Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
3. aug 2009

Petrach. tak já to beru 😀 😀 . Vojta, taky někdy hrozně řve a jindy dobrý 😒 akorát na ty body se nemá, až tak tlačit,proto mě asi začaly bolet ty ruce, rehabka říkala, že stačí mírný tlak a když nereaguje, tak mačkat jak když zvoníš několikrát na zvonek)
Na bok se začal otáčet ve 3,5m.korig. ve 4,5,m-měl už otočenou i pánev a v 5.m.kor. už se otočil na bříško, ale jen na pravou stranu a v 6.m už se otáčel na obě.

petrach
3. aug 2009

ja nevim proč tak vyvadí,ten cvik ma od porodky a vždycky dobry a ted začne,to je furt neco 😒

julianna78
3. aug 2009

Malinkaté sorry,že odpovedám až teraz.My sme mali po tranzfúzke testy dobré,uvidíme čo bude v septembri,aj ked dostane dalšiu mne to niak hrozné nepríde.My chodíme do Ba do rizikovej a aj tranz.dostala na Jiske v Ba.Ručičky už nemá studené,práveže jej už je teplúčko a tak je stále v krátkom bodinku teraz.
Včera sme s nou boli na prvom velkom výlete,tatino nás zobral na Balaton a malej sa asi páčilo,celý den prespala pod stromom v kočíku.Pre istotu sme brali aj babku aby jej mal kto spievat ked je čulá.Babka ju totiž naučila byt na rukách na malom vankúšiku,prechádzat sa a popritom spievat.Tak kto si jak naučil nech má 🙂
Na rukách už začína dvíhat hlavičku,na podložke nám to ešte nejde,zatial len pretočí.
Petrach tak nie som divná,ked preferujem flašu.Ten týžden čo dostávala,len prsník som sa stresovala a aj mlieka bolo menej a ešte sa jej aj celý režim nabúral.Takto si pekne odsajem a aj namrazené mám dost,malá krásne spapá lieky v mlieku a vypije celú dávku každé 3hodky.Prsník si pýta na ukludnenie a trošku z neho aj cucká,tak 2 krat denne.

petrach
3. aug 2009

juliana přesne jak pišeš,me to nervuje ikdyž ted by už to asi šlo,vypije malo 😒 tak vim kolik vypije,mame režim a to odsavaní už jde celkem lehce..takhle jsem si to nepředstavovala ani ja,ale lepší takhle než vubec ne?
hodne lidi si o me myslí,že jsem pohodlná 😀 což je celkem for
už v porodce když kojení nešlo vubec a mel problemy s dechem,jsem se rozhodla odsavat a jsem hrdá že jsem vydržela skoro pul roku,nekdo tolik ani nekojí
dr to nemohli pochopit,ale jim nemodral v rukách

takže te vítam do klubu odsavaček 😉

julianna78
3. aug 2009

Petrach dík 🙂
Mne keby to niekto povedal tak mu asi jednu trafím,skoro dva mesiace sme dochádzali 100km denne za malou a odsávala som skoro všade ešte aj na dialnici za jazdy čo bola sranda,ked sme trčali v kolone a vedla nás zastala mini dodávka plná robotníkov.Pre mna by bolo určo jednoduchšie a pohodlnejšie dat prsník.
Práve som 1krát použila rekt.trubku.....a ani ma nenapadlo dat pod malú papersku,myslela som,že si len trošku poprdká a ona ma komplet osr...plnou dávkou a druhú vystrelila na parkety ja už som stihla uhnút.

