Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

argousek
22. apr 2010

No nevím mně doktorka říkala, že jsem měla ty cesty ještě nezralé. Navíc jsem vůbec necítila, když malej sestupoval dolů. Tlačila jsem jako blázen a nic, najednou byl venku. Kamarádka, co rodila nejdřív nedonošeňátko a pak donosila kloučka 3650g, tak říkala, jak krásně s tlačením cítila, jak se posouvá dolů. No jsem na to zvědavá, taky se bojím. No a kolik si přibrala?? Já mám 71kg a přibrala jsem 13kg.

andulka4
22. apr 2010

já mám 53kg a teďka 67-prostě hnus fuj mazec ☹

no a s tím máš možná pravdu---já tlačila (sice blbě) ale taky jsem žádný sestup necítěla-těžko porovnávat
každopádně musím vydržet aspoň do toho 37+0tt at mám donošené miminko

a kolik tobě prcek váží? dělali ti odhad?

argousek
22. apr 2010

mně dělala odhad asi ve 36. týdnu 2900g, tak uvidíme. U Adámka mi tenkrát řekli, že má něco kolem kila a měl 1050g, tak to tenkrát docela trefili

petrach
22. apr 2010

holky tehulky no to jsou pupíky..já tiše závydím a hrozne moc Vám to přeju..
vladi vím že to je težké,ale soustřed se na sebe,vyhybej se temto zprávám jak mužeš,i když je to kamarad,ted je duležité vaše malé a to musí mít klid..nervy dokáží s telem zamávat..fakt vím o čem píšu.já to zažila u malého a vše jen z nervu,sestřenka umírala s otravou krve a mimi umřelo..ted nic neposlouchej,ješte máš kus cesty před sebou tak si to užij a odpočívej co mužeš se válej,relaxuj..

leni,argi já se ták teším na mimísky až hodíte info a fotečky..užijte si to i za me,kojit po porodua tulit a mazlit..moc moc vám to přeju..

tinus to je teda šikulka 🙂 já taky přemýšlím jak Šímu ostříhat,má háro na culíky
jecidlo Máta je borec,to mi bylo jasné dávno 😀 a Marušku se snažíme dohánet 😀 taky už sedíme,lezeme a stoupáme..

argousek
22. apr 2010

Nevím, jestli jsem to tam napsala předtím dobře s tou váhou, já měla před otěhotněním 58kg a teď mám 71kg, aby to nevypadalo, že jsem těch 71kg měla před otěhotněním a teď k tomu přibrala 13kg To ne 😀 😝

andulka4
22. apr 2010

Argi no to budeš mít pěkného macka....protože od 36-40tt miminko přibírá minimálně 1kg-takže to budeš mít 4kg macíka 😀

andulka4
22. apr 2010

já to pochopila....jde vidět i z fotek že máš normální postavu 😝

leni96
22. apr 2010

argousek, andulko - teda vidím, že přibíráte tak v normě, což se o mně říct nedá, já nevím proč se ty kila na mě tak lepí, no hlavně ať je prcek v pořádku a všechno dobře dopadne.
Jinak máme odhadem podle UTZ 3300 gramů.

leni96
22. apr 2010

fotečka je 37 tt 🙂

petrach
22. apr 2010

holky na Fb je náš příbeh psaný pro Babyklokánky,jestli chcete kuknout..
leni nemáš co zavydet..fakt né..je to v pohode,top já nemám bez tehu 😀 a myslím že hlavní je mít zdravé miminko a aby jste byli oba v pořadku 😉

argousek
22. apr 2010

leni krááásný bříško, já myslím, že na tvý postavě nejsou vidět nějaký velký kila navíc. Je to v pohodě 😉

andulka4
22. apr 2010

Leni já mám stejně velké břicho jako ty 🙂

holky ti vaši broučci už jsou tedy kusani 😀

fajn
23. apr 2010

hezké mrazivé ráno

tinuskaha
23. apr 2010

Ahojte tak KO je v poriadku vysledky z vyterov budu az v utorok tak uvidime.

