Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

tinuskaha
22. apr 2010

Dnes mame korigovany rok

denisee
22. apr 2010

Bera: tak video nemá fakt chybu 😀 😀

Fajn: podle fotek jste si to fakt užívaly a Didka si našla kluka? 🙂

Julianna: moc gratuluju ke krásným výsledkům z neurologie!!!!!

My jedem za 15min. na plavání 🙂

petrach
22. apr 2010

Alexkovi všecičko nejlepší,hlavne hodne zdraví,štestí,lásky a pokroku..a tobe Tinuš přeju at je všechno brzo jak má byt,at se konečne pořadne raduješ..ješte me napadlo nechceš zažadat o lázne? určite by Alexkovi prospeli 😉

Maruš teším se na fotky,taky bych tam chtela jet na víkend,,
juli co říct...GRATULUJU MOC MOC MOC a od srdce,to mi veř.. 🙂 🙂 🙂 není hezčí zpravy na svete a čekáme na ni tady všechny..tak si to užívej konečne bez stresu..parádaaaaa 🙂

já nestíhám moc nert,jen nakukuju,tento tyden mám pracovní a ješte doma podelat..nejak to nestíhám 😀 ale budou korunky a ty se vždycky hodí..malí je ted hrozne hodný,sedí a hraje si sám,všechno kramuje 😝 i v kočarku je to lepší..a nejí ale vyožene že.e 😕 😀 nechápu kam to dává,ale jsem za to ráda

jecidlo
22. apr 2010

kikimariska: no me to je jasne, ze kdyz vas tam jede vic, ale kdyby jste tu nekdy byli okolo, tak koncem leta uz snad budeme mit aj zahradu a detske hriste, tak sjte vitani🙂 uzijte si to!

tinushaka: gratulujeme, to jsme mely termin skoro stejne🙂 dufam, ze se vam to papani brzy zlepsi!

Petrach: co umime a ne?No zadna velka zmena rekla bych, Matej porad obchazi nabytek, ale jelikoz s nim nikdo nechodi tak nejak nevi co dal. O vikendu jsme byli u prababicky tam na nej byl cas, tak codil za ruce a ejhle parkrat se uz pustil ze presel dva krucky mezi nabtkem,ale je to zatim ojedinele. Jo a nesnasi boty! Furt si je chce zouvat 🙂
No a Maruska trenuje stooupani si, mam ale pocit, ze tu jednu nohu uz tam moc nekrivi no ale ma pochvalu ze uz umi vylezt schody, tkaze uz je netaham nahoru,ale jenom dolu, sice je Matej nahore 3x rychleji jak ona, ale zvladne to a ma z toho ocividne radost. Nevim jestli jsem psala, ze kdyz vidi pejska tak rika Haf a na kocicku Cici a taky umi rikat koukej a ahoj🙂) takze je to chytra holka jenom trosku pomalejsi.
No a jen tak pro povzbuzeni ten moji segry jeste ani ne 6ti mesicni chlapec vazi 10kg, plazi se, zacina LEZT, kleka si a zkousi si sedat. Ja segre porad rikam, ze ten jeji zacne chodit jeste driv jak Maruska. No je to docela mozne 😅
Jinak zadnou oslavu jsme nedelali, to ne, stejne jsem tu byla sama, ale spis si tam vzpomenu a rikam si co by bylo kdyby zustali v brisku o tolik dyl...
Jo a jinak zacala jsem drzet dietu, zacala jsem si pocitat kalorie dodrzela jsem to vcera,ale mela jsem HLAD🙂) tak uvidime jak dlouho mi to vydrzi. Ale melo by se jist tak 5000KJ a jenom napr 200g testovin ma 2900, tkaze je spis potreba vybirat vhodne potraviny, tak pak poreferuju, jestli to ma nejaky efekt 😝

Julianna: to je super a znamena to ze uz vas jako vyradili a nemusite chodit nebo jenom ze sjte se srovnali ale jeste si vas pohlidaji?

bera28
22. apr 2010

Fajn, teda to jsou nádherné fotečky 🙂 Didka si to tam vyloženě užívala a myslím, že i Ty. Vždyť dostat takových pusinek, to je paráda 🙂

Juli, to je úžasná zpráva 😵 😵 😵 Mooooc gratuluji! A uvidíš, že bude líp a líp🙂

Kiki, počasí má být jarní, takže si to určitě užijete.

