Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

andulka4
5. mar 2010

holky a dneska nás vyřadila z neurologie 😝

DENISE úplně nej kniha na trhu je....toto
http://knihy.abz.cz/prodej/obrazkovy-slovnik-pr...

všechny ostatní knihy jsou jejím výcucem což je neuvěřitelné, protože nestojí moc
na každé stránce je něco....nějaké téma-zoo, ulice, obchod, zahrada, město, domov-prostě všechno co tě napadne

rozhodně ji kup

andulka4
5. mar 2010

já jsem knižní maniak a D to má po mě 😝 😀 😝

petrach
5. mar 2010

andulko to je supééééééééééér 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to je pocit o kterém já sním, a moc Ti ho přeju,máte to zasloužené 🙂

janka313
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nickaveru
5. mar 2010

Ahojte holky, tak malinka ma zase infekci :( Uz jsem si rikala, ze se to obraci k lepsimu, poprve vice jak tyden byly dobre zpravy. Dokonce uz planovali odpojeni od te ventilace a ted ji museli zase vsechno zvysit. Zatim ji nevysadili stravu (dneska uz mela 8x 6ml), ale uvidi se, jak to bude pokracovat. Pry se to snad podarilo zachytit v zacatku, tak nam drzte prosim palce. Malinka zase shodila, ma jenom 800g a to uz je mesic a pul na svete, tak ji zacali pridavat do mlicka nejake kalorie. Presto vypada moc krasne, uz jsem hodne zacala doufat, ze bude lip a ted se zase bojim :( Jak na tom byli vasi malicci s infekcema? Meli je opakovane? Pry je to hodne caste.
Holky, mam na vas nejake otazky, muzete mi prosim poradit? Nemate nejaky dobry tip, kde se daji nakoupit na netu malinkate oblecky? A taky jsem se chtela zeptat, jestli nejste nektera z okoli Brna, ze bych vas treba pozvala na kafe 🙂 Moc by me pomohlo nejake osobni setkani. A posledni dotaz se tyka pejsku a nedonosenatek. Byva problem pro malinke, kdyz s vami doma zije pejsek? Myslim kvuli problemum s dychanim apod.

Tanav, moc moc gratuluju, musi to byt nadherne, ze jste vsichni pohromade. Urcite napis, jak si to uzivate (i kdyz docela si dovedu predstavit tu obavu, jak to vsechno zvladnes).

Janicko, drzim palce obema brouckum i tobe.

simicak
6. mar 2010

dobre ranko mamky,

nicka,tak to je smula s tou infekci. Snad to chytli fakt natom zacatku a kdyz dok.rikal,ze to je bezne,tak neboj. My zadnou nemeli,tak neporadim. Ale mala taky nepribirala a tak dostavala do mlicka ty kalorie a pak ta vvaha jela nahoru 😉 Je to takovy prasek do mlika co tam nasypou. Meli jsme to celou dobu v nemocnici.
S pejskem si myslim nebude problem,jen pokud by mala mela alergii na neho. Kamaradka maji psa s nedonosenym a v poradku. Jen jednoho musel dat pryc,prootzze zarlil a stal se tim pro malou nebezpecny.

Jdu si vas docist. Me desne dneska boli zada-au

bera28
6. mar 2010

Holky, díky za údaje do tabulky, pěkně se nám to zaplňuje.

Pavcik, to přetočení se počítá 😉

Denisee, tak to byla určitě ta 6. nemoc. No a pokojíček - už máme provrtáno na protažení kabelů vedle do pokoje, přidělaný lustr a teď pořád čekám, až se už konečně pořádně oteplí, abych mohla vymalovat. Na zítra jsem měla domluvené kámoše, že příjdou pomoct s odsunutím skříní, ale asi to zruším, protože tady od noci sněží, takže opět kosa, a to by mi asi hned tak nevyschlo a hlavně bych nemohla pořádně větrat. Ale už se těším jak malá, až to bude hotové.

Andulko, to je oddych, co?

