Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

leeenka26
1. jún 2011

prajem ti samko do nebicka krasny den deticiek 🙂) p.s. dievcata nezabudla som na vas, chodim sem okukovat, len popravde ani neviem co napisat :( ale pozdravujem vas vsetky 🙂
ps.2.: asi som nieco videla ked som isla spat, take male svetielko nado mnou predvcerom 🙂 a odraz niecoho to nebol, to som si ista 🙂

lucia00123
1. jún 2011

ahojte tak ja som vcera bola v TT pozriet mojich dvoch anjelikov, boli nadherný a mohla som ich aj hladkat a o týzden mi vylozia Vladka do perinky takkk sa velmi tesim s toho, ale Mirko ktorý je NZ moja najelicek ma zlomene stehienko lebo sa mu nedostavaju potrebné ziviny kvoly krátkemu crevku, tekze mliecko mu nedavaju ale dostava infuzie ale neviem ci to pomoze, má nábeh na lamanie kosti 😠 jednou stranou som stastná s Vladka a druhou nestasna z Mirka

maatkka
1. jún 2011

simi tiez penazi na rozdavanie teda nemame... takze to nie je o tom ze setrit nemusime... ale nemyslim si ze my si zivot neuzivame 😀

maatkka
1. jún 2011

@lucia00123 to je mi luto 😔 nech ma Mirko nozicku rychlo v poriadku!!!

bera28
1. jún 2011

Ahojky ženský 🙂

hmmm, tak on je dnes MDD. Mně jsou tyhle všechny svátky nějak ukradený, takže kromě Vánoc nic neslavíme. A kdybychom nebyli přes Velikonoce na chatě a nezorganizovali koledovačku sousedi a máma, tak peču i na ně.

@fajn, juuuu ZOO, to bych si dala taky líbit. To věřím, že jste si to krásně užili.

Simi, aspoň máš doma s holkama srandu. A je dobře, že má Vikouš smysl pro humor 🙂 Tak snad jí vydrží až do důchodu 🙂 🙂

Lucia, s Mirkem mě to mrzí, ale neboj, oni si ho lékaři ohlídají 😉

Koukám, že mám štěstí, protože my naštěstí nemáme žádné půjčky, hypotéky apod. Byt je můj, chlap má další a ty pronajímá, takže nám vydělávají.
Holky, vám není líto, že platíte podnájem a sice máte střechu nad hlavou, ale byt nebude nikdy váš?? Se přiznám, že to nechápu - mně přijde výhodnější si vzít hypotéku a splácet něco svého, než vyhazovat takhle peníze oknem. 😕 😕
A co jsem s dětma doma, tak si nedokážu představit být bez auta. Předtím jsem jezdila většinou MHD a teď naopak skoro všude autem. Jj, člověk velmi jednoduše zpohodlní😖

nanya
1. jún 2011

@simicak - je to tak, jak píšeš, doba je fakt zlá, ale vždycky se nějak žilo a přežilo. Ale nemyslím si, že kdysi bylo mnohem hůř, každý měl aspoň práci a teď? Ale jsem ráda, že nemáme žádné půjčky a máme družstevní byt. Takže vždycky poplatíme všechny poplatky, máme teda i stavebka, ale jedno nezvládáme platit. A ze zbytku žijeme a snažíme se něco odkládat, ale to, co odložíme, vždycky padne na nečekané výdaje - auto, Daneček (boty, plínky, nebo si zajdem někde jednou za čas sednout, doplatek za služby atd.). Ale žijeme, je fakt, že olbečení si na sebe kupuji tak 1x ročně a to max. pár kousků nutných, manžel to samé. Danielka oblíkám z toho, kdo mi co dá, nebo levně prodá. Ale i tak ty peníze někde mizí. Občas mi připadne, jako bychom je snad "žrali".

@maatkka - ano ☹ psychika u mě je na bodě mrazu. Já se snad na miminko ani netěším. Tak, jak jsem pořád ukecávala manžela, abychom si jej jednou pořídili, stalo se, a mě to zaskočilo, byla jsem už skoro rozhodnutá, že budeme mít jen Danečka. Teď se s tím nějak nemůžu vyrovnat, říkám si, že bylo lepší neotěhotnět, tolik problémů, krvácení, musím si píchat denně injekce, jíst plno prášků, bát se, že prodím opět dříve a že to nedopadne nedej bože dobře? Ale ve chvíli, kdy třeba krvácím a jedeme na pohotovost, mi vždy dochází, že mám v sobě živého tvorečka, který za nic nemůže, kterého jsme my "stvořili"... a vždy se bojím, že o něj příjdu. Ale jakmile je zase klid, opět mám černé myšlenky. Už se mi o tom zdá i ve snech. Asi vám připadnu, jako nějaká blbka, ale občas si připadám zralá na psychiatra. Sama nevím, co vlastně chci ☹ a co bude pro nás všechny nejlepší.

