Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
22. jún 2011

@nanya nechci te plasit,ale pokud mas vytok se zapachem,tak bez k dok.to muze byt infekce. Jinak ja mela silne vytoky cele tehu. A s pohlavim to tak mela segra,manzel vedel,babicky vvedeli a cela rodina vedela,jen segra nevedela co ceka 😀 To ja bych nevydrzela se nezeptat,ale ona to vedet proste nechtela a nikdo ji to neprozradil.
Vysku neres,se vytahne pozdeji a pokkud nejste velci s manzelem,tak nema byt po kom velky

@denisee krasne kolo 🙂

simicak
22. jún 2011

Holky potrebuju radu!!!!!!!!!!!!!!!
My jsme minuly tyden vysadili inhalator s kortikoidy,mela 2x striky rano a 2x striky vecer a uz zacina kaslat a chraptet. Mam to zpatky nasadit a nebo jeste pockat???? ja vubec nevim,ona i chrapti docela,jinak papa a je cila,vesela a k dok.se mi zase nechce!!!

argousek
22. jún 2011

@simicak Simčo já bych inhalovala dál když budeš inhalovat o 2 nebo 3 dny navíc, tak tím nic nezkazíš. Pokud byla ale ještě kašlala i přes tu inhalaci, tak bych raději k doktorce došla 😉 😉

simicak
22. jún 2011

@argousek to neni jako inhalovani,ja nevim,jak tomu rikate v Cr,je to neco jak na astma atd. co proste bere porad a ted uz ji to vysadili a nevim,jestli ji to zpatky nasadit.

saskah7
22. jún 2011

@simicak a nechodite na plucne? lebo my sme tam chodili pravidelne, vzdy pri obstrukcii mali spreje, potom na kontrole kazali vysadit, a potom zas o tyzden sa to vratilo 😠 tak sme zas nasadili... proste uz som si to sama regulovala.. pripadne obvodna popocuvala a povedala, ci pocuje ciste alebo zle dychanie...na plucnom nam vraveli, ze to je otazka 2-3 rokov, kym deti z toho vyrastu... a este beru pravidelne dlhodobo singulair

argousek
22. jún 2011

@simicak jj já vím, co myslíš, Adámek to má taky, já tomu říkám inhalovat 😀 Já bych jí to nasadila zpátky a vysazovala bych to pozvolna ne najednou. Jako nejdřív bych dávala 2x střik ráno a večer už jeden a po týdnu pak 1x střik ráno a jeden večer a pak po týdnu 1x střik ráno a večer už ne a pak bych to vysadila celé. Alespoň tak nám to radil plicař 😉

bera28
22. jún 2011

Čau kočky,
hlásím návrat z dovči.
Jste zase neměly co dělat a krafaly tu jak o život, co? 😀 😀 Tak jsem přečetla jen poslední dvě stránky a dál se pouštět nebudu, páč bych si stejně houby pamatovala.

@mila01, aspoň že už áš vyšetření za sebou. Já jsem jako Simča, když jsem hladová, tak jsem zuřivá 🙂 🙂 Takže jak se znám, já bych se tam ani po svých nedopstala protože bych hlady omdlívala a vztekala se.

@simicak, koukám, že tě zase nervovali kvůli váze a výšce, co? Nám vždycky všichni doktoři říkali, že není důležitá váha, ale růst!! A těsně před odletem jsme byli i v Poradně pro výživu dětí v Motole (objednaní jsme byli od ledna!!) a primář sice zkonstatoval, že Kuba je už delší dobu v pásmu podvýživy a Aneta ho následuje, ale na výšku jsou v pořádku - Kuba cca 98 cm, Aneta 96-97 cm. Doporučení jsme žádná nedostali, máme přijít za půl roku na kontrolu. Problém by nastal až opravdu tehdy, když by se zpomalil nebo zastavil růst, nebo byli oba výrazně menší oproti vrstevníkům.
A k tomu inhalátoru - je to tak, jak píše Argousek. Nesmí se nikdy vysadit naráz, ale jen postupně!! Vysazování při takto vysokých dávkách trvá klíďo měsíc a déle. A hlavně máš možnost sledovat, na jakou nízkou dávku by případně začala reagovat kašlem.

