Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
19. aug 2010

@mata299 lehká CKP..je lehká centrální koordinační porucha..radím Ti na netu to nehledej,najdeš desné veci..beru to podle sebe..ale veř že mužeš byt klidná..poku vám ani nedala hned vojtovku,chce vám dát jen čas se rozjet vyvojove..ta porucha se srovná..my teda cvičili od porodky,malí mel CKP 2 stupne a v 8 mesících už ji nemel..

kikimaruš jak se pořádáte po povodních..to co jsem vydela na FB že jste meli na zahrade,to je šílené..
nanya to už je Danielek chodec 🙂 gratulujuuuuuu máte doma šikulku..

@tanav neboj ted se pomalu přestaneš bát,jak bude kontrol ubyvat a dobrých zpráv přibívat..do toho roka to trva,ale pak už je konečne vše jak má byt..Alexek je vážne zlatíčko,jak to dohání..nemáš aktualní fotky????

petraguerra
19. aug 2010

Juliana uzijte si cizi kraje a vratte se v poradku 😉
Berryvajt preju hodne mlika a dobrou odsavacku,muj malej sel domu po 5mesicich,bylo to sice dele,ale byl zase v pohode a o to jde vubec nejvic 🙂
Hotaska my mame podezreni na DMO i ted jeste porad nevim vysledky MRI,ale malej beha a vubec je celkem v pohode,Moji kamaradky malej ma DMO a ten je strasne sikovnej,ma to po nejake infekci co prodelal v inkubatoru.Ma strsnou chut do zivota a uplne asi jeste nechodi sam,ale postavi se i myslim ,ze leze jsou mu 2.5roku.

musim koncit Mates tady radi dela bordel jdu ho uspat...

zabka85
19. aug 2010

@simicak Gratuluji k roku..... 😀
Všm gratuluji k pokrokum a musím vám to napsat : KAROLÍNKA UŽ CCA DVA DNY LEZE TEDA SPÍŠ JAKO ŽE UŽ NA TO PŘIŠLA JEN TO VYPILOVAT ALE KDYŽ CHCE NEBO POTŘEBUJE TAK DOPŘEDU S PŘEHLEDEM ZVLÁDÁ A MÁME PRVNÍ SLOVO BABA.Takže sme začali oficialně lézt v korigovaných 7,5mněsících. 😀 😀 😀

@berryvajt Držím moc palečky a jak psali už holky a poví vám všichni. Je to boj ale určitě stojí za všecko.4ekání 6 let je děs my čekali 3 a bylo to dlouho ale bohužel už nejspíš další mimi nebude(lékaři mi to nedovolí),Princezny měli hezkou váhu a určitě to budou rychle dohánět.Jak už někdo psal najednou se to zlomí a pak to letí.ted mi taky už nepřijde že sem byla s malou v nemocnici skoro 4měsíce.Taky sme byly cca 14dní na JIp a pak na nedonošencích a tři týdny na pokoji.Rodila sem v Mostě a byla tam po celou dobu.
Jinak by se tu měla stavit Kmoor je v Chebu a u rodičů má net.Snad je zítra nebo v sobotu uvidím i s Honzíkem.

zabka85
19. aug 2010

Ještě musím dodat....řešili se tu váhy a míry a mi ted v pondělí aktualně na kalendářních 10.měsíců(kor.7,5) měla Karolínka 7400g a 66 cm.Což myslím že je mezi těma našema kulíškama cca průměr. 🙂

simicak
20. aug 2010

zabka tak to velikaaaaaaaaa gratulace a vaha krasnaaaaaaaaaaaa!!!!

K tem jmenum jak jste probirala, moje holky se jmenuji Veronica Isabelle,Victoria Elisabeth a Victoria taky znamena viteztvi,tak se to taky utrefilo a hlavne kdyz jsme se rozhodli pro to jmeno,tak jsem pak zacala dva dny nato spinit!!!! Asi chtela vyhrat a byt prvni 😀 A Veronica je taky neco,uz nevim co,ale neco jako rozumna nebo tak nejak,to jse zapomnela uz. A volame na ne Vero,Viki - takze se to hodne plete uplne vsem 😀

