Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
11. máj 2010

Peti, a to je ten víkend s maminama nedonošenců?? Takpřeji, aby teploty a rýma přešly a mohli jste vyrazit.

Fajn, Tobě držím palce, ať baby posudkářky příspěvek přiklepnou. A teda tvůj manžel měl ohromné štěstí, že zvládl trombozu i embolii. Uff, to musela být hrůza.

Merj, u nás daslší genetické odchylky nejsou, tak si mmyslím, že pro nás je to zbytečné. Prostě budou mít max. trombofilii heterozygotní, a to se dá.

Nanya, a proč jdete na genetiku všichni?? Vy máte také nějaké genetické zatížení?? Fotky paráda, to musel být výlet
🙂

Mispuli, gratulace největší!!!! Příspěvek se hodí 😉

Argousku, jen si to užívej, zasloužíš si to 🙂 🙂

U nás se stále teplotkuje, nějak na střídačku. Dopol měl Kubajz 39,1, tak jsem mu šoupla čípek, pak už se to drželo do max. 38. Teď zase pro změnu Anetka 38, předtím už byla dobrá. A nechtěj jíst, což mě nepřekvapuje. Tak mají půst, aspoň se s nima nemusím u jídla handrkovat 🙂 🙂
A už jsem si byla vyzvednout ve školce potvrzení o přijetí, tak to máme černé na bílém. A ještě k tomu to vypadá, že svišti budou z celé školky nejmladší 🙂 Tak doufám, že neudělají ostudu 😀
Tady začalo lít a bouřka, prckové vytuhli, tak to zase bude dneska večerní usínání 😝 😝 Jdu se dívat na hokej.

fajn
11. máj 2010

juliana přeji malé k zítřejším narozeninám vše nejlepší hlavně zdravíčko 🙂

pavcik
11. máj 2010

Ahoj holky,dodatečně všem taky přeju vše nejlepší a hlavně zdraví 🙂
u nás doma to pořád stojí za prd....bůh ví,jestli se to ještě někdy dá dohromady ☹

Jak čtu ty vaše pokroky tady,tak doufám že Mates taky začne něco dělat. Včera nám přišla podrobnější zpráva z nemocnice
a mudr tam napsala,že Mates odpovídá prvnímu trinomenu,či jak to tam napsala. Člověk to ví,ale když si to přečte černý na bílým,tak je to pěkná jobovka. A taky tam napsala psychomotorická retardace ☹
Já už potřebuju ty lázně

petrach
11. máj 2010

pavcik máte to težké ☹ ale to neznamená že to tak zustane..opravdu nezustane..to PMR mel kámošky malí taky ..v roce jim diagnostikovala neuroložka a vše dohnal,ale teda chvilku si počkali,v 7 letech je vyvojove uplne v pořadku..tak se drž..doufám že ty lázne budete mít brzo,to moc úpomuže i tobe,i prckovi..u nej tomu zpoždení pomohla ta nemoc..me tak mrzí,když vydím jak se trápíte,ani nevíš jak..tohle si nikdo nezaslouží ☹

argí je pekne kojit a užívat..ale myslím že máš peknou honku 😉 přece jen máš dve deti..prosím prosím fotečku prdolky 😉

mispuli aspon neco pozitivního..každá kačka dobrá..
fajn vám to určo dají,když jim to Dianka tak vysvetlila 😀 to je fakt hlavička,hrozne jí to pálí 🙂

bera jo je to víken s maminkama nedonošenátek..no malí má desnou rymu a teplota odpo nebyla,ta bude od tech zubu..
byli jsme ve školce na Eliščine besídce a jsem si pobrečela,jak to bylo dojemné..a nebyla jsem sama 😀

bera28
11. máj 2010

Juli, také přeji vše nej, nej, nej k zítřejším narozkám. A napiš, co je nového.