Nicka, infekce je opravdu častá komplikace. Pokud to zachytili v začátku, tak to bude dobrý. Kubajz měl 2x infekci a jednou sepsi 😒 A až bude delší dobu stabilní, tak začne přibírat.
Ze zkušenosti bych ti radila neplánovat ty nejmenší oblečky, ještě počkej, až jak to bude vypadat před odchodem z porodky. Já jsem kupovala pro prcky pár vel. 50 a stejně jsme je nevyužili. Začínali na těch běžných velikostech. Jinak co vím, tak snad C&A má tyhle pidi velikosti. A co se týká psa, tak toho máme a žádný problém není. Teda akorát ten, že se mu snaží jíst z misky a máchají si ruce v jeho vodě 😝

pavcik
6. mar 2010

Dobré ráno...

Nicka: s infekcí je mi to líto ☹ snad to bude brzo v pohodě. Nám se tohle stalo asi dvakrát že už to vypadalo nadějně,najednou infekce nebo zápal plic a znovu na novo. Vysazení jídla atd atd. Ale taky to u nás podchytili včas a Matěj to zvládl. Akorát to bylo vysilující. Jednou byl Matěj už na intermediálu,asi jeden den,a najednou mi volá Kuba ať nejsem smutná,ale že měl Matěj krev ve stoliici a je zpátky na jip ☹ Z toho se dostávál 14 dní....ale jak vidíš,ted už máme 8 kilovýho macka doma 😀

Ohledně oblečků můžu jedině doporučit obdchod CaA ale ten není internetový....Tam jsem nakopila já. Tam mají i velikost pod 50....klidně i 46 nebo když je štěstí i 42....já těch malých měla asi 2ks,protože v tu dobu moc nebyly,ale měla jsem šílěně moc 50. To jsme nosili hodně. A pak začal s 56 a tu nosil skoro 3 měsíce. 50 třeba seženeš v HaM. Ale na internetu nevim. Leda zkus mimibazar,jestli víš co to je a tam se dá myslim najít úplně cokoli. Takže věřím že i tyhle minipidi oblečky.
A jak se ptáš na pejska.........my ho máme taky. Máme labradorku. A dokonce po mý mamině co umřela v létě máme i kočičku. Je jasný,že kdyby vznikl problém,že zvířata jdou pryč ale zatim se nic nestalo. Dýchá v pohodě.
Ono se řiká že naopak když máš psa tak to dítě je tak trochu víc imuní,než když je domácnost bez psa...to dítě je zvyklé na nějaký ten bacil a hned ho jentak nic nepřemůže.

Takže držim palce,neboj dopadne to dobře. Jen to chce mít trpělivost s tim časem a nic neuspěchat. Ikdyž nedávají jídlo,tak ale dávají kapačky co to jídlo nahradí. Je to prostě běh na dlouhou trať.



Holky mě asi vodvezou..........vstanu ráno a co nevidim z okna....SNÍH!!!!!!!!!!!! Já už nechcííííííííííííííííííííí! Sice ta bílá vypadá moc hezky když není ušlapaná a počůraná ale manévrovat s kočárem v tom sněhu,jsem myslela že máme za sebou 😠 no očividně ne ☹

merj
6. mar 2010

Hezke opet bile rano,

Jani a Nickaveru, moc drzim vse, co jde, at mali bojuji. Je to s nima jak na silene horske draze, ale ta jizda stoji za to.
Nickaveru, "prasek"do mlika u nas dostavali vsichni nedonosenci, protoze materske mleko pro tak male deti neni vetsinou, tak vydatne.

Tanav, moc gratuluji, ze uz jste doma kompletni rodinka.

Tehulky drzte se.

Denisee, pokud budes chtit koupit Vojtikovi knizku s pohadkami a s tvrdymi strankami, tak to jsou vetsinou skladaci leporela s jednou pohadkou, nekolik jich najdes na http://www.librex.cz/nakladatelstvi/index.php?s.... Co mohu doporucit jsou pro deti hezke knizky s rikadly a obrazky od Librexu http://www.dobre-knihy.cz/detail/19626/ceska-ri... (v teto serii jsou celkem 4 knizky). Jinak pokud si chcete ukazovat a Vojtiška bavi ho hledat , tak u nas jsou teď hitem http://www.librex.cz/nakladatelstvi/index.php?s... a http://www.librex.cz/nakladatelstvi/index.php?s..., to jsou vsak knizky jen s obrazky. No a uplna klasika je Masinak http://knihy.abz.cz/prodej/o-vesele-masince-lepo. Krasnych knizek je ted moc, u nas je knihovnicka maleho uz skoro vetsi nez ta nase, knizka ho vzdy dostane.

