Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

simicak
2. mar 2010

janicka,gratuluji k uspesne operaci,jsou to sikolove,oba dva 😉

rodicak mam na 3,na dva bych taky nesla a u tech driv narozenych,byvaji nektere casto nemocni a nesmi do skolek apod.. Segra mela na 3 roky a sla po dvou do prace a brala rodicak,male zaplatila chuvu domu,takze ji i neco zbylo a plus plat. Nasla totiz dobrou praci a neslo odmitnout.

Asi nato brzdeni musim teda jeste hodne trenovat,plrotze kdyz davam tu brusli za tu druhou kolmo,tak se mi to porad nejak rozjizdi. Doufam,ze si nenabiju rypak nebo necco nezlomim. Zitra jdu zas.

petra,denise,no je to supr s obleccky,na Verunku jsem musela vse kupovat a ted nkupuji vubec nic. Donesla mi asi 9tesco tasek,igelitku boticek-hodne bot uplne novych se stitky jeste,tak jsem ji vybrala na jaro,na leto a oblecku taky plno novych next apod. tak fakt nadherne saticky. Jenze mam toho porad moc,ale to je tak krasneeee. A i krasnou bundu mam na jaro pro ni z nextu novou. NO supr,prootze fakt nic pro malou nekupuji,chodi v novem,nezapranem a hracky taky mame od ni a i ruzne dalsi jine veci. Kupuji jen sunar a pleny a to kdyz kamosce zbytou,ze mala vyrostla,tak mi donese i tasku plen a minule mi dala asi 60ks presniddavek co uz mala neji.

Denise,jeste jsem se chtela zeptat z tech hor fota-kolik tam bylo deti??? vypadat o,ze jste unesli celou materskou skolku 😀

pavcik
2. mar 2010

Zase jste se tak rozkecaly 🙂 baby jedny 😀 kdo to má dočítat 🙂

Tak my v podolí pořád stejný,žádný nový cvik. Jen jsem si zase zkusila před ní ten cvik na plazení. Ten výpadek dechu či co jsem s Radinou v podolí neřešila. Sice tam byl ale měl tam frmol. Ale sestřičky řikaly že by to spíš měl být ten výpadek monitoru než Matěje 😀 tak snad. Ale byla jsem z toho celý den pěkně zpruzená.

Denisse: máte krásný fotečky z hor
Bera: to jako berou že se Kuba narodil o pár minut dřív tak má jiný nároky ve školce???

denisee
2. mar 2010

simicak: bylo tam 6 dětí 🙂 tady malá ukázka 😀

https://www.youtube.com/watch?v=i8PipkIZv6A
bera28
2. mar 2010

Fajn, šťastnou cestuuuuuuuu 🙂

Pavcik, abys nepřišla o rodičák, tak může dítě od 2,5 roku navštěvovat školku jen po dobu 5 dnů v měsíci - to by mohla Anetka, na kterou rodičák beru. No a na Kubu neberu nic, takže ten by mohl do školky chodit každý den 🙂 Inteligentní, co????

andulka4
2. mar 2010

Denise nádherné videa.....malý je neuvěřitelný

maatkka
2. mar 2010

janicka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 super!!! inak IP (internu postu) posles mispuli tak ze kliknes na tu sipku vedla jej mena (je tam taky fotacik SIPKA a vykricnik) napises spravu a das odoslat... a novu IP si precitas napr. aj tak ze uplne hore na tej liste (kde je registracia nastavenia INTERNA POSTA...) na IP kliknes a precitas...
bera ja by som s tou tabulkou suhlasila ale spravit by som ju teda nevedela...
denisee my sme mali siestu chorobu teraz - nam dr. povedala ze sa objavuje hlavne hocikedy po celu dobu prerezavania zubkov takze ak este Vojtik nema vsetky tak to moze byt...vsak uvidis... hlavne nech ste skoro o.k.
tinus tak co? testovala si???
baby co inak hovorite na novu verziu MK? mne sa celkom paci...

adajar
2. mar 2010

holky clovek jde cvicit a vy toho nakecate

jani, niku gratulace super.