Ja mam dneska uplne silene spatnou naladu a k tomu uz druhy den prsi silene a odpo krevni testy. To bude den ☹

petraguerra
20. aug 2010

Dobre rano,Simicak proc mas spatnou naladu??? 😕Ja se tedy strasne raduju,protoze moje kamaradka z nedonosencu-lezeli jsme spolu i nez se nam narodili kluci, bude dnes podruhe maminkou a uplne donosenyho spuntika 🙂 Zase ji budou delat cisare,ale rozhodla se tak sama na doporuceni dr.-jsem pekne zvedava co to bude. 😵

Tanav Alexik jede-sikovnej.
Zabka gratuluju k lezeni,vsechno chce jen cas a za chvili bude litat.My jsme tedy na nic necekali-jednou jsme to zkusili na ostro a byla jsem v tom-a za 5mesicu co jsem zjistila,ze jsem asi tehotna jsem odrodila-byl to fukot 🙂

Peti a pres den decka teplotu nemaji?Ono to vetsinou v noci zase vyleze asi jak jsou unaveni pres den....

Kiki hlavne,ze jste to prezili ve zdravi a odnesla to jen zahrada,ale cloveka to stejne mrzi,ze si to udela pekny a za par dni je vsechno usili pryc a muze zacit od znova.....Album co jsi dala na FB Kubicek je takovej sikulka uplne koukam jak se meni kazdym dnem. 🙂

zabka85
20. aug 2010

Dobré ránko tady je krásně.Svítíčko sluní a jdeme ven. 😀
Děkuji za chválu.Příště až budu mít zase deprese že něco nedělá tak si tu zas postěžuju a ona za pár dní začne.JOO?sme domluvený 😉
@petraguerra Jéééé tvé kamarádce hrozně závidím.Závidím každé těhotné co mi projde přes cestu.... 😢 A stim čekáním to bylo docela peklo.Nejdřív se nám to nevedlo po vysazení prášků víc jak pul roku a ve 13tt sem prodělala revizi, protože to bylo mrtvé.Pak sem musela zase nasadit prášky aby se to srovnalo a podruhé sem otěhotněla hned ale začala sem to tušit až někdy ve třetím protože sem nevěřila že by to vyšlo hned.K rd.sem nespěchala s předešlíma zkušenostma.A pak to bylo podobné ve 4mt nám to řekli a za měsíc a něco sem šla zničehožnic rodit. 🙄 no co víc si přád. 😎

petraguerra
20. aug 2010

Zabka to jsi taky mela tehotenstvi jako fik 😕

maatkka
20. aug 2010

hotaska tak moja Lilinka mala okrem IVH - krvacania do mozgu III. st. aj nedokyslicenie mozgu (u nas to ma tusim inu skratku - netusim preco) II. stupna...
nanya to si taaak krasne napisala s tym druhym mimcom a ze uz nemas "vyssie" ciele - ja to citim presne rovnako... pre mna tiez uz nic nemoze byt viac ako mat stastnu rodinu zdrave deti byt s mm mat robotu ktora ma bude bavit a penazi tak akurat aby nam nic nechybalo 😀
zabka aj ja gratulujem 😉 Karolinka je sikulka 😵
inak ako pisete o tych menach - tak Julia znamena "vlasata" 😀 😀 😀 teda vlaskov moc nema ale charakteristika toho mena sa k nej inac tiez hodi 🙂 citala som ze Julie su velmi zivotaschopne a prekonavaju vsetky zivotne tazkosti alebo tak nieco 🙂
a k tehotenstvu... nam sa tiez podarilo na prvy pokus a ja som to aj hned nejako tusila - verila som 🙂 dr. mi to potvrdila hned na zaciatku - asi v 5.tt. cele tehotenstvo bolo pre mna nadherne - najkrajsie obdobie dovtedy... a aj tak mam stale pocit ze som si to neuzila (proste do konca) a ze som o strasne vela ostala okratena 😔

nanya
20. aug 2010

@mata299 - torticollis je tuším zkrácený sval na jedné straně krčku, tak proto vám asi neuroložka doporučila polohovat, já bych ho hodně, když je vzhůru, lákala na opačnou stranu, než je zvyklý, to pomáhá nejvíce. Když spinkají, tak si stejně lehnou tak, jak je jim nejpohodlněji, a řekla bych, že žádné zábrany jim v tom nezabrání. Malému musíš hodně věřit, a lehká CKP, tak nad tím se raději ani nepozastavuj, jak psala Peťka, ono to znamená někdy málo a někdy hodně, ale Jakubko je tak šikovný, že to správným cvičením určitě vycvičíte. Držím palečky.

