Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
16. sep 2009

Sorbona: a kam se stěhujete? Já to prolítla jen zběžně, nestíhám sem moc chodit a dočítat... nás stěhování čeká nejmín ještě jedno nebos píš dvě určitě... 😝 .Nejdřív musíme najít slušnej pronájem a odejít z podnájmu, aby nám sociálka vubec něco přispěla...a až pak nastoupím do práce, časem si pořídíme svoje bydleníčko...ale to než bude..

bera28
16. sep 2009

Maatka, to jsi napsala moc hezky. Opravdu je to tak, že se nedá láska k dětem a vlastně komukoliv měřit jen tím, jak moc se s nimi mazlíme a muchlujeme. Já obdivuji všechny mamči, co si ty děťátka pusinkují a tulí se s nimi. Taky bych to chtěla umět. Ale jak píše jecidlo,s dvojčatama se člověk stane realistou a jsou opravdu dny, kdy bych je nekomu dala a dlouho je neviděla 😀 😀 😀

Denisee, to je obdivuhodné, že se ti líbí podzim a těšíš se na něj. Já z něj mám hrůzu. Každý chrchlá, v Praze smog a mlhy a my zavřený v bytě...

Kiki, paráda, že už je Kubíček OK a hezky přibírá. Koukala jsem na fotku, je to kulihrášek🙂

Sorbonko, tak hlavně do nového domečku vstoupit pravou nohou!

denisee
16. sep 2009

maatkka: Lili už si na tu houpačku i sama vyleze? to je teda borec. Já vozím Vojtu na takovém odražedle(autíčku) umí se odrážet akorát dozadu, ale vylézt si na něj neumí, dolů mu to jde, to většinou nějak spadne sám 😀

Kiki: taky jsem si u alba zavzpomínala, ale jsem docela ráda, že už je to za námi, teď je to s Vojtou super, sranda a je vlastně úplně v pořádku, jen čekáme kdy bude chodit 🙂 A s tím mazlením, uvidéme, třeba to na ně přijde později 😀 , ale já se prý mazlit taky nechtěla to můj brácha zas naopak.

Bera: v Budějicích je ten podzim asi přeci jenom jinej 😉 . Ale když je mlha atd...to taky nemusím.

fajn
16. sep 2009

tak jsem tady. Dočetla jsem vás ale už nevím na co psát dřív. Já se taky ráda muchluju s Didkou ona když se přitulí tak učůrávám blahem 😉 .
Jinak u té psychiatričky . dostala nějaky kapky na to utlumení ,ale ty co ji chtěla dát prvni tak kvůli tlaku nemůže. Tak máme začít jednou kapkou a pak se uvidí jak bude reagovat. Jinak říkala že by ju netlumila že mám vydržet a být trpělivá že to se časem zase až bude větší srovná. Já už to slovo trpělivá nemůžu ani slyšet jsem na ně alergická. Tak jsem ji řekla ať napíše teda něco mě a tak že jo . Za měsíc jdem na kontrolu tak pak mi něco dá. A asi si budou muset přijít i učitelky ze školky. Do školy říkala že určitě bude něco potřebovat že toho chce strašně moc stihnout za chvilku a pak je taková rozstěkaná. Tak jsem z toho akorát otrávená a den v prd... a nic se člověk nedozvěděl (jenom trpělivost)
Jo a ještě říkala že kdybych jo chtěla něco na utlumení tak v Praze v Motole . Ale to si tam musím jít lehnout na několik dní aby ji to nastavili na nějakou optimální hladinu. No už se vidím ,celá nakřivo a ještě v předklonu tam letím. Jsem ráda že ty naše rýmy a kašle zvládáme doma a budu se hnat do Prahy. Tak radši budu trpělivá. Tak tak to máte když se vdáte. Jdu vzbudit kočičku dnes vytuhla jak jsme se vrátily ,protože vstávala v 6 asi se nemohla dočkat jak pojedem. Tak se mějte hezky a Sorbono tobě hodně štěstí i chlapům v novym domečku. Nezlobte se že píšu tak divně ale jsem hanák a spisovně mi to nejde přes ten internet 😀