Tinus, vše nej, nej, nej.

Denisee, jaké bylo plavčo? Já teď "zakázala" Kubajzovi potápění, protože samozřejmě po plavání opět kašlal. Mám pocit, že ho spíš něco dráždí, než že by byl nemocný. Tak to měl i loni. Pořád kašla a přitom to žádné nachlazení nebylo. Vše měl jinak v pořádku. Tak uvidím, co to udělá, když se mu ta voda nedostane do nosu, pusy atd.

Jecidlo, a jak zjistíš, kolik které jídlo má kalorií?? To já než bych se dopočítala, tak by mě asi přešel hlad 🙂 Jestli ono to není účelem 😀 Já jsem zase včera hledala nějaké cvičení poblíž a natrefila jsem na aquaerobik. ASerobik jako takový nesnáším, ale vodu miluju, tak by to snad dohromady mohlo jít 😀 Nemáte někdo zkušenosti???

Jo a chcete se "pobavit"? Jsem teď nesla přihlášky do dvou školek a v té námi preferované mi řekli, že mi vezmou JEDNO dítě!!! Chápete to, oni by rozdělili dvojčata?! Prý na další školní rok už by mi vzali oba. Takže jsme se dohodli, že tam vůbec přihlášku nenechám. Tak jsem šla ještě do té druhé školky, odevzdala co bylo třeba a děj se vůle boží 😉

leni96
22. apr 2010

Ahoj holky, tak konečně doma z nemocnice 🙂, už tam chci jít jen rodit 🙂 🙂
fajn- mrkla jsem na fotečky, Diance to tam s tím mladým pánem moc sluší, je vidět, že se vyzná jak na to 😵
Jinak nestíhám vás moc přečíst, jen posledních pár stránek, moc gratuluju prckům k úspěchům 😉 .
Nevíte jak mám donutit tu naši princeznu, aby začala normálně jíst ? Odmítá jídlo a vydrží i celý den o hladu, aby to nemusela dát do pusy ☹ . Už si s ní nevím rady, dáváme B-komplex, ale moc to nepomáhá. Ještě před půl rokem jedla téměř vše, pak pár nemocí a antibiotika a od té doby se s ní zlobím, ach jo. Budu ráda za každou radu.
Mějte se pěkně Lenka 😉 .

bera28
22. apr 2010

Leni ahooooj 🙂
Neboj, teď už tam půjdeš opravdu jen rodit, vždyť už se ti ten termín blíží!
S tím jídlem, vždycky po nemoci je to horší. Předpokládám, že testy jsou všechny v pořádku, takže by se nemělo jednat o zdravotní problém.? Zkoušela jsi třeba Multisanostol sirup?? Já ho jednou dávala svišťákům, protože jsem na něj četla super reference, ale prckům nechutnal 😝 Nicméně co vím, tak dětem fakt chutná, to si jen ti moji zase vymýšleli 🙂 Vzhledem k tomu, že jsem nastudovala snad všechno, co se nechutenství u dětí týká, tak všude píší, že se VÝRAZNĚ mění apetit mezi 2. a 3. rokem. Děti, co do té doby baštily nádherně, začínají s jídlem zlobit. No a druhá věc - nenutit. Pár stránek dozadu jsem psala o knížce "Aby děti správně jedly" a pokud máš možnost, tak si jí zkus sehnat. Jsou tam fakt dobrý rady, všechno je totiž hlavně o postoji rodičů, teda převážně matky. Prostě nechat dítě jíst, okud chce a pokud ne, tak ho nechat být. Důležité je, jestli se nepropadá růstová křivka. Pokud ne, tak Leničce fakt asi teď stačí minimum jídla. Vždyť když si představíš, s čím dokázali vyžít svišťové, tak buď v klidu. Aneta ve 4 měs. korigovaně vypila po 20hodinách 30 ml mlíka!!! Já vím, že je to extrém, ale žije, ne? Zkus se tím tak nezabývat (vím, jde to těžko, taky jsem to řešila permanentně) a vychutnávej si poslední dny těhu 🙂 Třeba se to zlomí, až budete mít malého broučka doma, ty se na Leničku tak nesoustředíš a ona se rozbaští. Hlady vážně neumře, tak to zkus tak brát 😉 Jo a prosím Tě, když budeš mít chviličku, pošli mi údaje o Leničce, abych je mohla doplnit do tabulky nedonošenečků. A co nějaká fotka bříška, nebyla by??