Bera, par udaju do tabulky, ktere vim z hlavy porodni miry - 845g, 35, 26tt+6, samostatne chození 11 mesicu (korigovane). ostatni budu muset vycist z lonskeho diare a ten uz jsem uskladnila, tak ho budu muset vylovit.

mila01
6. mar 2010

Dobré ráno holky.U nás je taky bílo,už mám toho dost.Navíc taťka je zrovna na cestě do Norska ( pozn. - jezdí kamionem ),takže tenhle víkend vůbec nepřijede,tak se tu plácám s holkama sama ( jako ostatně už 6 let ).Chtěla jsem jet s holkama na děčínský zámek na výstavu hraček,ale asi to vzdáme - v tomhle se tam těžko dohrabem. ☹ ☹

Nickaveru - ta infekce mě mrzí,nám se naštěstí vyhly,ale co vim,tak spousta prcků je tu mělo a dopadlo to dobře.Musíš tomu věřit a my všichni držíme moc palečky.Ty kalorie do mlíčka jsme také dostávali,aby Kája rychleji přibírala.Já měla pár oblečků ve vel.42 a domu z porodky jsme šli na velikosti 46,hodně jsme využili 50 a 56.Ty jsem kupovala náhodně v krámě,co jsem sehnala,ty maličký ( 42,46 ) jsem koupila v Kiku a na mimibazaru - zadala jsem velikost 42,ale musíš tam napsat body,overal,dupačky nebo tak něco,jinak ti tam vyjede dospělácká 42.A dost pidi oblečků jsem pořídila na netu.No a teď nám všechny oblečky zůstaly a dáváme je panenkám - všechny známý prosí,jestli nám něco nezbylo po Káje,že to chtěj na panenky,ale mají smůlu,holky si s tim hodně hrajou.

Jinak já jsem z Děčína - to je z Brna bohužel pořádný kousek,ale aspoň přes pc jsem ti plně k dispozici - klidně ICQ,skype.

stylly
6. mar 2010

Ahojky holky,.často si vás čtu,..my sice nejsme extrémní ale nedonošení jsme ,..narodili jsme se 33+6 a váha 1850g,... 😉 Náš Andreasek byl pěkný louda s papáním,tak na intermediálním oddělení byl nekonečných 53dnů 😅

Jak to tak čtu tak ty vaše miminečka jsou úúúžasné bojovníčci a vlastně takový malý zázrak...všem maminkám a miminkám mooc zdraví a štěstí🙂

janička:Budeme těm tvoji prdolkám držet pěstičky at to mají brzo za sebou a jsou ok🙂))

mispuli
6. mar 2010

ahoj holky,jdu vás jen v rychlosti pozdravit

mila jsem ráda,že jsi zpátky

denisee,tak to fakt bude 6.nemoc
pidi srazík byl včera opšt fajn,tak snad nám to vyjde příště 😉

na spostu věcí nestihnu reagovat,neb vás nemám dočtený,to se mi povede asi až zítra nebo v pondělí,denise knížky pěkný tvrdý koupíš v levných knihách bud v igy nebo v mercury 🙂

míšo údaje do tabulky ti doplním v pondělí,až se dostanu ke starým kalendářům

jsme u našich,ještě musím sehnat dvojku na dort,vyzvednout dort a odpoledne velká oslava 😀 😀

bera28
6. mar 2010

Mispuli, Michalce vše neeeej k narozkám, hlavně zdravíčko. Krásně to oslavte.

bera28
6. mar 2010

Milo, tak v tomhle počasí bych taky nikam nevyjížděla. Je to síla, březen a sněží jak v lednu.

