze se malym dari dobre a stav se nezhorsuje!! Jsou to bojivnici 😉

Bera,tak to mate doma srandu. Hlavn ze nevybehli nahati 😀 Ale pripomnela jsi mi,jak nas nechali nasi,kdyz jsme uz byli vetsi,sami doma. Jsme 3 sestry,rozdil 2 roky, a ta nejstarsi povidala horory a pak jsme se bali,tak jsme si vzali noze a zastrkali si je do puncoch a ciihali v predsiny za dvermi na vraha. Nejstarsi segra mela ty ostre noze,prostredni jidelni a ja nejmensi vidlicky 😀 Nastesti se nikdo nepichl.
My byli taky desne bojovni,porad na pohotovosti po kazde hre. Musi to byt sranda doma s dvojcaty a taky zahul

nanya
11. mar 2010

maatkaa - taky, že je pěkně protivný a taky se umí pěkně vzteknout, jsem ho takového nikdy nezažila, začne se rozčilovat a štípat se do hlavy. No, moje nervy 😠 Hlavně, že už je snad konec, protože z takových vysokých teplot jsem měla opravdu šoufl. Já bych už nežila, mít takové horečky 😕

simi - manžela ti fakt závidím, to ten můj nepřebaloval malého ANI JEDENKRÁT 😢 ani nikdy nekoupal, nesvlékal, neoblíkal. No, abych mu nekřivdila, asi 2x ho svlékl, když jsme došli z venku, ale to až teď! Takže fakt jen tiše závidím... ☹ K té mastičce? Tu bych asi dala hned, pokud jí tak očička hnisají. Asi bych nečekala. Možná bych k tomu přidala i výplachy borovou vodou.

bera - jj, konečně, už jsem ani nedoufala. S Hgb jsem nadmíru spokojená, ani jsem to nečekala, popravdě jsem se docela bála, já ten Aktifferin opravdu flákala, dávala jsem mu ho asi jen první měcíc, co byl doma, a to poctivě, pak už tak jedenkrát týdně, jak jsem si vzpoměla a teď už vůbec, 2 lahvičky /celé/ jsem vyhodila 😖 Tak ani nevím, kde to železo všechno pobral. Ale začala jsem dávat pak žloutky z vajíček, tak snad ty, neboť prý obsahují hodně železa + samozřejmě maso a zeleninka 😉 Jinak koukám, že máte doma pěkně veselo, aspoň vím, na co se mám těšit. Ještě, že mám jen jednoho rošťáka, už se vidím, jak vysvětluji holčičce, že nemá tahat bratříčka za to ono, já bych se u toho tak řezala, že bych se ani nevykecala 😀 😀 😀 Mě stačí, jak malý péruje na kolínkách a dělá ty sexy pohyby, až mi tečou slzy. Fakt dokonalé pohyby 😵 😀 Jinak nápis na dveřích máš opravdu výstižný 😀

Dnes jsme byli na neurologii v Ostravě, dopadlo to dobře. Další návštěva za 4 měsíce. Malého chválila, všechno jí bral z rukou, když mu nabídla hračku, tak to dal ruce, jakože se vzdává, jsem se musela smát, a když ho chtěla proklepnout s tím svým kladívkem, tak jí nedal chvíli pokoj, z něho fakt bude jednou zloděj. To víte, že netrvalo dlouho a kladívko bylo jeho 😀 neuroložka ani nevěděla jak se mu to povedlo 😀 😀 😀 jo a prý odpovídá 1. polovině III. trimeonu. Nevíte, co to znamená? Je to dobře? A psychomotorický vývoj má v širší věkové normě. Já tu zprávu četla až, jak jsme odjížděli, tak jsem se ani nezeptala, co to vše znamená 🙄 Ale říkala, že vše ok, tak snad jo. Jinak malý už je na čtyřech docela přeborník, dokáže procouvat takto celý obývák, ale aby se pohnul dopředu, tak to ani náhodu ☹

petrach
11. mar 2010

ahoj holky,
fajn psala že dnes meli diskošku a super zatančili..Diance se tam pry moc líbí a utíká jim to..a mám vyřídit maove že moc drží pesti..