maalinkate
3. aug 2009

julianko, mne ide len o to ze pristup nitrianskych lekarov, a celkovo nitrianska nemocnica je hroza..nikto ti nic nepovie, prijali nas pondelok, a hned v ten den nam slubovali transfuziu, tahali nas tam za nos.. utorok rano nam primarka povedala ze malinky dostane transfuzku uz doobeda a na obed prisli a povedali nam ze este ani nemaju darcu,,dostali sme ju utorok o pol siestej vecer..celkovo katastrofa. mali sme ist na sono bruska-v stredu rano, tak malinky nemohol od piatej papat, bo o siedmej sme mali ist..dostali sme sa tam o pol deviatej uz na moje naliehanie, malinky bol uplne vyhladovany a oni len--uz pojdete uz pojdete, a mne stale aby som nepanikarila..vy ste boli kolko dni v nemocnici? a tiez si spala na stolicke? ja hej. a malinky mi v tej postielke chytil zvlastne pupaciky, nastastie sa nam ich s pomoci detskej doktorky podarilo zbavit. a ani okupkat som ho nemala kde, do tej vanicky by som nepolozila ani len prasiatko. na oddeleni same ciganky, ktore si tam behali hore dole po izbach a ich decka mali zapali priedusiek, ci hnacky a tak..som sa stazovala ze ja mam zdrave dieta a oni takto, doktor nato ze sa o to postara, a myslis ze postaral? neviem kolko je tam presne sestriciek, ale kazda ti rozprava ine, a doktori tiez, jeden hovori tak druhy tak.. to detske oddelenie je fakt katastrofa, a malinkeho mi tam len vytrapili.. preto sa trapim ze tam budem musiet ist znova, prenic ine..prvorade mi je zdravie Tobiaska

julianna78
3. aug 2009

Malinkate a tebe sa malý tiež narodil predčasne?kolko vážil?
Mne sa malá narodila 965g najprv bola 4dni na JIRske a potom ju preložili na Jisku tam sme boli mesiac aj niečo.Prístup lekárov aj sestričiek úžasný ja som mala pocit,že snád ani nie som v nemocnici.My sme za nou najprv lrn dochádzali a ked ju vyložili do postielky tak som s nou ležala 10dní.
3júla sme šli domov a 20júla na kontrolu krvičky,o 10tej jej brali krv o 12tej sme volali pre výsledky,my sme sa zatial motali v meste a lekárka nám povedala,že treba podat tranzf. a už aj objednala krvičku a o 3 tej už malinkej tiekla.Na druhý den sme šli domov.My sme neležali na tom oddelení pre choré deti ale na nedonoseneckom.
Nechápem ten prístup v Nitre a ani to prečo neberiete železo.Ja som strašne rada,že som rodila v Ba a nie v NZ,tam by bol ten prístup asi jak v NR.My radšej budeme dochádzat do BA.

maalinkate
3. aug 2009

nie mi sme neboli nedonoseny, Tobiasko sa narodil v 38,tyzdni, 50cm a 3490g. a ti poviem, ked som si precitala tvoju odpoved, taky pristup ti len mozem zavidiet..som zvedava ako to bude vo stvrtok, co nam zasa povedia? normalne mam z toho klepy, bo ak budeme musiet znova zostat a bude sa to zasa opakovat..a to ze ste hned na druhy den sli z nemocky domov, je tiez sila..keby sa dalo, tiez idem radsej do BA

leninek99
3. aug 2009

Zdravím všechny😉

Mila01:
tak dneska se vážili také a měli též míň M. 1480g/30cm a S. 1500g/31cm 😖 doufám,že se to zlepší a nebudou ubírat z váhy asi máme teď špatné období či co😒 ,ale dneska hodně papali tak snad se to i na tom odrazí..mi taky máme autosedačku od Chicca🙂se mi nejvíce asi od nich líbili i kvůli vzhledu🙂a jsem koukala,že malá měla teplotu a pak neměla tak doufám,že už je bez teplot😉

fajn:
něco v tom stejným způsobu co prožíváš s malou si moje mamka prožívala s mým bráchou,ten když něco nebylo po jehom tak byl i dokonce schopný vyhazovat věci z okna ven(a to jsme měli byt)tak mu mamka skoro vždy musela vyhovět,aby byl klidek,jinak když to nepomáhalo tak bylo trochu pokárání od otce,aby věděl,že se to nemá a pak když sním mamka šla k psycholožce tak se pak vrátili domů a měl časák,kterých chtěl a pak byl klídek
a už byli jen takový menší,ale vždy se to dalo🙂

a jak se vám ostatním vede??

fajn
3. aug 2009

NO JO lENI JÁ JI KLIDNĚ VYHOvým ať mám klid ,ale co ostatní...děti na hřišti ,lidi kolem,v obchodě. Dnes jsem sebou do města vezla obvaz protože to je jediná věc která na ni platí. Připadám si jak tyran ,ale já už fakt nevím. Dnes jsem s ní šla opět na hřiště a tam bylo děcek jak kamení,no bylo mě jasny že z toho bude jekot na celou ves. Taky že jo sice to vydržela asi hodinu v pohodě a pak to začalo. A když potom odcházím a vidím tam ty spokojeny matky a jejich v klidu pobíhájící děcka tak mě to sere. Seděla jsem tady a čamčela ,protože to už fakt nezvládám,do toho potom ještě puberťák a její nataženej ksicht a večer přijde manžel a zeptá se s úsměvem kde máme chleba. Dvacet let je chleba na jednom místě a on se zeptá no a jáp otom jenom vybuchnu a je.