vladimuraz
22. apr 2010

Ahoj holky, všechny zdravím. Já zas nic nestíhám, s tím mým drakoušem se vážně nezastavím. Teď už dupe u dveří, že chce ven a mně se tááák nechce, je tam příšerná zima a mně bolí v krku a mám zas teplotu 😖 . K tomu nějak nemám dobrou náladu, mému dobrému kamarádovi se před třemi týdny narodila předčasně holčička a včera zemřela, jsem z toho vážně špatná, moc jsem jí držela palce, on si miminko po tom všem, čím si prošel, vážně zasloužil.

Fajn, fotky parádní, moc Ti to tam sluší a Didce s nápadníkem taky 😉

Kiki, užijte si to v Pekle, tady ho hodně holek doporučovalo, určitě to bude super.

Bera, aquaaerobic můžu jen a jen doporučit, je to skvělý. Nevím, jak dalece z toho zhubneš, já se spíš zpevnila. Ale je to fakt zábava, dostaly jsme na záda taková pěnová křídla, vypadaly jak debilky a smály se jedna druhé 😝 Ne, vážně mně to moc bavilo, zkus to.

Leni, ten týden Ti fakt závidím ( a přeju samozřejmě). Co se týče jídla, tak moc neporadím, Klára taky nejí. I když dneska jsem dělala květákovou polévku s kari, kterou jsem jí dát nechtěla, měla jsem pro ní jinou, ale snědla skoro 3 velké naběračky právě té s kari 🙂 Sobě jsem pak smažila květák, ona měla mít květák na paprice... ha,ha. Prý : mami, Ty máš řízek!!!! Tak se naprala smaženým květákem a na svůj zdravý oběd se vyprdla. No,jo, já jsem ráda, že sní aspoň něco, těch jejích 10,5kg mně děsí.

Juli, krásné zprávy, moc gratuluju, malá je šikulka.

Jecidlo, držím palčáky, ať se Ti v dietění daří. Manžel přinesl domů nedávno dietu, to jsem myslela, že si dělá srandu. První týden bych radši nejedla nic, než to, co bylo v jídelníčku . Ale všichni, co to drželi, hodně zhubli. Aby ne, když cca 6 dní jen běhali na záchod ka... nebo zvracet, než si tělo zvyklo 😝

Tinus, jestli slavíte, tak všechno nejlepší!!! Moc přeju, ať je líp a situace s bytem se brzy vyřeší.

jecidlo
22. apr 2010

Bera: http://www.kaloricketabulky.cz/index.php tady to pocita samo jenom vyplnujes co jis a ono to pocita, prijde mi to fajn. Dneska hlad nemam, ale mota se mi hlava, bo mam rozkolisanej cukr...no uvidime jak dlouho to vydrzim, ale ted me asi nejvic namotivovalo jak msala Mattka, ze se chce proste partnerovi libit 😎
to s tou skolkou je husty! drzim palce at vyjde aspon ta druha

vladimuraz: to je strasne, je mi hrozne smutno, ze se takove veci stavaji :(

Leni: a nepomaha ani motivace, ze to spoulu uvarite a tak to musi aj potom papat? Jako formou hry nebo tak neco? Jinak me nic nenapada.