maovo jak jsi dnes dopadla u dr???? myslím na tebe od rána
nanya já bych tipla teda taky šestou nemoc..pokud mel teploty a pak se po pár dnech osypal ..hlavne že je mu už líp 😉

simi já bych taky nakapala,nečekej..u nás se to dává už když očičko hnisá..a teda si to vyžíráte ve velkém 😒

tinus uplne me to zvedlo ze židle..dyt sama vydíš za pár tydnu ty pokroky,tak vydíš že to má velký vyznam..to že ta rhb před tím stála za prd,je pravda a že díky ní Alexek nedelal pokroky taky..já vím že te to moc trápí a chápu te,ale po tom co máte za sebou to nedožene hned..ona podle me vaše rhb chce pro nej to nej nej a snaží se mu pomoct to dohnat a blbe to řekla 😉 očkovat se musí a cvičení se vynechává jen 4 dny a to zase není taková hruza..

jani jsou to opravdu sluníčka..jen tak dál,že posílám velikanskou pusinku obema,at pekne rostou a sílí
nicko a jak Nikolka??? doufám že už je líp berunce

argí já mám desnou radost z tech tvych tydnu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bera musí to byt mazec 😝 vy\držet pár let a bude líp..jsem desná co? 😀 ale fakt to musí byt zahul,to tii veřím..

no my jsme nachlazení,v noci byl malí pořad hore a knučel,má tak hnusnou rymu,že pořad odsáváme a nemuže spát..odpo jsem xchodila s kočarem,at se dospí a stejne dal 30 minut 😝 Elij pro zmenu hnusne kašle,takže školka nehrozí a zítra s obema pojedu busem ve snehu na rhb 😝 😖

denisee
11. mar 2010

Tak v Budějicích nám parádně nasněžilo ☹ . Ráno, když jsem šla do pokojíčku pro Vojtu jsem zjistila, že nás asi vytopili sousedi. 2 obrovský mokrý fleky na zdi (teklo jim topení) 😠
Jinak se máme všichni fajn, pomalu dávám do kupy, věci do Vojtíkova pokojíčku, tak už asi máme vše a čekáme jen, až to tatínek smontuje 🙂 , taky teď vybírám už dárky k narozeninám, už se nám to zas blíží.

Bera: kolik dětičky měří, že dosáhnou na kliku??? to u nás ještě nehrozí.

bera28
11. mar 2010

Teda Janicko a Simi, u vás doma musela být taky sranda 😀
Jani a jak tě ta náměsíčnost přešla???

Simi, hezky jste si to holky rozdělily podle velikosti 😀 😀 😀

Nanya, že by z Danýska rostl budoucí gigolo a trénuje už odmala?? 😀 Teda ale manžela bych zapřáhla 🙂 Já na toho svýho chlapa furt nadávám, ale je pravda, že s dětma pomáhá - přebaluje, koupe, venčí (víc než já 😝 ), hraje si a když někdy náhodou příjde z práce později (jako třeba dneska), když už je čas koupání, tak ho ještě seřvu, že už měl být dávno doma a koupat 🙂
A čtu, že na neuru dobrý, tak to je paráda!! 3. trimenon jsou 7.-9. měsíc, tudíž odpovídá 1. polovině tohoto rozpětí.

Peti, já jsem to říkala, že budou Fajn i Didka z lázní nadšené 😉 A až Fajn uvidí, jak se Didka zlepší, to bude teprve čučet. Ať je Šímovi brzy dobře, to dělá taky to počasí, furt zima, sníh, jaro nikde 😠 Zítra šťastnou cestu.

Denisee, to je pech 😠 Tak snad to mají sousedi pojištěné, aby vám mohli škodu uhradit! A s pokojíčkem jsi fakt dobrá! Já už potřebuji vymalovat a pořád je zima. Kámoš teď navíc jede na týden na hory, takže nemůže pomoct se stěhováním skříní a my to jen ve dvou nezvládnem 😒 Tak až bude hotovo, tak hoď fotky.
Zatím na kliku dosáhne jen Kuba a kolik měří přesně to nevím, ale odhadem tak 88 cm. Anetka je krapet menší. A buď ráda, že Vojtík ještě otevírací tendence nemá. Pak ti bude otvírat úplně všechno.