Didku taky všechno pořád zajímá jak kdyby ty všechno kolem sebe viděla poprve ,každej vypínač,každy světlo ,kolo,lednička,schody no děs. Asi mi to už fakt leze za ty 4 roky na bednu.

maatkka
3. aug 2009

Denisee ked sa Lili zacala stavat obcas stala vseliako - ako sa zadarilo 🙂 Teraz ked vstane uplne vsade aj pri stene za sekundu uz stoji pekne. Aj rehabka ju pochvalila ze ma pekne stredove postavenie chodidiel...

petrach
4. aug 2009

ahoj holky 🙂
leninku toho se neboj,určite nepujdou s vahou dolu,občas mi to malí taky udelal,nebo stal s vahou,ale po tom kile a pul pak už vaha jen jede 😉 uvydíš..
jak to prosím te zvladaš s malou? stíhaš to nejak? taky to musí byt pekne naročné,že?

fajn ja dala dnes rano Elin jednu vychovnou po zadku,snad po pul roce,už sem fakt nevedela jak jinak jí vysvetlit že ma poslouchat me a ne sousedky,už nekolikrat mi ted provedla že ja třeba řeknu že muže byt venku,ale jen na ulici kde o ní vím a ona si odejde se sousedkou na hřište,nic neřekne,ani ta sousedka 😠 aja pak litam v hruze co jí stalo a dneska opet rano hodku jí nebylo,tak jednu schytla,ale fakt jen lepanec,žadne bytí to nebylo..

a pak slyším jak jí 6 leta kamaradka vykládá,že tohle detem maminky delat nemužou,že řekne její mamince a zavolají policajty 😉 malem schytla taky,ale radši jsem ven nešla,nebo bych se neudržela..
její maminka ji tohle vtlouká do hlavy,decko celí den samo doma,oni pořad v praci a jí hledají hlidaní,tak ji asi poučujou,muže si delat co chce,nic ji neřeknou..všechno co chce má
tak si říkám jestli se v 6 letech mam bat decka??? hodne me to vzalo

musela jsem si vylit srdce

mila01
4. aug 2009

Ahoj holky.Máme za sebou dva super - ale hoooodně náročné dny.Tak popořadě - včera ráno jsme se sbalili a jeli na chalupu k mým rodičům.Odpoledne volala Vojtova sestra ( je ve 39tt ),že měla špatné CT a že si jí nechali v nemocnici,ať jí přivezem věci ( švagr je do pátku na montáži na Moravě ).Vojta ale popíjel s mojim taťkou,takže jsem jela do nemocnice já.Byla napojená na pásech,ale na chvilku mě tam pustili,přivezla jsem jí věci a srazila jsem se s doktorem,kterej mi řekl,že jdou udělat císaře.Tak jsem tam s ní chvíli pobula a pak jela - včera v 19.19 se nám narodila neteřinka Justýnka.Dneska jsem z chaty jela pro tchýni,pak zase zpátky a honem za malou,už jsem si jí chovala - naprosto úžasný.Mám z ní strašnou radost,muchlikovala jsem jí tam jak blázen. 😀 😀 😀 Zítra tam pojedem znovu ( není ve stejným městě - Děčín - Česká Lípa,necelá hodinka cesty),už se nemůžu dočkat.

