Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
11. dec 2009

chip ahoj a vítej mezi náma, Amotio ret znamená odchlípnutí sítnice.Didka taky měla ROP3 a je krátkozraká a nosí brýle. Zkoušela jsi zjistit něco víc přes internet? Je divné že ti dr. nic neřekne,snáma to dr. vždycky vše probere a já jsem držka tak se ptám třeba i 5x když tomu nerozumím. Zeptám se blbě ale vidí malá aspoň trochu.? A co Raná péče doufám že jo a jestli ne tak si najdi v tel. seznamu a tam se na vše zeptej ,ale myslím že by vás vzaly a jezdily k vám a pomohly vám. Tak písni a když tak bych ti číslo zjistila

petrach
11. dec 2009

fajn já se zase řežu 😀 😀 😀

chip malá je nadherná,kukla jsem do albíčka 🙂 a jinak te mezi námi vítám...
v tomhle bohužel neporadím,nám vše dr vysvetlila,meli jsme ROP2..asi to chce se přímo zeptat,nebo zmenit očaře,nekoho komu budeš víc veřit..

jé holky musím se pochlubit,mám desnou radost..ta naše super sestřička,co vezla Šimonka po porodu ze sálu..tak se jí narodila Lucinka..hrozne moc jí to přeju 🙂 a jdu to zapít 😉 na zdravíčko..

jinak teda nestíhám,nestačím..takže jdu makat,pa pa

chip00
11. dec 2009

Děkuji za odpověď. No takže ranná péče za náma jezdí a říkají- že malá udělala velký pokrok. kdyz ji bylo 12 mesicu tak byla v te norme ale na nejnizsi hranici ale z nuly to je obrovsky skok. no za svetlama se otaci a po hrackach kouka taky ale po tech kontrastnich a vice barevnych. ranna pece rika ze ji mozna pomohou bryle tak uvidime. no ja bych byla dzka take ale oni vidi 20-ti letou holku ktera ma dite s ciganem tak me vzdy odpalkujou. jak v usti tak v praze na ocni klinice v motole kde ji ty operace udelaly.omllouvam se za mala pismena ,carky atd. pisi rychle kvuli male 🙂

chip00
11. dec 2009

Ahojík Petrach moc děkuji!!

chip00
11. dec 2009

A ještě bych se chtěla zeptat FAJN to ROP 4-5 je asi nejhorší?

kikimaruska
11. dec 2009

Ahoj holky, nakukuju a vítám novou maminu. Já celý den žehlila a žehlila, do toho pečeme, Kubula je jak utrženej ze řetězu.

chip já taky rodila v UL. přestože já brýle nosím, malý má prý oči zatím v pořádku, další kontrolu máme ve 2 letech, takže s těma diagnozama ti 😔 ani já nepomůžu...

fajn
11. dec 2009

chip je mi to líto ale je. Nenech se odpálkovat zkus se zeptat děvčat z rané péče třeba ti doporučí někoho jinýho z dr. Je to přece tvoje dítě a ty musíš vědět co ho čeká a co se může všechno stát. Didka dostala brýle když měla korigovaně rok.

petrach
11. dec 2009

chip to si přece nemužou dovolit 😠 ty jo když to čtu,uplne pením 😠
je přece uplne jedno čí to díte je ne? je vaše a do ostatního nikomu nic není 😒 a malá je krásná 😉
skus obvolat jiné očaře,jestli ti poradí..nebo i ta raná péče..