Tak a jdu dočíst knížku.

petrach
11. mar 2010

denise tady sneží celí den..já nechala včera venku pradlo,že to dnes proschne a ráno klepala z neho sníh 😝
snad jsou sousedi pojištení,to by me kleplo..a Vojtík už spí celou noc v pohode??

bera já co je malí,nečetla nic krome časipisu o detech a knižky narodilo se předčasne 😠 když už mám čas,tak jdu na net..je to zlozvyk,tady sedet
😝
no u nas tatka funguje jak kdy 😕 ted 2x tento tyden krmil v noci,jenže malí ho moc nechce a po druhé řval,dokud jsem si ho nevzala,ani mlíko nedopil..a hlídá,když delám,ale všechno jim chystám předem,jídlo atd..

simicak
12. mar 2010

dobre ranko

u nas cesta v ohrozeni,viki ma v noci docela hrozny kasel,manzel prudi,ze nemame jezdit. K tomu ted bylo na netu,ze sever.moravsky krat je nejspinavejsi v evrope,Ostrava prevysuje emise nekolikrat moc,ze se nema vychazet..............ach jo. Uplne uz chytamhruzu z toho. Viki zas od 3 rana kaslala az o pul seste snad,horor. Pres den to je lepsi,ale ty noci fakt des a hruza.

Bera,no u nas byla sranda. Pri kazde hre jsi poznala,kdo je nejsilnejsi osobnost. Nasi porad s nama litali na pohotovost,vytahovat perlicky z usi,pretlakovy hrnec z hlavy,hlavu z plotu,zlomeny nos o p ostel-to kdyz segru unesl drak a privazal ji k poschodovce a jak letel pro ni,tak si zlommila nos o tycku...do ted ho ma krivy chudak.
Uz se nemuzu dockat,az vyroste VViki a budou si spolu hrat. 😀

simicak
12. mar 2010

Jo a oci uz kapame a hned lepsi!!!!!!

sorbona13
12. mar 2010

ahoj holky, nestíhám dočítat, doma je to mazec, kluci lezou všude možně, Honzík se už staví na kolínka a přitahuje se, dneska lezl za Kubou do lehátka a převrátil se na záda. Řachnul si jí pěknou do hlavy ☹
Koukněte na videa:

https://www.youtube.com/watch?v=Nm4C_KrLw5Yhttps://www.youtube.com/watch?v=6pmRteA_-CIhttps://www.youtube.com/watch?v=oWyptk0CUWQhttps://www.youtube.com/watch?v=sPcFtmeIWtohttps://www.youtube.com/watch?v=WesrN7adQzQhttps://www.youtube.com/watch?v=xjdwKtGXKLU
maatkka
12. mar 2010

Ahojte
tak uz je aj u nas bielooo 😠

bera my uz mame vyzliekacie obdobie pekne dlho... esteze Lilu nema koho tahat za pipika 😀 najskor si dlho vyzliekala len nohavice a ponozky ale teraz je to uz kompletka 😀
a co sa tyka dveri tak zistila ze tie kuchynske staci len riadne potlacit a otvoria sa takze ani klucku nepotrebuje... ale inak si poradi... ked chce nieco dociahnut dotrepe si tam tu hojdaciu kravicku - najnestabilnejsiu vec siroko-daleko - a na tu sa vystvera... dneska si zase vyrobila "prekazkovu drahu" z kocara autosedacky a hrrrby veci co si poznasala a preliezala z kocika na sedacku a do toho oblecenia vzdy nakoniec skocila 😀 a rehotala sa na tom 😀
no a knizka super tip... aj ked my Juliu prave teraz v tomto obdobi za nejedlika oznacit nemozme 😀 vcera sme boli u svokry lebo mala narodeniny... isli sme tam az poobede - takze bola napapana - ale svokra ze jej spravila polievocku - taku hustu maskovo-zeleninkovu... tak ja ze jej len skusim dat nech ma svokra radost... Lili zjedla taky tanier co by som asi ani ja nezvladla... potom ju este kadecim ponukali - takze zjedla nejake piskoty pol jablka a tak a za chvilu zase chodila ze mnam-mnam 😀 tak dostala rozok s maslom a so syrom - spapala a uz ked sme boli pomaly na odchode doniesla mi strapec bananov - tak vsetci ze nech jej este dam bananik - ja som sa uz bala ze bude prejedena ale nakoniec spraskala 2!!! a to teraz pisem uuuplne vaaazne 😀 medzitym sa nam nacahovala po poharoch tak som jej dala napit a vypila naraz 3 deci - to niekedy nevypije za cely den... no ja som nechapala... doteraz nechapem ako sa to do nej pomestilo 🙂

