Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

julianna78
19. aug 2009

Nám tiež schválili sinagis a malá nebola na pl.ventilácii,ale asi preto že mala len 965g.Existuje aj iná vakcína proti pneumokokom,alebo len ten prevenar?Mne totiž obvodná povedala,že je zadara,len či myslela prevenar,lebo potom si radšej doplatím ked je lepší.

merj
19. aug 2009

julianna, jsou tri ockovaci latky, ale nevim, zda jsou vsechny vhodne pro deti. dalsi info http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/penu...

julianna78
19. aug 2009

Daneček je proste úžasný.Ked vidím tie fotky tak jak keby som videla Flóru.Aj my sme rátali každý gram a ked mala kilo tak sme šli oslavovat.Inak u nás bol tatka tiež velmi aktívny,prebaloval lepšie jak ja a o klokankovanie sme sa hádali 🙂.Dokonca si ho tam chceli nechat jak sestričku.

julianna78
19. aug 2009

Merj a ten prevenar je najlepší?

merj
19. aug 2009

Julianna, nevim, nam ho predepsali jak v rizikove poradne, tak i v ockovacim centru. V kvalite leku se nevyznam.

kikimaruska
19. aug 2009

Ahojky, tak nejprv gratulace ke zvedání hlavičky 😵

a my se taky pochlubíme. Dneska jsme byli na hřišti a prvně na pískudlouhou dobu si tam krásně hrál a ani ho nejedl (vynahradil si to lopatkou a hrabičkama), když jsem ho dala ven, tak lezl hned nazpět, jak se mu tam líbilo a dala sem důkaz z dneška jak tapal. A dokonce už ne jen čelem ke mě. Bylo to ale jen na chvilunku, nechci ho tahat za ručičky.... 😵

petrach
19. aug 2009

merj tak ja to fakt nechapu 😖 ale naše dr bude obvolavat oboje,pojištovnu i higienu,přišti tyden 2 ni jdeme,jsem fakt zvedavá jak to teda je,diky za odkazy 😉 jsi šikulka

juliana naš prcek se začal smat ve 2,5 mesici korigovane..dcera donošena až ve 3 😉
past kone ma kolem 3 mesicu korigovane...mate moře času 😉
teda ja bych se poptala dr,je to super přiležitost a i to podnebí a vzduch je pro ni lekem..určite bych chtela jet s ním

adajar jak dneska Danielek????

denisee
19. aug 2009

adajar: malej vám krásně přibírá, brouček malinkej 😉

bera: na plavání chodíme, jdem ještě 2x a od září jsem nás přihlásila na další 🙂 moc nás to baví, koupal se i u známejch na chatě ve velkým bazénu, voda byla dost studená, ani neplakal, vypadá, že se mu voda líbí 🙂 , jinak fotky jsou nádherný, užívali jste si na 100% a taky jsi dokonce cvičila nebo to byla asi jóga??? já chci začít od září chodit na pilates, uvidíme jak mi to dlouho vydrží 😀

kiki: tak my se po vás opičíme 😀 dneska byl Vojta poprvé na písku a manžel řekl, že tam byl jak želva 😀 , seděl a pořád tam hrabal nožičkama sem a tam 😀 a pak taky pěkně ječel, když musel ven 🙂 a houpačku zrovna řešíme, že nevíme jak přidělat mezi dveře?

maatkka
19. aug 2009

booose banby vsetkym sa ospravedlnujem ja som to piasla o synagise nie o pervenare!!!
Prevenar proti pneumokokom vraj detom narodenym od roku 2008 v SR preplaca poistovna - patri do zakladneho ockovania - aj my sme ho mali zadarmo!!!
ja som totizto myslela synagis - a ten nam prvy rok dali zadarmo a este v porodnici nam vraveli ze nan maju narok vsetky deti narodene do 34. tt. do dvoch rokov veku ale uz tento rok nam ho poistovna neschvalila preto ze sme neboli na umelej plucnej ventilacii
tak som to myslela 😝

julianna78
19. aug 2009

Kikimaruska Kubík je moc šikovný.Strašne krásne sa kuká na vaše detičky a mne to dáva velmi vela,aspon viem že aj mi všetko pomaličky dobehneme.
Petrach ja fakt nevie,strašne rada by som šla a teraz som čítala príspevky manželovi a teraz zas nevieme čo robit.Manža hovorí,že by sme si mali zaobstarat niaký prenosný kyslík ak niečo také existuje.
Inak ja som si tiež myslela že pobyt pri mori je pre nu super,ale primárka vravela,že ona nemá choré,ale nevivinuté plúcka.Let by trval 10hodín.V septembri ideme do rizikovej poradne,tak sa spýtam aj tam.

kikimaruska
19. aug 2009

denisse: kopupili jsme posilovací hrazdičku OLPRAn mezi dveře (asi 230 kč) a na ní to máme...měla to tak i kamarádka. Časem pak tu hrazdu i využiju až budu posilovat do práce 😀 ...hodím odkaz..