@denisee, to máte asi stejné vložky jako Kuba, tvrdé jsou, ale to hlavně v té zadní části. Jinak co se týká velikosti bot, tak ze zkušenosti není třeba pořizovat větší na délku, ale jen volnější na výšku. Vzhledem k tomu, že svišti mají nohu jak Popelka, tak jsme nic měnit nemuseli.

No a k naší dovče - byla to první dovča, ze které jsem se těšila domů. Aneta sice už po třech dnech dobrá, ale jinak to stálo za prd. Neskutečný vedro, pořád přes 30, poslední tři dny ke 40 stupňům. V hotelu nebrali platební karty a my jsme si museli přiobjednat klimošku a zaplatit jí v hotovosti. Jenže tím jsme přišli o skoro polovinu peněz, které jsme s sbeou měli na dárečky a výlety. Na pokoji nám nefungovala lednice, tak jsem to šla hned nahlásit na recepci a tam mě začal recepční přesvědčovat, že to vlastně není lednice, ale jakási "termoska", ve které se udržuje teplota toho, co do ní dáš. Tak jsem sprdla delegáta, že pokud jsem si vybírala hotel podle toho, že chci mít na pokoji lednici a na recepci se dozvím něco jiného, tak je asi někde chyba. No samozřejmě že lednička fungovat měla, takže pak jsem chodila 2x denně prudit, kdy jí opraví. Dočkali jsme se nové, plně funční, ale až 4. den. Večer a v noci lítala hejna komárů, schválně vám sem hodím fotku Kubajze po první noci. Ubytování dobrý, vařili taky vcelku stravitelně, ale jako příloha jen samé hranolky. Rýže byla jen 2x. Svišti zase drželi redukční dietu a první 4 dny nejedli vůbec, pak tak max. 2x denně. A to zhruba 2-3 lžíce něčeho. Polévky tam nevedli, takže ani ty nás nemohly zachránit. Když jsem jim dnes oblíkla doma tepláky, tak z nich zase spadly😠 😠 😠 Navíc Kubajz zhruba 5 minut po každém místním jídle seděl dalších 15 minut na záchodě a prděl jak o život. Z Rhodosu jsem viděla prdlajs, páč v takovém vedru se nedalo nic podnikat. A to jsem s sebou měla seznam výletů, které chci podniknout. Den před odletem jsme se rozhodli, že přeci jen na jeden výlet pojedeme, tak jsme šli na autobus, který ani po 45 minutách čekání nejel. Vysvětlení Řeků - oni zase asi stávkují.Takže jsme se vrátili do hotelu, vzali věci a šli na pláž. V půlce pobytu se asi zavařila klimoška a v noci přestala fungovat. Po zkušenostech s ledničkou, jsem prudila ještě intenzivněji a odpoledne už byla spravená 🙂 Jediné pozitivní bylo moře, krásně čisté a vcelku teplé. Objevili jsme super místo na pláži, tak to se taky dalo. Jinak pláže byly dost rozmanité, ale převaha těch s horším přístupem do moře - kameny nebo byly pláže dost úzké a byly v obležení turistů. Každopádně po třech zkušenostech s Řeckem jsem si řekla, že už nikdy více. A taky zase asi začneme lítat v zimě a ne v létě, to se fakt nedá s dětma dělat nic. Když to porovnám s Kanárama, tam jsme s nima normálně jezdili na výlety, což se tady fakt nedalo. Takže jsme byli dopol tak 2 hoďky na pláži a pak v podvečer. Ale viděli jsme i pár šílenců, kteří trávili s dětmi na pláži celý den. Což mi teda příjde hrozný.
Vlastně hlavní pozitivum, které mi dovča přinesla bylo, že jsme se s chlapem domluvili, že pokud by mi nevyšla ta práce na částečná úvazek, tak začnu hledat na plný, dětem opět pořídíme chůvu a bude se o ně starat celý den a i v době, když budou nemocné a nebudou moci jít do školky. Tak mi držte palce, ať brzy seženeme nějakou schopnou, milou paní, která si ty predátory pověsí na krk.

bera28
22. jún 2011

Kubajz po nájezdu komárů - první noc.

mila01
22. jún 2011

Ahojky,taky je u vás takové vedro?