leni96
23. apr 2010

Ahoj holky, před chvílí jsem si volala na výsledky kultivace z pochvy, kterou mi dělali před propuštěním z nemocnice a mám zase toho streptokoka agalacticae ☹ ☹ .
V prosinci mi ho přeléčili, byl dlouho klid, několik kontrolních kultivací bylo negativních, dr. říkal, že se zřejmě už neobjeví a teď znovu. Tehdy mi ještě řekl, že mě už stejně budou brát jako pozitivní a antibiotika by mi měli při porodu dát.
Nejlepší je to, že když jsem se na to ptala teď při mé hospitalizaci, tak mi říkali, že mi antibiotika při porodu dávat nebudou, když ten nález byl několikrát po sobě negativní od toho přeléčení v prosinci, ale že mi teda ještě udělají znovu kultivaci a je tam ☹ .
Jsem z toho špatná, že se něco pokazí a že mi ty antibiotika třeba nestihnou dát a nebo něco jinýho 😖 .

andulka4
23. apr 2010

LENI co blbneš to má spoustu ženských a u porodu se to řeší tím že ti dají kapačky....omezí tě to akorát v pohybu u porodu jinak se nic nestane

mívá to spousta ženských.....jde jen o to aby to miminko ssebou nepozbíralo ty bakterie jsak prochází porodníma cestama

bud naprosto v klidu

argousek
23. apr 2010

leni ničeho se neboj, mně toho streptokoka také přeléčili při hospitalizaci v nemocnici, protože nevěděli, co mi tam působí neplechu a přičítali to právě tomu streptokokovi. Také mi řekli, že mně ale budou brát automaticky jako pozitivní na streptokoka a před porodem dostanu antibiotika. V průkazce mám napsáno stag pozitiv. Ptala jsem se na to také doktorky, co by se stalo, kdybych měla překotnej porod a nestihli mi to dát a ona mi říkala, že si s tím pediatři poradí. Moje švagrová ho měla taky a před porodem jí ty antibiotika nestihli dát, protože porodila za 2 hodiny a má zdravou krásnou holčičku. Takže všechny negativní myšlenky zažeň a mysli pozitivně 😉

leni96
23. apr 2010

Děkuju holky, já tady sedím a brečím, protože jsem si přečetla i negativní články, ale už to to radši vypnu a nebudu se tím zatěžovat, ach jo. Mějte se pěkně, přeju příjemný víkend Lenka 😉 .

argousek
23. apr 2010

leni neblázni, vůbec nic nečti, raději si ten konec těhotenství užívej, teď už můžeš. Už není žádnej stres, že by se malej narodil dřív, tak si to vychutnávej 😀

andulka4
23. apr 2010

ježišmarjá nic nečti ty blázínku.....
máš to za pár tak užívej klidu dokud můžeš 😀

bera28
23. apr 2010

Zdravím ze slunečné Prahy 🙂
Vy jste se teda zase rozjely, jak to mám stíhat číst?? 🙂

Vladi, s kamarádovou dcerkou mě to mrzí, ale zkus na to nemyslet. Spíš mysli na to, kolik dětí se narodilo předčasně a zvládlo to - viz Klárka. Navíc ty budeš mít druhé dítko donošené, tak žádný stres. Koukni na těhulky, jak mi to krásně naskakuje🙂 A s aquaaerobikem jsem mě povzbudila - pokud tam budeme vypadat jak debilky, tak to do toho jdu 100% 😀

Jecidlo, díky za kalorické tabulky! Ty jo, 23 šatiček pro Maruško, to je teda parádnice! Aneta má dvoje 🙂 Jenže ona není holčička, ale rošťák 😀 Když jsme jí šatičky oblíkla na vyzkoušení, tak si je hned rvala pryč, a že chce kalhoty. To spíš Kubík si oblíká sukýnky...Co z něj vyroste 😕

Tinus, Alexík krásně drží. A gratuluji k dobrým zpprávám.

Holky těhulky, no pupíky máte ukázkový 🙂 🙂

Janicko, v pondělí budu Ríšánkovi držet moooc palečky.

Denisee, tak Kubajze hrozně moc baví ležet na takové obří kytce a plavit se na ní 🙂 V ruce má konvičku a polívá mě. Anetku zase bere každý adrenalin, třeba vyhazování do vzduchu, to zase volá eště, eště 🙂

Leni, neboj, oni ti ty antibiotika stihnou dát. Užívej si poslední dny, vážně to všechno dobře dopadne.