petrach
16. sep 2009

Ahoj holky,
maruš jsem rada že už je Kubíčkovi líp 🙂 a že přibíra je bonus 🙂
fajn jsem zvedava jak dopadnete,skusíte a uvydíš..hlavne at je jí už líp
denise skukla jsem fotky,jsou krasné,ty tam uplne zaříš když držíš Vojtíška 🙂
sorbono at to máte brzo hotové ,pak už budeš mít relativní pohodujestli me chapeš 😀
susika ty pady jsou hrozne,fuj 😝

u nas už se nezvrací,ale noc hrozná 😒 skoro jsem nespala,pořad ho pestovala,brečí a brečí..bolí ho bříško a ma teplotu

petrach
16. sep 2009

fajn píšeš mi do noty 😀 a máš pravdu 😉 trpelivosti už bylo dost ne? za ty roky cvičení a lítaní po dr 😒
potřebuješ už i odmenu,ja bych ty prašky taky občas brala..
sorbono tak dnes už spíte v novem 🙂 přeju at se vám tam moc líbí

u nas pořad bolení a pláč,už fakt nemužu,pořad plače..ted jsem ho nechala tatkovi,at se taky snaží,že jdu do sprchy 😉 šak je to odtud kousek 😀
čeká nas asi další probdelá noc,holky nechapu jak tohle zvladají holky,co jim deti v noci plačou,ja už melu z posledního ☹

jecidlo
16. sep 2009

petrach: jejda nejak jsem prehlidla, ze jste nemocni, drz se, snad bude brzy lip, z ceho to mate?

petrach
16. sep 2009

myaslela jsem že s očkování,volala jsem rano dr tak že ty teploty jo,ale včera zvracel a dnes ho bolí bříško,pokud to bude horší tak se pojedem ukázat..

maatkka
16. sep 2009

no denisee ona k nej dolezie postavi sa vylezie robi ho-ho (hojda sa 🙂 ) a zlezie 😀
sorbona tiez sa pripajam k zelaniam nech sa vam v novom paci a nech ste tam stastiii 🙂
petrach tak skuste nabuduce len jedno ockovanie - bud hexu alebo prevenar - ak to bude mozne u nas to bol fakt rozdiel...

kikimaruska
16. sep 2009

Tak jsme s ebyly vyvenčit, maminka si donesla lahev červenýho burčáku 🙂 ...snědli jsme kaši a čekám že usne. To strašidlo dřív jak ve 21 neusne...a ráno na 7 straší...ale už je to krása oproti prořvaným nocím. Ted jen kolem 00 chce mlíčko, to ještě vřeští pořád a nezkončí dokud mu nedám savičku do pusy...popadne lahev, vysaje, odhodí, vezme dudlík a je zas tuhej.

petrach? a co vy že to máte za bolení? 😕 , tak at je brzy líp!!!!

jecidlo
16. sep 2009

petrach: aha no my meli pokazde po ockovani horecku, po ni nasledoval u Mateje prujem, ale zvraceni to ne...tak snad to bylo jen z ockovani a budete brzy dobri, u nas to trvalo tak 2 dny nez jsme byli zase v normalu

petrach
16. sep 2009

maruš burčák 😝 škoda že jsi tak daleko 😉

bera28
16. sep 2009

Petrach, držím palce, ať máte dneska lepší noc. Třeba to je fakt jen z toho očkování, každý to snáší jinak. A máš pytlík s třešňovými jádry?? Ten Kubajzovi vždycky pomohl, klidně jsem mu ho dala pod pyžamo a usnul i s ním. Jestli ho nemáš, doporučuji koupit v DM drogerii. Tak se holka drž a napiš jak jste na tom.

kikimaruska
16. sep 2009

jo jo, pytlík s peckama je dobrej 😉 a taky z DM 😀
petrach: tady ho vozí z Moravy, minule měli jen bílý a dnes i červeý, tak jsem ochutnala a vzala červenej, nam nam. Přijed s malým, uděláme si merendu... 😀 a kdo se chcete přidat....jen ta naše 1+1 by nám byla malá na noc ☹

jecidlo
16. sep 2009

kiki: nedelej mi desne chute na burcak, kdyz zadny nemam to za prve a za druhe nemuzu pit, ze? 😠 😀

petrach
16. sep 2009

mužeš občas jo 😀 ja dam občas male pivo,ale fakt jen občas..
holky u nas se spí 🙂 zatím se probral jen jednou,tak snad se vyspíme a už bude dobře..na ten pytlík sem se dívala minulí tyden jak jsem tam byla a říkala si že už nebude třeba,tak ho koupím,pro jistotu a max si s tím v zime budu nahřívat nohy 😀

adajar
16. sep 2009

Ahojky holky tak jsme ted nic nepribrali, ale nas malej mel vcera vysetreni ocicek a mame je v poradku jupiii. Jinak potom vysetreni byl unavenej tak mel problem s dychanim, ale dneska uz byl zase stabilni no. Jinak mame silnej saci reflex takze kdyz mu pujde dychani snad uz brzo zacnem prikladat. coz by mohlo byt od pristiho tydne.