Představte si,že jsme ráno vyrazili s kamarádkou na borůvky,dojedeme tam,slejvák jak blázen,no když už jsme tam byli,tak jsme statečně trhali,promočený jak dva blázni.Pak přestalo,tak jsme se vypařovali a teď je vedro a dusno na padnutí.

Simicak - já bych taky vrátila stříkání - my to taky máme,2 střiky ráno,dva večer a když je dobrá,máme ubrat na jeden a jeden ( prý se to nemůže vysadit takle naráz ) a když se to zhorší,tak si to korigujem zase zpátky.

Bera - tak to byla super dovča.Popravdě,když jsem se dozvěděla,že jedete na Rhodos,tak jsem tě nechtěla strašit,ale byla jsem tam před pár lety a rozhodně mě tam už nikdo neuvidí.Máme naprosto stejné zážitky jako vy,vedro vedro vedro,služby nic moc,klimoška ani náhodou,lednice ani náhodou.Výlety jsme sice zvládli - to bylo snad jediný nádherný a jelikož jsme tam byli v srpnu,tak ani moře nic moc,bylo strašně teplý.
No ty komáři,to je síla,chudák Kubajz.

bera28
22. jún 2011

Milo, tady je taky teplo, ale po těch pařácích posledních dní mi to příjde jako svěží jarní počasí🙂 🙂
Já nechápu, co všichnina tom Řecku vidí, mě se tam fakt líbí čím dál tím míň, resp. s dětma mi to příjde úplně mimo. Já tam byla poprvé před 14 lety, to bylo kousek od Olympské riviéry, to bylo fajn. Před 7 lety na Korfu, to už bylo horší, ale aspoň jsme procestovali celý ostrov a teď teda děsný! A to jsem si říkala, že takhle mimo sezonu to bude ještě snesitelné. A houby. Už mě tam nikdy nikdo neuvidí.

Teď jsem šoupla fotky na rajče, ale nečekejte žádné zázraky. Z řeckého je tam akorát jeden vypelichaný osel (tím výjimečně nemyslím svého chlapa🙂 a dvě vychrtlé krávy (+ 2 podvyživení svišti 😀 😀)
http://bera.rajce.idnes.cz/Rhodos

nanya
22. jún 2011

@bera28 - krásné fotečky, vidím, že Anetku a Kubíka baví přesně to, co Danielka, kyblík a lopatka a nabírat 🙂

Jinak holky, chtěla jsem se zeptat, mě se poslední dobou zdá, že se Danek hrbí (má kulatá záda) při sezení, vždycky seděl jako pravítko, předčasně jsem ho neposazovala, jen rehabilitační mi tehda říkala, že má "povolené" lpatky? Vystouplé, nebo tak nějak, když dá ruce nahoru, jdou mu vidět pod pažema :( Nevíte nějaké cviky, třeba na balónu, na záda?

bera28
22. jún 2011

Nanya, na tohle je dobré cvičení na posílení svalů. Já jsem tady kdysi dost podrobně popsala cvičení na balonu. Co si vzpomínám, tak byly dobré cviky v knížce "Cvičíme s kojenci a batolaty" (nebo nějak tak se jmenovala)

bera28
22. jún 2011

Holky, ještě k výčtu negativ na dovče - při výstupu na vyhlídku jsme urvali kolečko u golfek. A vítr na Rhodosu fouká stále z vnitrozemí, vůbec ne od moře.

simicak
22. jún 2011

Holky,tak to mam zpatky normalne nasadit na 2 rano a 2 vecer??? Nebude to zahul,ze po tydnu zas zacnem davat?? ONa kdyz je natom,tak vubec nekasala skoro cely rok a ani jednou nebyla nemocna s prudusky. Ta dok.je krava,ale ja rikala mm.ze to je divny,z,e bez snizovani davek proste prestat 😖

@bera28 teda,tak dovca nic moc,aspon ale ze Anetka byla zdrava. My prave kvuli hork litame zacatkem cervna a nebo koncem zari,to je akorat pocasi. Slunicko a vubec ne vedra. A taky plaze,hotely a vse je poloprazdne. Navic nas zabiji i leto v cesku,nejsme na horka z anglie zvykli. Jak byla Veru mala,tak jsme leteli v lete do Cr a ona mela prujmy a blbila z hork tyden nez si zvykla trosku 😖 Me prave Recko taky desne laka,ale jak vas tak ctu,tak asi si o tom budu jen snit. My zatim byli jen Spanelsko,v hodne levnych hotelech a sluzby a vse uplne supr. Mozna se na Recku taky projevuje ta krize tam,asi hiotely nemaji prachy...