Andul super ta kontrola

petrach
2. mar 2010

Andulko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 🙂
matka sem slyšela že se budou dát uzavřít diskuze jen pro zvané.. 😉 u nekterych témat by ostatní nešmírovali,já myslím že by to bylo supééér 😀

bera28
2. mar 2010

Mně se taky nový kůň líbí. Právě když jsem si četla novinky, tak mě napadla ta tabulka, kterou bychom frkly k našemu tématu a byl by přehled. Já jí klidně vyrobím, jen budu potřebovat vědět, jestli to někomu nebude vadit, resp. kdyby tam někdo nechtěl být uveden 😉
Bolí mě hlava, jdu spát. Tak dobrou a ne že se tady zase rozkecáte a já nebudu zítra stíhat číst 🙂

petrach
2. mar 2010

bera já souhlasím s tabulkou..a jinak já nic nového nevydím 😕

petrach
2. mar 2010

už jsem to vydela,holky to bude zmena 😅 fakt bomba,už se teším

fajn
3. mar 2010

tak opravdu už se loučím

pavcik
3. mar 2010

Dobré ráno,

ohledně novýho koníka. Zatim jsem to nijak nestudovala jaký to má klady,ale mě se to moc nelíbí. Nevyznám se kam mám skočit. Jen jsem včera skočila do ukázkovýho našeho tématu a bylo to zkloubený i se slovenskou verzí. Tenhle koník mi přijde jednodušší a tím pádem přehlednější.
A proč by měly být temata jen pro některý otevřený..přeci tenhle portál je aby kdokoli mohl dostat radu a kliknout kamkoli. Ale jak řikám,nestudovala jsem to tak nevim jak to bude fungovat
Bera,tabulku klidně udělej...
no budu tam muset znovu kliknout a prostudovat,ale první dojem nic moc...už na modrou střechu nechodim protože nevim kam klikat a tak 😠

janicka.slunicko
3. mar 2010

Ahoj s tabulkou také souhlasím. Tak ma radost vyražka pomalinku mi myzí ale pořad to svěsí, jsem jak opice že se pořad drbu 😀 Tedka vařim bolonské testoviny,pak si odstříkam mlíčko a frčím za sluníčkama..papa

mispuli
3. mar 2010

pavci já s tebou souhlasím,taky se mi v tom strašně špatně orientuje,přemejšlela jsem nad tím,jak se tedy někdo nový bude moc přihlásit do našeho tématu,kdybysme ho zamkly,musí se přihlásit a kdo mu dá heslo? Ale třeba to je jen drobnost.naopak se mi líbí,že nebudu muset zmenšovat fotky 😉

bera do tabulky ti nadiktuju,co jen budeš chtít 😀 😀 ,s tou školkou jsi mě taky rozesmála,ale ono je jedno která strana bude u kormidla,protože jim jde stejně jen o koryta 😒 😒

jani za chvilku udělám snídani a odepíšu 😉

petrach kdybys chtěla já bych ti klidně klučičí věci posílala,ne všechno ale máme nový,protože i my dědíme,ale já z toho zase mám radost,že to nemusím kupovat a jsou to věci na dotahání,samozřejmě ne všechno,nafotila bych ti to a ty bys řekla,jestli chceš nebo nee a kdybyste některá chtěla holčičí nebo neutroš,mám spoustu bodýček,nějaký overálky,i ted na jaro do kočáru,slabší obyč kombinézu,tak když tak písněte a nestydte se ,ju 🙂

pavcik
3. mar 2010

no tak jestli se nebudou muset zmenšovat fotky tak to vítám....no jak řikám,já to nečetla. Jen jsem klikla a rovnou mě ten vzhled odradil....to je jako s facebookem...samá změna a vychytávky to akorát zhorší...lepší je starý a ne tak rádoby vytuněný.
Já do tabulky taky cokoli nadiktuju,i to co nevim 😀