Leni - doufám,že zítra už nahlásíš přírůstky na váze,budu moc držet palce. 🙂 🙂 Uvidíš,že se to zlomí,maj nějako krizičku,ale pokud se dnes hodně nadlábli,tak snad přiberou - nesměj moc kadit. 😀

Petrach - no,pokud nás budete i nadále kopírovat,tak poslouchej - 6.měsíců - 64cm,7730g.Z pohybu jakžtakž pásla koníčky,ale jenom chvilku,toť vše.Poprvé se otočila v 8měsících,ale jen 3x,pak si dala asi 2 měsíce pauzu a nedělala opět nic.V 10měsících si poprvé dala palec od nožičky do pusy,což bylo znamení,že se jí zpevňuje břicho.Na roce se už celkem slušně otáčela ze zad na břicho a když jsem jí posadila,tak seděla - ale spíše s oporou.Na 13měsících se otočila i z bříška na záda a začala vález sudy.A pak to šlo děsně rychle - začala se plazit,tahala to rukama a nohy za sebou vláčela,na 14 měsících se posadila,za týden postavila s oprorou a začala pomalu lést a na 16-17 měsících začala chodit.Ale uplně sama,nevodili jsme jí,všechno jsme nechávali na ní.Byli jsme pohybově opravdu hodně opožděný,ale od začátku mi rehábka řikala,že nemá žádnou vadu,že je jen líná ( a to už dávno neplatí ) a že hodně rychle ztloustla.

Jo a i nadále jsme bez plínek,nechávám jí je na spaní a do auta,ale přes dnešní poledne byla suchá a cestu z chalupy - zhruba hodina taky zvládla bez plíny.Zatim jsme neměli žádnou nehodu s čůráním,ale na balkoně nám plápolají troje pokakané kalhoty. 😀 😀

susika
4. aug 2009

ahojte babulky. tak som vás trocha preletela. tuším sú tu nové "tváre", tak pekne vítam.
tak my sme cez víkend pooslavovali amlje 2 ročky. pekne si to užila, dokonca aj torta vyšla tak, ako som chcela, že sa do nej zaborila🙂spoznala v nej svojho maznáčika na spanie 😀 😀 😀

fajn - iba som ťa preletela, ale takého malého čerta som ja mala teraz celé dva týždne, čo nám prišiel tatino domov. celý čas bola nervozna, nechela jesť, spať.vstávala velmi skoro a poobednajší spánok niekedy nehrozila avydržala aj do desaitej večer. ja som bola unavená z ôdrahého" frflaniaL" že si s nou neviem urobiť poriadky.že je hladný a ja som nestihla navariť, lebo som s nou muselabyť vonku, tu v paneláku nejaký umelec celý čas vrtala nedal si pokoj ani o pol 10 večer a ked nevrtal doobeda, tak začal, ked som uložila malú poobede spať. išlo ma poraziť.všetko sa na mna sypalo, malá nervozna, nevyspatá, hladná. ja nervy v prdeli.asi to aj ona cítila, lebo dnes, čo sme cleý den samé, je ako vymenená, uplne iné dieťa.dokonca ma aj vypusinkovala, čo normálne celé dva týždne nechela urobiť, iba ma rpefackala.s tým nočníkovaním to bol des, ale dnes zasa úplná paráda. asi 20x za doobedie čo sme boli doma sa vypýtala.takže plienočka iba na poobedné spanie a ted an večer.vonku sme boli tiež v plienke, lebo som to do tej zimy neriskla, vonku sa jej nejako cikať nechce.dokonca aj ked sme prišli z vonku, tak super, rovno odo dverí letela "ocikať chrbátik žabke"🙂))a sťahovala gate dole, tak to som nechápala. uplne iné dieťa sa mi ráno zobudilo 😀 😀 ale veru dnes 2x dostala po zadku, lebo sa počurala a raz aj pokadila na zem. 😀 😀 😀 s tým "dovolením"nejakých vecí som tiež niekedy v koncoch. už 2 dni akože hladám lízatko, že sa stratilo,a by nan zabudla. týždne s ním chodila a cumlala ten vonkajší obal a ked sa jej podarilo to rozbaliť, tak guličku v ruke a hrýzla pličku an lízatku a všetko lepkavé. niekedy sa podarí zahovoriť, niekdy si chce silou -ocou vydobiť svoje. vonku je inak krotká ako baránok, medzi cudzími ludmi.sa smejem, že sa spárva slušne 😀 😀 no uvidíme, čo príde o pár dní 😀 😀