Pavcik, to chápu, že jsi přešlá ☹ A začali jste už s hipoterapií nebo to teď také ještě nejde?? Na tu jsou při DMO a PMR samé pozitivní ohlasy. Je jasné, že to bude chtít čas, vždyť přeci jen ten Matýskův příchod na svět byl hodně těžký 😔 😔 Ale je tady a určitě bude spolu s tebou bojovat 😉

Peti, tak snad odjedeš. Juuu , já už se taky těším, až budu chodit na besídky 🙂

Kubajz se rozhodl, že asi bude trhat rekordy v teplotkování - v 18,00 jsem mu naměřila 39,3 😒 Tak za odměnu dostal fest studenou sprchu a hned pookřál. K večeři si teda aspoň vyžádal kaši a fakt jí snědl, sice jsme mu udělala jen ze 160 ml mlíka, ale i tak dobrý. No a teď už zase oba chrápou. Už aby bylo po těch zpropadených teplotách a mohli jsme ven. Ještě že vím, že je to jen reakce na očko, jinak bych už určitě plašila 😝

julianna78
11. máj 2010

ahojte,
dakujeme za prianie,no moc veselo u nás nie je tatku zajtra operujú a dnes mu našli niečo aj na plucach ☹ ale vraj malé a teraz sa to nebude riešit.
My sme mali dnes očkovanie a poradnu,malá naštastie OK zatial žiadne vedlajšie účinky .Dr mi povedala,že dalšie očko bude mmr v 15mes,tak som hned povedala že skor jak 2roky nedám a mám vraj priniest vytlačený ten článok čo ste tu raz dali link na nedoklubku jak očkovat nedonosencov.
Holky vám to pediater bez problémov odložil?očkovali ste niektorá mmr v 15mesiacoch?
Malá je ešte stále žížalka má 6980g a 70cm,niak sa nad 7nevieme prehupnút.Lezie jak žihadlo,obchádza nábytok,vie dat pa pa,tapi tapi,ako robí ryba a hovorí ham ham ked je hladná najnovšie hoby je vykrikovanie,sedí v kočíku a vykrikuje na každého a tlieska si k tomu.
Bera prajem Kubíkovi nech sa dorána z teploty vyspí a už žiadne reakcie na očko.
Petrach malá mala tiež minule soplíky,ale bez teplôt a bolo to zo zubov,dala som jej 3denne cebion a sinupret,tak dúfam že Šimi bude do piatka ok a môžete si íst užit víkend.

argousek
11. máj 2010

pavcik nic si z toho nedělej Nám doktor taky napsal u Adámka do zprávy psychomotorická retardace, tak jsem z toho byla úplně hotová. Ale vysvětlil mi, že to slovo zní teda hrozně, ale že rozhodně není retardovanej, prostě to slovo znamená zpožděný ve vývoji a to jsou všichni nedonošenci. Uvidíš, že všechno dožene. Já taky se teď taky nestačím divit, jak je Adámek šikovnej, jak všemu rozumí a všechno dohání. Spousta nedonošenců tady to měla dohnané do dvou let, Adámkovi je přes tři a ještě s vrstevníkama úplně srovnanej není. Ale co tak to dožene třeba v pěti, každý má své tempo a každý měl ten start jinak těžký. Nezoufej, všechno se v dobrý obrátí 😉

sorbona13
11. máj 2010

Ahoj holky, vůbec vás nestíhám, poslední dobou nestíhám totiž skoro nic ☹ Kluci jsou pěkný raraši 🙂 Včera jsme byli na neurologii, dostali jsme pochvalu, Dr. Straňák byl nadšený a hrozně je chválil, pěkně stojí, lezou, chodí kolem nábytku, jenom ještě nesedí a na to nám rehabilitační řekla, že čím později budou sedět, tím líp, že ideálně až tak za 2 měsíce 😕. Oni jsou takový neposedové, pořád musí být v pohybu, tak sedět ani nepotřebují 🙂
Ukázali nám jen cvik na šikmý sed, ale cvičit prý nemusíme, jenom kdybychom chtěli. Za pár týdnů bude klukům rok, strašně to letí. JInak jsou kluci drobínci, Kuba 7kg, Honzík 7,5kg a oba 70cm.

bera: postřehla jsem, že marodíte, držím palce, ať jste brzy zdraví.

argoušek: obrovská gratulace k donošenému miminku 😵

pavcik: držte se! Matýsek je šikula a všechno se v dobré obrátí!

