Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
3. mar 2010

No s tím novým koněm si taky myslím, že bude super, pokud budeme moct diskusi uzamknout jen pro zvané. Když se narodí nový nedonošeneček, tak samozřejmě každou maminku přijmeme. Ale už nás nebudou moci číst a sledovat ty maminy, které zajímá jen to, jak asi může vypadat dítě pod kilo 😒 😒 Myslím, že je tady fakt dost diskusí, do kterých by měla mít přístup jen omezená skupina.
I když já osobně jsem taky dost konzerva, změny moc nemusím. Třeba FB mi nepřirost k srdci právě proto, že je tam spousta krávovin, které vůbec nepotřebuji a ještě mě spíš obtěžují. Tady je to takový klasický - navíšu, odešlu a čtu 🙂 🙂

Táni, to je bezva zpráva!! Raduji se s Tebou 😵 😵

Denisee, to klíďo doktorce zavolej a zeptej se, na tom není nic špatného. Držím palečky, aby to byla jen prkotina.

Simi, očkovat bych nenechala. Tady v ČR je to stejné jako na Slovensko - nakoupeno spoustu vakcín, nikdo se nechce nechat očkovat, tak teď už je dali k dispozici všem a zadarmo. A zájem není stejně. Myslím si, že celá prasečí chřipka byla pěkně nafouknutá bublina 😠 Viz ptačí chřipka.

Janicko, jsi úžasná maminka a děti to cítí!!

Tabulku tedy začnu připravovat. Teď jdu dělat seznam oblečení, které ponesu na dětskou burzu. Vůbec se mi do toho nechce, ty popisky co požadují, to budu sepisovat ještě v noci 😝 😝

Odpol jsme byli na dalším dni otevřených dveří ve školce. Mám vybrané 3 školky a tohle byla ta v pořadí preferencí třetí. Ředitelka sympatická, horší to bylo s vychovatelkou. Jsem si původně myslela, že mi přišla otevřít uklízečka a ona to byla vychovatelka. S nástupem od ledna by problém nebyl, mohli by už od září na 5 dní, ale to se mi ještě moc nechce. Ale co mě pobavilo - v jedné třídě si děti hrály na hrobku a ve druhé na operaci 😀 😀

tinuskaha
3. mar 2010

Ahojte
dievcata ja vas fakt nestiham citat 😒 mame doma problemy so svokrou a s byvanim 😢

Bera absolutne suhlasim aby tu necumakovali maminy ktore tu nemaju co robit

Tana to je super sprava 😵
Tak niekedy& na buduce dufam ze ma netrafi slak a dostanem sa este k vam aspon precitat ak uz nebudem stihat pisat.
A este ten menzes musi meskat mam toho akurat dost☹

tinuskaha
3. mar 2010

Este som zabudla 13.3 ideme 1x plavat dufam ze to tiez Alexovi pomoze.

simicak
3. mar 2010

tinus,svokra je tchyne?? Ja jsem rada,ze ta moje bydli ve vhodne vzdalenosti 😀 😝 Udelej si ten tehu test,at si klidnejsi a nemusis si nad tim porad lamat hlavu!

S timm ockovanim,manzel mi rikal,ze normalne leky by se meli testovat nekolik let a vakcinu vymysleli v srpnu a v zari nebo rijnu zacli pichat,takze nedam. Sice tam pisou,ze zamezime rozsirovani a bla bla,ale na noralni chripku,proti prujmu taky neockuji vsechny. Takze asi ma anglie taky moc vakcin. Jedna sestra v nemocnici mi rekla,ze si mysli,ze to bylo umele udelano,protoze farm. meli moc vakcin a potrebovali se jich zbavit. Ze pry farm.spolecnosti jsou nejvetsi mocnosti,ze to ani lidi netusi. NO jenze sto lidi,sto nazoru. My neockujem a basta 😝

Jani,drzim palce na zitrejsi ultrazvuk a male s plicemi. Jsou to bo jovnici!!