Holky, už jste prckům pořídily jarní boty?? Já už mám vybrané, ale ještě jsme pro ně nejeli. Říkám si, že když je pořád sníh, tak je snad nevyprodají. No ale zase abych nepřijela s křížkem po funuse 😠

Andulko, já jsem taky takový čtenářský maniak. Kubík bude po mě, zato Anetku to baví chvíli a hned nám knížky bere a chce si číst sama.

maatkka
6. mar 2010

nickaveru ☹ myslim ze ti ani nemusim pisat ako veeeeelmi je mi to luto ☹ je to strasne nefeeeer ☹ ze take nieco musia stale prezivat nejake maminy a hlavne ich deticky... 😔
my sme teda mali tiez jednu infekciu a zapal pluc ale nastastie to teda tiez zachytili v zaciatku a tak rychlo zabrali antibiotika a viac sa to neopakovalo...
tip na male vecicky nemam - my sme odchadzali z nemocnice skoro az v termine a Lilu mala skoro 3 kg takze sme mali vacsinu normal veci pre novorodencov a boli jej o.k.
a so psikom piez neporadim - nemame - ale svagor so svokrou maju civavu a vzdy ked prisli zo zaciatku na navstevu nechavali sme ho chuda v chodbe - teraz mi to je uz smiesne ale vtedy som sa fakt vsetkeho mozneho strasne bala...

andulka ja som si myslela ze vy ste uz davno vyradeny z neuro... ved Davidko je sikovnejsi ako deti v jeho veku 🙂 tak gratulujem... my tiez mozme o tom len snivat 😔

denisee Juliine najoblubenejsie "hracky" su tiez knizky - je jej jedno ake a o com len jej musime citat a ona v nich musi ukazovat 🙂 teraz som kupila taku s magnetkami tak to ju tiez bavi - poviem jej nech da napr. havka a macicku na tu stranu (o domacich zvieratkach) slona a zirafu na tu stranu (s dzunglou) a popri tom si citame...

bera aj odo mna mas pochvalu za tabulku 😉 este si ju aj zvacsila

mispuli veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelikanska gratulacia Misicke k druhym narodkam a vsetko len to naj... naj... najlepsie z celeho srdca 🙂

baby my sme mali zobudenie do bieleho rana este vcera ale dnes svieti slnko a uz ten sneh zase zlieza 🙂

bera28
6. mar 2010

Maatka, a kdy máte termín toho kontrolního EEG?? Abych stihla držet pořádně palečky!
Takže u vás je sluníčko, jo? Tak tady pořád sněží a ještě fouká vítr. Teď všichni spí, tak rejdím po netu a sháním nějaké dárky dětem k narozkám, když asi ten pokojíček do té doby nestihnu připravit ☹

A díky za pochvalu tabulky. Počkejte až bude komplet doplněná, to krásně uvidíme, jací jsou ti naši prťavci veeeeelcí šikulové 😉

petrach
6. mar 2010

nickaveru malí mel 2 infekce a 1 sepsi taky ☹ museli ho dít i na UPV,do té doby byl na nCPACku..opravdu je to hodne bežné,ale nervy to jsou hrozné..trvá pár dní než zaberou ATB,budu držet palečky,už by se to mohlo konečne otočit ,moc moc ti to přeju..
já koupila pár hezkých sad taky v CaA,A ber fakt 50 tku,na dupajdy dáš ponožky,ohrneš rukávy a pak na mimibazaru hodne vecí v té 50 i 56..kukni i na dvojčatové veci,tam jsou dobré ceny za 2 kousky..
my jsme Zlín..moc me mrzí že to nejde se sejít..

Mišce všechno nejlepší,hrozne moc zdravíčka kočičce 🙂 a pořadnou oslavu a kopec dárečku..

merj já teda když čtu ty vaše pokroky,malí byl pekný rychlík 😕 🙂 🙂

sorbona13
6. mar 2010

petrach: veselo je doma už docela dlouho, někdy s lítostí vzpomínám na dobu, kdy jenom leželi a nemusela jsem je pořád někde lovit 🙂 Honzík je strašně ukecanej, vydrží i 2 hodiny v kuse žvatlat BLA, BLA, BLA, BÁÁÁ-BÁÁÁ, BLA, někdy mám z něj hlavu jak pátrací balon 🙂 Kubík je povahou klidnější a oba jsou velcí smíškové. Honzík si začal před 14 dny strkat kolínka pod sebe a Kuba to začal dělat zač. tohoto týdne, je zajímavý, že ač jsou jednovaječný, tak je Honzík ve vývoji o cca týden - 10 dní napřed 😕
Pořád pracuju, zatím se to dá zvládnout v době, kdy kluci spí 😉