@fajn - držím palečky na oční. A taky na gyndu 😀

maatkka
1. jún 2011

Ahojte tak my sme naspat z MDD v NC - nudaaa 😝 Julia si nechcela nechat pomalovat ksichtik 🙂 vystupenia deti ju zaujimali len chvilu... dostala balon a lizatko poskakala si na skakacom hrade a isli sme domov... chceli sme ist radsej na nejaku vonkajsiu akciu ked pride mm z roboty ale prsi 😠 kupila som jej len plastelinu s takymi formickami a vykrajovatkami a uz pol hodinu sa s tym hra 🙂
@bera28 jasne ze je vyhodnejsie splacat si vlastny byt ako platit za byvanie "u niekoho cudzieho"... my rozmyslame nad hypo uz odkedy byvame sami - len kym som bola na MD a vpodstate sme zili/zijeme z jedneho platu by nam ziadna banka hypoteku asi neschvalila (a skor od Lilu do roboty by som kvoli tomu nesla)... tak sme to zatial riesili podnajmom... takze my cakame hlavne na to kym sa vratim do prace... urcite nechcem cely zivot byvat v podnajme...
ale chapem aj simi - v prvom rade je to v zahranici ine lebo tam je normalne ze vela ludi takto byva... navyse keby sme byvali mimo SR asi by som tam nekupovala byt na hypoteku len ak by sme nan v hotovosti mali
a s autom sme na tom podobne... tiez som uz tak spohodlnela ze si bez neho pripadam ako odrezana od sveta... a fakt neznasam MHD 😝
vy to mate s bytmi super - to je perfektna investicia 😉
@nanya juuuj strasne tazko sa mi cita ked pises ze sa na to mimco ani netesis... mas to tazke moja a je mi to luto 😔 nerozmyslala si nad nejakou odbornou pomocou? ja keby sa v tom takto sama "placam" tak som schopna ist aj za nejakym psychologom - nech mi poradi... nech je ti lepsie...

berryvajt
1. jún 2011

@lucia00123 ahoj,no verím ti,že je to teraz ťažké.Dvaja tam a a Mirko je tu v NZ.Ver mu,že to zvládne aj on a bude v poriadku.Je veľmi silný a šikovný.Zvládol už všeličo a určite zvládne aj toto.Je mi ho ľúto. ☹ 🙂 A na druhej strane sa teším ,že Vladka už vyložia do perinky.Možno aj Damiánka.Dobehne bračeka a budeš mať dvoch v perinke. 🙂 To je zato dobrá správa.

simicak
1. jún 2011

@bera28 jasne ze je lepsi si splacet hypo,ale aby ti ji dali,musis jim dat 20% z nemovitosti a kde je vzit?? A splacet hypo,pak tak velkou pujcku a pak jeste sluzby,el.jidlo atd.........neminim cely zivot zivorit a nemit ani detem na kolotoc. Vy to mate supr,nemovitosti jsou bomba investice 🙂

@nanya,to jsou jen hormony!!!!!!!!!!! Ja to mela u Viki,taky jsem deptala,chodila jsem kazdy mesic i na spec.poradnu kvulit toho 😉 Uvidis,ze bude lip. Navic mas komplikace s kravacenim,tak to jde jeste vic na hlavu. Jak se mimi narodi,budes myslet uplne jinak. Ted se na nej netesis,protoze zadne mimi jeste neni,mas Danecka a vubec si neumis predstavit,ze nejake druhe dite bys mela tak samo milovat. Ale to vse prijde porodem,vsad se!!