juliana, petrach - ja som tiež bojovala o kojenie, ale malá sa chudiatko nemala o čo chytiť.potom som jej dávala aspon z jedného sať, kolko uvládala a zvyšok som dokr´movala odsatým mliekom. nech si každý hovoril, čo chcel, nemohla som ju nehcať hladnú len preto, lebo sa mi nedalo kojiť.takto somv edlea, kolko spapaá a malá bola spkojnál režim sme si tiež našli a boli sme v pohode obe. tiež som za malou dochádzala a odsávala za ajzdy, to bola ntež sranda, ked nás obiehal kamion,a lebo ked sme trčali niekde pri výkopových prácach a ja odsávačku ansadenú a ťahala som o dušu. a ked sme niekde išli na návštevu, dosávačka stále po ruke a prípadne aj cestovaná chladnička a bojovali sme takto viac ako pol roka a bola som na to hrdá. sestry kojili deti len 4 mesiace a ja som odsávala dlhšie 😀 😀 😀 😀 vela mi vraveli,a by soms a na to vykašlala, že sa zbytočne nahánam, ja som sa zaťala, ved ked som ju už poriadne nevynosila, tak aspon nech jej niečo dobré do bruška dám. 😀

inak poviem vám, aj ja som zažila hrozný prístup lekárov. ale tak, že v jednu hodinu prišiel normálny lekár a po zmene služieb zasa nejaký týpek.sestričky na dojčenskom boli otras. nedalo sa s nimi poriadne baviť, ale našťastie my sme raz boli iba 3 dni na pozorovaní,t ak sa to dalo vydržať, iba to, že poslednú noc nám dali na izbu chlapčeka so zápalom priedušiek a malá bola zdravá, teda ak nerátam riadne hrče na hlavičke, čo mi spadla z postele.

vo štvrtok som sa objednala na rehabku do MT, kde sme chodili an kontrolu s vojtovkou, tak som zvedavá, čo nám na tie naše ploché nohy povedia.ja sa už na to vy....lebo všade hovoria inak. aj sa mi zdá občas, že sa jedna nožka sama polepšila, nosí riadne ortopedické topánočky a potom azsa našlapne nejako blbo a zasa som zufalá. cvičiť sa mi s nou už moc neche, ona to nevydrží, bosá chodí kedy sa len dá po vonku, ked je teplo uplná samozrejmosť na preliezkach a na piesku, to sme tým populárne.tak uvidíme.

susika
4. aug 2009

inak, dnes som sa zasa vytočila, porovnávajú mi malúä s dvojročnými deťmi a jednej mamine som to vysvetlovala, tak mi povedala, že do kedy to chcem takto porovnávať, že ved malá je OK, že je iba vzrastom menšia, ale ani nemá byť po kom velká, kedže ja som tiež štíhla, ale mám 170cm, tak neviem, či je to málo.malá mi pripadá v pohode, je štíhla, ale nie podvýživená, ked vidím tie malé obezne deti, čo je aj prípad tej mamičky. malá má cca 15 kil, vyšku tak ako moja malá, niečo cez 80 cm a 1,5 roka.nohy také, ako má moja malá obe dohromady, brucho jej len tak vyselo nad nohavicami. ruky samí záhyb. je to pekné, ked sú detičky baculaté, ale to dieťa podla mna nemá s baculatostou nič spoločné. a dokáže veci, ktoré malá mi azčala robiť len nedávno.ale ked jej ja poviem, že čo nedáva malú na nočník, že ved už može a je leto, že an čo čaká, ked malá je už dosť, velká,t ak mi šplechne, že ved aj ja som čakala do dvoch rokov a že kým to dieťa nerozumie, nemá význam ho dávať na nočník. tak s týmto ma už uplne vytáča, lebo malá mi začala sediečť mala niečo okolo jendého roka, do nočníka mi spadla uplne dole, čo mala malý zadok, ešte aj v 1,5 roku na nom sedela len akože, ale oblečená, inak by sa zošupla a teraz, ked sme začínali, to išlo s riadnym nárekom, ktorý by isto nebol, keby začnem skor a dieťa by vedelo, načo ten "zázrak" služi. a že malá mi nezje tolko, ako by malo dovjročné dieťa...hm, neviem, kam by som to do nej natrepala, ked je s váhou skoro na polovici ako tá jej.tak jasné, že ona zje viac, ako tá moja , čo má ledva niečo cez 9 kíl.
fuu, tak som sa aspon vykecala, lebo ma to štvalo a mojmu chlapovi s tým nemá význam píliť uši, lebo mi povie, že čo sa s tým zapodievam.ale ide o to, len to zo seba dostať. je vela takých mamičiek okolo, čo porovnávajú svoje deti s vašimi a pritom nevedia, že týto malí drobci, kýmt o dobehnú...aj ked sú velmi šikovní.....ale predsa ten mozog po narodení nedozrieva tak rýchlo ako v tele matky, takže kilový drobček, ked sa narodí nedokáže tie veci, čo dieťa 3,5 kilové po narodení.a ten odstup tam bude. naša dokina sa smeje, aby som vydržala do 6 rokov 😀 😀 😀 a neurologička len kruti hlavou, čo z toho "drobčeka" vyrástlo.ale tie dva mesiace tam stále chýbajú 😀