Všem maminkám a dětičkám přejeme hodně zdravíčka 😵

maatkka
11. máj 2010

pavcik 😢 je mi to taaak luto vsetko... ale po tom co pisu baby tak to uz az tak negativne nevidim... davaju ti krasne priklady ze sa to da zvvladnut... velmi vam drzim palce urcite to bude aj vas pripad!!!

peti tak si viem predstavit besiedku 😉 Eliska musela byt zlatunka 😵 mne len synovec recitoval do telefonu basnicku co bude hovorit na besietke zajtra - pre mamicku - a uz som slzila 😵 aj ja sa straaaaaaaaaaaaasne na to tesiiiiim ked budeme chodit na Julinkynu 😵
s tym zrazom by mi to bolo tiez moooc luto keby vam to nevyslo... viem ako si sa tesila ☹

bera tak teploty priserne ☹ ale presne tak - je to ine ked vies ze je to reakcia na ockovanie ako keby boli chori... rozmyslas na noc aj nad diazepanom ci?

juli nas chcela dr. tiez ockovat normalne v 15-tich mesiacoch - ale kvoli tomu ze sme mali krvacanie do mozgu jej kvoli ockovaniu pred tym spravila EEG a to nedopadlo najlepsie tak len kvoli tomu nam ocko odlozila - nie preto ze je Lilu nedonosena - ale ja by som ju tak ci tak ukecala nech to posunie... teraz uz bolo EEG lepsie a Julia ma pomaly dva roky a dr. o mmr nevravi zatial nic a ja jej to urcite pripominat nebudem 😉 ako som uz pisala cim neskor tym lepsie...
velmi drzim palce na tu zajtrajsiu operaciu!!!

petrach
11. máj 2010

Juli tak moc přeju at ta operace dobře dopadne,máš ted nervy vid 😒
Julinka je drobísek 😉 my meli v roce 7800g..oni jsou ale zase miluncí drobečci 😉 tady má maminka,dnes byli na besídce s námi kluka 7 mesícu a má 12 kg a 72 cm..holky to je sumík 😅 myslím že to už taky není moc dobré..
s tím očkováním..nám dr řekla v 18 mesících ješte prevenar a dál nevím.,.to MMR je vubec co? asi by\ch to vedet mela,ale nevím no 😝 😀
jo a Juli co je ten Cebion? to neznám..

Sorbono kluci válejí 🙂 tohle umet ani né v roce..musí jich ted byt všude plno..mi stačí tohle v jedné verzi,pořad neco tahá,kramuje.,rozhazuje,bouchá se a padá 😝
taky jsou drobci,koukám..

Argi kdyby človek vedel že to bude o.k i když pozdej,tak by se tak netrápil,vid?? ale vy jste to spolu zvládli a ted se Štepánkem to bude v klidu a bez stresu 🙂 😉 🙂

nanya
11. máj 2010

bera - nevím, proč tam máme jet všichni, mluvila jsem jen se sestřičkou a ta říkala, že by bylo fajn, kdybych s sebou vzala malého a nejlépe i manžela, ale proč, to neřekla, něco se zmínila i o odběrech u malého, tak nevím. Jinak žádnou genetickou zátěž v rodině nemáme. Tak uvidíme. Pak dám určo vědět. Sama jsem zvědavá. Jo a děkuji za pochvalu foteček. Výlet byl fakt bezva, akorát já moc nemusím výšky a manžel se v tom úplně rochnil, mě jen běhala husí kůže po zádech, kdy co spadne 😀

maatkka
11. máj 2010

Peti - mmr je ockovanie proti osypkam-mumpsu-rubeole - neviem ako sa to povie po cesky 🙂 nieco ako spalnicky-neviem co-neviem co 😀 no v kazdom pripade je to ta ziva vakcina (okrem mmr je uz tusim "ziva" len TBC ci?) tak preto byvaju na nu horsie reakcie...
cebion je vitamin pre deti: cebionC je vit. C a cebion multi je multivitamin

baby nasi hokejisti prave vyhrali nad Bieloruskom 4:2 (a to sme prehravali 0:2) 😀 to som fakt necakala... mame taky akysik novy "omladeny" tym - polovicu tych hracov ani nepoznam 😀 tak super!

