Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

pavcik
3. dec 2009

bera a ty chodíš na kterou Prahu do Juklíka??? Já bych chtěla chodit na Prahu 5 Luka. Ale co jsem četla tak přednost příští semestr mají ty co tam chodí,takže bůh ví jestli bych se tam dostlala. A stejně mudr řiká že bez očkování nemůžu. Ale chci chodit strašně moc

bera28
3. dec 2009

Pavcik, no já chodím na luka. Mám to 10 minut procházkou. A je to skutečně tak. Vždycky mají přednost ti, kteří již chodí a až když jsou zapsáni a zbývají volná místa, tak se to doplňuje těmi novými. My jsme teď měli od ledna už přejít z malého do velkého bazénu, ale protože jdu za 14 dní naoperaci s nohou a pak budu 6 týdnů mimo provoz, tak bych musela sehnat ještě jednu chůvu, aby s nimi chodily obě. A to už se mi nechtělo. Takže pokračování až od konce března.

pavcik
3. dec 2009

a ono je další kolo ještě koncem března??????
tak kdyby to tak bylo tak bych do té doby třeba vydržela do toho března a donutila lékaře aby ho očkovali.
a jestli to dobře chápu,tak je nějaká vanička u nich,potom je malý bazén a potom je velký bazen??? A stojí to 5 tisíc co??? Chtěla bych chodit co nejdřív ale k plicaři který by mi mohl říct jestli vadí že je očkovaný nebo ne jdeme až 17.12 a do té doby už to tam bude plný. A plave si i v létě v době prázdnin???

bera28
3. dec 2009

Pavcik, jsou vždy 3 období: leden-březen, duben-červen, září-prosinec. Takže klidně můžete začít od toho dubna, resp. někdy je to už koncem března. Nejdřív jsou vaničky, ale ty jsou pro úplný prcky. Pak malý bazén, ten je tak do roka a půl a pak se přechází na velký bazén. My jsme měli 2 období v malém bazénu a teď by to bylo už ve velkém. Cena se liší podle délky období (nejdražší je září-prosinec). To jsme platili 6,5 tis. za jednoho. Teď by to vycházelo cca na 5 tis. za jednoho. V době prázdnin se neplave. Tak doufám, že se v dubnu potkáme v herně 😉

pavcik
3. dec 2009

no já doufám taky...udělám proto cokoli. A co je to ta herna?? No tak já bych mohla uprosit nejdřív ty vaničky a ty by mohli být ted a od toho března malý bazén. Doufám,že se mi to povede 🙂 a kolik je lidí v tom bazénu?

denisee
3. dec 2009

Bera: mně se ty videa přehrávaj nějak pomalu. Budu to zkoušet dál. Ale fakt žasnu z vašich rehabilitačních, když si vezmu, že Vojta chodí, staví se sám....a chtěla nás nechat cvičit 3 cviky 3x denně ☹ . Ale trochu mě vystrašil, včera se tak zastavil, zamyslil a zkusil si stoupat na špičky a někdy udělá pár kroků po špičkách. Ale říkám si, že jen experimentuje. My totiž necvičíme a já jí řeknu 11.1., že cvičíme 2x denně a uvidím co nám na to řekne, jestli ho pochválí nebo jak a řeknu, že neuroložka řekla, ať už necvičíme. Kamrádky dětský doktor, řekl, že k této paní rehabilitační budou chodit ještě dlouho, protože je placená za to kolik má dětí a slyšela jsem to už víckrát ☹

Jina: ovoce u nás šmakuje, banán, víno, kiwi, hruštičky, ale taky pořád všechno loupu nebo odpeckovávám, jablíčko se bojím jen tak do ruky.

bera28
3. dec 2009

Herna je velká místnost pro děti a rodiče. Je hned u velkého bazénu, takže můžeš koukat, jak plavou velké děti🙂 Je tam bar a stolky, prostě pohodička. Já ale myslím, že i ty vaničky v Juklíku na vás už budou malé. To je fakt pro prcky tak do půl roku. Do malého bazénu se chodí max. po čtyrech. My jsme byli ve třech - moje dvojky + jeden klučík.

bera28
3. dec 2009

Teď mě napadlo, na youtube mám video z plavání, tak se můžeš kouknout, jak to v malém bazénu vypadá.