simicak
22. jún 2011

@bera28 nas s rustem nestresuji a ani nejsme podvyziveni. Jsme sice extra hooodne malicci,ale roste ve sve linii co ma od malicka a vahu ma prave k te vysce,takzez kosti a nic neleze,ma to k sobe v proporcich. Ale teda kdybych ji mela srovnat s vrstevniky tak je o hlavu a pul mensi ☹

@mila01 tak to vam vyslo pocasi,co,to je pech. Ale aspon byla uroda 😉

mispuli
22. jún 2011

@bera28 já taky netušila,že jste vyrazili na Rhodos,to bych tě taky odrazovala,my tam byli sami s Frantou a bylo to celkem fajn,ale s dětma bych tam nevyrazila ani za zlatý prase,jsem ráda,že jsme se opět přesvědčila,že s letem někam daleko ještě počkáme,a těším se,že snad opět pojedeme do Itošky,už si bohužel nemůžu vybírat kdy a musíme v sezoně o prázdninách,jinak věř tomu,že byste si výlet s dětma stejně moc neužili,s námi tam tenkrát byli budějovičáci s tříletou holčičkou a taky toho litovali,pro ni tam nebylo nic,u hotelu slibovali dětský hřiště a kde nic tu nic,skluzavky patřily vedlejšímu hotelu a my tam nesměli,no prostě taky nás cestovka vypekla,jim tenkrát nakonec museli i měnit pokoj,páč ty podmínky,co tam měli vůbec neodpovídaly,ale to jej už jedno,hlavně,že jste si to jakžtaž užili,jen se chci zeptat,kde jste vlastně byli?

kdy že to vlastně vyrážíte sem k nám na jih,mluvila jsem s Vlaďkou,říkala mi to,ale já to zase zapomněla,doufám,že se tentokrát setkáme buď v Táboře nebo byste mohli přijet podívat se na krokodýly http://www.vyletdoprotivina.cz/

mispuli
22. jún 2011

@bera28 tak nevím,ale myslím,že jsem to podle fotek poznala a byli jste kousek od Lindosu? tPokud ano,tak ten komplex,co tam je nafocenej na pláži byl ještě před dvěma rokama ve výstvbě,je tam nejčistěší a nejmodřejší moře na celým Rhodosu,my totiž bydleli ve vedlejší zátoce a tady jsme byli na výletě na lodi,tak dooufám,že jsme se nespletla 😅 😅

bera28
22. jún 2011

Simi, Španělsko je super, mně se tam taky moc líbí. Byla jsem na Costa del Sol a paráda. No a Barcelona je pro mě nejúžasnější město na světě 😵 😵 Sedět v přístavu, za sebou mít Kryštofa, pozorovat lodě a na nic nemylset. Úplný ráj 🙂 🙂 🙂 A služby ve Španělsku jsou nesrovnatelné s Řeckem. V Řecku prostě nic státního nefunguje a v soukromém sektrou se stejně projevuje typická řecká nátura 😖 😖

@mispuli, byli jsme v Kolymbii, což je kousek od Lindosu. S mořem a pláží máš pravdu, vážně to u tohoto komplexu bylo nejkrásnější. No a my právě do Lindosu chtěli na ten výlet busem. Abychom dětem ukázali oslí taxi.
Ono kdyby bylo přijatelnější počasí, tak by se to dalo. Na Kanárech s námi výletovali úplně v poho, ale tam bylo 26-28 stupňů.
Na jih se chystám prvních 14 dní v červenci, ale budu muset občas zajet do Prahy. Už teď vím, že nebudu 2.-4.7. a pak 13.7. Pak tam budeme prvních 14 dní v srpnu, zase budu odjíždět průběžně do Prahy, ale termíny ještě neznám. Tak doufám, že už se konečně srazíme!