Bera,s tou skolkou sji me pobavila,prvni jsem to nechapala az jak jsi to potom vysvetlila a je to pekne stupidni. Vlastne jak kdyby to jedno dvojce pro stat neexistovalo,fakt hloupy system. Manzel to ani nepochopil,kdyz jsem mu to rikala 😀
Jo a ta skolka,kde jste byli dneska-deti maji teda bujnou fantazii 😀 Jsem se zasmala. Nase skolka kde c hodi veru teda neni moc pekna-tady jsou naprosto hnusne skolky,deti se nezouvaji,takze tam jsou cely den v botech i kdyz prsi a tak,takze spinave-bleee. Ale zas je tady typicke,ze je ve tride tak 3 ucitelky na 10deti a pod 3 roky jeste min snad,no mme prijde,vic dospelych nez deti,takze maji cas a individualni pristup. A pak ve skolach jsou tridy rozdelene na 3skupiny podle urovne,takze p omale nebrzdi rychlejsi a nejsou tak stresovani. Moje segra rika,ze to je stupidni,me se to libi. Ja nikdy nestihala v matice,nepochopila procenta a pak jsem uz litala v tom az do maturity. A kazda trida tusim ma asistentku ucitele,ne jen pro postizene deti. NO ale stejne jsou tupi,neco jak v americe. Neni tady korikulum,proste kazda skola si jede podle sebe. takze pokud dite chodi do blbe,tak je blbe,my mame vybranou vybornou skolu. Musi se splnovat podminky,bydliste ,pak pokud ma uz sourozence tam,pokud ma spec.potreby-tak ty maji prednost. Kamaradka kde bydli aji blbe skoly,sikanu,hrozna uroven vzdelani........chudak. My bydlime na dobrem miste,nahoda. Bud Verunka pujde podle bliskosti,to je dobra skola nebo do te druhe a ta je vynikajici. V rijnu davame prihlasky,tady se nastupuje ve 4 letech. Ji spatne vychazi roky,tak pujde skoro v peti. Ale uz ted ve skolce,ma tri roky,se uci cisla aapod. A jde ji to krasne. Pozna plno cisel,pocita do 12 a spocita si i bonbony....

argousek
3. mar 2010

Ahojte holky, nemám vůbec přehled, pokusím se vás zpětně pročíst, kdo a jak se máte. Ale asi mi to chvíli potrvá, protože mám spíš ležet než sedět ☹
Jinak já se mám dobře, pořád držím 2 v 1. Dnes mně konečně pustili z nemocnici, tak mám hroznou radost, že můžu být zase s těma mýma klukama. Jinak mám odpočívat a spíš polehávat, protože se mi jinak malej tlačí hodně dolu. Dnes mi dělali utz tak má asi 1840g a já končím 31tt, tak je to dobrý. Tak vám musím říct, že teda Adámek začne chodit od dubna do školky, dostali jsme osobní asistentku, kterou bude dělat naše sousedka, kterou zná a má jí rád, tak doufám, že se mu tam bude líbit. Požádali jsme teď pro začátek o asistentku a od září už bude chodit sám 😉

petrach
3. mar 2010

tanav moc,opravdu moc ti top přeju a gratuluju a už se teším na fotečky z cesty domu,huráááá 🙂

jani tys to tak krásne napsala,moje sluníčko..máš pravdu..jsou a hrozne šikovní 🙂

argi teda to je tyden co??? to je paráda,jak ti to naskakuje ty tydny,tak ješte vydrž,ješte pár tydnu..s tou školkou to je super,že ji zná,nebude se tak bát

simi já bych taky neočkovala,u nas to nikdo nechce,ani dr a sestry u mamky v praci,nikdo!!!!!!!!!!!
mispuli klidne si neco odkoupím
denise taky me napadá ta šestá nemoc,už by se mu melo pomalu ulevit a mít vyražku,pokud to je ono..a zavolala bych se poradit,já volám celkem bežne😀

tinus to je furt neco,co? ta tvá tchyne je číslo,proč vám nedá pokoj konečne? co jí zase vadí?