A jestli jste si vsimly, tak mam na dnesek zase hlidani, proto tady porad vysedavam🙂) uz jsem detem prebrala vsechny veci a Maruska ma, ted se drzte 23 SATICEK 🙂) no asi bude letos hodne krasna. Nic jsme ale nekupovali, mam je vsechny po sestre a co jsme dostali, ale jsou krasne a asi i krasne zustanou, protoze nema sanci je ponosit 😀

fajn
22. apr 2010

ahojte.
Děkujem za chválu moc nás to těší. 😉
Matka já jsem taky ráda že vás znám,i když někdy bych vás ráda všechny poznala osobně. Mě se fakt po těch lázních stýská ,byla tam super parta .
Tinus tak i my gratulujem k výročí 😅

Bera svišťáci jsou dokonalý ,já bych je hned pomuchlala a opusinkovala.Na TO JSEM EXPERT.
Kiki to peklo si užijte vypadá to suprově jela bych s váma. Jé teď mě napadlo mohly bysme tam udělat srázek domluv tam termín a pojedem na víkend 🙂 😉 no to by bylo super

A jídlo holky neřešte to fakt nemá cenu. Didina tomu taky moc nedá ale já už to neřeším ,když chce tak jí a pak třeba dva dny nic. Hlavně že něco vypije je to taky málo cca 500-700ml denně.

Jecidlo ať jde hubnutí rychle a máš výsledky.

Peti a co ta tvoje drobotina?

Tanav a jak vy pokračujete? Ani nevím jestli máte nějaké aktuální foto ,musím kouknout

fajn
22. apr 2010

a těhulky super týdny tak teď bychom mohly uzavírat sázky která dřív. 😉

Jo a janina se neozvala? doufám že na nás nezanevřete ☹

tinuskaha
22. apr 2010

Holky dekujeme za prani.Akurat sme Alexa ostrihali.potom dam foto.Oslavuje akurat manzel meniny 🙂 ale prisla mama neter a svagrine tak donesli nejake drobnosti aj pre Alexa 😉

leni96
22. apr 2010

holky všem vám moc děkuju za rady, třeba něco vymyslíme i ta knížka nebude určitě k zahození, snažím se ji nenutit do jídla, spíš dělám u toho blbosti, aby jedla, nejhorší je, že to nechce ani ochutnat, jinak váží 14,6 kg a měří 97 cm, s pitím problém není 1,5 litru i víc, jen to jídlo 🙄 🙄
Bera-ty údaje samozřejmě pošlu, už jsem měla nachystanou knížku, kde mám všechno poznačené, že ti to písnu, ale já nevím co pořád dělám, dneska večer se polepším 🙂
Jinak taky řešíme školku, prý je to letos docela velký problém, už nás upozornili, že máme počítat i stím, že nám malou třeba neveznou, mají kritéria, které děti mají přednost, no hrůza, budu sice doma, ale chtěla bych, aby malá byla v kolektivu.
Jecidlo přeju příjemné hubnutí 😉, já to pak budu muset taky pořešit, přibrala jsem během těhu 21 kg a pořád to jde nahoru, ale uvidíme, co nechám v porodnici a pak když budu běhat okolo malého.

tinuskaha
22. apr 2010

Tu su slubene fotky

argousek
22. apr 2010

leni to nehroť ona se rozjí, pokud jí doktorka nic nezjistila, tak má prostě třeba jen takové období. Navíc si myslím, že není vůbec vyžilá. Adámek jí docela hodně a má 98cm a 15kg. My máme zase hroznej problém s pitím, pije hrozně málo. Teď jsem mu objednala takovej ten bryndák od sassy s tím plastovým korýtkem, tak to budeme zkoušet s tím. On je totiž takovej hrozně čistotnej a když se poleje, tak mu to hned vadí. Adámek teď jede zase pořád piškoty, byl by schopen to mít k snídani, obědu i večeři, ale je fakt, že se mu to určitě brzy přejí (takovou zkušenost taky už máme) a už to chtít nebude.

vladimuraz na toho kamaráda nemysli, je to blbý asi říct, vím, že ti ho je líto, ale zbytečně nad tím budeš přemýšlet a stresovat se. Takové věci se zkrátka stávají a na někoho ta černá karta bohužel padne.
Mně zase brácha dneska řekl, že nějaká jejich známá porodila v 9. měsíci porodila mrtvé dítě, tak jsme ho hned sprdla, proč mi to říká, protože jsem na to potom musela pořád myslet

argousek
22. apr 2010

tinuskaha ten je teda šikovnej, jak drží. To moje mamka je kadeřnice a tak ho stříhá ona, ale on se vůbec nedá. Pořád otáčí hlavu, kroutí se, je to vždycky hrozná komedie.