a stále to vyjde mín než ty s těma obříma železnejma konstrukcema...a je to skladnější, jen já to neutahnu tu hrazdu, to musel chlap...
http://www.budfitshop.cz/Product-Hrazda-tyc-do-...

kikimaruska
19. aug 2009

juliiamma: děkujeme, máš někde fotečky malé? Kolik má ted délku a váhu?
denisse:jo jo, písek měl úspěch 🙂 , jen to bylo dost mokrý od deště, a tím pádem jsme byli obalený jako řízky,

petrach: na výsledky ohledne proplácení Prevenaru jsem taky zvědavá...třeba by mohli celý zaplatit aspon ten poslední...ve 2 letech.

kili
autor
19. aug 2009

baby, budem moc vtirka, keď sem hodím nejaké inzeráty? 😅
totižto sa sťahujeme a chcem sa ich čím skôr zbaviť. no a keďže sú to aj nejaké minivecičky, tak sem hodím pár vecí veľ. 50, čo predávam:
http://www.babybazar.sk/kabatik-vel-50-id118063...
http://www.babybazar.sk/nohavice-vel-50-id11806...
tie body sú fakt mini http://www.babybazar.sk/body-id1180612.html

julianna78
19. aug 2009

Denisee odkedy ste chodili na plavanie?ja by som tiež chcela íst s malou,len neviem odkedy môžme.

julianna78
19. aug 2009

Mesím nájst čítačku kariet a potom pridám fotky.Má 3 kilá a cca 50cm

kacir
19. aug 2009

holky, nezlobte se, ale najela jsem na vás a dívala se na vae mimoušky, jsem z mnohonásobných maminek a mám syna narozeného v 37 týdnu, vím že je to pro vás už hotový dítko, ale já i tak měla strach a když jsem ted viděla vaše drobečky a představila jsem si, co jste si museli prožít, tak před váma smekám. Jasně, že bych bojovala stejně jak vy, ale nedalo mi to a musím vám napsat, jak vás obdivuju, že jste to všechno zvládli a všem vám přeju mnoho radosti z dětiček a před doktory z nedonošencu smekám, jsou to machři, fakt je to zázrak! 😎

kikimaruska
19. aug 2009

juli: už se těšíme, pokoukáme.
kili: já tu mám doma taky krabici nedonošeneckýho oblečení (42-48(50), ale tak nějak se bojim co kdyby to druhé a pro jistotu abych to zahnala, tak sem si to ještě nechala...a druhé bude určitě obřík 😀 (ikdyž po mamince s 2,4 kg asi neee). A pak to chci odnést do nemocnice pro miminka, maj tam toho málo...(tedy jen bodyčka, kabátky ap, co unosí). Mám ji doma jako pojistku, protože ty pidivěcičky se tak strašně špatně sháněli...a někdy to byla docela pecka cenová... Třeba holky pozor na nové oblečení ZIP ZAP udajně pro nedonošence. Dala sem za soupravičky a dvě bodyčka docela velkou částku a když to přišlo, ta k ty body byly velký jako běžná 56 😠 ....tričenko malinký, ale body velký a to měla být 46 ka... 😒 .

kili
autor
19. aug 2009

kiki, no kabátik a gate asi v nemocnici nebudú potrebovať 😀
no a také že body, tak to u nás bola posledná stanica (síce tie nedonosenecké sme podostávali a nemuseli kupovať), keďže u nás veľ. 42 nosili ešte v 3/4r 😅 😅 😅 😀 , všetko od maltoferu a iných škvŕn, tak sa to nikam nosiť nedalo a len som to vyhodila.

adajar
19. aug 2009

petriach dneska klokankoval tatka a melej opet pribral 20g takze uz mame 860G coz je super. JINAK vse ok. 😉

adajar
20. aug 2009

Ahojky holky preji krasne rano a mam dotaz jak jste to meli odstrikavanim v noci byl tady nekdo kdo staval jako ja po 3 hodinach???

kili
autor
20. aug 2009

ja som vstávala v noci raz, čiže po tých 4h. ale cez deň som sa snažila po dvoch

adajar
20. aug 2009

kili diky ja vstavam po 3 hodinych pac po dvouch pres den bych to nezvladala no. 😀 😀 A zatim pohoda uz jsem si zvykla. Ale mamka mi rikala at v noci spim aspon 6 hodin v kuse

jecidlo
20. aug 2009

adajar: ja jsem taky vstavala po 3, porad, ale je pravda, ze jestli mas mlicka dost, ty mas jen jedno mimco, tak to asi neni potreba, klidne si odpocin, kdybys mela mit min mlika, tak to zase rozpumpujes, a muzu se zeptat jakou mas odsavacku?a mlicka mas zatim dost?

