Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

olifcek
6. apr 2010

mispuli wow, kiez by a tu cosi take otvorili...

mispuli
6. apr 2010

oli ahoj 😉

však jsme taky rády,že se tady něco takovýho otevřelo,jen jak už jsem jednou psala škoda,že to nevyšlo před zimou,to jsme se často otravovaly doma,ale lepší ted než nikdy 😉

holky když už jsem to sem napsala,nechodíte náhodou některá cvičit s dětma,nemohly byste mi třeba do IP písnout,jak to u vás probíhá,abych se mohla trošku inspirovat,dík 😉 😉

bera28
6. apr 2010

Nanya, tak jsem doplnila u Danýska sezení do tabulky. No a nesmím zapomenout - přejeme mu se svišťákama k velkému výročí hlavně zdravíčko a v životě jen samé štěstíčko (no a rodiče ať ho nezlobí 🙂 )

Pavcik, to je smůla, že nemůžete ani na dovču ☹ Ale svatba se, doufám, rušit nebude? 🙂 🙂 To jsem netušila, že ti odečítají příspěvek na péči od rodičovské 😒 Já to brala podle toho, že švagrová má příspěvek na syna a protože má průkazku ZTP-P, tak měla i rodičák až do 7 let věku dítěte. A měla ten příspěvek od roku věku.
Přeji ti, ať nemarodíš a ať máte zítra lepší výsledky na eeg. A co magnetická rezonance, chystají se na ni??

Mispuli, to naštve taková vybitá baterka 😠 Ale on se Honzík ješte nakoleduje 🙂 Hele, to je bezva to cvíčo. A Mišule určitě spolupracivat bude, hned jak uvidí ty ostatní prťavce, neboj. Jak cvíčo probíhá ti neporadím, jen ti můžu sdělit dojmy z plavča - pořád se zpívá a do toho se různě polohuje. Takže když si odmyslíš tu vodu, tak zpívej a polohuj a máš cvíčo na suchu
😀

mispuli
6. apr 2010

Bera právě tak nějak si to představuju,básničky a u toho pohyby,už jsem si něco i našla,ale stejně vlastní zkušenost,je vlastní zkušenost 😀

Holky já se z toho Honzise picnu,on pořád musí mít něco v ruce a něčím do něčeho/nejlépe lžičkou,nebo kartáčke na zuby/ do televize,děti maj starou,na který se kouka na dvd,ted u nás frčí od Andulky po žížalu a Jája a Pája

mispuli
6. apr 2010

zapomněla jsem tam dopsta,že pořád do něčeho tluče 😖

maatkka
6. apr 2010

Danielkovi vestucko najlepsie a najkrajsie k narodeninkam 😵 Vela vela vela zdravia stastia a lasky ktorej ma urcite moooc 🙂 Lilinka posiela pusinku 😵

kikimaruska
6. apr 2010

Ahojky, jsem jen na skok, takže dočtu Vás až zítra...

koukám máme tu oslavence, takže vše nej nej a hodně zdravíčka a štěstíčka a lásky....
Bera: tak jsem koukala na botky a asi ti moc neomohu. Totiž ty holínečky máme č.22, ale Pegresky ještě nenosíme, ty jsou číslo 23, takže to ti neřeknu...ale když porovnám Elefanten boty č.22, tak jsou fakt jen o píděk menší, než Pegreské 23. A i celkově u udávaných cm jsem vyčetla, že jsou asi Pegresky menší trošinku od jiných značek stejného čísla. Ale myslím že ta paní by ti holínky přeměřila...ty naše č.22 mají podrážku 15,2 cm...

tak já letím....pa zítra

petrach
6. apr 2010

olifcek ahojky u nas v diskuzi... 😉
nanya Danielkovi všecičko nejlepší,hlavne pevné zdraví,štesdtí a kopec pokroku..

pavcik já to teda taky nechápu s tím příspevkem,ale myslím že fajn tady psala a že se to vyplatí..ted hlavne at je malemu zase dobře a máte tu hruzu za sebou,zaberou léky..vím že uplne beze strach už nebudeš,ale abys mohla zase existovat a žít v pohode..moc na vás úpořad myslím

mispuli my chodili do cvíča,nejdřív byla rozcvička..deti v hruhu,maminky stali za nima..úpak třebas jestli znáš..koulela se ze dvora velikánská brambora,čáp stratil čepičku a ta mela barvičku- na to byli malé p=lastové míčky poházené po herne a deti sbírali barvičku a nosili di krabic z papíru..paj jsme delali opičí drahu..tunel,lavička,podlézat pod gumou plížením,mini trampolína..zlatá brána-to se jim moc líbilo a na zaver se střídali maminky a vykládali pohádku..deti sedli se sušenkou a pitím ke zdi..maminka před nimi s plyšáky a vykrey,loutkami..jak kdo zvládl...a vykládala krátkou pohádku.. 😉 ješte pospomínám