@dera - snad se můžu zeptat, z čeho lékaři soudili, že má malá Kaufmanov syndrom? Mě to jen zajímá, neboť je Danielek menší a co mě zaráží, má velký nepoměr končetin k tělíčku 😒 Ale na druhou stranu asi zase hledám to, co SNAD ani není..... snad....

@simicak - úplně vám závidím to lítání, já ještě nikdy neletěla a ani si nedovedu přestavit let s Danielkem. Kde sedí děti v letadle? V nějaké autosedačce? Ke korigovanému ročku přeji vše nej nej a nej a hlavně zdravíčko a spokojenost, jo a hodnou a poslušnou maminku 😀

@zabka85 - obrovská gratulace k lezení. Jste šikulky. Jinak krásná váha a délka 😉

@maatkka - ty mě stále ujišťuješ, že si jsme opravdu v něčem podobné 🙂 S těmi cíly, já to tak opravdu cítím, kdysi jsem byla milovník koní a žila, dá se říci, hodně pro ně, taky jsem dva vlastnila a dala do toho fůru prachů, moje mamka mi vždycky říkala, že je mám raději, než rodinu a lidi a že nebudu dobrou mámou. Ale spletla se ve mě. Když jsem ucítila, že toužím po miminku, koně šly ještě ten den stranou, prodala jsem je a děsně se těšila na to malé stvořeníčko. Já, když chodila k těm koním, tak mě to hodně naplňovalo, ale stále jsem cítila, že mi něco chybí, hledala jsem to v manželovi a myslela si, že to asi není ten pravý, pak jsem pořád něco vymýšlela u koní, že chci ještě to a pak zase ono. Když se narodil Danielek a já ho mohla pochovat, v tu ránu jsem věděla, co mi celou tu dobu scházelo, bylo to dítě a moje. Ještě teď mám občas stavy, kdy se na něj dívám, jak si hraje a já si plně uvědomuji, jak ho děsně miluji a jak jsem ráda, že ho mám, bulím u toho. Je to prostě můj život, a za ten jeho bych klidně položila ten svůj.

Jo a ještě novinka 😉 Danielek chodíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😎 Včera se už hodně pouštěl a dneska se vydal opravdu na dlouhé trasy. Jsem na něj hodně pyšná. Sice ještě vrávorá a občas ducne na zadek, chodí jako po dvou pivech, ale chodíííííííííííííí. Nemůžu se na něj vynadívat.

fajn
20. aug 2010

Ahoj holky,
hlásím se po dlouhé době a nemám nic dočteno. Od soboty kdy u nás byla bouřka nešel internet až dnes trochu normálně ,že se snad dá něco napsat. Danečkovi gratuluju ke krůčkům a vítám nové maminky ,to je jediné co jsem postřehla.
U nás nic nového Didka jde v pondělí už do školky a já už jím třetí antibiotika a pořád to není dobré. Teď mně ještě dr. vyděsila meningokokem ale ten se naštěstí nepotvrdil,včera jsem byla ještě na plicním tak rentgen OK tak unhaluju a u toho bleju nesnáším to. Jo a říkala jsem jestli umřu jestli se mi potvrdí ten memingokok a Didka říká ..to néééééé ty seš na všechno nejlepší ..a potom dodá ...a když umřeš tak mám ještě tatu a Anďu .. no není ned děckou upřímnost
tak já jdu dočíst aspoň trošku

maatkka
20. aug 2010

"V tu ránu jsem věděla, co mi celou tu dobu scházelo, bylo to dítě a moje." Nanya tak toto by som si kludne mohla dat ako moje motto 🙂 A tie stavy mam tiez 😉 Niekedy ked ma Lilinka obima a bozkava ide mi az srdce puknut akoby sa mi tam nemohlo zmestit tolko lasky co k nej citim... 😵 😵 😵 😀

maatkka
20. aug 2010

A velikanska gratulacia k chodeniu!!!!!!!! 😉 Mas byt na co hrda! 😵

simicak
20. aug 2010

nanya,autosedacka je zakazana v letadla,dite sedi na kline a mas ho ke svemu pasu pripoutane pasem - muzu te ale ubezpecit,ze kdyby se neco stalo,tak to dite stejne vyleti,si myslim ja. A od 2 let sedi samo na sedacce.