andulka4
4. aug 2009

Susika a prosím tě v čem zaostáváte oproti 2letým dětem????? Já když někomu řeknu že musím odečítat ty 2měsíce tak mě mají okolní maminky za blázna proč to dělám že je David šikovnější než jejich stejně staré děti. Jediné co je na něm opožděnější je ta hrubá motorika a jde vdět že je hypotonický.....jinak toho sežere doslova jak prasátko a je hubený jak lunt 🙂 To kolik jí a jak moc váží nemá s nedonošeností nic společného a jestli má její malá 15kg a 80cm tak to mi příjde že je tak trochu krabice né????

julianna78
5. aug 2009

Ahoj Susika,poyrela som ti album a naše krpane sa narodili skoro s rovnakou váhou,Flóra mala až o 5g viac 😀
Ked bude v 2rokoch taká šikula jak tvoja tak budem strašne rada.Ja sa s váhou určo trápit nebudem,ved sama som mala 17kg v 2triede ZŠ.Švagriná má o 4dni mladšiu dcéru 6.5kilovú,je zlatunká buclatá,teraz,ale neskôr už obezita nie je ani pekná a ani zdravá.
Dokrmovala si z faše?
Baby tie čo ste odávali dokedy sa Vám podarilo udržat MM?Každý ma plaší,že odsávaním skoro odíde.
Mám plný mrazák mm,dokedy ho môžem použit,v nemocke vraveli 3mesiace,ale čítala som že aj 6mesiacov.Mám mrazák nastavený na -24stupnov.

petrach
5. aug 2009

juliana ja hp zatím to mražene vyvážim do nemocnice,když už je ho moc,říkají 3 mesíce,tak nevím ..
piju hodne meltu,aspon 3-4x denne pul litru a když mlika ubyvá tak odsavám častej přes den a beru homeopatika Ricinum comunis,,ješte je na to dobré Řecké seno,3x denne lžičku čajovou,je to nic moc 😝 ale osvedčené u holek tady na koníkovi a fakt pomáhá
ja myslím že to není o tom odsavaní nebo kojení,když už se laktace rozjede 😉 vydržíme uvydíš

susika Zuzuanka je nahodou moc šikovná,sice drobek,ale to neva,ješte to dožene neboj se 😉
me ty řeči taky točí,jak kdyby když je drív,mel nejaky naskok nebo co??
kolikrat se me ptají maminy se kteryma jsem nikdy nemluvila,ani nepozdravili ted sháni senzaci 😠

milo tak jsem fakt zvedavá jestli vas doženem s tou vahou 😀

maartinkaa
5. aug 2009

ahojte baby, mne dnes doktorka povedala, ze si uz budeme mozno moct zobrat brunka v piatok domov, tak som z toho normalne hotova a citim sa taka nepripravena. vy ste mali babatka narodene v 30tt raz tak dlho v nemocnici, oni su tam zatial len 36 dni, tak mam z toho trochu hokej, ale mne babatka vcera zasa pribrali po 100g 😀

andulka4
5. aug 2009

já rodila v 31tt a pustili nás po 3 týdnech. Porodní váha 1900g, propouštěcí váha 2245g a váha v den termínu porodu 4200g (to už jsme byli 6týdnů doma)