@lucia00123 drzim palecky s miminky,je mi to lito s nozickou,ale dok.si s tim urcite nejak poradi 😉

@maatkka my zas mame pekne konocne,tak byli cely den venku,vzala jsem holky na akci,tak meli piknik,byli v telocvicne si zaradit a papk tam byl pan co hral na kytaru,tak zpivali a tancili. Potom jsme sli jeste na zbytek dne do parku a na nanuka. Zitra jedem do centra,mame tam sraz,tak snad pocasi vydrzime,chcem zas piknicit venku a s detma neco podnikout

leeenka26
1. jún 2011

@nanya myslim si , ze to co prezivas je uplne prirodzene, aj ked ti to tak urcite nepripada. Spominam si, ze aj ja som mala obcas take myslienky na zaciatku o tom, ci to zvladnem, atd, to je tymi hormonami ver mi, vela zien to ma a dieta pritom chceli. Hormony jednoducho neovplyvnis a kazde tehotenstvo je ine. A vobec za to nemusis mat vycitky, akonahle prejde toto obdobie zaciatkov, tak to zmizne, uvidis sama, aj u mna to tak bolo. Pochybnosti su, je to normalne, hlavne ked zapasis s kazdym eurom. My sme mali tiez problemy a aj mame, peniaze nie su nikdy nazvys, tiez zijeme z vyplaty do vyplaty a na dovolenke sme neboli ani nepametam. Mame tiez pozicky aj hypoteku. Takze viem o com hovoris a ked si chceme nieco kupit alebo niekam ist, dvakrat si to rozmyslime a tiez to je tak ze stale su a budu necakane vydavky aj ked clovek si odlozi, nikdy nam nic nezostane. :( Ale co uz, zistila som, ze peniaze su sice velmi dolezite, ale aj tak zdravie je na prvom mieste.

argousek
1. jún 2011

@nanya já jsem to už asi jednou psala, já jsem to druhé těhotenství také za začátku moc nevnímala. Byli jsme s Adámkem v lázních, tak jsem měla celkem jiné starosti. Kdy jsem si začala uvědomovat, že jsem těhotná bylo až když mně v 26. týdnu zavřeli do nemocnice. Taky jsem si nedovedla představit, že bych mohla milovat ještě někoho dalšího jak Adámka. Ale to prostě tak samo pak přišlo s hormony, jak se Štěpánek narodil. Holky vy se mi budete smát, já jsem po Adámkovi uvažovala, že bude jedináček a teď bych toužila i po třetím. Já jsem si při Štěpánkovi prožila hroznou euforii. Porod a to všechno po tom bylo strašně nádherný, až je mi teď fakt líto, že už je mu rok. Takže pokud nám to finance dovolí, tak já bych toužila ještě do třetice třeba po té holčičce, ale je mi to jedno 🙂 Docela by se mi líbilo jít teď po Štěpánkovi tak na 4 roky do práce a v pěta třiceti bych do toho šla ještě jednou naposledy 😀 Ale to je tak strašně dlouhá doba, že tomu nechám volný průběh a uvidíme 🙂 Děti jsou opravdu požehnání a já jsem fakt šťastná, že mám ty dva rarášky, i když jsem už někdy zralá taky na prášky. Štěpánek je hrozně živej a Adámek hrozně tvrdohlavej, takže pořád něco, ale bez nich si to už vůbec nedovedu představit 😉 Jinak my to nemáme špatný, bydlíme v rodiným domku u manželových rodičů a naši mají taky barák, z kterýho mně brácha jednou vyplatí 😉 Jinak my nijak nerozhazujeme, ale my bydlíme na vesnici, takže u nás je auto nutností 😉 Za hadry nějak nerozhazuju a dětem kupuju na mmb 😉 Akorát teda boty kupujeme pokaždý nový a to je teda fakt drahota. No a Adámkovi pořád kupuju nějaký didaktický hračky, knížky a sešity, tak to dost stojí, ale myslím, že to pak ještě prodám, protože to nezničíme

simicak
2. jún 2011

Holky,ja vam musim neco napsat,jsem uplne v soku!!!!! Moje nej.kamaradka,mela lasku na stredni a i kdyz je ze skoly uz hodne let,tak porad o nem mluvila,drzela vsehny dopisy a i denik,do ktereho o nem psala a ze jsi jsou osudovi. Ted se meli potkat v sobotu a on jel na ten sraz a pak se otocil a jel domu skocil pod vlak!!!!!!!!!!!!!!!!! Chudak,musi byt uplne hotova,ona ho milovala vic nez sveho manzela a jeste vetsi hruza,mel maleho chlapecka a manzelku ☹ A to ona se bala,ze na ten sraz nedorazi,loni jak byla v Cr,tak se meli srazit a mu zdechlo po ceste auto a nedojel a letos nedojel taky 😔

argousek
2. jún 2011

@simicak no tak to je hrozný ☹ a ví se proč to udělal?????

fajn
2. jún 2011

ahoj tak jsme zpět z očního 😢 v září nás čeká operace toho jsem se strašně bála
@simicak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bera28
2. jún 2011

Simi, tak to je teda síla ☹ ☹ ☹ ☹ Srab jeden, takhle tu nechat ženu a dítě!