olifcek
6. apr 2010

petrach dakujem 😵

maria1610
6. apr 2010

Ahojte holky, neviem, ci si na mna este pamatate, uz sem tak casto nechodim... Chalani uz chodia obaja do skolky, Filipko do SMS pre deti s narusenou komunikacnou schopnostou, nakolko sa nam rec rozvija len velmi pomaly aj najpriek intenzivnej logopedickej starostlivosti. Asi je to sposobene aj poruchou spadajacou do autistickeho spektra, ktoru nam nedavno diagnostikovali ☹ ... Ale nemam len taketo negativne spravy - pamatate, ze som spominala, ze prognozy lekarov boli, ze mozno sa nikdy nepostavi na nohy? A on nielenze chodi, ale nedavno sa naucil aj krasne samostatne bicyklovat 🙂
Drzim vsetkym palce, nech sa vam dari a drobci vam robia len radost 🙂

pavcik
6. apr 2010

tak svatba se samozřejmě neruší 🙂

andulka4
6. apr 2010

DANIELKOVI přejeme všecičko nej nej nej 😉

andulka4
6. apr 2010

MARIA to je úžasné...

bera28
6. apr 2010

Kiki, moc děkuji za info. To bys nevěřila, jaké jsem si užila martyrium s objednáním holinek. Nejdřív jsem psala té paní od tebe, neměla už ty barvy, co jsem chtěla a pak jsem psala na dalších 8 inzerátů z MMB a uspěla jsem až u 9. Jinak měli vždy jen jednupožadovanou velikost nebo jednu barvu. A já jsem je chtěla koupit oboje najednou, což se mi podařilo asi před hodinou🙂 Tak doufám, že brzy dorazí.
Holky, co ještě nemáte holínky, tak objednávejte, asi to bude nějaké nedostatkové zboží 😠

Pavcik, to je dobře! Nějaká radost musí být, ne? 🙂 🙂

Maria, to víš, že si pamatuji. Dvojčátka si pamatuji vždycky 😉 Kluci jsou šikovní!

Peti, a jak je šímovi??

Představte si, že jsme dnes večer museli nechat utratit našeho psa 😢 Už jí bylo 14,5 roku a poslední dny nechtěla moc jíst. Myslely jsme si, že je to od zubů a tak s ní šla mamka dnes na veterinu a doktor jí řekl, že to zuby nejsou, ale že už dodělává a má bolesti. Ona už byla špatná delší dobu, ale vždycky jí na veterině nějak pomohli. No tak mi mamka volala a dohodly jsme se, že se pošle do psího nebíčka. Já si říkám, že si tady na světě pořádně užila, tak je lepší, že se teď už nebude dál trápit, ale mamka to nese moc špatně 😔 Že teď už bude doma zase jen sama. Od té doby, co táta zemřel, jsme se o pejska střídaly, když byla máma v práci, byl u mě a jinak u ní. Ach jo 😔

andulka4
6. apr 2010

ježišmarjá vy tu máte takové pidinožičky 😀 23 měl David loni první botu a to mu byl korigo rok
teď má 27ky 😀 .....ža vy jim krájíte prsty 😀 😀 😀

andulka4
6. apr 2010

Beruš ☹ ach jo......to bych ořvala

sorbona13
7. apr 2010

Ahoj holky, hlásím se po delší době, občas vás přečtu, ale není čas reagovat. Kluci zatím nelezou, ale plazí se rychlostí blesku, Honzík se už několikrát postavil a oba sedí s oporou. Honzík šikmým sedem a na patách, Kubík zatím jenom na patách, občas už zkouší i šikmý sed.
O velikonocích jsme jezdili po návštěvách, aby si kluci to koledování užili, koukněte na fotky na: http://picasaweb.google.cz/rhejtikova/Duben2010...

bera: je mi to líto s pejskem, nechcete mamce pořídit nového, aby jí nebylo smutno?