maartinkaa
5. aug 2009

andy, trochu si ma upokojila 🙂

susika
5. aug 2009

andulka - ja z toho ničoho nejako vedu robiť nechem,a z váhy už vobec nie, aj ja som mala cca 23 kil v treťom ročníku ZŠ 😀 😀 (tiež také dlhaté, nohaté stvorenie) 😀 len som včera ostala riadne vytočená a nemala som to komu povedať, kedže tatina uvidíme až niekedy o mesiac. 😢 a dnes jedna mamina, že malý je o dva mesaice mladší a už je bez plienok.tak ma zasa dožrala.malá mi ušla, tak soms a jej nestihla spýtať, od kedy sedia na nočníku, že my len mesic a aj to som rada, ked to vyjdne.von a ani na spánok nemám odvahu bez plienočky. neriešim to, len ma to mrzí, že je vcelku šikula a na ten nočník trocha kašle. inak andulka. s tou "krabicou" si ma potešila 😀 😀 😀 😀 😀 vďakáááááá 😉

včera bola malá ukážková a dnes zasa ako čertisko. si pripadám ako krotitel divej zvery dnes. 😠 a to spala od 20:00-7:45.asi preto, že vela spala, nezvykne totiž tolko, tka je taká protivná. minule bol náš nočný spánok iba 7 a pol hodiny, to sa mi zdá zasa málo. ale nejako sa mi preprogramováva každý den inak ,t ak nikdy to neviem v ystíhnúť s obedom. ked je unavená, už mi neche papať a tak som z toho na prášky.dnes, ked pospala, sme ostali vonku ako normáne a s obedom to bol des. včera bola hore o hodinu skor a bola o 12tej ako slniečko, aj sa krásne naobedovala, aj v klude vyspinkala a večer zasa pohodička. dnes isto pojde zasa o desiatej, ked je v takom nervnoznom stave.

Juliana - ja som veru dosť aj flaškovala pri malej. vlastne niekedy len výlučne, aby osm to zvládala.v nemocke mi povedali, že mliečko v mrazáku vydrží aj pol roka. to ma nenapadlo spýtať sa, na kolko stupnov musí byť mraznička zapnutá.mi máme na -18. pila som meltu, vineu, riedenú kompotovú šťavu (to mi poradili v nemocke, nech nelogám to isté) a poradilia j acideofilné mlieko, či už acidko alebo cmar.vraj tiež je dobrý na mliečko a je tam vela bielkovín.aj tie homeopatiká som mala. veru,a si to netreba prehánať, ja som ich jedla stále a tu som sa dozvedela, že len kým sa mlieko nerozbehne, potom to vraj má opačný účinok.čaje pre kojacie matky nepomáhali,ale aspon dorbcovi proti boleniu bruška, kedže tam bol fenikel.a tiež som si robila rastcovú (kmínovú) polievku.tej som jedávala na litre. ja si nemyslím, že by bola nevýhoda v odsávaní, neiektoré mamičky aj ked koja, nevydržia ani rok a kamoška odsávala viac ako rok. ja som vydržala pol roka, zasa viac, ako moje sestry vydržali kojiť 😀

maartinka- ja osm mala malú presne dva mesiace v nemocke.ona tam ale bola viac menej koli tej váhe a koli nedostatku železa tak dlho. ale oni v MT vraj deti púšťajú až na termín, kedy sa mali normálne narodiť. ale, keby malej niečo je, tak si ju tam nechajú, lebo priberala denne sotva 30g a to papávala normálne, kolko jej vyrátali a aj ked jej seśtrička naliala viac, tak nepribrala o nič viac. a ona im tam bola spavá, dopovali ju glukozou, lebo asi ýbvala hladná, lebo kolkokrát som ju krmila ja, tak vypila flašu ako nič, ale už jej viac nedali.dávka bola 40ml aj pred prepúšťaním.doma mi potom vypila naraz 70ml a bola pokojná tri hodiny. porodná váha 960g, prepúšťacia 2200g.to bola váha, ktorú museli amť, aby ju prepustili domov. iní drobci tam popriberali ovela viac.pripisovali to chudokrvnosti, ale už aj ked chudokrvná nebola, rpiberala pomaličky.