pozdravuje vás i minka fajn..Dianka mela rano první koupele,pak tam mají školičku,tak v ní byla,akorat Fajn pry je z toho ješte vedle,ale zvykne si a odpočine 🙂

holky me přijde to uzamčení nekterych temat dobrá vec,nemyslím ty bežné,kde se radí a tak..ale třebas hodne termínovek píše dlouho,pak třebas my,maminky kterym zemřelo díte..jsme tu za exoty a mi to taky vadí..
uvydíme jak to bude a jde dávat fotka přímo do textu,to je taky super 😉

no a my jsme dnes meli první sraz podpurné skupiny,sešli jsme se en my z diskusí a porodky,doktorka,laktační,pry to chce dát čas maminám,že je zpracují..ale bylo to super,krásná herna,malí si plazil,klekal u bazenku s balonky,tam vydržel dlouho a dostal svou první pusu od holky 😀
byla tam známa s Adriankou o mesíc starší a ta k nemu vyrazila a lípla mu hubana..bylo to dojemné 🙂

maatkka
3. mar 2010

no peti bodaj by nie ved je to krasavec 😵
argousek ja sa tak strasne tesim - ani sa moc nechcem nech to "nezakriknem" ale mi to nejde a tesiiiiiim sa 😀 to uz je aky macko 😵 skoro dvojkilovy 🙂 paraaada... uz len par tyzdnov 😉 uz sa na nho moc tesim 😀 😀 a ozaj ako sa bude vlastne volat??? ak to nie je tajomstvo 🙂
tinus a nebude to tym stresom? ako tak citam tak to mate asi so svokrou pestre 😠 prajem nech sa to poriesi k vasej spokojnosti... 😉

pavcik
3. mar 2010

Opět menší větší šok....zase pípal monitor dechu 😖
ihned jsem běžela k Matějovi,ale ten se hýbal a promodralou pusinku neměl. Takže je to opravdu asi přístrojem. Ale je to dosti nepříjemný 😔
se z toho tak klepu pořád že si půjdu dát frťana

habibi78
3. mar 2010

pavcik, verim ti...... 😒 😒 😒

petrach
4. mar 2010

pavcik pry to je jen do 9 kg..nám detská řekla,že ho máme zrušit a nemá ani 8 kg..a mužu říct,myslela jsem že to nepřežiju a zvykneš si po první noci..kolik ted Máta važí? jestli už to fakt není tím..

habibi vítej..ješte jsi mezi námi nebyla že?

já dnes vyražím jen s malím na celí den k našim,hrozne se teším..manža pro nás večer dojede..jedem busem,včera to šlo v pohode

argousek
4. mar 2010

Bude se jmenovat Štěpán 😀 😀 😀

pavcik
4. mar 2010

to mi ani neřikejte že je to limitovaný do hmotnosti 😠 já myslela že ho budu používat třeba rok a půl...no já se monitoru nevzdám,to nejde ho nemít. To už se vůbec nevyspim a budu nervoznější 😖

mispuli
4. mar 2010

argi krásně ti to naskakuje a váha úplně úžasná 😉 😉 ,to neměla míša v 33.tt,když se narodila a jméno se mi moooc líbí

pavci,jak píše peta,zvykneš si,my neměli monitor dechu nikdy a žijeme 🙂 🙂

simicak
4. mar 2010

Dobre ranko,

Pavcikn neboj zvyknes si a lepsi nez mit takove soky,ne? Ja jsem na nem taky zavisla a jak jsme byli na vikend u kamosky,tak jsem za malou chodila co 10 min. jak uchyl. Takze taky Viki bude do 15ti let natom 😀

Mi dneska prijde jedna maminka co jsem spolu byli na neot.,nase holky meli inkubatory vedle sebe a zjistili jsme tam,ze jsme sousedky,tak to je fakt supr,protoze jsme meli stejny termin porodu skoro a taky se i vdaval ve stejny den a rok jako ja 😀 tak holky vzdycky srovnavame kdo co umi a kdo je vetsi,zati jsou stejne ve vsem.