Fajn,teda to je hruza,a vubec nic ti nenasli???? ja to tak mela v zime,jsem tak kaslala,ze jsem blila a slyseli me sousede z okolnich bytu a pak jsem mela i neco se zebry,ze jem se nemohla hybat.......nic nenasli a za dva mesice to odeslo ten kasel. Dok.pak rikal,ze to bylo astma. Snad bude brzo lip.
Ditka je borka 🙂

simicak
20. aug 2010

nanya gratuluji k chozeni!!!!!!!!!!!!!!!! My vubec nic,uz ty dva kroky nezopakovala 😖

petraguerra
20. aug 2010

Nanya tak gratulace-ted uz nezabrzdi a pockej za mesic,dva.....Ja s vama souhlasim,ze chlap jak ma syna tak uz se do druhyho nezene.Taky verim,ze kdyby byla prvni holka F.uz by davno druhy udelal zvlaste v dobe kdy jsem taky hooodne chtela.Ja nemit cisare tak jsem byla tehotna okamzite znova,ale rikam asi tak od prosince uz se me do druhyho nechce 😖 A po tom co te kamaradce to nevyslo znovu tak jsem tedy rekla,ze uz vubec ne.Vim,ze je to nefer vuci Matyskovi ten jednou zustane sam chudak,ale neumim si predstavit,ze by jsem mela druhy dite jako byl a je on-to by me vezli.Ja zavidim holkam co uz meli prvni dite a druhe trebas nedonosene,nebo nedonosence ,ale okolo 34tydnu ti uz nemivaji takove problemy jako my.

Fajn by jsi videla jak by jsi ji chybela ta by vyvolavala maminku 🙂

Simicak vzdyt ma jeste cas a lezeni je dobre na dalsi vyvoj,pockej za par dni nebo tydnu jako Zabka-koukej mala uz leze a tez si myslela,ze se nedocka.Ja jsem tedy taky zvedava na prvni let s Matesem 😕 Jeste jsem s nim taky neletela,me tedy lety nevadi,ale nerada litam pres more,vzdycky jak jsem v Evrope si rikam alespon by me nasli a v CR aspon by neplatili za prevoz 🙂 Ja umrit tady tak chci spopelnit a urnu prevezt do CR,jsem ceska jako poleno!!! 🙂 Vy spis prijimate ty zvyklosti tady z uk,jak vidim na fotkach-ja ne vse pekne po cesku 😉

simicak
20. aug 2010

Peto,jake zvyklosti na fotkach vidis??? 😀 My nemam zadne. Teda mame,ale nase vlastni 😝 Vanoce mame po cesku,ale chodi Santa a kazdy rok jime neco jineho,zalezi na co mame chut,halloweeen neslavime a ani mikulase a jine zvyklosti anglicke neznam teda. Cos tim presne myslela??
Kdy letis s malym do Cr a na jak dlouho se chystate?
Jinak k te jeji chuzi,me to vubec nevadi. Ona jednou zacne az se ji bude chtit 😉 Jen doufam ze zacne pred zimou,to nemuze litat po 4 po parku a po hristi. Nastesti me to nestresuje,ja vim,ze je sikovna a na 4,jak jsem uz psala,to je jeste moje miminuso 😵
Kdy prosim te budete mit ty vysledky z nemocnice?? To uz je pres mesic,ne????

simicak
20. aug 2010

Jo a Ceska jak poleno nejsem,to je teda pravda,ja jsem nevlastenec a cesi nevi ani co vlastenec znamena. Kdysi sli s nemeckem,pak se mohli posrat z ruska a ted z ameriky a za par let jak budou muslimove,tak deti ve skolach budou nosit habity - cesky narod neni narod!!!!! Ale neradim se ani mezi anglicany.
A prevest urnu nechci,me si deti musi nechat na policce a kazzda dostane ze me pulku prachu 😝 😀