@fajn, proč operace?? To se něco zhoršilo?? Abych tě trochu uklidnila, tak synovcovi taky operovali oči, a ne jednou a mooooc mu to pomohlo. Brýle tedy nosí stále a bude i nadále, ale už vůbec nešilhá a nemá takovou spoustu dioptrií, co předtím. Určitě máš dokrého lékaře a vše bude OK 😉

fajn
2. jún 2011

@bera28 ne je to kvůli tomu šilhání ale já se bojím té narkozy strašně ale to asi všichni

bera28
2. jún 2011

@fajn, oni si Didku pohlídají, neboj 😉

fajn
2. jún 2011

@bera28 díky seš hodná

maatkka
2. jún 2011

@fajn je mi moc luto ze ani Didku nakoniec ta operacia ociek neminie... ver mi ze viem ako sa asi citis... pamatas si este ako som sa straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne bala ja? a hlavne tej narkozy... a pamatas sa este ako to Lilinka paradne zvladla - vsetci sme z toho boli hotovi 🙂 my sme urcite radi ze sme do toho isli!!! a tak isto to urcite bude aj s Didkou 😉
@nanya urcite maju baby pravdu s tym ze na tvoj psych. stav maju velky vplyv hormony... a tiez si myslim ze to budes brat uplne inak ked sa vam miminko narodi... hlavne nech to vsetko dobre dopadne a nech ste zdravi - to je to najdolezitejsie... a na to je potrebne aj aby si bola v pohode... joooj lahko sa mi to pise - ja viem 😉

argousek
2. jún 2011

@fajn neboj bude to dobrý, já se té narkózky taky bojím, ale pokud by to bylo nevyhnutelný, tak bych do toho taky šla. Člověk se třeba kolikrát něčemu brání a zbytečně se bojí a pokud to tomu dítěti pomůže, tak jedině dobře. Já jsem se třeba pořád bála toho proplachování očních kanálků u Štěpánka a zbytečně. Kdybych se tomu tenkrát tak nebránila a šla na to hned, tak jsme si mohli ušetřit spoustu trápení a starostí s tím očičkem a měl by od toho pokoj mnohem dřív.

nanya
2. jún 2011

Ahoj holky.

@maatkka - to víš, že jsem uvažovala i nad psychologem, ale pořád si myslím, že je to v mezích. Nijak extra se netrápím, nebo nestresuju, právě že nestresuju vůbec. Když jsem jela s tím obr krvácením, že jsem nejspíš potratila, ani to semnou nehlo, a toho se bojím nejvíce, že nebudu mít prostě ráda jiné dítě, jako Danečka. On je moje vše a miluji ho čím dál více a jsem na něm neskutečně závislá. Prostě si nemůžu pomoct.

@simicak - možná to jsou hormony, je fakt, že než jsem těhu vůbec byla, tak jsem druhé dítě hrozně chtěla, nebylo dne, kdy bych manžela nepřemlouvala. Pak jsem ale asi jeden týden dala pokoj s přemlouváním a bum, byla jsem těhotná. Asi to byl šok, nebo já fakt nevím, proč mě to tak zaskočilo, když jsem si to vlastně tolik přála. Ale teď vidím všechna ta "negativa" - peníze, druhá starost, možnost opaku předčasného porodu, možnost postižení..... atd. Je toho hodně a občas to na mě celé padá, že sama nevím, kudy kam...
A to, co jsi psala o té kamarádce, tak to je mazec. Napadlo mě, že to snad udělal kvůli ní?