pavcik: Matýsek je strašně šikovnej, po tom všem, co má za sebou a uvidíš za rok, ještě nás předběhnete 🙂 Je zázrak, že je na tom Matýsek tak, jak je a ty máš na tom obrovskou zásluhu a můj obdiv 😵 😵

maatkka
6. mar 2010

bera na EEG ideme 15. (za osem dni) o 7-mej hod. a uz teraz sa normalne budim v noci a musim na to mysliet... no a dufam ze sa nam ju tam podari uspat tak ako naposledy a podari sa to vysetrenie na 1. krat...
neviem ci sa ale este viac nebojim 25. ocnej kontroly - mame sa dohodnut na tu operaciu... niekedy mam strach z toho ako rychlo sa ten termin blizi potom zase chcem aby sme to uz mali za sebou...
no slnko uz nesvieti ale ani nesnezi... cesty a chodniky su uz uplne suche ten sneh sa drzi uz len kde tu na trave ale nie je ho moc...
som zvedava co vyberies detom na tie narodky - ty mas vzdy take dobre napady 🙂 mozno nieco odpozeram 😉
no a babule ja dnes vecer vyrazam na babsku jazdu 😀 som sa teraz rozhodla... sestry a kamosky ma uz dlhsie "pripravuju" na tuto sobotu a mm ma tiez "vyhana" sa "vyvencit" (uz sa tesi na oco-dcersky vecer 😀) tak som si povedala ze teda idem 🙂 uz som dlho nebola nikde po zilinskych baroch a diskotekach 😀 tak sa idem sprchnut umyt vlasy nalakovat nechty vyzehlit vlasy namalovat a vybrat si co si obleciem... no mam co do vecera robit 😀

julianna78
6. mar 2010

Ahoj holky 🙂
Konečne som dočítala,ale mám v tom guláš.
hlavne vítam nové maminy a strááášne moc držím palce drobcom.
Nickaveru je mi luto z tej infekce,držím moc palce a neboj zvládnete to,naozaj sú infekcie časté aj my sme mali.
čo sa týka oblečka tak malá odchádzala z nemocky ked mala 1690g ja som kupovala všetko v mothercare majú velkost pre predčasne narodené deti a potom som ich darovala do nemocky.Dlho sme nosili velkost tiny baby a teraz sme vyrástli z velkosti O-3mesiace a už som jej zrovna kúpila 6-9mes.My sme krpsi 6500g a 67cm.
Psa máme tiež teda psisko nemeckú dogu a žiadny problém dokonca sa delia o piškoty a u našich je afghánsky chrt.
Ja už z malej uplne vyštavená neustále jej musím byt za zadkom lezie jak s vrtulou v zadku a včera sa dokonca postavila v ohrádke a potom treskla dozadu.Prebalit a obliect nám trvá večnost musela som sa ju naučit prebalovat ked je na 4roch a takisto obliekat za jazdy.

merj
6. mar 2010

Petrach, pokroky dela, ale v poslednich dnech, jak se znicit. Dnes to vzal hlavou o roh zidlicky. Mysacek si totiz vymyslel novou zabavu - couva a pak rychle vyrazi vpred. Bohuzel nekouka, co ma pred sebou a tohle mu podjely nohy a my uz jen stacili zbrzdit pad, ale ne zabranit. Za posledni tyden je to uz treti modrina a dnes je to i radna boule.

Bera, jeden typ na darek bych pro tebe mela http://www.babylife.cz/hracky-simba-toys/simba-.... U nas je masinka docela v provozu.

Hezky vecer

mispuli
6. mar 2010

bera míša dneska od strejdy dostala tohle http://www.knihkupec.com/vypis.php?out=detail&d... sehnal to víc jak o polovinu levnějc v jednech levnejch knihách a je to opravdu hezký,v každý knížečce 8 básniček a tvrdý papír s hezkýma obrázkama a ještě dostala tohle a stím si ted hraje http://knihy.cpress.cz/knihy/knihy-pro-deti/int... uvidíte na fotkách

jinak míša děkuje a oslava byla fajn,největší úspěch měly jahody na dortu,hořící svíčka,kterou chtěl sfoukávat honzis a obyčejný lízátko,ale pak prohlídla všechny dárky a i stavebnice s kittynkou měla nakonec úspěch 🙂 🙂 ,dárečky dostal i honzík a největší radost byla z kalendáře BROUČCI a z dvd Jája a Pája

merj
6. mar 2010

Misuli, promin, uplne jsem zapomnela poprat Mise, vse nejlepsi a hlavne at ma duvod mit na tvari porad usmev

simicak
6. mar 2010

Mise vsechn nejlepsi k narozeninam!!!!