Co plánujete na víkend?? Má být konečně teploučko.

maatkka
23. apr 2010

Leni bolo by mi veeeeeeelmi luto keby si mala este aj teraz nejake stresy... Ja vam taaaak hrozne mooooc prajem baby aby ste si to naozaj len uzili - tak velmi si to zasluzite!!!
Vladi dobre ti baby pisu - aj ked je to asi veeeelmi tazke a aj mne ktora som uplne nezainteresovana je to velmi luto az ma pichlo pri srdci ked som si to precitala - snaz sa mysliet pozitivne a hlavne na seba!!! Moooc na teba myslim. Drzkaj sa 😉
Jani dufam ze ko ociek dobre dopadla... a aj ja budem na Riska (aj na teba samozrejme) velmi velmi velmi v pondelok mysliet. Nech vsetko prebehne najlepsie ako len moze!!!
My este nemame plany bera... a vy???

bera28
23. apr 2010

Denisee, Vojtíkovi vše nej, nej, nej k svátku. Hezky si ten dnešní den užijte 😉

bera28
23. apr 2010

Maatkka, my se chystáme provětrat konečně kola. Tak snad to výjde, protože chlap přišel dnes s tím, že hraje oba dva dny odpoledne tenis. tak nevím, nevím, kam se nám to změstná. Ale byla by škoda nevyužít takového krásného počasí.

Jo a představte si, že mě teď mile překvapil Kubík - vzal si ze stolu svůj hrneček a vypil ho sám a bez jakéhokoliv pobryndání. A to na něm neměl nasazené víčko s pítkem, prostě jako normální "dospělácký" hrnek, akorát s ušima (uchama??)

denisee
23. apr 2010

Holky to jsou tak krásná bříška, já chci takyyyyyyyyy 🙂 už se těším jak sem dáte fotečky mrňousků 🙂

Děkujeme za přání k svátku, dneska přijde švagrová a kamarádka....tak si dáme do nosu 🙂

Bera: tak Vojta je spíš opatrnej, trochu má strach. A hrneček taky zkoušíme, umí z něho pít, ale nemám na to nervy jak s ním dělá kraviny, bublá do toho, nebo si to lije do bryndáku, na stůl atd..... 🙂 , pije taky z plastovýho s 1 uchem, k narozeninám dostane už klasickej dětskej s krtečekem, ale budu mít strach,že s tím mrskne o dlaždičky a bude po hrnku 😒

andulka4
23. apr 2010

Vojtíškovi vše nej k svátečku

sklenička- tak z té pijem už dlouho....akorát nic nesmí být na stole protože to pije všem a nebo to rozlévá a přelévá 😠

bera28
23. apr 2010

Tak svišťové chrápou už od 13,15 hod. 😠 😠 A já myslela, že už budeme dávno venku. Trčím tu jak pako 😠

Andulko, Kubík taky ze skleničky umí pít už dýl, ale jak píše Denisee, dělal s pitím většinou blbosti a dneska byl naprosto způsobný a čistotný 🙂

Pak vám sem ještě hodím fotku, jak zase vytuhnul na židli, než jsem dokrmila Anetku.

andulka4
23. apr 2010

já už mu většinou dávám pít jen ze skleničky, když má svou pije pěkně nebryndá po sobě
ale když máme třeba návštěvu, všem to bere a ochutnává-to ale si dělá hodně dětí 😉

fajn
23. apr 2010

bera svišťové 😀 jsou 30.3?

Vojtíškovi vše nejlepší a posílám hubana 😀 😅 🙂 😉

petrach
23. apr 2010

Vojtíškovi k svátku všecičko nej nej nej..spomela jsem si hned ráno.muj je taky Vojta 😉 doufám že dostal nejakou mnamku do bříška 😉

Jani moc přeju at to v pondelí klapne jak má..budeš mít zase nervy,ale Ríša už dokázal jaky je bojovník,takže mu veř a deej nám vedet jak se mu vede..moc na nej myslím,přeju vám všem at už ty starosti máte za sebou...moc prdolky ppzdravuj,že se na ne tady tetky teší...

Leni ty se nestresuj,nic nečti..všechno bude v pořadku,dr si poradí..podívej co dokázali u Leničky 😉
tehulky držím vám pesti co mužu a teším se na prcky 🙂

Bera i tak s tou sklínkou jste dobří..ve 2 letech ji moc detí ješte nemá,spíš pítka..jsou to šikulky naše 🙂