nanya tak to teda boli teploty!!! ja som bola vtedy nakoniec aj celkom rada ze tie najvyssie teploty sme preckali v nemocnici - ja by som sa doma strasne bala febrilnych krcov...
a toho tvojho manzela co trosku nezapriahnes do starostlivosti? 😀 my sme sa zo zaciatku skoro bili kto ju prebali a nakrmi 😀 aj ked to obdobie netrvalo dlho 😀 😀 ta teda obdivujem ze to takto sama zvladas... ja od kedy ma mm ten strhnuty necht (a ma to tak blbo zaviazane ze nemoze ani rukou poriadne hybat lebo mu to tam nieco na tom palci drzi) tak si pripadam ze som na Lili sama a to sa s nou zahra aj ju ako-tak nakrmi... len ju nemoze kupat brat von ani prebalovat... a ja som zvyknuta ze ju raz za cas rano vzal prebalil nakrmil a hrali sa alebo ju zobral von - mne medzitym doniesol kavicku do postele takze som sa aj do 11-tej vyvalovala... a teraz nic 🙄
a sexy pohyby ma dostali 😀 😀 😀 😀 😀

simicak to je ako naschvaaaaaaaal!!!!!!!!! 😠

jani tak super ze ziadne zmeny nie su... teraz uz ale urcite dubu... k lepsiemu 🙂 🙂 🙂

mila01
12. mar 2010

Ahoj holky,jdu vás jen rachle pozdravit a postěžovat si.Nestihla jsem vše dočíst,jen jsem to prolítla,ale nejdříve - Jani,.jsem moc ráda,že nejsou žádné změny k horšímu a věřim,že už nám brzo napíšeš pozitivní zprávy,že se vše lepší.Argoušku - je to naprosto fantastický,jak ti tam ty týdny nabíhaj - takže ještě aspoň do 38tt,ano?Ty to zvládneš.

Holky nevíte,jak je na tom Lenka?Tuším,že byla nastejno jako Argoušek.

Marodům přeju brzké uzdravení a všem ostatním gratuluju k pokrokům.

A teď si postěžuju - manžel zase nepřijede.Naposledy jsme ho viděli 28.2. ráno,to ho tchán odvážel do Chomutova a od té doby jezdí.Znova je v Norsku a přijede nejdříve příští pátek.A to možná - pauzu mít bude - dělá jí v Norsku,takže může klíďo jezdit dál.Jsem už hotová,je mi hrozně smutno.Dneska začaly holky otravovat,že by chtěly na noc k babičce,tak jsem se je snažila přemluvit,ať jsou doma,ale chtějí,tak je tam odvezu - nechtěla jsem tu být sama.Sice bych tam mohla být s nima,ale vim,že si to všechny tři užijou víc samotné - máma je tam rušivý element,tak nebudu sobecká a dám je tam.Pustila jsem se do háčkování,tak asi proháčkuju půl noci - každé holce už jsem udělala jarní čepičku,kamarádce pro holku taky,teď dělám neteři,do toho háčkuju do školky velikonoční vajíčka a slepičky - mají prodejní výstavku a výtěžek jde na hračky a křídy. ☹ ☹

bera28
12. mar 2010

Simi, tak to je výžně cesta v ohrožení. Navíc tady je fakt pořád hnusně, dneska tu i v Praze od rána sněží a fučí 😠 Hele ale vaši s váma fakt užívali, se divím, že jste se nezmrzačily 😀 😀

Sorbono, zírám na kluky. Jsou skvělí a ta rána teda byla 😒 A jak krásně výskají, jako myšky 🙂

Maatkka, tak to je Lilinka najednopu pěkný žroutík. To dohání ještě pořád tu hladovku při nemoci.