maruš kolik máš druhu? 😀 musím zabrat..ale se mi nechce a sedím tady..jakože uspávám 😉

fajn
11. dec 2009

peti tak já s Didkou dnes pekla 3 dávku perníků. Mě znich klepne furt otravovali a nejhorší byl tatik 😀

petrach
11. dec 2009

oni ji zase snedli? 😀 já je odháním 😅 no max dokoupíme,mám 5 druhu a ješte neco málo udelám,ale nepečené 😉 me to pečení nebaví..
dnes jsem se překonala a upekla štrudl,2 plechy,do rana nic nezbude 😀

kikimaruska
11. dec 2009

Peto zatím máme dvoje linecký (kakaový na slepování a lentilku a nekakaový s dírkou na marmeládu), a strojkový. Zítra jdem na vanilkový rodhlíčky, pracny a ořechy...Jako malý jsme pekli s mamkou kolem 17 druhů, ted to bude teda asi míň 🙂

petrach
11. dec 2009

no už jsem se lekla 😀 švagrová má pokažde tak kolem 30 druhu..s kremem,bez..no všechno možné,peče i na kšeft a vedle ní jsem stejne břídil..takže budem chodit na besedy a cukroví k nim 😉

tinuskaha
11. dec 2009

chipp00 moj maly mal ROP I.stupna ked sme boli este v nemocnici zistili to 2 tyzdne pred prepustenim.po tyzdni doma sme isli na kontrolu a dr.zistila ze uz je to II-IIIstupen.hned sme sli do Bratislavy na zakrok.obe ocka.na kontroly chodime kazde 2mesiace dr.vravi ze zrak ma v poriadku.zatial.Je mi to luto ale ako uz pisala fajn ten IV a V.stupen je najhorsi.Skus ineho ociara.prajem vela stastia.

dievcata pozeram ze ste uz napiekli.Ja nemam este ani okna umyte ☹ ale nic to manzel ma od pondelka dovolenku tak bude s malym a ja budem upatovat a piect.Strasne rada peciem.nebudem toho piect tolko ako po ine roky lebo ideme na sviatky k nasim na dedinu tak sa uz tesiiim.

bera28
12. dec 2009

Chip vítej! Máš slaďoučkou holčičku. To ti vážně doktoři nic neřekli o tak závažné ROP??? Vždyť pokud má stupeň 4, tak má částečně odchlípnutou sítnici a pokud je zasažena i žlutá skvrna, tak pak by rozeznávala jen světlo a tmu. A to bys, myslím, poznala. No a 5 je totální slepota 😔

Holky, jste dobrý s tím pečením. Já jsem nikdy nepekla, protože mě to nebaví.
Jinak tady od rána sněží. Odpol vyrážím na chatu zazimovat. Jako vždy na poslední chvíli 😉
Tak hezký den!

tinuskaha
12. dec 2009

ahojte.konecne uz u nas zacalo snezit.

prajem vsetkym pekny vikend.

Vybrala som nejake foto do albumu.konecne 🙂

bera28
12. dec 2009

Tinus, Alexík je k zulíbání 😵 Fakt nádherný mimčo a na nedonošence teda vůbec nevypadá.

bera28
12. dec 2009

Holky, ještě jsem zapomněla - v C&A mají teď 30% slevu na dětské zimní bundy a kombinézy, tak jestli některá sháníte, tak tam vyražte. Já jsem včera Kubajzovi koupila bundu a dnes jí jedu vrátit - je mu malá, a to je to vel. 86 😝

pavcik
12. dec 2009

ohledně pečení...už mám rohlíčky a linecký který dneska budu lepit.
Ale musim ještě přidělat rohlíčky...chlap se mi na ně trochu podíval 😠
v týdnu už budu dělat kokosový kuličky a z toho samý těsta vosí hnízda.
Pak uděláme jenom vaječňák a šmitec 😀

denisee
12. dec 2009

ahoj holky: máme rozbitý auto ☹ , ale co je horší rozbil se nám i počítač ☹ . Píšu teď od našich. Tak douám, že to půjde opravit, ale než se ten můj k tomu dokope, snad to nebude zas na mě. Jinak u nás nic nového. Jsme zdraví a těšíme se na ježíška, akorát Vojta si už našel 2 autíčka, už musíme líp schovávat. Mějte se hezky a snad brzy ahoj 🙂