ja mam doma tez nejakou 44, al epreci jenm chci jeste jedno mimco tak si rikam pro jistotu si to necham, s moji delohou clovek nikdy nevi i kdyby bylo jen jedno, ale nechavam si to jako vzpominku, uz ted nemuzu uverit ze byli takovi prdavci🙂)

denisee
20. aug 2009

kiki: díky, hrazdičku máme už právě u našich po bráchovi 🙂 a ty budeš dělat skladnici???, že musíš posilovat 😀 😀
julianna: plavání nám rehabka doporučila, až od roka kvůli imunitě. A že máme hlavně cvičit vojtovku, to je nejdůležitější. Ale já už chtěla nějakou změnu, něco nového. Začli jsme když mu byl 1 rok, ale korigovaně 9měsíc. protože otevřeli plavání přes prázdniny 🙂 A vřele doporučuji, je to super!!!

adajar: já odsávala pouze přes den po těch 3 hodinách, naposledy než jsem šla spát ve 22-23hod, a pak ráno a mlíko jsem si udržela. Když jsem si šla pak po 6 týdnech lehnout za Vojtíkem, tam jsme museli už celých 24hodin po 3 hodinách. A kojím ještě teď, teda už jen ráno 🙂 jakou používáš odsávačku?

adajar
20. aug 2009

jecidlo no odsavam od 50ml do 90 ml jak kdy no. takze kdyz opulnoci odsaju naposledy a pak rano 6 tak by to melo byt ok. Ja mam od aventu tu rucni a pak 3X denne pouzivam elektrickou medelu co maji v nemocnici.

denis je diky jako fakt jsem v tehle vecech uplne bezradna proto se ptam no. a jeste jeden dotaz mate nebo jste meli monitor dechu??? Ja ho chci poridit pac jsem meli zasazene hlavne plice tou infekci no. A za 6 tydnu uz jo??? No teda to ja ani vubec nevim kdyby to mohlo byt.

kikimaruska
20. aug 2009

Ahojky,
adajar: já odstříkávala ve dne s v noci po hodinách...(a že se mi v noci nechtělo), ale že se hlavně v noci tvoří ten hormon pro laktaci, tak i tak. Po čase sem byla ale tak totálně vyřízená, že sem to prodlužovala a nakonec pak ubývalo....hlavně to bylo pořád kolotoč, nakrmit, přebalit, nějak uspat (skoro nemožné),odstříkat, vysterilizovat a než to bylo, byly 2 hodky skoro pryč a já měla ani ne hodinu na spánek...mezi tím se zas malý probudil, že třeba vypadl dudlík...a z noci nebylo nic...o dni nemluvim. Pak jsem byla uplně mrtvá a nakonec mu mlíko stejně nstačilo, krmili jsme ze zásob, pak dokrmovali a nakonec zkončili na UM, asi ve 4 měsících, Navíc se nikdy nepřisál a do toho jsme jezdili rekonstruovat barák, takže s sebou chladící tašku a všechno, pro přepravu mlíčka...no docela mazec
kili: to máš pravdu, kabátky a kalhotky bych pak taky dala jinam a o zničeném prádýlku od Aktiferinu ani nemluvě 😕 🙄 ...maltofer máme ted a ten vyprat jde, ale Aktiferin, hrůza....jsem říkala, až se najde prášek co to vypere, tak řeknu, že to je prášek...no nezvládlo to nic, ani Wanisch 😀 .

kikimaruska
20. aug 2009

po 3 hodinách, mi to vypadlo...jako v nemocnici prostě

adajar
20. aug 2009

kiki takze mazec no. Jako ted jsem ok. Takze rikas mam radsi spat ted dokud to jde. No vezmu si vase rady k srdci jste zkusenejsi.

bera28
20. aug 2009

Holky, tak jsem teď volala pediatričce a i do Podolí kvůli tomu létání a názor pediatričky je, že můžeme letět naprosto bez problémů. Že jsou už velcí a jsou v takové kondici, že nevidí důvod proč ne. A v Podolí taky bez problémů, říkal, že do roka ne, ale pak samozřejmě přizpůsobit aktuálnímu stavu. Takže pokud bude nějaké nachlazení nebo něco obdobného, tak s nima neodletím, ale jinak není důvod neletět.

Denisee, to jsme měli každé ráno půl hoďky strečink. To byla paráda, akorát pak člověk zjistil, jak na tom s tím tělem je blbě 😀
My už zase od 1.9. taky plaveme. Prckové si v létě užívali bazének a teď doma vanu, tak už vidím, jak budou řádit v bazénu. Budou se učit plavat s různými pomůckami, tak jsem na ně zvědavá.

Kili, a kampak se stěhuješ? Taky bych se stěhovala někam z Prahy do klidu...

jecidlo
20. aug 2009

hele kolik je nas on line🙂
adajar: kdyz budes citit, ze jsi unavena, tak se proste vyspi jeste si uzijes az maleho dostanes dom🙂 Kdyby se melo mleka delat mene, tak budes odsavat casteji.
my monitory mame a to jsem se chtela zeptat holek do kdy jste je pouzivali.