Milo, tak to zkus brát tak, že si aspoň na chvíli od všechn orazíš a můžeš si dělat, co chceš. I když věřím, že ti manžel chybí. To víš, u nás je to opačně - co já bych dala za to, aby aspoň na týden někam zase zmizel
😀 A co, holky budou mít jarní čepičky a ještě uděláš dobrý skutek pro školku 😉 To se počítá.

Já se teď docela nudím, svišti spí, dopol jsme byli venku v té největší vánici, doma není teď co dělat. Ráno nám nešla TV a internet, tak už jsem měla hrůzu, že to nepůjdde přes celý víkend, ale naštěstí už je to Ok.
Holky, myslíte, že to jaro ještě někdy dorazí????????? Já už jsem nějaká skeptická ☹

simicak
12. mar 2010

Bera,ja teda pocitam,ze jako dorazi za 2 tydny s nama a bude 15stupnu 😀 Hlasi,ze se ma koncem oteplovat a pry by jsme uz meli mit jaro jak do jedem,tak doufam. JInak tam v tech balerinkach zmrznu 🙄

Ja byla nakoupit darky pro deti,mala jde v nedeli na party a vcera delala pranicka,manzel sel ted obe mury uspat,tak se valim. Jdu se podivat taky na ty videa.

Mila,aspon spcnes,ja se tesim,ze si od manzela spocnu na cas 😉

Matka,tak mala dohani,co? Nase Viki dnska snedla na obed celou presnidavku a pak jeste velky detsky piskot ( organicky od 4mesicu bez cukru-blee ). Tak snad nam nabere.

simicak
12. mar 2010

Jo a mam doraz znova 😀

holky,odkdy poschodovou postel??? Mame poschodovku v detskem a Vikise tam bude stehovat po letu,manzel tam chce dat pro ni malou postel,ale ta se tam teda uz nevlze. Veru uz bude mit 4 roky-ja uz bych ji dala nahoru a nebo ze by spali obe spolu dole. Vim,ze sousedce deti spali obe dole na jedne a my jak meli poschodovku,tak segra uz od 4let byla taky nahore,protoze nas bylo moc. Myslite,ze je jeste brzo????

sorbona13
12. mar 2010

bera: já chci taky jaro 😠 U nás už zase sněží celý den 😖 Rána to teda byla a já si jako krkavčí matka jen tak kameruju 😒

bera28
12. mar 2010

Vlastně jsem si chtěla taky postěžovat - dnes mi volali z plavča, že nám nabízí jen jeden termín na další plavání. Ten naprosto nejdebilnější. Prý měli volno ještě ve dvou jiných časech (jeden by nám vyhovoval), ale už je plno. Tak jsem se jí zeptala, jestli tam taky šli dvojčata, tak prý ne. Fakt nechápu, proč nemohla kravka zavolat nejdřív mě, když potřebuji 2 místa a pak nabízet volné termíny maminám s jedním dítětem. Tak prostě chodit plavat už nebudeme a musím sehnat aspoň koně, ať se neflákáme 😉

petrach
12. mar 2010

sorbono teda to jsou pašaci..fakt jsem záírala jak jsou šikovní.. 🙂 máš už taky veselo 😀 ta vaše ohradka je super velikosti..

simo to teda máte pekne blbé.s tím odjezdem,tady je falt hnusne a celkem i smog a to u nás nemíváme vubec..už je holkám líp?

matka teda ta si dala do tela 😀 😀 musíte chodit častejc,je známo že u cizích chutná nejvíc 😀
bera to by me naštvalo,dyt chodíte už tak dlouho,a se dvema,mohli brát ohledyx,je to fakt škoda toho nechat..