petrach-diky. ja si myslím, ona je v pohode. bude taká moja malá "Palculienka" 😀 moja babka vie hovoriť, "kto by to povedal, že čo z takého drobca kilového len vyrastie"hlavne, že ju je počuť, ked ju niekto nevidí 😀 😀 a hlas má teda riadne silný 😀 😀

andulka4
5. aug 2009

susika máš IP

petrach
5. aug 2009

marti neboj to zvladneš 😉 strrach jsme meli všechny si myslím,ješte chvilku to potrvá než se toho zbavíš,tak přeju at je máš brzo doma oba 🙂

susika ne každe donošené dite je ve 2 letech bez plenek,oni si lidi jen radi rejpnou..
me vtloukalůi v porodnici do hlavy neporovnávat!!! sice to taky delám 😉 ale je to pravda,každe díte je jiné
hlavne že je Zuzí zdravá a v pořadku 🙂 a plinek se zbaví a je jedno kdy,ve škole je mít nebude 😀

ho,lky myslela jsem na janinu jak se mají??? asi nestíhá na pc

maalinkate
5. aug 2009

ahojte zenusky, drzte nam palce,zajtra ideme s Tobiaskom na tu krvicku, tak sa potom pobede ozveme, ked uz budeme vediet vysledky..pa

julianna78
5. aug 2009

Kúpila som si tie homeopatiká,len neviem jak ich mám brat.Meltu som nezohnala,kúpila som niaký Caro od nestlé,je to to isté čo melta?
Petrach čo je ŕecké seno?
My sme dnes boli na plúcnom a vrsj má malá dobrý koren,ked s takou malou váhou vedela hned sama dýchat.a vraj do 3rokov nemožu tieto predšasne narodené deti cestovat lietadlom a ani do Tatier nesmie íst.
Maalinkate držím palce 🙂

julianna78
5. aug 2009

Jááj ešte som sa chcela spýtat kolko Petrach odsaješ?Ja cca 120ml každé 3hodky,malá teraz papá 60.Tak keby som neskor aj mrazeným dokrmovala,dúfam,že aspon do 6mesiacov sa mi ju podarí udržat na mm

petrach
5. aug 2009

juli mame tak kolem 5,5 kil,poslední vaha byla před 14 dny 5200gramu,tak nevim kolik ted přibral,ale vypije 5x denne 120ml,ze začatku pořad plakal a davali jsme pořad víc a víc a taky hrozne přibíral,za 14 dní 750g 😀 ted se to zklidnilo a jí mín a krasne spí od 20-5-6 hodin

odsaju co 4 hodky 120-150ml,po noci i 180-200ml,ze začatku jsem mela hruzu mlika,ted se to ustalilo,taky jsem se bála,že bude pozdej malo,ale když začnu mít mín,tak odsávam přes den častej tak 3-4 dny a mlíka je hned víc
ty homeo se berou 5 kuliček rano a 5 večer rozpustit do pusy,neber je do ruk,přimo z toho davkovače a nesmí to byt aspon 20minut po jidle a kave,žadne vyrazne chute 😉
to caro je stejné..klidi pij
řecke seno je pomlete,říká se i Pískavice,20dkg asi 35kč,ja ji beru jen když je nejhuř a potřebuju zvyšit laktaci
my jí říkame s holkama co ji davají taky senohnus,ale da se to..rozpustíš čajovou lžičku do trochy vody a vypiješ,me to přijde jak pomlete šlupky z hrašku 😝

malinkate držím pesti 😉 bude to určite v pořadku uvydíš

sorbona13
6. aug 2009

ahoj holky, jsem tu jen na skok, kluci jsou přes den zlatíčka, ale v noci se budí střídavě po hodině, takže se moc nevyspím. Příští týden jdeme na kontrolu krve, snad nás nečeká transfuze, posledně měli nízký hemoglobin.

Petrach: kde se dá sehnat to řecké seno?

argousek
6. aug 2009

Julianna to je divný, co ti říkal plicní, že by neměla malá cestovat do 3 roků letadlem. My jsme letěli s 1,5 letým synem 2 hodiny letadlem na dovolenou na Madeiru. A to má bronchopulmonální dysplazii na plicích. Byl po porodu 3 dny na plicní ventilaci a pak 43 dní na kyslíku v inkubátoru. S létáním jsme neměli žádný problém a nemyslím si, že by dítě mohlo mít během letu nějaké dýchací potíže. Tak se poraď ještě s nějakým odborníkem 😉

Ty homeopatika je nejlepší rozpustit pod jazykem 😉 Nezapíjí se to Jak petrach píše asi 30 minut před nebo po jídle. Nemá se to brát současně s jídlem nebo kávou, protože je důležité aby se to dobře rozpustilo a zapůsobilo na ústní sliznici