pavcik: ať vám to v nemocnici rychle uteče a hlavně ať je Matýsek v pořádku. S tím příspěvkem mě to štve za tebe, kdejakej cikán dostane všechno a lidem, co to opravdu potřebujou tak to strhnou z mateřský, chjo 😠

nanya: zírám, jaký je malý šikulka, udělal obrovský pokroky 😵 😵

maatkka
7. apr 2010

bera tak to je mi velmi luto 😢 moja kamaratka musela tiez nechat na odporucanie veterinara utratit havina ktoreho mala asi od 5 rokov - bol uz tiez velmi stary neposluchali ho zadne nohy bol hluchy a slepy - takze to bolo pre nho uz aj vykupenie ale aj tak to ona aj cela jej rodina velmi tazko niesli... ja som ho s nou chodila celu zakladnu skolu takmer denno denne vecer vencit a starala som sa o nho ked boli na dovolenke takze som si tiez nad fotkou s nim vtedy poplakala...
tiez ma napadlo ci by nebolo pekne kupit mamine hava aby sa necitila sama (aj ked by sa nemala ved ma vnucatka 😉 ) - teda ak ma nervy na cvicenie - vas psik bol uz isto vycviceny so steniatkom napr. by bolo asi podstatne viac roboty ale...
sorbona krasne fotky 😵 ja si uplne pamatam ako si vlozila po narodeni drobcov tu prvu fotku co boli v tom igelite zabaleni a ake su to uz chlapiskaaa 😀
maria aj vam veeeelmi drzim palce - vidim ze sa snazite o babo - tak nech vsetko perfektne dopadne 😉
baby ja som dneska od pol 3-tej hore (rozmyslala som nad nasou operaciou ako vzdy - cez den na to skoro nemyslim a v noci mi to furt beha po rozume) este som aj mm odprevadzala do roboty - ale uz ide na mna nejaka unava asi zalahnem s Lili

nanya
7. apr 2010

Ahoj holky.
Děkujeme za gratulace. V sobotu to pořádně oslavíme s rodinkou a pak hodím nějakou tu fotečku.

Bera - děkuji za doplnění do tabulky. Doufám, že se co nejdříve ještě více zpevní, občas se fakt vybulí a dá si pořádnou ránu da hlaviny 😒 Je mi líto vašeho pejska. Na druhou stranu je to pro ně někdy opravdu už vysvobození. My museli nechat utratit 2 psy a taky jsme to pořádně obrečeli ☹ Možná by nebylo naškodu pořídit mamince nového pejska, nemusí to být zrovna štěňátko, může to být už dospělý pejsek třeba z útulku, který by již nepotřeboval toliko péče jako štěně.

maatka - Lilince děkujeme za pusinku 😀

olifce - vítám tě mezi námi.

pavcik - s tím příspěvkem to je fakt na prd. Možná by stálo za to se někde o tom ještě více poinformovat.

sorbono - kluci jsou fakt boží, a šikovníčci šikovní. Fotečky super.

mispuli
7. apr 2010

bera pejska je mi líto,ale na světě udělal radosti dost a dost,tak je dobře,že jste ho nenechali dál trápit se,uvidíš,že až maminku přejde ta největší lítost a stesk,tak se sama rozhodne,jestli chce dalšího pesana 😉

s holinkama dobrá story,já koupila dětem holinky tady u čonga,měla jsem štěstí,měl velikosti a docela i hezký,stáli mě jedny 199 kč,takže asi tak jako v obchodě,tak často v nich chodit nebudou,tak je mi celkem jedno,že jsou od vietnamce

nanya já se chystala danielkovi popřát,ale nějak jsem se k tomu nedostala,tak dodatečně všechno nej a jen samý úspěchy na objevitelských cestách,ten ro ktak strašně rychle utek,pamatuju si,jak jsi sem začala psát a on už je to rok 😕 😕

sorbona kluci jsou boží

maatka moc ti přeju,aby už to bylo za vámi a všechno špatný spadlo z tvých beder 😉

mispuli
7. apr 2010

bera tady na tý stránce maj děti ty holinky na nohou,ono tta ale není vidět,že jsou to ty s tou nepromokavou látkou na stažení kolem nohy nahoře https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/extremni...

olifcek
7. apr 2010

mispuli, spravny link?

mispuli
7. apr 2010

ofi jj jen musíš na tý stránce rolovat až narazíš na můj nick s těma fotkama,jsou tam vložený do textu

bera28
7. apr 2010

Ahoj holky, s tím dalším pejsem pro mámu nevím, nevím. O štěně by se starat nemohla, když chodí do práce. Snad jedině nějaký z útulku, ale musel by mít rád děti, protože bychom se o něj zase střídaly. Jenže my měli teď čivavu a s ní se dalo všude cestovat a tak. Pochybuju, že bychom v útulku takovýho pidižvíka objevili.Ale stejně si myslím, že už žádnýho psa chtít nebude. Má svišťáky, ti vydají za celou smečku 🙂

Sorbonko, teda já fakt zírám na kluky. ti jsou božííí 😵 😵

Maatkka, to je klasika, přes den vytěsníš myšlenky a v noci kvůli tomu nespíš. Neboj se, určitě dopadne operace dobře! A budou dělat obě oči najednou nebo zvlášť??