simicak
12. mar 2010

My dneska poprve koupali obe holky dokupy!!!!! Jsme koupili kresilko pri Viki,tak tam spolu radili 😵

Petrach,Verunce uz je dobre,jen musi dobrat antibiotika a Viki je dobra,jen ten kasel-hlavne v noci. Ale dobre papa a je hrava.

mispuli
12. mar 2010

tak jsem dala napoštět vodu do vany a šla míše pro nočník,ta stála u vany a když jsem se vrátila,tak byla míša oblečená vaně,že tam umí vlézt jsem věděla,ale že takhle rychle 😅 😅 😀 😀

leni96
12. mar 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím, stále jsem 2v1 a doufám, že ještě dlouho budu 🙂. Zatím to vypadá všechno dobře i doktor mě pochválil, prý je vidět, že odpočívám, čípek drží, nezkracuje se a hlavička je taky vysoko a netlačí dolů. Musím to všechno zaklepat ťuk,ťuk... 🙂 , vážíme asi 1900 gramů.
Jinak počasí hrůza, včera napadl sníh a dneska ráno zase, no ještě, že to přes den roztálo. Už aby bylo to správný jaro.
Mějte se pěkně, těhulky držte se a marodkům přeju brzké uzdravení, pa Lenka 😉 .

petrach
12. mar 2010

holky dnes bylo na markíze o Evičce 24tt..nekteří ji tady i znají..kuknete..http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/refle... je to druhý dokument.. 😉

petrach
12. mar 2010

leni super že ses ozvala,já si říkám,že když nepíšeš,tak se držíš 😉 mám velikou radost,krásný tyden,ješte chvilku vydrž

milo aspon oddechneš,i ksdyž chápu,že byt tak často bez manži te nebaví a chybí ti..já bych to občas i brala 😀

maatkka
12. mar 2010

mila tak to si viem predstavit ako ti musi byt smutno... mm dnes isiel k rodine na noc - vecer isiel a rano je doma a mne bolo samej s Lili tak smutno ze si pre mna museli prist nasi a sme u nich 🙂
simi tak to kupkanie muselo byt super 🙂 s poschodovou postelou neporadim... ja som taky bojko ze jej ju nedovolim asi nikdy ani keby velmi chcela 🙂 ale podla mna to zalezi na malej... ty asi najlepsie vies ci uz by to bolo pre nu bezpecne... a hlavne som rada ze uz je lepsie... 😉
leni paraaaada 🙂 ja sa tak tesim ze si sa nam ozvala 🙂 baby krasne sa drzite 😉 len tak dalej...
peti video som videla na fb - az som slzila 😵 Evicka je zazrak... nadherna uzasna sikovna... a Iva je super ako sa angazuje a ako jej to ide - je velmi sikovna 🙂

mila01
13. mar 2010

Ahoj holky.Tak jsem včera byla s holkama u tchýně do půl 8,převlíkla jsem je do pyžama a když šli s tchýní spinkat,tak jsem jela domu.Podívala jsem se na celý !!!!! film - to se mi nestalo ani nepamatuju 😀 😀 uháčkovala jsem čepičku pro neteř a jednu slepičku do školky a krásně se vyspala.Spala jsem u Andrejky v postely,aby mi nebylo tak smutno.Všichni okolo mě taky řikaj - jééé,kdyby manžel na chvíli vypadnul,to by byl klid - ale u nás je to extrém.Je doma tak 5 dní do měsíce,trvá to už 6 let a není to dobré.Holky tátu ani neposlouchaj,když jim něco řekne,podívaj se na mě,jestli to odkejvu,vůbec ho nerespektujou - funguju tu jako máma i táta.Hodně nám sice funguje babička,ale tak 90% jsem s hokama sama.Teď půjdu uklidit,na oběd jedu za holkama a pak si je na celé odpoledne beru,ať nejsou pořád u tchýně a večer tam zas budou spát.A zítra dopo upeču tvarohové a povidlové buchty - jsem se rozhodla.Nikdy jsem je nedělala,tak to bude mazec. 😀 😀

Leni -. jsem ráda,že jsi se ozvala,dlouho ksem o tobě nic nečetla a doufala jsem,že jsi ještě 2v1.Týdny super - vydrž ještě aspoň 5týdnů.Fakt super a dávej o sobě vědět,myslíme na tebe.Stejně jako na Andulku a na Argouška ( i na další případné těhulky - holky,je jaro,s chutí do toho 😉 😉 )

Maatkka - naprosto tě chápu.Akorát já mám rodiče přes celé město a ne že bych si s nima nerozumněla,ale byla jsem u nich tento týden 2x na 2 hodiny a stačí - víc snesu zase až tak za týden.