@leeenka26 - děkuji za podporu, snad máš pravdu, taky doufám, že mě to přejde, někdy o sobě přemýšlím, jako o cvokovi. No a ohledně peněz? Ano, nejsou všechno, ale bohužel se bez nich v dnešní době žít nedá 😒

@argousek - tak 3 děti si vůbec nedokážu představit, to fakt leda, že bych byla "v balíku". A nejen ohledně financí, ale i ohledně lásky, já fakt asi umím "milovat" jednoho a né x. Já opravdu doufám, že až se to maličké narodí, že se ve mě něco pohne. Občas se i já sama bojím svých myšlenek. Sama vím, jak jsem uvažovala těsně po narození Danielka. Dokonce jsem si i v jednu chvíli přála, aby zemřel 😢 Padlo to tehda na mě, já o předčasňátkách nic nevěděla, pak na mě vychrlili, že v budoucnu budeme cvičit vojtovku, že neví, jak na tom bude zdravotně, psychicky a já si představovala samozřejmě to nejhorší. Chtěla jsem začít s novým štítem. Tyto myšlenky mě pustily, až jsem si jej poprvé pohladila. Sama sebe jsem nenáviděla v tu chvíli za to, jak jsem smýšlela. Sama sebe jsem nechápala, kde se ten "hnus" ve mě vzal? A od doby, co jsem jej měla v náručí, byl to můj syn a já bych za něj dala život. Já si prostě myslím, že to byl pro mne takový "zážitek" ten předčasný porod, dvouměsíční dojíždění do nemocnice a všechno to kolem, transfúze.... že jsem se z toho dodnes nevyhrabala. Není dne, kdy bych si na to nevzpoměla. Vlastně to mám pořád před očima. I když je Daneček vpořádku...

@fajn - je mi líto, že musíte na operaci. A neboj, Didka určitě narkózu zvládne na jedničku. Budeme všichni držet palečky. Hlavně, když jí to pomůže.

argousek
2. jún 2011

@nanya ale teď to bude jednodušší už máš spoustu věcí po Danečkovi, nebudeš muset nic kupovat a když budeš kojit, tak budete mít náklady akorát za plíny. Takže uvidíš, že to s financemi nebude tak hrozné. Jinak já jsem si to taky nedovedla představit, že by se mi do srdce vešel ještě někdo jiný, ale ono to prostě samo přišlo. Navíc uvidíš, že je to úplně o něčem jiném, když je to dítě donošený. Uvidíš, jak si to všechno užiješ a budeš ráda, že jsi do toho šla. Hormony jsou .........., ale věz, že bude líp 😉

fajn
2. jún 2011

@nanya když se v tom budeš takhle pořád plácat tak se zblázníš. Já bych to s někým probrala,zkus to říct dr. jak půjdeš na kontrolu.
Já jsem to tady určitě už psala několikrát,že když se Didka narodila tak jsem jim řekla že ju něchcu ať ju nezachraňují že si nevezmu postiženy děcko,že se nebudu celej život dívat na ležáka .Taky si na to vzpomenu když mě vytáčí do nepříčetnosti ale pak si řeknu že je fakt to nejšikovnější děcko a že to co má všechno za sebou že ani já nemám.
Neboj ono se poddá a když fakt budeš kojit tak ušetříš za mlíko.A lásku? Uvidíš že tvoje srdíčko bude mít místa dost vždyť má dvě komory a jedna je pořád prázdná 😉

pehu
2. jún 2011

@fajn Taky nás mrzí, že Didka musí na operaci, ale pokud jí to má pomoci, tak to bude lepší 🙂. Kam jdete? V Ol vím, že tam mají anestezioložku, která uspává děti a hlavně ty malé a Kuibča to tam 3x zvládl jen na masku. A Didka je už o dost větší než byl on, tak to taky určitě zvládne 🙂)).
My jedeme 13.6. na kontrolu s očkama, ale do Brna. Tak jsme zvědaví. Byli jsme na mezi kontrole v Ol, tam nám řekli, že retinopatii už nemá, ale jsem pořád na tuto informaci opatrná 🙂.Taky nám občas ujíždí obě oči, jednou je to levé a pak zase pravé. Už by se u něho dala změřit i krátkozrakost nebo dalekozrakost, tak jsme fakt napnatí, jak pořídíme.
Jak jsme se byli podívat na JIP v Ol, tak jsme se tam se staniční bavili o tom srazu nedoklubka a říkala, že to bylo fajn a vzpomínala i vás, protože jste brzy narození o chvíli dříve než my 🙂 (ale o dost starší 🙂))).. Říkali jsme, že příští rok taky dorazíme 🙂

nanya
Myslím si, že skoro každá ženská má pocity úzkosti, jak zabezpečí své děti, když se musí platit to či ono 🙂. Já se v těhotenství taky tím pořád zaobírala, když budou dva najednou, jak to zvládnu já s péčí a pak i finančně. Pak se stal průser a nakonec byl jen jeded ☹ a mé myšlenky byly zcela zbytečné. Taky jsme pořád přemýšlela, proč se to stalo zrovna holčičce (my ji vždy chtěli), ale jak jsem viděla Kubinka, tak bych ho v žádném případě nedala a jsem vděčná, že si to tu vybojoval.
Myslím si, že až se to malé narodí, že to v tobě opět probudí mateřství k tomu druhému dítěti 🙂. Drž se 🙂 !!!