mia81
17. sep 2009

ahoj adajar dlhsie som tu nebola boze ako krasne a hlavne vela pribral ten tvoj macko .To je super ,ze ma taky silny saci reflex aspon nemusite cvicit (na saci reflex)drzkajte sa a uz si v nemoc. alebo este doma?

jecidlo
17. sep 2009

dotaz: vim, ze bych asi mela byt rada, ze je Matysek tak strasne sikovnej, ale skoto mi vrta hlavou jestli je to v poradku. Je nam 7 mesicu pryc, korigovane 5 a on se uz par dni stavi na vsechny 4, sice se jeste dlouho neudrzi, ale stejne. Taky, kdyz se za rucicky pritahne do sedu, tak mu to nestaci a odrazi se jak divej na nohy, porad se snazi se stavet. Psala uz jsem nekolikrat, ze je to opravdu sidlo, ale mam strach aby mu to nejak neuskodilo. Co myslite? Samozrejme ze ho nenechavame stat, ale aby sel na 4 mu nezabranim. Maruska dela veci tak mesic a pul po nem.

bera28
17. sep 2009

Jecidlo, já bych byla v klidu. Pokud to dělá sám od sebe, tak je na to připravenej. Prostě některý dětičky jsou rychlejší. Samozřejmě, že ho nebudeš schválně posazovat a postavovat, prostě si bude dělat to svoje. A na RHB někam chodíte? To bys mohla probrat i tam. A jestli ne, tak až pojedeš do Podolí.

adajar
17. sep 2009

Ahojky holky tak dneska na me prisla dalsi depka fakt silna a jeste jsem probrecela celou hodinku na zahrade.

bera28
17. sep 2009

Adajar a proč?? Vždyť Danielek je šikula a krásně to zvládá. A jestli máš nějaké výčitky kvůli předčasnému porodu, tak pryč s nimi!!! Podívej, já ležela v nemocnici od 19tt a od začátku to měl být potrat, no a díky tomu, že jsem to vydržela až do 26 tt jsou z potratu krásní svišťové🙂 Tak hlavu vzhůru, Daneček potřebuje silnou mamku.

adajar
17. sep 2009

bera ne tim to neni mam min mlika a proste je to dlouhe a nemuzu si ho pochovat kdy chci a tak a porad jen na cestach a odstrikavat a malo spanku no proste nejak vsechno no. ☹ Neni to o Danielkovi je to o me

bera28
18. sep 2009

Jojo Adajar, to tady známe všechny. Odejít z porodnice bez mimča a každý den za ním jen docházet a k tomu ještě zkoušet neztrácet nervy, když je hůř, připravovat výbavičku, poslouchat blbý dotazy příbuzných... a nezbláznit se z toho. A ještě šestinedělí, pro mě naprosto hrozná hormonální smršť. Já vím, že to zní jako klišé, ale ono opravdu bude líp. Za chvíli si půjdeš za Danečkem lehnout a pak šupky domů. A pak ti teprve začne pořádný kolotoč 😉 S mlíkem si nedělej hlavu, někdy je ho míň, někdy víc a souvisí to i s psychickou pohodou. Kdyžtak vyzkoušej čaj pro kojící matky od Lerosu nebo homeopatika. A v noci odstříkáváš jak často? Klidně si dej delší pauzu a vyspi se.

petrach
18. sep 2009

adajar mlíko kolísa,ja jsem ze začatku stresovala že nebude,pořad jen odsavala,ted odsaju jednou 30,jednou 150 a pořad stačí..tím se vubec netrap a kor při kojení to jde líp se to roztahá..skus homeopatika na podporu tvorby mlíka..ricinum comunis 5ch..a ješte je dobra ..pískavice neboli řecke seno.2x denne čajovou lžičku do decky vody..
možna by občas neškodilo zustat doma a prospat celí den,skus třeba jeden den poslat tatku a zalez do postele,je to ješte brzo a vem že máš šestinedelí a mela bys hodne odpočívat a místo toho lítaš za malím,ja te chapu,je to težke ale už brzo budete spolu 😉

jecidlo ja žasnu,jak je šikovny 🙂bud rada,je šikulka 😉
my se točíme na bok,tot celé..a Maruška??