Mispuli, já objednala taky holínky s tím šusťákem nahoře. Jsou srandovní - Anetka má červené s pejskem a kostičkama a Kuba modré s koněm a kaktusama 🙂

Ráno jsme byli plavat, dnes všichni i s taťkou. To je taková paráda! Hned je ten den veselejší. A hlavně tam dopol nejsou žádné velké děti, jen prťavci, tak je to příjemnější. Po plavču mě tam nechal taťka svišťáky a musel jet pryč, tak se prckové zrovna rozhodli, že budou sjíždět skluzavku po břiše a hlavou dolů 😠 Kupodivu to šlo Kubajzovi líp jak Anetce.
No a Kuba se předvedl u oběda, on je poslední dobou nějaký rozežraný (sláva!!!) a nejprve snědl křupky, pak polívku a rizoto. A když dojídal rizoto, tak už se mu chtělo spát, ale ještě chtěl i jíst, tak to dopadlo tak, že měl maso v puse a usnul. Jsem mu to musela vyšťourat lžičkou. Ani se neprobudil, jen zakoulel očima 😕

bera28
7. apr 2010

Pavcik, ještě bych zapomněla - mooooc gratuluji k bezva výsledku eeg!

petrach
7. apr 2010

ahojky..
pavcik tak jak????? myslím na vás od rána..bera už asi byla na FB 😀 ned tam letím si to přečíst

maria jj pamatujem..a jsem hrozne ráda že se klukum tak daří a doufám že i s tou řečí to bude lepší a lepší..a taky že se brzo zadaří s miminkem 🙂

sorbono já tady tiše zavydím 😉 kluci jsou fakt užasní a hrozne ti to přeju a taky přesne jako matka jsem si spomela jak jsi ješte ležela na roziku a ted ti oma řadí 2 lumpíci 😉

bera to je smtné s pejsem,je mi to líto ☹
u toho jídla si Kubíka umím žive představit..to delala Eliška,příšte ho ješte vyfot,než ho přeneseš do postylky 😉

matka at už to máte za sebou,ted budeš myslet jen na operaci a budeš nervozní,jenže to asi jinak nejde,já bych taky nervila..

u nás už je zase dobře,teploty pryč,nevím z čeho byli,snasd zuby či co a ted dohání jídlo..dnes řval v obchode mnam mnam tak hlasite,že dostal od prodavačky rohlík a 2 kolečka šunky 😀 😀 je to naše kyselina
taky jsem ho ráno nahrála na mobil jak leze,jenže to sem neumám dát,to me mrzí,ale na to nejsem moc dobrá 😠

maova
7. apr 2010

Ahoj holky, já tady celý den čekám na zprávy od pavcik a podle reakce bery to vypadá moc dobře 🙂 Jsem moc ráda a hlavně ať je to pořád lepší 🙂

petrach
7. apr 2010

maova a nejsi i na FB? chceš popzvánku? ted jsem četla že eeg je krásnééééééé 🙂 🙂
nádhera a tak moc jim to přeju

mispuli
7. apr 2010

holky to je dobře,že jste to sem napsaly,ja fb nemám a mít nechci,tak jsem se to aspon dozvěděla od vás,je super,žeto konečně zabralo a eeg je dobré 😉

tinuskaha
7. apr 2010

Ahojte,som tu len na skok.Maly je mrzuty idu mu naraz 4zubky 😝
Pavcik z FB viem ze EEG dopadlo dobre tak este raz blahozelam 😉
My sme tiez boli dnes na EEGa vsetko je ok.mala som obavu ci ten cerebrolyzin nenarobil sarapatu ale je to v poho tak som rada.Pokracujeme zase s injekciami a dala nam este jeden liek uz neviem presne ako sa vola nejaky na L.
Boli sme aj na RHB tam nas pochvalila ze je pevnejsi aj sa dlhsie udrzi na ruckach a na 4 🙂 tak som dnes taka spokojnejsia 🙂 Je to hned taka motivacia ze to proste ide niekedy pomalsie ale ide.Zatial sa majte pekne.Marodom nech je uz lepsie a tehulkam pribudajuce tyzdne.
Hej a mam este jednu novinku.Skoro by som bola zabudla.koncom maja a zaciatkom juna sa stahujeme do VLASTNEHO 🙂 🙂 🙂 🙂 Som taka rada.Konecne pokoj od protivnej tchyne 😀 Len dufam ze budeme stihat platit najom hypoteku k tomu este maly 😝 bude to o drzku ale dufam ze to zvladneme.