andulka4
3. mar 2010

FAJN štastnou cestu a užíjte si to obě 😀

mispuli
3. mar 2010

Denisse:tak jak je vojtíškovi,pořád horečka? Pokud ano,víš,že mu můžeš po 3 hodinách střídat např. nurofen s panadolem? Jinak srazík by měl být snad v Bazilice,my s Míšou dorazíme před 11 dopolední,protože od 11 má honzis rehábku,holky se minule sešly o hodinku dřív,tedy v 10 😉

tanav
3. mar 2010

Ahojte dievčatá,
všetky Vás srdečne pozdravujem aj všetky detičky. Nestíham Vás dočítať, tak len Vám chcem povedať,
že zajtra si idem pre môjho Alexa do nemocnice.
Od piatku, kedy mi to potvrdila lekárka, že ho prepustia, nemôžem poridne ani spať. Strašne sa teším.
Včera mal 2250 g.

mispuli
3. mar 2010

tanav,to jsou krásný zprávičky,ted už bude jenom dobře,hezky si to s Alexem užívejte,zasloužíte si to 🙂 🙂

pavcik
3. mar 2010

tanav...tak to je super,užijte si to 🙂 😀 😀 😀

simicak
3. mar 2010

Dobre ranko holky,

tak mi dneska rehabku,byla tam hodinu a hodila na ne asi miliardu otazek 😀 A tak jsem jsem tusila a to co rikaji v cesku,nechodit a dalsi veci. Ne kvuli pateri,ale aby si pak nevyvinula spatnou chuzi,u stolu stat muze,ale musi byt na celym chodidle. NO a hlavne je teda uplne zdravoucka,zadne cviceni,za tri mesice jen dalsi kontrola. Je vyvinuta presne jak by mela byt k jejimu korig.veku a svaly a vse taky ok. Ze krasne sedi a taky ze ma nejakou rovnovahu nebo co-co ji pripravuje na lezeni po 4

Novy konik,ja jen na rychlo jukla a nevyznam se v tom,nemam rada zmeny,ale fotky budou supr,prootze i tady nejde nic vlozit ani po zmenseni a upravni koncovky 🙄

Jo a vazili nas a zhubli jsme,to je divne,prootze ji dobre,tak to bude snad jinou vahou. Tak uz jsem volala kliniku-ta byla dneska nekde jinde,kde chodime na vazeni a poradnu o jidle apod. a reknu jim,at prijdou ke me domu. Kdyz totiz nemuzu ja k nim,tak oni musi k nam 😵

simicak
3. mar 2010

RADU POTREBUJI nebo spis nazor. Anglie ockuje vsechny deti pod 5 let na prasecni chripku plus dalsi rizikoe skps. takze nam prisla pozvanka,lpokud chcem samozrejme,manzel chce dat jen Veru a viki ne. Dali by jste ji??? Ja se zas bojim,prootze je rizikva skupina,plus ma porad bronchitidy,tak se bojim,kdyz ji chytne,tak ji to muze i zabit,ale zas taky muze mit reakci na to. tak nevim......co myslite holky?

denisee
3. mar 2010

Holky já se taky občas bojím toho kdo nás všechno čte 😒 , trošku soukromý bych uvítala.

Mispuli: v pátek to neklapne, teploty jsou pořád ☹ On má večer než jde spát, a ráno když se probudí a pak někdy odpoledne třeba kolem 15h to zas vyleze, takže zatím dávám jen Nurofen čípky po těch 6 a víc hodinách. Tak čekám jestli se teda osype nebo co? Zítra zavolám Mudr. Není to blbý když se jí jen zeptám po telefonu jestli tam máme chodit, když nemá kašel, rýmu nic...abysme tam zbytečně zas něco nechytli. Já tam byla jen v poradně, ťuk, ťuk. Nikdy nemarodil.

tanav: až mi vyhrkly slzy. Je to super, nádhera. Tak si ten den krásně užijte. Váha je dobrá, mi šli 1920g.