bera28
18. sep 2009

Petrach a co Šumula?? Už dobrý?

maatkka
18. sep 2009

adajar tak to poznaaame. je to psychycky strasne narocne obdobie a aj tak to zvladas super. predstav si ako si to potom vynahradite 😉 a to mlieko sa viacej rozbehne ked budete prikladat ved si pisala ze ma silny saci reflex to je uplne super s tym sme my dlho bojovali. zatial nepije take davky ze by mu to nestacilo nie? a potom sa to bude lepsit. myslim na teba a nech to uz je za vami...
jecidlo ja si myslim ze to je parada ze je taky sikovny - nam vzdy rehabka vravela ze poloha na styroch je pre deti to najlepsie ze pri nej precvicuju skoro vsetky skupiny svalov tak sa tes 😉

petrach
18. sep 2009

u nas už dobry,teda včera byl desne protivny,pořad na rukách a v kočaře,ale noc už prospaná 😉 a dnes se zda že už bude dobře,dam zas příkrm pomaličku a uvydíme..zato me chytla krční pateř,takže noc hrozná,došlo i na brufeny 😒

merj
18. sep 2009

Ahojte a hezky den,

adajar je mi lito, ze te dohnala potvora depka, snad dnes bude lepe. I venku dnes sviti slunicko, snad to pomuze. Vim, jak mamu boli, kdyz dochazi mleko, ale trapenim to bude jeste horsi. Danielkovi jsi ho dala v prvnich dnech, kdy ho nejvice potreboval. A uvidis jeste ze sebe neco vyzdimes 😉 . Hlavne se nenech deptat tim, jsou veci, ktere se daji aspon trochu nahradit, ale mama v pohode ne. Hlavne je dulezite, abys sama byla presvedcena, ze jsi pro vec udelala vse - pravidelne odsavani ve dne v noci, pitny rezim (existuji ruzne caje a napoje) a pokud veris homeopatikum, tak existuji i na podporu kojeni. Bohuzel obcas priroda nechce a hlavne u prvorodicek se to stava, ze casem mleko zmizi ikdyz se "stavis na hlavu". Pokud mas fajn doktorku, ktera se ti stara o maleho, tak se s ni zkus poradit, treba bude mit jeste jiny typ, jak mliko udrzet.
A s malym se jeste natulis. Jak koukam uz se docela rychle blizi doba, kdy se za detickami nastupuje do nemocnice. Hlavne ted zkus odpocivat (a skoro to ber jako prikaz 😉 ), udelejte si s muzem hezky vecer a vyrazte jeste nekam na neco dobreho a dobijej baterky. A i den odkdy maly bude uz jen vas a nebudes se muset delit o neho s doktory a sestrami je uz se blizi. drz se.

jecidlo, jak bera psala pokud nebudes malemu pomahat a vse bude delat sam, tak by to melo byt ok. Ale pokud chces mit jistotu, zda zapojuje spravne svaly a nedela veci, jak mu to zrovana telo umoznuje, zajdi na rhb. At se na nej podivaji a popripade reknou, zda nektere partie neni treba posilovat nebo nektery pohyb upravit. Nas maly odpovida psychomotoricky datu narozeni nez korigovanemu veku a na rhb ho vzdy kontroluje, zda si seda spravde, zda si stoupa, jake ma drzeni tela. A take nam radila, abychom mu nasli jinou zabavu nez, aby delal rychly pokrok v motorice. Kdyz uz sam dokazal sedet ucil se davat hracky do krabice, z kostek stavet veze a davat krozky na tyc. Ale uprimne receno moc ho to nezbrzdovala, ale jak nam rehabka rikala kazdy den dobry.

Hezke odpoledne

maartinkaa
18. sep 2009

ahojte, dneska sm boli na poradni po 11 dnoch a vazime kazdy 4000g 😀 😀 sme riadni chlapaci 😀

tie depky poznam, dost velmi to tam vnutri bolí ☹ , tiez ma to chytalo, ked boli mali v nemocnici a ja doma 😢