petrach
12. dec 2009

ahoj holky 😉

tinus na te společné fotce vám to moc spolu sluší..taky jste si toho už přeskákali a Alex je nádherný 🙂 to je kukuč 😉

denise,ted nevím,jestli ti přát,dřív opravit auto nebo počítač..asi ten počítač,at mužeš za námi 😉
to je teda smula před vanocema 😒

pavcik taky si budu delat vaječnák 😅 už mužu pít 😀
bera nezamrzlas nekde? tady je hnusny ledovy vítr..rano jsem by\la pomoct tchyni v praci,lidi už šílejí,to jsou fronty a nákupy 😝 a ted už ani nejdeme ven..

fajn
12. dec 2009

ahojte,denise tak nám se počítáč seká snad 1000y za den tak ve středu bude nový. Taky peněz jak šlupek.Taky přeju prvně počítač 😀
Jinak píct začnu asi v týdnu ale se mi tááááááááááááááááááááák nechce. Perníky už zase sežrany oni jsou jak kobylky. Dnes tu byla zase tchýně a prej jestli by tady nemohla spát na Štědrej den no mám radost jak prase.
Tinus fotky hezky ,jak píše Peťa taky toho máte za sebou dost ,ale jste dobří.

petrach
12. dec 2009

fajn jáuž bych bez netu byt nemohla,teda bez vás 😉 takže pc schvaluju,bude jako ježíšek no 🙂
no u nas se cukroví strací pomalu,ale nové teda nepeču,ted jsem udelala rumové kuličky..nemáš nejaky rychlí,dobry recept?

fajn
12. dec 2009

mám pudinkovy tyčinky přes strojej a jich moc tak kdo by chtěl tak písnu. Já už jsem taky na tom šimlovi závislá 😀

pavcik
12. dec 2009

bera: mám ještě dotaz ohledně plavání 😉 nejdřív v tý první šatně odložím bundu a boty a pak jdu někam dolů do dámských šaten??? Tak jsem to aspoň včera od té paní pochopila. A jak se to dělá když jseš tam sama a máš se vyvslést a ospršit a to samý děcko? To jsou tam nějaký bezpečný odkládací plochy?
Trochu mě překvapilo že kočár se dává do nějaký kočárkárny 🙂 která je někde za rohem???? A pak mi není jasný když mám takovýho prťouse kam ho dám když s nim budu čekat v tý kavárničce. Přece ho nebudu těch 90 minut držet v ruce..to jsou tam nějaký lehátka?
Včera jsem tam byla a moc se mi to tam líbilo. Viděla jsem jen z venku ten velký bazén a tak mě to namlsalo že se nemůžu dočkat ledna 😀

bera28
12. dec 2009

Rampouch se hlásí 🙂 Peti, fakt byla hrozná kosa. Dorazila jsem na chatu a za chvíli začalo pěkně chumelit. To jsem letos zazimovávala fakt za minutu 12. Teď jsem ležela půl hoďky ve vaně a rozmrzala.

Denisee, tak to je pech takhle před Vánoci 😒 A co kdyby Ježuch naježil nový počítač?? Vojtík je hlavička vynalézavá, jak pěkně umí hledat dárečky 😵