argousek
22. apr 2010

Kuk na pupík 😀 😀 To byl konec 37. týdne

tinuskaha
22. apr 2010

argousek strihali sme ho 1.x a len pozeral ze co sa deje.
Citam ze nie len my mame problemy s papanim 😒 &Zajtra ideme na tie vyterya dam u este urobit KO.

tinuskaha
22. apr 2010

Argousek hezky hezky,dufam ze ked sa mi podari 2 x otehotniet tak to tiez tak potiahnem 😉

janicka.slunicko
22. apr 2010

Ahojik holky.
argousek,ju to je hezky pupík,hnedka se mi zastesklo po mém bříšku jaky bych asi mela.moc ti to sluší.
Jinak holky se slunička mají dobře,Valinka važí 1610g a Ríša 1510g a v pondělí Ríšu čeka operace té hlavičky,budou mu dělat tu drenaž, tak snad to bude dobré . Zítra mají oba další vyšetrení očiček, doufam že se to Ríšovy nezhoršilo,předtim mu naměřily stupen druhej. Holky mejte se a užijte si vkend ma být hezky.papa

andulka4
22. apr 2010

Argi páni to je pupík 😀
musím přidat svůj 😝

andulka4
22. apr 2010

tak to je 34+0tt

argousek
22. apr 2010

Andulko taky krásnej 😀 Jsem zvědavá kolik budou prckové vážit. Oproti Adámkovi bude asi brácha pěknej obřík. Holky já už bych klidně rodila 😝 Já už se na něj moc těším 🙂

tinuskaha
22. apr 2010

Holky ja vam tak v dobrom zavidim dufam ze raz sa aj mne podari

denisee
22. apr 2010

Argousek: ty máš krásný bříško!!!!!!!!!!

Bera: plavání se už od prvních hodin zlepšilo i potápění je lepší 🙂 My plaveme normálně v chlorovaný vodě a nic ho nedráždí, ťuk,ťuk. Hodně tam zkoušíme, že si drží ty pěnový destičky před sebou a mamky drží jen třeba za nohy nebo boky, aby pak uměly splívat. Co ho moc neba, spíš se bojí je skákat z břehu do vody.

andulka4
22. apr 2010

Argi v 30+0 jsme měli 1700g a v 33+0 přesně 2300g ale já utz naprosto nevěřím
vzhledem k tomu že jsem rodila 1900g a bolelo to jak čert tak doufám že bude mimi maličké

maatkka
22. apr 2010

Dobry vecer dievcata 🙂
tak to su inak kraaaaaasne bruska baby 😵 uplne uzasne 😵 aj ja som na tom ako tinka a v dobrom vam zavidim 😉
este si ich uzivajte uz to dlho nepotrva a babuliatka budu na svete 😵 a vsetky termiiiiiiiiiiiiinove 🙂
jecidlo tak to som rada ze som ta aj ja "motivovala" na chudnutie 😀 moooc drzim palce. ja som bola dnes znova cvicit - zo zaciatku som chodila z toho cvicenia taka utahana a teraz sa vraciam tak nabita energiou ze by som este kludne sla aj behat alebo co 😅 idem si spravit este jeden cajik - spalovac tukov 😀 a pozerat serialy 🙂 tak sa majte 😉

argousek
22. apr 2010

andulko já myslím, že to bude tentokrát jiný. Tenkrát byly ty porodní cesty dost nezralý, teď už to bude připravený. Třikrát zatlačíš a bude 😀

tinuskaha
22. apr 2010

No holky o tom chudnuti 😒 ja sa tiez snazim ale...neviem no ale budem sa snazit 😉

andulka4
22. apr 2010

Argousku porodní cesty jsem připravené měla jinak by mne nenechali rodit normálně ale je fakt že tenkrát jsem nevěděla jak tlačit protože jsem si o porodu nic nečetla.....teďka to už mám nastudováno a vím jak tlačit
ale zase kontrakce budou daleko horší tím jak je děloha větší----už teďka se bojím 😉

a mám neuvěřitelných 67kg ☹ to bude masakr to shodit-furt žeru