maatkka
11. máj 2010

tak mozme ist spat 🙂 dobru noc 🙂

petrach
11. máj 2010

matka ahááááá 😀 už vím..
ti naši hokejisti pojedou podle domu brzo 😝 a vašim to přeju..dobrou 😔

petrach
11. máj 2010

holky mám novinku...bombááááááááááááá 😉 doufám že se Andulka nebude zlobit,že to sem píšu..

dnes ve 21.30 se jí narodila holčička Kačenka 🙂 2900g-49 cm 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

takže Kateřince přejeme pevné zdravíčko,štestíčko,kopec dobrých,hodnych a milujících lidiček kolem sebe 🙂
a mamince patří ta nejvetší gratulace ke krásné,donošené a zdravé holčičce.. 🙂

já mam tak desnou radost,že asi neusnu,jupíííííííí 😀 😉 🙂

petraguerra
11. máj 2010

Ahoj holky tez jsem tady par dni nebyla detem co jsou po oslavach preji dalsi uspesny rok 😵

Blahopreji k narozeni Katerinky a preju ,at dela mamce a tatkovi jen radost.Vyroste do krasy a stesti ji preje. 😵

Matej mel infatrini mliko od narozeni ja sveho moc nemela odstrikavala jsem 7tydnu.Ve 30mes ma 13.8kg+91.8cm davam mu to mliko i dnes ,i kdyz je do 8kg.Dietolozka nam rekla,ze pokud mu chutna tak ho muze mit porad.Rada by jsem mu ho nechala do 3let pokud o nej bude stat.
Denisee ja malymu pindika nejak zvlast nepretahuji,ale obcas to take zkusim je na tom stejne jako tvuj malej take to ma na jedne casti trosku prirostle.Oni tady na me koukaji jako na cvoka,kdyz se nekoho zeptam jestli mu to mam nebo nemam pretahovat.Pry to tady nedelaji jen jeden polsky doktor ke kteremu obcas chodime na kliniku s kyslikem to zkousel a rekl, ze to ma ok .Tak ja nevim.....

petraguerra
11. máj 2010

Posilam vam tady par fotek Matyska konecne jsem stahla i par novejsich 🙂

petraguerra
11. máj 2010

Takze jeste jednou

maatkka
12. máj 2010

Jeeeeeeeeej 😵 😵 😵 tak to je fakt bombaaaaaaaaa 😵 😵 😵
Andulke a celej jej rodinke obrovska gratulacia a malej Kacenke len to naj... naj... naj... v zivote!!! Nadherna sprava 😵
(Peti dakujem za nu).
Andulka takze "paricek" - to je krasa - vy ste to tusim do poslednej chvile nevedeli ze? To musis mat radost obrovsku 😵
Super super super... super!!!

maatkka
12. máj 2010

My ideme za chvilku na ko na ocne tak nam drzte palce nech je vsetko o.k. Dakujeme 😉

Petraquerra - to je usmevcek v tej capicke 😵 nadherny chlapcek 😵

bera28
12. máj 2010

Tak nejpreve Andukce velká gratulace k narození holčičky a do života pevné zdraví a štěstí 😵 😵 😵 A to musela být celkem rychlovka. No jsem zvědavá na podrobnosti🙂

Maatkka, držím palce na oční, určitě to bude OK, vždyť Lili je šikulka. Diazepam ani doma nemáme, dala jsem jim včera jeden Paralen a před spaním Nurofen. Teď ráno dobrý, ani nemají 37. Ale u nich to lítá, tak uvidím dopol.