HOlky,ja dneska volala ze segrou at mi koupi plny a tak,jak priletime na zacatek a jak mi rekla ceny,tak me omylo. Z ceho tam zijete?????

Presnidavka bio mala 30kg anglie - 7kc
nutrilon 300g tusim 400kg - neco jak nutrilon 900g. 300kc

a kdyz mmi rikala zakolik kupovala lzicky pro maleho,kasicky..............ja tam nebudu mit za cojist????????? Mala sni 2,5 presnidavky za den. NO asi zacnu tvrdy rezim na domaci stravu,ona to totiz potvora nechce,jinak bude na prazdninach hlady 😝
Fakt naprosto nechutne ceny a nedivim se,ze tam lidi nechcou vice deti

nickaveru
6. mar 2010

Holky dekuji moc za tipy ohledne oblecku (chtela jsem koupit i neco malickeho ted do inkubatoru) a hlavne dekuju za velkou podporu. Jsem ted zase z toho vseho smutna a bezradna a diky tomu, ze jste podobne problemy meli a zvladli, muzu verit, ze to snad zvladneme taky. Dneska byla Nika spatna, jenom lezela, nechala za sebe dychat jen pristroje, ale pry je to dobre, ze musi nabrat silu. Zitra budou nejake vysledky, tak na nas prosim myslete. A bohuzel malinke zase vysadili stravu, takze vsechno od zacatku :(
Ale s temi pejsky jste me potesily, bala jsem se, ze vubec neni vhodne mit pejska k takovemu malickemu miminku.

Matka, uzij si tu damskou jizdu, urcite se budes super bavit.
Bera, ta tabulka je moc dobry napad a krasne jsi to sestavila. Ja tam zatim nic uvadet nebudu, bojim se, abych to nezakrikla. Ale jakmile to bude na dobre ceste, moc rada se pridam.

Holky, vsechny se mejte moc krasne, preju hezky vecer.

bera28
6. mar 2010

Sorbono, čtu jak si s klukama užíváš 🙂 Počkej, až začnou chodit, to bude teprve tóčo. My jsme dneska odpol šli se svišťákama na nákup, bez kočáru. Takže celá vycházka trvala 1,5 hodiny 😝 (když jdu sama, jsem za půl hoďky doma, fakt to máme kousíček). Zase byli nadšený ze sněhu a navíc museli ukazovat na každé zasněžené auto a nahánět ptáčky. Jo a hrozně je baví jezdit v nákupním košíku. jenže máme už trošku problém s nima podjet pod takovou tou tyčí s těma plandavejma plastovejma blbostma, jak se vchází dovnitř. Kubajzovi jsem pod tím dneska lámala hlavu, aby se nám to vůbec povedlo. Příště holt budo nasedat až za tím.

Maatkka, tak to už se to blíží. Neboj se, myslím, že to fakt byl vedlejší účinek těch injekcí. Však je lepší to mít už všechno za sebou, eeg i očička. Pak si určitě budeš moct říct, že jsi neměla důvod se tak bát 😉

Juli, už jsem tě taky frkla do tabulky, ale ještě mi od tebe chybí spooooousta údajů. Tak šup sem s nimi. A taky se doma nenudíš, co? 🙂 🙂

Holky, díky za tipy na dárky. Knížky to jistí, to je klasika. A ještě mě napadlo jim na léto koupit župánky. Nemáte někdo zkušenost s těmito: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28460607&tab=7
Já chci, aby byl hebočký a měli barvy pro oba. jsem viděla jeden nádherný tady v obchodě, ale měli jen růžový
😒 a už nedostanou, vzali je jen na Vánoce a teď doprodávají zbytky.