Jo holky, tak aby toho mého nasrání ještě nebyl konec, tak pozor:
příjdu teď večer do kuchyně a koukám na varnou desku, že je nějaká matná. Rozsvítím a je celá totálně poškrábaná, ale fakt fest. Moje inteligentní maminka nám byla zalít kytky a při té příležitosti se rozhodla, že udělá generální úklid. Tak vzala drsnou houbičku a šla cídit nerez desku😠 😠 😠 Takže kuchyň vydržela bez úhony pouhý měsíc. No tak jsem teď sedla a objednala novou. Já už bych se na to vyprdla 😠 😠 😠

mila01
22. jún 2011

Bera - nejsou naše maminky sestry?Jak jsem teď byla mimo a měla jsem jí tady týden,když mě pustili z nemocnice,tak mi také umyla sklokeramickou desku ( máme plynovou ) a já pak koukám,koukám,říkám - kde jsou označení jednotlivých hořáků?Nikde - maminka je vydrhla 😠 😀 😠 😀 .

Koukám,že Lindos je docela v kurzu 🙂 🙂 🙂 ,sice jsme bydleli na druhé straně ostrova,ale v Lindosu jsme byli na výletě.Pak jsme ještě byli na nějakých vykopávkách,to si přesně nepamatuju název,v údolí motýlů - to by se svišťákům líbilo a tam byl úžasný chládek a přímo v Rhodosu,to bylo moc pěkný.Koukala jsem na fotky a máte je krásný.Akorát ta pláž fakt nic moc,my jsme teda měli nádhernou,písčitou.

mispuli
22. jún 2011

já Španělsko taky miluju a na Barcelonu mám stejnej názor jako Míša,toulat se gotickou čtvrtí,projít se po La Rambla a zakotvit v přístavu je nádherně strávenej den 🙂 🙂

tak my na Rhodosu byli na druhý straně toho zálivu,my byli v Lardosu a výlet do hlavního města se nám líbil,ale bylo tam dost málo času,nás docela zajímala ta temlářská pevnost,ale na prohlídku prostě nebyl čas ☹

nějak to zkusíme skloubit,Honzis jede od 9.7.-16.7, na tábor s Krtečkem,takže budu jen s Míšou,tak možná si uděláme výlet k našim nebo si nějak písneme 😉

argousek
22. jún 2011

@bera28 teda to bych mámu přetrhla ☹ By mně asi klepla pepka 😝 Teda chudák Kubajz, to museli být komáři šílený. Jinak holky já miluju Itálii, já jsem se úplně zamilovala do Říma. V Barceloně jsem byla, ale ta mně nějak moc nenadchla. Mně se ty post moderní budovy moc nelíbí 😝 Možná je to taky tím, že jsem tam byla na služební cestě, takže to bylo spíš pracovní než bych si to užívala. Ale v Římě jsme byli s manželem a to jsem byla úplně unešená, nádherný moře, krásně vonělo solí a ve městě na vás úplně dýchla historie. Ale pokud by jste chtěli doporučit dovolenou pro děcka, tak já za sebe doporučuji Madeiru. Ideální počasí pro děti celý rok tam mají 25°C, ale je asi lepší jet v červenci nebo v srpnu. My jsme byli koncem května a to bylo ještě studené moře a na koupání to moc nebylo, ale krásné výlety do přírody. To byla fakt nádhera 😉 A služby a ubytování bylo super. Jinak Míšo jestli pojedete do jižních Čech, tak by jste mohli zajet i k nám 😉 😀

simicak
22. jún 2011

Me se Barcelona taky moc nelibila,dokocne jedna cas vypada jak v Ostrave na Leninove ulici byvale 😀 😀 😀 😀 Ale me se nelibi ani Londyn. Jsem jak argousek,miluji stara mesta a male meste.
@bera28 @mila01 😀 😀 😀 me ty vase mamky pobavili. My mame dedu sikovneho,on desne rad opravuje veci a vzdycky jak nas hlidali,tak vzal krajec na chleba a nebo neco co nasel,funkciho a udelal z toho nefunkcni vec a pak prohlasil,ze to stoji za hovno ty veci 😀 😀 A jednou opravoval auto a jak tam byli ty barevne dratky,tak je vzdycky strihal ppodle barvy co se mu nelibila 😀 😀

argousek
22. jún 2011

@simicak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simicak
22. jún 2011