Simi - vůbec ti nezávidim to rozhodování odletět - neodletět,taky když chci někam vypadnout a holky nejsou ok,tak si furt lámu hlavu a pořád zvažuju.Včera zase mluvili o té Ostravě,ten vzduch je fakt hroznej - oni je tam snad chtěj udusit.To je děs.

Mispuli - ona ti chtěla ulehčit práci - chtěla rovnou i vyprat. 😀 😀

Holky poraďte mi,nemůžu pro Andrejku sehnat jarní kabát,nebo delší jarní bundu - na netu měli pěkný od Topolina,ale stáhli ho z prodeje a nevim proč.Zkoušim to všude,ale pořád jen bundy do pasu. ☹ 😠

simicak
13. mar 2010

Tehulky,vamt o krasne skacou ty tydny!!!! 😵

Mila,mnam mnam,tak teda tvarohovou buchtu jse nemela ani nepamatuji-v Uk nemaji tvaroh ani mak!! a ani povidla. Hlavne neuhor 😉

Bera,no hruza s Ostravou!!!! Ja jsem rozhodnuta,ze proste nebudem chodti ven a ani navstevovat,jen nutne co musim vyridit. Ja totiz normalne litam na leto,kdy ten vzduch neni tak hrozne. jenze ted musime kvuli materske,rodn.listu,pasu.....mame hodne vyrizovani. JInak bych se nato vyprdla. Naposled jak jsek tam byla v dubnu,tak jsem byla cely mesic na inhalatoru,steroidech ( mam astma ) a kdyz jsme dorazili tady,tak hned po astmatu. Tak snad prezijem. Zas byla hrozna noc. Stejne je vlatni,ze pres den tak nekasle a v noci tak sili. Nastesti teda obe maji ces.zdrav.pojisteni,takkdyby neco,muzem k doktorovi.

nanya
13. mar 2010

Zdravím všechny.

denisee - s tím vytopením, to je fakt humus, moje rodiče topí sousedi non stop a pak ani neotevřou a dělají, že nejsou doma 😠 Ani jednou našim neuhradili škodu, ani kačku! A vždy jak na potvoru naši vymalují a v ty pinty jsou opět vytopení 😠 Už jste vybrali nějaké dárečky k narozeninkám? Nám se blíží jeden roček, už ťuká na dveře, a my pořád ne a ne něco vybrat. Nemáte nějaký tip na dárek k prvním narozeninkám? Chci udělat piškotový dortík s jogurtem, aby si Daneček taky mohl pochutnat 😉

bera - gigolo? 😀 😀 😀 jo jo a trénuje čím dál víc. Se můžu smíchy potrhat. On totiž u toho i heká 😀 😅 A manžela už asi nezapřáhnu, neboť on to ani neumí a raději si vše dělám sama a vím, že to mám udělané podle svých představ. Malý už chvilku neposedí, takže s manželovou zručností a rychlostí by ho ani nepřebalil. To už musí být cvik 😅 a ten manžel bohužel nemá 😔