simicak: gratulace ke kontorle!!! 🙂 a s očkováním neporadím, od kdy je to očkování v Anglii, mají to už vyzkoušené?? asi bych teda váhala a nedala.

simicak
3. mar 2010

tanav,ted jsem si vsimla-gratulujiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Se nedivi ze nespis,ty posledni dny se tahnou nejdyl jak cela doba v nemocnici,co??

denise,no tady se praseci ockuje uz od podzimu tusim,tak nevim...... no ja taky vaham,se docela bojim reakce. ASi se poradim s pediatrem v cesku na dovolene,tady mi to totiz urcite doporuci.

mispuli
3. mar 2010

denisee to nevadí,tak to klapne jindy 😉 ,já bych si to tedy fakt tipla na tu 6.nemoc,když k tomu nemá nic jinýho a klidně bych jen zavolala,ona ti dr řekne jestli přijít nebo ne 😉

simi,já osbně bych očkovat nenechala,ale to je jen můj osobní názor

janicka.slunicko
3. mar 2010

Tak už jsem od prcku doma, jsou stbilizovaný ,Ríšovi budou zítra dělat ultrazvuk na tu hlavičku,tak snad to bude mít dobré,ma tam ty hadíčky v té hlavičce tak to je hroznej pohled,ale když mu to pomuže. Val ta ma problemi s plicemi,ale srdičko vypada že je dobré to dělala včera doktorka ultrazvuk. Dneska jsem si i pohladila Ríšu a pomalinku pootvíra už očička. To jsou takovy drobečkové a jak to zahřeje u srdička když si je mužu nachvilinku pohladit.

Dneska mi volala segra ,že její přítel ma brachu a ten žije v Anglii.Jeho manželka porodila holčičku,a že jí po šesti hodinách po porodu pustily domu.To jsem koukala jak blázen,že je to normální,pokud pry nemají žadné problemi tak je normalně takle pouštej.

simicak
3. mar 2010

Jani poustej pokud chces,ja sla u verunky taky domu a u viki po 10ti hodinach jela domu. Ale nemusis,muzes zustat kvuli kojeni a taky prvni 2 tydny k tobe jezdi kazdy den domu neco jako porodni sestra a ta hlida kojeni,ukaze koupani,vazi kazdy den miminko,hlida tvuj psychicky stav jestli to zvladas a jsi stastna,jsou tu zdarma kojici skupiny,laktacni poradkyne a po 2tydnech te predaji detske klinice-nase je otevrena kazdy tyden,muzes chodit kazdy tyden a kdyz chces,tak zavolas a oni pri jdou k tobe domu. Takze to je uplne jina pece. Jak byla Veru mala,mela potnicky,jen jsem zavolala a do hodiny byli u me se na ni podivat,zvedli tel.zavolali obvodakovi a ten nas hned vzal......fakt te hlidaji. A je naprosto uzasne jit dou s miminkem a netrpet v porodnici!!

Ja neda ockovat,uz jsem se rozhodla,je to nova vakcina,neprozkoumana..........nebudu to riskovat

mispuli
3. mar 2010

jani ip a věř tomu,že i pro dětičky je dobře,že je hladíš a cítí tvojí blízkost 😉

maatkka
3. mar 2010

simi ja by som ju tiez nedala ockovat... viem ze tu vakcinu odmietali aj lekari a zdrav. pracovnici... a SR nakupila tiez kopec vakcin proti pras. chripke a nikto ich nechce a teraz nevedia co s nimi...
jani musi to byt tazky pohlad ☹ ale spravne to beries ze mu to pomoze... drzim Riskovi palce aj na zajtra nech je utz v poriadku (aj my sme mali krvacanie do mozgu...) a Val samozrejme tiez... naozaj casto na vas myslim...
tani jeeeej 😵 viem si predstavit ako sa tesis 😵 pre mna to bol rozhodne jeden z najkrajsich dni v zivote ked sme si malu brali z nemocnice domov 🙂
nickaveru krasne spravy 😵 jasne ze uz bude len lepsie... proste musiii byt!!!