Jej,vam musim napsat historku,zase s dedou,ja mam desne vtipnou rodinu totiz. On doma nedela nic,jen vysava a myje hrnce babicce. A jednou jeli sousedi a zastavili u baraku a v ideli dedu,jak ma prodluzku z kuch.okna az na druhou stranu zahrady,sedi tam s hrnci a kolem litaji jiskry 😀 😀 Tak se ho ptali,pane Vrubel co to delate? a deda ze myje hrnce. On normalne na vrtacku dal kotouc a brousil babicce hrcne a jeste hodi prupovidku,ze babicka vsechno pripali,ze se na to muze vysr....at. A pravidelne se u nich rizky porcovali na cirkularce 😀

simicak
22. jún 2011

A taky meli desne shnile auto a jako male,kdyz nas brali na vylety,tak jsem museli jezdit s nohama na hore,protoze jsme nemeli podlahu 😀 A jednou nas vzal na vylet v trabantu,je nas sest vnucek a babi deda a ze pojedem na hrbitov se podivat ( deda ma rad hrbitovy,ocumuje kdy kdo umrel ) a mu se to nechtelo objizdet,tak normalne to vzal pres prudke schody dolu z sileneho kopce. A ten trabant byl svetle modry a byl zhnily na hodne mistech,tak si koupil tmave modry sprej a udelal na neho grafity 😀 Pak si ho segra pujcovala a kdyz jsme jezdili po Ove,tak jsme se krcili at nas nidko nevidi 😀 A jeste deda miluji zkratky a vzdycky zabloudi a projezdi hodne penez kvuli toho a babi po nem rve,ze chuj stary,ze 200stovky v prdeli a deda ze co rve,ze se muzem podivat po krajine a nemusime jezdit porad stejne ( krajina je vzzdycky jen pole) 😀 Hej ja bych vam mohla povykladat tolik hystorek,my by jsme mohli sepsat knizku.

argousek
22. jún 2011

@simicak jaj to si mně fakt pobavila 😀 😀 😀 Se musím úplně smát 😀 😀 😀

mila01
23. jún 2011

simicak - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 díky,takle jsem se po ránu dlouho nezasmála - to budu mít pěkný den.Fakt jsi mě pozitivně naladila. 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denisee
23. jún 2011

@simicak : 😀 😀 😀 taková normální rodinka 😀 Klidně piš dál, ať se zasmějem. S dědou musí mít babi svatou trpělivost.
@bera28 : vítej doma 🙂 , fotky krásný, hned bych se jela někam slunit. Míšo, ty jsi teda, maminka ti chtěla uklidit a ty se na ní snad ještě kvůli tomu zlobíš 😀 😀 😀 . Vojta má stejnej klobouk z HM jako Kubík. Kupuju mu je každý rok, ale štve mě jak jsou silný, potí se v tom, nikde nemůžu narazit na slabý pláťený klobouk pro kluky, na holky jich je zas tolik 😠
Holky včera, se manželovi Vojta pokakal na pískovišti já už tam nebyla jela jsem s Daníkem napřed domů, naštestí to bylo u plážovýho volejbalu, měl to prý všude, utíral to papírovýma kapesníkama, to prý akorát všude na těch nohách....věcech zasychalo, tak ho tam strčil pod hadici s ledovou vodou 😀 , pujčili mu tam igelitku na posraný věci a šlo se domů, naštěstí měl sebou náhradní kraťasy 😀

argousek
23. jún 2011

@denisee ty jo tak to musel být teda zážitek 😀 😀 😀

holky já mám dneska teda den, měla jsem u linky šoupnutej koš s vyžehlenýma hadrama, Štěpán na to vylez a sáhnul mi na linku po hrnku a vylil mi do toho koše kafe, takže včera vyžehlený hadry, jsem to žehlila celej večer, tak jsem to znova musela hodit do pračky 🙄 Já ho tady fakt uvážu za nohu u stolu, aby nikam nemohl, protože tohle dítě fakt není možný 😝

argousek
23. jún 2011

@simicak ještě k té inhalaci, já bych se vrátila na týden na to původní dávkování a pak bych to postupně vždycky o jeden střik snižovala 😉