Argosku,Stepan je krasne jmeno,spoluzacka ma Stepana

Petrach,tak to mae supr den naplanovany. Ja se uz nemuzu dokcat k babi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uz jen 3 tydny,jsem jak deti pred vanoci,odpocitavam si dny 😝

andulka4
4. mar 2010

Argousku supeeer zprávy 🙂

holky já vás vůbec nestíhám....:( doufám že jsou všichni ok a připravují se na Jaro 😀

bera28
4. mar 2010

Tinus, ty se teda taky užíváš 😠 Plavčo bude super, uvidíš, že bude |Alexík spokojený.

Simi, tak to teda máte v UK bezva školní systém. A paráda je, že je tam ve školce takový počet učitelek. To tady je ve třídě standardně 25 dětí a tak 2 úči. Verča je teda šikule, co vše už umí.

Peti, to je dobře, že se fajn ozvala. Ona se tam zaklikatizuje a začne jí to pořádně utíkat. Hlavně, že to pomůže Didce. No a bodejď by ˇimula nedostal pusu, když je to takový fešák. Jsem ti hned říkala, že se na něj budou ženský lepit 😀

Argousku, myslím, že už se můžeš začít radovat. 32 tt je bezva. Ještě teda nějakou dobu vydržet, ale myslím, že nejhorší je už za tebou. Adámkovi školka určitě prospěje. Bazva, že tam bude mít známou asistentku, i ty budeš klidnější.

Pavcik, tak to bude asi fakt monitorem a ne Matýskem. hele neboj, zvykneš si bez monitoru. Ono to ani jinak nejde, až se ti začne po postýlce přesouvat nebo vstávat, tak by ti to houkalo pořád. My jsme měli monitory půjčené na rok, ale poslední 3 měsíce už jsem je nezapínala.

Tak se jdu pustit do přípravy té tabulky. Včera jsem seznam na burzu sepisovala do čtvrt na jedenáct as dneska to musím předělat, protože změnili podmínky a je max. 20 věcí na osobu. Tak z toho udělám seznamy 3 a pošlu tam s jedním mámu, s druhým chlapa a se třetím půjdu já 😉

pavcik
4. mar 2010

Tak mě je jasný že bych ho někdy měla odstranit,ale takhle brzo se mi nechce.Já doufala v to že než se začne sunout po postýlce nebo vstávat minimálně půl roku potrvá. No hold ne.... 😖 škoda,že neexistuje monitor dechu přes celou plochu postýlky

monivo
4. mar 2010

ahoj holky, nejsem si úplně jistá, zda patříme do této diskuze...

20.1.2010 se nám narodila v 28+1tt dcera Terezka. Vážila 1120g, měřila 35cm. Teď má již 1640g. Jsme v Podolí, nyní již na intermediárním odd. Klokánkujeme, druhý den jsme zkoušeli přikládat, ale zatím nic moc. Malá pořád spinká, jak Šípková Růženka 🙂 Je vše v pořádku, je akorát trochu anemická. Je stále hlídána - na nožičce má čidlo. Několikrát denně to pípá, to mě trochu znervozňuje. Ale doktorka říkala, že je to normální, že je malinká, tak snad jo.

Mám na vás dotaz - zde na slovenském koníkovi je téma Dakujem Annag - je to laktační poradkyně, radila mi s odstříkáváním atd. A doporučila mi, až budu mít dceru doma, aby ji nosila v šátku. Vůbec s tím nemám zkušenosti, ani nikdo v mém okolí. Tak jsem se chtěla zeptat některé z vás, jestli mi můžete poradit. Děkuji 🙂

andulka4
4. mar 2010

já se rozkojila až po 6ti týdnech po porodu.....3týdnech doma
šátek nepomůže 😀 musíš neustále přikládat mimi k prsu

šátek je psychologicky mooožná účinný ale není nutný

monivo
4. mar 2010

ten šátek nemá mít souvislost s kojením, to jsem jen napsala, že mi ho doporučila laktační.