zabka85
20. aug 2010

@petraguerra jo to jo přičti císaře po staru od pupíku dolů(plus povolené stehy takže ji mám cca půl cm širokou.Místy i víc přidala bych foto po operaci ale mevím jestli to unesete 🙂 měla sem dost ošklivé šití já tvrdím že to zaštupoval ten starej určitě byl i slepej zřízenec ve výtahu co mě vezl na sál 😅a né primář co mě operoval.Chtěla sem mu o vánocích dát jako dar šitíčko aby se zdokonalil 😠 ),a těžkou trombozu ze který můžu být ráda že sem vyvázla se životem,a opravdu sem si to moooc užila 😎 všecko sem překonala ale srovnat se že dalšího prcka mít nikdy nebudu je to nejtěžší 😢
@nanya ted vás pobavím.....gratuluju 🙂 a závidím 😉 už aby 😉
Jinak sem dnes byla na procházce s Honzíkem a kmoor....vypadají užasně i honzík je skvělej fakt.smál se a přišel na to že má ručičky tak je roztomilej jak na ně civí.zítra jdeme zase v neděli mi opět zmizí do M.L. tak si je musím užít.Bohužel nemá net ani u rodičů těm nejede komp takže nic no ale moc zdravý.A stala se nám skvělá věc potkaly sme ve středu našeho malého města sestru z Mostu z Jipky tak sme na ni zautočily(asi sme ji trochu vyděsily 🙂 )má tu rodiče tak sem přijela ale nějak mě nenapadlo že ji tu potkám.Udělalo nám to oboum obrovskou radost.

petraguerra
21. aug 2010

Simicak myslim trebas ty oslavy narozenin a kdyz prisla Viki domu balonky ...atd.To se myslim v cechach nedela....nebo tedy okruh pratel co tam mam.Je to asi tim ,ze vy uz jste zase o neco mladsi a tak jste trebas uz vyrustali trosku poskozeny amerikou.Mikulase by jsem tady chtela,delala jsem cele roky certa u nas,co tam nejsem nechodi nikdo 😒 Vzdycky jsme sly se segrou a kamaradkou,me se ta tradice libi.Tady tedy barvim vejce o velikonocich a malymu upletu pomlazku,at me vysupe 🙂

Zabka tak Kmoor moc pozdravuj, a at je Honzik uz v poradku a nema zadne problemy jako doposud 😉 My budeme mit dnes na navsteve sestru z nedonosencu,jeho segra se v Ballateru vdava tak rikal,ze nas prijde navstivit-kouknout na Matese 🙂 Tak ho musim vyfesakovat,aby se mu libil 😀

Jinak dostal rano na prdel,20minut sedi na nocniku a nic za minutu jak vstane se vychcal na postel!!!!!Ja ho serezala,myslim,ze uz je dost velikej,aby pochopil,ze ma curat do nocniku.Od mojich kamaradek deti nosi uz pliny jen pres noc!Kdo jste ucili deti na nocnik prosim vas jak jste to delali????Ja z nej rostu,nikdy se nevycura o kakani vubec nemluvim 😠 🙄 Urcite vase hodnotne rady pomuzou i Bere ta se na to taky chysta.....

petraguerra
21. aug 2010

Jo a ta kamaradka ma syna Shae Thomas se jmenuje a mel 3.30kg!!!Je uplne nadhernej a Kai jeho starsi bratr se k nemu ma uzasne 😀

zabka85
21. aug 2010

Tak s nočníkem moc neporadím holky kolem nějak moc neválčily.Jen vím že je cpaly tím aby si řekli a pak to ocenovali tím že je brali na velkej záchod a oni se z nadšení naučili.Pak to např. v noci zvládly i na nočník aby mamči nevstvaly.Kámošce gratuluju 🙂 A my jedeme v půlce září na kontrolu do mostu tak budu muset taky malou vyšnořit.

berryvajt
21. aug 2010

Ahojte...mám len dobré správy. Odpojili Sofinku od prístrojov.Je to veľká udalosť, som na ňu veľmi hrdá. Zistili, že preto grckala, lebo netoleruje umelé mlieko, iba maminkine, takže už druhý deň za sebou jej zvýšili dávku materského mlieka. To,čo zvládla za tento týždeň, je neuveriteľné....mám veľkú radosť...Johanka napreduje, každý deň dostane viac a viac mliečka, už aj pribrala..Mám otázku, nechcem aby vyhodili nepoužité mlieko, tak im nosím len toľko, koľko potrebuju.Zvyšok zamrazím, len už nemám v čom. Ako ste to robili vy? Sú na to nejaké sáčky?lebo umelohmotné poháre by boli trošku drahé..ďakujem.