Pokud se ještě někdo nenašel v tabulce, tak napište. Já to psala víceméně z hlavy, tak jsem určitě na některou z vás zapomněla. Zase jsem tam ale nechtěla dávat holky, co už se dlouho neukázaly, když o tom nevědí.
Jdu věšet prádlo, mně se taaaak nechce.

adajar
6. mar 2010

Ahojky holky tak Danysek nam zacal zatahovat. No snad mu to kontaktni dychani pomuze ja nechci mu davat kortikoidy. ☹
Jinak Danysek je pohodar. Dctu vas zachvilku.

Bera Datum 10.8.2009 a pretoceni ve 3a pul.

adajar
6. mar 2010

niku Danysek se s tezkou infekci narodil, ale pak uz nemel nic krom rymi. Je mi male lito ale ona to vsechno dozene urcite. Moc ji drzim palecky. Jinask ja kupovala 42 v kiku. odtam jsme meli dobre doby ktere se rozepinali cele.

simi kam jedete??

nanya
6. mar 2010

Ahoj holky.

Přiznám se, že vás denně pravidelně čtu. Jen nějak nepřispívám. Sotva dočtu a chci napsat, tak se o slovo hlásí Danielek.

Bera: v tabulce jsem se nenašla, ale i tak pisnu údaje: milinka, Daniel, 6.4.2009, 28+1tt, 830g, 34cm, přetočil se v 5 měsících korigovaně, ale jen 1x, pak dlouho, dlouho, dlouho nic, pak zase třeba za měsíc jednou a denně to bylo asi od 7 měsících korigvaně, neleze, nesedí, nechodí.

Jo, ale musíme se pochlubit, už asi 14 dní říkáme tata a asi týden se houpeme na kolínkách 😵

No a taky novinky z RHB. Vojtovku nakonec opět necvičíme. Malý měl z toho i špatné spaní. Celý se klepal, a to jsem s ním už pak cvičila jen 1x denně. Nedej bože, že bych mu u obídku vyhrnula rukávy, začal řvát, jak pominutý, myslel si, že ho jdu svlékat na cvíčo. Rehabilitační říkala, ať to teda necvičím. Takže už necvičíme, jen mi ukázala, jak ho mám navádět na šikmý sed, a to je tak všechno. Jo a říkala, že byla někde na dvoudenním semináři na bobatha a tak, a že po novému se vůbec nedoporučuje klubíčkování 😒 a to jsem donedávna všude četla, jak je to pro vývoj dítěte skvělé, jak jim to pomáhá a prospívá a téď toto. 😨

Jinak vítám nové maminečky. Nějak se to tady opravdu rozrůstá. Je mi líto, že si to musí prožívat nové a nové maminky. Přeji novým prďolkům hodně zdravíčka a síly na překonání nastražených překážek, infekcí atp. Držím všem bobeškům palečky a posílám hodně síly

Začínáme mít problémy s jídlem. Malý chce pořád prso, ale já už po dvou MS moc mlíčka nemám, on to přes MS nechce, nabídka se sníží a pak chce po mě zázraky. Přestal se mi spouštět reflex, i když mám prsa ráno nalitá, musí si tvrdě vydřít, aby se napil. Flašku nechce vůbec vidět, na noc mu ji násilím narvu do pusiny a takto vypije i 180 ml, ale v bdělém stavu do něj nedostanu ani jeden mililitr. Příkrmům moc nedává, max. 60ml masozeleninového příikrmu, a to je polovina z toho ještě na bryndáku. Takže za měsíc místo přibírání, shodil 200g ☹ Krom mého mlíka, kterého už je tedy jen sporadicky, nepije nic ☹ 😢 Když mě vidí s flaškou, už řve, a to jsem mu ji ani nedala k pusině. Jestli se toto nezlepší, za chvíli se mi začne ztrácet před očima. Přece nemůže přežívát jen na přesnídávkách a kašičkách 😖

Budu se snažit taky častěji napsat. Čtu vás opravdu poctivě, občas to dá sice zabrat, když máte drbací den, ale je to jako droga sem chodit. Fakt se polepším a budu častěji psát.

😉

nanya
6. mar 2010

Bera - oprava, ne milinka 😀 ale nanya 😀 😀 😀