janicka.slunicko
5. mar 2010

Ahoj holky, tedka jsem se vzbudila nemužu spat.
Včera mala má celej den problemi se srdičkem a halvně s díchaním,je na tom pry špatně hodně,že je to zpusobeno nějakou bakterii,kterou jsou chytla v tehotenství.Pro nas clověka je neškodná ale pro prcky ano. Tak doktorka říka že Val by potřebovala nějakej jinej přistroj na díchaní a ten ho tam nemají ,tak když se to do rana nezlepší že by ho pujčily u apolinaře,tam ho mají. A to se ješte neví jestly to ma i Ríša,že se to přenaší plodovou vodou,že je možné že to nemá,když měl svoji,ale je to pry na padesat procent.Tak musejí čekat zda se to také u něho neoběví.. to jsou nervy.

monivo. mi se zname,to je skok z gennetu,to je hezké že malou už si chovaš.

mila01
5. mar 2010

Ahoj holky,můžu se znovu přidat?Omlouvám se,že jsem tu taaaaaak dlouho nebyla.Přiznávám,že jsem vás občas dočítala,ale nějak mi přišlo,že už nemám co říct.Žijeme naprosto normální a obyčejný život - a právě proto mě potom napadlo,že možná zrovna to pomůže novým maminkám ( kterých tu bohužel hodně narostlo ).Že uvidí,že jsme prošli všechno to,co je čeká a teď jsme už naprosto v normálu - jako ostatní rodiny s donošenými dětmi.

Zdravím všechny maminky,se kterými se ještě neznám.Mě se Kája narodila ve 28tt+0,měla 1260g a 38cm v Mostě.Po mnoha problémech je to nakonec pěkná dračice,naštěstí zdravá,jen jezdíme na kontroly do Motola s očičkama - má jinak vyvinuté oční pozadí,tak to pořád zkoumaj.( po prvotní informaci že je slepá zjistili,že vidí výborně - akorát nidko nechápe,jak je to možné,tak pořád vyšetřujou).Je slabší na průdušky,ale to pravděpodobně vůběc nemá spojitost s nedonošeností.

No a novinky.Podzim jsme promarodili - já 3x angínu,Ája angínu s podezřením na inf.mononukleozu,Kája angínu,zánět průdušek,zápal plic a virozu.Prostě podzimní klasika.Andrejka je zapsaná do první třídy,v září nastupuje do školy,tak jsem z toho na měkko,jak strašně rychle to uteklo.Kája chodí už 3 měsíce do školky - chodí na 5 dní do měsíce,strašně se jí tam líbí,každé ráno mě přemlouvá,že jde do školky.Musim uznat,že jí to dost změnilo,najednou je taková dospělejší.Ve školce mi řekli,že je moc šikovná,všechno zvládá,o všechno si řekne,že mentálně je dopředu.No a minule se mnou a s Ájou musela na logopedii ( neměla jsem hlídání ),tak mi doktorka řekla,že mluví jako 4leté dítě.Taky jsme se dostali do období vzteků a odmlouvání ( to pochopí hlavně Fajn ),ale našla jsem na ní fígl,který fakt funguje - natáhla jsem jí v tom záchvatu vzteku do koupelny a prstama jsem na ní stříkla trochu vody - okamžitě se uklidnila a řiká - co to děláš,víš jak je to hnusný?No a od té doby stačí říct - jdeme do koupelny - a je klid.Hlášek máme spoustu - vždycky si u toho vzpomenu na Fajn a na Didku. 😀 😀

Jdu udělat nové - aktuální album,tak pak můžete mrknout.

Těhulkám přeju 40tt,držim vám palce a strašně vám fandim.

bera28
5. mar 2010

Holky, tak tabulka už bude hotová. Myslím, že jí dneska šoupnu do alba.