jecidlo
4. dec 2009

bera: taky se strasne tesim az budu jednou s prckama chodit plavat, btw; moc ti to tam slusi 😉

petrach: zapisuju, ale jen tak narazove
no a jinak maruska se osypala, takze jasna 6.nemoc, dneska uz konecne ale hezky spala, ted jeste cekam, jestli teda to chytne aj matej nebo ne

pavcik
4. dec 2009

bera: děkuju za info...video je hezoučký. No teď jsem volala do juklíka a ptala se a vaničky jsou pro děti od 5 měsíců a řikala že by si na to aspoň zvykl. Ale mám zavolat až v pondělí. A ohledně očkování řikala že si nemyslí že by to bylo nějak potřeba. Prý taky chodíme do center nakupovat a tam je taky možnost nákazy. A že maminky přeci nejsou tak hloupé že budou vystavovat své dítě nebezpečí a když je nastydlé že radši zůstanou doma.
Takže jsem se rozhodla a basta že budu chodit na ty vaničky kde jsme sami a do té doby nám snad nějakou hexa píchnou.
Já se tak těšim. Doufám že na nás zbyde místo. Musím hned v pondělí volat jako první 🙂

bera28
4. dec 2009

Jecidlo, díky za poklonu 😵 Marušce přeji brzské uzdravení a tobe ať to Matěje vynechá 😉
Pavcik, super!! Uvidíš že to bude paráda. Jinak za hernou je ještě jedna malá místnůstka na kojení a přebalování, a tam skoro nikdo nechodí. Tak po plavču můžeš tu hoďku čekat s matějem tam. Taky jsme tam ze začátku vegetili 🙂
Dneska na mě myslete, jak to doma se svištěma zvládnu. Právě se mi v pračce pere kočár, tak nepůjdou ven, a to bude hustýýýýý 🙂 Jestli se dožiju večera, tak se snad opiju. Všem hezký den (i když tady je dost hnusně 😖

bera28
4. dec 2009

Denisee, to on Vojtík fakt jen tak experimentuje, neboj. To jsem taky zvědavá, co vám RHB řekne. Ale buď úplně v klidu. Kdyžtak si vzpomeň na Kubajze a ono Tě to uklidní 😉

petrach
4. dec 2009

jecidlo tak proto ty horečky 😒 tak jen doufam,at to nechytne ješte Matysek..a brzké uzdravení Marušce..

chtela jsem se Te zeptat,jaké davaš prckum jogurty? i ovocné?
pomalu na ne najíždíme,skoušela jsem activii bílou a tu nechce,tak jsem koupila tu samou,ale slazenou a ta mu jela..jen doufám,že ji muže 😅

holky kdy se vám prckové začli plazit a lozit? my furt nic..dnes má přesne 7 korigovanych mesícu..to už Eliška pomalu lezla 😒

adajar
4. dec 2009

Holky s tim plavanim moje mamka plave s detma v modranech a vedou to tam lekari a je tam i vanicka. kdyby nekdo chtel vetsi info napiste mi IP. Jinak mamka plave uz skoro 20 let uplne od zacatku co to tu zacalo.

jecidlo
4. dec 2009

Petrach jo davam ovocne v pohode, vetsinou Holandii ovocnou, ale nazamicham ten spodek cely jen tak trochu aby to nebylo moc sladke a jogurt ted vede hlavne u Mateje, minule na Marusku malem nezbylo a to byl ten 400g 😅 ale maruska ted uz tak hezky nepapa, ale porad dobry.
no a nevim co presne myslis lozenim a plazenim, my se plazime,ale jenom dozadu, lozeni po kolinkach nehrozi, obcas se vyhoupne ale za ten mesic nejak nepokrocila 😒 za to Matej uz stoji u ceho jde 😕

petrach
4. dec 2009

jecidlo a ty holandie se delají jenom velké? nevíš? tady mají prave jen velké a ja jogurty nemusím,tak to nemá kdo dojídat,Elin jí spíš ty s kuličkama a musli..

my se ani neplazíme,občas skoušel dát pod sebe nohu,ale ted ani to..za to se naučil krasne delat pá pá,je k sežraní
no Matysek je prave tak šikovny,že pak přemyšlím,proč to nejde tak i u nás.. 😀
ale Tobe to přeju moc moc,se dvema ten zahul taky musí byt desny..

maatkka
4. dec 2009

peti my davame aktiviu alebo holandiu len biele a do toho presnidavku alebo cerstve ovocie a mala sa toho nevie dojest - je to jej najoblubenejsie jedlo...
inak ked ste pisali o tom ovoci tak Lili uz dlhsie papa jablko hrusku marhulu alebo broskynu normalne na stvrtky do ruky... banan na koliecka slivky na polky aj hrozno... mandarinky normalne po mesiacikoch... ovocie ona lubi

maartinkaa
4. dec 2009

no ahojte, konecne som sa sem dostala 😒 my mame za sebou uz aj synagis a prevenar-prvu davku, vazime 6300g obaja a zacali sme na odporucanie nasej pediatricky s prvymi prikrmami, boli sme aj na rehabilitacii a este nechceme nic chytat do rucicky ☹
kedy vase miminecka zacali chytat hrkalku?