simicak
2. jún 2011

@nanya souhlasim s fajn,rekni to na poradne. Jak jsem psala,ja u viki taky chodila na terapie,protoze jsem mela depky a uzkostlive stavy kvui hormonum. Nekdy jsem tam sla a po 10min.zas domu a jednou jsem ji tam hystericky rvala celou hodinu,ze me nemohlla utisit a musela jsem prestat sledovat zpravy,protoze me to stresovalo,tenkrat zacla uz ek.krize atd. Na tom fakt nic neni,jen si pokecas a bude ti lip,me to pomahalo. Navic tady to vedou spec.trenovane por.asistentky,takze mi pomahala i jak uz jsem zacla spinit,vse mi vysvetlovala,delala se mnou porodni plan atd. Ja to mela stejne uplne jak ty. Viki jsem chtela a driv nez jsem zjistila,ze jsem tehu,tak jsem uz nechtela,to uz jsem ale tehu byla,takze to uz zacli hormony a kdybys cetla maily,co jsem posilala kakmosce,o hroznem skolstvi atd.kam ten svet speje,ze se nemaji rodit dalsi deti 😀 😝 A neboj,tak jak u Danecka,jak ti daji miminko do naruce,tak budes uplne stejne zamilovana a pul roku misto na tv budes cumet na nej,to tak proste je a neznam kamaradku,co by to tak u druhehi mimi nemela,ze si taky nedovedli predstavit,ze ho budou milovat tak jako to prvni. Tezko neco milovat,co jeste neni 😉 😉

@fajn to me mrzi,ze vam to blbe dopadlo,ale dok.urcite takove operace delaji denodenne a budou mti vse pod kontrolou. Taky bych se bala narkozy. Dianka je ale silna baba a hned jak otevre oci,hodi cele oddeleni do late 😉

fajn
3. jún 2011

@simicak 😀
@pehu od září už by se všechny operace měly dělat na dětské klinice,dělají tam teď operační sály a dr. říkala že to bude dělat ona. Ona ji zná od inkubátoru a dělala ji i to zamražování. Já jsem s tím počítala že někdy na to půjdem ale i tak se stašně bojím.

adra22
3. jún 2011

@fajn Ahoj neboj bude to všetko fajn, Dávidko keď mal ísť na operáciu hernii tiež som sa strašne bála tej narkozy, ale teraz s odstupom času som rada že ho zoperovali lebo mu to veľmi pomohlo. Neboj všetko bude oki a máš veľmi šikovnú holčičku 🙂
@nanya tak tie myšlienky presne viem o čom hovoríš ja som ich tiež mala a potom keď Adriánko zomrel som mala hrozné výčitky svedomia ako som na to vôbec mohla pomyslieť. Ale myslím že je to normálne že sa bojíš ja si tiež neviem predstaviť ako mám byť znovu tehotná, teraz to je pre mňa uplne nemyslitelné.

leeenka26
3. jún 2011

@nanya ja viem ze sa bez nich zit neda :( neviem co ti poradit. Dnesna doba je fakt uplne o nicom.

leeenka26
3. jún 2011

@nanya a co sa tyka toho, ze sa bojis ze tvoje druhe dieta nebudes mat rada ako to prve, to sme na tom dve, ja sa tiez bojim, ze samka som lubila ako sa len dalo a bol to ten prvy syncek a uz ine dieta nebudem mat tak rada, ale podla mna to tak nebude uz len z toho dovodu, ze pokial si tehotna, co bolo aj u mna tak, tak to dieta este tak nevnimas, jasne ze ho mas rada, ale to sa vyvija postupne, a ked sa narodi, tak vsetky obavy budu fuc. Spolieham sa aj ja na to 🙂 neboj, zvladneme to, len s tym rozdielom, ze ja este len musim otehotniet 🙂

leeenka26
3. jún 2011

@simicak uplne krasne si to napisala🙂 nanye