Monivo, vítej. K nám určitě patříš, protože tady jsou ty nejprťavější mimina z prťavých 🙂 Terezka je moc šikovná holčička. S čidlem se nenervuj, to pípá jak se malá hýbe. A pokud je jediným problémem anemie, tak buď v pohodě, protože tím prostě tyto prťavci trpí.
Já jsem si pořídila šátek, když už byli svišťáci o něco větší a přiznám se, že jsem ho po týdnu prodala. Jim se to nelíbilo a upřímně, ani mě ne. Byla bych jak indiánská babička 😀 Ale zase znám spoustu holek, co si ho nemůžou vynachválit. Nejlepší je asi to vyzkoušet a uvidíš sama, jak se budete obě cítit. Každopádně pro děti je super cítit tlukot srdce matky, pomáhá to hrozně moc na pychiku. A to víš, tyhle děti z inkubátoru jsou většinou psychicky labilnější.

Janicko a co je to za bakterii?? Můžeš napsat klíďo do IP. Já jsem měla taky jednu potvoru v těhu, ale děti jí kupodivu nedostali. Taky mě strašili, že kdyby se u nich prokázala, tak je to špatný, ale naštěstí nic. Držím moc a moc palečky!!!!

andulka4
5. mar 2010

Bero jéé ty jsi šikovná.....já už tu v tom mám pěkný zmatek 🙂

Milo čus

Monivo jo šátek je super já ho měla ale obejdeš se i bez něj.....musíš být tip na šátkování

petrach
5. mar 2010

milo teda 😅 😅 že ses ukázala,už jsme kolikrát psali co s váma je,jestli jste v pořadku 😉 teším se na aktualní fotky 🙂
jani jak je dnes Valince? už ma ten nový přístroj? doufám že Ríša to mít nebude.moc jim držím palce..a jak to zvládáš ty? tohle je desné období,je mi líto že to musíš prožívat ☹

Monivo my jsme taky 28tt 😉 Terezka to zvládá skvele a ten pokles dechu je fakt bežný..malemu to delalo hrozne dlouho,myslela jsem že se z porodky ani nedostanem a pak behem pár dní se zlepšil..a máte už i peknou váhu 😉 my šátek nemeli,hodne jsme i doma klokánkovali a malí byl spokojený v rychlozavinovačce..

maatkka
5. mar 2010

janicka uz mate nejake spravy? uz priviezli ten pristroj? potrebuje ho? velmi velmi velmi velmi velmi drzim palce aby Risko tu bakteriu v tele nemal... neda sa to nejakymi testami zistit? to musia cakat az ci sa to u nho samo neprejavi? a Val nech daju co najskor do poriadku... tak rada by som ti nejako pomohla... ☹

monivo vsetky vieme ako veeelmi pomaha predcasne narodenym babatkam (a nie len predcasne narodenym) klokankovanie - hlavne ta blizkost mamy tlkot jej srdca... a nieco podobne je aj nosenie neskor v satke... a u predcasne narodenych deti to ma vyznam aj preto ze boli tak dlho od maminy odlucene (v inkubatore)... ale ako pise bera musi to byt prijemne babu a pohodlne matke aby to plnilo svoj ucel a nasej Lilinke sa to tiez nepacilo... mozno by si casom zvykla ale ja som radsej aj doma praktizovala klokankovanie... Lilinka napr. od malicka najradsej spinkala vo svojej postielke - na rukach alebo v nasej posteli sa jej zle zaspavalo... mne to bolo zo zaciatku aj luto lebo som vsade citala ake je vhodne nosit dietatko a spanie s rodicmi ale potom som si povedala co by za to dala napr. moja segra ktora maleho musela uspavat na rukach (lebo inak nezaspal) vyse roka ked uz mal no minimalne 12-13 kg (a ona 45kg)... vyskusaj a uvidis ci sa to Terezke zapaci

mila ahoooj ja som vedela ze sa nehlasis preto ze si myslis ze uz nemas k tejto teme co napisat kedze Karolinka je taka super sikovna 😵 ... ale to je omyl - ani nevies ake je kraaasne a povzbudzujuce citat tie spravy od vas 🙂 az na tie choroby teda fuuuu tak to ste mali pernu jesen... 😨 dufam ze ste si to na dlllllllllllllllho dopredu vybrali

mila01
5. mar 2010

Pár fotek jsem přidala - je to v létě 09,nechtělo se mi mazat staré album - nějak se s těma fotkama nemůžu rozloučit. 😀