petraguerra
21. aug 2010

Berryvajt to jsou super zpravy Sofinka je sikovna!Gratulace velika k odpojeni a k papani!Me na to davali takove lahvicky ,ale rodila jsem v UK tak to asi u nas neni ani na slovensku.Holky poradi 🙂

bera28
21. aug 2010

berryvajt, gratulace!!! Mlíčko dávej do obyč sklenic, třeba klasických zavařovaček a zamražuj v tom. Přeci jen dvojky to spotřebují raz dva, tak se nemusíš bát, že by se většina po rozmražení vylila😉

bera28
21. aug 2010

A nebo se zeptej v porodnici, zda ti nějaké nepůjčí. Mně vždy dali a druhý den jsem v tom přinesla mlíko a zase vzala nové. Na doma jsem zamražovala v těch zavařovačkách.

julianna78
21. aug 2010

Ahojky 🙂
Berryvajt gratulujeeem,Sofinka je šikulka a ani sa nenazdáš a budú baby doma.Ja som kupovala sáčky na mrazenie mlieka od medely,ale tie boli dost drahé vždy mi ich objednali v lekárni a nakoniec som objavila v tescu za pár euro také isté akurát tesco výrobok.,ma skoro šlak trafil.
Určite ich majú v NZ tescu v detsko oddelení tam kde sú vyložené flašky,cumle,sterilizátory,podbradníčky minule to mali v dolnom regáli a je to taká do ružova krabička.Ja som do nich teraz mrazila malej čučoriedky.

maatkka
21. aug 2010

Ahojte
u nas sa asi po dvoch tyzdnoch dnes dobrovolne poobede spinka 😕 nechapem 😀
fajn prajem skore uzdravenie!!! tolko antibiotik - to je des!
zabka pozdravuj kmoor 🙂 a uzite si spolocnu prechadzku 😉
peti ja som uz tiez z toho nocnika hotova... ona si nan tiez aj sadne a nic. ked jej nedam plienku tak aj pol dna beha a nevycika sa a hned ako jej ju dam tak je mokra. inak ako sa hovori ze najlepsie obdobie na oducanie od plienok je leto - tak ja si zase myslim ze sa nam to bude lepsie trenovat na jesen 🙂 teraz stale niekam chodime aj autom a to by sme museli stale nosit nahradne oblecenie aj nocnik a v aute vacsinou spinka tak by sa asi pocikavala atd. ked bude skaredo a budeme viac trcat doma tak na to bude aj viac casu. a v tomto nasom malom byte je stale teplo - rychlo sa vykuri takze moze kludne behat aj cely rok dole bez 🙂
a kamoske veeelka gratulacia!!! 😵
beryvajt no SUPEEEER!!! gratulujem k vybornym spravam 😵 😵
so zamrazovanim mliecka neporadim ja som vzdy mala len tak tak ze jej stacilo a neskor uz ani nestacilo ☹
a este fotecky zo vcera 🙂

nanya
21. aug 2010

@berryvajt - já na zamražování mlíčka nikdy nic nekupovala, je to zbytečné, stačí vyvařit obyčejné zavařovačky /i víčka/ ať už od přesnidávek, okurek atd., mlíčko se dá i přilívat ke zmraženému mlíčku, takže klidně můžeš slívat tak dlouho, až třeba naplníš 0.7 l zavařovačku. Přeci jen máš 2 holčičky, tak to pak žunknou určitě za 1 den, ani se nenaděješ. Prostě odstříkej, dej do ledničky, při dalším odstříkání dej taky do lečničky, a až to bude mít zhruba stenou teplotu, tak slij ty dvě dávky k sobě, takto to můžeš dělat 12 hodin od prvního odstřiku, pak to zamraž např. do té 0.7 l zavřovačky, nebo do čeho chceš, a pak zase odstříkej a až se ta dávka schladí v ledničce, přilej k zamraženému. Já to tak taky dělala. Tak mi to radili přímo na JIP,RES. Jinak mlíčko v mrazáku vydrží cca 3 měsíce, takže bych si na skleničku napsala den, kdy bylo první mlíčko odstříkané.

nanya
21. aug 2010

@maatkka - nádherné fotky, strašně vám to s mm sluší. Jste krásný pár 😉 A Lilinka? No jako vždy, nádherná a krásně vyfešákovaná.

@fajn - antibiotika nezávidím, držim palečky, ať je ti brzy lépe. Musí to být záhul, hlavně, když jako ženská musíš i tak fungovat na 1000% 😔