Holky, moje závislost na koníkovi je taky značně vysoká🙂

Pavcik, nahoře odložíš bundu + boty a mezitím si můžeš dát prcka do ohrádky. Je tam jedna pro mrňouse co zvládnou maximálně na čtyři, aby z ní nevypadli a pak druhá pro chodící děti. Dole je šatna, kde jsou taky dvě ohrádky, jedna v "suché" části, to když se svlíkáš ještě před osprchováním a pak, když už jdete do sprch a navléknout plavky, tak je v "mokré" části druhá. Jen dávej pozor, že v ohrádce musí být dítě vždycky s plínkou (v té první) nebo s plínkou nebo plavečkama (v té druhé). Na usušení jsou tam přebalováky.Jo a vstup do této šatny je vždy 1/4 hoďky před začátkem plavča, ale bohatě stačí chodit 10 minut před, vždycky tam ještě trčí někdo z předešlé hodiny a vzhledem k tomu, že je to tam s prostorem na štíru, tak byste se zbytečně mačkali. A když s tebou bude chtít jít manžel, tak chlapi mají šatnu vedle a pro děti je to tam taky uzpůsobené, takže někdy může s malým vyrazit i on 😉 Ta kočárkárna je fakt řešená blbě, musíš odvézt kočár i s dítětem do kočárkárny, předtím si vyzvednout klíček na recepci. A pak prcka neseš zpět do budovy. V kavárničce je právě ta herna, to ho tam necháš normálně lézt po zemi nebo tam jsou i lehátka na půjčení. Nebo si s ním jdi sednout dozadu do té místnůstky pro úplný prťavce, tam to bude pro tebe lepší. Je tam na dveřích napsáno "místnost pro kojení a přebalování". Tak s ním můžeš být klíďo celou dobu. Je tam taky ohrádka a i hračky a kojící polštáře, přebalováky. A ve kterém čase budete chodit??

Jo a zase musím přidat perlu toho mýho chlapa, a to byl s dětma sám jen odpoledne! Napsala jsem mu, co jim má dát ke sváče a u Anetky bylo psáno: 5 sušenek Sunarka zalít mlíkem 60 ml (2 odměrky) + nastrouhat jablko, přidat rakytník, promíchat.
A víte co mi řekl, když jsem přijela?? Prý že jsem mu nenapsala, že tam má být VODA. On vysypal na ty sušenky jenom ty 2 odměrky prášku a čučel jak to, že z toho není mlíko!! Tak jsem se ho zeptala, jak to vyřešil. Z misky přesypal do skleničky ten Nutrilon a nalil do ní z vodovodu 60 ml teplé vody. No a bylo to 🙂 To jsem zvědavá jak to zvládne, až budu v nemocnici 😎

petrach
12. dec 2009

bero 😀 😀 no není kouzelný 😉 😀 😀 😀
já jsem dnes napsala mojemu,když jsem, šla do té práce co mají udelat,že přeslíct Eišce peřiny,no tak je teda společne přeslíkli,ale teda prosteradlo nééé 😀 no když o nem nebyla zmínka..a pry..je čisté,tak na co 😝

fajn hod mi receptík,díky

denisee
13. dec 2009

Holky: PC máme teprv rok, přinesl nám ho loni taky ježíšek. No uvidíme, ale taky si přeju, nejdřív opravit PC 😀 . Auto, až tak nepotřebujem, ale hoky co já budu dneska večer dělat, až přijedu od našich ☹
Holky ty chlapi, to je typický, klasika 😀

pavcik
13. dec 2009

Já taky mám menší větší závislost na koníkovi a netu všeobecně...celý den jsem připojená na facu a sem tam nakukuju tam i sem 🙂

Bera: budeme tam chodit každé pondělí od 17:30
Ale v tý kojící místnosti asi není výhled na ten velký bazén,co??? No moc se mi to tam líbilo.No kdyby šel taťka s malým tak mu 15 minut nebude stačit. Je děsně pomalý ale zase musim říct že umí 🙂 jen mě prostě rozčiluje že když něco dělá tak mu to trvá tak 3krát dýl jak mě.

fajn
13. dec 2009

Bera tak taťka nemá chybu jsem se zasmála nahlas až se Didka ptala čemu se směju.

tinuskaha
13. dec 2009

pavcik ten moj je taky isty,ked ideme trebars k lekarovi ja vychystam seba maleho,cakame uz pri vytahu 😠 a moja draha polovicka sa este len obuva a proste casto se kvoli tomu ze mu to trva pochytime 🙂