inac, gratulujem k uspechom, ktore drobci dosiahli a zavidim bere tu dovolenku 😀 😀 😀

bera28
4. dec 2009

Peti, tak já dávám jogurty jen Kubajzovi (Anetka kvůli té alergii na BKM nemůže). Dnes jsem poprvé dala ovocnou Activii, protože už doma jiná nebyla🙂 Ale jinak dávám jen bílou Activii nebo Hollandii, anebo Bio z Billy. Jo a ještě jak radila Denisee, tak ten choceňský bílý.
Co se týká lezení a plazení tak jsem si v kronice našla: Anetka poprvé na kolínkách v necelých 7 měs. korig., v 7,5 mě. lezla a týden na to i seděla. A hned jsme skončily s cvičením 😉
Kubajz v necelých 8 měs. korig. plazení, týden na to byl poprvé na kolínkách a postupně začal lézt. Neboj, ono to jde někdy pomaleji, ale důležité je, že nestagnuje.

Odpol jsme se nachali celá rodinka vyfotit a teď bych z toho chtěla udělat novoročenku. Nevíte některá, kde se dá na to stáhnout nějaký SW?? Nebo jak na to?? nechci nic složitého, jen to zakomponovat do nějakého klasického vánočního motivu, žádný Santa Claus 😝

petrach
4. dec 2009

marti kluci mají korigovane 2,5 mesíce a to ješte mimča hrkávku neudrží..vám neco rhb říkala?
já myslím že mají ješte pár tydnu čas 😉 máte krasnou váhu a to se mi zdá,že je Šimonek velky 😀 má 7kg,teda mel a kolik kluci meří?

bera to ti neporadím,ja jsem nechala udelat kalendaře babičkám,mesíční nastenny,ani nebyl tak drahy a pošleš jen fotky a ona pošle pak už hotové..

díky za rady,ješte v tom lítám 😉
s tím plazením už začínám zas nervačit..jako s přetačením,pořad dokola..strach a stres

argousek
4. dec 2009

Tak Adámek ze začátku vůbec jogurty nechtěl, pak zvítězil lipánek, ten měl nejraději. Teď už sem tam sní i ovocnej jogurt, ale teď u nás letí pribiňáček. To už říká čččč ham 😀

sanym
5. dec 2009

Ahojte. Prepáčte, že sa vám miešam do diskusie. Sledujem túto tému už dlhšie, hoci nemám extrémneho nedonosenca (mladší syn sa narodil v 35+2 tt), ale tiež to nebolo a stále nie je ľahké. Chcem vám len napísať, že vás strašne obdivujem, s akým optimizmom a nadhľadom to všetko zvládate. Ste pre mňa veľkou inšpiráciou a povzbudením. Prajem vám aj vašim detičkám veľa zdravia a nech vás v živote stretnú už len samé pekné veci. Veľmi si to všetky zaslúžite. 🙂

bera28
5. dec 2009

Petrach, já vím, že jsi sem dávala odkaz na tu paní, co dělá kalendáře, ale nemůžu to najít. Mohla bys mi ho, prosím, zaslat do IP?? Já jsem včera našla jednu firmu, která dělá kalendáře i pohledy, ale nejspíš by to nestihli do Vánoc☹ Předem díky.

A všem krásného Mikuláše.

petrach
5. dec 2009

sanym ono to ani jinak nejde,kdyby me nekdo ješte v lednu řekl,že za pár dní porodím předčasne,tak bych nejen neveřila že to vubec zvládnu,ale spíš se zhroutila..jenže to proste ustát musíš,nic jineho nezbyvá..
a když ted ted přemyšlím a bilancuju,ty vánoce k tomu hodne svádí,tak jsem štastná,že Šimonka máme,stojí to za to..
klidne se přidej,pokud máš pocit že ti mýžem pomoct,budem radi..máš krasné detičky 🙂

bera mužeš mi Ip poslat tvuj mail? pošlu ti to na mail i s informacema a fotkama,jak to vypadá 😉

sanym
5. dec 2009

petrach: ďakujem 😉

fajn
5. dec 2009

Dnes přijdou ti čerti?Dnes je sobota? AAAAAAAAAAAAAAch nééééééééééééé já nemám ráda sobotu. 😀 😀 😀 542666666668
Vítám novou mamku.

petrach
5. dec 2009

fajn to Didka? 😀 ty se snad nemáš čeho bát ne?

fajn
5. dec 2009

Já se fakt nebojím,ale to moje děcko. Teď se mě ptala jestli v tom pekle budu i já. Tak jsem řekla že já jsem nezlobila a ona že prej taky ne. No tak nevím jestli jsem blbá já nebo ona tak hodná 😀

petrach
5. dec 2009

fajn 😀 😀 😀 zase tam bude teplo 😀