simi - jo jo, máme tu humáč prostředí, opravdu to tady přesahuje x krát stanovenou normu. Já bych asi taky nejela 😒 Vidím, že s vámi bylo taky pěkně veselo. U nás to bylo podobné, kuličky v nosánku jsem taky měla, ale to jen díky mé o rok a půl starší sestřičce, mě nebyl ani rok. Ona přišla za maminkou do kuchyně a říká: "Nana dělá ehmm ehmm, pčik" a mamka: "ale Janička nemá rýmu, není nemocná!", a segra pořád mlela to svoje dokola.. až to mamce nedalo, a šla na mě podívat, a zjistila ty kuličky v nose. Jednou, to jsem byla ještě jen kojená, cca +- 4 měsíční a segra přišla do kuchyně za mamkou a říká: "Nana papá", a mamka: "Ale nepapá, vždyď nekojím, jsem tady", a sestřička opět mlela dokola, že papá. Mamka se šla na mě opět podívat a co nevidí, měla jsem natlačenou plnou pusu suchého chleba. Fakt sestřička na zabití 😀 Pak mi ještě mamka vyprávěla, jak nás učila chodit na nočník, a vždy nám říkala, když se povedlo hovínko: "Hodnáááá, hodnáááá". No a segra jednou přišla z pokojíčku, to byla už snížená postýlka a ona se vytento přímo v postýlce. Chňapla ten svůj výtvor "hovínko 😅 " a s tím hovínkem přelezla postýlku, než se vyškrábala z postýlky přes tu zábranu, tak oplácala tím celý pokojíček, zdi, postýlku, a donesla to mamce do kuchyně, hodila to, co zbylo z hovínka, do nočníku a říká: "Hooodnáááá, hooodnááá". 😀 😀 😀 Takže se mamka určitě s námi nenudila 😵
Ale na pohotovost díky bohu s námi nikdy nemusela. Je dobře, že už máte lepší očička. Těším se s tebou 🙂 S poschoďovkou moc neporadím, my ji měli jako malé taky a byly jsme tam se segrou jako hodně malinké, ale já bych se asi bála tam dítko dát. Záleží, jak hodně dobře má udělané zábrany 😖

Sorbonko - kluci jsou fááákt šikulínkové. Ty jo. Videa nádherná. Jsem koukala s otevřenou pusinou. Jsi určitě pyšná maminka 😉 Jen tiše závidím. 😅

maatkaa - ty jo, Lilinka teda pěkně jede s tím papáním, taky tiše závidím. Daníček se rozhodl, že jíst nebude.. Pár krát si cucne z prsa, pak sní asi 40ml ovocné obilno-mléčné kaše a zase pocucává z prsa. Masozeleninový příkrm nehrozí.. 😖 ☹ Už zhubnul skoro půl kila 😨 ☹ ☹ ☹ Jinak mi ty teploty taky daly pěkně zabrat na psychiku, aji jsem do něj tlačila Diazepam, strach z febrilních křečí mám nehorázný. Jsem si o tom něco málo početla... Fakt maras.... Snad se nám to nikdy nestane 😒 Jinak, jak jsem už psala, ohledně Danečka si vše raději udělám sama a vím, že to mám podle sebe. Manželovi občas řeknu, jestli nepřebalí, nenakrmí a on jen na to odvětí, že se bude raději jen dívat 😠 ☹ Jsem na to hold sama, ale ani mi to nepřijde, vždy to tak vždy bylo 😔

mila - já bych asi takto odloučená od manžela žít nemohla 😒

U nás sněží jako prase. Dneska jdeme ke tchýni na narozeniny. Danielek nechce papat, je stále protivný, osypka už trošku, řekla bych, opadává. Ale mě od včera škrábe a štípe v krku, v noci jsem měla ucpané obě nosní dírky, to se mi ještě nestalo, vždy byla aspoň jedna trošku průchodná, samozřejmě se mi to hned přisnilo do snu, že mě někdo dusí, pak jsem se vzbudila. Trvalo mi 20 minut, než jsem nos zprůchodnila 😖 Chjoooo. Já nechci být nemocnáááááá... Vypadá to na angínu. Zatím jsem bez teplot. Nejvíce se bojím, aby to malý nechytil. Ještě k tomu jsem si včera udělala cibuli s cukrem, čaj s medem a citronem a zcucala dva celaskony a malý večer vyváděl, že ode mne nechce mlíčko a já teď nevím, kterým z těchto jídel/pití jsem chuť mlíčka ovlivnila 😨 😠 ☹ Už se taky strašně moc těším na jaro. Už, aby to bylo....