Juli, držím tatínkovi palce na operaci. Vím, jak Ti musí být 😔

Sorbonko, kluci jsou úžasňáci 😵 😵 😵

Petraquerra, Matěj je sluníčko, a ty kudrnaté vlásky, nádhera!

petrach
12. máj 2010

Matysek má nádherné kukadla,kudrnáček..moc moc pekný klučina 🙂 moc Vám to spolu sluší na fotečce 🙂

Juli jak je??? už neco víte??? držím pesti co mužu

matka určite dnes budou dobré zprávy 😉 a dej vedet..

my máme venku 4zubák 😝 a konečne je bez teplot,jen má desnou rymu.ale normálne si vezme kapesník a smrká 😅 takže odsávali jsme jen v noci,přes den ho utím smrkat a dávám vincentku ve spreji..

argousek
12. máj 2010

Jéééé andulko tak přejeme vše nej nej hlavně hodně zdravíčka a malou Kačenku vítáme na světě 😀

Juli držíme palečeky ať to dobře dopadne a malé vše nej nej k narozeninám 😀

maatka tobě také držím pěstičky ať to oční máte v pořádku za sebou 😉

argousek
12. máj 2010

Holky nechce se mi sem vkládat fotky, jak se to musí zmenšovat, není čas. Tak kdo se chcete podívat na fotky Štěpána, tak si mně prosím najděte na facebooku, jako Zuzana Hájková Dík 😉

maatkka
12. máj 2010

Tak my mame kontrolu za sebou. Vsetko o.k. - pekne zahojene 🙂 Pohyblivost ociek ooovela lepsia. No a treba cvicit a naucit sa riadne zapajat tie operovane svaly aby normalne drzali ocko ako maju. A malo by to byt o.k. Dalsia ko o mesiac. Baby ja som taka rada... kazdy den dakujem ze uz to mame za sebou fakt... Tak dufam ze sa uz nic nepokazi a ze to bude len lepsie 🙂

Bera ako sa drzite s teplotami? Uz je po?

Julianna malickej tiez prajeme kraaaaaasne prve narodeninky 😵

maatkka
12. máj 2010

Argousek idem hned aj na to 😉 😀

maatkka
12. máj 2010

Argi prenaaaaadherneeeee dietatko 😵 😵 😵 😵 😵 Krasne fotky 😵 Riadny chlapisko len co je pravda 😵

simicak
12. máj 2010

ahoj holky,tak my se ted vratili a bylo supr.

Doctu pozdeji,jen vidim,ze argousek uz porodil,tak gratuluji ke Stepankovi a at je hodny a zdravy kluk. 🙂

bera28
12. máj 2010

Argousku, tak jsem ti na FB poslala žádost o přátelsví🙂 Už se těším na fotečky Štěpánka, zvlášť, když se Maatkka nad nimi tak rozplívá 😵

Simi, vítej zpět! Tak až vybalíš a zaklimatizuješ se, tak koukej napsat, jak bylo a jestli vám teda fakt pršelo jak jsi předem hlásila, nebo bylo krásně.

Maatkka, ta kontrola ani jinak dopadnout nemohla 😉 Mám z vás radost 😵 😵 😵 Kubajz už úplně bez teploty, Anetka střídavě. Chvíli nic, pak 38,5, po hodině zase nic 😒 Ale oba už řádí, tak jsem je vyslala s tatínkem na procházku, venku je krásně.

Holky, nechystáte se některá prodávat chůvičky?? Sháním je na léto, ale potřebuji, aby měly nějaký slušný dosah. Vůbec se v tom nevyznám. Co byste mi radily?? Vím, že mi stačí jen jednocestné, abych slyšela prcky, kdyby se náhodou v chaloupce vzbudili (což myslím nehrozí, ale jistota je jistota). Nerada bych je honila v noci někde po lese 😀

tinuskaha
12. máj 2010

Ahojte len tak zbezne lebo vas nemam docitane.
Andulke blahozelam k dievcatku a prajem hlavne zdravicko
Matka parada ze KO dopadla dobre 😉
Petraquerra Matysek je krasny chlapcek a tie kucerave vlasy 😉 krasne
Prikladam zopar najnovsich foto 😉