Petrach - já vim,že jsem ostuda,omlouvám se.Koukala jsem průbežně na malýho a musim říct,že ikdyž jsi z něj občas nešťastná - je to velký šikulka.My jsme se v roce naučili plynule otáčet ze zad na bříško na obě strany - neuměla ani zpátky na záda.A teď jezdí na tříkolce,zkouší brusle,lyže atp. 😉 😉.Jo a musim říct - je to pěkně okatý fešák. 😉 😉 - Taky se chystáte do školy?

Holky strašně moc držím palečky novým miminkům - hlavně od Jany,četla jsem o těch problémech.

Monivo - já mám Káju 28tt+0,byla 7 dní na Cpap a pak taky měla to čidlo na nožičce a strašně dlouho to pípalo,pořád měla výpadky dechu a poklesy saturace - pamatuju si,že dostávala nějaké čípky na podporu dýchání.Byla jsem z toho na nervy,že se to snad nikdy nezlepší a pak se to najednou zlomilo a šlo to potom už rychle.Jinak my taky šátek neměli.Zkoušeli jsme přikládat k prsu,ale přisála se jen 1x a vypila 5ml,pak už nikdy.Byla na umělé stravě.Pokud se nerozkojíte,tak z toho hlavně neměj nervy,možná se mnou někdo nebude souhlasit,ale důležitější je být v pohodě ( teda aspoň relativně,jak to v této situaci jde ).

maatkka
5. mar 2010

mila ja som uz kuk na fotky (na vsetky po dlhej dobe) a myslim ze som ti to uz pisala ale musim to napisat znova 🙂 ja som z tych tvojich princezniciek hotova 😵 su velmi krasne a take zlatucke ked su spolu...
vzdy ked si pozeram tie spolocne fotky Karolinky a Andrejky alebo Somonka a Elisky som taka presvedcena ze Julia proste musi musi musiiiiiii mat surodenca... (potom sice vacsinou pride nieco ked si poviem v ziadnom pripade ☹ ale o tom som nechcela...)

petrach
5. mar 2010

milo no prave jsem Ti chtela napsat jak u vás byl ten vyvoj,já vím že jsi mi to už psala,ale potřebuju to slyšet znova..
vím že na to všechno je šikulka,já jen že okolo nás jsou gestačne stejne staré deti,ted třebas na tom setkání 2 deti a lezou,sedí a stojí a me to zase přišlo líto..já vím že nemám srovnávat,jsem blbá..ale mám to v hlave 😒
s tím mlíkem máš pravdu,já když jsem přestala odsýávat,tak se mi hrozne ulevilo,fyzicky i psichycky..byl to takoví muj trest ža předčasný porod,ted teprve to vydím zpetne že zbytečne,že lepší je pohoa maminky než večný stres,,tím neříkám že nekojit a nesnažit se rozjet laktaci,to né,jen né za každou cenu 😉

no máme kupovat aktovku,malá chce s Hanou Montanou 😀 tak jí to vymlouvám,nedáme za ni 2500 tisíce ne? 😉

bera v té tabulce by mel byt i ten vyvoj 😀 kdy co kdo začal..teda já to sledovala a sleduju okolo pořad,jenže to by chtelo spešl album nedonošenátek..ale en by šel..my ho v jarnáčcích meli..

a jdu na fotky kočky 😉

petrach
5. mar 2010

matka máš pravdu,moc jim to sluší..Kája už není žadné miminko,hrozne se zmenila po pusince,už je z ní fakt holka a parádnice..obe jsou moc hezké..
a Julinka mít sourozence bude,ješte máte moře času,posdívej u nas ten rozdíl,skoro 6 let 😉 ono te to přejde až bude kapku vetší uvydíš